Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Upuceniji sam, jer sam prosao kolima tuda u trenutku sudara, a vozac je bio povredjen koliko sam video.

@Vucko - ne treba leciti licne frustracije na taj nacin - covek je doziveo udes; samo jos fali da ga kaznjavaju i otpustaju po nekakvim prijavama "savesnih gradjana" koje su bez osnova. Besmislica. Pri tome, sve se desilo preko puta glavnog ulaza u GSP garazu i bila je policija na licu mesta. Malo se preteruje.
 
vucko":380klanl je napisao(la):
Ako neko ima garazni broj vozila i vreme kada je bilo tu kod drveta neka napise ovde javno.I slika iz blizine bi koristila.Jer cu je proslediti osobi iz unutrasnje kontrole GSP-a koja ce vozacu skinuti 50% plate za narednih 3 meseca i opomenu pred otkaz.

Pa ako neko ima te podatke nek ih podeli,a i jos neka fotografija bi koristila. :)
Ne ide to tako, mnogo naivno razmišljanje. Ne gubi se posao u JP ili JKP tako lako, isto kao što se lako i ne dobija. Ne znam šta bi morao da uradi pa da ostane bez posla, jedino da ubije nekog. Taj vozač ima platu znatno veću od profesora, veću i od lekara u domu zdravlja pa ti onda vidi kakav imaju status i koliki im je društveni uticaj, a voleo bi da mi neko kaže ako postoji takav slučaj još negde u svetu, ja nisam čuo. Oni samoupravljači u TENT sa tri razreda škole i zbirnom platom od preko 100.000 mesečno su tek posebna priča, tako da ja ne osećam nikakvo sažaljenje prema njima kad im se nešto desi. Treba naplatiti i za oštećenje travnjaka i za oštećenje drveta, a vozač će već biti zbrinut od strane svog poslodavca. Mene više brine u kakvim nas to autobusima voze.

Evo i jednog reprezentativnog primera savesnog i odgovornog odnosa prema radu i radnim obavezama u najvećem i najbolje plaćenom državnom preduzeću - odnosi se na JP EPS Niš:
http://www.youtube.com/watch?v=1Dd57LRhPl4&feature=player_embedded
 
Juče sam tek video tu skalameriju ispred Mis Lola kafea.

U čemu je stvar, da li neko zna konačno ko daje dozvolu za postavljanje?
Kako je to "unutrašnji" deo naselja, ne mogu da shvatim da se dozvola može dobiti bez odobrenja stanara zgrade ispred koje se to nalazi, ili Bloka67.

Isto je i za Mimis, ko je tu saglasan, stanari, Blok 67?
 
alibaba":26t5g6qa je napisao(la):
Kakvo bre zagađenje vazduha?!
Zagađenje vazduha se meri na raskrsnici kod Hondinog servisa - može se naći on-line, sve vrednosti daleko ispod dozvoljenih.
http://www.sepa.gov.rs/ams/xajax_data/eas_kvalitet_vazduha_1.php

Čini mi se da nisi dobro razumeo taj sajt, deluje mi da si pomislio da one crvene brojke na grafikonima označavaju maksimalno dozvoljene vrednosti, ali one u stvari prikazuju najvišu izmerenu koncentraciju na toj lokaciji gde se meri.

U ovom pdf-u
http://www.sepa.gov.rs/ams/xajax_data/doc/Kriterijumi za ocenjivanje kvaliteta vazduha.pdf
imas neke maksimalno dozvoljene vrednosti.

Primera radi, kod Hondinog servisa juče su obe vrste suspendovanih čestica u vazduhu dobrano prelazile dozvoljene prosečne godišnje vrednosti.
 
privremeni":2rygtlbe je napisao(la):
Juče sam tek video tu skalameriju ispred Mis Lola kafea.

U čemu je stvar, da li neko zna konačno ko daje dozvolu za postavljanje?
Kako je to "unutrašnji" deo naselja, ne mogu da shvatim da se dozvola može dobiti bez odobrenja stanara zgrade ispred koje se to nalazi, ili Bloka67.

Isto je i za Mimis, ko je tu saglasan, stanari, Blok 67?

Pa stanare niko nije pitao...
Osim ako im nisu pomogla ona blanko ovlascenja...
 
