Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

pa mislim da je alavost stanovnika naselja, koji su zeleli da snize cenu odrzavanja, bez obzira na kvalitet, to me podseca na mog brata koji je ugovorio neki posao obnove stana za malo manje novca od proverene firme, i ubrzo se pokajao.
Prema tome ako neko dobro radi svoj posao, ne treba rizikovati radi beznacajne sume.
 
Ovo je iz medija nakon nekog dogadjaja slika hodnika stana koji se nalazi na Menhetnu i pripada nekom direktoru neke od medijskih kuca...nije bitno, u svakom slucaju stan je skup i na skupom mestu. Pa, u odnosu na ovo, nas hodnik je i siri i jos uvek kraci!! :vops:



Uploaded with ImageShack.us
 
Ovo su izgleda pregradjeni stanovi...
novo_letnja_akcija.png


Mislim da su to ovi stanovi (u Seboju nije bilo 1.0 stanova, samo G, 1.5 i 3.0), a i kada se kvadrature saberu i oduzme hodnik to je otprilike to ( http://www.belville.rs/stanovi/stan/15 )

http://www.belville.rs/stanovi/stan/29
http://www.belville.rs/stanovi/stan/28
 
Malo su trapavo napisali novu ponudu na sajtu, ali da to je to. Trebalo je prvo da sve lepo pripreme, pa da onda menjaju stanje na sajtu... U pitanju su po dva stana, sa jos dva pod-tipa sa vecim terasma. Na Belville facebook strani moze da se vidi i par slicica oglednih pregradjenih stanova...

http://www.facebook.com/belvilledobrodo ... tos_stream

Nekako sam razocaran nacinom na koji su ih pregradili. Obe verzije pregradjenih stanova imaju potpuno zatvorenu kuhinju... Umesto da prostor bude sto otvoreniji i da dise, oni su ga ucinili dosta skucenim... Steta.
 
Pa ocigledno je da se tesim jer eto postoji i duzi i jos uzi hodnici....

I ko ce im kupiti ove pregradjene stanove? Divota....Narocito onaj manji od 40 tak kvadrata....taj je slag na torti.
 
U subotu je duvao nenormalan vetar.
Bili su osteceni krovovi na Lali,Ruzi i Krinu.
U toku dana je nase odrzavanje resilo problem.
Svaka cast.
 
Ako vam takav vetar nanosi štetu na zgradama, ne želim ni da zamislim šta bi se desilo sa nekim jačim. Miško je stvarno gledao da uštedi gde god je mogao.
 
kod mene u zgradi kreče ceo hodnik. ne znam da li to kreče celu zgradu ili samo tamo gde su stanovi pregrađivani-
 
Bivis":r1ba7bdp je napisao(la):
Ako vam takav vetar nanosi štetu na zgradama, ne želim ni da zamislim šta bi se desilo sa nekim jačim. Miško je stvarno gledao da uštedi gde god je mogao.
Da li ti znas kakva je situacija na krovu tvoje zgrade?
A kod nas ljudi lepo videli duva jak vetar, pa obisli krov,pa videli situaciju pa resili...
 
Arwen Undómiel":1v6fkh4c je napisao(la):
Bivis":1v6fkh4c je napisao(la):
Ako vam takav vetar nanosi štetu na zgradama, ne želim ni da zamislim šta bi se desilo sa nekim jačim. Miško je stvarno gledao da uštedi gde god je mogao.
Da li ti znas kakva je situacija na krovu tvoje zgrade?
A kod nas ljudi lepo videli duva jak vetar, pa obisli krov,pa videli situaciju pa resili...

Ja sad stanijem u zgradi koja ima 30 godina. Niko se od komsija na vrhu nije pozalio na krov niti je ko popravljao.

Ziveo sam kod opstine NBGD, zgrada je iz 1961, stoji tabla na ulazu. Ziveo sam u potkrovlju. Nije ni meni, a ni nikom od komsija nikad prokisnjavalo niti su imali bilo kakve probleme. Ovo postaje haos, malo jaci vetar, u Stepi sam video da im vec nosi roletne. Novogradnja je izgleda totalni haos.
 
