Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Da li ima možda neko sugestiju ili preporuku u vezi sa kupovinom garažnog mesta!?
 
pavlicak":1yp4ky90 je napisao(la):
Varijacija u kom smislu? Poslednji sprat ili ?
Ostalo ih je samo na poslednjem 10. spratu, malo se razlikuje kvadratura tamo na tipu 2c.
 
pavlicak":3800khcy je napisao(la):
Da li ima možda neko sugestiju ili preporuku u vezi sa kupovinom garažnog mesta!?

samo da vozačeva vrata budu uz neki stub zbog lakšeg ulaska-izlaska iz vozila. nikako mesta okružena drugim mestima.
 
Pozdrav svima, vidim da se ovde pominje pregradjivanje postojecih velikih stanova i prepravljanje u manje, te bih molio nekoga ko ima informaciju da iznese ovde. Ja sam pokusao da dobijem informaciju direktno u Belvil upravi, al oni mi rekose da nista ne znaju o tome. Naime, interesuje me 2.5 ili 3.0 stan(al malo manji od ponudjenih), posto mi je stvarno besmisleno kupovati stan od 100m2 koji ima samo 3 sobe, a i cena tog stana je povisoka. Jel ima nekih drugih idja o pregradjivanjima i prepravljanju postojecih?
Hvala unapred!
 
Da li je nekome poznato zasto je sa januarskom uplatnicom Infostana stigla stavka "Zajednicka el. energija DEC-JAN" u prosecno iznosu od 1.200 din? Istina je da stavka zajednicke el. energije nije bila u uplatnici za dembar 2011 i ako je sada u januaru ukljucen i iznos iz decembra 2011, zasto je 1200 din, kada je u proseku cele 2011 zajednicka el. energija bila 200 din.
 
hedonist":1820he2q je napisao(la):
Da li je nekome poznato zasto je sa januarskom uplatnicom Infostana stigla stavka "Zajednicka el. energija DEC-JAN" u prosecno iznosu od 1.200 din? Istina je da stavka zajednicke el. energije nije bila u uplatnici za dembar 2011 i ako je sada u januaru ukljucen i iznos iz decembra 2011, zasto je 1200 din, kada je u proseku cele 2011 zajednicka el. energija bila 200 din.

Verovatno zato što niko nije očitavao stanje već su paušalno odredili cifru a posle će da je peglaju. Verujem da je ovo uobičajena praksa za zajedičku el.energiju gde god se plaća preko infostana
 
Unistice te ova gomila gluposti koje si napisao. NICK NAME ti odlicno stoji. DZANGRIZAVA DOSADO. Jadni oni ljudi kojima sti ti komsija. Tvoj stan je kucica na drvetu. Nisi ni svestan na koji nacin je gradjen Belvil i kakvim "kvalitetnim" materijalom je zidan. Vodi racuna da te komsije ne prijave zbog glasnog vodjenja sexa (toliko o kvalitetu pregradnih zidova).
Kleveta oko "kicanovica", "cvekle" na nekom terenu ili pijaci moze skupo da te kosta.
Sto se tice kvaliteta kafe,bolje ne komentarisi,jer posle ove tvoje recenice moze da se pomisli da si u zivotu popio jedino kakao pa ti je to merilo za ocenu i procenu kafe.

Das se vrlo lako isprovocirati,mada je veliko pitanje sta te to provocira.
Nego,lepo ti putr pod noge pa u to tvoje selo u tu tvoju dvospratnu kucu sa krovom pa mozda dozivis uspeh u zivotu jer ces svojim dolaskom nekog isprovocirati.A ujedno neces gledati ove jeftine cirade i ivericu vec neke divne zivotinje koje ce tebi takvom dzangrizavom zasmetati sto uopste postoje. Vidi ga doso. Jer u Beogradu se fudbal igra glavama a ne krpenjacama.
 
katagrim":32mzgdzd je napisao(la):
Unistice te ova gomila gluposti koje si napisao. NICK NAME ti odlicno stoji. DZANGRIZAVA DOSADO. Jadni oni ljudi kojima sti ti komsija. Tvoj stan je kucica na drvetu. Nisi ni svestan na koji nacin je gradjen Belvil i kakvim "kvalitetnim" materijalom je zidan. Vodi racuna da te komsije ne prijave zbog glasnog vodjenja sexa (toliko o kvalitetu pregradnih zidova).
Kleveta oko "kicanovica", "cvekle" na nekom terenu ili pijaci moze skupo da te kosta.
Sto se tice kvaliteta kafe,bolje ne komentarisi,jer posle ove tvoje recenice moze da se pomisli da si u zivotu popio jedino kakao pa ti je to merilo za ocenu i procenu kafe.

