Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Belvillé Status":15ich5gt je napisao(la):
Komsije, slobodno okacite po neku slicicu vasih adaptiranih stanova. Citam na prethodnim stranama da je dosta toga uradjeno... Pa, da vidimo rezultate. ;) Smatram da ko moze, i treba stan da prilagodi svom ukusu i potrebama...

Pod uslovom da ne zazida terasu ili ne izbije prozor na fasadi. :lol:
 
irina":3bo7hwz8 je napisao(la):
Kupila stan krajem decembra, cena je bila 1470 e za kvadratni metar bez PDV-a ili 1588 sa PDV-om.

Da li moze informacija o kojem konkretno tipu stana se radi?

Hvala
 
Da li je neko ugradio dodatnu sigurnosnu bravu na ulaznim vratima od stana?
I gde mogu da se kupe takve brave?

Hvala unapred!
 
irina":3d31dn40 je napisao(la):
stevanaa":3d31dn40 je napisao(la):
irina":3d31dn40 je napisao(la):
Kupila stan krajem decembra, cena je bila 1470 e za kvadratni metar bez PDV-a ili 1588 sa PDV-om.

Da li moze informacija o kojem konkretno tipu stana se radi?

Hvala
Stan je tip 2c

Za nepunih 100 hiljada si dobila 60-tak kvadrata....tacno 30 hiljada manje nego ja 2008. Sama ta cinjenica mene ne dira jer nisam kupovala od ustedjenih para nego prodala pa kupila (isti odnos bi bio i danas samo bi mi tesko bilo uopste naci kupca za onaj koji sam prodala, tada je to bilo ok), i iskreno ti cestitam. I sta si konkretno dobila gratis, mesto u podzemnoj garazi ili na otvorenom parkingu?
 
Sister":3eskzu4h je napisao(la):
irina":3eskzu4h je napisao(la):
stevanaa":3eskzu4h je napisao(la):
Da li moze informacija o kojem konkretno tipu stana se radi?

Hvala
Stan je tip 2c

Za nepunih 100 hiljada si dobila 60-tak kvadrata....tacno 30 hiljada manje nego ja 2008. Sama ta cinjenica mene ne dira jer nisam kupovala od ustedjenih para nego prodala pa kupila (isti odnos bi bio i danas samo bi mi tesko bilo uopste naci kupca za onaj koji sam prodala, tada je to bilo ok), i iskreno ti cestitam. I sta si konkretno dobila gratis, mesto u podzemnoj garazi ili na otvorenom parkingu?
Hvala, mada mi nemas na cemu cestitati, tako je to bilo ovih dana i gotovo. Sto se tice parkinga nisam dobila nista gratis vec sam platila mesto u podzemnoj garazi 4950 (nadzemno parking mesto je bilo 1870 ali ih nije bilo na raspolaganju ispred moje zgrade)
 
irina":2em3g9td je napisao(la):
Sister":2em3g9td je napisao(la):
irina":2em3g9td je napisao(la):

Za nepunih 100 hiljada si dobila 60-tak kvadrata....tacno 30 hiljada manje nego ja 2008. Sama ta cinjenica mene ne dira jer nisam kupovala od ustedjenih para nego prodala pa kupila (isti odnos bi bio i danas samo bi mi tesko bilo uopste naci kupca za onaj koji sam prodala, tada je to bilo ok), i iskreno ti cestitam. I sta si konkretno dobila gratis, mesto u podzemnoj garazi ili na otvorenom parkingu?
Hvala, mada mi nemas na cemu cestitati, tako je to bilo ovih dana i gotovo. Sto se tice parkinga nisam dobila nista gratis vec sam platila mesto u podzemnoj garazi 4950 (nadzemno parking mesto je bilo 1870 ali ih nije bilo na raspolaganju ispred moje zgrade)

