Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Poštovani svi, planiram da kupim trosoban/troiposoban stan u Belvilu. Postavio bih vam jedno pitanje.
Da li biste opet kupili stan u Belvilu po ceni koja je sada aktuelna?
 
danas bih očekivao manju cenu nego što sam platio te 2008 godine.

ako bi uspeli da se dogovorimo oko cene kupio bih ponovo.


mada pošto gledaš veliki stan verujem da dobijaš i posebnu cenu kao i garažno mesto. ne verujem da za te pare možeš da kupiš nešto slično na primer na vračaru ili tako negde.

znači od lokacija bi ti ostalo neki drugi kompleksi u izgradnji možda čak i po većim cenama.
 
vvladanvv":o4ml3bsf je napisao(la):
Poštovani svi, planiram da kupim trosoban/troiposoban stan u Belvilu. Postavio bih vam jedno pitanje.
Da li biste opet kupili stan u Belvilu po ceni koja je sada aktuelna?

Koja je cena sada aktuelna?
 
1.550+PDV zvanicna + gratis garazno mesto
(mada su mi mnogi rekli da moze jos i da se cenka)
Medjutim, rekli su mi da su raspolozivi stanovi od 9-13 sprata, bar ovi od oko 65m2
 
privremeni":1nlw1f33 je napisao(la):
vvladanvv":1nlw1f33 je napisao(la):
Poštovani svi, planiram da kupim trosoban/troiposoban stan u Belvilu. Postavio bih vam jedno pitanje.
Da li biste opet kupili stan u Belvilu po ceni koja je sada aktuelna?

Koja je cena sada aktuelna?


Cena trosobnih stanova je 1550, ali umanjuju ukupnu cifru za 5000 eur, tako da ispadne oko 1500...
 
Da li ta zvucna izolacija toliko tragicna? To je jedino sto me za sada odvlaci od kupovine stana (i mozda cena...). Da li bi mogli da se spuste plafoni gisparskim radovima, pa da se dodatno poboljsa zvuca izolacija. Ili to ili uzeti stan na poslednjem spratu.
Pozz
 
MilisaV":3ejxoa14 je napisao(la):
danas bih očekivao manju cenu nego što sam platio te 2008 godine.

ako bi uspeli da se dogovorimo oko cene kupio bih ponovo.


mada pošto gledaš veliki stan verujem da dobijaš i posebnu cenu kao i garažno mesto. ne verujem da za te pare možeš da kupiš nešto slično na primer na vračaru ili tako negde.

znači od lokacija bi ti ostalo neki drugi kompleksi u izgradnji možda čak i po većim cenama.

Hvala !
A sto se tice tih, nazovi, nedostataka u gradnji, da li su oni stvarno sustinski i da li opredeljuju ponovnu kupovinu ili ne ?
 
Prica oko "lose izolacije" je preuvelicana, kao i mnoge druge price ovde. Nisam primetio da je ista losije/bolje nego u drugim stanovima u kojima sam ziveo.

Jedina realna zamerka je na kvalitet zavrsnih molerskih radova. Nije bas sjajno pregletovano i koriscena je poludisperzija. Ako se pre useljenja rade neki gipsarski radovi, ujedno bi bilo dobro da se svi zidovi lepo predju slojem gleta, moleri to lepo pod reflektorom da poravnaju i prekrece. Nije ni nesto extra skupo.

Zidovi su od cvrstog materijala, a to je obicno problem kasnije kada se moleraj isfusari. Da su zidovi od knaufa to ne bi bilo toliko primetno.

Sve ostalo sto se tice kvaliteta drvenarije, prozora, vrata najbolje ti je da zakazes i pogledas sam. Nista te ne kosta.
 
vvladanvv":2ryu72t6 je napisao(la):
privremeni":2ryu72t6 je napisao(la):
vvladanvv":2ryu72t6 je napisao(la):
Poštovani svi, planiram da kupim trosoban/troiposoban stan u Belvilu. Postavio bih vam jedno pitanje.
Da li biste opet kupili stan u Belvilu po ceni koja je sada aktuelna?

Koja je cena sada aktuelna?


Cena trosobnih stanova je 1550, ali umanjuju ukupnu cifru za 5000 eur, tako da ispadne oko 1500...

OK, to je za trosobne samo (100+ kvm)?

Ili i za dvosobne (nikola011 napisao)?

Koliko koštaju lokali sada?
 
vvladanvv":30ksbe7p je napisao(la):
Da li ta zvucna izolacija toliko tragicna? To je jedino sto me za sada odvlaci od kupovine stana (i mozda cena...). Da li bi mogli da se spuste plafoni gisparskim radovima, pa da se dodatno poboljsa zvuca izolacija. Ili to ili uzeti stan na poslednjem spratu.
Pozz

Ja sam svojim stanom zadovoljan.

