Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Вероватно зато што су подстанари много више заштићени него овде, ал' да не :violina: о организацији државе и законима... :rolleyes:
 
Danas sam usla u stan i mogu da kazem svima koji su kupili stanove da nije tacno da postoje velika ostecenja. Naprotiv, gotovo da nema nikakvih. Parket je sasvim solidan i nije tacno da su stedeli na tim stvarima. Takodje, kupatilo je isto ok, plocice, stolarije je dobra. Svuda su postavljene plafonjere, nisu lose (bolje za pocetak i to nego da covek mora da kupuje). Kupatilo je bukvalno skroz opremljeno tako da stanari ne moraju uopste da ulazu u njega bar za pocetak. Liftovi su takodje super. Jedna od stvari koja mi se nije dopala jeste da nema podruma. Kakve sam price slusala ovde na forumu mislila sam ko zna sta me tamo ocekuje. Iskreno ja sam zadovoljna, i nisam nijdnom stvari razocarana. Te price da je lose i da se jako stedelo padaju u vodu. Naravno da sve moze jos bolje, ali ko god je kupio stan moje je misljenje da se nije prevario. Pozz.
 
Igor":3vvhrd08 je napisao(la):
Iskren da budem ja nisam video najavljenu cenu od 1300e po kvadratu za stan u belvilu i voleo bih da mi to neko pokaze ako je moguce kroz neki link ili citat sto verodostojniji.
moderator-u, naidjos na stari file u kome su najavljivane prodajne cene zvanicno-nezvanicno :) , nije bilo 1300 vec 1200EUR/kvm...


BEOGRAD, 01.09.2007.

PRESS
JEFTINO!

Stanove u kojima će boraviti učesnici Univerzijade 2009. građani će moći da kupe za samo 1.200 evra po kvadratu

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=19124&sectionId=37
 
And here we go again.

Cena nije ona koju pročitam u novinama već ona koju mi kaže prodavac i kraj priče. Smarate više.
 
Cena je 2.106 Evra/km.
Bio sam danas da gledam stanove i tu cenu je izgovorio prodavac
 
Sta je sa 2000e sa porezom skocila cijena na 2106e nemogu da vjerujem :kafa:
 
direktor":1lsplysj je napisao(la):
Sta je sa 2000e sa porezom skocila cijena na 2106e nemogu da vjerujem :kafa:
Eh, a probaj da zamisliš u kom sam čudu bio tek ja. :shok:
Sve sam očekivao samo ne da će u ovakvoj ekonomskoj situaciji stanovi i da poskupe! Baš kao što si rekao bili su oko 2.000EUR sa porezom (mislim 2.008EUR)

Još treba da se doplati i oko 8.400EUR pride za garažu, pa se terasa isto računa i kao km stana, a terase baš i nisu funkcionale u većini stanova, tj. na njima ne može da stane mali sto i stolice oko njega.:notok:

Mislim da je cela priča posledica najavljenih subvencionisanih kredita za samo NOVO-IZGRAĐENE stanove, a takvih nema mnogo i otuda su sigurni da će moći da ih prodaju.



Biser mi je bio kad sam rekao da za te pare između Gradske bolnice i Vuka ima da se uzme stan bez problema, jedan prisutan lik uze da me ubeđuje kako je to bezveze lokacija i kako je Belvile na mnogo boljem mestu!! Jer tu je budućnost! I da je NBG daleko najbolji deo grada!

Aha!!!
Ne znam koliko neko može biti lokal patriota i zaljubljen u N. Beograd ali ne bi rekao da je Belvile na boljoj lokaciji od Vuka pa čak ni dela kod Gradske bolnice. Ipak sa tih lokacija može peške da se stigne do centra. Naravno, ne poričem da i Novi Beograd ima svojih prednosti)

Doduše, moram reći da to prodavac nije rekao i da je on takođe isticao ne logičnosti cenovne politike u prodaji stanova.


što se tiče[highlight] kvaliteta samih stanova[/highlight], kvalitet gradnje je recimo srednjeg nivoa, ne samo zbog materijala već i zbog kvaliteta samih radova.Ponegde se vidi da pločice nisu baš najbolje postavljene kao i neke lajsne. Liftovi deluju kvalitetno odrađeni, prozori su solidni za naše pojmove.
Dvostrani stanovi (gledaju na suprotne strane recimo Sever i Jug grubo rečeno) izgledaju fino zbog osvetljenosti.

