Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Nikola011 Sve je ok... Ti si jos i najracionalni i najkonstruktivniji ispao sa svojim komentarima... Prosto nov sam FORUMAS pa sam mozda u pogresnoj rubrici napisao komentar-odgovor... Gnev se odnosio na prozivku " ja sam marketing institucija" pocelo od "bog-a!? Kako covek rece mozda i Bogdana ili bogdana!?...Mislim da je red i vreme da prestanemo sa nepotrebnim komentarima i okrenemo se cinjenicama. Voleo bi da me ljude prihvate kao pravog vlasnika " Komsu :) " koji komentarise iz svoje perspektive a ne kao nekoga ko radi za Belvile . Prosto mi je drago da ovaj forum postoji i sto se diskutuje na temu Belvila....Ipak sam ulozio kapital u to naselje i prosto interesantno mi je da vidim sta ljudi misle i pricaju ( dobro i lose ). Verujem da su ljudi u pravu kada kazu da pojedinci nisu dobro prosli koji su kupovali po 2000eura m2 srecom nisam jedan od njih. Imam predlog za novu temu koja me itekako interesuje nadam sa da ce biti prihvacena: " Odnos ljudi u samom naselju; dali iko poznaje svog komsiju tipa " Srbija i nasa kultura - Komsha uvek dobar prijatelj "... Ovo pitanje se najvise odnosi na ljude koji su vlasnici i zive u naselju ili izdaju stan vec duze vreme. Zasto ovo pitam " Hmmm" stekao sam utisak da je Belvil etiketiran od nekih ljudi kao neki " snobovski kraj " sa cime se uopste neslazem... Prosto dali ljudi komuniciraju ili druze sa komsijom kao bilo gde drugde u Bg? Kapiram da je naselje relativno mlado itd... Ukratko ima li Belvil dusu? Isuvise kratko vremena provodim u BG tako da nisam imao priliku da osetim.
 
@bog
Uzimaš pogrešne parametre kada analiziraš izdavanje stanova. Za stanove u Belvilu niti su zainteresovani "prosečni zakupci" niti se traže preko oglasa. Stanovi u Belvilu se izdaju preko agencija zakupcima kojima ne odgovara stan "dva bloka dalje". Uglavnom su to stranci i samci kojima nije problem platiti 500 i više evra plus 100 i više evra za režijske troškove jer im sve to plaćaju firme. Ja sam imao tri stanara (sada je četvrti) i niti jednom nisam imao "prazan hod" duži od tri dana. I ta tri dana su bila greška stanara koji je kasno najavio odlazak.
Agencije sa kojima radim dovode po dva-tri stanara u jednom danu. Njima je interes da prioritet daju stanovima u Belvilu jer im provizija zavisi od visine zakupnine.
 
Komsa":31x2tws8 je napisao(la):
Nikola011 Sve je ok... Ti si jos i najracionalni i najkonstruktivniji ispao sa svojim komentarima... Prosto nov sam FORUMAS pa sam mozda u pogresnoj rubrici napisao komentar-odgovor... Gnev se odnosio na prozivku " ja sam marketing institucija" pocelo od "bog-a!? Kako covek rece mozda i Bogdana ili bogdana!?...Mislim da je red i vreme da prestanemo sa nepotrebnim komentarima i okrenemo se cinjenicama. Voleo bi da me ljude prihvate kao pravog vlasnika " Komsu :) " koji komentarise iz svoje perspektive a ne kao nekoga ko radi za Belvile . Prosto mi je drago da ovaj forum postoji i sto se diskutuje na temu Belvila....Ipak sam ulozio kapital u to naselje i prosto interesantno mi je da vidim sta ljudi misle i pricaju ( dobro i lose ). Verujem da su ljudi u pravu kada kazu da pojedinci nisu dobro prosli koji su kupovali po 2000eura m2 srecom nisam jedan od njih. Imam predlog za novu temu koja me itekako interesuje nadam sa da ce biti prihvacena: " Odnos ljudi u samom naselju; dali iko poznaje svog komsiju tipa " Srbija i nasa kultura - Komsha uvek dobar prijatelj "... Ovo pitanje se najvise odnosi na ljude koji su vlasnici i zive u naselju ili izdaju stan vec duze vreme. Zasto ovo pitam " Hmmm" stekao sam utisak da je Belvil etiketiran od nekih ljudi kao neki " snobovski kraj " sa cime se uopste neslazem... Prosto dali ljudi komuniciraju ili druze sa komsijom kao bilo gde drugde u Bg? Kapiram da je naselje relativno mlado itd... Ukratko ima li Belvil dusu? Isuvise kratko vremena provodim u BG tako da nisam imao priliku da osetim.

