Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Nemaš pojma koliko su te vešernice korisne i funkcionalne, bez obzira što su male i što ih dele tri stana. Imaju prirodnu ventilaciju, zaključavaju se i dobro su ušuškane tako da je u njima temp. uvek negde između spoljne i unutarnje. Služe kao ostave i mnogi u njima drže kupus baš iz tih klimatskih razloga. Nisam video nikoga da u njima suši veš, za veš imamo velike lođe, najveći stanovi od 100+ kvadrata čak tri komada. Ptičice ne ulaze u vešernicu nego dolaze na terasu. Pre mesec ili dva prvi put sam na žardinjeri video malog sokola ili vetrušku, ne znam tačno šta je bilo, ali sam se oduševio. Na mene uopšte nije obraćao pažnju jer se izgleda fokusirao na jednog vrapca na grani :( tako da me to oduševljenje brzo prošlo.
Nego, a gde vi držite kupus, ali stvarno, bez zezanja? Btw, toplana opet dimi crno, jbg. :/
 
midlle blocker":zius6ps6 je napisao(la):
Ja mislim da je najbliža Mladost u bloku 64, dakle nije baš blizu. Posebno za decu od 1.do 4. razreda. Nedostatak škole, koja je u planu, je veliki minus naselja. I to je realan problem naselja (a ne na koju stranu duva vetar). Da li će taj plan zaživeti, veliko je pitanje. Mada mene čudi da Blok 67 ne investira u školu, jer sam siguran da bi ona bila magnet za potencijalne kupce. Karta na koju bi se moglo igrati. A verujem da bi se to moglo brzo uraditi. Evo, banka (da je ne imenujem) u komšiluku je digla zgradu za relativno kratko vreme.
Dakle Vučko, prvo škola, pa onda neko igralište i tek onda bazen ;)


Bila je neka anketa o mnostvu pitanja, pa i o broju dece i slicno, i namera im je bila da ustanove taj broj jer bi s tim pred skupstinu grada u vezi sa skolom. Ne znam rezultat ankete, ali imam osecaj da su propale kao i sve druge ankete i upitnici koje je slao Blok 67....i peticije i sve drugo. Ljudi nemaju predstavu koliko stvari zavisi samo od njih, samo od toga da li hoce da se deranziraju za toliko da ispune upitnik i odnesu domacinu parcele u garazi.....jednostavno, SVE ocekuju da se samo uradi. Bar vecina. I sad, svako ce ti reci nedostaje skola, pa naravno da nedostaje.....I naci ce se neki ljudi pa ce se angazovati i napravice im se ta skola, a da vecina prstom mrdnula nije.
 
Srednji blokeru,

Pridružujem se tvom negodovanju po pitanju uzurpacije gradskog zemljišta, koje bi po svoj logici trebalo da pripada svima nama - makar da se pitamo da li odobravamo ili ne.

Ovako, iskoristila se rupa u zakonu i ta bašta koju si lepo nazvao "čardak ni na nebu ni na zemlji" je zapravo ZAŠTITA OD VETRA. To se uspešno realizuje tako što daš "kićanovića" (čitaj mito) u vidu jedne "cvekle" (čitaj 500 eur) i dobiješ odobrenje da zaštitiš goste koji piju lošu i skupu kafu od naleta ciklona i mini uragana koji duvaju sa već poznate reke - Dunava. Ono što zameram je to što u slučaju tornada, svi gosti će morati da se sklone u lokal a to mogu da urade samo ukoliko legnu jedni preko drugih sa decom u šank (sada šank uzima 85% lokala). Model jasan ko dan! Kupiš lokal od 8 kvadrata, digneš "zaštitu od vetra" od 40 kvadrata, usereš se svima koji su uživalu u divnom naselju ovih par meseci i objaviš rat komšijama a kao saveznike imaš opštinske organe koji su ti izdali dozvolu.

