Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Arwen Undómiel":2ys5wo2c je napisao(la):
Postovana Sister pljuvacice, ne postoji nacin da staticke prskalice pokriju svaki deo trave. One se okrecu za 360 stepeni ali je nemoguce da dosegnu bas do svake travcice. Koliko vidim danas su ljudi iz odrzavanja nosili neke prskalice sa crevima i stavljali ih tako da se poliju kriticna mesta. A od vas ni traga ni glasa , bar da pohvalite ideju.
Ali posto znate samo da pljujete i bljujete to je i bilo ocekivano...


Moreeee....pa znaci NI TO nije greska odrzavanja nego eto "cinjenica" o kojoj ja eto tupaca nista ne znam...?! Da se nosis ti u tri lepe i okani me se!

I ne obracaj mi se vise, nisi ti nikakva stanarka, to je jasno ko dan.
 
Sister":11l4jwkc je napisao(la):
Ovo sada, od trenutka kada je First Facility preuzeo stvar, ne valja apsolutno nista, ni u jednoj oblasti. Kakva creva, kakvi bakraci, jesu li oni poludeli, i zasto mene prave majmunom ili budalom???? Pa automobili ispred Lavine se ODOMACILI! Niko vise i ne pominje....i na svakom drugom mestu, ovaj Beovrt nece CELO LETO da popravi prskalice nego ladno, ali ladno pusta da izmedju nas i bilo kog bloka o kom brine gradsko zelenilo skoro da ne postoji razlika! Treba li nekom da i slikama dokazem i to, da slikam bilo koju okolinu bilo kog bloka ovde u blizini i nasu? Ako treba, slikacu..

Sister, mislim da ipak treba biti realan ako se kao cilj ima poboljšanje usluge, za koje itekako ima mesta, ali reći da nema razlike u održavanju koje nudi gradsko zelenilo u bloku xx i ovde - prosto nije tačno. Svako drugo mesto koje nema organizovano održavanje zelenila ima zarasle (nepotšišane) i smećem zatrpane površine, to je ono što sam ja video.

U belville ako nešto funkcioniše to je barem održavanje čistoće bloka.
Što se beovrta tiče, mislim da je primer koji je dao Erysimum Cheiri upravo slikovit - pogledaj žutilo i nestanak trave na pojasu prema ulici Đorđa Stanojevića koju treba da održava upravo Grad. Očito ekstremne temperature čine svoje, i zato ima žutih "fleka" i po belville, ali ipak zeleno dominira.


Sister":11l4jwkc je napisao(la):
Gospodo, ako citate ovo, ne saljite vise uplatnice! Nema sanse da vam ista platim, jer niste isporucili dogovorenu uslugu! Novac cete dobiti kada tu bude i usluga.

Meni stvarno nije stigla uplatnica još, izgleda da te slušaju :)

Šalu na stranu, ozbiljan problem, po mom mišljenju predstavlja činjenica da FirstFacility ne preduzima ništa da reguliše nenormalno parkiranje ispred i preko puta Lavine (verovatno iz straha za sospstveno zdravlje), kao i nemar prema pločnicima/kockama. Već se tu i tamo vide okrnjeni pločnici (recimo kod cvećare preko puta delta sitija), a korov koji raste između kocaka će uticati i na njihovu poziciju i uskoro ćemo imati rasklimanih i povađenih kocaka po naselju. nebitno da li za 5 meseci ili godinu ili 3 godine, o tome niko ne vodi računa, a ne mogu da zamislim da nije u sklopu održavanja.
 
Sister":35qnn07c je napisao(la):
Arwen Undómiel":35qnn07c je napisao(la):
Postovana Sister pljuvacice, ne postoji nacin da staticke prskalice pokriju svaki deo trave. One se okrecu za 360 stepeni ali je nemoguce da dosegnu bas do svake travcice. Koliko vidim danas su ljudi iz odrzavanja nosili neke prskalice sa crevima i stavljali ih tako da se poliju kriticna mesta. A od vas ni traga ni glasa , bar da pohvalite ideju.
Ali posto znate samo da pljujete i bljujete to je i bilo ocekivano...


Moreeee....pa znaci NI TO nije greska odrzavanja nego eto "cinjenica" o kojoj ja eto tupaca nista ne znam...?! Da se nosis ti u tri lepe i okani me se!

I ne obracaj mi se vise, nisi ti nikakva stanarka, to je jasno ko dan.
Joj tuge i bede...
 
