Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Laz, istina, laz, istina , laz, istina... Ti znas nesto sto je istina(sto je opste poznato), on to napise pa doda laz. Ti mislis da posto je napisao istinito za ono sto znas da je tacno, da je istina i ono sto ne znas.

Sto se tice mog Iredjanja, jednostavno mi je dosadilo da cutim dok me neko gleda u oci i laze i jos se buni sto sam se drzno da prigovorim.

Necu vise o ovome ovde, jednostavno sam imao potrebu da to izbacim iz sebe.
 
@Nikola
Tvoju potrebu ostavi za privatne trenutke. Ovo je javni forum, i takvi komentari ka drugim clanovima (posebno onima koji se trude da nam daju neke nove informacije) su apsolutno neprimereni.
 
@Nikola

Strucnjace, samo mi navedi gde sta sam ja to slagao i dokazi to molim te. Floskule ostavi za partijske sastanke....

Skinite mi se vise sa one stvari sto se rimuje na purac sa tim propaganda. Ne radim za deltu i zabole me za njih. Ako hoces bas da znas radim u real estate sektoru i znam dosta o projektima o kojima pisete ovde. Pardon, neki od vas stvarno konstruktivno pisu ali neki samo lupetaju. Ljudi nema vise komunizma. Drzava nam nema para kao Svedska tako da te fore sa socijalnom pravdom ostavite za neka druga vremena. Ovde gledaju kako da zakrpe budzet, s obzirom da nemaju para ni za plate ni penzije a ne kako da stvore prostor da cena stana bude 1300 evra po kvm.
Jednom za sva vremena. Ovi sto grade Belvile nisu isti kao oni iz 2006. Oni mozda jesu hteli socijala stanove ali u medjuvremenu je koncept promenjen. Pomirite se sa tim. Da li je cena realna ili ne pokazace vreme. Onih 1300 ljudi koji su kupili nesto misle da jeste, neki od Vas misle da nije i to je to.

Mozemo mi ovako do sutra, vi meni ovo ja vama ono mada to ne vodi nicemu. Ajde lepo da pricamo o temi i samom projektu. Ovaj sajt se ne zove CENOBUILD nego BEOBUILD.
 
skabo maestro":2b9oi6a9 je napisao(la):
@ambassador

Lepo sam ti objasnio da nemam nikakve veze sa Delta Holdingom, te ta zalopojka o hotelu Kontinental i namernom urusavanju brenda je deplasirana u ovj raspravi. Sve ostalo sto si ispisao je levicarski manifest o pravdi i jednakosti. I ja bi voleo da grad i drzava finansira izgradnju fakulteta i dobra od opsteg znacaja ali to je totalno odvojena prica od privatnih investitora. Za takve stvari se radi Cost benefit analiza i drzava ulaze u ono sto je po tim merilima najisplativije. Uostalom dzabe se trudis da me provociras sa tim sestro slatka, stagod. Ja ovde argumentovano pricam o naselju i cinjenicama jer sam upucen a ne trubim o zlocinackim namerama investitora i nepravdi drustvenog sistema u Srbiji. Ako nemas kulture da pricas bez hejta zaobidji me. Za argumentovanu raspravu uvek, za politicke govore imas sednice opstinskih odbora pa tamo navali...
Vršiš vrlo loše zamene teza, a "žalopojka" je samo jedna od ilustracija poslovnog mentaliteta (u Srbiji). Za mene je, iskreno, mnogo gore ako ti ne radiš za Deltu i iskreno veruješ u ono što pišeš. Zaboravljaš da se u cost-benefit analizi nalaze dva budžeta, državni i onaj od političara. Zanimljivo mi je da me čas optužuješ za LDP, a čas za "levičarski manifest o pravdi i jednakosti", a ono na šta ja želim da ukažem je užasno loše izgrađena zgrada kojoj se prenapumpava cena, te da iza bilo kakve optužbe za "ideološku ostrašćenost", "obojenost", ili šta god tome slično, stoji takođe ideologija - doduše drugačija.

Ono što ti poušavaš da uradiš je da po svaku cenu odbraniš neodbranjivo, objašnjavaš nam zašto je tako skupo, te kako su ugrađeni mnogo bolji lavaboi i podigli cenu, te kako treba sačekati službenu belešku za požar, i smanjenje krivice investitora za to (sad izlaziš sa nekom pričom o "češkim" ormarićima, a čija su brojila, čitave isntalacije?), itd. Zaista zvučiš kao iz predivne pesme Jovana Jovanovića Zmaja "Ciganin hvali svoga konja". Čini mi se da se dosta diskutovalo na ovih tries i kusur strana o ovom projektu da mnoge stvari postanu jasne. A ono ko i dalje misli da je gradnja dobra - nek se približi zgradama.

