Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Sad se FF sjetio da pokloni igraliste kad gubi ugovor prozirno
 
Nije samo gospodin iz zgrade Zumbul A zaslužan za izgradnju dečijeg igrališta nego svi stanari na parceli šest zato što su dali (potpis) podršku potpisivanju ugovora za održavanje parcele šest za naredne dve godine sa firmom First Facility. Gospodinova je možda samo inicijativa, a ne i zasluga, zasluga je svih starana parcele šest jer od izgradnje dečijeg igrališta nebi bilo ništa da stanari svih zgrada na parceli šest nisu potpisali ugovor o održavanju sa firmom First Facility. Tako da je ovo više poklon stanarina parcele šest nego svim stanarima naselja Belville. Inicijativa je nastala prošle godine, a način finansiranja je dogovoren u proleće ove godine, tako da ne treba iznositi pogrešne informacije i zaključke.
 
Ja se izvinjavam ako sam nekoga nenamerno istakao. Stomatolog je potpuno u pravu. Cenim da od tog igrališta ne bi bilo ništa da nisu potpisani ugovori. Inicijativa je svakako lepa jer u naselju ima mnogo dece što je za pohvalu. Naravno korist će imati sva deca u naselju, da li su mame i tate za ff ili sporazum, to nije ni bitno. Bitno je da deca imaju gde da uživaju.
 
First Facility je upravo otpustio G4S.
od 1. 11 na parcelama 2,5,6 ce biti neko novi.

na parcelama 3 i 4 su se vec odranije povukli i ostavili su samo jednog coveka da nadgleda cetiri skusptine sa kojima imaju ugovor.

Majstori
 
G4S je imao i interna otpuštanja. Neko se je u G4S debelo prešao sa otkazom usluge na parcelama 3 i 4. Securitas sasvim korektno ulazi umesto G4S iako su i oni zatečeni.

Forumaš Pinokio naravno spinuje u cilju obmane.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415119#p415119:yeiafx95 je napisao(la):
pinokio » 07 Nov 2016 10:35 am[/url]":yeiafx95]Istinu je tesko sakriti.

Kako se sistem ciscenja, pp zastite i obezbedjnja neprimetno demontira u citavom naselju.

http://www.suncokret.org/2016/11/kada-k ... g-ne-laze/
Da znam da si dobronameran uzela bih ovo u obzir. Ovako samo pitanje - Sta te bre brige za FF ? Gledaj u svoje dvoriste i ne brini , sve ce biti ok.....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415167#p415167:2vr1kag4 je napisao(la):
Arwen Undómiel » Mon Nov 07, 2016 2:25 pm[/url]":2vr1kag4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415119#p415119:2vr1kag4 je napisao(la):
pinokio » 07 Nov 2016 10:35 am[/url]":2vr1kag4]Istinu je tesko sakriti.

Kako se sistem ciscenja, pp zastite i obezbedjnja neprimetno demontira u citavom naselju.

http://www.suncokret.org/2016/11/kada-k ... g-ne-laze/
Da znam da si dobronameran uzela bih ovo u obzir. Ovako samo pitanje - Sta te bre brige za FF ? Gledaj u svoje dvoriste i ne brini , sve ce biti ok.....

Hvala na savetu. Djubre se nalazi ispod mog prozora tako da sam veoma zainteresovan.

Moji prijatelji placaju odrzavanje a ne dobijaju nazad ono sto su platili. Bas kao sto i si ti ugovrila jedno a dobila drugo.

I najvaznije. FF vara ljude. Kada bi stanari znali sta se sve desava sa njihovim novcem ova nasa diskusija nikada nebi ni postojala. Niko ne voli da bude prevaren.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415187#p415187:399co8l3 je napisao(la):
pinokio » 07 Nov 2016 03:01 pm[/url]":399co8l3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415167#p415167:399co8l3 je napisao(la):
Arwen Undómiel » Mon Nov 07, 2016 2:25 pm[/url]":399co8l3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415119#p415119:399co8l3 je napisao(la):
pinokio » 07 Nov 2016 10:35 am[/url]":399co8l3]Istinu je tesko sakriti.

