Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Ne može se sa mnom tako razgovarati :) Takav nivo sam prevazišao u srednjoj školi otprilike.
Ako hoćeš da napišeš ko je vlasnik , napiši. Da li ćeš da poentiraš, videćemo.

Edit: koga to ne možete oterati? :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395379#p395379:3azmeinh je napisao(la):
skj » Fri Jul 01, 2016 2:16 pm[/url]":3azmeinh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395375#p395375:3azmeinh je napisao(la):
pinokio » Fri Jul 01, 2016 1:59 pm[/url]":3azmeinh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395350#p395350:3azmeinh je napisao(la):
Sister » Fri Jul 01, 2016 10:41 am[/url]":3azmeinh]Ja sam savim ok sa ff. Znam već ko je u pitanju, znam gde da idem da se požalim, znam koji broj da pozovem da mi se pomogne....Meni je dobro. Vi koji ne mislite tako radite šta vam je volja. Ako imam slobodu da iskažem svoj stav prema odvajanju, onda da ponovim. Ne dopada mi se, ne odobravam. Lepo pozdrav svima, i dajte ljudima mira.

Evo nagradno pitanje i za vas komsinice.

Vasa skusptina je jedina koja ima ugovor za dorzavanje sa FF na parceli 3 vec dva meseca. Kako mislite da od vasih 1855 evra se izdrzava citava parcela?
Da bi bili samo u slici covek u garazi kosta 2000 evra mesecno.

Dok se FF ne povuce sa parcele u potpunosti nece biti zajednickog odrzavanja to sam siguran jer to nije moguce. Inace ostalim skusptinama je sasvim ok da FF ostane unutar vase skupstine. To je vasa stvar i treba da imate pruzaoca usluga koji vam se dopada i novac koji ste spremni da odvojite.

Prijatan dan :)

Dokon kakav sam :) pitao sam G4S s kojima blisko saradjujem kako rešavaju ovo a oni kažu - bez ikakvih problema uklapaju obaveze i sa tendera i iz sporazuma.
Detalje ne znam a ako su lagali mene i ja lažem vas.

g4s je samo mali deo problema. oni sede za PP centralom i setaju se okolo. ali to ce biti moguce samo u ovom prelaznom periodu. posle toga ili ce svi da rade po sporazumu ili nece. niko vise nece da bude bu**** i da jedna skusptina placa a druga ne kao sto je sa djurdjevkom B koji vec 8 mseci ne placa odrzavanje i to niko ne zna jer je to poslovna tajna??!!

to se vise nece desavati ili cemo svi da placemo sve i da znamo ko sta placa i kako ili ce se primeniti potpuno novi concept odrzavanja koji veruj mi niko ne zeli.
inace kod vas na parceli 5 je sitacija jos komplikovanija nego kod nas. kod tebe u skupstini predsednik je zaboravio da obavesti clanove skusptine o postojanju paralelnog procesa koji ima svoje benefite.
 
Ček ja sad ne razumem - G4S koji hoće da radi i sa jednima i sa drugima, je problem a nije rešenje problema???

Edit: a ko je vlasnik FF? :)

Evo ja sam na primer otkrio da je jedan od predsednika KS koji su za Sporazum ima firmu lociranu u jednom poslovnom parku a da vlasnica CSI ima reference od tog poslovnog parka. Šta nam to može reći? :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395389#p395389:3xwu44yt je napisao(la):
skj » Fri Jul 01, 2016 2:31 pm[/url]":3xwu44yt]Ček ja sad ne razumem - G4S koji hoće da radi i sa jednima i sa drugima, je problem a nije rešenje problema???

Edit: a ko je vlasnik FF? :)

problem sa pozicijom g4s je sto se on fondira od strane svih skupstina na parceli. da bi imali uvid u to ko koliko, kada i kako placa zajednicke obaveze sacinjen je Sporazum.