Uostalom, da pričam levičarsku propagandu, rekao bih kao i Engels 14. septembra 1893. u Beču: "Dragi drugovi, išao sam bečkim ulicama, posmatrao sam divne zgrade koje je buržoazija bila tako ljubazna da izgradi za budući proleterijat." Ja, na žalost, ne mogu ni to.
 
@Ambassador

Ok, zaboravi na prozivke oko LDP/levice. Uostalom prvi se poceo sa prozivkama i ne stajes :)

Ja samo pokusavam da objasnim da nije sve crno belo i dajem ti informacije iz prve ruke. Niko tebe ne bije po usima da kupis stan tamo, ja Vam ovde prenosim ono sto znam. Verujte OK, ne verujte OK. Gradnja je po meni za 3 na skali od 1-5. Sto se tice ceskog ormana to sam cuo danas te sam podelio sa Vama. uzmi sa rezervom informaciju.

Ja verujem u ono sto pricam i ono sto vidim, ne volim glasine i insinuacije. To sto sam pricao za plocice i sanitarije sam licno video, nema potrebe da me prozivate. Jos jednom kazem opusteno, sta ste se ostrvili, tu smo da razmenjujemo misljenja i informacije.
 
@skabo maestro
Ajde stvarno o samom projektu, smorili su do zla Boga. Mozes li nesto komentarisati o termo izolaciji, kog je kvaliteta, da li je korisceno nesto od novijih tehnologija? Takodje, kako je resena ventilacija zajednickih prostorija, i samih stanova. Postoji li neki centralni sistem klime, ili to nije ni zamisljeno? (zao mi je ako je o tome pisano ranije, a ja propustio...)
 
@jovanovm

Sto se tice termoizolacije radjeno je na klasican nacin, kamen, vuna i stirodur.
Klima je uradjen kao split sistem, imas 1 ili 2 jedinice po svakom stanu u zavisnosti od velicine. Razmisljali su i centralno sistemu ali se odustalo posto tu imas problem upravljanja tim sistemom kad se sve rasproda. Skupstine stanare nisu kvalifikovane a pitanje je ko bi danas u Srbiji platio dodatno za property management...
 
@скабо маестро


За мене Белвил није ни скандалозно ружан, ни скандалозно лош. И верујем ономе што си написао о овом пројекту, јер се у највећем поклапа са мојим утисцима (који су, нажалост, били само то - егзактних потврда нисам имао).

Приче о универзитетима, стиродуру, сумњивој спратности, буржујима који се насељавају у блокове схвати као колорит овог сајта, а увреде без повода - игнориши. Оне више говоре о онима који их изговарају него о теби.

Што се мене тиче, хвала на информацијама и молим те да се укључиш и у друге теме.
 
Jedva sam uspeo da pročitam ovih nekoliko poslednjih stranica, ispisanih tokom vikenda. Dakle, škabo maestro, se pojavio sa novim i, rekao bih, pouzdanim i objektivnim informacijama, i doživeo takav izliv hejta, kakav se retko viđa.

@Škabo maestro,

stvarno si maestro, što si uspeo da zadržiš pristojan nivo komunikacije, i hvala na informacijama.
 
@GOJE, sizif

Hvala ljudi. Ja se trudio da zvucim pomirljivo...

Ako Vas jos nesto zanima o ovome pitajte.

Inace, bio sam u selu posle izlaska UB, ostecenja nisu nesto preterana cirka 50.000 eur po ulazu, uglavnom su osteceni parketi, lajsne. Negde moraju da se menjaju kade, lavaboi i sl.

E sad trik je sto jos nisam ulazio u deo gde su bili Korejci :)
 
ajde da razjasnimo neke stvari, dosta se u medijima i u narodu polemisalo o tome kako je ovo partnerstvo državnog i privatnog sektora, kako je poklonjeno zemljište i slične moram reći idiotarije. A vidim i da ovde ima likova koji i dalje očekuju neku socijalnu pomoć države, kao i cigani pored belville-a koji izjave: "....ma mi ne tražimo mnogo, samo neki mali stan da nam daju..."?! WTF

Partnerstvo državnog i privatnog sektora se ogledalo u tome da privatni sektor SVE finansira, a država to koristi tokom dve nedelje, i usput ucenjuje investitora da kupi neku opremu i izvede neke radove koji nisu bili predviđeni ugovorom(ovo će potvrditi svaki izvođač). Da li to liči na partnerski odnos, baš i ne, ali dobro, ni ja ni država se u ovom slučaju ne plašimo za investitora.

Dobro sam pratio od početka celu gradnju, i moram da kažem da lupetaju svi oni koji kažu da je ovo "exkluzivno" i "lux" naselje, to niko nigde nije pomenuo, jer jednostavno to nije lux, za moj ukus uski su hodnici i terase i mala su kupatila.

