Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Naravno da bi dovelo do rasula - pored parkiranih vozila ne bi imao ko da popravlja i kosi travnjake, liftovi bi postali katastrofa, prljavo na sve strane, ne rade svetla, crkavaju pumpe za vodu.... E tad bi neki bili srecni koliko vidim :/
Znaci, ne mogu da verujem, to što je neko bezobrazan i parkira gde ne treba hoce da rese tako sto ne placaju nesto sto sa tim nema veze...
 
U zgradi Iris, svuda unokolo poispadale plocice verovatno od snega i leda, i vide se rupe. I pre se desavalo da se na pojedinim mestima to desi, pa neko kao zalepi, ali ocigledno to ne urade bas kako treba. Plocice koje idu do samog tla zahtevaju malo betona prvo, da se popuni rupa, pa tek onda na to plocica i eventualno lepak okolo. Ovako samo lepkom sastave , a ispod rupa i onda jovo nanovo... kada das nekom da ti nesto uradi, trebalo bi valjda da kontrolises i kako to radi, ovako se situacija ponavlja unedogled. Slucajno znam kako se to radi, ja koja sam totalni laik u tim stvarima, a takozvani majstori kao da rade za dz. Tako, sa razocaranjem gledam kako moja zgrada nije vise onako utegnuta i lepa kao sto je bila na pocetku.

ps. posto se radi o onim malim, secenim plocicama koje stoje uspravno, trosak za malo betona i plocica da se to sredi na celoj zgradi ne bi presao bukvalno 2-3 ooo dinara!!! Nije mi jasno.....
 
Sister":ojfq5abi je napisao(la):
U zgradi Iris, svuda unokolo poispadale plocice verovatno od snega i leda, i vide se rupe. I pre se desavalo da se na pojedinim mestima to desi, pa neko kao zalepi, ali ocigledno to ne urade bas kako treba. Plocice koje idu do samog tla zahtevaju malo betona prvo, da se popuni rupa, pa tek onda na to plocica i eventualno lepak okolo. Ovako samo lepkom sastave , a ispod rupa i onda jovo nanovo... kada das nekom da ti nesto uradi, trebalo bi valjda da kontrolises i kako to radi, ovako se situacija ponavlja unedogled. Slucajno znam kako se to radi, ja koja sam totalni laik u tim stvarima, a takozvani majstori kao da rade za dz. Tako, sa razocaranjem gledam kako moja zgrada nije vise onako utegnuta i lepa kao sto je bila na pocetku.

ps. posto se radi o onim malim, secenim plocicama koje stoje uspravno, trosak za malo betona i plocica da se to sredi na celoj zgradi ne bi presao bukvalno 2-3 ooo dinara!!! Nije mi jasno.....


Obzirom da znaš kako se to radi, budi ljubazna pa nam reci koji su vremenski uslovi potrebni za kvalitetno postavljanje pločica, gde mislis da ubacis taj beton ispod otpale pločice sokle a da posle ostane mesta i za lepak....
Slažem se da to mora da se popravi i održava, ali sam slučajno napravio par kuća pa znam da to ne ide bas tako kako mislis.... Otpala pločica se postavlja na lepak i kraj, naročito ako su i ostale lepljene.
 
Zasto odmah napadate nekoga ko je izneo svoje misljenje. Pa to odrzavanje se placa i stavri moraju da se poprave a ne da se ceka zadnji momenat i da izgovor bude lose vreme. To je nesto sto su trebali da poprave pre kijameta!
Naravno da ne treba placati usluge kojima nismo zadovoljni! Pa da li kupujete hleb nekog proizvodjaca ako niste zadovoljni kvalitetom? Ja nisam birala ko ce da radi uslugu odrzavanja, ali za te pare mogli bi da rade nesto vise od ciscenja ulaza!
 
Suncica":qjo5ekwk je napisao(la):
Zasto odmah napadate nekoga ko je izneo svoje misljenje. Pa to odrzavanje se placa i stavri moraju da se poprave a ne da se ceka zadnji momenat i da izgovor bude lose vreme. To je nesto sto su trebali da poprave pre kijameta!
Naravno da ne treba placati usluge kojima nismo zadovoljni! Pa da li kupujete hleb nekog proizvodjaca ako niste zadovoljni kvalitetom? Ja nisam birala ko ce da radi uslugu odrzavanja, ali za te pare mogli bi da rade nesto vise od ciscenja ulaza!
Ok misljenje je u redu, plljvacina nije. Mozda malo truda ili poziv call centru ne bi bio los. Cisto da prijavis sta te muci.
U mom slucaju svaki put izadju u susret i isprave sve sto se trazi.
Be positive!
 
