Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Sto bi se reklo, samo vas gledamo :)
Toliko ali bez preterivanja lupetanja na ovoj temi, da se sit ismejah. Te marze 100, 200, 300, 400, 1000%, te kvalitet los, te pala cena....

Radim u firmi koja je povezana sa ovim projektom i mogu Vam reci da samo insinuirate.

Trosak projekta je 230 mil eura. a imate na pocetku ove teme neto prodajne kvadrature stanova, lokala i poslovnih zgrada. Ako uzmete da je prosecna cena kvadrata 1800 a lokala 2200 bez PDV lako se moze sracunati zarada. Jasno je da se profit na ovom projektu generise jedino iz prodaje poslovnih zgrada, a s bzirom da je SEKA u toku, traznja za poslovnim prostorm u BG je u padu te posledicno i cene padaju, tako da se ne moze racunati na neku veliku vrednost za poslovne zgrade. Moja procena je da ce investitori max zaraditi 50 mil eura i to samo pod uslovom da sve rasprodaju i da dobiju dobru cenu za posl. zgrade. A kad stavite taj profit u odnosu sa ulozenim to ide ispod 25% ROE
Sto se tice stepena zavrsenosti i kvaliteta, imam 2 komentara.

Zavrsni radovi jos nisu okoncani kako u stambenim tako i u vecoj poslovnoj zgradi te zbog toga ova tema treba da stoji u projektima u izgradnji. (BOKI SMOKI mogao bi da nekad nesto konstruktivno napises a ne samo da sipas pitalice.... I molim te ko boga nemoj vise da pises velikim slovima)
Ograda oko naselja nece biti skinuta do useljenja sto ce biti krajem oktobra. Trenutno se u naselju radi evidentiranje i saniranje steta nastalih tokom univerzijade. Po ugovrima za zavrsne radove ostalo je da se odradi jos 2 ruke moleraja i hoblovanje i lakiranje parketa.

Sto se tice YTONGA to nije siporex, proizvodi ga XELLA i u naselje je ugradjeno oko 30.000m3 istog. Koriscen je za fasadu, terase i oko prozora i ulaznih vrate. Noseci i pregradni zidovi nisu oblagani YTONG-om. Uopste ne vidim problem sa koriscenjem istog jer se on koristi svuda u svetu (licno sam u spaniji video na nekoliko gradilista YTONG)

Sto se tice cena i stanova, cena nece padati i ostace na 1950+PDV. Ostalo je neprodatih oko 300 stanova, uglavnom trosobnih i jednosobnih. Neko je pomenuo kako se u bg od pocetka godine prodalo 50 stanova. Mogu da vam kazem da da je to "bullshit" posto se samo u belvillu prda oko 30 stanova mesecno.

I da sve sto vam nije jasno pitajte a nemojte ovde da sirite famu i dezinfrmacije...
 
Е ово је супер што је дошао неко ко ће из прве руке да нас информише. :cool:

Моје питање гласи:
Да ли су сви који су у току прошле године заказали разговоре позвани или су позиви и даље у току? Због чега се касни са звањем у односу на најављене термине по годину дана? Ово питам зато што сам звао да закажем разговор у мају или јуну прошле године (не сећам се тачног датума), и речено ми је да ћу бити позван у току јула на разговор. Само не рекоше које године... :rolleyes:
 
http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Stanari-u-Belvilu-do-kraja-godine.sr.html

Станари у „Белвилу” до краја године
У току је примопредаја објеката у којима су боравили учесници Универзијаде после чега следи сређивање апартмана. – Још 400 слободних стамбених јединица
...
Упоредо са сређивањем „Белвила” траје и продаја станова, локала, гаража и паркинг места. Од првог јула прошле године, када је на тржиште доспело 1.858 станова, 333 локала, 2.143 гаража, гаражних и паркинг места, сада је слободно око 400 станова и трећина укупног броја локала и простора за паркирање. Цена квадрата стана тада је била 1.850 евра плус ПДВ, али су у октобру исте године поскупели и сада квадрат кошта 1.950 евра без пореза.

– И даље нудимо станове од гарсоњере до четворособних. Продаја је прошле године цветала, а ове смо осетили кризу јер нема више субвенционисаних кредита, банке су пооштриле услове кредитирања али нисмо забринути. Очекујемо веће интересовање од средине августа, када ће потенцијални купци моћи да виде станове и увере се у квалитет завршних радова – истиче Станојевић.
...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nedavno kada sam bio u Belvill-u su mi rekli da je slobodno 400 stanova svih struktura dok se jos 400 nalazi pod "rezervacijom"-->nisu PRODATI i vrlo verovatno nece.