Das se vrlo lako isprovocirati,mada je veliko pitanje sta te to provocira.
Nego,lepo ti putr pod noge pa u to tvoje selo u tu tvoju dvospratnu kucu sa krovom pa mozda dozivis uspeh u zivotu jer ces svojim dolaskom nekog isprovocirati.A ujedno neces gledati ove jeftine cirade i ivericu vec neke divne zivotinje koje ce tebi takvom dzangrizavom zasmetati sto uopste postoje. Vidi ga doso. Jer u Beogradu se fudbal igra glavama a ne krpenjacama.


Da nisi ti vlasnik tog restorana? Ako jesi, da znas da ti je bilo mnogo lepse onako na otvorenom, imalo je nekog smeka, ljudi voleli da sede tu ....pitanje je saovim plasticnim pokrivalom....uopste mi se ne svidja. Skini to i smisli nesto lepse, mozda neke ogromne saksije sa nekim cvecem....neka atraktivna nadstresnica....onako skroz drugacije. Ne mislis valjda da ce ti neko zimus unutra sedeti .....uprskao si.
 
katagrim":14lqi4an je napisao(la):
Unistice te ova gomila gluposti koje si napisao. NICK NAME ti odlicno stoji. DZANGRIZAVA DOSADO. Jadni oni ljudi kojima sti ti komsija. Tvoj stan je kucica na drvetu. Nisi ni svestan na koji nacin je gradjen Belvil i kakvim "kvalitetnim" materijalom je zidan. Vodi racuna da te komsije ne prijave zbog glasnog vodjenja sexa (toliko o kvalitetu pregradnih zidova).
Kleveta oko "kicanovica", "cvekle" na nekom terenu ili pijaci moze skupo da te kosta.
Sto se tice kvaliteta kafe,bolje ne komentarisi,jer posle ove tvoje recenice moze da se pomisli da si u zivotu popio jedino kakao pa ti je to merilo za ocenu i procenu kafe.

Das se vrlo lako isprovocirati,mada je veliko pitanje sta te to provocira.
Nego,lepo ti putr pod noge pa u to tvoje selo u tu tvoju dvospratnu kucu sa krovom pa mozda dozivis uspeh u zivotu jer ces svojim dolaskom nekog isprovocirati.A ujedno neces gledati ove jeftine cirade i ivericu vec neke divne zivotinje koje ce tebi takvom dzangrizavom zasmetati sto uopste postoje. Vidi ga doso. Jer u Beogradu se fudbal igra glavama a ne krpenjacama.

Katagrim,

Sex ne vodim, već sam u ozbiljnim godinama. Prema tome, ne verujem da će me neko prijaviti.
Po pitanju izolacije, mogu samo da zamerim prizemlju tj ulazu u zgradu jer nije u stanju da zadrži miris palačinki iz tvog lokala. Kažem iz tvog, jer neću ni postavljati pitanje da li se neko iz Miss Lole krije iza nika "katagrim".

Nije mi jasan deo oko onoga da "može skupo da me košta" pa te molim da te pretnje ostavimo po strani. Nema potrebe da ulaziš u sukob sa ljudima koji misle suprotno. Iskazivanjem svog mišljenja o tvom lokalu ni u jednom trenutku nisam uputio bilo kakvu pretnju, niti sam imao nameru da uvredim tebe lično već da podržim veliki broj stanara kojima smetate.

Što se tiče moje kuće na selu, trenutno mi je onemogućen prilaz zbog velikog snega. Pored velikog iščekivanja toplijeg vremena kako bi skinuli gomilu iverice i cirade sa površine koju ste, ponavljam, "kićanovićem" uzurpirali radujem se i otopljavanju prilaznog puta do mog rodnog kraja kako bih odmarao oči od urbanog škarta poput tvog lokala.

Kad smo kod fudbala i krpenjača??! , nešto tebi tu nije jasno. Koliko ja poznajem taj sport, fudbal, igra se nogom a povremeno glavom.
Ako si hteo da me potceniš time što nisam iz Beograda, nisi uspeo. Kad pročitam do koje mere si nepismen, bude mi drago što nisam rodom iz Beograda.