Pa smesno je ali i ja o tome ponesto znam, eto ti. Te plocice pri samom dnu se stavljaju direktno na beton, i beton ih drzi, bar bi tako trebalo. Popouniti rupu izutra betonom i na to staviti plocicu. Te spoljasnje plocice se ne lepe lepkom, u tome je stvar. A oni su one plocice koje su do sada kao popravljane samo prilepili s malo lepka jednu plocicu za drugu, to se lepo vidi jer se lvide rupe ispod. To je obicno fuserisanje. I sada imamo to svuda oko zgrade, a trosak je nikakav i treba samo malo truda.
Poenta je u tome da je potpuno nemoguce da se ta sitnica ne moze srediti onako jednom za svagda, jer ako su fuserisali oni koji su to postavili, sada bi zaista moglo da se sredi kako treba.

Inace, kucni savet u Irisu je za primer, zaista. Dobijamo svako obavestenje putem mejla, pa tako i najavu sastanka na kome ce se raspravljati u vezi sa tenderskom procedurom za firmu koja ce odrzavati naselje. Pretpostavljam da cete i vi svako u svojoj zgradi sada morati da se konsultujete. Eto prilika je da se lepo dogovorimo ko sta tu nudi, sta bismo voleli da se radi i kako.

Sve dok budemo zainteresovani, sve ce biti u redu. Ako pustimo kao da je nicije, naselje ce poprimiti onaj drugi izgled koji mislim da niko ko je vlasnik stana ne bi zeleo.
 
poprimiće izgled tržnog centra piramida.

ko je imao tu nesreću da je bio tamo skoro zna o čemu pričam
 
Saznala sam da nam se sprema novi ugovor o odrzavanju. Stanovi 0.35e po kvadratu, 1e lokali a novost je i naplata odrzavanja za otvorena parking mesta ( ne znam samo sta tamo odrzavaju ). Promenjene su firme koje se bave odrzavanjem.
 
Super, nas o tome niko ne obavestava. :| hvala Vam na info. Licno, ne smeta mi ni da bude isto pa i skuplje samo da se vidi neki rezultat. Ovo sve funkcionise po inerciji. Nadajmo se da ce biti promena na bolje. Neka prica ko sta oce, ali po frizerskim salonima se cuju najbolji komentari o situaciji u naselju i mogu reci da je sve vise nezadovoljnih stanara! Nadajmo se boljitku :D
 
Ove godine izgleda da vam grade vrtic dok sto se tice osnovne skole nece biti ove godine a mozda ni sledece.
 
Zna li se na kraju,koliko je stanova u Belvilu prodato,procentualno,ukupno mislim,posto i dalje cujem spekulacije kako nije prodato ni pola?
 
Hajde sve ostalo sto naplacuju, ali zasto spoljna parking mesta?! Kakve aktivnosti tamo ima? Ne peru, ne usisavaju, ne vrse deratizaciju,... samo me interesuje objasnjenje koje ce prosuti za ovu nebulozu!
To je parce zamlje koju je neko kupio i sada mu se stavlja namet. To bi bilo isto kao kada bi nekome nametnuli da placa odzavanje za svoje dvoriste.
 
gygy11":m8k6t27n je napisao(la):
Zna li se na kraju,koliko je stanova u Belvilu prodato,procentualno,ukupno mislim,posto i dalje cujem spekulacije kako nije prodato ni pola?

Jel moguce da nisu prodali 50% stanova, iako sam i sam pesimistican za broj prodatih stanova u zadnjih 2-3god , mislim da su ipak presli 50% jer josh malo pa ce biti 4godine kako su poceli sa prodajom stanova...
 