Da li bih ponovo uzeo isti: svakako.
Da li bih ponovo uzeo u naselju: zavisi od zgrade i sprata.

Poznajem barem dve porodice koje se kaju zbog svoje kupovine, ali i one koji su svojim stanovima zadovoljni (njih znam više i među njima sam i ja).

Ono što bih radio u slučaju ponovne kupovine, ukoliko nije moja zgrada u pitanju - probao bih da stupim u kontakt sa nekim od stanara i čujem je li bilo problema i kakvih.

Ono što zasigurno znam je da je zimus bilo slučajeva topljenja leda/snega u stanovima (poslednji sprat), kao i po terasama (nije poslednji sprat) - gde je bilo nekih problema sa olucima, u različitim zgradama.

Zvučna izolacija - ili taj problem nemam u stanu ili imam tih komšiluk.

Mislim da dobar stan i podzemni parking u naselju svakako vrede tih ~1500/kvm.
 
privremeni":23yqxthv je napisao(la):
vvladanvv":23yqxthv je napisao(la):
Da li ta zvucna izolacija toliko tragicna? To je jedino sto me za sada odvlaci od kupovine stana (i mozda cena...). Da li bi mogli da se spuste plafoni gisparskim radovima, pa da se dodatno poboljsa zvuca izolacija. Ili to ili uzeti stan na poslednjem spratu.
Pozz

Ja sam svojim stanom zadovoljan.

Da li bih ponovo uzeo isti: svakako.
Da li bih ponovo uzeo u naselju: zavisi od zgrade i sprata.

Poznajem barem dve porodice koje se kaju zbog svoje kupovine, ali i one koji su svojim stanovima zadovoljni (njih znam više i među njima sam i ja).

Ono što bih radio u slučaju ponovne kupovine, ukoliko nije moja zgrada u pitanju - probao bih da stupim u kontakt sa nekim od stanara i čujem je li bilo problema i kakvih.

Ono što zasigurno znam je da je zimus bilo slučajeva topljenja leda/snega u stanovima (poslednji sprat), kao i po terasama (nije poslednji sprat) - gde je bilo nekih problema sa olucima, u različitim zgradama.

Zvučna izolacija - ili taj problem nemam u stanu ili imam tih komšiluk.

Mislim da dobar stan i podzemni parking u naselju svakako vrede tih ~1500/kvm.


Hvala !
A u kojoj si zgradi ako nije tajna ?
 
Erysimum Cheiri":12ztwsfz je napisao(la):
Prica oko "lose izolacije" je preuvelicana, kao i mnoge druge price ovde. Nisam primetio da je ista losije/bolje nego u drugim stanovima u kojima sam ziveo.

Jedina realna zamerka je na kvalitet zavrsnih molerskih radova. Nije bas sjajno pregletovano i koriscena je poludisperzija. Ako se pre useljenja rade neki gipsarski radovi, ujedno bi bilo dobro da se svi zidovi lepo predju slojem gleta, moleri to lepo pod reflektorom da poravnaju i prekrece. Nije ni nesto extra skupo.

Zidovi su od cvrstog materijala, a to je obicno problem kasnije kada se moleraj isfusari. Da su zidovi od knaufa to ne bi bilo toliko primetno.

Sve ostalo sto se tice kvaliteta drvenarije, prozora, vrata najbolje ti je da zakazes i pogledas sam. Nista te ne kosta.

Gledao sam trosoban stan i mnogo mi se dopada (raspored prostorija, stolarija, parket, itd.) Brine me jedino ono sto ne moze da se vidi (zvucna i toplotna izolacija). Takodje kod stanova koji se nalaze na kraju dugackog hodnika (veci stanovi) je vrlo problematicna protiv pozarna zastita. Ne-dan-boze da se zapali neki stan pre njega...
 
Ja imam trosoban i jedan pored njega.

Trosoban je odlican - skoro pa kao salonac :) Velike prostorije, dvostran - spavaca gleda unutar naselja (tisina), dnevna soba gleda na ulicu (lep pogled).

Pregledaj ovaj thread kacili su neke planove za adaptaciju trosobnog u 4.0 ili 3.5. Mada ti to isto mogu dati u prodajnom paviljonu, samo im trazi.
 
vvladanvv":1ex3d35i je napisao(la):
Brine me jedino ono sto ne moze da se vidi (zvucna i toplotna izolacija). Takodje kod stanova koji se nalaze na kraju dugackog hodnika (veci stanovi) je vrlo problematicna protiv pozarna zastita. Ne-dan-boze da se zapali neki stan pre njega...

