Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Ja do sada nisam dozivela 38 stepeni u 8 ujutru!!! U Srbiji! Sto znaci da joj je preko dana hladovina jer sunce ide "iza" nje i samim tim joj je hladovina. Uostalom, ima klimu :laugh:
Razmisli malo pre nego sto odvalis neku glupost!
 
Da,najbolje je kada je spavaca soba ka istoku ili jugu jer te budi sunce.Cak i da ti je malo nelagodno,to moze samo da ti smeta ako spavas po ceo dan :)
 
meni je spavaća ka istoku. ujutru budi sunce posle je hladovina. sunce je jako ovih dana pa moraju da se spuštaju roletne ako ne želiš da se budiš u pola 6.
 
Evo da pojasnim fenomen budjenja suncevim zracima.... postoji mala razlika izmedju Emirata i Belvilla ali oba iskustva su podjednako prijatna...Napr u Emiratima: ceo zid u spavacoj sobi je stakleni prozor i ujutru me budi sunce koje izlazi, budi me svetlost , ( po kretanju sunca iz spavace sobe mogu cak da odredim i koliko ima sati)... U stanu u Belvillu ne vidim sunce koje izlazi ,ali me budi jaka svetlost i prijatna toplota ,koja cak prolazi i izmedju roletna ako nisu skroz spustene.... Zakljucak: ne mora svako da voli u svojoj spavacoj sobi da ima sunceve zrake ;)
 
mekbejn":3w3th2bg je napisao(la):
Anabela":3w3th2bg je napisao(la):
Meni licno je osvetljenost stana najvaznija osobina u odabiru stana( steceno iz licnog iskustva) ... a to se postize visim spratovima i polozajem zgrade...u Srbiji se to ne gleda na taj nacin...al stvar ukusa, ali i rizika ( prokisnjavanja i neispravnih liftova).... kad sam kupovala stan u Belvillu( mozda ce nekome biti smesan ovaj podatak): gledala sam da mi stan bude maksimalno osvetljen i da me ujutru bude jaki suncevi zraci.....lepo je zapoceti dan veselo :cool:
Bez ikakve zle namere, čisto me interesuje, kako je buditi se sa sunčevim zracima na 38 stepeni celzijusa?

Ako se budis u 15h to moze biti problem, ali ako ustajes oko 7h ujutru ne bi trebalo... Svasta ljudi pisu ovde.
 
grado":2mvpta6v je napisao(la):
Joooj... pa ko nam se to vratio! A ja mislio otišla zauvek.
Baš kao što si i došla, ajde se ti sad lepo, blago gradu, vrati mirnom uživanju u svom sve posećenijem i življem naselju, i nemoj opterećivati svoju glavicu teškim zagonetkama, moglo bi nešto da 'cvrcne' kada je preopteretiš, ako već i nije... :rolleyes:


samo ti i dalje stoj ispred moje kuce i gledaj.....i gledaj, i gledaj, i......zamisljaj! i ti i tvoji kompanjoni i kompanjonke, samo vi dajte svojoj masti na volju, meni ne smeta ni malo.....

ne verujem da postoji covek sa prosecnim IQ koji bi uzimao za ozbiljno vase 'strucne" i nadasve iskustvene ekspertize.

sada mi je jasno zasto je bila onolika povika na predlog da se stavi ograda oko Belvila. kako biste onda mogli da nas posmatrate koliko toliko izbliza? znas ono ulazimo, izlazimo iz garaza, ulaza....neobicno zanimljivo. :cool:
 
Suncica":1gngct7b je napisao(la):
Ja do sada nisam dozivela 38 stepeni u 8 ujutru!!! U Srbiji! Sto znaci da joj je preko dana hladovina jer sunce ide "iza" nje i samim tim joj je hladovina. Uostalom, ima klimu :laugh:
Razmisli malo pre nego sto odvalis neku glupost!

Erysimum Cheiri":1gngct7b je napisao(la):
Ako se budis u 15h to moze biti problem, ali ako ustajes oko 7h ujutru ne bi trebalo... Svasta ljudi pisu ovde.

Čemu nervoza i vređanje??? Lepo sam napisao, bez ikakve zle namere.