Trava - da ponovim - je bila potpuno, ali potpuno zelena, koliko prosle godine! Znam jer sam to gledala iz blizine svakog dana! Zato sto su prskalice NORMALNO radile!

Sada su travnjaci - pored toga sto su neuredni i nepotsisani, vidi na fotografijama izraslog rastinja koliko hoces - zuti, i to ne kao posledica velikih vrucina, nego iskljucivo pokvarenog sistema prskalica.

Nije zuta trava normalna posledica velikih vrelina nego nefunkcionisanja prskalica!

Vi meni niste jasni. Uterujete me u laz da biste opravdali potpunu aroganciju i nemar tzv. firmi za odrzavanje. Od svega, samo vidimo da se eto pocisti, spolja i unutra. I to je sve. I to vam je dokaz da eto nije sve bas tako lose, i da ima mesta za poboljsanja....nije mi jasno. Beovrt je direktno kriv za unistenje travnjaka i zelenila. Nisu posadili cvece kako smo trazili nego sta su oni sami hteli. Ono sto ne moraju da sade svake godine. Nigde zivog cveta, samo evergrin, ko na groblju, ne daj Boze....Unistili su nam ali totalno sve travnjake, ne zeleci da poprave sistem prskalica...

Plocice ispred mog ulaza opet iskocile, nestabilno kada stanes, tako su ih strucno "zalepili" pre par meseci...samo su cekali da prestanemo da se zalimo na automobile ispred Lavine pa da prestanu sa zivkanjem pauka...Nista, ali apsolutno nista ne preduzimaju!

U zaostatku sam sa placanjem i ne mislim u buducnosti da placam. Nista za nista. A potrazicu svog predsednika ks ovih dana i porazgovarati da se prvom prilikom odrzi sastanak. Ovo je ...ali nevidjeni skandal!
 
@Arwen Undómiel

"Joj tuge i bede...."

Shvatila si, vidim. Idete, svi zajedno. Organizovacemo se i svima vam otkazati ugovore zbog neispunjavanja obaveza.
 
Po meni je odrzavanje bloka sasvim korektno, ....sa stanovista nekog ko zivi u UAE, zelene povrsine u belvillu , u delu gde je moja zgrada ,ne izgledaju nisa losije od zelenih povrsina u UAE. Prskanje biljaka tokom najvecih vrucina( po danu ) moze naneti vise stete biljkama od neprskanja( voda iz prskalice se na jakom suncu brzo zagreva i ima negativni toplotni efekat na biljke....nocno i jutarnje prskanje ima najveci efekat.
Ali meni je neopisiv problem smece koje moje komsije ostavljaju ispred ulaznih vrata, tokom ovih velikih vrucina... danas sam ,da moji gosti koje sam ocekivala, ne bi videli smece , izbacila smece jednog od komsija koji je svoj otpad ostavio ispred vrata i zablokirao hodnik.....
 
Živim kod starog merkatora, gde je trava potpuno izgorela tako da mogu da kažem da je situacija kod Belvila mnogo bolja. Međutim primetio sam jedan problemčić kada sam prolazio kroz belvil,a to je neopisiv smrad sa zelenih površina zbog izmeta pasa. Da li je toliko teško za vlasnike pasa da nose neku kesicu za sobom i pokupe za svojim psom.
 
Вероватно и то треба да чисте радници који крстаре насељем. :kafa:
 
Nisam znala da smo unajmili ljude da krstare naseljem.
Nisam upucena, eto to je...ja ono prizemno: ciscenje, skupljanje otpadaka, popravke kvarova, zvanje pauka, odrzavanje zelenih povrsina uz pomoc ispravnih prskalica....
Iako su mi da bi dobili ugovor obecali i : rolo vrata na podzemnoj garazi, kamere na parkinzima na otvorenom koji su u vlasnistvu stanara, redovno ciscenje istih....i jos neke sitnice.
Od svega dupla nula. OO. :fijasko:
 
Sister, da li si prijavila first facilityju žutu travu i koji si odgovor dobila? I zašto ne prodaš stan nego svaki dan trpiš konstantne frustracije?
 
A tebi je dobro, ko Anabeli, pa ne trpis tu vrstu frustracije?

Ispred tvoje zgrade je sve ok? Travnjaci verovatno dovoljno zeleni, a automobila i nema bas ispred tvog ulaza...prema tome sve 5?

Stvarno, o cemu ja to trucam? One fotografije koje sam postavila ....sta te briga, to je tamo negde...