Da napomenem da ko kupi stan ima ugovornu obavezu da plaća doprinos za održavanje naselja i zgrada što je po meni dobro, ali nažalost teško da će to ostati posle dve godine kada ističu ugovorne obaveze.
Prednost Belvila je i to što je stan ipak u uređenom naselju koje ima rešen:
[ol]parking[/ol] [ol]tartan stazu,[/ol] [ol]generatore za slučaj nestanka struje[/ol] [ol][highlight]Video obezbeđenje koje pokriva i podzemne garaže[/highlight][/ol] i još neke stvari, ali nisam siguran da sve to ne opravdava cenu od 2.106EUR na toj lokaciji.

Raspitaću se što se tiče kredita i njihove povoljnosti pa vam javljam!
 
nbumbic":272f57hj je napisao(la):
Da napomenem da ko kupi stan ima ugovornu obavezu da plaća doprinos za održavanje naselja i zgrada što je po meni dobro, ali nažalost teško da će to ostati posle dve godine kada ističu ugovorne obaveze.
Ovo je toliko bitno, i bilo bi mnogo dobro za ceo Bgd da krene da se uvodi na sto vise mesta, ali da bude vezano za vlasnistvo (da vazenje ne prestaje).
 
nbumbic":94g7yv03 je napisao(la):
pa se terasa isto računa i kao km stana, a terase baš i nisu funkcionale u većini stanova, tj. na njima ne može da stane mali sto i stolice oko njega.:notok:
То је, нажалост, већ постала уобичајена појава... Раније се тераса, лођа и балкон бар рачунало 25, 50 или 75 % од површине, а сад пуном површином... :rolleyes:
 
azbuki":2ozylsr4 je napisao(la):
nbumbic":2ozylsr4 je napisao(la):
Da napomenem da ko kupi stan ima ugovornu obavezu da plaća doprinos za održavanje naselja i zgrada što je po meni dobro, ali nažalost teško da će to ostati posle dve godine kada ističu ugovorne obaveze.
Ovo je toliko bitno, i bilo bi mnogo dobro za ceo Bgd da krene da se uvodi na sto vise mesta, ali da bude vezano za vlasnistvo (da vazenje ne prestaje).
Slažem se :kk: , ali problem u Belivile-u je što ta obaveza postoji [highlight]samo prve dve godine tj. do 31.12.2011[/highlight], a posle toga je na skupštinama stanara da regulišu dalje održavanje i doprinose. Inače koliko mi je rečeno [highlight]doprinos bi trebao da bude 0,3 do 0,4 EUR po kvadratu tj. od 30-40 EUR mesečno,za trosoban stan od 100km što je na godišnjem nivou od 360-480 Evra[/highlight], e sad to je iznos koji mnogi stanari neće želeti da daju.

Inače meni je najprivlačniji deo Belvila upravo uređenost naselja. Da budem precizniji način na koji je planirano održavanje naselja i dalje uređenje, a to je ono što u Beogradu nedostaje, svest da treba održavati zgradu. Nekako mi se čini da je način na koji je većina Beograđana stekla stanove (firma, bodovi, raspodela pa otkup u doba inflacije) uticala da ljudi očekuju da neko drugi (grad, opština, bog ili ko već) treba da popravi lift, čisti zgradu sređuje parcelu koja je u vlasništvu zgrade itd.

Izvinjavam se, počeo sam žestokim filozofiranjem i skretanjem sa teme--
 
nbumbic":1x4grs0a je napisao(la):
Da budem precizniji način na koji je planirano održavanje naselja i dalje uređenje, a to je ono što u Beogradu nedostaje, svest da treba održavati zgradu
Ja bih rekao svest da na tome mogu da se uzmu lepe pare, no to su opet sitnice.. Nadam se da neće završiti kao YBC, no nešto mi se čini da hoće..
 
YTONG jeste siporex kojeg proizvodi firma Xella pod komercijalnim nazivom YTONG.
 
Jelo 011 pa ti nemoj da kupis. Verovatno bi za 1000e imala mnogo bolju lokaciju i kvalitetniju gradnju, posto za ovo ne bih dala. Nadji mi na NBG stan nov, da ne razmisljam da li je legalan, da ne moram da ulozim na njegovo renoviranje, da kada udjem u ulaz ne smrdi i da je oronulo, da nije iznad 5 sprata i da je kvadrat 1850e. Cekam povracaj PDV-a. Toliko o tih tvojih 1000 e . Da ti treba stan, i da ti daju po 1000e ne verujem da ga ne bih kupila, nego bi isla na Vidikovac zbog kao bolje gradnje. Ako ne bi ok postujem tvoje misljene. Meni kao mladoj osobi za pocetak i stvaranje porodice ovo je bilo dobro resenje.
 
