Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Sister":1vuudvra je napisao(la):
Koliko negativnuh komentara i zgražavanja, a ne vidim zašto.
Zato sto ti je komentar, blago receno, kretenski. Kad vec sama ne mozes to da uvidis, moraju drugi da ti kazu.
Osim ako nisi koristila specifican nacin ironije.
Samo jos fali da po naselju postave znakove za zabranu kretanja pesacima po kisi i snegu, i sve ce biti reseno.
 
Posto je Sister dala komentar na moj post i ja da dodam nesto: nemam problem sa tim komentarom. Nije mogla da zna kako se desilo.
A to sto je Sister napisala je tacno: celo naselje osim crvenih staza je nebezbedno za hodanje kada se beton ovlazi. I tacno je ono sto je napisao Bad- Toro: po naselju treba postaviti znake da je zabranjenom kretanje pesaka po kisi i snegu (ovo nije sala, na zalost) ili bar svuda staviti upozorenje "klizav pod".
Pitanje je samo zasto svi mi to trpimo i zasto cemo svi mi u buducnosti biti suoceni sa tuzbama zbog naknade stete od ljudi koji ce padati po betonu i lomiti ruke i noge. Proverila sam i postoji Uredba o odrzavanju stambenih zgrada i stanova koja jasno kaze da je odrzavanje trotoara oko zgrade obaveza skupstine stanara. Znaci, ako se nesto nekome desi, on ce moci da tuzi skupstinu stanara i dobije nadoknadu stete. U slucaju snega nece biti bezmalo ni potrebno dokazivati klizavost podloge, a u slucaju kise ce biti potrebno vestacenje.
Do tada ce Blok 67 biti vec davno likvidiran i necemo imati kome da se obratimo sa zahtevom za refundaciju isplacene naknade stete i sudskih troskova.
Zato smatram da treba sada reagovati i traziti da se o njihovom trosku postave crvene staze do ulaza u svaku od zgrada. Idealno bi bilo da se crvene staze postave i ispod nadstresnica svuda gde su lokali, ali verujem da je da bi to bio preveliki trosak.
I svakako treba postaviti znakove upozorenja po naselju.
 
@id1id2id3: puna podrška, taj zahtev sasvim ima smisla. naravno da svuda treba biti oprezan u uslvima poledice i sl, ali u naselju jeste pojačana mogućnost za padanje čak i kada nije poledica.

meni se dete okliznulo i palo u trku samo zato jer je taj štampani beton bio vlažan od kiše, pre dve nedelje. srećom nije ništa slomila.

što bi reko ajs kjub "You better check yo self before you wreck yo self"
 
Bad-Toro":6wvd0lb7 je napisao(la):
Sister":6wvd0lb7 je napisao(la):
Koliko negativnuh komentara i zgražavanja, a ne vidim zašto.
Zato sto ti je komentar, blago receno, kretenski. Kad vec sama ne mozes to da uvidis, moraju drugi da ti kazu.
Osim ako nisi koristila specifican nacin ironije.
Samo jos fali da po naselju postave znakove za zabranu kretanja pesacima po kisi i snegu, i sve ce biti reseno.



Volim kada se ljudi udružuju, samo mi smeta što gotovo uvek to čine da bi bili protiv nekoga. U 99 odsto slučajeva. Hajde još neko željan pohvala ili pluseva neka pljuje po mojim komentarima, garantovane najmanje dve pohvale na samom startu.
Inače, mislim da treba kontaktirati ff i tražiti da se postave te bezbedne, ne klizajuće staze ispred svakog ulaza, i ispred onih koji to još nemaju. Znači, svaki ulaz da ima crvenu stazu, bar toliko. A vidimo da se ovaj pad desio na delu koji je ispod nadstrešnice, znači.....trebalo bi tu nešto više odraditi. U svakom slučaju, ide zima, stvarno se mora nešto preduzeti i to odmah.
 
Aman zeno, jel si se zapitala zasto se ljudi 'udruzuju'?
Jesi li nasla za shodno da ponovo procitas sta si napisala, makar posle nasih reakcija (naravno napisanih za skupljanje pluseva, jer ih svakog prvog u mesecu konvertujemo u novac, zaboga ;-) ).
Pa ti si bezmalo napala komsinicu, rekla joj da je sama kriva, samo sto joj nisi rekla 'tako ti i treba'... Pa kako da se ne zgrozimo na to?
Pa onda izjava, svuda imaju 'crvene staze' i samo su one bezbedne, a ispostavi se da ih bas i nema svuda, zar ne?
Izletela si se, verujem da nije bila losa namera, ali tvoja neprimerena izjava je dovela do nase reakcije. prihvati to.
I naravno da je stampani beton 'djubre' koje solidno izgleda, ali je funkcionalno za izbegavanje. Jedno vreme su se kod nas igrali sa njim, srecom sad ga gotovo nigde nema.
I svakako bi trebali kao naselje da se organizujete u cilju eliminacije takve realizacije plocnika u naselju, bez kompromisnih 'crvenih' koridora ili staza, ili kako god ih nazvali.
 
laki72":ukpoqz9v je napisao(la):
Aman zeno, jel si se zapitala zasto se ljudi 'udruzuju'?
Jesi li nasla za shodno da ponovo procitas sta si napisala, makar posle nasih reakcija (naravno napisanih za skupljanje pluseva, jer ih svakog prvog u mesecu konvertujemo u novac, zaboga ;-) ).
Pa ti si bezmalo napala komsinicu, rekla joj da je sama kriva, samo sto joj nisi rekla 'tako ti i treba'... Pa kako da se ne zgrozimo na to?
Pa onda izjava, svuda imaju 'crvene staze' i samo su one bezbedne, a ispostavi se da ih bas i nema svuda, zar ne?
Izletela si se, verujem da nije bila losa namera, ali tvoja neprimerena izjava je dovela do nase reakcije. prihvati to.
I naravno da je stampani beton 'djubre' koje solidno izgleda, ali je funkcionalno za izbegavanje. Jedno vreme su se kod nas igrali sa njim, srecom sad ga gotovo nigde nema.
I svakako bi trebali kao naselje da se organizujete u cilju eliminacije takve realizacije plocnika u naselju, bez kompromisnih 'crvenih' koridora ili staza, ili kako god ih nazvali.