Stanar":ma6uoim4 je napisao(la):
Hajde sve ostalo sto naplacuju, ali zasto spoljna parking mesta?! Kakve aktivnosti tamo ima? Ne peru, ne usisavaju, ne vrse deratizaciju,... samo me interesuje objasnjenje koje ce prosuti za ovu nebulozu!
To je parce zamlje koju je neko kupio i sada mu se stavlja namet. To bi bilo isto kao kada bi nekome nametnuli da placa odzavanje za svoje dvoriste.

Cistili su sneg sa tih otvorenih parking mesta, da nisu niko ne bi mogao da udje, a ni da izadje sa parkinga ove zime.....licno sam videla da su sklanjali sneg mehanizacijom. Treba biti fer. Po mom misljenju, koje naravno ne moraju drugi da dele, radili su u celini i ne tako lose.

Beovrt je zapostavio cvece, nema ga kao sto ga je bilo za Univerzijadu, i problem sa nepropisnim parkiranjima posetilaca dc, to su uglavnom nasi problemi. A nicanje raznih letnjih i drugih basti mislim da nije u njihovoj nadleznosti. Valjda je tu odgovoran belvil.
 
Hm, zanimljivo. A kako ce naterati postojece vlasnike spoljasnih parking mesta da placaju odrzavanje za ta parking mesta, ako to nije bilo ranije definisano nikakvih ugovorima?

Po kom osnovu i ko je lud da im potpise novi ugovor ili aneks ugovora koji definise jos jednu obavezu kolika god ona bila. Neozbiljno.
 
Neka održavanje spoljnih parking mesta plati onaj koji je dao dozvolu za još jednu uzurpaciju privatnog vlasništva za snimanje reklame koje se upravo odvija, pravljenje buke iz agregata, bacanje opušaka unaokolo i sl. I naravno onaj ko je dao Mis Loli dozvolu za ono čudo. Održavanje redovno plaćam, ali nove namete neću.
 
Žao mi je ako je iz kombinacije ispao ZeroMax pošto su ljudi stvarno za svaku pohvalu - oni se bave čišćenjem naselja. Jedino što me smaralo kod njih je čišćenje ulaza gde se iza mokre krpe ne posuši pa se odmah vide novi tragovi gaženja.
Znam da zvuči kao zakeranje.

Nadam se da je zamena zeromaxa dovoljno dobra.


Održavanje zelenila - nisam siguran da ovo znači "još cveća". SUper ako je tako.

Obezbeđenje - ovo smo već skontali da je uloga tih ljudi više u odvraćanju (polu)ozbiljnih "nasrtača na naselje i imovinu". Od kad su se stanari požalili na njihovu (ne)aktivnost, pre više od pola godine, ako se ne varam, dosta su vidljiviji bili.


Parkiranje - ovo ni jedna služba održavanja neće imati u svom opisu posla. Jedino ljudi obezbeđenja mogu da ostavljaju revnosno upozorenja ispod brisača i u najboljem slučaju da opominju. To je sve.

Što se parkiranja tiče:
Neka za početak ispomeraju kante na kritična mesta. Stvarno jezivo postaje sa penjanjem kola gde ko stigne.
 
Sister cistila sam sama sneg sa svog parking mesta jer su mi nabacali jos vise da nisam mogla parkirati, a to sto su tri dana cistili sneg ne znaci da treba da se placa odrzavanje. Mi vec placamo odrzavanje citavog naselja tako da ne vidim sta to jos dodatno rade za otvorena parking mesta? Ako placam odrzavanje citavog naselja zar ciscenje snega ne obuhvata i parking mesta, zasto bi to bilo odvojeno? Smatram da je odrzavanje naselja dobra stvar ali ovo za parking mesta je cist bezobrazluk. Nepada mi na pamet da im placam i mislim da im niko od vlasnika otvorenih parking mesta nece placati. Neka posade zelene povrsine, postave kamere na ulazu kod svake rampe, kad se cigancici ne budu igrali oko automobila e onda mozda i razmislim. Bas me zanima koji je opis poslova i njihovih troskova vezanih za otvorena parking mesta. Sramota.
 
Pegasus":2mmlu91o je napisao(la):
gygy11":2mmlu91o je napisao(la):
Zna li se na kraju,koliko je stanova u Belvilu prodato,procentualno,ukupno mislim,posto i dalje cujem spekulacije kako nije prodato ni pola?

