Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

btw, posto ovde ima mnogo znalaca i experata za zgrade u koje nisu nikada ni usli, vec zeljno se setkaju po atrijumima Belvila... Price da je sve od YTONG-a bi voleo da su tacne - kada smo dobili plan stana, majstori su se uhvatili za glavu - sve je beton, samo su kupatila bila pregradjena YTONG-om i deo izmedju kuhinje i trpezarije, gde su ionako skoro celom duzinom klizna vrata. Spoljni zidovi su Beton + obloga od YTONG-a. U stanu od 100 kvadrata ima 4 zida od YTONG-a...

U pitanju su armirani betonski blokovi - prakticno zvi zidovi koji idu sa jednog kraja zgrade na drugi su od toga.
 
Cheiri, nadam se da nisi rusio nosece zidove, a svi armirani zidovi se ne smeju rusiti, svi "tvrdi zidovi", ja sam imao plan da pravim otvorenu kuhinju, ali je dosao staticar, uzeo nacrt zidova, i rekao da se to NE SME dirati.

Ko bude dirao, treba ga prijaviti pa nek zida ponovo, necu da zgrada puca zbog hirova polupismenih ljudi.
Mogu se dirati pregradni zidovi izmedju soba AKO su od itonga, i nista vise.
 
Erysimum Cheiri":tpnis7ql je napisao(la):
Sister":tpnis7ql je napisao(la):
a ovde jednostavno toga nema. I ako cujem poneakda, kao iz daljine.

Verovatno bi i moje komsije volele da mogu da podele ovakvo iskustvo sa tobom, posebno u 3-4 dana kada smo rusili kupatilo i prosirivali kuhinju :)

Doduse, uredno je sve bilo prijavljeno i postovao se kucni red, ali opet - verujem da je neprijatno cak i kada se rusi YTONG/Siporex, da ne spominjem kako zvoni kada se sece armatura i stemuje beton.

Svakog meseca se cuje busenje iz nekog stana - mada to je bilo i za ocekivati u novim zgradama.


Ne racunam to, to su radovi od nekoliko dana i to prestaje....ja sam govorila o svakodnevnom nacinu zivota ljudi, mojih komsija.....ne nose klompe, ne vuku stolove, stolice i ostale delove namestaja po podu, ne pustaju nista preglasno...ne racunam takodje ni kada jedno malo dete ponekad protrci kroz stan i vristi, jer mi to ama bas nimalo ne smeta....sta da kazem kada ne cujem ni tv, sve kako treba. I mislim da je to tako i zbog toga sto je ipak to dobra gradnja, a i zbog toga sto imam normalne komsije...

Imali smo mi ovde rusenja, mozda i najvise od svih zgrada, prvo kada smo dosli nekoliko meseci pregradjivanja velikih stanova, a onda i spajanje lokala u prizemlju za neku kliniku, bilo je zaista tutnjave i lupnjave....ali to su ponavljam radovi, znas da ce prestati i prihvatas to....u bloku 24 mi smo ucestvovali u zivotu i onih gore i onih dole, jer sve se culo.....Ovde to zaista nije slucaj.
 
badbaby22":i5wt3pui je napisao(la):
Cheiri, nadam se da nisi rusio nosece zidove, a svi armirani zidovi se ne smeju rusiti, svi "tvrdi zidovi", ja sam imao plan da pravim otvorenu kuhinju, ali je dosao staticar, uzeo nacrt zidova, i rekao da se to NE SME dirati.

Ko bude dirao, treba ga prijaviti pa nek zida ponovo, necu da zgrada puca zbog hirova polupismenih ljudi.
Mogu se dirati pregradni zidovi izmedju soba AKO su od itonga, i nista vise.

Za sve je pribavljena uredna dozvola, ne brini (iskuliraj sa caps-om) :)

Kuhinja od 20m2 je super.
 
Erysimum Cheiri":m6gbx65d je napisao(la):
btw, posto ovde ima mnogo znalaca i experata za zgrade u koje nisu nikada ni usli, vec zeljno se setkaju po atrijumima Belvila... Price da je sve od YTONG-a bi voleo da su tacne - kada smo dobili plan stana, majstori su se uhvatili za glavu - sve je beton, samo su kupatila bila pregradjena YTONG-om i deo izmedju kuhinje i trpezarije, gde su ionako skoro celom duzinom klizna vrata. Spoljni zidovi su Beton + obloga od YTONG-a. U stanu od 100 kvadrata ima 4 zida od YTONG-a...

U pitanju su armirani betonski blokovi - prakticno zvi zidovi koji idu sa jednog kraja zgrade na drugi su od toga.

Kod mene je zid dnevne sobe koji je prema hodniku zgrade jezivo krt. Zidne police ću morati da menjam jer prosto ne mogu da izdrže teret. Još tokom montiranja je bilo jasno da tako nešto može da se desi, tokom bušenja se jako krunilo.

