Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Ništa ti meni ne smetaš, jedino nećeš da razumeš ono što pišem a voliš da dobaciš :)
Što kažu - svako ima pravo na svoje mišljenje pa mi ni to ne smeta.
 
Pa sta ti to covjek nije odgovorio nemaoj samo bezveze da citiras postove od ranije dok si jos na psolu i dokonis
 
Otkud ti to da sam na poslu? :)

Vidi, meni apsolutno nije teško da restartujem celu priču i da ponovo nacrtam, može i u bojama, koja sam sve pitanja postavio i šta je odgovoreno, ja ne pišem ovo "bezveze" a imam i više informacija nego što mogu u ovom momentu da napišem na forumu.

Naučen sa sam da na udarac uzvratim udarcem, i na reply reply-jem. Naučen sam i da ne lažem i ne kradem takodje.
Nema smisla da polemišeš sa mnom, ne znaš šta se dešavalo i dešava, ne želiš da razumeš i nisi na mojoj strani što je ok, ne mogu te naterati.

Koga tema zanima i ko zna šta se dešava ili želi da zna, može da pročita dosta toga u poslednjih par stranica.
 
Imas jako cudna nacin iznosenja argumenata izauzimanja stva na precac
 
First Facility je poslao MUP-u zahtev za misljenje oko obavaljanje njihovog posla posredovanja u obezbedjenju sa zgradama sa kojima imaju krovni ugovor u naselju i evo komentara koje su sacinili stanari zgrade MImoza B, koje sam dobio kao i stotinjak drugih stanara i upravnika stambenih zajednica u naselju. Prenosim ga u celosti (uklonio sam samo imena iz naslova i potpisa)

--------------------------------------------------
Što se tiče Mišljenja koje je neobično brzo stiglo iz Policijske uprave (sve pohvale za njih):

1. U prvom pasusu prepričava se sugestivno pitanje firme FF, koja ne može da se kvalifikuje u ovoj stvari ni kao pružalac, ni kao korisnik usluga privatnog obezbeđenja.

2. U drugom pasusu nalazi se sledeći odgovor:

Citat - “Mišljenja smo da ZBO ne zabranjuje obavljanje poslova privatnog obezbeđenja kroz ugovorni odnos između pružaoca i korisnika usluga, angažovanjem pravnog lica sa licencom za vršenje ovih poslova pri čemu bi se sačinjavanjem aneksa osnovnog ugovora precizirala prava i obaveze.”

Prema odredbama ZPO, pod pružocem usluga misli se na licencirano pravno lice za privatno obezbeđenje ili na licenciranog preduzetnika za privatno obezbeđenje. (To nije i ne može da bude FF, jer s razlogom nema licencu.)

Pod korisnikom usluga misli se na lice koje koristi usluge privatnog obezbeđenja. (To nije i ne može da bude FF, osim u svom poslovom prostoru.)
Dakle, u Mišljenju se (redundantno i samoeksplikativno) ističe ono što je po sebi očigledno:

da onaj ko je licenciran može da zaključi ugovor sa korisnikom i da se bez tog ugovora ne mogu pružati usluge privatnog obezbeđenja.

3. U trećem pasusu stoji:

Citat - “Ukazujemo da ugovor i aneks ugovora moraju da ispune sve uslove predviđene članom 20. Zakona o privatnom obezbeđenju.”

Drugim rečima, sve što važi za ugovor, važi i za aneks ugovora.

Kraj.

Zbog čega bi se skupštine stanara, njihovi predsednici i potencijalni podizvođači (Securitas) izlagali raznoraznim oblicima odgovornosti – samo da ne bi direktno zaključili ugovor?

Koja je to dodata vrednost koja takvo njihovo ponašanje čini racionalnim i ekonomski opravdanim?

Koji je to nenadoknadiv kvalitet koji u ovu jednačinu unosi FF? Šta je to što se bez njih ne može? Ko je to ko bez njih ne može?

Zamolio bih predstavnike skupština stanara da prekinu agoniju i izvuku nas iz prekršaja u koji smo bespotrebno uvučeni.

