Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Sister":12wcgbaf je napisao(la):
[ima li neki smajli koji izrazava ono ooooogromno cudjenje? Gde to i u kom delu grada mozes da pustis muziku do daske a da komsije jedva da nesto cuju

Frajla":12wcgbaf je napisao(la):
slazem se, ni ja ne znam za zgradu sa takvom izolacijom...


U moj zgradi su baš debeli zidovi i kada pustim glasniju muziku niko se niakd nije bunio, mada nemam komšije pored mene već samo iznad i prekoputa mog stana.
Predratna je zgradu u pitanju.
 
dool3":1wq1hnci je napisao(la):
Tу фазу сам прерастао у основној школи кад смо ми из 45. блока ишли да се тучемо са вршњацима из ош "ужичка реппублика" у 61. болку ваљда :D

Uzicka je u 62. bloku.

Senke, blago tebi, sta drugo da ti kazem :D
 
Frajla":3q0ciu47 je napisao(la):
dool3":3q0ciu47 je napisao(la):
Tу фазу сам прерастао у основној школи кад смо ми из 45. блока ишли да се тучемо са вршњацима из ош "ужичка реппублика" у 61. болку ваљда :D

Uzicka je u 62. bloku.

Senke, blago tebi, sta drugo da ti kazem :D



Samo sto ja ne bih nikada otisla da zivim u zgradi iz predratnog perioda, pa neka su zidovi i pola metra debeli....sto je iskljucivo stvar afiniteta, delova grada u kojima se takve zgrade nalaze i tih stvari.
 
dool3":y1dg92u1 je napisao(la):
Имам и клавијатуру и понекад волим да свирам и
Već vidim kako se Cobretti moli svim svecima i bogovima da slučajno ne izabereš njegovu zgradu.

Ako se to desi, neću imati srca da čitam njegove postove. Da ga pored svih onakvih komšija zadesi još jedan
reverzno trostruko lood.
 
:)
dool3":h982sbg7 je napisao(la):
AM":h982sbg7 je napisao(la):
5. I pločice su sasvim OK. Parket je hrast, samo što je mat lak (meni se više sviđa). Keramika je Ideal Standard. Ako bih morao da nađem manu, to je loš rad molera i loše odrađeni spojevi akrilom.

Ако нешто не волим то су сјано лакирани паркети, тако да ми мат лак одговара. Волим онај мали паркет распоређен по квадрату, па ако није тако то би променио јер оне велике паркете што су распоређени косо баш баш не волим. Плочице у купатилу мењам, јер не волим светла купатила, а видео сам да јесу таква. А прво што бих урадио то је кречење, не волим беле и равне зидове. Ја ћу ту да одрадим ону храпавост, нешто слично шпанском зиду и да обојим собе у различите боје.

Све ће то да ме кошта, а ја имам кеша само за стан и то ако успем да исценкам цену. Видео сам да у "ружи" нема двособне структуре, тако да бих узео онај трособни или троипособни, па ме интересује да ли знаш да ли може да се адаптирају станови, тј. одређени зидови руше и постављају нови, јер би рецимо спојио једну спаваћу собу са дневном у једну велику дневну собу, а кухињу бих пребацио у собу поред купатила.


malo sam zbunjena....imas kesa samo za stan a ne i za sve te radove i prepravke koje nameravas da uradis ....ali onda spominjes prvo 2soban, pa posto ga nema u zgradi koja ti se svidja kazes uzeces 3.5 soban ....Ti raspolazes jednom odredjenom sumom novca i mislis da ces se "iscenjkati" umesto dvosobnog kojeg nema za 3.5 sobni.....toliko si vest u cenjkanju?

pa nisam obavestena da je trziste nekretnina bas u tolikoj meri postalo pijaca, pa kupujemo stanove ko jaja....mozda ko zna...

a nisam znala zaista ni da je nepoznata "vlasnicka struktura" belvila kada se rasprodaju svi stanovi.....u stvari bas totalno ne razumem....jel to opet o 99 godina ili ovaj put nesto drugo..? :|
 
