Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Evo ih opet, laprdaju sve ne bi li nekako isposlovali da ne plaćaju tu sitnicu za održavanje bloka, u kome ne možete ni pikavac da nađete na ulici. Belvil leti je milina pogledati i živeti tu. Nikako da odutanu. Sa sve "specifikacije", hoću da znam, neću da punim nekom nekom džapove. Zaista, znam da je iluzorno, ali toplo vam savetujem, svima koji su protiv jedinstvenog održavanja, da se jednostavno pokupe odavde. Stvarno ste dojadili. U zgradi Iris ljudi se poveli za tako nečim, prekinuli saradnju sa ff i nakon godine dana opet se vratili! Hajde, prekinite više da bušite.
 
Jedna moja prijateljica je ovih dana zainteresovana za kupovinu garsonjere u Belvilu. Nema nijedne u ponudi. Ni stanova drugih struktura ovde. Nije mi jasno baš o čemu se radi u ovom trenutku, ali ako neko ima garsonjeru za prodaju ili zna nekoga, neka me kontaktira na pm. Hvala.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395171#p395171:2xi31cm8 je napisao(la):
Sister » Thu Jun 30, 2016 1:39 pm[/url]":2xi31cm8]Evo ih opet, laprdaju sve ne bi li nekako isposlovali da ne plaćaju tu sitnicu za održavanje bloka, u kome ne možete ni pikavac da nađete na ulici. Belvil leti je milina pogledati i živeti tu. Nikako da odutanu. Sa sve "specifikacije", hoću da znam, neću da punim nekom nekom džapove. Zaista, znam da je iluzorno, ali toplo vam savetujem, svima koji su protiv jedinstvenog održavanja, da se jednostavno pokupe odavde. Stvarno ste dojadili. U zgradi Iris ljudi se poveli za tako nečim, prekinuli saradnju sa ff i nakon godine dana opet se vratili! Hajde, prekinite više da bušite.

komsinice na koga ovde tacno mislite? :)
 
Iskreno, preletela sam samo preko nekoliko postova ovde i prepoznala već davno poznate reči, kao što su specifikacija, šta mi tačno plaćamo i slično.....tema mi je izuzetno dosadna i s vremena na vreme iznova se obnavlja. Iznos koji izdvajamo je toliki da ne vredi o tome diskutovati. Jednostavno, u ovaj blok su došli ljudi kojima je nekakvo obavezno jedinstveno održavanje poslednja rupa na svirali. Došli iz duboke provanse, neki imaju pare, neki nemaju ni to....šta njima znači to što nema pikavaca uokolo??? Ništa. I ja to potpuno razumem. Ali, meni - a ima nas još - je stalo. Ja živim ovde i veoma mi se dopada, i već sam se navikla na ovakav izgled bloka. Više ne bih mogla da živim drugačije. I ne interesuje me da li ću platiti 3.750 ili 4,300!!! Ne zanima me. Ne zato što imam za bacanje. Nego što je rasprava o tome za mene gotova. Svima kojima je do kulturnog stanovanja kao do lanjskog snega....poručujem: molim vas idite odavde. Šta bih drugo mogla da kažem? Ne znam da li se Vi među nima. mrzi me da iščitavam sve postove.
 
Pročitala sam nešto...dakle, vi ste se odelili. Ne sviđa mi se to. FF je mnogo uradio, između ostalog, deca se igraju i bezbedno trče i šetaju se koridorom kroz lepeze. To je velika stvar. Kada god su se stanari izjasnili da žele da se nešto promeni, učini, u najvećem broju slučajeva su izlazili ususret. Sve je funkcionisalo. Onda je zgrada Iris rešila da raskine s njima, i samo posle godinu dana se vratili ff. Šta mislite, da li je to bilo zato što su bili zadovoljni tim drugim rešenjem? Ma sve su to gluposti. Ovaj blok treba da je jedinstven i najbolje je kada je tako. Kada se odvojite, to je samo prelazni korak ka stanju u kome uopšte neće biti potrebno nikakvo održavanje. Neće se postići sporazum oko nečega, i onda neće biti ničega.
 
Ja inače stanujem u djurdjevku. Nisam bila tu i nisam prisustvovala sastancima ks, ali imam poverenja u našeg predsednika. Mi smo sa ff.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395219#p395219:3ecaqjxk je napisao(la):
Sister » Thu Jun 30, 2016 8:08 pm[/url]":3ecaqjxk]Ja inače stanujem u djurdjevku. Nisam bila tu i nisam prisustvovala sastancima ks, ali imam poverenja u našeg predsednika. Mi smo sa ff.

Pa komsinice, moram da vas razocaram. ali na parceli 3 gde se nalazi i vas ulaz, vi ste jedina skupstina koja je prihvatila ponudu od FF.

Ostalih 5 skupsitna nisu prihvatile ponudu.

