Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Zar mi nemamo zakon o bankrotu? Ja znam da u SAD se briše crta posle 7 godina, tj. ako proglasiš bankrot, posle 7 godina puj pike ne važi.
 
Cobretti":3ddq47ks je napisao(la):
I nekako ponovo kupio svoj stan, preko zene ili neke fiktivne varijante, ostalo bi mu da placa 70.000+40.000=110.000evra.

Dakle vec sa tom varijantom bi sebi skinuo sa grbace oko 15.000 evra.


plasim se da ovaj dosadasnji pad cena od nekih 25% jos uvek nije dovoljan da bi ovakva racunica donela neki dobitak...nemoj zaboraviti tri stvari:

- da se u pocetku otplate kredita prvo otplacuje kamata i tek jako mali deo glavnice, dakle u primeru tvojih otplacenih 15k recimo 12-13k je otislo na otplatu kamate a samo 2-3k na otplatu glavnice, dakle dug ti ostaje manje vise isti

- ulazak u novi kredit je jako skup zbog placanja raznih jednokratnih troskova, koji se doduse mogu otplatiti i kroz rate, ali su i dalje tu, pa ti je onda glavnica toliko veca, da ne pominjem porez na prenos apsolutnih prava

- pre par godina banke su davale fiksne marze na nivou oko 2-3% + neki promenljivi euribor... sada su te marze oko 5% i jos su promenljive samo po nahodjenju same banke..... tako da ti je rizik, po meni, veliki jer ne mozes racunati da mozes predvideti rizik promene marze na osnovu poslovanja banke na tako duge periode kao sto su krediti za nekretnine

pitanje je koliki treba da bude pad cena pa da ova klackalica prevagne u korist korisnika kredita... nisam racunala ali odokativno mozda 40% i vise?
 
Cobretti":vtbsma4u je napisao(la):
Sta ako prodaju nas stan iz price, ne za npr. 70.000 e, vec za 30.000evra?

Evo bas me zanima kako je to dalje reseno u ugovorima, zasto se sad reklamira na TV ono osiguranje za slucaj nemogucnosti placanja rata kredita?

je l neko propratio pricu iz novina od pre par meseci o tome da banke radije u slucaju nenamirivih potrazivanja prodaju dug i snose kalkulisani gubitak nego da aktiviraju hipoteke same? jeste li to zakonom regulisano kod nas?
 
Veoma smo nezadovoljni Vektorom. :notok:
Nazvali smo da reklamiramo kvar (nema ni Interneta ni TV) na sta su oni rekli da ce poslati ekipu. To je bilo u subotu i evo ekipa jos nije stigla. :bash:

Da li bi neko od komsija moga da ponovi post koje su nase druge mogucnosti jer mislimo da ih odjavimo cim steknemo uslove za raskid ugovora. Kakva su vasa iskustva sa drugim provajderima? Hvala unapred
 
Kupio sam stan u Blevilu, po sadasnjim cenama, ali mislim da ce ici na nize, kad sam pitao komsije, izgleda da sam jedan od retkih koji se upecao na propagandne trikove "akcija snizenja cene" u ovoj zgradi sam jedini.....

2012 - cena m2 1200 e
2013 - cena m2 1000 e
 
Ih, pretera ga ti malo. U međuvremenu će, ako već nije, ECB početi da štampa hiljade milijardi evra za Grčku, Irsku, Španiju, Portugal, sada vidimo i za Italiju, pa kažu da treba i za Belgiju... biće ono ko zadnji magarac, a kako će to da se odrazi na cene nekretnina... pa ja se ne bi usudio da idem baš tako nisko sa ciframa za nove stanove na toj lokaciji. No, videćemo, 2013. je tu, samo što nije. :)
 
Paja":12h4hlja je napisao(la):
Veoma smo nezadovoljni Vektorom. :notok:
Nazvali smo da reklamiramo kvar (nema ni Interneta ni TV) na sta su oni rekli da ce poslati ekipu. To je bilo u subotu i evo ekipa jos nije stigla. :bash:

