Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

e mene zanima jedna stvar. Stambene zgrade u Belvilu i svi prostori između zgrada nalaze se na gradskom građevinskom zemljištu i katastarskim parcelama 6752, 6751 i dr. i čiji je korisnik Direkcija za građevinsko zemljištu i na kojem postoji tzv. teret na parceli pravo zakupa na 10 godina. Ko je zakupac ne znam. A ako je pravo zakupa kako se onda može tretirati kao javna površina. Javne bi bile samo one pristupne saobraćajnice i trotoari na parcelama 2896 koje su u svojini grada Beograda.
 
http://www.zivotinje.rs/vestiStrana...-napusteni-psi-nisu-dobrodosli-foto&tip=vesti

Na FB strani zivotinje.rs na ovoj temi u komentarima ne biraju epitete koje daju nama stanarima Belvilla. Pritom ovim obavestenjem menadzment moli nas stanare da ne hranimo pse a ne obrnuto ali inteligencija besne mase nije uvek bas sjajna.

Da li treba da posetim da se kancelarija zivotinje.rs i njihovog shopa nalazi u Belvillu? Hmmm nije lepo ogovarati komsije, c c c...
 
To ti je kad oces da zvucis moderno pa koristis novi srpski shopa =radnja=prodavnica pretpostavka
 
Ja se izvinjavam mislio sam na dućan. Pozdravila vas Ivana Žigon.
 
Potrebna mi je info u vezi interneta:

Neko ko ima tv i net kod radijus vektora, da li je instalacija preko postojecih mreznih kablova ili preko koaksijalnih kablova?

Da li je neko instalirao internet od nekog drugog provajdera osim ova dva: telekom srbija i radijus?
pozdrav
 
Kod RV-a je sve preko coax-a, kod Telekom sve preko mreznog kabla.

Ostali provajderi nemaju pristup.
 
telekom mi radi uzasno lose, nakon nekoliko reklamacija sam digao ruke,
kako radi net na radijusu?
 
Daniel":1g0df9ru je napisao(la):
telekom mi radi uzasno lose, nakon nekoliko reklamacija sam digao ruke,
kako radi net na radijusu?

Naravno, optika je razvedena do zgrada i kroz hodnike u razvodnim kutijama - niko ne dovodi optiku do uticnice u zidu u samom stanu. Prelistaj temu imas detalje oko Telekomove infrastukture u Belvilu i da ista omogucava vece brzine od uobicajenih. Ne znam kako je sada, ali pre par godina su nudili specijalne ADSL pakete za Belvil od 50 MBps i 120 MBps koji nisu bili tehnicki izvodljivi u drugim delovima grada.

Meni nije odgovarao onaj Telekomov IPTV i nisam hteo da placam uvodjenje fixnog telefona koji mi ne treba, pa koristim Vektor (100 MBps paket + DTV). Nemam zamerki svih ovih godina... Jednostavno radi i protok je uvek zakucan, bez padova. DL oko 12 MB/s, ako je sors dobar.



Dok sam bio u drugom bloku na NBG Vektor nije radio bas tako dobro, ali tamo su bili oni kablovi razvuceni kroz hodnik - klasicni coax kablovi. Ovde je infrastruktura izvedena dok su gradjene zgrade, ne naknadno.
 
Aha..
Iz prethodnog posta sam shvatio da je kompletna infrastruktura koaksijalna.
Izvinjavam se :)
 
Ново име за насеље Белвил :p

Dembelville
Posted on 07/12/2013 | 2 коментара
Ako ulicom Španskih boraca krenete ka Belvilu, kao što ja radim svako jutro, idući na svoj trenutni posao, proći ćete kroz sumornu, istinitu sliku sveta u kom živimo. Čim prođete Holiday Inn (kako to gordo, svetski zvuči) ispod železničkog mosta naići ćete na hrpe gnjilog, trulog i poluraspalog đubreta. Odmah pored je improvizovana česma, kartonsko naselje pored depoa GSP-a, i još mnogo, mnogo đubreta…

https://organskemisli.wordpress.com/201 ... mbelville/
 
Odavno ne pročitah gluplji i retardiraniji :) članak. Bukvalno je svaka rečenica glupost.
 
Drage komsije,

Najljubaznije vas molim da ne hranite golubove.
Oni su zaita slatki, ali su velike stetocine (pacov koji leti), prenose bolesti i prljaju prozore, zgrade i klime (svaki proizvode 12 kilograma izmeta godišnje).
 
Naleteh na ovo na Twitter-u, pa da malo ustalasam ovo "mrtvo more"

CAhoI_GWwAAH4N6.jpg
 
Auuu
A neko rece da je ovo 'elitno naselje'???

Mada se kod nas elitom smatra svako ko je na neki nacin dosao do love.

Licno, samo naselje se meni ne svidja, ali je svakako bilo jedno od cistijih i uredjenijih, valjda izmedju ostalog i jer je novo. Zalosno je da ga oni koji zive u njemu upropascavaju ovakvim postupcima...
 
Hoax. Montaža. Još jedan u nizu glupih i omalovažavajućih poteza usmerenih prema ovom naselju.
 
Blok 67A i Belvil plusevi i minusi.... Ko sme da zapocne raspravu ... :)
 
-Belvil ima mnogo bolji odnos povrsine placa u odnosu na broj stanova
-veci prozori
-visina plafona u celom naselju 2.7 dok je u abloku samo druga faza

-ablok ima alu stolariju(sa ukrasnim drvetom na unutrasnjoj strani) u poredjenju sa pvc u belvilu.
-fasada bi trebalo da je bolja
-u drugoj fazi svaka prostorija je klimatizovana
 
Belvil ima gomilu mrzitelja dok im A blok nije interesantan :)
 
Meni evo ni posle 6 godina nije jasan taj fenomen mrzitelja Belville-a i nas koji tamo zivimo.
 
Vrh