Ovde ima dosta mladjeg zaposlenog sveta, kojima jos deca nisu dovoljno velika da bi se druzila sa vrsnjacima iz bloka. Jako puno beba. Ljudi drze neki svoj nivo, bar je kod mene tako. Nema svadja, vikanja, nema komsijskog zameranja, gledanja poreko. Pozdrav u prolazu, i to je to. Ako to znaci da belvil nema dusu...Relaksirana je atmosfera, kod komsinice bili stolari montirali plakar, ja pozvonim i pitam bi li mi nesto odradili u stanu, oni pristanu i komsinica mi pozajmi merdevine...svako kreira odnose kakvi mu odgovaraju. Nosim izuzetno negativno iskustvo iz prethodnog komsiluka, i zelim da se isecam slobodno i opusteno u svom stanu. I tako i jeste. Do sada je sve ok sto se tice mene i komsiluka. Mislim, ako se tusiram ujutro rano ili kasnije uvece, niko mi ne dolece na vrata i svadja se sa mnom....cuo da u Svajcarskoj to ne sme da se radi u to vreme. Ili da me neko proganja i bukvalno izbacuje iz lifta ako me zatekne sa psom. Ili, osluskuje sta radim i govorim...Sve to i jos mnogo toga ruznog sam dozivela u prethodnom komsiluku. Tako, bliskost te vrste me i ne zanima, i ne bih na to ni pristala.
 
nikola011":3mkgswpx je napisao(la):
nikola011":3mkgswpx je napisao(la):
Ovo sto sam naveo kao primer ljude koji su kupili Belville za 2.000+PDV radi izdavanja su mali primer globalnog urusavanja sistema svetske ekonomije. Neko ko je kupio lux stan trebalo je da uzima oko 6.000 evra godisnje, a stan da mu vredi bar 3% vise za 3 godine i bio bi na duplom dobitku. Ali to se nije desilo. Stan je do 2008. godine bio najbolja i najsigurnija investicija na svetu. U poslednje 4 godine najbolja investicija su bile visoke kamate kod banaka, pitanje je dokle ce i to potrajati.


Evo RTS je dao slicnu pricu kao sto sam i ja pokusao da objasnim. Iako je kriza, postoje neki ljudi sa puno novca, ali nekretnine vise ne kupuju. U poslednje dve godine nekretnine se u Beogradu skoro uopste ne kupuju, ali je zato stednja u bankama povecana za 3.000.000.000 evra!
Nekretnina prvi put od drugog svetkog rata nije dobra investicija.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... Janje.html


Јао, Никола, не знам. Кад видим да је у "Вест 65" са ОНАКВИМ ценама скоро изникла прва зграда, помислим да се ипак неки станови продају. Мислим, не могу да поверујем да су продали иједан, а очигледно јесу, чим не престају да зидају... Па богатство које "Неимар В" тражи за станове на Бежанијској коси (скоро 2.000 евра квадрат, јбт?!), па "Напредово" драње за зграду код Царине... Изгледа да неко купује - ја бих први волео да није тако, да би цене падале, али ми се нешто чини супротно.
 
Komsa":3rqg0zkm je napisao(la):
... Voleo bi da me ljude prihvate kao pravog vlasnika " Komsu :) " koji komentarise iz svoje perspektive a ne kao nekoga ko radi za Belvile .

Bas kao sto sam i tvrdio: Komsa = Delta. Imam bre strasan nos, namirisem vas od prvog posta. Svi znamo da ste u velikom broju kupili stanove ovde, narocito u 3 solitera iza DC, pa nije ni cudo sto vas i ovde ima u tolikom broju. Nije nikakav problem, i vi ste ljudi kao i svi mi ostali, mozda samo malo "elitniji" :). Samo molim te prestani sa marketingom, em ti ne ide, em je providan, em se ponavljate, em je kontraproduktivan, a ako ovo vide pretpostavljeni mozda ti donese i neku destimulaciju.

A da, za tebe jesam Bog, a ne Bogdan ili nesto deseto, kad vec neces da oladis. Zato mi seslobodno obracaj sa "Boze" i neces pogresiti :)

@ Sele: ne daj se navuci na poturenu temu, vidis da pokusava da skrene paznju na nebitne stvari.
 
Пантограф":xkmaspyl je napisao(la):
Јао, Никола, не знам. Кад видим да је у "Вест 65" са ОНАКВИМ ценама скоро изникла прва зграда, помислим да се ипак неки станови продају. Мислим, не могу да поверујем да су продали иједан, а очигледно јесу, чим не престају да зидају... Па богатство које "Неимар В" тражи за станове на Бежанијској коси (скоро 2.000 евра квадрат, јбт?!), па "Напредово" драње за зграду код Царине... Изгледа да неко купује - ја бих први волео да није тако, да би цене падале, али ми се нешто чини супротно.