Zamolio bih te pre nego sto sledeci put navalis da kritikujes prvo odes do direktora i pokupis ispravne podatke. Nije bitno koliko investitor zaradjuje, svi mi pokusavamo da imamo max zaradu, problem je u bezocnom manipulisanju javnosti pocev od javno objavljivane prodajne cene od 1300€/kvm, a potom snazan pritisak kroz konstantno medijsko przenje mozga sire javnosti koja je i rezultirala prodajom prvih 1000 stanova, vecina njih se sada duboko kaje.
Ako u firmi se iole trzisno razmislja i ima menadzera sa petljom stanove bi trebalo prodati po 1300€/kvm i ici u nove projekte, tesko je pronaci trenutno nekog ko bi se upecao da kupuje stan po ovim cenama, trziste nekretnina je "noz u padu", ko ce ga uhvatiti ;)
 
Skabo, što mislim da si hteo da napišeš ROI, a ne ROE. Ne treba zaboraviti i da jedna poslovna zgrada valjda ide Hypo AA banci, a jedna Delti. Mislim da će Delta pre ići na rentiranje zgrade, a nikako na prodaju.

U svakom slučaju hvala na informacijama.
 
@ skabo maestro:
Super! Imamo i glasnogovornika gosp. Miškovića.. :)

Imam samo jedno pitanje: Da li je požar izbio na električnim instalacijama zgrade izgrađene 2009 godine, dok na zgradama izgrađenim početkom ovog veka takve stvari se ne dešavaju, odnosno - očekivano je da se desi ponekad, jer je mreža po stanovima planirana za mnogostruko manja opterećenja. Da bi požar izbio na takvom mestu potrebna je apsolutna bahatost i nebriga najvišeg nivoa, jer je to nešto u potpunosti elementarno što je teško loše uraditi - osim ako se ne koristi loša kineska roba i/ili nestručni radnici koji su plaćeni ispod svakog ljudskog nivoa.

A ostalo, mislimd da su sitnie i detalji - svako ko je prišao zgradama, a najbolje je popeti se na poslednji krov Delta sitija može videti kriminalno loš kvalitet izgradnje, i upotrebu nekih apsolutno besmislenih kič aluminijumskih panela - simbola urbane devastacije Beograda.
 
Za Coyota :)

Prosle godine te nisu zvali jer je bilo preko 7.000 hiljada prijavljenih. Prioritet su imali radnici Hypa i Delte ka akcionara, a onda su se pojavljivale razne liste cekanja te bog te pitaj kako je to islo. Cudno mi je da te nisu zvali opet jer je kao i svima prodaja drasticno opala pocev od marta ove godine. Ako si zainteresovan slobodno me kontaktiraj na PM imam tamo neke veze :)

Za Niki-a :)

Rekoh da radim u bliskoj firmi a ne u Belvillu. Stoji ti cinjenica da ima i rezervisanih stanova koji nisu prodati, no tu je slucaj da je masa jedinica rezervisana za poslovne partnere hypa i delte kao i za ljude koji nece da kupe stan pre nego sto ga pogledaju. Dalje tu je i pitanje hipoteke Hypo banke koje ce se resiti u narednih 3 meseca sto takodje odvraca odredjen broj ljudi od potpisivanja Ugovora.

Sto se tice spina sa 1300 eura tu postoji nekoliko faktora.

Prvo sadasnji akcionari nisu i akcionari sa pocetka projekta. Da te podsetim prvi akcionar je imao nameru da gradi "socijala" stanove po 1300/1400 eur/M2. Medjutim koncept naselja je bio skroz drugaciji. To su bile sestospratnice i naselje je trebao da gradi samo jedan generalni izvodjac PORR. Medjutim sa problemima je krenulo od starta pocev od cigana koji nisu hteli da se sklone sa lokacije a grad je bolela patka za to, pa do drugih problema. Takodje tada je bilo zamisljeno da bude samo 7000 ucesnika a ne 13.000 koliko ih je bilo. U avgustu 2007 u projekat ulaze Delta i Hypo po pola i ceo koncept se menja. Umesto 1 bira se 7 generalnih izvodjaca umesto 6-spratnica grade se 10 i 13-spratnice. Pored toga menja se i kvalitet gradnje pa umesto socijale prelazi se na koncept visi srednji kvalitet. Da ilustrujem tu promenu na primeru plocica: Umesto keramike kanjiza koju bi imao za 1300 ili 1500 ugradjen je Marazzi odnosno Imola. Umesto Diplona ugradjen je IDeal standard za sanitarije. Umesto laminata ugradjen je hrastov parket.
E zato je cena otisla na 1850 odnosno 1950 po kvadratu.

ps ne kritikujem nego samo pokusavam da Vam razbijem predrasude :)
 
Iskren da budem ja nisam video najavljenu cenu od 1300e po kvadratu za stan u belvilu i voleo bih da mi to neko pokaze ako je moguce kroz neki link ili citat sto verodostojniji.
 