Sister":2akfadol je napisao(la):
malo sam zbunjena....imas kesa samo za stan a ne i za sve te radove i prepravke koje nameravas da uradis ....ali onda spominjes prvo 2soban, pa posto ga nema u zgradi koja ti se svidja kazes uzeces 3.5 soban ....Ti raspolazes jednom odredjenom sumom novca i mislis da ces se "iscenjkati" umesto dvosobnog kojeg nema za 3.5 sobni.....toliko si vest u cenjkanju?

pa nisam obavestena da je trziste nekretnina bas u tolikoj meri postalo pijaca, pa kupujemo stanove ko jaja....mozda ko zna...

a nisam znala zaista ni da je nepoznata "vlasnicka struktura" belvila kada se rasprodaju svi stanovi.....u stvari bas totalno ne razumem....jel to opet o 99 godina ili ovaj put nesto drugo..? :|

Као становник белвила, не могу да ти опишем колико си корисна људима при доношењу одлуке о куповини стана у том насељу :p ; али ћу ти ипак одговорити на питање (које узгред буди речено се тебе уопште не тиче). Дакле имам кеш за стан, али свакако сам планирао да дигнем одређени кредит да га опремим и прилагодим својим потребама и жељама. Поента је дакле у томе, што не бих да дижем кредит да бих додао за куповину самог стана; али би у случају већег троипособног стана, наравно, морао.

Што се тиче тржишта, за сада цену одређује власник белвила то је сасвим јасно. Наравно и власник се донекле орјентише према тржишту, међутим када се сви станови буду продали цену станова неће одређивати власник белвила, већ ће станови у потпуности бити препуштени тржишту некретнина.

За ово последње ми је ствар јаснија, јер до синоћ нисам био упознат са чињеницом да је комплет белвил изграђен на приватном плацу.

Ајде сада буди корисна па ми реци у вези инфостана шта се плаћа? Да ли на уплатницама има ставка градског стамбеног, јер ако се белвил приватно одржава, онда не би требало?
 
dool3":1drt9p8q je napisao(la):
Sister":1drt9p8q je napisao(la):
malo sam zbunjena....u stvari bas totalno ne razumem.... :|

Као становник белвила, не могу да ти опишем колико си корисна људима при доношењу одлуке о куповини стана у том насељу

:kk:
 
dool3":224aeulj je napisao(la):
Sister":224aeulj je napisao(la):
malo sam zbunjena....imas kesa samo za stan a ne i za sve te radove i prepravke koje nameravas da uradis ....ali onda spominjes prvo 2soban, pa posto ga nema u zgradi koja ti se svidja kazes uzeces 3.5 soban ....Ti raspolazes jednom odredjenom sumom novca i mislis da ces se "iscenjkati" umesto dvosobnog kojeg nema za 3.5 sobni.....toliko si vest u cenjkanju?

pa nisam obavestena da je trziste nekretnina bas u tolikoj meri postalo pijaca, pa kupujemo stanove ko jaja....mozda ko zna...

a nisam znala zaista ni da je nepoznata "vlasnicka struktura" belvila kada se rasprodaju svi stanovi.....u stvari bas totalno ne razumem....jel to opet o 99 godina ili ovaj put nesto drugo..? :|

Као становник белвила, не могу да ти опишем колико си корисна људима при доношењу одлуке о куповини стана у том насељу :p ; али ћу ти ипак одговорити на питање (које узгред буди речено се тебе уопште не тиче). Дакле имам кеш за стан, али свакако сам планирао да дигнем одређени кредит да га опремим и прилагодим својим потребама и жељама. Поента је дакле у томе, што не бих да дижем кредит да бих додао за куповину самог стана; али би у случају већег троипособног стана, наравно, морао.

Што се тиче тржишта, за сада цену одређује власник белвила то је сасвим јасно. Наравно и власник се донекле орјентише према тржишту, међутим када се сви станови буду продали цену станова неће одређивати власник белвила, већ ће станови у потпуности бити препуштени тржишту некретнина.