Kako se sistem ciscenja, pp zastite i obezbedjnja neprimetno demontira u citavom naselju.

http://www.suncokret.org/2016/11/kada-k ... g-ne-laze/
Da znam da si dobronameran uzela bih ovo u obzir. Ovako samo pitanje - Sta te bre brige za FF ? Gledaj u svoje dvoriste i ne brini , sve ce biti ok.....

Hvala na savetu. Djubre se nalazi ispod mog prozora tako da sam veoma zainteresovan.

Moji prijatelji placaju odrzavanje a ne dobijaju nazad ono sto su platili. Bas kao sto i si ti ugovrila jedno a dobila drugo.

I najvaznije. FF vara ljude. Kada bi stanari znali sta se sve desava sa njihovim novcem ova nasa diskusija nikada nebi ni postojala. Niko ne voli da bude prevaren.
Hvala puno, al na zalost toliko si truda i vremena potrosio na promociju svoje po tebi jedino ispravne ideje odrzavanja za koju sam ubedjena da je vise od privatnog angazmana , da ti nista ne verujem. Cak sam u stanju da poverujem da si sam bacio papir sa slike i trcao na terasu da ga slikas da bi ga objavio i diskreditovao FF , za koji mene bas briga ali vremenom mi postaju sve simpaticniji bas zbog raznih napada i hajke.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415189#p415189:8amxvlbo je napisao(la):
Arwen Undómiel » Mon Nov 07, 2016 3:12 pm[/url]":8amxvlbo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415187#p415187:8amxvlbo je napisao(la):
pinokio » 07 Nov 2016 03:01 pm[/url]":8amxvlbo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415167#p415167:8amxvlbo je napisao(la):
Arwen Undómiel » Mon Nov 07, 2016 2:25 pm[/url]":8amxvlbo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415119#p415119:8amxvlbo je napisao(la):
pinokio » 07 Nov 2016 10:35 am[/url]":8amxvlbo]Istinu je tesko sakriti.

Kako se sistem ciscenja, pp zastite i obezbedjnja neprimetno demontira u citavom naselju.

http://www.suncokret.org/2016/11/kada-k ... g-ne-laze/
Da znam da si dobronameran uzela bih ovo u obzir. Ovako samo pitanje - Sta te bre brige za FF ? Gledaj u svoje dvoriste i ne brini , sve ce biti ok.....

Hvala na savetu. Djubre se nalazi ispod mog prozora tako da sam veoma zainteresovan.

Moji prijatelji placaju odrzavanje a ne dobijaju nazad ono sto su platili. Bas kao sto i si ti ugovrila jedno a dobila drugo.

I najvaznije. FF vara ljude. Kada bi stanari znali sta se sve desava sa njihovim novcem ova nasa diskusija nikada nebi ni postojala. Niko ne voli da bude prevaren.
Hvala puno, al na zalost toliko si truda i vremena potrosio na promociju svoje po tebi jedino ispravne ideje odrzavanja za koju sam ubedjena da je vise od privatnog angazmana , da ti nista ne verujem. Cak sam u stanju da poverujem da si sam bacio papir sa slike i trcao na terasu da ga slikas da bi ga objavio i diskreditovao FF , za koji mene bas briga ali vremenom mi postaju sve simpaticniji bas zbog raznih napada i hajke.

Vidi. Ja se slazem sa tobom. Ignorisi me. I miuslim to ozbiljno.

Ja verujem da svako treba da izadje iz kuce i sam pogeda o cemu se tu radi.
Ti treba da prebrojis koliko creva u pp ormarima imas u svojoj zgradi, odes do promenade stanes na sredinu i osvernes se oko sebe, sidjes u garazu i pogledas u plafon mesto u pod i pitas se zasto je na plafonu sve zardjalo, odes do igralista na parcelama 3 i 4 i pitas se zasto samo dve ljuljaske rade? gde je sve ostalo nestalo. Ili pogledas sve celicne armature (ograde, resetke, poklopc muljnih pumpui) koje su potpuno zardjale

Kada dobijes nezadovljavajuce odgovore onda si spremana za ozbiljna pitanja.
Pitanja gde je otislo 1,3 miliona evra koje smo dali upravo toj firmi SAMO za poslove o kojima pricamo.

