Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Evo prestacu, samo jos samo sutra da postavim sliku naseg tuznog parkica sa konstatacijom da je to deo Belvila. I stavljam tacku.
 
Konačno, fizičke prepreke - masivne kante na potezu ispred Lavine.

Pre sat vremena sam tuda prošao i ni jedno vozilo nije bilo parkirano. Dugo to nismo videli.


Pretpostavljam da će uskoro biti pomeranja kanti da se "oslobodi prostor" ali očekujem od FF da izađe sa tim na kraj i da konačno ako bude potrebno budu postavljene masivne betonske žardinjere svuda po bloku ne samo ispred Lavine i da zavšrimo već jednom sa tom pričom o parkiranju.
 
Pozdravljam razmisljanja stanara sa foruma i pokusaj inicijative FF da se onemoguci parkiranje (uglavnom) luksuznih automobila po sred trotoara ispred Lavine...jeste da ce time vaznim gostima biti onemogucen kompletan gastronomski uzitak ( oni jedu savrsenu sveze spremljenu pastu al dente dok im nepca maze sofsticirani sirevi sa "cizme" gledajuci svoje mukom i radom stecene cetvorotockase) ali zato bar nece morati da se strecaju i skacu da ih preparkiravaju u retkim trenucima dolaska pauka parking servisa (koji, btw, dolazi bez saobracajnog policajca i opasno "preti" sa upaljena cetiri zmigavca)...ali parkiranje je samo jedan deo problema koncepta b67 "Lavina pre svega a stanare ko j..e"... sta cemo sa odvratnom kombinacijom slatko slanih mirisa koja se uvlaci u svaku poru fasade ciklame, sire se od garaza do ulaza u zgradu i uvlace se u stanove koji gravitiraju ka pomenutom elitnom restoranu i stvaraju efekat narodne kuhinje? Sta cemo sa najezdom muva , u narodu poznatih kao "govnare" koje vrsljaju po stanovima navucene na ogromnu kolicinu hrane oko stamene zgrade (istina, one bas ne mogu da prepoznaju vrhunski kvalitet napolitanske paste ali jednostavno idu na hranu) koje ulecu u stanove i ozbiljno ruse koncept elementarno higijenskog naselja u 21.veku... A sta cemo sa konstantno povecanom potrosnjom struje za osvetljavanje hodnika u ulazu 9v s obzirom da jedna od perjanica menadzmenta Lavine svake veceri u poznim satima otvara ulazna vrata i kada neko od stanara koji ulazi u zgradu, ciljano ugasi sva svetla da ne gore za dzabe, on ih pali i u ponoc da sijaju, kako bi potencijalnim posetiocima stvorio utisak vreve i desavanja na Menhetnu (videce se u racunima za zajednicku el energiju)... o zveckanju escajga, glasnom smehu nekulturnih gostiju koji su dosli da zderu ispod nosa stanara koji hoce da se u ponoc odmore ili turiranju motora iza ponoci da i ne govorim... I na kraju, moje najteze pitanje u ovom krugu: kako da ocekujem da gazda Zeljko i njegova svita postuju pravila ponasanja u stambenoj zgradi i kako da ocekujem od korumpiranih junosa B67 da postuju stanare koji su (pre)platili svoje stanove vise od njega kada nisam siguran da to mogu da ocekujem od svojih sustanara koje povremeno srecem u ulazu a koji su daleko od razmisljanja na ovu temu verovatno okupirani svojim savrseno organizovanim karijerama japija... e tu je , bojim se, glavni problem
 
Verovatno da Lavina ima odobrenje nadležnog opštinskog organa za postavljanje bašte.
A to su odobrenje opet mogli dobiti ukoliko postoji saglasnost skupštine stambene zgrade. Kako oni rade punom parom znači da ste saglasni. A goste ne može niko da ućutka i spreči da glasno pričaju, smeju se, zveckaju escajgom. Kako li je je tek stanarima u Silikonskoj dolini i drugim stambenim zgradama u Beogradu. Vi imate jedan ugostiteljski objekat a ima zgrada u kojima se nalaze mesare, pekare, kafići, servisi i sl.
 
hobotnica":35caqvb9 je napisao(la):
A to su odobrenje opet mogli dobiti ukoliko postoji saglasnost skupštine stambene zgrade. Kako oni rade punom parom znači da ste saglasni.