Ostali zidovi jesu baš dobri.
 
Krune se i beton i siporex/YTONG. Malo je tamnija prasina od betona i obicno se beton raspada oko rupe kada se busi, dok kod YTONG-a je to manje izrazeno. Ako je zid od betona mozes da okacis (uz odgovarajuci tipl) bilo sta na njega (npr. bojler pun vode), a ako je YTONG ne bi trebalo stavljati police sa knjigama i bilo sta teze - kakvi god da su tiplovi popustice vremenom ili pri jacem cimanju.

U principu - ako izbusis zid samo sa obicnom rotacionom busilicom ili srafilicom onda je YTONG, ako mora da se ukljuci udarni cekic da bi izbusio rupu - onda je beton. Ako iz betonskog zida pocne da smrdi na paljevinu - pogodio si armaturu :)
 
@privremeni

Zidne pločice ne mogu da izdrže teret? Zidne pločice i ne trebaku da nose teret, ovo mi nije jasno...
 
Najbolje probati ovo: :bash: pa ako se sruši onda je Ytong, a ako preživi onda je beton, mada i tu zavisi ko i koliko jako udara. :D
 
badbaby: Za garazu uvedes alarmni sistem koji te kosta 100 eur sa sirenom koja ce probuditi pola zgrade i kako ce onda lopov da radi na miru? A kako ces to resiti napolju? Automobil najvise i rizikuje kada je na javnom mestu jer parkiran provodi najvise vremena i samim tim moze doci u radar potencijalnih lopova. Zao mi je ali garaza je ipak bolja.
 
Ili se postavi video surveilance sistem u garazu sa detekcijom pokreta + alarm. Cim se nesto pomeri u garazi stize ti SMS ili alarm na kucni VS uredjaj. Investicija i nije velika, a provereno dobro radi. Cak i neka jeftinija CCD kamera moze da detektuje npr. da su otvorena vrata od garaze, a o paljenju svetla da ne govorimo. Moze cak i da se alarm poveze da kao trigger ima: paljenje svetla; podizanje vrata garaze; prelazak automobila preko senzora u podu garaze ili laserskog snopa iz zida/plafona (skrivenog izmedju polica sa npr. alatom)... Moze i da sep ostavi mehanicka blokada izlaza sa stubicima iz poda - sve ono sto ne moze da se izvede napolju.

Na primer dok lopov nadje skrivenu kameru u garazi i onesposobi je (ako je uopste i nadje) vec pet puta ce ti stici obavestenje da imas provalu u garazi, a ako postavis vise senzora nema sanse da ih sve pogasi pre nego sto se alarm aktivira.

Jedino ako ste te srece da nemate GSM signal u garazi sto nije retko u Belvilu.
 
alarm mozda moze spasti neki opel kadet i to od Roma iz Belvila, ali to je redak slucaj da alarm spasi automobil.

SMS alarm salje? salje ga malo sutra, postoji jammer velicine mobilnog telefona (100$) on onemogucava bilo kakav signal (SMS, GPS itd) .

Postoje uredjaji koji automatski onesposobe bilo koji alarm, bez gubljenja i delica sekunde, hocu reci da su elektronske "zastite" i kamere dobre samo u teoriji i na papiru.

U sustini nema toga sto moze obezbediti 100% zastitu, ali je moguce lopove naterati da se predomisle, da idu na automobil na kojem ima manje posla, a ne da mu se obezbedi i radionica kako bi lakse krao.
 
skuplje automobile (od 50k evra navise) je po meni najbolje cuvati na vidnom mestu, sa maksimalno dobrom mehanickom zastitom, pod nadzorom coveka (u garazi u Belvilu), jer jednom kad lopovi udju u licnu garazu, dobijaju radionicu za rad, a vi ostajete bez automobila.

Oni koji imaju jeftinije automobile 10k-20k, mislim da ne treba da strahuju u garazi, ali za skuplje kao sto sam napisao, najbolje je na vidnom mestu, pred cuvarom, sa mehanickom zastitom, neka dodaju i elektronsku (mada je ona najslabija) i nek mirno spavaju.
 
Podzemna garazna mesta u Belvillu su vrlo rizicna po pitanju zastite od kradje, brojni ulazi /izlazi...bez kontrole ljudskog faktora
Blok 23 je nekad imao slicno osmisljena podzemna garazna mesta, ali je u medjuvremenu ostao samo jedan ulaz / izlaz + cuvar na ulazu .. i to radi vrlo dobro sve ove godine
 
Erysimum Cheiri":vdp1igsu je napisao(la):
..., a ako je YTONG ne bi trebalo stavljati police sa knjigama i bilo sta teze - kakvi god da su tiplovi popustice vremenom ili pri jacem cimanju.