Ljudi su nestrpljivi i ocekuju da kad se kaze pojeftinjenje sve odmah padne bar za 20%
Evo postavio sam u delu "cene nekretnina" uporedni prikaz oglasenih stanova u 2011. i 2012. godini.
Bezanijska kosa je upala u nizi cenovni rang - do 1.300e/m2.

viewtopic.php?p=211769#p211769

Postoji tu jos jedna stvar, a tice se novogradnje. Subvencije i dalje postoje, povracaj poreza postoji, ljudi ne vole majstore. Mnogi danas po svaku cenu zele novogradnju cak i kad im starogradnja ispadne jeftinije bez subvencije. Kao sto i ovde ljudi pominju, a to je tacno, da ce neko vise da plati stan za iznajmljivanje 50-100e/mesecno zato sto je sve cisto. A novogradnje skoro da nema u odnosu na pre 3 godine kada nije postojao deo grada gde se u svakoj ulici gradilo bar 20 objekata. A i te oglasene cene su za Zvezde granda koje kupe odnah bez cenkanja. Ne placaju svi te maksimalne cene koje se oglase. Cak je i west65 na sajtu stavio da je cena informativnog karaktera, a za dogovornu ces da okrenes telefon i odes kod njih da te procene koliko si spreman da das.

Nema vise toliko kupaca, ail oni rade sa nadom u bolje sutra. Nekom uvale preskupo, nekom prodaju realno, nekom stan u prizemlju malo ispod cene i oni su u sustini dobri. Vidis da gradjevinske firme ubrzano propadaju i da nema te spasonosne najave boljitka da se izvuku.

Ti sad kukas za ove cene, a sta bi radio kao sto su moji prijatelji u spicu nekretnina platili stan iz 1960 koji je ful bio za renoviranje 1.200/m2, a ima preko 80m2 i uzeli kredit u svajcarcima?
zaj*** se za citav zivot, vise nisu mogli da cekaju, sad su u haosu, a nekad su mastali kako ce, kad se oslobode gazde po bilo koju cenu, samo da tece med i mleko.
 
Sister hvala na odgovoru. A za ovog bogicu sta reci...tuzno ga je komentarisati. A sto se dobrog nosa tice...haha...slabo si njuskalo. Alo bre nesrecni Bokac ili bogdan sa malim b, nemas pojma koliko si u KRIVU :) Jbt te marketing i Delta sa sve tvojim dobrim nosom "b" bond 700. P.S. da nisi ti onaj Boki 13 ?
 
@Komsa
Podrzavamo Vas mi vase komsije. A ljubomora je cudo. :D
 
@Paja

Njuskalo je cudo :) Zanimljiivi surlas :) neznam dali je ljubomora u pitanju?! Uporan sa marketingom ko slon - surla - smoki :)
 
Perem ja tako klozete po inostranstvu ovih dana, pa nesto razmisljam, eee kad se setim kako divno mirise nas velelepni Belvil, pa kako su divne komsije, pa kultura na sve strane, pa u njemu zive samo mladi, lepi, uspesni, elitni, pa onda svi ti bogati podstanari, pa divni stranci (mnooogo bolji od srba), pa sportisti (bolji nego srpski), pa dobrostojece firme, ma milina jedna, raj na zemlji. Imam samo jedan problem: svih 7 stanova koje imam su mi vec zakupljeni, a navaljuju novi podstanari, ne pitaju sta kosta, samo da se nekako smeste u ovom elitnom raju. Sta sad da radim? Nisu to obicni podstanari koje imam, to su elitni podstanari, sami dizu cenu svakog meseca za po 100 EUR, cudo jedno. Nesto se mislim, trebao bih odmah da kupim bar jos 2-3 stana, dok jos ima po ovim bagatelnim cenama.

Bas kao prijatelj Komsa, i ja imam predlog za novu temu: "Koliko klozeta treba da operem, plus da ustedim baksis koji dobijem za prekovremeni rad kao Baba Sera, da bih mogao da pazarim celu jednu zgradu? Kupovinom zgrade bih konacno resio problem ove neverovatne jagme za stanovima tako sto bih tu zgradu rentirao iskljucivo kroz licitaciju, pa nek se otimaju, a najbogatiji i najgalantniji ce onda dobiti tu uzvisenu cast da budu podstanari u Belvilu. Inace, izdavao bih samo strancima, ne pada mi na pamet da se petljam sa srpskim gedzama. Stranci su lepsi i elitniji od srba, kulturniji i sve ostalo. Izgleda da ih sam Belvil profini nekako svojim pozitivnim duhom, pa i klonjare posle njih ne smrde u Belvilu kao ovde u inostranstvu. Ajd sad odoh da zasucem rukave...
 