Šta reći? Koliko god mi taj kafić prijao jer vidim da se mladi roditelji i majke okupljaju sa decom, isto tako su me sada isprovocirali sa njihovim objektom koji se gradi skoro ko Gazela. Ja sam u selu brže ozidao i postavio krov na dvospratnoj kući nego što su oni završili njihov "objekat". Inače odabir materijala kojim je obložen je fenomenalan - iverica u punom sjaju. Podsetio me je taj njihov objekat na one pušačke prostorije na inostranim aerodromima. Verovatno će tako i biti unutra, samo bez ventilacije. Možda bi moje zamerke i stepen nerazumevanja bio manji da su se potrudili da uklope njihov "objekat" sa okolinom. Sad ne samo da ću da osećam miris palačinaka u ulazu već ću morati da gledam u onu belu uheftanu ceradu svaki put kad provirim kroz prozor.

Ostaje nam samo da gledamo kako se množe i kote veliki biznismeni koji od silnih ideja (salon lepote, kozmetički salon, solarijum) nekako uvek izaberu tu SIGURNU opciju - kafić! Na sve to kad ih pita neko čime se bave, oni odgovore UGOSTITELJSTVOM. Nisu imali priliku da pročitaju negde šta to sve nosi sa sobom.

Idemo dalje, sledeće što očekujem da se zauzimaju polako i zelene površine! Evo baš ću predložiti prijatelju koji je auto limar da otvori lokal sa prednje strane a da napravi zaštitu od vetra ispred lokala i tu može da radi ko čovek!

Pozdrav,

Vaš Džangrizavi komšija.



midlle blocker":2x10ponq je napisao(la):
Teror kafića u Belvilu se nastavlja. Nakon Mimisa o čijoj uzurpaciji je ovde već bilo reči, i Mis Lola je upravo "digao čardak ni na nebu ni na zemlji". Odvratno izgleda. Ja sam zaista neprijatno iznenađen i pitam se ima li kraja ovom bahatom ponašanju vlasnika kafića koji gde god vide zgodno mesto tu baštu posade. I ovaj novi kafić Lavina na mestu gde su bile ljuljaške koje i dan danas krase sajt Belvila, a kojih odavno nema će 100% uraditi isto. Jedino je letos Ginger zatvorio lokal. Pretpostavljam na inicijativu skupštine stanara zgrade i to pozdravljam. Apelujem na stanare kojima je stalo do ovoga, podignu glas na skupštinama stanara da probamo da zaustavimo ovo divljanje kafića.
Da se razumemo nemam ništa protiv kafića, ali u samo u granicama svojih lokala, ali ova uzurpacija je bezobrazluk. Ja ću proveriti sa mojom skupštinom stanara i sa advokatom koga ćemo angažovati koji su mogući koraci u rešavanju ovih problema.
 
Sta menadzment naselja kaze na ove pojave?
Ako ovo prodje, mozemo ocekivati nove cardake uskoro.
 
Koliko znam, za ovako nešto bi trebalo da imaju dozvolu vlasnika zgrade (sada stanari, nekad prodavac), osim ako prodavac nije izmišljao da je ovo površina koja pripada svim stanarima.... Ako je gradsko zemljište onda nema veze što se nekom sviđa ili ne, dovoljna je dozvola opštine.
 
grado":u39qndzc je napisao(la):
Ahtung, ahtung!
Toplana od jutros uključila peći na mazut, dimi iz ona tri mala samo tako. Vetar je za sada povoljan, ali iz preventivnih razloga zatvoriti prozore, spustiti roletne i ne izlaziti bez preke potrebe. Pratiti vremensku prognozu i nadati se najboljem.
:p

Nakon mog već pomenutog razgovora sa devojkom iz prodaje, upravo je ovo je jedna od prvih situacija koja mi je pala napamet. :( Nažalost izgleda da niko od investitora pre izgradnje nije ozbiljno razmišljao o ovom problemu. Naša posla. :notok:

midlle blocker":u39qndzc je napisao(la):
Grado, šta da se radi, na neke stvari ne možemo da utičemo, ako vetar okrene na drugu stranu i do tvog bloka 45 može stići brzo. Ali hvala na brizi i hvala na mudrim savetima. Nego, idi proveri da li ti se veš oseća na kupus, pošto u vešernicama (u množini), u tvojoj maloj zgradi sa ptičicama kiselite kupus. Kako li te jadne ptičice izdržavaju kombinaciju isparenja, kupusa i vlage, a vuče malo odozdo...