Mi ne zliemo da ostanemo bez obezbedjenja zato sto djurdjevak b ne placa svoje obaveze ili obratno. dodatno tu su nereseana pitanja nadleznosti, recimo jedni kazu radite ovo tako i tako a drugi kazu suprtono, koga ce poslusati? to sve moze na kratke staze inace ako ostane tako, raspad naselja ce biti rapidan. i to ni je ni ti necemo moci da sprecimo.

vlasnik firme hypo noe first facility nije niko, jer firma pod takvin nazivom ne psotji u srbiji, postoji first faiclity doo koja je u vlasnistvu neke firme springfield registrovane u srbiji koja je u vlasnistvu jednog austriskog beznismena i druge firme iz austrije koja opet nije u lasnistvu hypo noe itd.

hocu reci da je sve magla. ozbiljna magla.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395389#p395389:2ftykgrk je napisao(la):
skj » Fri Jul 01, 2016 2:31 pm[/url]":2ftykgrk]Ček ja sad ne razumem - G4S koji hoće da radi i sa jednima i sa drugima, je problem a nije rešenje problema???

Edit: a ko je vlasnik FF? :)

Evo ja sam na primer otkrio da je jedan od predsednika KS koji su za Sporazum ima firmu lociranu u jednom poslovnom parku a da vlasnica CSI ima reference od tog poslovnog parka. Šta nam to može reći? :D

ocigledno gadjas na mene. to nije nikakv tajna, da ja imam firmu u Airpor CIty. tamo smo vec 6 godina. I u tom istom biznis parku se nalazi i telenor, p&g ili samsung pa se nisi setio da se zapitas koje ce telefone imati novi predsednici skusptina ili da li ce poceti da koriste Airial mesto Persila.

vidi, ja znam kako izgleda sve ovo kada si sam na parceli broj 5 ali to nije moja zasluga.
 
Mnogo pogrešnih pretpostavki - ja nisam na parceli 5, čak ni ne znam gde je to :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395395#p395395:1cxn93c4 je napisao(la):
skj » Fri Jul 01, 2016 2:44 pm[/url]":1cxn93c4]Mnogo pogrešnih pretpostavki - ja nisam na parceli 5, čak ni ne znam gde je to :)

izvini, lezim u krevetu citav dan pa sam zaboravio da ti - imas zenu koja ima drugaricu koja zivi u belvilu? ili obratno? :)

naravno da ne znas gde je parcela 5 ali znas gde ja imam firmu.

ja sve radim javno, imam ime i prezime, napisano bezbroj puta na siteu koji administriram, predsednik sam skupstine i zajedno sa komsijama nosim ovaj projekat - Sporazum.

ko si ti? anoimni SKJ? slucajni skupljac informacija? :)
 
Naravno da sprdanje ne pomaže - familija moje žene, stariji ljudi, žive u Belvilu a ja ponekad u njihovo ime tražim neku info, npr gde ima da se kupi kugla za vrata i slično. Nemam pojma gde je parcela 5.
A to da sam skupljač informacija je potpuno tačno, istovremeno sam i borac protiv laži i nepravde :) - možeš naći moje ranije postove na ovom forumu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395397#p395397:a4ndnvny je napisao(la):
skj » Fri Jul 01, 2016 2:57 pm[/url]":a4ndnvny]Naravno da sprdanje ne pomaže - familija moje žene, stariji ljudi, žive u Belvilu a ja ponekad u njihovo ime tražim neku info, npr gde ima da se kupi kugla za vrata i slično. Nemam pojma gde je parcela 5.
A to da sam skupljač informacija je potpuno tačno, istovremeno sam i borac protiv laži i nepravde :) - možeš naći moje ranije postove na ovom forumu.

ok, sta god da si. ovde cemo da prekinemo raspravu o licnostima posto su one potpuno irelvantne za proces u kom ucestvujem bas kao i familija tvoje zene.

sistem koji mene zanima je mnogo vazniji od bilo koje firme pojedinacno kao i pojedinca pa bio to i ja. nazalost, ti ne mozes da razumes o cemu se tu radi pa cemo onda nastaviti dalje bez odgovora za tebe. rasprava vlasnicima csi ili ff ili nekog treceg je zaista kafanska prica koja nam zamagljuje sliku.