Ko ce sutra da odrzava tvoju zgradu to nije pitanje za mene, niti me to zanima. To je pitanje za tebe i tvoje komsije.
 
Pinokio, molim te samo za pojašnjenje kako smo "dali" 1.3 miliona evra? Kojom računicom? Ako smo nešto dali, prvi sam za to da nam to i vrate.

Što se tiče obaveza ff, prvi sam a možda i jedini bio protiv idiotske i potpuno sumanute ideje da ff ima predviđeno ulaganje od 500 eura mesečno i to za celo naselje. Ne znam koji su "naučnici" među našim komšijama glasali za potpisivanje tog ugovora, i potpisali ga u ime celog naselja. Dakle, ako računamo početak ugovora 01. mart ili april 2012. kao početak važenja ugovora, dolazimo do podatka da je ff bio kroz protekle 4 godine dužan da u naselje uloži celih 24.000 eura. Zašto? To je već naša krivica i nepromišljenost. Sve i da smo ff dali 5 miliona evra, oni su svoj deo ugovora ispunili, pa samim tim razmišljanje o tim milionima mogu slobodno da uporedim sa mlaćenjem prazne slame, jer je njihova stvar kako će da potroše svoj novac.

Ako su tih 1.3 ili koliko već miliona evra potrošili na kladionici, kakve mi veze imamo sa tim ako su trošili 500 evra mesečno kako je propisano ugovorom??? Zašto se mi sada bavimo tuđim novcem?ZBOG ČEGA JE POTPISANO TO SMEĆE OD UGOVORA SA FF 2012.?

Naše je bilo da 2012. napravimo što bolji dil sa njima. Ali ne, 500 eura mesečno je dovoljno ovom naselju. Čist kretenizam i nepromišljenost.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415200#p415200:1z860wus je napisao(la):
L.A.L.A. » Mon Nov 07, 2016 4:26 pm[/url]":1z860wus]Pinokio, molim te samo za pojašnjenje kako smo "dali" 1.3 miliona evra? Kojom računicom? Ako smo nešto dali, prvi sam za to da nam to i vrate.

Što se tiče obaveza ff, prvi sam a možda i jedini bio protiv idiotske i potpuno sumanute ideje da ff ima predviđeno ulaganje od 500 eura mesečno i to za celo naselje. Ne znam koji su "naučnici" među našim komšijama glasali za potpisivanje tog ugovora, i potpisali ga u ime celog naselja. Dakle, ako računamo početak ugovora 01. mart ili april 2012. kao početak važenja ugovora, dolazimo do podatka da je ff bio kroz protekle 4 godine dužan da u naselje uloži celih 24.000 eura. Zašto? To je već naša krivica i nepromišljenost. Sve i da smo ff dali 5 miliona evra, oni su svoj deo ugovora ispunili, pa samim tim razmišljanje o tim milionima mogu slobodno da uporedim sa mlaćenjem prazne slame, jer je njihova stvar kako će da potroše svoj novac.

Ako su tih 1.3 ili koliko već miliona evra potrošili na kladionici, kakve mi veze imamo sa tim ako su trošili 500 evra mesečno kako je propisano ugovorom??? Zašto se mi sada bavimo tuđim novcem?ZBOG ČEGA JE POTPISANO TO SMEĆE OD UGOVORA SA FF 2012.?

Naše je bilo da 2012. napravimo što bolji dil sa njima. Ali ne, 500 eura mesečno je dovoljno ovom naselju. Čist kretenizam i nepromišljenost.

izvini ali ja ne znam zaista o cemu ti pricas.
da li mozes da mi pojasnis? kakvih ugovor o 500 evra? kakva ulaganja?

imas li ti neki komad papira na koji refereises pa da procitam sta tamo pise? ili pricas iz glave?
 