Dakle ono što je mene interesovalo je, da li je vrućina leti kad ti odmah od ranog jutra sunce bije u zid i prozore spavaće sobe. O klimi ne bih diskutovao.

Očigledno je da su ukusi različiti, ja baš nešto i ne volim da me sunce budi, ali me u ovom slučaju više interesovala temepreratura.

Gees, koja nervoza na ovom topicu...
 
da, u pravu si, vrucina moze biti problem.... u tih nekoliko nedelja, mesec-dva, kada su bas paklene vrucine, vec jako rano ujutru osim sto ti upadaju suncevi zraci, bude i pretoplo u sobi, sto ni meni ne prija.... tada konkretno ni spustene roletne ne pomazu, unekoliko cak naprave i losiju situaciju jer je manja cirkulacija tog toplog vazduha.....ja taj problem vrucine resavam tako sto donekle spustim roletne i otvorim vrata sobe kao i prozor trpezarije preko puta jer je stan dvostran, pa je onda super...klimu ne ukljucujem, smatram da je to bas nuzno zlo

ali sto se tice ostatka godine, kad nisu te paklene vrucine, narocito, prolece i jesen, istocno orjentisana spavca soba je ideal....grozno je kad se budis a u sobi em mracno em hladno em sivo em tmurno pa jos nisi ni siguran koje je doba dana...
 
Moj stan je istocno okrenut i do podneva je osuncan i mnogo topliji nego posle podne... za nekog ko ne voli vrucinu...mozda je ipak bolja zapadna strana ili neki drugi polozaj stana...ja licno volim da mi je u stanu svetlo i temperatura oko 24 stepeni..Tokom jula meseca ukljucila sam klimu par puta po pola sata, tokom dana...Mozda ja i nisam za statisticku analizu, jer se pokrivam jorganom tokom cele godine...
 
Anabela":1gte6v3b je napisao(la):
Mozda ja i nisam za statisticku analizu, jer se pokrivam jorganom tokom cele godine...

:) :) :) i ja i ja :) :) i to naravno iskljucivo perjanim... samo je pitanje da li onaj prolece-jesen ili zima jorgan... omiljeni su mi oni koji imaju drikere na oba, pa se zimi mogu lepo spojiti..... salu na stranu, sema sa jorganom jeste da odrzava toplotu a ne da zagreva... zato se zaista moze i pokrivati leti jorganom a da i dalje bude prijatno, pa cak i sa visokim tog-om... a opet, mom muzu je leti i carsaf previse
 
Anabela":15hu6pvs je napisao(la):
Tokom jula meseca ukljucila sam klimu par puta po pola sata, tokom dana...Mozda ja i nisam za statisticku analizu, jer se pokrivam jorganom tokom cele godine...
Momentalni razvod braka.
 
Anabela":hln1ezz3 je napisao(la):
Mozda ja i nisam za statisticku analizu, jer se pokrivam jorganom tokom cele godine...
Bez obzira na to pokrivanje, i tebe ćemo obraditi, mislim statistički. :D
 
al se nadjoste vas dvojica jarana, prepuni doskocica ;)
 
i spreda, i pozadi, i na vrhu, i na dnu, i prema suncu, i prema mesecu, i prema istoku i zapadu.....i sta ono odluciste u vezi sa 99 godina.... :D :D :D :lol: :lol: :lol:
 
Ja sam spavao pre na istoku, sa mukom se prisecam letnjih jutara kad sam se kuvao u krevetu.
100 ljudi 100 cudi, 100 zena...
 