Inace od 26 skupstina samo 9 su prihvatile ponudu od FF koja je bila nudjena do 1.maja.
danas je 1.jul i nista se nije promenilo, glasanja po skupstinama idu u drugom smeru.

Treba prihvati progres. Inace i ja volim da zivim ovde i ja volim da imam uredno naselje i ja volim da paltim koliko god treba.

ALI ne volim da placam maglu i ne volim da se mojim parama bez pitanja placaju dugovi ljudi koji ne placaju.

Verujem da cemo se tu sloziti, nema kradje od stanara. zar ne?
 
FF je mnogo uradio, između ostalog, deca se igraju i bezbedno trče i šetaju se koridorom kroz lepeze. To je velika stvar.

inace, za vasu informaciju. Deca koja se slobodno igraju u lepezi su zasluga mog komsije iz zgrade i mene koji smo nacinili ozbiljan napor da dovucemo inspektore MUP-a, sektora za vandredne situacije i da nam izdaju resenje kojim smo uspeli potom da nateramo FF da dovuce zardinjere i zatvori ulaz na parcele.

Isto vazi i za sve ostale njihove poteze.
Da bi smo bili u slici o cemu pricamo, samo njima je upalceno 1.1 miliona evra za protekle cetiri godine za tehnicko odrzavanje i menadzment. Pogledajte na kakvim skrndeljima od igracaka se nasa deca ljuljaju!
Pitajte komsije koliko puta sam sa svojim alatom dotezao sarafe na ljuljackama.

i sve to uz moju doplatu. Placam i radim. Pesma.

bravo za ff
 
9 je potpisalo sa FF
Koliko je potpisalo Sporazum?
 
Promenite status za Djurdjevak A. Tamo je status sasvim jasan.
 
Prema navodima stanara povrsina uknjizenih kvadrata koji su glasali za odluku o prihvatanju ponude FF je 49,3%.
Takva informacija mi je dostavljena uz prilog u kom se nalazi orginalna lista potpisa stanara, odluka i samim ugovorom koju je dostavio FF.
Zakon je tu vrlo jasan, potrebo je preko 50%.

Drugim recima, taj ugovor nikada nije ni sklopljen. Vise o tome:
http://www.suncokret.org/2016/04/samo-z ... l-spasava/

Da li imate neke druge dokumente koji bi opovrgli ove infomracije?
 
Ja nemam ali mi nije jasno da li to postoji paralelna obaveštajna služba :) koja je došla do brojke 49,3%
Kako vi znate da je baš 49,3%
 
Vrlo jednostavno. Svaki stan u zgradi ima svoju kvadraturu, svaka zgrada ima svoju kvadraturu. Svi ti podaci su javni i ja ih znam za sve zgrade u belvilu.
Svi ti podaci su dostupni jos od proslog tendera iz 2012. godine sa svim korecijama koji su tada cinjeni na prepravkama zgrada.

Obracun koliko je m2 obuhvaceno potpisima koji su prilozeni uz potpisani ugovor su uradili ljudi koji su za to zainteresovani, ja nisam.
Kod mene u skupstini svaka odluka se obajavi na webu, prilozi broj stanova, i napise tacna kumulativna kvadratura onih koji su odluku podrzali.

Evo primera
http://www.suncokret.org/2016/06/usvoje ... 13-6-2016/

Dakle, svako ko je zainteresovan, stanari ili komsije u zgradi Ciklama mogu da lako provere sta mi to radimo.

Dodatno, da li znas da je bila tajna informacija koje skupstine od 31. marta 2015 su izasle iz zajednickog sistema odrzavanja? Njih ukupno 9.

U Belivilu je inace sve tajna pa i najvaznije informacije.

Ali da li menadzeri imaju ili nemaju web eeee to vec je pitanje svih pitanja.
:)
 
Ja sam savim ok sa ff. Znam već ko je u pitanju, znam gde da idem da se požalim, znam koji broj da pozovem da mi se pomogne....Meni je dobro. Vi koji ne mislite tako radite šta vam je volja. Ako imam slobodu da iskažem svoj stav prema odvajanju, onda da ponovim. Ne dopada mi se, ne odobravam. Lepo pozdrav svima, i dajte ljudima mira.
 
Pošto vidim da si u Djurdjevak A - da li si se složila sa FF, da li si potpisala saglasnost za ugovor s njima?
 
sky, evo i pitanja za tebe.
hajde da postavimo pravo pitanje, posto smo utvrdili da su csi - nevazne.

ko je vlasnik FF?
 