Ne pričam naravno iz glave a papir na koji referišem je ugovor između zgrada i ff, aktivan od 2012. Po tom ugovoru, ff je bio dužan da u naselje "uloži" 500 evra mesečno. Ako još treba da pojašnjavam samo reci. Ja bih samo voleo meni neko da pojasni zbog čega su zgrade pristale na takav aranžman. Po tom nesrećnom ugovoru, svakom od 26 ulaza je pripadalo manje od 20 evra mesečno. Tako da mi nismo nikom ništa dali već smo plaćali dogovorenu cenu dogovrenih usluga. A mi sad pričamo o 1.3 miliona evra (ako je uopšte ta cifra tačna), parama koje nisu naše uopšte. Naše je bilo samo 500 evra mesečno. Najgore od svega je što to 90% stanara u naselju ni ne zna.
 
uf, kako da ti kazem a da te ne naljutim :)....

ukratko. ne postoji ugovor izmedju zgrade, sem nekog tamo Protokola o saradnji iz 2011. koji je irelevantant za ovu pricu. Drugih dokumenta tog tipa nema.
Sto se tice ugovora izmedju tvoje skupstine i FF i ostalih 25 identicnih ugvora sa njima o tehnickom odrzavanju i administraciji, u njima je stajlo sve o cemu pricam. I da ce da krece, i da popravljaju igracke, klupe, pukontine u betonu, sitne popravke na fasadama, curanje u garazu, a onda najveznije, da ce tekuce da odrzavaju sve sisteme, recimo sistem za ventilaciju u garazam, agregate, detekciju ugnjen monoksida, PP sistema, video nadzora, atletkse staze,....
zatim da vide zapisnke za skupstinama stanara, staraju se o zakonitosti rada, naplata od stanara....

gotovo nista od navedenog oni nisu radili i o tome postoji dokumentacija koja ce za koji dan postati javna. tu dokumentaciju su nam dostavili iz FF.

Dakle, FF NIJE ISPUNIO U CELOSTI SVOJ DEO UGOVORA NI SA JEDNOM SKUPSTINOM U NASELJU. ni jednom jedinom.

da li su ispunili ugovore sa 10 ili 50% to je pitanje o kom mozemo da diskutujemo. Ja preferiram nize cifre.

Jos jednom, oni su od nas naplatili 19.600+PDV * 54 meseca = 1.270.080 evra.

Ovi iznosi stoje u svakom od 26 ugovora jer je svaki ugovor referisao na jedn postotak ukupne cifre. Moja skusptina je zavatala 3.66%.

Da li su na prevarili? Paaaaaa, ja kazem DA a ti?

I najvaznije pitanje: Sta cemo da poduzmemo povodom toga?
 
Nisam nikako mogao da nađem u mailu ugovor ali poslužiće specifikacija sa lokalnog sajta.

http://www.luxhome.rs/mojbelville.com/i ... odrzavanja

Drvo na dečijim rekvizitima je istrulilo pre 2012. godine tako da to za mene ne može da bude predmet održavanja, i nije mi uopšte jasno zbog čega je uvršteno u ovu specifikaciju. Ja svoju decu još tada ne bih pustio da koriste te ljuljaške i klackalice ali to sad nema ni veze. Dotezati šrafove i trošiti farbu na trulo drvo je rasipništvo, potpuno iracionalno trošenje novca. Stavljanjem na spisak održavanja svih tih dečijih rekvizita, ubedili smo i sebe i druge da je to potpuno ispravno i upotrebljivo za našu decu. Čista zabluda.

Pinokio pročitao sam tvoje navode pa me interesuje u kom dokumentu si našao sledeće:
- krečenje
- pukotine u betonu (rešavanje po ovoj specifikaciji je kozmetičkog karaktera i troši se od onih bednih 500 evra mesečno za celo naselje)
- sitne popravke na fasadama
- curenje u garaže (čist građevinski problem prisutan mnogo pre 2012. godine)


Recimo iscrtavanje linija na atletskoj stazi sam zajedno sa suprugom posmatrao, bio sam živi svedok da se to radilo. Klupe na parceli 6 smo finansirali mi stanari i ff. Ne znam koliko su oni ali mi smo svaka zgrada po dve klupe.

Izvini, ali ja još uvek ne mogu da kažem da li su nas prevarili. U međuvremenu, sa sada već priličnom dozom sumnje čitam tvoje komentare, a savest mi nalaže da proverim svačiju napisanu reč.

Sa druge strane, lično mislim da je nemoguće da je nas skoro 5000 hiljada duša varala bilo koja firma a da mi to nismo primetili. Ako je do toga uopšte i došlo, to nije moglo biti sprovedeno bez znanja i učešća predsednika zgrada u tim prljavim radnjama. Ali zaista u to sumnjam.