Moguce da su dali dozvolu, jos ranije, dok je B67 bio vlasnik preko 50% stanova, ako nije jos uvek... Posle se iz B67 prave blesavi, kao sa Mimisom... Satro - tuzili su ih, a onaj se siri sve vise i vise... lol

Mada drago mi je da mu je preko puta uleteo onaj restoran da mu sj.be posao kada je indijanac. Taj restoran Vulkan ili kako se zove (znam da je neko nebulozno ime) obicno pun, a Mimis onako zapusen i jadan sa onim najlonima - prazan.

Videh oko Nove godine u garazi dole da su ovima iz restorana (verovatno Mimisovci) polupali onu ostavu sto su napravili dole - sve razvaljeno, tegle na sve strane... Frka, panika cim dodje konkurencija.

Bastu preko puta DC-a bolje da ne komentarisem. Ljudi koji vole da sede u plasteniku od neobradjene iverice koji je dekorisan tuznim cvecem iza najlona nisu nista manji indijanci od tih sto postavljaju takva sr.nja.
 
Nedaleko od Lole uoceni su stubici na spoljnem GM, kao i onaj trougao sa katancem.
Ne smeta mi ovo dokle nije pored mog GM, samo je pitanje kad ce neko svoj auto da zastiti od vetra sa limenom garazicom...
 
Felix55":pwdr8nxn je napisao(la):
Čini mi se da nisi dobro razumeo taj sajt, deluje mi da si pomislio da one crvene brojke na grafikonima označavaju maksimalno dozvoljene vrednosti, ali one u stvari prikazuju najvišu izmerenu koncentraciju na toj lokaciji gde se meri.

U ovom pdf-u
http://www.sepa.gov.rs/ams/xajax_data/doc/Kriterijumi za ocenjivanje kvaliteta vazduha.pdf
imas neke maksimalno dozvoljene vrednosti.

Primera radi, kod Hondinog servisa juče su obe vrste suspendovanih čestica u vazduhu dobrano prelazile dozvoljene prosečne godišnje vrednosti.


Dobro sam razumeo sajt, ne možeš porediti dnevne i godišnje vrednosti, dozvoljene dnevne vrednosti su mnoooogo veće od dozvoljenih godišnjih (uprosečenih) vrednosti, a trenutne dozvoljene vrednosti još veće od uprosečenih dnevnih dozvoljenih...

Iznad gornjeg desnog ugla prikaza štoji šta se gleda, a po defaultu je polusatna vrednost, izabereš srednju dnevnu, a pre toga izabereš dve merne stanice (recimo Vračar i Novi Beograd) i eto jasnog prikaza gde je gore stanje...

Hm, zanimiljivo, u poslednjem satu je koncentracija sumpor dioksida bila veća na Kopaoniku nego u Beogradu...
 
Ljudi, sta se radi kada komsije id*** buse nosece zidove?!!! Komunalna prebacuje odgovornost sa jedne sluzbe na drugu. Domacin parcele kaze da je stan privatno vlasnistvo i da tu nista ne mogu!!!!
Ljudi ovo je neizdrzivo! Ovo je valjda jedino mesto gde useljavanje traje 3 godine! A ne postoje pravila, ne obavestavaju se komsije, od jutros (pre osam) buse li buse!
Ovakvog ponasanja nema ni u Africi! Konkretno, sa ovom akcijom su kojekakvinm seljacima prodali stanove i sada mi koji zivimo dve godine u naselju trpimo torturu. Privatno vlasnistvo, e pa privatno cu da vam platim odrzavanje na kukovo leto!!!!
 
Suncica":39cj601n je napisao(la):
Ljudi, sta se radi kada komsije id*** buse nosece zidove?!!! Komunalna prebacuje odgovornost sa jedne sluzbe na drugu. Domacin parcele kaze da je stan privatno vlasnistvo i da tu nista ne mogu!!!!
Ljudi ovo je neizdrzivo! Ovo je valjda jedino mesto gde useljavanje traje 3 godine! A ne postoje pravila, ne obavestavaju se komsije, od jutros (pre osam) buse li buse!
Ovakvog ponasanja nema ni u Africi! Konkretno, sa ovom akcijom su kojekakvinm seljacima prodali stanove i sada mi koji zivimo dve godine u naselju trpimo torturu. Privatno vlasnistvo, e pa privatno cu da vam platim odrzavanje na kukovo leto!!!!