Vetar teško da će doneti miris mazuta od toplane do blokova toliko uzvodno i ako donese biće u mnogo manjem intenzitetu. TENT, Barič i ekipa časte te blokove, mada dogura sigurno i do Belvillea. Kad je vetar naročito povoljan, blokove zapahne miris kafe iz Grandove pržionice na Ledinama. :) Zahvaljujući njemu, a i "razvoju" Ledina i Surčina više nema mirisa stajnjaka sa tamošnjih njiva.

Što se tiče kupusa, samo polako, stiže to i u Belville, ne brinite. Ljudi su svuda isti. ;)

Uzgred... Zar se middle ne piše sa dva "d", a ne dva "l" ?
 
@Methane
Poznato je da se kod nas svi pokrivaju papirima, tako da će ti sad bilo ko reći kako je taj deo imao sve uslove da bude određen za stanovanje, kako su vršena opširna ispitivanja koja su potvrdila osnove plana da tu bude stambena zona, te da je na osnovu toga urađena propisna projektna dokumentacija, ista pregledana od ovlašćenih organa, data dozvola, izvedeni radovi, useljeni ljudi i da tu nema nikakvih problema....
Da je grad rekao ne može - ostaje livada, ostala bi livada
 
^^ Slažem se. Moglo je da bude nešto drugo, a ne stambeno naselje, a investitor je želeo da uradi naselje, rasproda stanove i napuni džepove. Ispričao slatku priču o "stilu života" zaboravivši da pomene toplanu i grejnu sezonu. :(
 
Nije mi bas najjasnije tvoje insistiranje na nepostojećem zagađenju koje dolazi od toplane?
Koliko vidim ti živiš u Bloku 45. Veća je šansa da se razboliš u bilo kom liftu ili da te pogodi zalutali metak lokalnih bandi u Bloku 45 nego da sedneš na vrh dimnjaka toplane.
Inače, dimnjak toplane je projektovan na takvoj visini baš da ne bi postojala mogućnost zagađenja na nivou životne visine - pa čak i 12. sprat.

Zapravo ne znam ni što se ti sekiraš što nas "zagađuje" toplana kad ne živiš ovde. Ako si toliko zabrinut za građane koji žive ovde, budi konkretan pa pozovi Ministarstvo za zaštitu životne sredine da izmere zagađenost.

Što se tiče Mis Lole, zemljište očigledno ne pripada nama već građevinskom zemljištu.
Mi plaćamo održavanje tih površina da bi neko postavio objekat po želji u saradnji sa opštinskim organima. Zašto onda opština ne plaća održavanje naselja kakvo trenutno imamo? Ili naprotiv, ako već neko postavlja takve objekte onda neka se prihodi od tih bašti odvajaju za neka dalja ulaganja.

Jedan komšija je prdeložio da se postave klupe u parku kod atletske staze? Šta mislite o tome?

Pozdrav.

Methane":1sx1ybva je napisao(la):
^^ Slažem se. Moglo je da bude nešto drugo, a ne stambeno naselje, a investitor je želeo da uradi naselje, rasproda stanove i napuni džepove. Ispričao slatku priču o "stilu života" zaboravivši da pomene toplanu i grejnu sezonu. :(
 
Nije mi jasno kako niko ne pominje zagađenje u bloku 70a koji je odma do toplane, a nama ovde kao katastrofa. ma nije nego..........


i ta "slatka priča" o "stilu života" je u stvari jedna od najboljih stvari u ovom bloku. ali glupo je to da se priča ljudima koji ne primećuju kaljuge, travu do pojasa, đubre, grafite. verovatno misle da je to deo "urbanog života".
 