Upravo to, uprkos dovoljno dugim tiplovima, zidne police na tom mestu ne izlaze na kraj sa malo većim opterećenjem. Bilo je tu debelih rečnika i knjiga, istina.


Erysimum Cheiri":vdp1igsu je napisao(la):
U principu - ako izbusis zid samo sa obicnom rotacionom busilicom ili srafilicom onda je YTONG, ako mora da se ukljuci udarni cekic da bi izbusio rupu - onda je beton. Ako iz betonskog zida pocne da smrdi na paljevinu - pogodio si armaturu :)

kad smo dodavali utičnice u dnevnu sobu, bilo je pogađanja u armaturu :)
Taj zid je baš bio zaj*ban za probiti.
(armatura nije dirana, da se neko ne brine!)
 
grado":wckvui7v je napisao(la):
Najbolje probati ovo: :bash: pa ako se sruši onda je Ytong, a ako preživi onda je beton, mada i tu zavisi ko i koliko jako udara. :D

Očito neko ovde ima iskustva u tim aktivnostima.
 
Evo primera sta ce se desiti sa naseljem ako ne bude odrzavanja, postace jos jedan raspali blok Novog Beograda, tj. Beograda, sa zastakljenim sarenim terasama, blatom umesto zelenila, isaranim zidovima i sahtovima u koje upadaju ljudi.


Novi Beograd, kako je bio lep
http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=1125

http://unkool.wordpress.com/2009/03/15/novi-beograd-stare-slike/

http://flickrhivemind.net/flickr_hv..._mode=all&textinput=METALKA2&search_type=User

Ovde isto imate slike NBG, ali mi se svidela slika Trga Marksa i Engelsa, parking, i tu su bili oni automati, u koji moras ubaciti novcic ako tata kad vas vozi parkira.
http://www.flickr.com/photos/45905634@N04/4289573737/lightbox/
 
Ako ostanete bez odrzavanja zelenila mocicete da se slikate,ali doslovno.Po meni je mozda i najbolji askept belvila to odrzavanje,koje nije jeftino ali je sasvim dobro i nije luksuz vec potreba za takav kompleks.
 
"kad smo dodavali utičnice u dnevnu sobu, bilo je pogađanja u armaturu :)
Taj zid je baš bio zaj*ban za probiti.
(armatura nije dirana, da se neko ne brine!)"

Da li iko ima plan gde je instalacija? Mi bi dodali uticnice u trpezariji to jest stavili bar jednu jer sada nema ni jednu jedinu uticnicu :bash:
 
Imas razvodne kutije po zidovima - odatle izvlacis struju. To ce ti zavrsiti svaki elektricar - cim vidi gde je dozna za razvodnu kutiju i gde je postojeci utikac.
 
Pa mi bili malo razocarani kada nismo videli rolo vrata na podzemnoj garazi...mislili smo da ce biti, kad ono samo rampe....

Mogla bi da se montiraju, sto da ne? Kada se trosak podeli na sve vlasnike garaza i parking mesta, trosak bi bio zanemarljiv...

A fizicko obezbedjenje je po meni potrebno, u smislu da ipak odvraca neke kojima bi eventualno padale na pamet neke ideje. Jer morao bi da racuna na to da ga fizicko obezbedjenje moze videti i da bi se morao sukobiti s njim. A jedna stvar je nesto zeleti da ukrades, a potpuno druga da budes spreman i da se fizicki sukobis s nekim ljudima.
 
Sister":3vsqffe8 je napisao(la):
Erysimum Cheiri":3vsqffe8 je napisao(la):
La Grange":3vsqffe8 je napisao(la):
Tek ce onda biti problem sa parkingom, svaki od tih u centrali vozi po automobil.

Zgrada gde ce biti Delhaize ima svoj parking i podzemnu garazu.

Ako je to poslovna zgrada u staklu pored Irisa, definitivno. Potpuno odeljen deo podzemne garaze i sva parking mesta na otvorenom (ostavljeno samo dva reda uz samu zgradu, da ponovim)....veoma nezgodno za one stanare Irisa koji jednostavno ljudi nemaju pare za PG, ni mesto u njoj....istini za volju ima dosta javnih parking mesta cak do parkica, sa obe strane ulice plus parking prema Nevenu...


Jel Delhaize dolazi u visoku zgradu na cosku do romskog naselja ili u manju zgradu sa lukovima?
 
Jasa":1u61txul je napisao(la):
"kad smo dodavali utičnice u dnevnu sobu, bilo je pogađanja u armaturu :)
Taj zid je baš bio zaj*ban za probiti.
(armatura nije dirana, da se neko ne brine!)"

Da li iko ima plan gde je instalacija? Mi bi dodali uticnice u trpezariji to jest stavili bar jednu jer sada nema ni jednu jedinu uticnicu :bash:

Ja se više ne sećam kome sam tražio (b67 ili mace), ali dobio sam i elektro i vodovodne šeme. Probati u B67.
 
Vrh