Suncice, prvo, imas pravo da pitas komsiju za DOZVOLU, da li je ima za to sto busi i sto radi, i imaspravo da mu potrazis da je vidis. Ako ne zeli da ti da, to se mora prijaviti Bloku 67, odnosno u prodajni paviljon. Nema sluzba odrzavanja s tim nista, a ni domacin parcewle, bar ja tako mislim.

Dozvole za radove daje investitor, dakle iskljucivo Blok 67.

Koja bu**** i kr**** busi niseci zid? Jesi li sigurna?

Veoma ti je lako da ili odes u paviljon ili ih cak pozoves telefonom. Znas prezime i broj stana u kome se rusi?
 
Erysimum Cheiri":it2qw01j je napisao(la):
Moguce da su dali dozvolu, jos ranije, dok je B67 bio vlasnik preko 50% stanova, ako nije jos uvek... Posle se iz B67 prave blesavi, kao sa Mimisom... Satro - tuzili su ih, a onaj se siri sve vise i vise... lol

Da, očigledno su te priče o sukobu/tužbi na relaciji B67-Mimis bile priče za malu decu.
Kasnije je B67 orginazivao jedan svoj zvaničan skup u Mimisu, a i uvrstio ga je kao "features" naselja na belville internet strani. Sve pršti od nerazumevanja.

Meni jedna stvar nije jasna, i mislim da je to osobina palanke, kao što je ova naša; odakle je rezonovanje da je ugostiteljev dinar vredniji od stanarevog?
Zašto je "normalno" da se sklepavaju vigvami i pregrađuju prolazi i ostavljaju kola "ispred radnje"?
Zato što je trgovac "investirao" i treba da zaradi?

A šta su stanari, oni nisu investirali nego su kupili i treba da gledaju kako naselje sve više počinje da zavisi od samovolje "privrednika"?

Na kraju će ipak sve zavisiti od stanara i našeg dogovora, nadam se.

Erysimum Cheiri":it2qw01j je napisao(la):
Mada drago mi je da mu je preko puta uleteo onaj restoran da mu sj.be posao kada je indijanac. Taj restoran Vulkan ili kako se zove (znam da je neko nebulozno ime) obicno pun, a Mimis onako zapusen i jadan sa onim najlonima - prazan.

Videh oko Nove godine u garazi dole da su ovima iz restorana (verovatno Mimisovci) polupali onu ostavu sto su napravili dole - sve razvaljeno, tegle na sve strane... Frka, panika cim dodje konkurencija.

U garaži gde postoji obezbeđenje je neko nekome nešto polupao? sjajno...

Erysimum Cheiri":it2qw01j je napisao(la):
Bastu preko puta DC-a bolje da ne komentarisem. Ljudi koji vole da sede u plasteniku od neobradjene iverice koji je dekorisan tuznim cvecem iza najlona nisu nista manji indijanci od tih sto postavljaju takva sr.nja.

I second that! :)
 
Cobretti":8332ozcv je napisao(la):
Nedaleko od Lole uoceni su stubici na spoljnem GM, kao i onaj trougao sa katancem.
Ne smeta mi ovo dokle nije pored mog GM, samo je pitanje kad ce neko svoj auto da zastiti od vetra sa limenom garazicom...

Verovatno mu je neko prešao u prostor, ili mu zauzeo čitavo mesto u danima divljine na tom parkingu i čovek je uzeo stvar u svoje ruke :)
 
Suncica":2axncink je napisao(la):
Ljudi, sta se radi kada komsije id*** buse nosece zidove?!!! Komunalna prebacuje odgovornost sa jedne sluzbe na drugu. Domacin parcele kaze da je stan privatno vlasnistvo i da tu nista ne mogu!!!!
Ljudi ovo je neizdrzivo! Ovo je valjda jedino mesto gde useljavanje traje 3 godine! A ne postoje pravila, ne obavestavaju se komsije, od jutros (pre osam) buse li buse!
Ovakvog ponasanja nema ni u Africi! Konkretno, sa ovom akcijom su kojekakvinm seljacima prodali stanove i sada mi koji zivimo dve godine u naselju trpimo torturu. Privatno vlasnistvo, e pa privatno cu da vam platim odrzavanje na kukovo leto!!!!