a i ledja su mi bolje pa cu izaci napolje
 
Ubio me Bog ako išta razumem....Sada izgleda da su oni koji su ostali sa ff crne ovce koje, pošto ne žele promene koje su zahvatile ostale, ruše jedinstveno održavanje? Da pristanemo na vašu varijantu pa ćemo eto opet biti jedinstveni? Ako je to to što govoriš ovde Pinokio, ooooo sada mi se još manje dopada ta situacija. Meni to liči na obračun sa ff. Iza kojeg stoji neki drugi ff. I za čiji račn neko radi ovde. Sigurno ne iz ideala. Idem preksutra da potpišem u ff, a vi kako god hoćete.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395389#p395389:3seojzc0 je napisao(la):
skj » 01 Jul 2016 02:31 pm[/url]":3seojzc0]Ček ja sad ne razumem - G4S koji hoće da radi i sa jednima i sa drugima, je problem a nije rešenje problema???

Edit: a ko je vlasnik FF? :)

Evo ja sam na primer otkrio da je jedan od predsednika KS koji su za Sporazum ima firmu lociranu u jednom poslovnom parku a da vlasnica CSI ima reference od tog poslovnog parka. Šta nam to može reći? :D


Vlasnica te nove firme koja se uvodi vrši svoje usluge i u airport cityiju? I to nema nikakve veze sa Vama Pinokio koji eto slučajno imate na tom mestu firmu? brmghnrmmmmmm nisam ja od onih sumnjičavih, verujte mi. Samo mi recite iskreno da zaista nemate nikakav interes u promovisanju te druge firme. Recite.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395480#p395480:3fg3q2ek je napisao(la):
Sister » Sat Jul 02, 2016 7:29 am[/url]":3fg3q2ek]Ubio me Bog ako išta razumem....Sada izgleda da su oni koji su ostali sa ff crne ovce koje, pošto ne žele promene koje su zahvatile ostale, ruše jedinstveno održavanje? Da pristanemo na vašu varijantu pa ćemo eto opet biti jedinstveni? Ako je to to što govoriš ovde Pinokio, ooooo sada mi se još manje dopada ta situacija. Meni to liči na obračun sa ff. Iza kojeg stoji neki drugi ff. I za čiji račn neko radi ovde. Sigurno ne iz ideala. Idem preksutra da potpišem u ff, a vi kako god hoćete.

ja radim za svoj racun, bas kao sto i ti treba da radis za svoj. to je jedini i potreban uslov da bi smo svi ziveli u zajedno.

Projekat odrzavanja koji je dizajnirao i prodaje FF je radikalno drugaciji od svega sto je bilo u naselju unazad 7 godina.

To je jedan experiment koji ako prevlada naselje ce dovesti na nivo blokova 6x u narednih 10 meseci.

Ovo sto mi radimo, je pokusaj da zastititomo svoju (pa i tvoju) imovinu od potunog raspada sistema. U tom smislu smo napravili Sporazum
http://www.suncokret.org/2016/04/sporazum/

Naravno ako ti ne zelis da citas i to je ok. Bas kao sto je ok odlazak u FF da da potpis ali nemoj da se iznenadis kada za koju nedeelju vidis da stvari krenu poptuno na drugu stranu, posto FF na nasoj parceli sigurno nece raditi. Novi ugovori su od jucer aktivni.

I da, da bi smo se bolje razumeli sta je to parcela. djurdjevak, suncokret i mimoza su jedna zgrada - jedan objekat sa sest ulaza u stambene delove. formalno pravno ulaz pored tebe ni na koji nacin ti nije bliz od ulaza u mimozu b.

Analogno recenom, belivil je zapravo kompleks od 5 zgrada i 26 ulaza.

tako je to u realnom svetu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395481#p395481:aofzgtqp je napisao(la):
Sister » Sat Jul 02, 2016 7:44 am[/url]":aofzgtqp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395389#p395389:aofzgtqp je napisao(la):
skj » 01 Jul 2016 02:31 pm[/url]":aofzgtqp]Ček ja sad ne razumem - G4S koji hoće da radi i sa jednima i sa drugima, je problem a nije rešenje problema???