Ponavljam, mi smo sebi najveći krivci, jer smo pristali na 500 evra mesečno za celo naselje. Naravno da nismo ništa sa tim novcem mogli da uradimo i zato nam je sada svako kriv osim nas samih.
 
O kakvih 500 evra za odrzavanje naselja ti pricas?

Mi smo First Facility uplacivali 23.000 evra svaki mesec. Od te sume za administraciju je odlazilo cca 5.000 evra (ne znam za sta tacno, posto su to obracuni, placanja, slanje uplatinica i sl. ali hajde nek im bude)

evo ti nas ugovor:

http://www.suncokret.org/pruzaoci-usluga/

p: suncokret

Sta ti mislis gde se trosilo 18.000 evra svakog meseca? Cemu bi sluzila ta silna lova sem da se ispune obaveze iz priloga ugovora. Ti si se uhvatio klupa i ljuljaski ili pukotina u betonu. Ma to je sve sitno i nebitno je sta ti mislis o tome.

Primer: Svakog prve subote u mesecu su se vrsile tople probe generatora. 30 minuta rada kosta oko 40 evra. pet agregata x 12 meseci =2.500 evra godisnje

I tako smo mi ostali bez tih proba vec dve i po godine jer nema dizela u rezervarima a ONI nemaju novaca da ih napune! Nego traze od skusptina da se po parcelama dogovre ko ce da plati punjenje rezervara. Pa cemu sluze onda 18.000 evra mesecno???!!!

Rezulat: u martu je nestalo struje i agregati 5 i 3 se nisu upalili.

Hajde, reci ti meni cemu je sluzil 18k evra mesecno? Na sta su to oni trosili?!
 
Pinokio, tih 500 evra je bilo neophodno uložiti u sitne popravke. Kvarove plaćaju stanari. Ja to nisam izmislio, jednostavno je tako. Pusti tih 18.000 evra, to nije naš novac već tuđ, njihov.
Kvarove liftova smo mi plaćali, nije plaćano od tih 18.000 evra. Zašto? Verovatno zbog toga što nije predviđeno ugovorom. Isto se odnosi i na agregat. Vršili su probe našeg agregata našim gorivom. Ti misliš da su oni dužni da od svog novca dokupe potrošeno gorivo. Gde je to eksplicitno navedeno u ugovoru? To je suština.

U svakom slučaju ako imaš materijala za sud, trebalo bi da im izvučemo ogroman novac za kršenje ugovora, zar ne? Hajde onda da pokušamo ako si u pravu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415399#p415399:oa3ohqab je napisao(la):
L.A.L.A. » Tue Nov 08, 2016 2:00 pm[/url]":oa3ohqab]Pinokio, tih 500 evra je bilo neophodno uložiti u sitne popravke. Kvarove plaćaju stanari. Ja to nisam izmislio, jednostavno je tako. Pusti tih 18.000 evra, to nije naš novac već tuđ, njihov.
Kvarove liftova smo mi plaćali, nije plaćano od tih 18.000 evra. Zašto? Verovatno zbog toga što nije predviđeno ugovorom. Isto se odnosi i na agregat. Vršili su probe našeg agregata našim gorivom. Ti misliš da su oni dužni da od svog novca dokupe potrošeno gorivo. Gde je to eksplicitno navedeno u ugovoru? To je suština.

U svakom slučaju ako imaš materijala za sud, trebalo bi da im izvučemo ogroman novac za kršenje ugovora, zar ne? Hajde onda da pokušamo ako si u pravu.

Ti me obaras sa nogu. Hajde sto neces da citas ugovor. OK, mrzi te.

Za kog vraga smo im placali 18.000 evra za odrzavanje? Zaista ne razumem za sta. Evo zaposlili su 3-4 majstora (sto i jesu) i jednog sefa (Radovana) to plate recimo cca 3k evra (sa doprinosima) i sta onda? sta rade sa ostalim parama? OK, plate poreze drzavi. Sta je sa ostatakom para?