Tu je kvaka posto su "saglasnost skupstine stanara" dobili davno pre nego sto su rasprodati stanovi tj. dok je B67 bio vlasnik vecine stanova u toj zgradi. Samim tim B67 im je dao saglasnost kao vlasnik vecine stanova da zauzmu zemljiste, verovatno kako bi im prodali lokal, garaze i sta je vec sve u sklopu objekta. Ne bi me cudilo i da je to zemljiste vec uknjizeno u sklopu lokala bas kao sto su i podzemne garaze preuredjene i tu je kuhinja.
 
Znači postojala je skupština stanara bez stanara. E u zemlji Srbiji je sve moguće. Ne znam jedino šta mu to dodje B67 . Nešto mi liči na MI6 tajnu obaveštajnu službu. I valjda ste vi vlasnici stanova.
 
Ovaj forum vec dugo pratim, a desavanja oko Lavine su me podstakla da se i aktivno ukljucim u razmenu misljenja. Na moj veliku srecu stan nismo kupili u Ciklami i Seboju, odnosno u ulazima ovih zgrada koji gravitiraju ka ovom velicanstvenom objektu koji bi trebalo da nas, seljake, odrasle na krompiru i klot pasulju, uvede u tajne mediteranske kuhinje! Takodje, imam srecu da mi odeca pri prolasku kroz ulaz zgrade ne poprima mirise kuhinje i da prozore svog stana, u ovim vrelim letnjim danima i nocima mogu da drzim otvorene koliko god zelim. Ne cujem zveckanje escajzima i preglasan smeh gostiju... Pa, zasto se uopste bunim na forumu?! Imala sam prilike da razgovaram sa velikim brojem stanara Seboja i Ciklame, koji izvode svoju decu na usamljeni tobogancic i saznam dosta pojedinosti o "razvojnom putu Bore Snajdera" odnosno Zeljka Lavine.
Rusenje igralista sa tartan podlogom na mestu danasnje baste pre useljavanja stanara, direktna umesanost celnika bloka 67 ciji su apetiti zadovoljeni "skromnom" apanazicom, postojanje fantomskog spiska saglasnosti stanara za postavljanje baste koji do sada niko nije video osim vlasnika restorana pa cak ni predsednik Skupstine stanara u ciklami kada ga je trazio na uvid od bloka 67... Kako je ljudima koji zive odmah iznad baste mogu samo da zamisljam. Iako radom Lavine nisu direktno ugrozena moja prava kao stanarke ovog bloka iz cisto principijelnih razloga (ne moze neko ko drzi restoran da bude vise postovan od nas koji smo odabrali da tu zivimo, ne kao podstanari, u prolazu na jednu sezonu dok ne nadjemo nesto povoljnije) sam odlucila da, pocev od ovog meseca vise ne ucestvujem u placanju odrzavanja. Uzgred budi receno, moje najvece razocarenje je cinjenica da osnovna skola, suprotno obecanom, nije ni u temelju a kao majci dvoje skolaraca to je dovoljan" znak pored puta" da su slatkoreciva obecanja u vodicu za stanovanje samo sarena lazica.
 