"Pa kako da se ne zgrozimo na to?" Imam problem sa tim "mi" i "ti". Zašto ne govoriš samo o sebi? Zašto ti je potrebno to "mi se zgražavamo"....Ja se onda isključim, jer ne znam u stvari s kim to komuniciram. I vrlo sam skeptična kada takvo biće ....vi.....bilo šta govori u odbranu bilo koga. Da si rekao npr. ja sam zgrožen tvojom bezosećajnošću prema komšinici koja je doživela takvu bolnu nezgodu kao što je lom lakta, ja bih opet pokušala da objasnim šta sam mislila. Ovako.....neka VAS je i sto, i hiljadu.....ne verujem vam ništa što kažete u pogledu svoje "zgroženosti" i uopšte svojih motiva. To je moj "lažno elitni" stav.
 
Samo TI budi skepticna zasto se MI zgrazavamo!

A 'mi' je proisteklo iz:


"Volim kada se ljudi udružuju, samo mi smeta što gotovo uvek to čine da bi bili protiv nekoga. U 99 odsto slučajeva. Hajde još neko željan pohvala ili pluseva neka pljuje po mojim komentarima, garantovane najmanje dve pohvale na samom startu."

E pa u ime 'udruzenih skupljaca pohvala' ja ti se obratih.
Kao sto sad vidim, zalud.
 
Ajjj i Komsa da pridoda svoj komentar na sve gore navedeno:

" Sad tek shvatih da smo ja i bogicevic totalni amateri u svojim neslaganjima obzirom na shampionske komentare udruzivanja, rekla kazala, nekorektog komentarisanja itd itd "

Mali savet svim nervoznima, neka nadju sebe :

" tabletica sarena i RELAX " :)

P.S. Dosadno bez bogicevica, bas bese cool deckic!!! :)
 
Realno, "bog" je zanimljiviji od svih vas zajedno :)
 
SKJ Slazem se... Nase rasprave su bile zanimljivije :)

bogicevicu javi se :) Razdrmaj malo druzinu legendo :)
 
Ovo je neverovatno, jutros mi komšija ispričao, rekao mu čuvar garaže:
zgrada Djurdjevak, instalirani su čitači "privezaka" za otvaranje vrata, na glavnim ulazima i na garažnim ulazima. Nekom je to toliko smetalo pa je iskrivio (!) jedna vrata tj šarke i sad vrata ne mogu sama da se zatvore, iako ih mehanizam za zatvaranje privuče. Kakva st***...
 
Pauk kao da je prestao ulaziti u naselje. U potezu od djurdjevka do vrtica danima haos od parkiranih automobila na ulici.
 
Bolje bi bilo da se pozabave ovima iz npr. GoSushi-ja što štekaju motore po prolazu u garaži, ali i gomilom bajseva koje stanari deponuju uz zidove garaže... Izgleda kao deponija bicikala, a većina njih i nema garažno mesto, ali eto blokiraju prolaz kroz garažu...
 
Kako je moguce da u garazu ulaze oni koji nemaju garazno mjesto , ja u svoju garazu u zgradi idem liftom koristim kljuc kojim se odblokira nivo -1 , i samo vlasnici garaznih mjesta mogu pristupiti , isto od ulaznih vrata za kola imaju samo vlasnici mjesta
 
to je zato sto se prolaz iz garaže u zgradu ne zaključava... Ima brava i troja vrata između garaže i lifta u zgradi (isto, nivo -1), ali se ne zaključava?!

Imaš gore post o tome šta se desi kada pokušaju ljudi za zaštite svoju imovinu i stave kontakt karticu i tako omoguće pristup garaži samo onima koji treba da imaju pristup...
 
Ima razne stoke prijatelju u podrum upao kafic koji je u prizemlju zgrade , kao vi drite neks stvari bezvezne tu a ja nemam gdje da drzim gajbe , kad su mu zvali policiju da se osveti , polomio im je stakolo na ulazu i zaglavio zicu u bravi ,
 
Reci koji kafic da ga ignorisemo. Zasto bi mi nekome ostavljali pare ko narusava uspostavljena pravila.
 
Erysimum Cheiri":3576vedv je napisao(la):
Bolje bi bilo da se pozabave ovima iz npr. GoSushi-ja što štekaju motore po prolazu u garaži, ali i gomilom bajseva koje stanari deponuju uz zidove garaže... Izgleda kao deponija bicikala, a većina njih i nema garažno mesto, ali eto blokiraju prolaz kroz garažu...
Ladno im nisu obezbedili parking za bicikle u garaži? Bedno. Neka se organizuju stanari i naprave.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
 
Jojica":2inkmhea je napisao(la):
https://www.facebook.com/moj.belville/photos/pcb.1036141366401690/1036137493068744/?type=1&theater

ovo deluje veoma dobro, onemogucava ulazak iz garaze u zgradu

Tako je, i onda st*** iskrivi vrata.
 
Vrh