Sta reci Bokici, bogdanu sa malo b osim da si car. Legendo ajde jos jednu pesimicu ali ovaj put surlom ako budes pisao ispasces mozda pametniji...hahaha Pa nosonja, pardon " puskas " klasican si kompleksas :) Oprastam ti nisi ti kriv sto si toliko mali pa pokusavas da dodjes do izrazaja na ovom forumu koji inace za tvoju informaciju nije namenjen za balvan teme... Simpatican neki bokac, totalna si promaja.... Hahaha
 
...ovaj lik je cudo. Ajde ti polako nadji neku drugu zanimaciju ....
Ostalima predlazem da ne odgovaraju, tip se ocigledno zabavlja ludo...A nije ni svestan svoje nesvesti.
 
Evo ja zivim u Belvillu i prezadovoljna sam, jel to znaci da sam i ja iz Delte?
 
Jaffa":1iit5no9 je napisao(la):
Evo ja zivim u Belvillu i prezadovoljna sam, jel to znaci da sam i ja iz Delte?
Ma to su gluposti iskompleksiranih jadnika... I ja zivim u Belvilu i stvarno uzivam a nemam nikakve veze sa Deltom. A i oni koji rade u Delti i koje poznajem (a i one koje ne poznajem) su nase drage komsije koje ne bi menjala uopste.
 
Niko vam ne brani da zivite u Belvillu, ali nije lepo sto vredjate i ponizavate one koji tu ne zive. :grand:
 
Da li se neko seća koliko su prodavali one stanove tipa 1, od 45/46 kvadrata koje su pregrađivali gratis i davali još parking mesto ispred zgrade?
 
calcio":1n6j85gd je napisao(la):
Da li se neko seća koliko su prodavali one stanove tipa 1, od 45/46 kvadrata koje su pregrađivali gratis i davali još parking mesto ispred zgrade?

Ako me secanje nevara ili 1750 m2 ili 1770m2 tako nesto. Secam se kroz maglu, takav stan su mi prvo nudili bese davno...

@ Stanisa
Daleko bilo da vredjam ili vredjamo bilo koga, prosto decko sisti svaki post. Cak sta vise ni njega nisam prvi vredjao ali slini na sav glas, pa sam bio prisiljen maramicu da mu dam. Procitaj njegovu gore navedenu lektiru aka"kompleks" i sve ce ti biti jasno... Udari covek sad i po Srbima i neznam vec cemu...

@bog

Ajjj stvarno dosta je bilo, nekulturno i neukusno je dalje da se ide... Komentarisi, ali mojne tu tvoju prozu ponovo da prosipas... Ejjj znas onu pametniji popusta " evo prilike da se dokazes "...
 
Tu pricu smo vec culi. I sada mogu da zakljucim da Vucic radi na tome da se Saricu daju neprodati stanovi na ime depozita ili obezbedjenja kredita. Ili da pripadnu drzavi?

A kako bas njegovo neprodato? I kako su znali koji su bas Saricevi pa da ih ne prodaju? To su sve gluposti, ali smem da potpisem da su gluposti i obicna prepricavanja.
Sve sem pregradjenih velikih stanova je isprodavano i ti su stanovi placeni i svojina stanara. Sta mi imamo sa Miskovicem? Nista.

Al' ce sada da procveta prodaja!
 
@Sister

Vi koji ste vec tu nemate apsolutno nista sa tim, stanovi su vasi.
Ovo sto je ostalo Vucic ce da zapleni za nove kadrove, tek su dosli na vlast i materijalno su neobezbedjeni u meri u kojoj se to u Srbiji na vrhu vlasti radi. Ima odmah da dobijete i skolu kad smene Djilasa :lol:
 
Mozda samo 3.5 sobni u Ruzi, Lali i Krinu i 3 sobni u Irisu. Nece ti u ove male pregradjene, malo je to za njih...Videcemo sta ce biti. Ako treba da biram skola ili Djilas, onda skola.
 
Sister":ep9hr3b7 je napisao(la):
Nece ti u ove male pregradjene, malo je to za njih...Videcemo sta ce biti. Ako treba da biram skola ili Djilas, onda skola.

A kafe-kuvarice?
Pa one su ti najjaca kategorija u Vladi. Preko njih ces da pronadjes svaku vezu.
 
Ne znam...zar je zaista moguce da Delta nije imala informacije o svemu tome sto se sprema,jer ponovo je ulozila novac za dodatno sredjivanje tih vec pregradjenih stanova. Pa ako ce da ih oduzimaju, mogli su bez tog dodatnog troska. Nije da me bas mnogo briga, ali sve mi je to nejasno.

Ili su pokusali da ih preduprede tako sto ce i to isprodavati pa su preduzeli to sredjivanje, samo su malo zakasnili.
 
Vrh