--------------------------------------------------
 
Zgrada MImoza B ima tzv. Krovni ugovor sa First Facility
 
Da li su problemi stanovnika naselja Belville samo krovni ugovor sa firmom First Facility?
Pošto koliko vidim se o toj temi ovde na forumu u proteklih 3 meseca a možda i više jedino piše.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430529#p430529:2v0lhnti je napisao(la):
Stomatolog » 28 Jan 2017 03:11[/url]":2v0lhnti]Da li su problemi stanovnika naselja Belville samo krovni ugovor sa firmom First Facility?
Pošto koliko vidim se o toj temi ovde na forumu u proteklih 3 meseca a možda i više jedino piše.

Apslolutno se slazem se da nisu ali se plasim da se necemo mrdnuti u bilo kom pravcu dok se taj problem sa njima kao takvima ne razresi.

Zbog topolgije naselja a pre svega parcela dok se ne povuku sa parcela gde ih vecina ne zeli, ja nisam optimista.

evo ovog posta na suncokretu i stalno se provalci ista prica jer je nemoguce poceti sa normalnim odrzavanjem dok se ne uklone sa zajednickih delova parcele.

zivot ide dalje i samo sve propada, inspekcije dolaze, kazne ce da se pisu i tako u nedogled.

http://www.suncokret.org/2017/01/konfuz ... -maslacka/
 
Tema je naselje Belville, znači celo naselje, a ne samo vaša zgrada ili parcela.
Tako da bi trebalo više da se priča o celom naselju i problemima celog naselja kojih ima isto dosta.
Skoro šest meseci čitam samo vaše probleme i o problemima vaše zgrade ili parcele.
Meni ovo liči na čisto gušenje teme.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430759#p430759:2kypbkw9 je napisao(la):
Stomatolog » 29 Jan 2017 17:43[/url]":2kypbkw9]Tema je naselje Belville, znači celo naselje, a ne samo vaša zgrada ili parcela.
Tako da bi trebalo više da se priča o celom naselju i problemima celog naselja kojih ima isto dosta.
Skoro šest meseci čitam samo vaše probleme i o problemima vaše zgrade ili parcele.
Meni ovo liči na čisto gušenje teme.

Ne znam odakle ti utisak da se ovde prica o jednoj zgradi ili parceli? Problemi su identicni manje vise u svim delovima naselja.
Ako je od 1.1. 2017. zakonom zabranjeno posredovanje u pruzaju usluga obezbedjenja onda to vazi za vasu kao i za moj pracelu podjednako.

Meni je logicno da pricam o svojoj kuci pre nego o tudjoj ali to nece promeniti stvari na parcelama 2, 5 i 6 gde ne psotoji nikakvo obezbedjnje vec skoro mesec dana.
Ili ako zelis da procamo o nestanku struje proletos kada se nisu ukljucili agregati. Ja cu da pricam o svom agregatu i zasto je FF prestao da radi tople probe prvog u mesec vec vise od dve i po godine, ali to ne znaci da se agregat na parceli 5 ukljucio kako treba. Nije, ostao je mratav zajedno sa svim ljudima zaglavljenim u liftovima na obe parcele.
I ovako bi mogli do u nedogled.

Ako ovo za tebe nisu teme onda ok. Hajde nominuj nesto zgodno, recimo da vidimo ko ima najbolji pogled sa prozora ili najlepsu terasu.
Ja prosto nemam niti smisla niti vremena za to i nadam se da ces imati razumevanja. Mene zanima moja imovina u koju sam slupao mnogo novca i ciju vrednost ne zelim da gledam kako unistavaju dripci koji uzimaju za to sitne pare a stetu koju prave meri se milionima.

Dakle, svako se oglasi sa svojom temom pa sta se desi. To je opste pravilo svakog foruma.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430529#p430529:1p1dts11 je napisao(la):
Stomatolog » 28 Jan 2017 03:11 am[/url]":1p1dts11]Da li su problemi stanovnika naselja Belville samo krovni ugovor sa firmom First Facility?
Pošto koliko vidim se o toj temi ovde na forumu u proteklih 3 meseca a možda i više jedino piše.
Problem sa krovnim ugovorom nemaju stanovnici koji SU GA POTPISALI i KOJI GA IMAJU, vec doticni gospodin koji ga nema i koji ima neki svoj problem sa tim i koji je zaista dobrano zatrovao ovaj forum na kome je nekad i bilo da se procita pametnih stvari i korisnih informaija. Ovako stvarno ovaj forum nema smisla .
A za to je zasluzan jedan jedini clan foruma i niko drugi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430851#p430851:1cyrnr0t je napisao(la):
Arwen Undómiel » 30 Jan 2017 07:55[/url]":1cyrnr0t]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430529#p430529:1cyrnr0t je napisao(la):
Stomatolog » 28 Jan 2017 03:11 am[/url]":1cyrnr0t]Da li su problemi stanovnika naselja Belville samo krovni ugovor sa firmom First Facility?
Pošto koliko vidim se o toj temi ovde na forumu u proteklih 3 meseca a možda i više jedino piše.
Problem sa krovnim ugovorom nemaju stanovnici koji SU GA POTPISALI i KOJI GA IMAJU, vec doticni gospodin koji ga nema i koji ima neki svoj problem sa tim i koji je zaista dobrano zatrovao ovaj forum na kome je nekad i bilo da se procita pametnih stvari i korisnih informaija. Ovako stvarno ovaj forum nema smisla .
A za to je zasluzan jedan jedini clan foruma i niko drugi.