За ово последње ми је ствар јаснија, јер до синоћ нисам био упознат са чињеницом да је комплет белвил изграђен на приватном плацу.

Ајде сада буди корисна па ми реци у вези инфостана шта се плаћа? Да ли на уплатницама има ставка градског стамбеног, јер ако се белвил приватно одржава, онда не би требало?


e stvarno si biser.....razlika izmedju 2 i 3.5 s u novcu je znatna....ti kesa imas za ovaj manji, a onda bi kredit za prepravke....ako tek tako nicim izazvan takoreci u trenutku odlucis da se upustis u kupovinu ovog veceg, onda bi taj kredit otisao u cenu tog stana, a za prepravke nista....

moram da ti kazem da mi je sve to cudno, pa me ubi....kako neko moze da se koleba izmedju kupovine 60 ili 100 kvadtara ko da je u pitanje kilogram ili tri krompira....ili ko da neko tamo negde deli nesto za dz...

izvini, mislim da nisi ozbiljan. a sto se tice infostana, e tu sam, na kraju tvog posta, postala potpuno sigurna da nisi ozbiljan...kako neko ko ima takav stav, znaci"placam preko infostana zasto da placam posebno odrzavanje bloka" uopste pomislja da kupuje stan u belvilu? ma hajde, nadji nekog drugog da ti bude koristan. Jer svi koji imaju nameru da kupe ovde stan, znaju da postoji to posebno odrzavanje bloka i da se to placa vec od januara ove godine, i da je to realnost.

raspravljao bi o tome kao da i to moze biti predmet tvojih "cenkanja".....neces ti ovamo, to je sigurna stvar.
 
stavke sa infostanove uplatnice:

1. gradjevinsko zemljiste, 2. iznosenje smeca, 3.zajednicka elektricna energija, 4. ekoloska zastita, i 5. grejanje.


Sta tu nije jasno? sta ne bi trebalo da placamo mi u belvilu posto imamo posebno odrzavanje? Sta?


jos jedna mutivoda na forumu belvila
 
Moja omiljena diskusija se rasplamsava ponovo :kafa:

sta ti nije jasno kod decka sister, ima kes za 2.0, ali ako nadje extra povoljan 3.5 u Belvilu sto ne bi uzeo mali kredit da dokupi, onda nema renoviranja :)

Kako ti objasnjavas stavku gradsko gradjevinsko zemljiste za koje placas zakup gradu preko Infostan-a ako je taj zakup vec platio Blok 67 ass. uz ugovor na 99 godina, sta kad se B67 :kk: gasi kao pravno lice 2 godine po prodaji zadnjeg stana, ko nastavlja da placa zakup ili konverzuju zakupa u vlasnistvo?

Garancije na izvedene radove izvodjaca su istekle na Belville-u , ko daje 2 godine na nov stan sadasnjim kupcima?
 
[@ niki

ali covek sam kaze da stan mora da ispuni njegove zelje u pogledu plocica, i parketa i sta je vec sve nabrojao......i kazes sve je u redu da neko ide u kupovinu stana moze biti da kupim 60 a mozda i 110 kvadrata, ne znam zavisi ako mi e sad "ekstra povoljno" dadu jedan takav....meni je to porpilicno cudno i moram da kazem prvi put cujem da neko o kupovini stana razmislja na taj nacin....znas vec nije to razlika u ceni stana vec i ono posle, porez, racuni.....

o tih 99 godina....uopste se nisam udubljivala u tu materiju, ali znam da su svi stanovi i sve zgrade u kojima sam do sada zivela bili gradjeni na zemeljistu u zakupu na 99 godina......i da je ta suma unapred placena u ovom slucaju od strane B67....kao sto znam i to da verovatno nikada nisi pokusao da budes u privatnom biznisu jer da jesi znao bi da svakog meseca izmedju ostalog moras da placas i taksu na gradsko gradjevinsko zemljiste na kome je tvoj poslovni prostor....pa i kada se gradio taj tvoj poslovni prostor u nekoj zgradi, i taj koji je gradio je platio taj zakup na 99 godina, a ti svejedno moras da placas upravo ovo isto sto i mi placamo kroz infostan....nema u tom pogledu konverzije zakupa u vlasnistvo.