Aaaaha, sada sam se setila, gratis nesto (ili gore ili dole za automobile) su davali uz one velike stanove od 100 kvm, za koje ja tvrdim i danas da su najlepsi koje sam ikada igde imala priliku da vidim. Ovo napominjem jer je neko tu spomenuo da je raspored u tim stanovima grozan. Ne da nije grozan, nego je i kapom i sakom na sve strane sve sto treba, ni na jednom prostoru se nije zakinulo ni centimetar, sve sobe boli glava, dva kompletna kupatila, od toga jedno vezano sa spavacom sobom ....trpezarija prostrana koliko hoces.....ma boli glava od stana...Jedino sto kuhinja nije klasicna, ali vidim da su to neki ljudi malo promenili verovatno na ustrb trpezarije....To je stan u koji kada udjes nemas bas predstavu da si u stanu, toliko je prostrano, izlazi na dve a negde i na tri strane...I prodali su u svakoj zgradi do 3. ili 4. sprata, a gore sve te predivne stanove su pregradili u dve jedinice. Skroz bez veze.....

Da sam u drugoj zivotnoj situaciji, da nas prosto ima vise u kuci, nista me ne bi sprecilo da kupim sebi ovaj stan. Ima ih i u Irisu. A informacije radi, ja sam za mesto u podzemnoj garazi platila tacno ukupno 8300 i neki sitnis evrica. Opet si na dobitku. Dobrodosla.
 
Ne daju gratis mesto, jer je skuplji kvadrat kod tih velikih stanova (1600 + PDV) tako da ti zapravo niko nista gratis i ne daje...
 
irina":30rth0le je napisao(la):
stevanaa":30rth0le je napisao(la):
irina":30rth0le je napisao(la):
Kupila stan krajem decembra, cena je bila 1470 e za kvadratni metar bez PDV-a ili 1588 sa PDV-om.

Da li moze informacija o kojem konkretno tipu stana se radi?

Hvala
Stan je tip 2c

Jedino sto je terasa velika (~12m2), mada verovatno, ljudi koji kupe stan 2c, imaju vec planove sta sa njom uraditi.
 
stevanaa":18k9yzo1 je napisao(la):
irina":18k9yzo1 je napisao(la):
stevanaa":18k9yzo1 je napisao(la):
Da li moze informacija o kojem konkretno tipu stana se radi?

Hvala
Stan je tip 2c

Jedino sto je terasa velika (~12m2), mada verovatno, ljudi koji kupe stan 2c, imaju vec planove sta sa njom uraditi.
kakve planove čovek može imati sa velikom terasom osim da je ozeleni?
a ova moja 12m2 i nije velika, ja bih još veću.
 
mislim da nije nemoguce pribaviti dozvolu pa bar deo te terase pripojiti dnevnom boravku, jednostavno ga produziti...na primer meni bi bas trebalo toliko da mi dnevni boravak bude ono bas koliko treba s obzirom na namestaj koji imam...

ali pitanje je da li bih to radila, da li bi se upustala u to...ali mozda u principu nije nemoguce i to uraditi.
 
^ Mislim da je neko vec uradio to pripajanje velike terase sobi u Jorgovanu, ka Delta city-u. Tesko je proceniti gledajuci sa ulice, ali neke stvari ukazuju na to...
 
Teror kafića u Belvilu se nastavlja. Nakon Mimisa o čijoj uzurpaciji je ovde već bilo reči, i Mis Lola je upravo "digao čardak ni na nebu ni na zemlji". Odvratno izgleda. Ja sam zaista neprijatno iznenađen i pitam se ima li kraja ovom bahatom ponašanju vlasnika kafića koji gde god vide zgodno mesto tu baštu posade. I ovaj novi kafić Lavina na mestu gde su bile ljuljaške koje i dan danas krase sajt Belvila, a kojih odavno nema će 100% uraditi isto. Jedino je letos Ginger zatvorio lokal. Pretpostavljam na inicijativu skupštine stanara zgrade i to pozdravljam. Apelujem na stanare kojima je stalo do ovoga, podignu glas na skupštinama stanara da probamo da zaustavimo ovo divljanje kafića.
Da se razumemo nemam ništa protiv kafića, ali u samo u granicama svojih lokala, ali ova uzurpacija je bezobrazluk. Ja ću proveriti sa mojom skupštinom stanara i sa advokatom koga ćemo angažovati koji su mogući koraci u rešavanju ovih problema.
 