@Ambassador

Mojne da se vredjamo sa Miskovicem :)

Sto se tice pozara, on je izbio na trafou. MUP jos nije dao zapisnik sta je uzrok pozara. Trafoe ugradjuju izvodjaci a prijem istih vrsi EDB. Mozemo se sloziti da je verovatno u pitanju kineska roba


@Shmeksi

Nema dila oko zgrada u smislu jedna ide Hypo a druga Delti. Delta ce da kupi zgradu ukoliko bude zainteresovana.
 
Do mene jo došla malo drugačija priča (doduše pre godinu dana) da pljosnata zgrada ide Hypo AA banci da ona radi sa njom šta hoće, a Delta dobija poslovnicu na početku Belvila. Tako su se navodno oni dogovorili između sebe kada su preuzeli projekat, ovo mogu da proverem tek za par nedelja pošto čovek koji je radio na projektu trenutno nije tu. Ako možeš da objasniš onda u čijem vlasništvu su dve poslovne zgrade i šta će sa njima raditi, pošto si očiglednpo u toku.
 
@shmeksi

Stvari stoje ovako:

Kompletno naselje ukljucujuci i poslovne zgrade su u vlasnistvu Bloka 67 associates projektne firme koja je u vlasnistvu Hipa i Delte. Bilo je nekih prica da se se deliti te 2 zgrade ko sto ti kazes medjutim od toga se odustalo tako da one sad idu u komercijalnu prodaju. Da li ce se prodati i po kojoj ceni zavisi od trzista. Postoji i varijanta da Blok 67 izvrsi rentiranje obe zgrade pa da im tako podigne vrednost a tek onda ih proda.

p.s. BIo si u pravu nije bilo ROE nego ROI :) hvala na ispravci
 
skabo maestro":28ffaw8i je napisao(la):
Umesto 1 bira se 7 generalnih izvodjaca umesto 6-spratnica grade se 10 i 13-spratnice.
Mislim da će se posle par godina eksploatacije zgrada dosta pričati o ovome...
 
skabo maestro":8ua6r4ev je napisao(la):
Prosle godine te nisu zvali jer je bilo preko 7.000 hiljada prijavljenih. Prioritet su imali radnici Hypa i Delte ka akcionara, a onda su se pojavljivale razne liste cekanja te bog te pitaj kako je to islo. Cudno mi je da te nisu zvali opet jer je kao i svima prodaja drasticno opala pocev od marta ove godine. Ako si zainteresovan slobodno me kontaktiraj na PM imam tamo neke veze :)
Хвала ти на понуди (ово озбиљно мислим :) ) али више нисам заинтересован. Да сам чекао до сада, остао бих на улици, па сам у међувремену решио стамбено питање. :cool:
skabo maestro":8ua6r4ev je napisao(la):
umesto 6-spratnica grade se 10 i 13-spratnice
Сад ми баш паде на памет питање које је уствари упућено не само теби:
На неколико места сам чуо мит да је пре 10 (или можда 20?) година договорено (ко с ким и да ли уопште, у шта сумњам, постоји званична одлука, већ је то прећутни договор) да се у Београду више не граде стамбене зграде са више од 10 спратова. Зна ли неко нешто о томе?
 
Meni nije jasno zašto je Belville još uvek ograđen, kada vidim da se ljudi useljavaju već.
Tj. useljavaju nameštaj. Ili iseljavaju od Univerzijade. Vidim ispred Simpove kamione.

Belville još uvek k'o logor. Kad će skloniti ograde?
 
Ako su Siimpovi kamioni onda se nameštaj izmešta i seli u studentske domove. Gore je skabo napisao zašto ograda još stoji i meni je totalno razumljivo dok ne pregleadju objekat i otklone eventualnu štetu od Univerzijade. Najvažnije je da su pomerili ogradu sa ulice i sada može da se kreće (peške) po novoj saobraćajnici.
 