takav je propis i tacka. i kroz one stavke na uplatnici infostana je sto bi nasa braca rvati rekli "razvidno" da ne placamo gradu nista od odrzavanja, dakle ne olacamo duplo....

a o garancijama i da novi kupci imaju ili nemaju garanciju na 2 godine....otkuda bih ja to znala...ta garancija mora da postoji i verovatno su nasli nacin da i novi kupci takodje imaju garanciju.

i sad sta jos tu nije jasno?
 
Propisi o građevinskom zemljištu









Zemljište u Beogradu





Urbano građevinsko zemljište u Beogradu je još uvek, najvećim delom, u svojini Republike Srbije. Ovo zemljište može biti, u skladu sa važećim zakonima, javno i ostalo.

Javno građevinsko zemljište je namenjeno za izgradnju puteva, infrastrukture i drugih javnih objekata i uvek je u svojini Republike Srbije.

Ostalo građevinsko zemljište je namenjeno za izgradnju stambenih, poslovnih, proizvodnih i drugih objekata i može biti u svim oblicima svojine.

Nakon što se reše imovinsko-pravni odnosi ostalo neizgrađeno građevinsko zemljište se može dati u zakup domaćem i stranom fizičkom ili pravnom licu, radi izgradnje objekata, na period do 99 godina sa mogućnošću produženja roka. Zemljište se daje u zakup javnim nadmetanjem, ako je planirana bruto površina objekta koji se gradi do 10.000 m2, odnosno prikupljanjem ponuda ako je bruto površina objekta preko 10.000 m2.

Zemljište u zakup rešenjem daje gradonačelnik grada Beograda.

Zakupac – investitor je vlasnik izgrađenog objekta i istim može nesmetano raspolagati.








© 2001 Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda J.P.


ps. dakle, taj zakup na 99 godina se placa unapred, ali jedino ne znamo koliko godina unapred je placeno, nasla sam negde da je praksa do pet godina unapred. Koliko se ja secam B67 je deo Delta Real Estate...i u samom prodajnom paviljonu na ekranu ide prvo taj natpis....to je opet spin prica u stilu onih koje smo vec imali o hipoteci Hipo banke i svemu ostalom...
 
Sister, imas jedan veliki "+" od mene, moram da te nagradim za tvoj veliki trud i doprinos ovom forumu.
;)
 
Sister":165p98co je napisao(la):
e stvarno si biser....razlika izmedju 2 i 3.5 s u novcu je znatna....ti kesa imas za ovaj manji, a onda bi kredit za prepravke....ako tek tako nicim izazvan takoreci u trenutku odlucis da se upustis u kupovinu ovog veceg, onda bi taj kredit otisao u cenu tog stana, a za prepravke nista....

moram da ti kazem da mi je sve to cudno, pa me ubi....kako neko moze da se koleba izmedju kupovine 60 ili 100 kvadtara ko da je u pitanje kilogram ili tri krompira....ili ko da neko tamo negde deli nesto za dz...

izvini, mislim da nisi ozbiljan. a sto se tice infostana, e tu sam, na kraju tvog posta, postala potpuno sigurna da nisi ozbiljan...kako neko ko ima takav stav, znaci"placam preko infostana zasto da placam posebno odrzavanje bloka" uopste pomislja da kupuje stan u belvilu? ma hajde, nadji nekog drugog da ti bude koristan. Jer svi koji imaju nameru da kupe ovde stan, znaju da postoji to posebno odrzavanje bloka i da se to placa vec od januara ove godine, i da je to realnost.

raspravljao bi o tome kao da i to moze biti predmet tvojih "cenkanja".....neces ti ovamo, to je sigurna stvar.

ајд опет :rolleyes:

дакле, ја решавам животно питање. имам кеша, а кредит у банци ми не гине било за адаптацију било за докуп. суштина је да бих хтео да избегнем подизање већег кредита у банци.