Da li bi neko od komsija moga da ponovi post koje su nase druge mogucnosti jer mislimo da ih odjavimo cim steknemo uslove za raskid ugovora. Kakva su vasa iskustva sa drugim provajderima? Hvala unapred

Od mogućnosti imaš (nije reklama): TotalTV (obavezna instalacija SatDisha na spoljnoj strani fasade, a moraš biti i orijentisan tako da "vidiš" satelit) ili Lelekom (moraš imati i fiksni telefon i njihov ADSL, što je po meni mnogo gora opcija od Vektora). Naravno, uvek ostaje i stara, dobra Loga3 na terasi, ali se onda oprosti od svih satelitskih kanala. :(
 
Paja":lcpej7yb je napisao(la):
Veoma smo nezadovoljni Vektorom. :notok:
Nazvali smo da reklamiramo kvar (nema ni Interneta ni TV) na sta su oni rekli da ce poslati ekipu. To je bilo u subotu i evo ekipa jos nije stigla. :bash:

Da li bi neko od komsija moga da ponovi post koje su nase druge mogucnosti jer mislimo da ih odjavimo cim steknemo uslove za raskid ugovora. Kakva su vasa iskustva sa drugim provajderima? Hvala unapred

Imam Vektor digitalnu kablovsku vec preko godinu dana. Nikada nisam imao ama bas nikakvih problema, sve perfektno funkcionise.
 
Некако и разумем ове што су полетели грлом у јагоде па купили стан одмах након завршетка белвила али ови ретки случајеви који су се после кризе и свега примили на Мишков маркетинг...?! :lol:

Правило број 1 када је у питању свака роба у Србији - Све што се рекламира код нас не ваља пимпеку.
 
Prosle godine sam kupila sebi kosulju u Massimo Dutti za 60 eura, pre par dana vidim u Barseloni istu takvu za 14 Eura....i kupim je ponovo :laugh: Zakljucak: mozda cu bas ja da kupim tu malu garsonjericu 500 Eura m2 ( onu istu koju je Grado nameracio)
 
Tacno tako. I mi bas sada aktivno gledamo da kupimo jos jedan stan :) Cene stanova nisu bas pale iako se ovde mnogo o tome pise pa cekamo da euro jos malo padne
 
Paja":q7j3d8yj je napisao(la):
Tacno tako. I mi bas sada aktivno gledamo da kupimo jos jedan stan :) Cene stanova nisu bas pale iako se ovde mnogo o tome pise pa cekamo da euro jos malo padne

ovo je bio replay na Anabelin post.

I jos da dodam da smo gledali jedan veci stan u Belvilu kome je cena pala ali ne nesto mnogo i cena je pala samo velikim stanovima. Svi nasi gosti iz inostranstva kazu da nam je lepo u Belvilu i ja mislim jos uvek da je vredelo kupiti dok je bilo boljeg izbora. Ovo sto je ostalo zaista i ne vredi bas nesto.
Meni jedino smeta nedostatak reciklaze za plastiku sto je zaista neobicno da nema za BG, uzasan servis kao sto je recimo Vektor i cigansko naselje ali se nadam da ce se to promeniti
 
PajaCene stanova nisu bas pale iako se ovde mnogo o tome pise[/quote":3cjfnqcf je napisao(la):
I jos da dodam da smo gledali jedan veci stan u Belvilu kome je cena pala ali ne nesto mnogo i cena je pala samo velikim stanovima.


uh... ti ili nisi citao/shvatio da sada b67 prodaje tipove 1 i 2c za tih 70k tj 100k pa mislis da su to opet pretpostavke ili blago tebi ako smatras da pad sa 1950e/m2 na 1450 tj 1540e/m2 nije u stvari pad za preko 25% tj 20% ili tacnije nije cena ove strukture manja za 500 tj 410 eura/m2

a sto neko rece gore, ni to nije sve ... vec nude neke pregrade, a verovatnoca je da mozes i parking mesto da dobijes za dzabe uz malo pregovora ako si zaista zainteresovan kupac
 
Paja":p3pogj0g je napisao(la):
Svi nasi gosti iz inostranstva kazu da nam je lepo u Belvillu.....
Ovo sto je ostalo zaista i ne vredi bas nesto.....
Meni jedino smeta nedostatak reciklaze za plastiku...