Za manje od sat vremena dolaze tri ispektora MUP-a zbog tog ugovora koji ste i vi potpisali i zbog firme koja vam ga je prodala. Da li imas neku ideju kako das ih izbegnem?
Kao odgovorno lice ja moram da prisustvojem mesto da odem na posao.

mislis das uzivam?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430851#p430851:1rwko0zg je napisao(la):
Arwen Undómiel » 30 Jan 2017 07:55[/url]":1rwko0zg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430529#p430529:1rwko0zg je napisao(la):
Stomatolog » 28 Jan 2017 03:11 am[/url]":1rwko0zg]Da li su problemi stanovnika naselja Belville samo krovni ugovor sa firmom First Facility?
Pošto koliko vidim se o toj temi ovde na forumu u proteklih 3 meseca a možda i više jedino piše.
Problem sa krovnim ugovorom nemaju stanovnici koji SU GA POTPISALI i KOJI GA IMAJU, vec doticni gospodin koji ga nema i koji ima neki svoj problem sa tim i koji je zaista dobrano zatrovao ovaj forum na kome je nekad i bilo da se procita pametnih stvari i korisnih informaija. Ovako stvarno ovaj forum nema smisla .
A za to je zasluzan jedan jedini clan foruma i niko drugi.

Za manje od sat vremena dolaze tri ispektora MUP-a zbog tog ugovora koji ste i vi potpisali i zbog firme koja vam ga je prodala. Da li imas neku ideju kako da ih izbegnem?
Kao odgovorno lice ja moram da prisustvojem mesto da odem na posao.

mislis da uzivam?

i drugo, ako si vec toliko zadovoljna njima, budi ljubazna i pozovi ih smesta i reci im da napuste zajednicke delove parcela 3 i 4, ostanu u skusptinama koje ih zele,
ja zelim da odu odakle su ih stanari OGROMNOM VECINOM VEC ODBILI.
nas ovde zlostavljaju iako su manjina. njih ljudi ne zele da vide ali se oni drze za par predsednika sa kojima imaju dilove.

eto, cim se ovo desi, ja se ovde necu vise oglasavati. moz'' tako?
 
Mislis da je bitno za forum uzivas li ti ili ne?
Sam si zakuvao pa se bori sa tim !
TAkodje ti sve druge koji imaju krovni ugovor smatras budalama i nazivas budalama , zaista mislis da mi treba da ih teramo sa vasih zajednickih delova.
Mi smo u nasoj zgradi izglasali krovni ugovor , dil bio ili ne bio kako god.
Stvarno mislis da smo svi bas tolke budale da ne kapiramo tvoj dil.
MA hajte molim vas....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430857#p430857:hlx6lude je napisao(la):
Arwen Undómiel » 30 Jan 2017 08:35[/url]":hlx6lude]Mislis da je bitno za forum uzivas li ti ili ne?
Sam si zakuvao pa se bori sa tim !
TAkodje ti sve druge koji imaju krovni ugovor smatras budalama i nazivas budalama , zaista mislis da mi treba da ih teramo sa vasih zajednickih delova.
Mi smo u nasoj zgradi izglasali krovni ugovor , dil bio ili ne bio kako god.
Stvarno mislis da smo svi bas tolke budale da ne kapiramo tvoj dil.
MA hajte molim vas....

koji je moj dil?

hajde napisi ga molim te.
i koristi proste recenice da svi razumemo.