Evo nesto o onome sto sam se ja raspitivao i saznao.

Oko pozara bolje ne razmisljaj, u tim trenucima ti nekad ni Bog ne moze pomoci, i ne znam kakav sistem da ti stave panika ljudi nekad ucini svoje. Zivi kao i ostali i smatraj da je to dobro odradjeno, neke stare zgrade nemaju nikakvu, pa zive.
Unutrasnji radovi po onome sto sam ja video su Ok, stolarija je pristojne klase, nemam zamerku na parket, sistem grejanja i sl.
Sama gradnja je brzopotezna gradnja, spada u klasu dosta jeftinih, gledao sam naselje od samog starta. Klasicna laka konstrukcija od Ytong blokova sa dodakom stirodura, video sam da su i na plafon stavljali po 2cm. Danas je termoizolacija toliko napredovala da je super i u onim najjeftinijim zgradama po Rakovici, tako da tu ne brines. Lepo ces se ogrejati.
Cim se toliki broj ljudi zali na zvucnu izolaciju, to je uglavnom problem gazista, odnosno udarne buke. To znaci da su ustekali po 10-15evra/m2 da ispod parketa ne stave u kosuljicu sloj iste koja udarnu buku smanjuje 35dB. To su one stvari koje se ne vide, i sve sto se ne vidi, oni su ustedeli. Na primer, naselje Stepa sa sendvic zidovima, ili klasicnim sa 10cm mineralne vune ti je "extra lux" kategorija gradnje u odnosu na Belville. Belville je gradjen je po sistemu "spolja gladac, unutra jadac" sto se meni nikako nije dopalo u odnosu na pocetnu cenu. To naselje je prodavala super reklama i tadasnja velika potrosnja. Sada mi za taj kvalitet i mesto ove cene deluju nekako OK, ali ostali su za mene suvise visoki spratovi.
 
nikola011":o1yewf8f je napisao(la):
vvladanvv":o1yewf8f je napisao(la):
Brine me jedino ono sto ne moze da se vidi (zvucna i toplotna izolacija). Takodje kod stanova koji se nalaze na kraju dugackog hodnika (veci stanovi) je vrlo problematicna protiv pozarna zastita. Ne-dan-boze da se zapali neki stan pre njega...

Evo nesto o onome sto sam se ja raspitivao i saznao.

Oko pozara bolje ne razmisljaj, u tim trenucima ti nekad ni Bog ne moze pomoci, i ne znam kakav sistem da ti stave panika ljudi nekad ucini svoje. Zivi kao i ostali i smatraj da je to dobro odradjeno, neke stare zgrade nemaju nikakvu, pa zive.
Unutrasnji radovi po onome sto sam ja video su Ok, stolarija je pristojne klase, nemam zamerku na parket, sistem grejanja i sl.
Sama gradnja je brzopotezna gradnja, spada u klasu dosta jeftinih, gledao sam naselje od samog starta. Klasicna laka konstrukcija od Ytong blokova sa dodakom stirodura, video sam da su i na plafon stavljali po 2cm. Danas je termoizolacija toliko napredovala da je super i u onim najjeftinijim zgradama po Rakovici, tako da tu ne brines. Lepo ces se ogrejati.
Cim se toliki broj ljudi zali na zvucnu izolaciju, to je uglavnom problem gazista, odnosno udarne buke. To znaci da su ustekali po 10-15evra/m2 da ispod parketa ne stave u kosuljicu sloj iste koja udarnu buku smanjuje 35dB. To su one stvari koje se ne vide, i sve sto se ne vidi, oni su ustedeli. Na primer, naselje Stepa sa sendvic zidovima, ili klasicnim sa 10cm mineralne vune ti je "extra lux" kategorija gradnje u odnosu na Belville. Belville je gradjen je po sistemu "spolja gladac, unutra jadac" sto se meni nikako nije dopalo u odnosu na pocetnu cenu. To naselje je prodavala super reklama i tadasnja velika potrosnja. Sada mi za taj kvalitet i mesto ove cene deluju nekako OK, ali ostali su za mene suvise visoki spratovi.