Jorgovanka":a8dbg151 je napisao(la):
Ovaj forum vec dugo pratim, a desavanja oko Lavine su me podstakla da se i aktivno ukljucim u razmenu misljenja. Na moj veliku srecu stan nismo kupili u Ciklami i Seboju, odnosno u ulazima ovih zgrada koji gravitiraju ka ovom velicanstvenom objektu koji bi trebalo da nas, seljake, odrasle na krompiru i klot pasulju, uvede u tajne mediteranske kuhinje! Takodje, imam srecu da mi odeca pri prolasku kroz ulaz zgrade ne poprima mirise kuhinje i da prozore svog stana, u ovim vrelim letnjim danima i nocima mogu da drzim otvorene koliko god zelim. Ne cujem zveckanje escajzima i preglasan smeh gostiju... Pa, zasto se uopste bunim na forumu?! Imala sam prilike da razgovaram sa velikim brojem stanara Seboja i Ciklame, koji izvode svoju decu na usamljeni tobogancic i saznam dosta pojedinosti o "razvojnom putu Bore Snajdera" odnosno Zeljka Lavine.
Rusenje igralista sa tartan podlogom na mestu danasnje baste pre useljavanja stanara, direktna umesanost celnika bloka 67 ciji su apetiti zadovoljeni "skromnom" apanazicom, postojanje fantomskog spiska saglasnosti stanara za postavljanje baste koji do sada niko nije video osim vlasnika restorana pa cak ni predsednik Skupstine stanara u ciklami kada ga je trazio na uvid od bloka 67... Kako je ljudima koji zive odmah iznad baste mogu samo da zamisljam. Iako radom Lavine nisu direktno ugrozena moja prava kao stanarke ovog bloka iz cisto principijelnih razloga (ne moze neko ko drzi restoran da bude vise postovan od nas koji smo odabrali da tu zivimo, ne kao podstanari, u prolazu na jednu sezonu dok ne nadjemo nesto povoljnije) sam odlucila da, pocev od ovog meseca vise ne ucestvujem u placanju odrzavanja. Uzgred budi receno, moje najvece razocarenje je cinjenica da osnovna skola, suprotno obecanom, nije ni u temelju a kao majci dvoje skolaraca to je dovoljan" znak pored puta" da su slatkoreciva obecanja u vodicu za stanovanje samo sarena lazica.
Na zalost neplacanje necce doneti boljitak. Zao mi je sto ljudi tako razmisljaju i kao stanaru naselja jako mi je stalo da odrzavanje bude korektno . Tvoji su razlozi principijeli, jel da, ali ti nece smetati sto vecina posteno placa svoje obaveze i sto je odrzavanje kakvo takvo neuporedivo sa drugom delovima beograda. Skuplje jeste ali za ono sto se placa inace u bgd preko infostana svi znamo sta se dobija...
 
hobotnica":3mm0vfre je napisao(la):
Znači postojala je skupština stanara bez stanara. E u zemlji Srbiji je sve moguće. Ne znam jedino šta mu to dodje B67 . Nešto mi liči na MI6 tajnu obaveštajnu službu. I valjda ste vi vlasnici stanova.


Ako citas ovaj forum, onda mora da ti je jasno da mi vlasnici stanova, imamo samo jedno pravo, a to je davanje novca. Kupili smo stanove, drugi je za nas odluciovao da li ce smrdljiva kafancina da nam bude pod prozorom na mestu DECIJEG IGRALISTA. Taj isti nas je naterao da potpisujemo ugovore o odrzavanju, a odrzavaju nas kada hoce, koliko hoce, kako hoce ....na delic, na parce, uglavnom rukovodeci se devizom sto manje to bolje.

Nisam slikala ono sto je takodje deo Belvila i sto su valjda potpisali da odrzavaju, jer su duzni valjda da odrzavaju celu teritoriju Belvila, a to je parkic, koji je potpuno ali do kraja unisten jer ljudska ruka niti noga tamo ove godine krocila nije...ako vas interesuje prosecite i vidite sami.

Kakva skola, kakvi bakraci. Verovatno tu nema ugradjivanja, zato je i nema. Sve je ovo samo prilika da neki skotovi stave neku kintu sebi u dzep, mi smo tu potpuno sporedna stavka. Mi koji smo to sve platili i koji i dalje placamo njihovu igranku.
 
Odrzavanje naselja treba placati ali ne vise u ovom iznosu od 0,35e po kvadratu. Ono sto je bila zajednicka povrsina u naselju pre dve-tri godine danas vise nije. Vlasnici lokala profitiraju na zajednickom delu povrsine dok svi placaju odrzavanje. Ja sam za to da se koriguje iznos po kvadratu.
 
privremeni":1ybc9oxh je napisao(la):
Konačno, fizičke prepreke - masivne kante na potezu ispred Lavine.

Pre sat vremena sam tuda prošao i ni jedno vozilo nije bilo parkirano. Dugo to nismo videli.


Pretpostavljam da će uskoro biti pomeranja kanti da se "oslobodi prostor" ali očekujem od FF da izađe sa tim na kraj i da konačno ako bude potrebno budu postavljene masivne betonske žardinjere svuda po bloku ne samo ispred Lavine i da zavšrimo već jednom sa tom pričom o parkiranju.