друга ствар, питао сам за инфостан! не за белвил. дакле нећу да плаћам и градском стамбеном и белвилу за исту ствар. то сам питао. читај мало пажљивије.
 
evo ti opet ulatnica infostana za 2 s stan:

1. gradjevinsko zemljiste 124 din, 2. iznosenje smeca 249 din, 3. zajednicka elektricna energija 274 din, 4. ekoloska zastita 44 din, i 5.grejanje 4687 din.

Ako postoji nesto od "odrzavanja" pod stavkom 1, necu bre da se deranziram da trazim po netu zakone i propise sta sve tu spada za 124 dinara!!!

Jer pod ostalim stavkama ocigledno nema preklapanja i nema veze sa odrzavanjem.
Ja dakle zakljucujem da ne placam dva puta istu stvar.

Ako ti ili neko drugi misli drugacije, slobodno....


pozz.
 
prošetaj se kroz bilo koji blok na novom pa i starom beogradu pa pogledaj na šta liči to što održava gradsko stambeno...
 
То је онда ок, не плаћа се ништа дупло.
Иначе ја бих пре плаћао приватном него градском стамбеном, ту фирму би укинуо зато што млате огромне паре, а ништа не раде. Узимају месечно наканаду за одржавање фасаде 50 динара по стану, а на овој мојој згради није ништа урађено од како је направљена 70-их година, дакле 40 година узимају људима паре ни за шта; а колико је таквих зграда пута станова ух...
 
Sister":2dycy0y5 je napisao(la):
i sad sta jos tu nije jasno?
Paaa, meni nije jasno da li je Blok 67 ass isto što i Blok 67 butt.
Mislim stvarno, moram da kažem da je cela ova diskusija meni zapravo genijalna, kao da pratim neku mega komediju u nastavcima, sa 1000 epizoda, a što je najinteresantnije, kraj se uopšte i ne nazire...
Posebnu zahvalnost dugujemo Sestri, njen doprinos je ipak najveći, da se ostali ne naljute. Meni je nekako ostala najupečatljivija scena kada Sestra kao neki policajac dežura ispred zgrade i proverava da li su komadi zida koje majstori iznose iz stana koji se adaptira pripadali pregradnom ili nosećem zidu pa ako je bio pregradni ondak :cool: , a ako je bio noseći onda najpre :shok: , a kada malo dođe sebi onda sledi :rant: .
Hej, pa zašto ti nisi konkurisala za komunalnu policajku? Jednim potezom bi ubila pet muva. :D
 
Objavljen je oglas od strane direkcije za izgradnju grada i bla bla za saobrajnice u bloku 67a(gde je ruska skola).Koliko shvatam prvo ce probiti ulice i infrastrukturu a tek onda ce poceti izgradnja stambenih blokova,skole i vrtica sto je ok.
 
dool3":1jan01wl je napisao(la):
..
Ако нешто не волим то су сјано лакирани паркети, тако да ми мат лак одговара. Волим онај мали паркет распоређен по квадрату, па ако није тако то би променио јер оне велике паркете што су распоређени косо баш баш не волим. Плочице у купатилу мењам, јер не волим светла купатила, а видео сам да јесу таква. А прво што бих урадио то је кречење, не волим беле и равне зидове. Ја ћу ту да одрадим ону храпавост, нешто слично шпанском зиду и да обојим собе у различите боје...

kazu o ukusima se ne raspravlja ali o ovome ipak moram. To sto si odrastao u blokovima (ako sam dobro video 45-om) i tamo navikao na taj parket to uopste ne znaci da je on dobar, tj ti bi novi hrastov parket prve klase (od 2cm) zamenio laminatnim parketom????!!!! S konja na magarca

ne volis ravne zidove nego bi nesto slicno spanskom zidu. Spanski zid se postavlja po prometnim prostorijama kao sto su cekaonice, hodnici i sl. Uopste nije preporucljiv za stambene prostorije (zadrzavanje prasine i potreba za usisavanjem zidova !!!!). Ali kao i mnoge druge stvari kod nas ... videla zaba da se i konj potkiva .....