Ne znam koji te stan interesuje, ali ako su u pitanju veci, trosobnih stanova ima u Irisu na kom spratu hoces. Iris je sacuvao svoje originalne trosobne i nije apsolutno nista pregradjivano. Ima ih tacno u sredini zgrade, kao i na oba kraja. Tako da ako su ti nudili samo visoke spratove za trosobne, opet vode istu prodajnu politiku kao i ranije, daju prvo ono sto se inace teze prodaje. To je takav bezobrazluk da reci nemam. Da ti za tvoje pare daju ono sto oni zele.
Ako trazis dvosobne, ma i tu se jos nadje sigurno poneki....Kada su samo do pre nekoliko meseci imali dvosobne u lepezi na najatraktivnjim mestima, u nevenu prema istoku, u djurdjevku prema zapadu, znaci da ne gledas u drugu zgradu, a nama su 2008. rekli da odmah zaboravimo na taj polozaj jer je to otislo odmah, kako su rekli.... pa ni to nije bilo dovoljno, nego kada smo se vec uselili i videli da to nije tacno, nisu nam dozvolili da zamenimo stan....i tako smo gleali kako vise od dve godine zvrji prazan i slobodan stan samo dva sprata iznad nas, u istom ulazu, bas onakav kakav smo zeleli. Do pre dv meseca kada je najzad prodat. Da za svoj posteno dat novac ne mozes da dobijes stan koji postoji i koji je neprodat....zasto??? Pa smo onda otkrili da je ista situacija i u nevenu, i tamo je postojao jedan 2. soban koji gleda prema istoku, i pitanje je da li je i danas prodat, ali je do pre par meseci bukvalno stajao neprodat.
Mi smo svi bili guske u magli, verovali smo im na rec, nista nije moglo da se pogleda, da se vidi, da se proveri.....Kakva zlovolja je to bila? Kao da se stotine hiljada evra daju svaki dan i kao da se stanovi kupuju svaki dan. Prica o tome kako se radilo o rezervisanim stanovima, to uopste nije bilo tacno. Jednostavno politika im je bila uvaljuj prvo one losije.
Danas bih trazila prvo stan u ruzi, lali, krinu, jer ima najlepsi pogled i poziciju. Iris je lep sa dvorisne strane....Ali treba da im se stavi do znanja da neke varijante ne dolaze u obzir. Inace ce upravo te varijante prvo da ponude kao jedine na raspolaganju.
 
vvladanvv":nzodpw69 je napisao(la):
privremeni":nzodpw69 je napisao(la):
vvladanvv":nzodpw69 je napisao(la):
Da li ta zvucna izolacija toliko tragicna? To je jedino sto me za sada odvlaci od kupovine stana (i mozda cena...). Da li bi mogli da se spuste plafoni gisparskim radovima, pa da se dodatno poboljsa zvuca izolacija. Ili to ili uzeti stan na poslednjem spratu.
Pozz

Ja sam svojim stanom zadovoljan.

Da li bih ponovo uzeo isti: svakako.
Da li bih ponovo uzeo u naselju: zavisi od zgrade i sprata.

Poznajem barem dve porodice koje se kaju zbog svoje kupovine, ali i one koji su svojim stanovima zadovoljni (njih znam više i među njima sam i ja).

Ono što bih radio u slučaju ponovne kupovine, ukoliko nije moja zgrada u pitanju - probao bih da stupim u kontakt sa nekim od stanara i čujem je li bilo problema i kakvih.

Ono što zasigurno znam je da je zimus bilo slučajeva topljenja leda/snega u stanovima (poslednji sprat), kao i po terasama (nije poslednji sprat) - gde je bilo nekih problema sa olucima, u različitim zgradama.

Zvučna izolacija - ili taj problem nemam u stanu ili imam tih komšiluk.

Mislim da dobar stan i podzemni parking u naselju svakako vrede tih ~1500/kvm.


Hvala !
A u kojoj si zgradi ako nije tajna ?

Šeboj je u pitanju.

Da li imaš informaciju koliko koštaju 2sobni i 1.5sobni (ako ih ima)?
 
privremeni":3d1jdhyz je napisao(la):
vvladanvv":3d1jdhyz je napisao(la):
privremeni":3d1jdhyz je napisao(la):
Ja sam svojim stanom zadovoljan.

Da li bih ponovo uzeo isti: svakako.
Da li bih ponovo uzeo u naselju: zavisi od zgrade i sprata.

Poznajem barem dve porodice koje se kaju zbog svoje kupovine, ali i one koji su svojim stanovima zadovoljni (njih znam više i među njima sam i ja).

Ono što bih radio u slučaju ponovne kupovine, ukoliko nije moja zgrada u pitanju - probao bih da stupim u kontakt sa nekim od stanara i čujem je li bilo problema i kakvih.

Ono što zasigurno znam je da je zimus bilo slučajeva topljenja leda/snega u stanovima (poslednji sprat), kao i po terasama (nije poslednji sprat) - gde je bilo nekih problema sa olucima, u različitim zgradama.