Jeste. Ispade super što nisi imao dovoljno para da kupiš.
 
Cena pregrađenih stanova - 1.750e manji od 41 kvadrata, a veći od 46 - 1.700e NETO...baš realno!
 
tesko da ce se negde zidati takav kvalitet kao sto su zidali u vreme socijalizma. U USA i mnogim zemljama EU se uglavnom grade montazne kuce, veoma niskog kvaliteta, jaci vetar, oduva kao u bajci o 3 praseta. Ziveo sam u USA u kuci koja nije imala ni kanalizaciju, vec septicku jamu, u jednom od najrazvijenijih i najvecih gradovao u USA, u jednom od boljih kvartova.

Cak i za vreme bombardovanja 99te, zgrade su izbusene kao sir, izgorele, ali ni jedna nije pala.
Prema tome, ne ocekujte poseban kvalitet, cak i zgrade imperijal gradnje u maksima centru su najkvalitetnije u BG, a opet je jedna utonula 20cm na jednu stranu.

Sto se tice starih zgrada u Bg, nemaju parkinge ispod zgrade, nemaju kvalitetne liftove, kad nestane struje, lift ne radi, (a to sve ima u Belvilu) nemaju odrzavanje, i sto se tice krova, i eventualne vlage, to treba da brine stanare 13stog, odnosno 10tog sprata, nije to Sendi ili uragan Trejsi. Tako da ipak je Belvil daleko ispred starih zgrada, iako mnoge od njih imaju izuzetan kvalitet, uostalom kao i sve sto je gradjeno u socijalizmu (HE, TE, autoputevi, sva infrastruktura, fabrike, skolstvo itd itd itd), znaci tesko je porediti Srbiju koja je kupovala 200.000 novih automobila godisnje, gradila samo u Beogradu 12.000 stanova godisnje i danasnju Srbiju, koja je po mnogim parametrima postala zemlja treceg sveta, to jednostavno nije fer.
 
Kako vam se cini grejanje kod vas u zgradama u naselju? Kod mene u maslacku je ocajno, radijatori skoro pa hladni.
 
meni se čibi da je ok. temperatura je uvek 21+, ali radijatori nisu vreli kao prošle godine kad smo morali da ih zavrćemo.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
hedonist":1le1090q je napisao(la):
Kako vam se cini grejanje kod vas u zgradama u naselju? Kod mene u maslacku je ocajno, radijatori skoro pa hladni.


Posto je i kod mene ok ti imas problem koji sam ja imala prosle godine...Treba da kupis ventile za ispustanje vazduha iz cevi, i da pozoves EPS da ti njihovi majstori montiraju to na radijatore. Ventili kostaju bukvalno 150 dinara a majstori besplatno. I onda ako su ti hladne cevi, ne moras da cekas nikoga od komsija, vec uvek mozes da ispustis vazduh i da u tvom stanu bude toplo, u stvari na celoj tvojoj vertikali onda proradi grejanje.

Evo ti telefon koji je meni pomogao prosle godine, nemoj da cekas zmu, jer tek ce doci prave zimske hladnoce.

Sasa, 064-8998491
 
Od skoro sam stanar belvilla i imam stan na 10. spratu sa onom velikom terasom. Od letos cujem lupkanje na plafonu ,gipsanom, mislio sam kad stave siku resice se, ali me kosava razuverila. potrudim se da poslusam malo bolje cuje se uvrtanje metala i neka vrsta hucanja vazduha na celom plafonu tj izmedju gipsa i betonskog plafona koje je metar iznad. Pogledam malo bolje kad je pocela i cela gipsana ploca u dnevnoj sobi da se ocrtava po ivicama tj dobila oblik lepo se vidi da je gips.Krcanje u plafonu jos je gore u spavacoj sobi ko da vam ceo dan neko seta po tavanu uzas. Bili majstori gledali ceo krov pretresali 100 puta ali nista. Sad cekam one druge mislioce da kazu svoje ali ocigledno da vazduh prodire tu i pravi havariju. Pitanje glasi da li je neko imao slicno iskustvo jos jedna napomena da je tako i pre stavljanja sike na krov i to nista nije promenilo.
 
Vrh