@ Dzangrizavi: nisam znao za te rupe u zakonu za tu zaštitu od vetra, ali planiram kada malo otopli da sa sinom izađem na stazu i igramo fudbal, pa im možda napravimo neku rupu na ciradi i iverici. A u kafić im više neću ući. Imao sam običaj da po neki put i ja sednem i popijem piće. Ali više mi ne pada na pamet i pozivam sve komšije na bojkot ovih kafića. Ako, za sada ne možemo da se suprodstavimo uzurpaciji trotoara oko DC, ja makar mogu da dam svoj skroman doprinos da im više nikada ni dinara ne ostavim, i da im priuštim malo besplatnog negativnog marketinga. A kao što sam rekao, videćemo i sa advokatom koga će angažovati moj ulaz, kako stojimo sa pravom i dozvolama.
O brizi drugih forumaša za naše zdravlje sam već rekao hvala im i neka gledaju svoje dvorište.
Dakle kritika naselja nije na odmet, ali ona treba da ima nekog smisla, a ne lečenje ličnih fustracija.
 
middle finger":87sunkwh je napisao(la):
O brizi drugih forumaša za naše zdravlje sam već rekao hvala im i neka gledaju svoje dvorište.
Dakle kritika naselja nije na odmet, ali ona treba da ima nekog smisla, a ne lečenje ličnih fustracija.
Pa ima smisla. Belvil još nije prodat, a toplana ga direktno ugrožava i zašto ne vršiti pritisak da toplana odustane od mazuta i koristi samo gas. Negativna reklama mu sigurno ne treba, a vlasnik Belvila sigurno ima tu moć da pritisne toplanu da se ponaša ekološki. Prema tome, ne brinem ja (samo) za vaše zdravlje nego i za svoje.
Ličnih frustracija nemam, volim i jedem kiseli kupus, a svoje dvorište gledam vrlo rado i ima svašta lepog da se vidi.
Peace. :D
 
Dzangrizavi":3ugnptnm je napisao(la):
Nije mi bas najjasnije tvoje insistiranje na nepostojećem zagađenju koje dolazi od toplane?
Koliko vidim ti živiš u Bloku 45. Veća je šansa da se razboliš u bilo kom liftu ili da te pogodi zalutali metak lokalnih bandi u Bloku 45 nego da sedneš na vrh dimnjaka toplane.
Inače, dimnjak toplane je projektovan na takvoj visini baš da ne bi postojala mogućnost zagađenja na nivou životne visine - pa čak i 12. sprat.

Tako je. Dva dimnjaka za kotlove na gas jesu, dimnjaci kotlova na mazut, koji su još iz doba elektrane nisu, nego su nasleđeni iz tog perioda kad ni jednog bloka u okolini nije bilo ni u najavi, a Belvillea pogotovu. Kada krene na mazut, smrdi u krugu od bar kilometar, a dal vama, dal na drugi stranu zavisi od pre svega vetra i vazdušnog pritiska.

Što se lokalnih bandi tiče, evo upravo sam došao od šnajdera, ušio mi rupu od metka na farmerkama. Srećom nosim cvikcangle pa sam izvadio zrno iz veštačke noge. ;)

Dzangrizavi":3ugnptnm je napisao(la):
Zapravo ne znam ni što se ti sekiraš što nas "zagađuje" toplana kad ne živiš ovde. Ako si toliko zabrinut za građane koji žive ovde, budi konkretan pa pozovi Ministarstvo za zaštitu životne sredine da izmere zagađenost.

Bez obzira na sarkazam u tvom postu... možemo i ti i ja da zovemo i njih i GZZZ, teško da će izaći na teren zbog toga. Veruj mi prvi sam koji bi voleo da vidi rezultate merenja na NBG, ne samo od toplane.
Sekiram se, jer i toplana i ostali zagađuju i tebe i mene.

MilisaV":3ugnptnm je napisao(la):
Nije mi jasno kako niko ne pominje zagađenje u bloku 70a koji je odma do toplane, a nama ovde kao katastrofa. ma nije nego..........

Blok 70a ima isti problem, plus užasnu buku, u redu zgrada ka Toplani. :(

MilisaV":3ugnptnm je napisao(la):
i ta "slatka priča" o "stilu života" je u stvari jedna od najboljih stvari u ovom bloku. ali glupo je to da se priča ljudima koji ne primećuju kaljuge, travu do pojasa, đubre, grafite. verovatno misle da je to deo "urbanog života".