Edit: a ko je vlasnik FF? :)

Evo ja sam na primer otkrio da je jedan od predsednika KS koji su za Sporazum ima firmu lociranu u jednom poslovnom parku a da vlasnica CSI ima reference od tog poslovnog parka. Šta nam to može reći? :D


Vlasnica te nove firme koja se uvodi vrši svoje usluge i u airport cityiju? I to nema nikakve veze sa Vama Pinokio koji eto slučajno imate na tom mestu firmu? brmghnrmmmmmm nisam ja od onih sumnjičavih, verujte mi. Samo mi recite iskreno da zaista nemate nikakav interes u promovisanju te druge firme. Recite.


Ta osoba je prestala da radi u Airportu pre nego sam ja tam premestio firmu. Ja je tamo nkiada nisam ni sreo niti sam cuo za nju. Pricu o njenom zaposlenju u property menagment delu tog komp;lesa sam cuo posle interviewa na tenderu. Inace incidento na tom razgovornu nisam ni bio nego 10 drugih predsednika sa parcela 3 i 4.
 
"Projekat odrzavanja koji je dizajnirao i prodaje FF je radikalno drugaciji od svega sto je bilo u naselju unazad 7 godina".


Po čemu bi to što sada nudi ff, za razliku od prethodnih godina, bilo katastrofa po ovo naselje? Ali konkretno, ukratko, jasno. Jer, izašla sam na taj sajt, uvod je potpuno uopšten, a sam Sporazum zaista ne mogu da čitam. Samo nemoj da argumentaciju zasnivaš na stanju koje je uspostavljeno ovim vašim "prevratom". Dakle, svi smo u ff sistemu održavanja, on je ponudio nešto novo za nas i eto, ovo i ovo je jako loše i ne vodi nikuda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395484#p395484:3kmhdsvp je napisao(la):
Sister » Sat Jul 02, 2016 8:15 am[/url]":3kmhdsvp]"Projekat odrzavanja koji je dizajnirao i prodaje FF je radikalno drugaciji od svega sto je bilo u naselju unazad 7 godina".


Po čemu bi to što sada nudi ff, za razliku od prethodnih godina, bilo katastrofa po ovo naselje? Ali konkretno, ukratko, jasno. Jer, izašla sam na taj sajt, uvod je potpuno uopšten, a sam Sporazum zaista ne mogu da čitam. Samo nemoj da argumentaciju zasnivaš na stanju koje je uspostavljeno ovim vašim "prevratom". Dakle, svi smo u ff sistemu održavanja, on je ponudio nešto novo za nas i eto, ovo i ovo je jako loše i ne vodi nikuda.


Krovni ugovor koji nudi FF nikada nije postojao u ovom naselju. Nikad. Prosle godine u martu 2015. su pokusali da ga prodaju i nisu uspeli. Kao rezultat su ostavili za sobom haos koji se ne vidi na prvi pogled usled velike inercije sistema ali on nas je doveo tu gde se nalazimo sada. U brojevima to znaci da od 31. marta 2015 godine 9 od 26 skupstina se nalaze van sistema odrzavanja (po podacima FF) 9 skupstina je manje ili vise redovano placale obaveze ovom ili onom pruzaocu usluga ali ni jedna nije potpisala anekse koje smo potpisali i mi i vi kao i ostalih 15.
Dodatno, vecini predsednika je istekao mandat pre marta 2016. godina i vecina ih nije obnovila.

To se zove rasulo.

A onda je krenula kampanja za Krovni ugovor- ponovo. Ista prica. U kratkim crtama mesto da imate pet pruzalaca usluga FF vam je ponudio da on bude jedini. I to je ok. Ko hoce - neka ih angazuje.

Jedini problem sa tim konceptom je sledeci.

Ti ja i zivimo u istoj zgradi.

Znam da ti to zvuci cudno ali je tako.