Na žalost, nije im potrebno da pomeraju kantu. Dovoljno je da se obrate komunalnoj inspekciji i prijave FF da su postavili kante na gradskoj površini i inspekcija bi morala da naloži pomeranje kanti ili bi to uradila o trošku onoga čije su kante....
A kada se mi obratimo nadležnima onda nema odgovora...
 


Uploaded with ImageShack.us

Ovo je slikano na Bezanijskoj kosi, isti branici se nalaze i sa druge strane ulice, i u duzini vise od kilometar. Znaci, ovo je nelegalno? Isto su trotoari u pitanju oko bloka.
O cemu to pricas?
 
Ne znam da li može ovaj član Odluke o komunalnom redu da vam ide u korist

Површине око зграде и ограде
Члан 17.
Површина око зграде и ограда морају се држати у уред-
ном стању.
О уредном стању површине око зграде и ограде стара се
власник, односно корисник зграде, односно сви власници и
корисници посебних делова зграде.
Површина око зграде, у смислу одредаба ове одлуке, је
преостали део грађевинске парцеле те зграде, ограђен или
неограђен, у оквиру које могу бити двориште, башта, врт,
интерне саобраћајнице, површине за паркирање возила
станара и корисника зграде или други слични елементи
уређења површине око зграде.
Лица из става 2. овог члана су дужна да поправљају и
замењују оштећене делове ограде, а површину око згра-
де редовно чисте, косе траву, орезују живу ограду и друго
растиње, уклањају коров, одржавају бетонске површине,
тротоаре, прилазне стазе и степениште, интерне саобраћај-
нице, противпожарне стазе, уклањају грађевински и други
отпад, као и да предузимају друге радове како би простор
око зграде био у уредном стању
 
A što se tiče one fotke sa stubićima na B. kosi iste postavlja Sekretarijat za saobraćaj, dok na zelenim površinama JKP "Zelenilo-Beograd". Prostor oko vaših zgrada je izvan regulacione linije i ne postavlja ih sekretarijat ali se raspitajte o mogućnostima postavljanja prepreka u istom tom Sekretarijatu. Ili donesite Odluku da zaštitite površine oko zgrade. Ipak taj prostor pripada stanarima.
 
Treba samo da se organizujemo, svi stanari, i uradimo to sto treba.

A sto se tice Lavine....samo da vam kazem, da bi penzosi iz mog bivseg komsiluka vec odavno resili taj problem. Kada bi zavrsili s njim, vlasniku Lavine bi ostalo samo jedno pravo, a to je da se izgubi sa sve svojih ultrapas stolova i to u sto kracem roku. I da ne bude previse glasan u selidbi da ne uznemirava komsiluk.
 
Sister":28e6mhuo je napisao(la):


Uploaded with ImageShack.us

Ovo je slikano na Bezanijskoj kosi, isti branici se nalaze i sa druge strane ulice, i u duzini vise od kilometar. Znaci, ovo je nelegalno? Isto su trotoari u pitanju oko bloka.
O cemu to pricas?

Систер, немој да обавештаваш погрешно јавност на форуму :D. Ниси у опште у праву што се тиче ових црно-жутих стубића које поставља Секретаријат за саобраћај. У улици Љубинке Бобић, где си из кола снимила ову слику, а слика је сигурно старија, ових стубића има на тој левој страни слике у дужини од непуних сто (100) метара и то од семафора који се види на слици, па неких 10 метара до иза аутобуског стајалишта линије 82. Ја иначе станујем баш ту на Коси, у блоку 19, који је са леве стране слике. Ових стубића са десне стране слике нема у опште у дужини више од километар, баш си га претерала. Са те десне стране улице нема ни једног јединог стубића од рескрснице Гандијева-Партизанске авијације-Бажанијских илегалаца, једино их има неких 15 метара дужине код пијаце. Па сама улица Љубинке Бобић има дужину од један (1) километар.

Иначе ови стубићи нису нелагални, с обзиром да их је поставио Секретаријат за саобраћај, коме су станари и ГСП поднели званичан захтев за постављање, да се возила не паркирају ту на тротоару и аутобуском стајалишту.
 