:lol:
 
Anabela":1fir0j9j je napisao(la):
Prosle godine sam kupila sebi kosulju u Massimo Dutti za 60 eura, pre par dana vidim u Barseloni istu takvu za 14 Eura....i kupim je ponovo :laugh: Zakljucak: mozda cu bas ja da kupim tu malu garsonjericu 500 Eura m2 ( onu istu koju je Grado nameracio)

Nemoj to sitno, uzmi nešto veće, bar onoliko koliko si pre kupila. Ima logike ta tvoja računica - na taj način smanjuješ svoj gubitak usled pada cena. Ako si npr. pre 3 godine uzela 50m2 po 2ke/m2, a za 2 god. kupiš isto 50m2 ali za npr. 1ke/m2, onda si ti suma sumarum kupila 100m2 za 150ke iliti 1k5e/m2 što je znatno manje od 2ke/m2.
Sa ovom računicom, tebe je košulja koštala 37 evra, što je skoro duplo jeftinije u odnosu na situaciju da si ostala samo na jednoj.
Novi reklamni slogan za stare kupce Belvila: kupujte duplo i uštedite. Platiš 1,5 - dobiješ 2!
 
;) samo polako sa tim kosuljama, :) jer ce neki pomisliti da nije sala i da se ovim sugerise da eto ako moze kosulji cena da padne za 75% onda moze i stanu, i ovako je krenulo da pada, cek da vidimo dokle ce.......onda vise nije problem ko ce kupiti za 500e/m2, vec da niko nece nista kupiti i svi ce cekati dok ne padne na tih 500e/m2, a onda niski start ;) .....

s druge strane :) tako nisku cenu kvadrata nisu se, cak ni u sali, usudili predloziti ni oni koji su optuzeni da lobiraju protiv belvila :/
 
pufna69":1ygjo1s0 je napisao(la):
PajaCene stanova nisu bas pale iako se ovde mnogo o tome pise[/quote":1ygjo1s0 je napisao(la):
I jos da dodam da smo gledali jedan veci stan u Belvilu kome je cena pala ali ne nesto mnogo i cena je pala samo velikim stanovima.


uh... ti ili nisi citao/shvatio da sada b67 prodaje tipove 1 i 2c za tih 70k tj 100k pa mislis da su to opet pretpostavke ili blago tebi ako smatras da pad sa 1950e/m2 na 1450 tj 1540e/m2 nije u stvari pad za preko 25% tj 20% ili tacnije nije cena ove strukture manja za 500 tj 410 eura/m2

a sto neko rece gore, ni to nije sve ... vec nude neke pregrade, a verovatnoca je da mozes i parking mesto da dobijes za dzabe uz malo pregovora ako si zaista zainteresovan kupac

ih svatio, hod'o po njoj (ceni)... opet da ponovim, pad cene od 20% je samo kod velikih stanova u Belvilu i to nije neki izbor. Samo su mi dva trosobna ponudili koje smo i pogledali ali nisu nesto posebno sem sto su veliki. Od dvosobnih imaju samo pored engleskog vrtica a njemu cena nije pala ili meni nisu rekli pravu cenu :mad: Nude pareking mesto, to je tacno. Nema jednosobnih ili dvosobnih za 1450 ili 1550 po kv.m.
 
Ako cene padnu na 500 evra onda mi recimo kupujemo onaj veliki stan od 90kvm. U proseku stari po 1900 i novi po 500 - mi smo dobili dva stana po 1200 po mkv sto i nije lose.