Još jednom da napomenem da nemaš potrebe da me vređaš niti da upućuješ bilo kakve pretnje. Kuvaj kafu i peci palačinke i preživljavaj. Ne zameraj se već se smej i uživaj u Belvilu.

Pozdrav,

Džangrizavi.
 
alibaba":1slk8o4p je napisao(la):
hedonist":1slk8o4p je napisao(la):
Da li je nekome poznato zasto je sa januarskom uplatnicom Infostana stigla stavka "Zajednicka el. energija DEC-JAN" u prosecno iznosu od 1.200 din? Istina je da stavka zajednicke el. energije nije bila u uplatnici za dembar 2011 i ako je sada u januaru ukljucen i iznos iz decembra 2011, zasto je 1200 din, kada je u proseku cele 2011 zajednicka el. energija bila 200 din.

Verovatno zato što niko nije očitavao stanje već su paušalno odredili cifru a posle će da je peglaju. Verujem da je ovo uobičajena praksa za zajedičku el.energiju gde god se plaća preko infostana



Mislim da se pojačala potrošnja struje u Romvillu, pa mora neko to da nadomesti. Ne znam da li ste u toku, ali stanovnici Romvilla nam već duže vreme kradu struju koju mi plaćamo.
Ako ništa drugo, bar znam da činim dobro delo unoseći toplinu u nečiji dom.

Pozdrav.
 
Kad tad će se postaviti pitanje ko je dao dozvoli za ciradu sa ivericom na sred naselja. Očigledno je da stanari Jorgovana nisu, misli da Belvil nema pravo na to. Tako da ostaje neko iz grada.
Sam koncept Mis lole je odvratan. Uzmeš lokal od 3,5 kvm i uzurpiraš još 20-ak kvm zajedničkih površina. Možda nije Kićanović, ali neka vezara jeste. Džindžer izgleda nije bio tolika faca. Ako ništa drugo ja ću ovaj kafe bojkotovati. Nemam ništa protiv kafića, ali kupi adekvatan lokal i u njemu pravi kafić. Evo preko puta se izdaje veći već godinu dana.
A "argumenti" ko je iz sela i ko je odakle su više nego smešni. A što se tiče fudbala, na leto ja ću ga igrati nogom i to pored cirade koja će nam biti gol. Jer nemam gde da igram nego tu na stazi. Ako se to ne reši ranije pravnim putem.
 
Što se te bašte tiče, verovatno se radi o propustu ili zloupotrebi propisa. Naime, neophodno je za postavljanje bašti dobiti pismenu saglasnost :
a) ako se senilo naslanja na objekat (ovde je to mudro izbegnuto) ,,skupštine stanara, odnosno vlasnika prostora u zgradi na čiji se objekat naslanja senilo"
b) ,,subjekta koji upravlja površinom na koju se bašta postavlja"
c) ,,vlasnika, odnosno korisnika prostora ispred kog se postavlja bašta"

Ove tri stvari su date na kraju liste ,,obaveznih priloga zahteva za postavljanje bašte", nakon svih pobrojanih, gde se ,,u zavisnosti od zahteva, pored dokumentacije koja je navedena pre toga (6 tačaka)" podnosi i ova dokumentacija.

E sad, očigledno je ona ko je dao dozvolu postupio (namerno ili slučajno, tj znanjem ili neznanjem) kao da je u pitanju obična javna površina koja pripada gradu i o kojoj vodi računa grad, a što ovde nikako nije slučaj jer pripada proporcionalno svakom vlasniku nepokretnosti i upravljanje i održavanje ovim površinama je na skupštinama stanara.


Džangrizavi, struju kradu sa druge ulice i sigurno nije na brojilima zajedničke potrošnje zgrada, ali jeste na nekom pa je verovatno plaćamo svi pod EDB-om.
 
Infostan opasno krade!!! Neverovatno. Za blizu 1000 dinara za stan i za GM u podzemnoj garazi za oko 600 dinara vise od proslog meseca!! I to u vidu neke zajednicke struje za dec. i jan. iako je racun za decembar placen po njihovom obracunu. Kako su sad nasli da ima zaostalie struje, nije mi jasno. Umesto 100 i nesto dinara, kao proslog meseca, sada doslo da platim 700 i nesto na osnov te struje. Sedam puta vise! Jednostavno to nije moguce i to je kradja i ako ocekuju da im ljudi to plate bez pitanja, varaju se, jer cula sam sta govore. Samo se pitam jesu li normalni? Za mesec dana da nesto poskupi za 700 odsto!
 