E sad ako mi ne zelimo da nam FF bude provajder usluga onda se to nece desiti. Jer sve van tvojih ulaznih vrata je podjenako tvoje koliko i moje. Tako kazu zakoni republike srbije.

I sta cemo sad?

Mi smo napravili sistem gde je i to moguce. Gde vi mozete da angazujete FF za vas ulaz a mi DD za nas. komsije iz mimoze mogu CC.

O zajednickim stvarima (garaza, zelenilo i cisecenje izmedju zgrada) se dogovrimo i daj ugovor - se zove Sporazum na parceli.

http://www.suncokret.org/2016/04/odrzavanje-raskrsnica/

a kritika krovnog je ovde:
http://www.suncokret.org/2016/04/krovni-ugovor/

ja jedini sto mogu da ti ponudim od daljih objasnjenja je da siddjes na ljulje ispred zgrade kada budem sa svojom cerkom tu pa da ti na sva pitanja odgovorim.
 
Nisam iz Belvila, ali zašto toliko ulazite u diskusiju kao da ćete promeniti jedno drugome mišljenje. Oboje ste odrasli i slažemo se svi (a i vi) da se ne slažete.
 
Vi ste napravili model prema kome svaki ulaz može da se opredeli za ff ili neki drugi, ili treći. A o zajedničkim stvarima nudite Sporazum. Nisam za to. Belvil je imao jedinstveni sistem održavanja, ff je angažovao firme za pojedine delove toga, beovrt, obezbeđenje...itd. i to je bilo za celo naselje. Uz dužno poštovanje, verujem da vi mislite da je to odličan sistem, ali ja ne mislim. Želim da se svi vrate prvobitnom modelu, mislim da je to najbolje za Belvil. Možete da delite po parcelama, pa zgradama, po nekom drugom kriterijumu.....ali ja ne želim da nas uopšte delite. Toliko od mene.
 
Ja sam bio za ovo novo održavanje sve dok nisam saznao da cena u stvari i nije 23 centa po kvadratu, nego 4 centa više. Imam utisak kao da je to namerno naknadno potureno kao marketinški trik, samo zato što bolje zvuči 23 centa nego 27 (ili 29 centi?).

Moje pitanje je šta se tačno dešava sa tih 4 ili 6 centi više?

Da li se na računima skupština zgrada gomilaju ta sredstva iz meseca u mesec, ili će te pare diskretno završavati u džepovima predsednika skupština na primer? Ako ne grešim, to i nije tako zanemarljiva cifra mesečno. Mislim da je oko 200 evra, to jest preko 7000 evra godišnje za svih 6 ulaza na parceli... Takođe mi nije jasna uloga tzv. samozvanog savetnika naselja a.k.a. LuxHomeovca u celom ovom procesu? Da li je stvarno uzimao reket, i ima li nameru da to i dalje radi? Ako je tako, onda ja više ne plaćam ni dinar za održavanje... U tome i leži poenta. Par ljudi će zbog svojih kratkoročnih interesa i pohlepe da upropaste ceo blok...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395519#p395519:13u293e3 je napisao(la):
Belvilenjak » Sat Jul 02, 2016 1:00 pm[/url]":13u293e3]Ja sam bio za ovo novo održavanje sve dok nisam saznao da cena u stvari i nije 23 centa po kvadratu, nego 4 centa više. Imam utisak kao da je to namerno naknadno potureno kao marketinški trik, samo zato što bolje zvuči 23 centa nego 27 (ili 29 centi?).

Moje pitanje je šta se tačno dešava sa tih 4 ili 6 centi više?