Jel moguce da nisu prodali 50% stanova, iako sam i sam pesimistican za broj prodatih stanova u zadnjih 2-3god , mislim da su ipak presli 50% jer josh malo pa ce biti 4godine kako su poceli sa prodajom stanova...
Ma nisam ja tvrdio da oni nisu prodali ni pola,vec kazem da sam cuo spekulacje,a naravno da i ja ne verujem u to.Blize mi je realnosti da su prodali preko 80%,ali pitam da li neko od ljudi zna konkretno iz nekog kredibilnog izvora koliko je stanova prodato.
Evo,micoboj je rekao svoje licno iskustvo i na tu vrstu podataka sam mislio.
Znaci da je od prilike ostalo za prodaju oko 300 stanova?
 
Kako je Belvil prosao tokom ovog snega sto se tice prokisnjavanja? Da li je nekome na gornjim spratovima procurelo i da li ima fleka po zidovima?
 
Bila sam u Belvillu , bas u vreme najhladnijih dana , ciscenje snega je bilo ok, samo oko ulaza zgrada , uopste nisu cisceni putevi oko zgrada . " Stampani beton" je opasan po zivot, treba ga pod hitno zameniti... i ta vrsta materijala bi trebala biti zabranjena za tu vrstu upotrebe...
Najveci apsurd : privatni dom zdravlja, sneg nije ociscen, a kad je ociscen stampani beton , za povecanje produktivnosti ortopedima i neurohirurzima...kojih verovatno nemaju u svom domu zdravlja....
 
Problem sa stampanim betonom u naselju je sto nije zavrsna obrada uradjena na pravi nacin. Obicno se prilikom finalne obrade dodaje kvarcni pesak. To su uradili samo na onim tzv. anti-kliznim stazama koje su posle toga prefarbali masnom farbom pa su delimicno ponistili efekat dodavanja (ne bas jeftinog) kvarcnog peska.
 
Sister":2zenwbma je napisao(la):
Stanar":2zenwbma je napisao(la):
Hajde sve ostalo sto naplacuju, ali zasto spoljna parking mesta?! Kakve aktivnosti tamo ima? Ne peru, ne usisavaju, ne vrse deratizaciju,... samo me interesuje objasnjenje koje ce prosuti za ovu nebulozu!
To je parce zamlje koju je neko kupio i sada mu se stavlja namet. To bi bilo isto kao kada bi nekome nametnuli da placa odzavanje za svoje dvoriste.

Cistili su sneg sa tih otvorenih parking mesta, da nisu niko ne bi mogao da udje, a ni da izadje sa parkinga ove zime.....licno sam videla da su sklanjali sneg mehanizacijom. Treba biti fer. Po mom misljenju, koje naravno ne moraju drugi da dele, radili su u celini i ne tako lose.

Beovrt je zapostavio cvece, nema ga kao sto ga je bilo za Univerzijadu, i problem sa nepropisnim parkiranjima posetilaca dc, to su uglavnom nasi problemi. A nicanje raznih letnjih i drugih basti mislim da nije u njihovoj nadleznosti. Valjda je tu odgovoran belvil.

Sister, "čišćenje" snega na otvorenim PM izvršeno je nakon Delta C, ne preko vikenda i sistemom nabacivanja na gomile. Zahvaljujući tome pojedini vlasnici nisu mogli stati na svoja PM. Plaćanju održavanje spoljnih PM ako budu radili sledeće:
- IZNOSILI sneg
- Prali 2x mesečno
- video nadzorom pokrili ceo parking prostor
- sprečili parkiranje po trotorima (jer se svakome više isplati da parkira na trotoraru nego da kupi PM)
- reagovali na kvar rampi u definisanom roku (a ne posle 1mesec)
- sredili nivelaciju parkinga jer sada postoje mesta gde pri manjem padu kiše nema šanse prići vozilu ili što je još gore nema šanse prići dolaznim kosim rampama (u podnožju svake sada leži bara vode)
- obezbedili direktan prilaz od ulaznih vrata do parkinga (obilazimo oko parkinga da bi došli do vozila kao kiša oko Kragujevca)
Slažem se da jedan deo ovih stavki nije u nadležnosti službe za održavanje, ali ako već hoće da nametnu plaćanje neka nametnu i investitoru da reši probleme koji postoje a zatim uvedu održavanje.
 
Vrh