Sve je to super i smatram da je to lepo zamišljeno, ali da će teško da funcioniše u okruženju kakvo je naše i sa ljudima kakvi su naši. Šta će biti kad isteknu ugovori, kada polako neke od komšija počnu da se prave pametne i prestanu da plaćaju, ili održavač počne da "hvata krivine". Ili neko počne da širi lokal (uostalom vidim da nažalost već imate takav slučaj) ili se dosele neki novi, sa drugačijim navikama i percepcijom života u gradu pa npr. izbije prozor na fasadi. Đubre, trava do pojasa, i grafiti u blokovima koje pominješ su upravo posledica toga, mentaliteta ljudi ovde iz koga proizađe neodržavanje, a ne starog i novog naselja i bojim se da vas neće zaobići. Ne zato što to želim, gluposti, već što je prilično realno. I tamo u blokovima je neko početkom 70-ih smislio mnogo lepih stvari (i terene i zelenilo i drveće...) koje nisu uspele da se održe. Jeftinog marketinga nije falilo ni tada, zvalo se ono život u "Naselju Sunca" ili "stil života u Belvilleu" samo su nijanse vezane za vreme u kom su smišljeni slogani i načinima na koje se onda plaćao stan i ovim danas.

Aman, nemam ja ništa protiv vas koji tamo živite. Fala Bogu, rešili ste jedan problem u životu. Čak ni protiv onih koji su to naselje napravili na mestu na kom je. Rekoh ranije, čak sam i sam išao da vidim i da se interesujem. Imam protiv onih koji su ga prodavali kao ne znam šta, a vrlo brzo se neće razlikovati od ostalih blokova u okolini.
 
midlle blocker":aiaj5mju je napisao(la):
Dakle kritika naselja nije na odmet, ali ona treba da ima nekog smisla, a ne lečenje ličnih fustracija.

Trudim se da poruke budu konstruktivne. Tvoja konstatacija u citiranoj rečenici je zanimljiva. Govori dosta toga.
 
@Grado: baš zato što i ja gledam svoje dvorište (tuđe dvorište u Bloku 45, Paviljonima ili na Voždovcu me ne zanima i nikada ga ne bih ni komentarisao) zato i pišem ono što je trenutno izuzetno negativna pojava u Belvilu: 1.uzurpacija od strane kafića i najsvežiji primer rugla zvanog Mis Lola
2. uzurpacija trotoara od strane posetilaca DC koja očigledno ima zeleno svetlo od nadležnih organa koji sa paukom odnesu 3 vozila, a mogli bi da odnesu 300 i da napune kasu Parking servisa oko Nove godine više nego za ostalih 350 dana u godini.
O drugim nedostacima sam pisao i ranije, tako da ne smatram da je ovo najbolje naselje za život u Beogradu. Ali smatram da među boljima jeste. Ulaz u zgradu je lep, isti kao i pre dve godine kada sam došao ovde. Liftovi su odlični. Kao u najboljim poslovnim zgradama u Beogradu. Naselje je čisto. Za malu decu je ok (mada ovi sa kafićima prete da oduzmu igrališta i tome se protivim). Staza za trčanje ili vožnju biciklica je ok. Stanovi su sasvim korektni (ne vrhunski, ali u odnusu na srpski prosek sigurno iznad proseka).Generalno, naselje je za sada (a nadam se i ubuduće) uredno i sređeno i ostaje na stanarima da ga takvo i dalje održavaju.
Što se tiče ličnih frustracija, to je bila generalna opservacija, da se piše proizvoljno o nekim stvarima sa nipodaštavanjem, a pre svega od strane ljudi koji nisu tu i koji nikada nisu ušli ni u jednu zgradu, a kamoli u neki stan. Šta je motiv ljudi da sa toliko strasti pljuju naselje u kome neće da kupe stan? Da likuju što su sada pale cene u odnosu na 2008? Kao da se to desilo jedino u Belvilu? Motivi su ili neke frustracije ili možda da na taj način sebe uzdignu, ili možda zavist? Kao što kaže naša narodna poslovica: ne kudi konja koga nisi jahao. A ovde najviše kude takvi. A ja sam ovde 2 godine u naselju i kada sam uzeo stan u tom trenutku je to bila,po meni, najbolja kupovina. Alternativa je bio stari stan u Bloku 45 ili Paviljonima. Izabrao sam Belvil i zašto je to problem vas koji kudite sve i svašta u Belvilu. Ako valja, valja meni. Ako ne valja, opet to je moj problem. I ja upravo iznosim neke probleme u nadi da ću makar malo nešto uraditi da se to reši. Naravno, neće se rešiti na forumu, ali možda će na nekoga uticati da se angažuje preko skupštine stanara i sl.
Za kraj, da li si ti ikada bio u nekom stanu u Belvilu?