U dec racunu nije bila obracunata zajednicka struja, tako da ti je sada stiglo za dec i jan.
 
Erysimum Cheiri":ct7uyynf je napisao(la):
U dec racunu nije bila obracunata zajednicka struja, tako da ti je sada stiglo za dec i jan.

Jasno je meni sta je na uplatnici, ali....kako se uopste obracunava ta zajednicka struja?

2010. godine mesecno po 100-njak dinara za infostan za GM.

U 2011. godini od januara do jula ukupno 619 dinara, znaci svakog meseca po 100 i nesto malo dinara. Od jula do dec. ukupno 2717 dinara, i sada je tu uracunata ta zaostala struja. Zaci da je zajednicka struja naplacena 2098 dinara u tom periodu.

Ove godine, 2012., za januar za GM 745 dinara.

Ovo je nacin obracuna koji dozvoljava manipulaciju, i po meni kradju. Mogu da napisu sta god hoce, ja nemam nacina nista tu da proverim.

Mi te zajednicke struje imamo koliko god hoces....za stan uvecan racun za blizu 900 dinara....Kada se sabere koliko placamo infostanu zajednicke struje za stan i garazu, pa to vise od one koju mi licno potrosimo! Ma ludnica....peljese nas i tacka.

ps. nije li onomad stiglo nesto i za neku vodu???Isto zajednika i .....valjda Beovrt sto zaliva....sta drugo, koja drugo zajednicka? Cistacice ne potrose nista vode takoreci.

Mozda nam karikaju racune za tu struju i vodu i ono sto potrose ove nase komsije....ko zna.
 
Ja placam zajednicku struju odavno vise nego redovnu. Zanimljivo je i ono grejanje GM, mislim da i to ima...

Tako ti je kad zivis u elitnom naselju, mene najvise boli sto su me prevarili za odrzavanje pa mi je tri puta skuplje nego sto mi je receno kad sam potpisivao ugovor.

Svakoga boli ono sto ga izvacare ;)
 
Postoji neki projekat za plac sa desne strane? Deluje kao da spada u ceo blok, ali nije iskoriscen za gradnju.

27851905.jpg
 
@nombre: tu bi, po tablama koje su u naselju, trebalo da bude osnovna škola. I to na ćošku ka zgradama. Mada nisam neki optimista po tom pitanju, nadam se da ipak nešto bude urađeno. Najbliža OŠ je Mladost u 64 bloku, što za đaka prvaka nije baš ni blizu, a ni bezbedno.
 
Može li neko da kaže koliko su ukupne dadžbine otprilike za stan od 60-ak kvadrata u Belvillu.
Npr: infostan + održavanje belvill naselja+struja+ostalo? Hvala
 
isto kao bilo gde drugde za stan od 60 kvm sa centralnim, + održavanje naselja oko 2.500 din.
 
Oko 6000 din je Infostan, odrzavanje 2500.
Porez je 25.000 godisnje(oko 15.000) ukoliko je neko prijavljen.
Struju (RTS) placam oko 1500 mesecno. Ako imas parking jos nekih 1000-1500 mesecno.

Ovde ti jos nedostaju fixni, kablovska i net...
 
Ispred restorana Lavina se opušteno formira neformalni parking...

Mislim da u naselju počinje rasulo što se divljeg parkiranja tiče.

Tako je to kad se ugostiteljski dinar ceni više od dinara stanara.
 
I mene pocinje da nervira citava situacija. Samo ukoliko se pojedine zgrade zale (citaj prestanu da placaju odrzavanje) donese se neko resenje. Ovde nama dogovora! Za sada sve finkcionise po inerciji, ali i to ce se ubrzo promeniti i bicemo u jos vecem problemu. U mom ulazu kucni savet kao i da ne postoji tako da nikakva resenja ne ocekujem, a podrsku jos manje :(
 
Neće tu, Sunčice, prestanak plaćanja održavanja ništa da uradi jer ovakva bahatost nema nikakve veze sa održavanjem. Više puta sam video da parking servis dodje ali dok čekaju (valjda su obavezni da sačekaju neko vreme) svi iz restorana izađu i preparkiraju kola. Čim se pauk skloni eto opet iste stvari....
I da imaš 3 kućna saveta isto bi ti bilo osim ako kućni savet nisu neki namrgođeni momci koji tuku one koji stanu kolima tu....
 
Vrh