A što se izolacije tiče, bio sam zimus u stanovima i moram priznati da me iznenadilo kako je toplo bilo, a rekli su mi da je grejanje radilo sa 50% kapaciteta. Izolacija je odlično urađena, bilo je malo problema sa krovovima, to ne mogu da shvatim, da u 2008. ti ne možeš da uradiš krov koji ne propušta vodu, pa setite se Arene, to mi ne ide u glavu!
 
evo, probacu i ja da se ukljucim ali samo u onaj deo koji sam videla licno...anova

prvo, projekat je los..... lako je kritikovati tudj rad, pogotovo onaj koji je sa puno ogranicenja, ali se u okviru ovoga sto se napravilo sa malo intervencija moglo dobiti mnogo vise. dugacki i uski i mracni hodnici, rektifikovano stepeniste za visoke zgrade, lodje v. terasa koje dodatno onemogucavaju prodor svetlosti u dublje nego sire prostorije, nefleksibilan raspored za dalje promene usled sajbna sistema, tanki 15cm bet zidovi izmedju stanova nikakva zvucna izolacija, polozaj jednosobnih stanova na coskovima sa dvostranom orjentacijom, neka staklena vuna u delu sa alu panelima, nadamo se netoksicna, ostatak mora da je itong sa nekom demit fasadom....

zavrsni radovi: mozda je ono i italijansak ili spanska keramika, ali je loseg kvaliteta, jako jeftina i uzasno postavljena, parket najlosije prve klase (za hrast postoji tzv super klasa koja je iznad prve) a postavlaj po minus temperaturama, sanitarije prostacke, pvc stolarija razlicita u svakoj zgradi, itd...

sve usvemu po meni niza kategorija gradnje, ali zato ima podzemni parkin g i garaze, sto je velika prednost
 
@pufna69

Odlicna analiza.

Pogotovo se slazemo u vezi sa projektima koji su katastrofa. Postoji previse nekih stanova sa hodnicima i terasama od po 12kvm, stepenista i hodnici su dosta uski. Postoji mnogo lokala sa premalim povrsinama od po 16kvm....
Ne slazem se za sanitarije, koje su prosek (IDeal standard) ali po meni bas prostacke nisu. Sto se tice parketa i pvc to ti je posledica kapaciteta nasih firmi koje nisu mogle da isporuce ove materijale za celo gradiliste pa kao posledicu imas razlicitu stolariju/parket.
 
Sta se desava sa novom ulicom koja je sagradjenja pored belvilla? Nekad je pustena za saobracaj a nekada je pregradjenja bankinama
 
Prvi stanari useljavaju se do kraja oktobra

http://www.blic.rs/beograd.php?id=106574

Interesovanje je isto, čak se i povećalo u odnosu na prethodan period. Tome dosta doprinosi i cena kvadrata koja se nije menjala još od oktobra prošle godine i iznosi 1.950 evra plus PDV od osam odsto. :lol:
Znaci, da budemo zadovoljni sto nisu poskupeli :laugh:
 
Ljudskoj gluposti nema kraja.Od one da BG nedostaje 200 hiljada stanova pa do ovih dobrocininitelja iz Delte koji toboze ne podizu cenu od oktobra a nisu ustanju da prodaju cak 30% stanova {550 od ukupno 1850)
Sve u svemu potpuni krah jedne sizofrenske politike i ispiranja mozga obicnim ljudima preko gradjevinske mafije i novina kako je eto kod nas realna cena kvadrata 2000 evra!!!!Sve je to nekako prolazilo dok su se gradile zgradice od 10-20 stanova ali cim se pojavi malo veci projekat onda trziste odredjuje cenu .Ne prodati 30% stanova u novogradnji za godinu i po je stvarno BRUKA po svim svetskim standardima u ovoj vrsti posla.
 
markan":26tpuz19 je napisao(la):
Ljudskoj gluposti nema kraja.Od one da BG nedostaje 200 hiljada stanova pa do ovih dobrocininitelja iz Delte koji toboze ne podizu cenu od oktobra a nisu ustanju da prodaju cak 30% stanova {550 od ukupno 1850)
Па наравно. Можда недостаје 200.000 станова, али сигурно не станова по цени од преко 2.000 ЕУР за квадрат. Тога је пун Нови Београд. :violina:
 
A odakle njima podatak da nedostaje 200 000 stanova.Pa to je 600 000 ljudi vise.ili 600 000 ljudi kojima je potreban stan, a koji su vec u Beogradu.
 
BOKI SMOKI":3u36fucp je napisao(la):
A odakle njima podatak da nedostaje 200 000 stanova.Pa to je 600 000 ljudi vise.ili 600 000 ljudi kojima je potreban stan, a koji su vec u Beogradu.
Prema procenama, pola miliona ljudi u Beogradu žive kao podstanari.
 
a zasto svako mora da ima svoj stan. u nemackim gradovima 80% ceo zivot iznajmljuje stan.
 
Vrh