-uzgred, u pravu je Methane za ono d i l, ali to uopšte nije bitno za ovu temu (omakla se greška prilikom prvog logg-ovanja)
 
Methane":1cv8ylks je napisao(la):
Dzangrizavi":1cv8ylks je napisao(la):
Nije mi bas najjasnije tvoje insistiranje na nepostojećem zagađenju koje dolazi od toplane?
Koliko vidim ti živiš u Bloku 45. Veća je šansa da se razboliš u bilo kom liftu ili da te pogodi zalutali metak lokalnih bandi u Bloku 45 nego da sedneš na vrh dimnjaka toplane.
Inače, dimnjak toplane je projektovan na takvoj visini baš da ne bi postojala mogućnost zagađenja na nivou životne visine - pa čak i 12. sprat.

Tako je. Dva dimnjaka za kotlove na gas jesu, dimnjaci kotlova na mazut, koji su još iz doba elektrane nisu, nego su nasleđeni iz tog perioda kad ni jednog bloka u okolini nije bilo ni u najavi, a Belvillea pogotovu. Kada krene na mazut, smrdi u krugu od bar kilometar, a dal vama, dal na drugi stranu zavisi od pre svega vetra i vazdušnog pritiska.

Što se lokalnih bandi tiče, evo upravo sam došao od šnajdera, ušio mi rupu od metka na farmerkama. Srećom nosim cvikcangle pa sam izvadio zrno iz veštačke noge. ;)

hahahaha sviđa mi se ovaj deo za šnajdere i ma koliko se trudio da to prebaciš na šalu, u blokovima sam odrastao pa znam o čemu pričam. Socijalna slika tih blokova nije tema, a da jeste prepustio bih tu temu onima što su se potrudili da unište srednju klasu koja je tu nekada živela.

Sad već moram da budem iskren pa da potvrdim grozan smrad u toku dana. Sumnjam da tu može da se uradi bilo šta u ovom trenutku. Doći će i to na tapet za ispunjavanje uslova za ulazak u EU pa će nam svima biti lakše.

Komšija Blokeru, šta reći!? Već vidim nalet perspektivnih biznismena i fenomenalnih ideja za lokale koji nisu izdati a nose veliki potencijal - zaštitu od vetra!
Mis Loli je ta zaštita definitivno trebala pošto su baštenske stolice i stolovi ukupno težili nešto više od 10 kg, pa su usled naleta leta znali da završe mnogo dalje.

Razmišljao sam nešto. Kad bih sad kupio lokal preko puta Mimisa i tražio dozvolu da se i ja zaštitim od vetra na drugoj polovini prolaza, da li bi komšijama pravio problem da idu okolo? Po nekom pravilu, trebali bi da mi odobre jer zakon ne može da važi po principu "ko pre devojci..."

Elem, na konto svih ovih prepucavanja sa ljudima koji nisu deo naše zajednice bih samo postavio jedno pitanje: Da li vi mislite da smo svi mi, koji smo stvorili sebi priliku u životu da kupimo stanove ovde, glupi, nesposobni, slepi, umišljeni pa smo iz hira kupili nekretnine ovde?
Ne postoji naselje, kompleks, u kome nisam bio u Beogradu i tvrdim da je, ZA SADA, Beville najbolje naselje u Beogradu po odnosu cene, lokacije, organizacije, uređenja i održavanja.