Ja mislim da je to zajednička površina i nisam siguran da Belvil ima pravo da im da bilo kakvu dozvolu za uzurpaciju prostora. Isto kao što je i ona Avio agencija uzurpirala zid. Ili im je možda skupština stanara prodala taj zid, jer ona je vlasnik tog zida, a Belvil je samo učesnik u toj skupštini sa brojem stanova ili kvadrata. To ćemo proveriti sa advokatom, kada ga angažujemo (mislim na kafić, ne na zid). U svakom slučaju, ako se taj trend nastavi, nećemo moći da koristimo trotoare zbog shopping night-a, igrališta od kafića i krajnje je vreme da se tome stane na put. Ja plaćam održavanje naselja redovno, ali mi ne pada na pamet da plaćam nešto što ne mogu da koristim (trotoare, igrališta sa svojom decom...)
 
Ma jasno potpuno... Samo je problem sto skupstine stanara traze dozvole idu na razno-razne sastanke sa nadleznima, dok u medjuvremenu samo nicu baste kafica...

ZAPISNIK SA SASTANKA U SEKRETARIJATU ZA SAOBRAĆAJ

GRAD BEOGRAD
GRADSKA UPRAVA
SEKRETARIJAT ZA SAOBRAĆAJ
Ul. 27. marta 43 – 45, soba 242 a
Beograd, 22.12. 2011.

Mesto sastanka: Gradski sekretarijat
Vreme trajanja sastanka: 09 – 10 i 30 časova
Inicijator sastanka: Zoran Stojanović – Predsednik Saveta naselja Belville

III. NEPROPISNO PARKIRANJE NA PEŠAČKIM PRELAZIMA, TROTOARIMA I U PEŠAČKOJ ZONI NASELJA
- MOGUĆNOST I NAČIN POSTAVLJANJA ČVRSTIH BARIJERA(BETONSKIH KUGLI, ŽARDINJERA I SLIČNO) ILI METALNIH STUBIĆA NA TROTOARU
- MOGUĆNOST POSTAVLJANJA METALNIH STUBIĆA U DELU PEŠAČKE ZONE NASELJA IZMEDJU ZGRADA MIMOZA I LJUBIČICA
- MOGUĆNOST POSTAVLJANJA BETONSKIH BARIJERA NA DELU ULAZA U NASELJE – ŠTAMPANI BETON KOJI SE NALAZI UZ PROTIVPOŽARNI PUT ISPOD ZGRADA U LEPEZI (DJURDJEVAK, SUNCOKRET, MIMOZA, LJUBIČICA, MASLAČAK I NEVEN)
- POSTAVLJANJE RAMPE SA KARTIČNIM PRISTUPOM ILI PRISTUPOM UZ PRIJAVU OBEZBEDJENJU NASELJA KAKO BI SE SPREČILO NEPOŠTOVANJE SAOBRAĆAJNE SIGNALIZACIJE – ZABRANA VOŽNJE OSIM ZA VOZILA HITNIH SLUŽBI U CENTRALNOM DELU NASELJA A POSEBNO U DELU NASELJA – PEŠAČKA ZONA / ŠETALIŠTE