Zvučna izolacija - ili taj problem nemam u stanu ili imam tih komšiluk.

Mislim da dobar stan i podzemni parking u naselju svakako vrede tih ~1500/kvm.


Hvala !
A u kojoj si zgradi ako nije tajna ?

Šeboj je u pitanju.

Da li imaš informaciju koliko koštaju 2sobni i 1.5sobni (ako ih ima)?

Gledao sam samo vece stanove. Ne znam za dvosobne i manje.
 
Da li postoji razlika u kvalitetu gradnje izmedju pojedinih zgrada u kompleksu? Da li su neke zgrade kvalitetnije od drugih. Koje zgrade su najbolje pozicionirane?
 
priča se da postoji razlika, ali ja sam bio samo u mojoj tako da ne znam za druge. meni se moja čini ok.... ja sam inače mimoza.....

mislim da su najbolje pozicionirana zgrada ona koja se nalazi na uglu augustina neta i đorđa stanojevića, i pogled OBAVEZNO na stazu. em si na istoku pa ti je sunce samo ujutru, em si zaklonjen od buke sa ulice, i buke klima uređaja od DC.
 
MilisaV":31x7gn9q je napisao(la):
priča se da postoji razlika, ali ja sam bio samo u mojoj tako da ne znam za druge. meni se moja čini ok.... ja sam inače mimoza.....

mislim da su najbolje pozicionirana zgrada ona koja se nalazi na uglu augustina neta i đorđa stanojevića, i pogled OBAVEZNO na stazu. em si na istoku pa ti je sunce samo ujutru, em si zaklonjen od buke sa ulice, i buke klima uređaja od DC.


Pa to je ruža, lala krin, mali soliteri sve pet. I lokacija i pogled, i sve drugo.
Ono sto sam do sada definitivno saznala, jeste da su svih 6 zgrada u lepezi kvalitetna gradnja. Isto kažu da je zgrada Iris loš kvalitet. To je radila firma mislim Montera koju je kažu Mišković oterao u stečaj....radnici su u jedan wc bacili džak od cementa, koji se zna se ne rastvara u vodi...zašto, može da se nagađa. Moglo je tu da se fušeri samo ako se htelo.
Meni je lepa i ciklama i šeboj i čini mi se kao solidno građene.
 
Sister":31o7b407 je napisao(la):
MilisaV":31o7b407 je napisao(la):
priča se da postoji razlika, ali ja sam bio samo u mojoj tako da ne znam za druge. meni se moja čini ok.... ja sam inače mimoza.....

mislim da su najbolje pozicionirana zgrada ona koja se nalazi na uglu augustina neta i đorđa stanojevića, i pogled OBAVEZNO na stazu. em si na istoku pa ti je sunce samo ujutru, em si zaklonjen od buke sa ulice, i buke klima uređaja od DC.


Pa to je ruža, lala krin, mali soliteri sve pet. I lokacija i pogled, i sve drugo.
Ono sto sam do sada definitivno saznala, jeste da su svih 6 zgrada u lepezi kvalitetna gradnja. Isto kažu da je zgrada Iris loš kvalitet. To je radila firma mislim Montera koju je kažu Mišković oterao u stečaj....radnici su u jedan wc bacili džak od cementa, koji se zna se ne rastvara u vodi...zašto, može da se nagađa. Moglo je tu da se fušeri samo ako se htelo.
Meni je lepa i ciklama i šeboj i čini mi se kao solidno građene.


Iris kao i Šeboj i Ciklamu je koliko znam pravila Gradina, tako da ne bi trebalo da postoji razlika u kvalitetu gradnje.
 
Razmatram trosobne stanove u maslacku, zumbulu, jorgovanu i seboju (samo to je satro ostalo). Jorgovan je pored DC, tako da mozda otpada. Koja od tri preostale zgrade po vasem misljenju je najbolja sa aspekta pozicije, kvaliteta gradnje, itd.?
 
od tog ponuđenog bi razmišljao o maslačku, jorgovanu pogled ka stazi, pa onda zumbul pa šeboj takođe pogled ka stazi.

šeboj je najbliži samom ulazu autobusa u gsp. mislim da je tu buka najjača.


problem sa gsp-om je taj što preko dana nije neka buka, ali zato uveče u jedan i ujutru u pet je jako bučno jer tada su smene.

ne znam kolika je buka tu kad si okrenut na drugu stranu....


elem znaj ako koristiš javni prevoz da je stanica 95-ce solidno daleko od maslačka.
 
Vrh