Ok, menjali su sijalice, poipravljali vrata, krpili plocice ovde i onde i sta jos? Kupe monitor u podrumu? ok - 100 evra, poprave neku rampu - 100 evra max, jer za sve vise od toga su trazili pare.
Dakle, potrose jos 1.000 ili 2.000 na oprvake.,

I gde odu preostalih 10.000 evra ciste love? Sta rade sa njima?! Daj pomizi mi da razumem, jer ne mogu da shvatim. Sem da je to profit firme.


A bio je profit, jer da nije tako ne bi nam se desavala poslednja godina ovako kako se desava.
 
Od tih 10.000 me zanima samo ono što je ugovorom predviđeno da se potroši na naše naselje. Da li to negde piše u ugovoru to zaista ne znam jer ceo ugovor nisam čitao. Na šta G4S troši svoj novac? Da li će potrošiti na onu gomilu bicikala i pp aparata koji su pokradeni tokom njihovog rukovođenja obezbeđenjem u naselju? Neće, jer to nije predviđeno ugovorom. Da li bi trebalo da bude? Ja mislim da bi trebalo.

Kada ff potroši novac na poreze, plate i doprinose, šta kaže ugovor, gde ide lova? Time se sada bavimo, čija je tuđa lova? Ta lova nije naša osim ako drugačije ne piše u ugovoru.
 
lala :)
ti ne razumes kako stvari idu.

sve je vrlo jednostavno. mi smo trazili da firma xyz uradi sledece:
1......
2...
3...
4...
x...

i pitali na tenderu ko to hoce da radi? i za koje pare?
javio se ff i dobi oposao za 23k evra mesecno

taj spisak stoji u ugvoru koji sam ti poslao (vidi priloge) u spisku stoji i dinamika i broj predmeta.

kada oni oposle sve sto je opisano u tim prilozima na nacin kako to trazi zakon xys i pravila struke mi im to platimo. uslov za to je da nas oni o tome oaveste na nacin kako to opisuje zakon o oblgacionim odnosima.
potom mi platimo i tada su to njihovi novci.

kontas?

e sad, mi smo im placali 100% sve a oni gotovo nista sa tog duuuuuugackog spiska nisu radili a nisu nas u racnim o tome ni izvestavali.
ja verujem da smo mi prevareni, svi zajedno nas 2000 vlasnika stanova i poslovnih lokala, 1700 vlasnika GM i svih ostalih koji su to placali.

i to znam ja, evo sad ti i oni, drugari iz FF koji odmah procitaju sta ja ovde pisem. oni to znaju jer mi nasamo neki do njih to i sami kazu. Ko god je zagrebao po povrsi zna sta se ovde desava. Neko to razume dublje i sire neko ne.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415405#p415405:1iagahxt je napisao(la):
pinokio » Uto Nov 08, 2016 3:11 pm[/url]":1iagahxt]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415399#p415399:1iagahxt je napisao(la):
L.A.L.A. » Tue Nov 08, 2016 2:00 pm[/url]":1iagahxt]Pinokio, tih 500 evra je bilo neophodno uložiti u sitne popravke. Kvarove plaćaju stanari. Ja to nisam izmislio, jednostavno je tako. Pusti tih 18.000 evra, to nije naš novac već tuđ, njihov.
Kvarove liftova smo mi plaćali, nije plaćano od tih 18.000 evra. Zašto? Verovatno zbog toga što nije predviđeno ugovorom. Isto se odnosi i na agregat. Vršili su probe našeg agregata našim gorivom. Ti misliš da su oni dužni da od svog novca dokupe potrošeno gorivo. Gde je to eksplicitno navedeno u ugovoru? To je suština.

U svakom slučaju ako imaš materijala za sud, trebalo bi da im izvučemo ogroman novac za kršenje ugovora, zar ne? Hajde onda da pokušamo ako si u pravu.

Ti me obaras sa nogu. Hajde sto neces da citas ugovor. OK, mrzi te.

Za kog vraga smo im placali 18.000 evra za odrzavanje? Zaista ne razumem za sta. Evo zaposlili su 3-4 majstora (sto i jesu) i jednog sefa (Radovana) to plate recimo cca 3k evra (sa doprinosima) i sta onda? sta rade sa ostalim parama? OK, plate poreze drzavi. Sta je sa ostatakom para?