Prvo sam bila odsutna sa sastanka ks na kome je to bilo tačka dnevnog reda, potom je trebalo da idem da potpišem u prostorije ff ali sam povredila nogu....potom sam imala gomilu drugih obaveza i jednostavno zaboravila. Idem ovih dana da potpišem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395350#p395350:1of10d6k je napisao(la):
Sister » Fri Jul 01, 2016 10:41 am[/url]":1of10d6k]Ja sam savim ok sa ff. Znam već ko je u pitanju, znam gde da idem da se požalim, znam koji broj da pozovem da mi se pomogne....Meni je dobro. Vi koji ne mislite tako radite šta vam je volja. Ako imam slobodu da iskažem svoj stav prema odvajanju, onda da ponovim. Ne dopada mi se, ne odobravam. Lepo pozdrav svima, i dajte ljudima mira.

Evo nagradno pitanje i za vas komsinice.

Vasa skusptina je jedina koja ima ugovor za dorzavanje sa FF na parceli 3 vec dva meseca. Kako mislite da od vasih 1855 evra se izdrzava citava parcela?
Da bi bili samo u slici covek u garazi kosta 2000 evra mesecno.

Dok se FF ne povuce sa parcele u potpunosti nece biti zajednickog odrzavanja to sam siguran jer to nije moguce. Inace ostalim skusptinama je sasvim ok da FF ostane unutar vase skupstine. To je vasa stvar i treba da imate pruzaoca usluga koji vam se dopada i novac koji ste spremni da odvojite.

Prijatan dan :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395372#p395372:1vw2e8hz je napisao(la):
Sister » Fri Jul 01, 2016 1:56 pm[/url]":1vw2e8hz]Prvo sam bila odsutna sa sastanka ks na kome je to bilo tačka dnevnog reda, potom je trebalo da idem da potpišem u prostorije ff ali sam povredila nogu....potom sam imala gomilu drugih obaveza i jednostavno zaboravila. Idem ovih dana da potpišem.

Tako će onih 49,3 % postati preko 50% :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395365#p395365:hi7n84rz je napisao(la):
pinokio » Fri Jul 01, 2016 12:44 pm[/url]":hi7n84rz]sky, evo i pitanja za tebe.
hajde da postavimo pravo pitanje, posto smo utvrdili da su csi - nevazne.

ko je vlasnik FF?

Dokon kakav sam, ja sam proučio reference i za razliku od CSI koji ih nema, FF ih ima.

Što se lepo ne složimo da su reference CSI smejurija? :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395375#p395375:3l37rvpz je napisao(la):
pinokio » Fri Jul 01, 2016 1:59 pm[/url]":3l37rvpz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395350#p395350:3l37rvpz je napisao(la):
Sister » Fri Jul 01, 2016 10:41 am[/url]":3l37rvpz]Ja sam savim ok sa ff. Znam već ko je u pitanju, znam gde da idem da se požalim, znam koji broj da pozovem da mi se pomogne....Meni je dobro. Vi koji ne mislite tako radite šta vam je volja. Ako imam slobodu da iskažem svoj stav prema odvajanju, onda da ponovim. Ne dopada mi se, ne odobravam. Lepo pozdrav svima, i dajte ljudima mira.

Evo nagradno pitanje i za vas komsinice.

Vasa skusptina je jedina koja ima ugovor za dorzavanje sa FF na parceli 3 vec dva meseca. Kako mislite da od vasih 1855 evra se izdrzava citava parcela?
Da bi bili samo u slici covek u garazi kosta 2000 evra mesecno.

Dok se FF ne povuce sa parcele u potpunosti nece biti zajednickog odrzavanja to sam siguran jer to nije moguce. Inace ostalim skusptinama je sasvim ok da FF ostane unutar vase skupstine. To je vasa stvar i treba da imate pruzaoca usluga koji vam se dopada i novac koji ste spremni da odvojite.

Prijatan dan :)

Dokon kakav sam :) pitao sam G4S s kojima blisko saradjujem kako rešavaju ovo a oni kažu - bez ikakvih problema uklapaju obaveze i sa tendera i iz sporazuma.
Detalje ne znam a ako su lagali mene i ja lažem vas.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395377#p395377:it1ki7lx je napisao(la):
skj » Fri Jul 01, 2016 2:07 pm[/url]":it1ki7lx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395365#p395365:it1ki7lx je napisao(la):
pinokio » Fri Jul 01, 2016 12:44 pm[/url]":it1ki7lx]sky, evo i pitanja za tebe.
hajde da postavimo pravo pitanje, posto smo utvrdili da su csi - nevazne.

ko je vlasnik FF?

Dokon kakav sam, ja sam proučio reference i za razliku od CSI koji ih nema, FF ih ima.

Što se lepo ne složimo da su reference CSI smejurija? :)

vec smo se slozili. mi smo trazili nekoga sa nevaznim referencama. i napisao sam zasto.
inace poslednji put kada nam je stigal firma sa referencama sa njima je stigli i pokloni pojedinim komsijama.
i danas kada treba da nas konacnoi napuste mi ne mozemo ih oterati. jer oni imaju pare i dalje da dele poklone.

a ko je vlasnik firme sa referencama ff? sta kaze apr?
 
Vrh