MrGoodanche":aj2zdj2r je napisao(la):
ako ne moze pored baste moze preko puta...suva exclusiva - salon u Zenevi pa Belvil
http://imageshack.us/photo/my-images/221/20120722182934.jpg/
МрГуданче, ма снашли би се ови власници Порше Бокстера, Мечке и Аудија и да станари поставе на тротоар бетонске запреке, као што је преко пута или да се поставе неке стубиће. Паркирали би онда на самој улици, то таквима у њиховој бахатости и саможивости не представља никакав проблем. Битно је да се види "лим" са којим су дошли у кафић да попију каФућино.
Било би добро да попију и "паук".
 
Stvarno svasta. Jel ti to mene hvatas u lazi? Slikala sam proletos, ovog proleca 2012. iduci na zadusnice. Stara slika? I ne znam gde ti zivis, ali ja znam sta sam videla, i sta me je ponukalo uopste da slikam. Bila sam iznenadjena duzinom tih stubica i koliko ih ima, i zato sam i primetila i zato sam i dobila ideju da slikam.

Ne znam koja ti je poenta.
 
Sister":10xn2jfm je napisao(la):
Stvarno svasta. Jel ti to mene hvatas u lazi? Slikala sam proletos, ovog proleca 2012. iduci na zadusnice. Stara slika? I ne znam gde ti zivis, ali ja znam sta sam videla, i sta me je ponukalo uopste da slikam. Bila sam iznenadjena duzinom tih stubica i koliko ih ima, i zato sam i primetila i zato sam i dobila ideju da slikam.

Ne znam koja ti je poenta.

Ау бре Сестро, па ти стварно немаш смисла за шалу, зар ниси видела на крају прве реченице осмех који се кези :p .

Која је поента ? Па ето, поента је та да кажем, пошто ту живим то сам и написао, да тих званичних црно-жутих стубића нема у дужини "више од километар", ни са једне ни друге стране улице, и желео сам да те исправим. Зар је то страшно што сам те исправио. Да сад не поновљам колико има стубића, написао сам у претходном посту или ти јављању. Сама улица Љубинке Бобић има дужину од један километар.

Па и пролеће 2012. године је давна прошлост, зар не, брзо се живи. А шта је мене понукало да напишем, давна прошлост ? Ето на слици се види пре семафора са леве стране, онај саобраћајни знак. Е тај саобраћани знак и три стубића испред и два-три иза, су сад у истој равни са улицом :mad: . Кажу да је неки дечко улетео "мало" брже у кривину из улице др. Хуго Клајна у Љубинке Бобић и покосио ове стубиће и знак. Значи стубићи су одрадили двоструку улогу, чувају да се ту не паркира недозвољено и чувају да се не излети на тротоар (мање више), да неки бахати шофер не покосе пешаке на овај начин.
Немој бре да се љутиш толико, само сам те мало исправио у твом посту (јављању).
 
Nije smesno. Kao sto nije bilo smesno trpeti uzasan dim od koga se nije moglo udahnuti vazduh vise od dve pune godine, ni kriv ni duzan, nije mi smesno nimalo kada gledam kako nastoje da nam sto brze uniste sve zbog cega smo se i doselili ovde i skupo to platili, a jos mi je manje smesno kada pomislim na ljude u ciklami, narocito u onom ulazu neposredno pored koga se ustolicila Lavina sa svojim kuhinjskim miomirisima koji ulaze u odecu i plakare i predstavljaju nepozeljan zacin zivota neduznih ljudi. Jednostavno, nije mi smesno nista sto nekome cini moru od svakodnevnog zivota.
 
Гага":375hviqr je napisao(la):
Иначе ови стубићи нису нелагални, с обзиром да их је поставио Секретаријат за саобраћај, коме су станари и ГСП поднели званичан захтев за постављање, да се возила не паркирају ту на тротоару и аутобуском стајалишту.

Ako se ne varam takav zahtev je već poslat Sekretarijatu za saobraćaj ali se verovatno i dalje "razmatra".

Treba postaviti betonske kante i na drugu stranu ulice, sad se tamo parkiraju: ili spuste kola malo na ulicu pa ometaju saobraćaj ili ih potpuno popenju na trotoar i onda bukvalno na toj strani ne može pešak da prođe.
 
Sta mislite, a odakle tolike kante na jednom mestu? Mozda ce neko hteti da se vrate kante koje su odnete ispred njegovog ulaza ili zgrade, a stavljene ispred Lavine.
 
Vrh