- NAČIN I PROCEDURA ZA DOBIJANJE SAGLASNOSTI ZA REALIZACIJU SVIH NAPRED NAVEDENIH MOGUĆNOSTI
Po svim predloženim inicijativama predstavnici Sekretarijata su pokazali spremnost da lokalnoj zajednici pruže podršku u cilju njihove realizacije u skladu sa zakonskim propisima. Predstavnicima naselja Belville dat je *Pravilnik o tehničkim normativima za pristupne puteve, okretnice i uredjene platoe za vatrogasna vozila u blizini objekata povećanog rizika od požara*. Ovaj dokument predstavlja dobru polaznu osnovu za rešavanje svih problema po ovoj temi. Predstavnici Sekretarijata su izrazili spremnost da pruže punu pomoć i podršku lokalnoj zajednici stanara naselja Belville u realizaciji aktivnosti obezbedjenja statusa pešačke zone u centralnom delu naselja, čime bi bio rešen najveći deo problema nepropisne vožnje i parkiranja u naselju. Takodje bi Sekretarijat u okviru svog delokruga obaveza pomogao u dobijanju saglasnosti postavljanja barijera kojima bi se sprečilo nepropisno parkiranje i vožnja u delu protivpožarnih saobraćajnica I dela naselja koji predstavlja pešačku zonu.
Predstavnici Sekretarijata su predložili da se lokalna zajednica stanara
obrati Direkciji za izgradnju grada Beograda u cilju primopredaje saobraćajnica i površina u javnom korišćenju u naselju i oko naselja
Sekretarijatu za saobraćaj i svim ostalim gradskim sekretarijatima i javnim preduzećima koje po zakonu imaju nadležnost u oblasti upravljanja i održavanja.
 
- MOGUĆNOST IZGRADNJE PARKING MESTA U KRAJNJOJ DESNOJ TRACI ULICE DJORDJA STANOJEVIĆA U OBA SMERA U DELU KOJI SE GRANIČI SA NASELJEM BELVILLE I GARAŽOM GSP
Realizacija ove inicijative je ostvariva i postignut je dogovor da Sekretarijat uputi dopis Direkciji za izgradnju grada da odobri obeležavanje krajnje desne trake ulice Djordja Stanojevića u oba smera koja se ravna sa naseljem Belville, tj. da ista bude obeležena kao zona za parkiranje horizontalnom i vertikalnom signalizacijom.
Od strane predstavnika Sekretarijata je konstatovano da je problem nedostajućih otvorenih parking mesta uzrokovan odgovornošću investitora naselja. Takodje je konstatovano da je opština Novi Beograd poslednih godina ozbiljno ugrožena jer je odnos broja stanova i parking mesta 4 : 1 u korist stanova. Preporučeno je lokalnoj zajednici stanara naselja Belville da u saradnji sa opštinom Novi Beograd osmisli projekat izgradnje novih otvorenih parking mesta. Dolaskom kompanije Delhaze u naselju Belville i head office Raiffeisen banke u blizini naselja Belville biće još izraženiji problem nedostatka parking mesta.

- NEDOVOLJNO OBELEŽENIH PEŠAČKIH PRELAZA U DELU NASELJA KA TRŽNOM CENTRU DELTA CITY
O ovom problemu prisutni su se saglasili da se uradi dodatna analiza potreba stanara naselja Belville i da ukoliko postoji mogućnost se u najskorije vreme izvrši dodatno obeležavanje pešačkih prelaza iz naselja u pravcu ka tržnom centru DELTA CITY.
 
Nažalost, kada je Mimisu očigledno dozvoljena uzurpacija, za očekivati je bilo i da drugi krenu tom logikom.

Izgleda da je isključivo na stanarima tih zgrada, preciznije ulaza, da pokrenu akciju protiv uzurpacije zajedničkog prostora.

Na primer, meni je rečeno da se na temu Mimis mogu organizovati samo stanari iz ulaza 9A.
Dakle iako je u pitanju zgrada Šeboj, samo se ulaz A "pita" u vezi sa uzurpacijom polovine prolaza koju je uradio Mimis.

Po meni to nema nikakve logike jer je "okupirani" prostor valjda zajednički za čitavo naselje, ali izgleda da nisam u pravu (pravno gledano).


Ove najave da postoji raspoloženje za postavljanje stubića zvuče dobro, ali samo toliko.

Uopšte mi nije jasno - da li je neophodna saglasnost neke gradske institucije da bi se postavili, na koji način se odlučuje o postavljanju stubića/žardinjera i ko bi postavljanje finansirao?

Hvala za paste svakako.
 