S tim sto smo prvi stan vise platili ali smo uzeli zaista ono sto volimo (sprat, veolicina i ostalo). I opet bi isto uradili. What is wrong with that?
To je sve trziste kao sto kazu na zapadu "location, location". Ne razumem nerviranje, posebno onih sto uopste nisu kupili stan u Belvilu.
Evo ovde gde sada zivim - stan na trecem spratu je 650.000 a stan na petom 850.000. Ovde je opet nesto sto nije u BG logicno - visi sprat visa i cena pa ko voli (i ima) nek izvoli (kupi). Stan sa pogledom na jezero na visem spratu (atika): 2.000.000. a ista zgrada! To su evropski standardi i to ce se tek videt iza neku godinu i na nasem trzistu
 
Paja":1sgjwvgd je napisao(la):
Ovde je opet nesto sto nije u BG logicno - visi sprat visa i cena pa ko voli (i ima) nek izvoli
Trauma visokih spratova je potpuno logicna, u situaciji kada u gradu ima gomila zgrada bez liftova, a restrikcije struje koje na svu srecu polako zaboravljamo su svakako ostavile dubok trag u nacinu razmisljanja onih koji su prezivljavali pentranje stepenicama na XY sprat i pored postojanja liftova u istim, cije je neodrzavanje dodatno podrzavalo teoriju kvalitetnog zivljenja na spratovima 1-2.
 
Meni licno je osvetljenost stana najvaznija osobina u odabiru stana( steceno iz licnog iskustva) ... a to se postize visim spratovima i polozajem zgrade...u Srbiji se to ne gleda na taj nacin...al stvar ukusa, ali i rizika ( prokisnjavanja i neispravnih liftova).... kad sam kupovala stan u Belvillu( mozda ce nekome biti smesan ovaj podatak): gledala sam da mi stan bude maksimalno osvetljen i da me ujutru bude jaki suncevi zraci.....lepo je zapoceti dan veselo :cool:
 
apsolutno se slazem da je osuncanost jedan od glavnih parametara za odabir stana i da spavaca soba po mogucnosti gleda na istok....da li je tu spratnost odlucujuca, sa tim se vec ne bih slozila osim ako imas bas neko drvo sa ogromnom i gustom krosnjom pa moras da pobegnes visoko....

dok sam razmisljala o kupovini, meni su bili zanimljiviji dvosobni, ali sam se bas puno mislila oko ovih jednosobnih, bas ovih koji su sada snizeni jer su dvostrano orjentisani...sto je luksuz za male stanove.... narocito su zanimljivi oni sto su na juznoj strani lepeze, vecina ih je jugo-istocne orjentacije, ali cak tako da bi zimi i sa zapada dobili u popodnevnim satima niske zrake koji bi kroz lodju mogli da dopru duboko u stan.... direktno sunce ceo dan, divota...

kod nas je jos problem visih spratova, pored liftova prokisnjavanja, povezan i sa losim pritiskom vode, nekad losijim grejanjem itd.... sve je to, kad ne funkcionise, ipak vaznije od lepog pogleda...nazalost
 
prvi puta posle mog poslednjeg posta sam izasla na ovu stranicu i ovlas pregledala postove i .....sta reci...KOJA BEDA I JAD!!!

i to sve dok mi mirno uzivamo u nasem sve posecenijem i zivljem naselju. meni je naravno zagonetka odakle vam volja vise da pucate iz coraka...

koja glupost, nevidjena....
 
Joooj... pa ko nam se to vratio! A ja mislio otišla zauvek.
Baš kao što si i došla, ajde se ti sad lepo, blago gradu, vrati mirnom uživanju u svom sve posećenijem i življem naselju, i nemoj opterećivati svoju glavicu teškim zagonetkama, moglo bi nešto da 'cvrcne' kada je preopteretiš, ako već i nije... :rolleyes:
 
Anabela":1xtr5qn0 je napisao(la):
Meni licno je osvetljenost stana najvaznija osobina u odabiru stana( steceno iz licnog iskustva) ... a to se postize visim spratovima i polozajem zgrade...u Srbiji se to ne gleda na taj nacin...al stvar ukusa, ali i rizika ( prokisnjavanja i neispravnih liftova).... kad sam kupovala stan u Belvillu( mozda ce nekome biti smesan ovaj podatak): gledala sam da mi stan bude maksimalno osvetljen i da me ujutru bude jaki suncevi zraci.....lepo je zapoceti dan veselo :cool:
Bez ikakve zle namere, čisto me interesuje, kako je buditi se sa sunčevim zracima na 38 stepeni celzijusa?
 
Vrh