btw. ovo sa budalama je tvoja konstrukcija ja nikada nisam u direktnom kontaktu ili ovde, stanare nazvao budalama zbog bilo cega pa i na temu krovnog ugovora. svako ima pravo da se oseca kako mu drago,
 
Stvarno sam htela da ne odgovaram , po onoj staroj dobroj pametniji popusta.
Al brate tvoja mora uvek da bude poslednja e pa nece....
Svi dobornamerni citaoci foruma znaju za tvoju opsednutos ff i krovnim ugovorom.
Ako imas amneziju procitaj unazad kako tretiras ljude koji su dobrovoljno potpisali taj ugovor.
I posle svega u tvojoj prostoj recenici a da prostija ne moze biti, koju svi razumememo , ti mi kazes da se osecam kao bu****.
Delimicno da, jer se upustam u ovakve stvari al sve je oko nas tako , vladaju primitivizam i siledzijstvo , pa mozemio da im se odupremo bar na forumima.

Sto se tice dila otkud tebi ideja za dil za druge predesednike skupstina?Ja znam da su kod mene u pitanju posteni ljudi i da stvarno nema smisla da ih neko tako pausalno napada.

Roger over
 
Poštovani,

Obaveštavamo vas da ćemo 14.02.2017. godine u naselju Belville, u saradnji sa Institutom za transfuziju krvi, organizovati akciju dobrovoljnog davanja krvi, u periodu od 12:00 do 18:00 časova.
Od Instituta smo dobili plakate, kojim ćemo informisati sve posetioce i pojedince, koji žive ili rade u naselju Belville. U samu akciju će biti uključeno i vozilo Instituta, specijalni transfuziološki autobus, u kojem će biti vršena transfuzija.

Transfuziološki autobus će biti postavljen na promenadi, ispred zgrade Mimoza B.

Molim vas i vaše komšije da se odazovete u što većem broju.

Hvala unapred.

Obavestenje stiglo danas pa ko moze nek se ukljuci u akciju!
 
Već duže vremena posmatran saobraćajni haos koji vikendom ili praznicima nastaje oko Delta City-ja.

Crvenim krugovima sam označio najkritičnije tačne na kojima se prave najveći problemi i čepovi. Po mome mišljnju sam brojevima označio mesta po skali od najkritičnijeg (1) do najmanje kritičnog (5). Na tim mestima najveći problem pravi preveliko ukrštanje smerova (tokova) vozila. Mislim da taj koji je projektovao parking (podzemnu garažu, nadzemnu garažu i parking na otvorenom) i ulaze i izlaze nije baš bio dovoljno dorastao zadatku.

Da li je možda već neko razmišljao kako rešiti taj problem?

 
Da li je normalno da tržni centar sa 1200 parking mesta ima ovako loše projektovan sistem ulaza i izlaza u ili iz garaža?
Po meni je ovo previše ukrštanja tokova saobraćaja i zbog toga dolazi do zastoja i haosa.

Pogledajte prilog 1
 
Da, identicna su i moja zapazanja. Mislim da bi sa izmenama toka saobracaja na internim saobracajnicama, kao i pomeranjem pristupa i obaveznim smerom kretanja mogla znacajno da se poboljsa protocnost

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Nazalost, tu postoji nekoliko problema koji mute sliku a nisu urbanisticki isprojektovani.
1. ulica djordja stanojevica je zatvorena, te ulaz u garaze na parcelama 2,3,4, i 5 iz pravca omladinskih brigada je moguc smo prolaskom ispred zgrade jorgovan (1)
2. zatvoren je prilaz velikoj garazi iz pravca jurija gagarina kroz dvoriste delta city-a (tu su napravili kargo terminal za dostavu robe)
3. deo ulice jurija gagarina koja prolazi izmedju zgrade Jedr0 i parcela 3 i 4 je dvosmerna, sto je moguce samo ako su obe saobracajnice prolazne. ovako, sa nepropisnim parkiranim vozilima to je jos samo jedan cep jer je moguce da kroz tu ulicu prodje samo jedno vozilo.

na cemu hocu da ponetiram. urbanista je uradio sta je uradio. da bi sve funkcionisalo kako je isprojektovano, situacija na ulicama mora da se privede projektovanom stanju. ovako, mozda je bolje da popricamo zasto je DC menjao unutrasnje saobracjnice i zasto policija ne zavede red, ili zasto vodovod i kanaliozacija ulaze u drugu godinu sanacije mreze.
 
Vrh