I to sto su obecali jos jedno desetak krupnih i sitnih stvari, i sto naravno da nema od toga nista, jer ne rade ni ovo sto je do sada radjeno, ni to nema veze?

I mislis da je najbolje za mene, da odem. Em sam ispala najgora naivcina i bu**** i em me majmunisu kojekakvi, i peljese, a oni koji su ih unajmili porucuju mi da sam za psihijatriju, jos mi moj komsija savetuje da slobodno odem....da svojim zvocanjem ne kvarim idilu onima kojima je sve ok.

To sto je Anabeli ok rezultat je toga sto je ispred njenog ulaza kako kaze travnjak ok. Koliko znam Anabela po polozaju tvoje zgrade to bi bio onaj bocni delic od ukupno 2 kvm? To sto pokazuju fotografije koje sam slikala svuda okolo tebe i ne zanima bas puno...a daleko si i od Lavine....

Super.

ps.jeste li vi zaista zadovoljni onim sto za svoj novac koji placate za odrzavanje dobijate? Uzimajuci u obzir celu povrsinu naseg bloka? Imamo i parkic iza buduceg obdanista, videli ste na sta lici sada, a kako je izgledao prosle godine? Uzimajuci u obzir unistavanje trotoara i automobile tamo gde im nije mesto? To je to? Stvarno bih volela da znam.
 
@sister
rolovrata ne smeju da se stave na garazu, odnosno mogu ali mora se ostaviti slobodan prolaz za pesake pa se nihova svrha time gubi - to su protivpozarni uslovi tako da taj koji ti je to obecavao ne zna bas materiju.

@Anabela
to se ne radi tako :D
sledeci put ostavi i svoje djubre pored komsijinih vrata pa ce mozda razmisliti o svom postupku :rant:
 
Obecao je Stanojevic ispred Saveta Naselja a na sastanku kucnog saveta kome su i drugi prisustvovali na kome smo davali svoje potpise za FF. Rolo vrata na podzemnim garazama, i kamere na otvorenom parkingu.

Sta ti mislis da sam ja to negde cula, pokupila rekla kazala?!
 
z@p":bbclowzi je napisao(la):
@sister
rolovrata ne smeju da se stave na garazu, odnosno mogu ali mora se ostaviti slobodan prolaz za pesake pa se nihova svrha time gubi - to su protivpozarni uslovi tako da taj koji ti je to obecavao ne zna bas materiju.


Jasno je da je prica o protivpozarnoj zastiti prica za malu decu. Molim Vas da prosetate, nije daleko, do poslovne zgrade gde je Jedro i da pogledate sa obe strane ulaz u podzemnu garazu. Da li su mene moje oci prevarile ili tamo stoje i rampe sa karticama, iste kao i kod nas, plus ogromna rolo vrata koja se zatvaraju od 20-08h? Kako je to moguce da za tu zgradu ne vaze protivpozarni uslovi kao i kod nas.
Jedan od upucenijih ljudi mi je isto rekao da je sistem vakuum ventilacije instaliran u podzemnim garazama perfektan tako da je to kompenzacija za postavljanje rolo vrata.
 
z@p":9nrrn0hu je napisao(la):
@sister
rolovrata ne smeju da se stave na garazu, odnosno mogu ali mora se ostaviti slobodan prolaz za pesake pa se nihova svrha time gubi - to su protivpozarni uslovi tako da taj koji ti je to obecavao ne zna bas materiju.

Imas stepenice za pesake sa montiranom rampom za invalide.

Ko normalan izlazi i ulazi peske u garazu kroz prolaz za automobile i provlaci se ispod rampe? Prolaz za automobile je prolaz za automobile.
 
Kod Lavine su postavljene betonske kante kao prepreke za bahate goste kafića. Pre 20-ak dana sam pričao sa FF i rekli su im da će to uraditi. Tada sam ih kritikovao, ali sada moram da pohvalim njihov postupak, jer su uradili ono što su rekli. Dakle, stekli su se uslovi za ponovno plaćanje njihovih usluga.
Dakle, pritisak je ipak urodio plodom. Pre svega mislim na sve one koji su ih zvali i žalili se na ovaj problem. U tom pravcu treba i nastaviti. Na obostrano zadovoljstvo.
 