Pa dobro tebi je zao (verovatno imas stan, zivis sama) mi koji smo kupili smo srecni i jedva cekamo useljenje u stan koji je vec sada skuplji, a drasticni pad cena ne verujem da ce se uopste desiti, ali ok ti verujes cekaj ga.
 
ili se prosto nadate da cene neće pasti da ne bude da ste se zaj*** što niste sačekali još malo :lol:
Tako mama prošle godine zapela bratu da kupe stan ona i tata, a tata joj rekao aman ženo sačekaj još malo cene će pasti, a ona ti sve znaš svi ludi jedini ti pametan. Kad su pale cene za 30% u nekim delovima, sad kad joj tata spomene ova odmah menja temu za razgovor :D Mada odustali smo od kupovine stana jer stan od 50-55 kvadarata košta 86.000-90.000evra, tako da smo sagradili kuću na placu u Maloj Utrini (deo Jajinaca) od 225 kv.m. za dva i po meseca po duplo jeftinoj ceni nego što košta stan o 55 kv.m. :)
sorry za off :D
 
Cak i ako sada padnu cene sto je malo za ocekivati imajuci u vidu pohlepnost investitora one ce opet rasti i sigurno se makar vratiti na sadasnju cenu ako ne i vise
 
Ljudi ovde imaju neko vrlo čudno razmišljanje o kupovini stanova i koja je vrednost cene stana.

Lično, nikada ne bih kupio stan u Belvilu, ali ako neko hoće da kupi tamo stan razuveravati ga krilaticom "e kako će ti biti žao kad padne cena stanova" je u najmanju ruku retardirano jer 99% ljudi kupuje stanove da bi u njima živeli, a ne da ih prodaju u roku od par godina po višoj ceni. Nemojte zaboraviti da je stres prilikom selidbe i promene sredine jedan od najjačih i da ljudi ne menjaju/prodaju/kupuju stanove iz nekog hira da bi profitirali već imaju nameru u njima da žive narednih 20-50 godina.

Što se tiče cena nekretnina u gradu o tome stvarno ne bih u ovoj temi, ali je moj stav vrlo jasan "Cene nekretnina u Beogradu su tržišne sa aspekta da ih diktira tržište, a ko misli da može da nađe jeftinije/skuplje neka onda i kupi/proda po toj svojoj zamišljenoj ceni. Želim mu/njoj puno sreće"
 
Jaffa, kad se uselis, ocukaj malo zidove da vidimo od cega su, pa uslikaj. Javi ako ti bude trebala pomoc oko kacenja slika ;)
 
Jaffa":3keqy57r je napisao(la):
Jelo 011 pa ti nemoj da kupis. Verovatno bi za 1000e imala mnogo bolju lokaciju i kvalitetniju gradnju, posto za ovo ne bih dala. Nadji mi na NBG stan nov, da ne razmisljam da li je legalan, da ne moram da ulozim na njegovo renoviranje, da kada udjem u ulaz ne smrdi i da je oronulo, da nije iznad 5 sprata i da je kvadrat 1850e. Cekam povracaj PDV-a. Toliko o tih tvojih 1000 e . Da ti treba stan, i da ti daju po 1000e ne verujem da ga ne bih kupila, nego bi isla na Vidikovac zbog kao bolje gradnje. Ako ne bi ok postujem tvoje misljene. Meni kao mladoj osobi za pocetak i stvaranje porodice ovo je bilo dobro resenje.
Jaffa, ako procitas malo detaljnije ceo ovaj topic oko belvilla shvatices (ako to davno jos nisi shvatio) da mnogi ljudi (cast izuzecima) pricaju i pametuju cak i ako su samo povrsno informisani, mislim da je ovo problem nase nacije... eto zamisli cuda, moj komsija automehanicar se razume i u medicinu i savetuje pola nase zgrade :)

Ko ne zeli da kupi stan u Belvillu neka ne kupuje, prosto i jasno. Neka cekaju "kvalitetnu, jeftinu i masovnu" gradnju koju najavljuju ovih dana. Zapitah se pre neki dan, a zasto se ti "jeftini stanovi" za mlade (barem jedan deo njih), jos sa subvencijom drzave ne izgrade na potezu izmedju Arene i Grawe zgrade, vidim ima mesta barem za 100 stanova??? mislim da je odgovor vise nego ocigledan

Jaffa, jedan moj bivsi kolega je lepo rekao: "Zavist je veliki problem u nas Srba!"... eto ga, ako vec nisi shvatio do sada, to je jos jedan u nizu problema nase nacije :)

Jaffa, zelim ti srecno useljenje i jos srecnije stvaranje porodice, a mozda nam se deca budu i zajedno igrala...

komsija :D
 
Vrh