NHF
ali kad vec prozivas za dodjose i sl, bar po ovim tvojim stavovima ti daleko ispod njih


brkate pojamove zakupa GGZ i naknade za koriscenje GGZ. Zakup GGZ na 99 g. je placen (ili je ugovorom prdvidjeno placanje u vise rata - direkcija za GGZ obicno ne dozvoljava da se to razvlaci na duzi period, a uknjizba nebi bila moguca da to nije regulisano) i bez njega tj regulisanja istog nema gradjevinske dozvole tj izvodjenja radova!!!!

Naknada za koriscenje se placa sve dok ste korisnici GGZ i placaju je vlasnici objekta srazmerno povrsini svog prostora (stambenog, poslovnog i sl.)

kada izgradjeno GGZ predje iz oblika koriscenja u oblik vlasnistva tj svojinu naknada bi trebalo da bude ukinuta, ali ce verovatno i tada dobiti nesto da za placanje jer od cega ce da zivi grad. :D

Oni koji su recimo uspeli da dobiju vlasnistvo nad gradskim gradjevinskim zemljistem jos uvek placaju naknadu jer podzakonskim aktima nije regulisano kako da se ono obustavi i sta ce se onda placati tako da oni i dalje salju po starom na naplatu a vi probajte da ne platite pa da vidite kako kamata raste ;)
 
dool3":1bthhhd2 je napisao(la):
Ако нешто не волим то су сјано лакирани паркети, тако да ми мат лак одговара. Волим онај мали паркет распоређен по квадрату, па ако није тако то би променио јер оне велике паркете што су распоређени косо баш баш не волим. Плочице у купатилу мењам, јер не волим светла купатила, а видео сам да јесу таква. А прво што бих урадио то је кречење, не волим беле и равне зидове. Ја ћу ту да одрадим ону храпавост, нешто слично шпанском зиду и да обојим собе у различите боје.

Све ће то да ме кошта, а ја имам кеша само за стан и то ако успем да исценкам цену. Видео сам да у "ружи" нема двособне структуре, тако да бих узео онај трособни или троипособни, па ме интересује да ли знаш да ли може да се адаптирају станови, тј. одређени зидови руше и постављају нови, јер би рецимо спојио једну спаваћу собу са дневном у једну велику дневну собу, а кухињу бих пребацио у собу поред купатила.

Ako ces vec toliko sa adaptiras bolje kupi neki polovan stan, jer su dosta jeftiniji od novih.

Za zidove pogledaj dekorativni kamen - jeftin je i lako se postavlja. Bilo koji malo bolji keramicar ga moze postaviti. Za vece povrsine pogodan je vestacki, a za manje povrsine prirodni (lepse izgleda, ali je dosta tezi). Otprilike je bolji kamen 50-100 eura po kvadratu za materijal. Majstor uzme oko 10 eura po kvadratu za ruke. Imas jos nekih sitnijih troskova oko toga...

Ako ces vec da farbas, a da to lici na nesto, pogledaj spatulat, "spanski zid" je na terasi to nije pogodno za unutrasnji prostor zbog odrzavanja. Za spatulat treba dobar majstor, ali moze da se nadje. Spatulat se lako odrzava. Postoji i dosta tipova zidnih obloga. Ja sam radio u dnevnoj sobi zid iza ugaone garniture sa nekim italijanskim zidnim oblogama u kombinaciji sa prirodnim kamenom. Otprilike je jedan zid od 5 metara izasao 3000 eura.

Po meni je bolje da za te pare koje spominjes uzmes OK polovan stan i ulozis u normalnu adaptaciju nego da prekrecis zidove u novom stanu i izbaciz Marazzi plocice da bi stavio neke shlj tamne boje.

Parket u Belvilu niti je "kosi" (taj je bio hit pre 30 godina), niti je mali sitni (isto kao i kosi).
 
Vrh