Da li se na računima skupština zgrada gomilaju ta sredstva iz meseca u mesec, ili će te pare diskretno završavati u džepovima predsednika skupština na primer? Ako ne grešim, to i nije tako zanemarljiva cifra mesečno. Mislim da je oko 200 evra, to jest preko 7000 evra godišnje za svih 6 ulaza na parceli... Takođe mi nije jasna uloga tzv. samozvanog savetnika naselja a.k.a. LuxHomeovca u celom ovom procesu? Da li je stvarno uzimao reket, i ima li nameru da to i dalje radi? Ako je tako, onda ja više ne plaćam ni dinar za održavanje... U tome i leži poenta. Par ljudi će zbog svojih kratkoročnih interesa i pohlepe da upropaste ceo blok...

pa ti nisi onda ni za jedno odrzavanje. :D

do 1.4.2016. se placalo pruzaocima usluga 32 a naplacivalo 35 od stanara
po krovnom ugovoru se placa 31 a naplacuje 33
po sporazumu se placa 23 a naplacuje 23.

da li cete da skupljate dodatno 1 ili 4 ili 54c to treba da rasparvite vi u ulazu sa svojim predesdnikom skusptine odnosno komsijama. to nema veze sa sistemom odrzavanja. i tako je bilo oduvek.

ostatak ne bih komentarisao. najbolje je da pitas te ljude koje spominjes.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395511#p395511:11u9b0sl je napisao(la):
Sister » Sat Jul 02, 2016 11:31 am[/url]":11u9b0sl]Belvil je imao jedinstveni sistem održavanja, ff je angažovao firme za pojedine delove toga, beovrt, obezbeđenje...itd. i to je bilo za celo naselje. Uz dužno poštovanje, verujem da vi mislite da je to odličan sistem, ali ja ne mislim. Želim da se svi vrate prvobitnom modelu, mislim da je to najbolje za Belvil. Možete da delite po parcelama, pa zgradama, po nekom drugom kriterijumu.....ali ja ne želim da nas uopšte delite. Toliko od mene.

ja moram da vam skrenem paznju da niste u pravu. najbolje je da odete do vaseg predesdnika skusptine i trazite mu na uvid stare ugovore koji su vazili do 1.4. 2016. odnosno do ovog krovnog.
vi ste imali 4 firme koje ste angazovali. i sa njima 4 ugovora. bas kao i bilo koja druaga skupstina. nase ugovore mozete das vidite online

http://www.suncokret.org/pruzaoci-usluga/

i ako cemo istinu mi se drzimo i dalje tog modela. angazujemo za svaki posao specijalistu. bas kao i pre. sa jednom malom razlikom
tehnicko odrzavanje i menadzment su sad odvojeni. i to je sve.
 
Koliko se ja sećam nekih prethodnih sastanaka ks sa tom temom....ff je bio prisutan i predlagao je uvek više od jedne firme za te konkretne poslove. Mi smo birali, s tim što nam je uvek rečeno da ff smatra da bi zbog toga i toga trebalo da odaberemo jednu određenu, iznosili su i razloge zašto smatraju da je baš ta bolja od drugih. Dakle, imali smo situaciju da smo delegirali ff kao kompaniju da se brine o izboru, da sagleda dokumentaciju i reference i uslove firmi i da nam onda sugeriše koji je izbor za nas najbolji. U tome je poenta jedinstvenog upravljanja. Naravno da su sve te ponude razmatrali ff u saradnji sa predsednicima ks. Dobijali smo na gotovo sve. Neko je brinuo o tome. To je ono na šta smo pristali kada smo smo kupovali stanove ovde. Da neko brine o tome. Da organizuje sve. Sada svaki ulaz, svaka zgrada, svaka parcela.....za sebe odlučuje. To je rušenje dobrog principa funkcionisanja našeg naselja. Nije savršeno, ali je bilo dovoljno dobro. Sledeći korak u odnosu na ovo što ste napravili je da nećemo imati ništa, uopšte neće biti nikakvog održavanja. Jer, gde je donja granica ljudske želje da plati manje, ne, nema je. Težiće da ne plate ništa. Aferim.
 
Sister
Na zalost ta tvoja prica je vrlo rasirena u naselju. Ja ne umem da to kazem koliko procenata nasih komsija stvari vidi na slican nacin.
Iatina je da je sve to temeljno netacno. Ni jedna jedina rec nema veze sa realnoscu. Nemoj da te to pogadja. Iskreno pre godinu dana i ja sam mislio slicno.