niki":1c7thdcr je napisao(la):
al se nadjoste vas dvojica jarana, prepuni doskocica ;)
Sad ću ti ja objasnim kako i zašto je izmišljen i kakva je svrha i primena klima uređaja i kakva je štetnost ultraljubičanstvenog zraka poteklog od izvora života koji u 7handrid30 gađa u vrh organa za disanje kao najisturenije tačke tela do koje ljubičanstveni dopiru ( a nepokriveni su jorganom ili čaršavom) i realnoj opasnosti nastanka melanoma (na levoj ili desnoj nozdrvi zavisi isključivo od pozicioniranja kreveta u odnosu na prozor(e) a ne od orijentacije spavaće sobe) kao i zbog toga što roletne nisu spuštene do kraja a zavese raširene uz dalju permanentnu opasnost od dehidracije i gubitka svesti ili nesvesti, (zavisi kako kod koga, ovim drugim, aka i nekim na forumu, ionako svejedno).Ono najisturenije tačke tela treba shvatiti uslovno, u ranim jutarnjim satima kod nepokrivenih mlađih muških i konstantno kod obdarenijih ženskih osoba su to neke druge tačke.Sve to vuče i posledicu preteranog rada znojnih žlezda na +38 ( u 7 handrid 30, moram malo i ove brojeve jer funkcionalno nepismen ne znam da li je lingvistički korektno frti ili trti, ako je trti gradolog će da dobije čudne asocijacije, a onda odosmo u ludake, u svakom slučaju preskoči ovaj deo u zagradi) što proizvodi nedostatak minerala u organizmu i samim tim dovodi do pogoršanje opšteg zdravstvenog stanja, ali u krajnosti ipak neuključivanje gorepomenutog uređaja donosi mesečnu uštedu od par stotina komada nečega poprilično bezvrednog u narodu znanog kao dinar koji će se multiplikovano i za poreske vlasti misteriozno izgubiti prilikom prve neizbežne posete doktoru Miti, s tim što možemo dalje elaborirati i o pozitivnim efektima ovakvog postupanja i grinologiji(nikako gradologiji) t.j. neutrošenoj električnoj energiji, smanjenoj količini sprženog kolubarskog uglja i u atmosferu neizbačenog CO2, što će vremenom omogućiti potpuno obnavljanje ozonskog omotača i samim tim eliminisati potrebu za navlačenjem zavesa i spuštanjem roletni , a što dovodi do konačnice da orijentacija spavaće sobe postaje nebitna, isto kao i jorgani i čaršavi. ( meni svakako već i sada, ja koristim frotirski prekrivač) a bogami i ruši čitavu teoriju o poželjnosti i kvalitetu življenja i stanovanja na određenoj strani sveta.

Ako već prethodni nisu, nadam se da ti je ovaj post razbistrio svu problematiku rešavanja stambenog pitanja, dao bitne podatke o načinu i kvalitetu života u Belvilu i pomogao u donošenju strateške životne odluke.
 
Nevenkovic":24ui9mt0 je napisao(la):
niki":24ui9mt0 je napisao(la):
al se nadjoste vas dvojica jarana, prepuni doskocica ;)
Sad ću ti ja objasnim kako i zašto je izmišljen i kakva je svrha i primena klima uređaja i kakva je štetnost ultraljubičanstvenog zraka poteklog od izvora života koji u 7handrid30 gađa u vrh organa za disanje kao najisturenije tačke tela do koje ljubičanstveni dopiru ( a nepokriveni su jorganom ili čaršavom) i realnoj opasnosti nastanka melanoma (na levoj ili desnoj nozdrvi zavisi isključivo od pozicioniranja kreveta u odnosu na prozor(e) a ne od orijentacije spavaće sobe) kao i zbog toga što roletne nisu spuštene do kraja a zavese raširene uz dalju permanentnu opasnost od dehidracije i gubitka svesti ili nesvesti, (zavisi kako kod koga, ovim drugim, aka i nekim na forumu, ionako svejedno).Ono najisturenije tačke tela treba shvatiti uslovno, u ranim jutarnjim satima kod nepokrivenih mlađih muških i konstantno kod obdarenijih ženskih osoba su to neke druge tačke.Sve to vuče i posledicu preteranog rada znojnih žlezda na +38 ( u 7 handrid 30, moram malo i ove brojeve jer funkcionalno nepismen ne znam da li je lingvistički korektno frti ili trti, ako je trti gradolog će da dobije čudne asocijacije, a onda odosmo u ludake, u svakom slučaju preskoči ovaj deo u zagradi) što proizvodi nedostatak minerala u organizmu i samim tim dovodi do pogoršanje opšteg zdravstvenog stanja, ali u krajnosti ipak neuključivanje gorepomenutog uređaja donosi mesečnu uštedu od par stotina komada nečega poprilično bezvrednog u narodu znanog kao dinar koji će se multiplikovano i za poreske vlasti misteriozno izgubiti prilikom prve neizbežne posete doktoru Miti, s tim što možemo dalje elaborirati i o pozitivnim efektima ovakvog postupanja i grinologiji(nikako gradologiji) t.j. neutrošenoj električnoj energiji, smanjenoj količini sprženog kolubarskog uglja i u atmosferu neizbačenog CO2, što će vremenom omogućiti potpuno obnavljanje ozonskog omotača i samim tim eliminisati potrebu za navlačenjem zavesa i spuštanjem roletni , a što dovodi do konačnice da orijentacija spavaće sobe postaje nebitna, isto kao i jorgani i čaršavi. ( meni svakako već i sada, ja koristim frotirski prekrivač) a bogami i ruši čitavu teoriju o poželjnosti i kvalitetu življenja i stanovanja na određenoj strani sveta.