Ok, menjali su sijalice, poipravljali vrata, krpili plocice ovde i onde i sta jos? Kupe monitor u podrumu? ok - 100 evra, poprave neku rampu - 100 evra max, jer za sve vise od toga su trazili pare.
Dakle, potrose jos 1.000 ili 2.000 na oprvake.,

I gde odu preostalih 10.000 evra ciste love? Sta rade sa njima?! Daj pomizi mi da razumem, jer ne mogu da shvatim. Sem da je to profit firme.


A bio je profit, jer da nije tako ne bi nam se desavala poslednja godina ovako kako se desava.

Verovatno su plaćali i obezbeđenje, baštovane, higijeničare, kojih je mnogo više od 3 majstora..
Kontam da su plaćali i neku opremu - potroši se deterdženta na pranje 26 zgrada.
Poneku kosilicu, račune za telefon, servisi opreme..

Ne poričem to je mnogo para, ali svi smo odrasli ljudi upoznati sa troškovima poslovanja - može svašta da im se zameri, ali da su mesečno gurnuli 18000e u džep, nisu. Jesu gurali, ali ni blizu toliko skandalozno - i zamisli, zaradili su na nekom poslu, kao što mi svi zarađujemo na našim.. Možda su za zadovoljstvo rada za tebe, trebali da rade bez ikakvog profita.

Način na koji pričaš Pionkio, čovek bi pomislio da su celo naselje Belvil majstor Radovan i njegova tri čoveka prali, čuvali, kosili, radili servis dizel agregata i pp opreme, čistili sneg..a onda 18ooo podelili između sebe (10000 Radovan, jer je organizator, a ovaj trojica, kako se dogovore..)
 
Robocap
novac o kom ja pricam nema veze sa ciscenjem, obezbedjnjem i zelenilom.

Mi smo za 4,5 godina ukupno sakupili i platili pruzaocima usluga 2,8 miliona evra od toga 1,3 miliona First Facility SAMO za tehnicko odrzavanje i administraciju.
 
Pinokio ja ću ti u svaku napisanu reč poverovati onog trenutka kada ih izvedemo na sud i tražimo povraćaj sredstava. Do tada, pokušavam da ti verujem ali ne ide mi. Moram da pogledam stavke tog ugovora gde je sve taksativno navedeno. U ugovoru sigurno ne piše "dali smo vam 18.000 evra sad ćete da pokrijete troškove a ostatak do 17.000 evra da potrošite na naselje, a vama eto tih 1.000".

Za mene su sve ovo špekulacije dok se ne uverim i sebi dokažem da nam duguju novac i da su zreli za sud.
 
Ja na zalost zbog clana 22 tog ugovora gde je narocito naglaseno da ne smemo neograniceno dugo da objavimo njegov sadrzaj ne mogu da ga zakacim bas ovde na forum a iskreno da ti kazem voleo bih.
Sto se njegovog sadrazaja tice odmah idi na strane 14 do 24. Tamo ti sve pise i koliko sta kosta i sta oni MORAJU DA RADE, kada i kako. Sem provere PP sistema koji je radio TVI i redovnog servisiranja liftova, sve ostalo su radili samo po potrebi.
Crkene pumpa visokog priska oni odu i poprave a racun posalju skusptini.

Tako da smo mi mesto usluge tekuceg odrzavanja dobijali investiciono odrzavanje.

To ti izgleda ovako.

Ti pumpu viskog pritiska za vodu odrzavas tako sto jednom godisnje zamenis recimo smeringe i lezajve i pumpa traje 20godina (tako je deklarisana). Ako je ne odrzavas ona crkne nakon 6-8. I tada dobijes racun od FF za novu pumpu.
I tako oni dvostruko zarade. Prvo si im placao da je remontuju a oni to nisu, zatim si kupio novu koju oni ugrade i jos ti to naplate (zasto bi radili for free)

Vidi. nisu oni nikakvi pametnjakovici. To svi koji se bave odrzavanjem sanjaju da im se desi. Nema kontrole i rezultat se odmah vidi.

Zato ti kazem procitaj ugovor, pa telefon u ruke i prosetaj se po podrumima zgrade.
 
Vrh