Istina je da je na tenderu 2012 izabran set pruzalaca usluga zeromax.,g4s,beovrt i ff. Sve skupstine su mirale da.prihvate taj izbor.
2015. Su ti ugovori istekli. 17 skupstina ih je produzilo ostale nisu.
Ovo sto mi radimo je pokusaj da se spase naselje.
Prihvatanje pruzaoca usluga jedinstveno na nivo naselja se vise nikada nece ponoviti jer nema investitora da to nametne.
Drugo kod nas nema nista novo u tom smislu. Pozoves kol centar i menadzer ti sredi problem. Platis racun na kraju meseca i to je sve.

Ako ne zelis da ides dalje nemoj.
Insistiranje na krovnom ugovoru koji ste samo.vi prihvatili ce sve da nas sahrani.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394465#p394465:3apqlc7a je napisao(la):
pinokio » Pon Jun 27, 2016 3:16 pm[/url]":3apqlc7a]i to je jos jedan balon koji naduvava FF.

naime, menadzer naselja-parcele-zgrade je posao za dva studenta.
jedan nekog tehnickog profila a drugi neki drustveno orijentisan. Moze i jedan student ako je sposoban.
pozeljno je da znaju engleski jezik, zbog stranaca u naseljeu.

dodatno, treba angazovati profi call centar koji kosta 10-13evra po ulazu koji ce da opsluzuje pozive stanara i salje ih na pravu adresu.
to je sve.
Knjigovodstvo ne racunam. To moze da se unajmi za jos 20-30evra po skupstni bilo gde u gradu.

ja sam godinu dana menadzer ne samo svoje zgrade nego i mnogo vise od toga i to radim levom nogom. i to besplatno. moj ulaz je za primer svima u naselju. sve radi kao sat. Ako te zanima povedi familiju kod mene u obilazak, bice mi zadovoljstvo da ti to i sam pokazem.

u moj ulaz FF nije usao u svojstvu menadzera duze od godinu dana. ni jedan jedini put. nula.

Sve skupstine koje i danas imaju probleme, a koje su zapustene, su one gde je sve poslove preuzeo FF.
Oni sistematski rade na unistavanju rada skupstina da bi mogli da lakse uticu na njihove odluke. Unistavaju ih tako sto nista ne rade. Npr. Kada predesdniku istekne mandat oni ne cine nista da se ponovo izabere. Puste da to tako ide. Krpe rupe i lepe papire i salju uplatnice sa bezbroj logotipova tako da citavo naselje misli da su oni alfa i omega svega - a nisu.

Menadzment je samo 15% ukupnog troska a oni su se nametnuli kao da vrede za 100% kao sto sad krovnim ugovorom i zele da ucine.
Ako mene pitas, mnogo je vaznije kako je organizovano ciscenje ili obezbedjenje nego manedzment.

Shodono ovome sto sam napisao. CSI web site? koga briga!
Pogledaj kakav web ima FF pa opet nemaju pojma o poslu kojim se bave. Ili jos gore, organizovano rade u pogresnom smeru.

Pažljivo pratim ovu diskusiju, iako su mi argumenti razumljivi i cenim transparentnost, ne mogu da se složim sa "levom nogom" za menadžment - naime, jedna zgrada, pola sata posla dnevno jeste realno, ali 30 zgrada sa svakojakim likovima, zahtevima, problemima - nije mali posao, pogotovo za zgrade čiji predsednici nisu aktivni i ne preuzimaju svoj deo posla, kao što to radi pinokio. :)


U redu sto je birate druge firme, slobodna volja, ali omalovažavanje FFa, po ovom pitanju je neosnovano.
 
Zaključila sam da ste vi bundžije zaključili da zašto da plaćate nekog tamo kada sve to možete i sami....šta da kažem na taj argument? Umem i ja da uzmem makaze u ruke, ali treba li da se šišam sama? Da ne bih dala 10-tak evra frizeru kome je to profesija? I povrh toga, naravno, umete i da pronađete firme koje čiste, opravljaju i čuvaju. I kraj vaše argumentacije. Pa ne ide to tako u životu. I ljudi kojima nikada nije dovoljno nisko da plate održavanje padnu na tu argumentaciju. I odvoje se neke zgrade i njihove skupštine. I sada.....ko tako ne gleda na stvari valjda je kriv za buduću propast.
 