Kada je kod mene u ulazu pre pola godine, ili više, neko u sred noći krenuo da lupa, pozvao sam domaćina parcele i došli su momci, tragali po zgradi odakle lupanje dolazi i uskoro se smirilo.
Da li je kucač završio, ili su mu skrenuli pažnju, nemam pojma...
 
Kako se zove ulica koja ide između Belvila i divljeg romskog naselja?
Da li je izvršena zamjena adresa u zgradama koje gledaju ka Delta Cityju jer se, koliko znam, ulica koja obilazi DC sa zadnje strane je Marka Hristića?
 
Pitao sam ljude iz obezbeđenja, oni ne čuvaju privatnu imovinu (čak ni kola u garaži) jer ne mogu da reaguju, tj ne mogu fizički da spreče bilo koga, mogu samo da zovu policiju. Znači njihova pojava je samo mera odvraćanja, a za bilo kakav ,,obračun" nemaju ni ovlašćenja ni mogućnost, šta više ako se upuste u nešto takvo sledi otkaz jer mogu da se ,,povrede na radu".
 
alibaba":2qhebxb2 je napisao(la):
Pitao sam ljude iz obezbeđenja, oni ne čuvaju privatnu imovinu (čak ni kola u garaži) jer ne mogu da reaguju, tj ne mogu fizički da spreče bilo koga, mogu samo da zovu policiju. Znači njihova pojava je samo mera odvraćanja, a za bilo kakav ,,obračun" nemaju ni ovlašćenja ni mogućnost, šta više ako se upuste u nešto takvo sledi otkaz jer mogu da se ,,povrede na radu".

pa dobro i to je nesto, obiti vozilo dok nikog nema je jedna stvar, nasrnuti na coveka druga...nece bas tako lako ako tu nekoga ipak ima...mozda zivim u iluziji ali ostavila sam auto u garazi dole i evo danima nisam ni proveravala da li je dole....jednostavno i cuvari videla sam znaju cije je koje vozilo, jednom su mi dosli na vrata zaboravila neku sitnicu pored automobila...za sada je ok.
 
Sister":1806w237 je napisao(la):
...mozda zivim u iluziji ali ostavila sam auto u garazi dole i evo danima nisam ni proveravala da li je dole.....

Ja bih na tvom mestu, ipak malo "povirio"... :shok:
 
Postoji nesto sto moze da postane ozbiljan problem uskoro. Svi znamo da se blize politicke kampanje i izbori. To ce biti prvi od kada postoji ovaj blok. Zbog toga je vrlo izvesno da nas ceka po prvi put problem lepljenja koje-kakvih predizbornih plakata na svim javnim povrsinama u bloku, bas kao sto se to najcesce desavalo i u ostalim blokovima. Da li neko mozda ima ideju kako to spreciti? Treba preduzeti neke mere na vreme. Ako pogledate stanje u starijim blokovima, mozete primetiti da negde i dalje stoje plakati ne samo iz prethodne kampanje, vec i mnogo starijih, i niko nista ne preduzima povodom toga. Postavlja se pitanje i da li ce reagovati komunalna policija ako pocnemo da prijavljujemo lepljenje plakata po bloku... Vredi pozabaviti se ovim pitanjem mozda i na skupstinama stanara...
 
Ovo je, ako se ne varam, u nadležnosti službe održavanja - moguće skidanje plakata.
Prisustvo ljudi iz obezbedjenja bi valjda trebalo da "odvrati" u nameri da lepe ljude koji to rade.
 
Pa lepljenje plakata je isto kao i kada bi ih zalepili na privatnoj kući - ne može !!! (samo što je ovde kuća zajednička)
Na kraju krajeva, obezbeđenje treba da zove nadležne čim primeti da neko oštećuje zgrade.
Mislim da u drugim krajevima grada jednostavno ne prijavljuju komunalnoj inspekciji kada neko zalepi plakat na zgradu, pa niko ne reaguje, a ovde je bar jasno čiji su plakati
 
Stan 67.1 m2, 103.999 e, a nema ga u listi dvosobnih stanova.

da nije neki koji je nastao pregradjivanjem cetvorosobnih?
 
Vrh