Još bih dodao da neću više gubiti vreme kucajući ovolike tekstove i da ću se uključivati samo ukoliko želim da dam svoj doprinos u održavanju, razvoju ali i zaštiti naselja u kome živim sa svojom porodicom.

Srdačan pozdrav,

Džangrizavi
 
belvil.jpg
 
La Grange":1y0s93mp je napisao(la):


dakle, ovde ima i ludih medju nama, defnitivno.....sta sve ljudi nece smisliti i ostvariti dok se ostali pristojan svet cudom cudi.....da ne poverujes....samo, ovo je jos jedan dokaz i razlog u prilog konkretnim barijerama svuda ukrug okolo belvila i unutar na delovima trotoara, apsolutno JEDINI NACIN da se onemoguce budale kakav je ovaj vozac autobusa. :shok:
 
Kakve barijere - o cemu pricas? Coveku je autobus proklizao i zakucao se u drvo, zamalo je poginuo na licu mesta.
 
Jedine barijere koje bi mogle da zadrže ovaj autobus su Jersey barijere a to bi bilo apsolutno nenormalno stavljati na trotoarima niti se to igde stavlja. Ovome nije proklizao autobus nego je ili iznenadni kvar na vozilu ili (što je više verovatno)vozač koji je zaboravio da treba da skrene pa skrenuo naglo i malo više nego što bi trebalo.
 
Kakvo bre zagađenje vazduha?!
Bez obzzira i na toplanu i na garažu i na zapaljene gume iz komšiluka - otvoren prostor stalno ima kretanja vazduha, vazduh je sigurno bolji nego u najvećem delu grada sa one strane Save (zar stvarno neko misli da je u Belvillu lošije nego u 29.novembra??)
Zagađenje vazduha se meri na raskrsnici kod Hondinog servisa - može se naći on-line, sve vrednosti daleko ispod dozvoljenih.

Bašte moraju da imaju saglasnos onoga ko održava površinu (u ovom slučaju svi stanari) - prema tome neko je tu preskočio neki korak. Nisam protiv bašti, šta više, voleo bih da je broj bašti i kafića i sl veći, al nek plate bar nešto i nek ne prave nakaradne skalamerije
 
alibaba":2l57rh1o je napisao(la):
Zagađenje vazduha se meri na raskrsnici kod Hondinog servisa - može se naći on-line, sve vrednosti daleko ispod dozvoljenih.

Ovo je nešto novijeg datuma, barem za mene. Možeš li molim te da daš link do sajta sa podacima, živo me zanimaju neke stvari.

Danas sam u 2 navrata prolazio okolinom. Očigledno da i Belvilleu, bez obzira na podzemne garaže i parkinge sa rampama postoji problem parkiranja u Đorđa Stanojevića, od raskrsnice sa Agostina Neta pa ka semaforu preko puta autobuske garaže. Ono što je naročito opasno je da ljudi parkiraju maltene u samoj raskrsnici do onog drveta gde je tresuo autobus (par slika ranije) i da se ta vozila od drveta uopšte ne vide kada dolaziš skrećeš iz Agostina Neta. Danas mi je malo falilo... :bash: Slična priča i kad se ide od iza Delta Cityja onom uličicom između zgrada i uključuje u Đorđa Stanojevića. Opet parkirani maltene u samom skretanju i opet drvo.
 
Ako neko ima garazni broj vozila i vreme kada je bilo tu kod drveta neka napise ovde javno.I slika iz blizine bi koristila.Jer cu je proslediti osobi iz unutrasnje kontrole GSP-a koja ce vozacu skinuti 50% plate za narednih 3 meseca i opomenu pred otkaz.

Pa ako neko ima te podatke nek ih podeli,a i jos neka fotografija bi koristila. :)
 
Erysimum Cheiri":b09ynt8w je napisao(la):
Kakve barijere - o cemu pricas? Coveku je autobus proklizao i zakucao se u drvo, zamalo je poginuo na licu mesta.

Pa upuceniji si od mene u celu stvar, ocigledno. Meni je nalicilo da se covek lepo uparkirao....
 
Vrh