Pažljivo pratim ovu diskusiju, iako su mi argumenti razumljivi i cenim transparentnost, ne mogu da se složim sa "levom nogom" za menadžment - naime, jedna zgrada, pola sata posla dnevno jeste realno, ali 30 zgrada sa svakojakim likovima, zahtevima, problemima - nije mali posao, pogotovo za zgrade čiji predsednici nisu aktivni i ne preuzimaju svoj deo posla, kao što to radi pinokio. :)


U redu sto je birate druge firme, slobodna volja, ali omalovažavanje FFa, po ovom pitanju je neosnovano.

Napokon jedno dobro pitanje.

Da se razumemo. Ja ne omlaovazavam FF, kao sto nisam sklon da verujem da na trzistu ima mnogo firmi koji ce ovaj posao da obavljaju bolje od njih.
Nisu oni najgori u selu :)

Ali...

Oni jesu kumovali raspadu naselja u martu prosle godine. I potom taj raspad odgojili do situacije u kom se sad nalaizmo. Da podsetim oni su tolerisali da 9 skusptina nema formalizovan odnos sa pruzaocima usluga, da 24 od 26 skupstiina radi u ovoj ili onoj meri van zakona /bez planova rada, bez predsednika, bez ispravnog PP sitema, bez sednica, itd./ Ipak oni nisu sutinski uzrok naseg problema.

Nas problem je investitor koji ja konstruisao sistem odrzavanja koji je zakonski neodrziv, neporavican i netransparantan. Ilustrovacu to sa par primera. Mi smo kao naselje imali 26x5 ugovora sa pruzaocima usluga obezbedjenje, zelenilo, menadzer, tehnicko i ciscenje. Svi smo sipali novac u pet kasica jer smo svi placali sve. Dakle suncokret je izdrzavao po ugovoru, 52 lifta i 59 muljne pumpe! I pri tome, mi nikako nismo mogli da saznamo niti ko to jos placa jer je to poslovna tajna. :) Isto vazi iz sve ostale sisteme, tako da sam ja menjao sijalice u zgradi 500 metara dalje od mene.
I to bi bilo ok da je cena odrzavanja pokrivala sve troskove. Medjutim.

Kada dodje do ozbiljnog kvara eeeee onda se svi late zakona o odrzavanju stambenih zgrada.
Tada je vazno gde se kvar desio i sta se pokvarilo. Npr. raspadne se rampa u garazi. 3000 evra racun. sta sad?

tada FF trazi da racun plate oni koji su po zakonu obavezni da to urade a ko je to? paaaa, niko od vlasnika parking mesta u garazi!

rampa je komditet a ne zakonska obaveza. drugo, rampa je u garazi a vecina stanara nema garazno mesto, trece da bi se kupila nova rampa mora se dobiti odluka 51% vlasnika svih 6 ulaza na mojoj parceli, cetvrto negde uvek nema predsednika, peto...

i mi ostadosmo bez rampe.

onda se pojavi FF i iz "svojih sredstava" popravi rampu. Kojih svoji sredstva? Zasto tako, kada mi placamo ODRZAVANJE? sta ima nama neko da poklanja kad placamo 35c i 5 evra odrzavanje?

i kada neko prosecno inteligentan prodje kroz ovu pricu, shvati da je to jedno opste rasulo koje se svodi na procenu nekog tamo menadzera da li treba nesto da se uradi ili ne.

otuda nekoliko rampi koje ne rade, pp sistem koji ne radi, muljne pumpe u ko zna kakvom stanju....

u takvom okruzenju, posao menadjera je zaista banalan. takoreci nepotreban.

e sad, ako neko zeli da sve bude po zakonu, da upozna ljude sa kojim radi, da ga ljudi vole, da voli naselje onda je to nesto sasvim drugo. onda parcela treba da ima svog menadzera.

nadam se da sam odgovorio na tvoje pitanje.
 
Vrh