Bio sam pre neki dan u Belville-u, i prilično dobro izgleda, pogotovo cela priča sa garažama. Ja koji živim na Novom Beogradu već posle 23h imam frku da nađem parking :bash: , a da ne pričam o komforu koji pruža zatvoreno garažno mesto, leti hladno i ne upali ti sunce kola da ne možeš da uđeš tri minuta, a zimi se ne zezaš sa snegom i sličnim "padačinama", to mi je nekako ostavilo extra utisak iz Belville-a.
Kad uđem ponovo u stanove baciću koje slovo.
 
skabo maestro":8h9k7jle je napisao(la):
@Relja

Na sta ciljas?
Na nešto što sam čuo u vezi pobijenih šipova za zgrade, da je moralo mnogo bolje i kvalitetnije.

Nemam dokaza, ne bih voleo da je istina, ali mi kombinacija: ulazak Delte u oslednjem trenutku+uvećanje spratnosti+brza gradnja samo još više "hrani" sumnju.
 
shmeksi":238mdn25 je napisao(la):
Ako su Siimpovi kamioni onda se nameštaj izmešta i seli u studentske domove. Gore je skabo napisao zašto ograda još stoji i meni je totalno razumljivo dok ne pregleadju objekat i otklone eventualnu štetu od Univerzijade. Najvažnije je da su pomerili ogradu sa ulice i sada može da se kreće (peške) po novoj saobraćajnici.
Пешке да, провезао сам се (додуше пре неки дан) легендарним парчетом Ђорђа Станојевића које је годинама фалило, и веза са Јурија Гагарина је још увек затворена бетонским коцкама.
 
@Relja

Sto se tice sipova ne znam, znam da je proslo sve tehnicki prijem. Inace sipove je radio PORR. A to oko ulaska Delte u poslednjem trenutku, je malo vise naduvano. Ono sto ja znam je da su Delta i izvesni Mrvic dobili tender pa zbog problema u organizaciji i sa ciganima Delta je izasla iz dila, a nakon toga Delta i Hypo su napravili dil bukvalno u zadnjem trenutku.
 
@skabo maestro: Ne vređam se "sa" Miškovićem (ne znam da je on uopšte prisutan na ovom forumu), već karakterišem tvoje postove kao da su pisani od strane Milke Forcan. Mislim da svako ko posle tvojih nekoliko uzastopnih postova ne vidi apsolutnu bahatost i bezobrazluk koji postoji među investitorima u Beogadu može odmah da se ubije sa novog mosta, taman da mu nadenemo ime.
skabo maestro":2xiugjau je napisao(la):
Pored toga menja se i kvalitet gradnje pa umesto socijale prelazi se na koncept visi srednji kvalitet. Da ilustrujem tu promenu na primeru plocica: Umesto keramike kanjiza koju bi imao za 1300 ili 1500 ugradjen je Marazzi odnosno Imola. Umesto Diplona ugradjen je IDeal standard za sanitarije. Umesto laminata ugradjen je hrastov parket.
skabo maestro":2xiugjau je napisao(la):
Mozemo se sloziti da je verovatno u pitanju kineska roba
Dakle, sve je full - fancy, ali su elektroinstalacije kineske, koje će da se zapale, a voda će verovatno ubrzo poti da curi, kanalizacija da se izliva itd. itd.

U neku ruku sam i zahvalan, samo će se to ruglo što pre urušiti sa mape Beograda, i po mogućstvu povući sa sobom biser arhitekture - Delta siti.

A što se tiče onih poslovnih zgrada, koliko znam prvobitno su bile planirane za fakultete koji se nisu skućili. Opet je kapital imao priimat nad svime, i dobili smo ovo belo g***o, koje je povrh svega loše upakovano. Uvreda zdravom razumu.
 
Ambassador":3jqklgyn je napisao(la):
A što se tiče onih poslovnih zgrada, koliko znam prvobitno su bile planirane za fakultete koji se nisu skućili.
To nikada nije bilo ni u jednom projektu navedeno, mogu da ti potpišem ;-)

Pusti ti priče naših političara i novinara.
 
Да ли су санитарије (ВЦ шоље и лавабои) оне исте које су се продавале у Темпу за пола цене од било ког другог места?
 
Ambassador":37x4mdpt je napisao(la):
Ovo je od zaposlenih sa Matematičkog.
Kojima je verovatno neko prodao tu priču, ali to nikada nije bila varijanta. Možda u onom malom bloku preko puta DC-a, kad se nastavi ka IMT-u.
 
Vrh