A da pešački prelazi prema DC fale, to svakako. Svega su dva duž čitavog pojasa naselje-DC
 
Erysimum Cheiri":2ss9eumn je napisao(la):
- MOGUĆNOST IZGRADNJE PARKING MESTA U KRAJNJOJ DESNOJ TRACI ULICE DJORDJA STANOJEVIĆA U OBA SMERA U DELU KOJI SE GRANIČI SA NASELJEM BELVILLE I GARAŽOM GSP
Realizacija ove inicijative je ostvariva i postignut je dogovor da Sekretarijat uputi dopis Direkciji za izgradnju grada da odobri obeležavanje krajnje desne trake ulice Djordja Stanojevića u oba smera koja se ravna sa naseljem Belville, tj. da ista bude obeležena kao zona za parkiranje horizontalnom i vertikalnom signalizacijom.
Od strane predstavnika Sekretarijata je konstatovano da je problem nedostajućih otvorenih parking mesta uzrokovan odgovornošću investitora naselja. Takodje je konstatovano da je opština Novi Beograd poslednih godina ozbiljno ugrožena jer je odnos broja stanova i parking mesta 4 : 1 u korist stanova. Preporučeno je lokalnoj zajednici stanara naselja Belville da u saradnji sa opštinom Novi Beograd osmisli projekat izgradnje novih otvorenih parking mesta. Dolaskom kompanije Delhaze u naselju Belville i head office Raiffeisen banke u blizini naselja Belville biće još izraženiji problem nedostatka parking mesta.

- NEDOVOLJNO OBELEŽENIH PEŠAČKIH PRELAZA U DELU NASELJA KA TRŽNOM CENTRU DELTA CITY
O ovom problemu prisutni su se saglasili da se uradi dodatna analiza potreba stanara naselja Belville i da ukoliko postoji mogućnost se u najskorije vreme izvrši dodatno obeležavanje pešačkih prelaza iz naselja u pravcu ka tržnom centru DELTA CITY.



hvala za ovo i prethodno...super. :)
 
Ahtung, ahtung!
Toplana od jutros uključila peći na mazut, dimi iz ona tri mala samo tako. Vetar je za sada povoljan, ali iz preventivnih razloga zatvoriti prozore, spustiti roletne i ne izlaziti bez preke potrebe. Pratiti vremensku prognozu i nadati se najboljem.
:p
 
Ahtung, ahtung!
Toplana opet forsira gas, ona tri mala odmaraju, a iz velikih kulja benigna vodena para. Prozore u stanu vratiti u normalan režim i bataliti vremensku prognozu.
Ende.
:cool:
 
Grado, šta da se radi, na neke stvari ne možemo da utičemo, ako vetar okrene na drugu stranu i do tvog bloka 45 može stići brzo. Ali hvala na brizi i hvala na mudrim savetima. Nego, idi proveri da li ti se veš oseća na kupus, pošto u vešernicama (u množini), u tvojoj maloj zgradi sa ptičicama kiselite kupus. Kako li te jadne ptičice izdržavaju kombinaciju isparenja, kupusa i vlage, a vuče malo odozdo...
 
Gde se nalazi najbliza osnovna skola Belvilu?

Pade mi na pamet da mozda i nije potrebna osnova skola na severo-istoku bloka a da bi mozda bilo bolje da se prave neki zatvoreni bazeni umesto osnovne skole,sta mislite o tome? :)
 
Ja mislim da je najbliža Mladost u bloku 64, dakle nije baš blizu. Posebno za decu od 1.do 4. razreda. Nedostatak škole, koja je u planu, je veliki minus naselja. I to je realan problem naselja (a ne na koju stranu duva vetar). Da li će taj plan zaživeti, veliko je pitanje. Mada mene čudi da Blok 67 ne investira u školu, jer sam siguran da bi ona bila magnet za potencijalne kupce. Karta na koju bi se moglo igrati. A verujem da bi se to moglo brzo uraditi. Evo, banka (da je ne imenujem) u komšiluku je digla zgradu za relativno kratko vreme.
Dakle Vučko, prvo škola, pa onda neko igralište i tek onda bazen ;)
 
Vrh