Svaka cast da su nesto preduzeli. Ja sam oduvek placao odrzavanje, a otkako je FF preuzeo call centar uvek su bili korektni... Prijavljivao sam neke stvari za koje deluje kao da u Srbiji niko ne bi nista ni preduzeo i uvek su uglavnom resavali problem. Osim toga, nakon sto preduzmu nesto po pitanju problema koji prijavim, uvek pozovu istog ili narednog dana i obaveste sta su preduzeli.

Sto se tice kanti - super, ali vec vidim koso parkiranje izmedju kanti i blokiranje oba trotoara - takvi smo ljudi, nazalost. Videcemo, ali ako su vec ovo uradili ne vidim zasto ne bi dodatno poboljsali prepreke, ako se ukaze potreba za time.

BTW: Sto se tice trave i u Airport City-ju gde prskalice sigurno rade svakog jutra i nocu trava je zuckasta :) Ipak je napolju danima temperatura znatno iznad 30C, a nocu jedva padne na 24-25C. Juce su je radnici polivali i crevima.
 
За Белвилску траву треба цео резервоар...Не штеди воду на ову сушу... :kafa:
 
Kao što E.Cheiri reče, takvi smo ljudi...Ja bih dodao da su to pre neljudi...Dok ovo pišem 3 bmw-a su sa druge strane, jer ipak i za X6 je kanta veliki zalogaj. Njima izgleda poruka nije jasna da je tu parkiranje zabranjeno. Dakle, sa ovim kantama je problem za sada rešen do pola, ali verujem da se sa još 3-4 betonske kante problem rešava u celosti, pa neka tzv.gospoda malo protegne noge (čitavih 50 metara od parkinga u DC). Mada se neće videti ko šta vozi i to može biti težak udarac za bahate vlasnike pre svega skupih automobila. Džaba da voziš X6 ako to niko ne vidi. Da rezimiram, pohvala za FF i verujem da će ovo trajno rešiti.
 
Jel te kante sprecavaju u potpunosti parkiranje ispred Lavine? To mi nije jasno iz vasih postova. Jel se sada parkiraju na isto mesto samo ukoso od tih kanti, ili su presli preko puta, na trotoar ispred Jorgovana....?

A sutra cu da okacim i sliku parkica koji je sve do ovog leta bio prepun svakakvog cveca ukljucujuci prave ruze. Parkic niko pogledao nije od prosle godine, a nalazi se odmah do buduceg vrtica.
 
Poenta je da je uz malo truda i "umeca" prilikom parkiranja (a to vozacima u Beogradu ne nedostaje) moze se lako "zabosti" auto izmedju dve kante. Treba samo jos malo da smanje razmak izmedju istih.

Eventualno su mogli da postave horizontale betonske zardinjere kao trajno resenje (ima ih po naselju) i to je to. Jos kada bi ceo potez oko Delta City-ja lepo okruzili betonskim zardinjerama bili bi bezbedniji i lepse bi izgledalo bez svih tih automobila.
 
Na zalost ja ne verujem da oni uopste razmisljaju o bilo kakvim trajnim resenjima problema. Nakon koliko meseci se setili da postave nekoliko metalnih kanti samo na jedno mesto? Opet i to tako da nema efekta....Ovo je naselje Belvil, i samo o njegovim okvirima pricamo. O celovitom naselju Belvil. O resenju ufuravanja automobila sirom naselja, o svim travnjacima koji se nalaze u naselju kao celini, i o svim drugim sitnijim i manje sitnijim problemima koji postoje ovde. Jer, ako moram jos jednom to da pominjem, mi placamo za odrzavanje celog bloka. A tacno je trotoarima uoviceno sta sve pripada naselju Belvil. I sve je to njihova duznost prema ugovoru, kao i obecana rolo vrata i kamere na otvorenim parkinzima. Na osnovu toga smo pristali.

ps. vase radovanje mi lici na dugoprizeljkivano daj sta das, samo daj bar nesto! To tako ne sme da bude. Pa mi ko prosjaci....
 
Sister":2nht8ec5 je napisao(la):
ps. vase radovanje mi lici na dugoprizeljkivano daj sta das, samo daj bar nesto! To tako ne sme da bude. Pa mi ko prosjaci....

ala smaras covece... iskuliraj malo sa time hejtom. smorila si big time.
 
Uopste ne pristupam svemu ovome sa bilo kakvim osecanjima, pogotovo ne hejtujuci. Samo mi reci da li nesto u mom postu odbacujes kao potpuno nelogicno i nerazumno i nepotrebno, i sta je to?
 
Vrh