Ako već prethodni nisu, nadam se da ti je ovaj post razbistrio svu problematiku rešavanja stambenog pitanja, dao bitne podatke o načinu i kvalitetu života u Belvilu i pomogao u donošenju strateške životne odluke.

au Nevenkovicu, odmah trcim u Belville po jedan 4.0 stan, ne pitam za cenu :)
cudi me da agenti za nekretnine ne poznaju ovu argumentaciju, verovatno bih stan kupio jos juna 2008 na ovakav elaborat ;)
Belville cu eventualno razmatrati kad cena ode na 1300 bruto, pod uslovom da moze da se izabere stan u smislu orjentacije :)
 
niki":2igw2ude je napisao(la):
pod uslovom da moze da se izabere stan u smislu orjentacije :)
Pa zar ne razjasnih da će uticaj gama zraka na sablasne Nevenkoviće biti beznačajan u skoroj budućnosti?

Edit:
Ako nije bilo dovoljno mogu ja još koliko god hoćeš.
 
dovoljno, dovoljno... nemoj vise molim te, pocinjes da delujes previse misticno, bila neka politicka partija mislim da su bili Joga letaci koji su slanjem nevidjene energije umalo dobili izbore u Srbiji, ako se investitori i sva zainteresovana lica uvezana u Gordijev cvor zvani Belville skupe i odasilju jednu mantru mozda prodaja i krene :kk:
 
Primetila sam u nocnim satima, da mi komsiluk iz susedne zgrade seta po stanu u toplesu u cilju rashladjivanja od vrucine.Zakljucak: Nudizam ili klima uredjaji pitanje je sad
 
Anabela":1afmxgp9 je napisao(la):
Primetila sam u nocnim satima, da mi komsiluk iz susedne zgrade seta po stanu u toplesu u cilju rashladjivanja od vrucine.Zakljucak: Nudizam ili klima uredjaji pitanje je sad
Ja sam uvek za klimu, ali

Sreća tvoja da ova moja polu-nadžak polu-džangrizava ( fali joj još i staža i godina za full) ne stanuje u Belvilu i ne forumaši, za voajerizam bi ti sasula jedno 16 strana $%&/)&/()$%&/( i.t.d. a i bliže. Garantovano, pošto i ja tako prolazim kad god je upozorim da fundamentalno obrati pažnju na ponašanje/oblačenje po kući, sve zabrinut za život i zdravlje komšija kojima bi od šoka krvna pumpica mogla da stane.
 
Ljudi, ja stvarno ne znam, ali ovaj Nevenković se u poslednjih nekoliko dana iz korena promenio, znatno podmladio (infantilni ispadi i epizode) tako da mi je sada baš kul tip i počinjem polako da ga gotivim, a u početku mi se činilo da će jedna ferka biti neizbežna... Eto, uvek treba malo zastati, još jednom porazmisliti, izbrojati do 10 i tako to. Mogao je čovek da strada, a bez nekog posebnog razloga.
 
konacno pravi marketinski potez...... nema veze sto vam je stan u budzaku, ima klimu, a kad klima prestane da radi, mozda vam se ukaze i neka obnazena komsinica....i sve to za male pare

definitivno win-win situacija
 
Vrh