Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Dragi forumaši,

novi forum je online! Zahvaljujući korisniku "Михајло” uspeli smo da obavimo konverziju foruma na novu verziju :) :pob:

Prva stvar što se da primetiti je da je na delu novi skin foruma. Ukoliko vam on smeta skin slobodno možete da promenite preko opcije "Profile".
Nudimo sledeće skinove:
  • Beobuild White
  • Beobuild White Wide
  • Beobuild Dark
  • Beobuild Dark Wide

Sve "Wide" verzije skinova su optimizovane za ekrane 16:9 ili 16:10 dimenzija. Kako to izgleda, možete videti ovde:
V8NM4.jpg


Nove funkcije foruma:
  • Poboljšana funkcija pretrage
  • Opcija da se uz svaki thread postavi i glasanje
  • Novi sistem slanja privatnih poruka
  • Poboljšani sistem reputacije, uz svaki plus (Dugme R+ u donjem levom delu posta) se daje reputacija za korisnika i za post!
  • RSS Feed za svaku temu
  • Tagovi za teme
 
Stigao porez! Manji nego prosli godine!!! Congratulations!
 
Koliko je izašao pošto meni i dalje nije stigao? Može i na pp. Hvala
 
Aj nek neko kaze kakva je situacija sa porezom, prosle godine je bilo 26.000 din za 60 kvadrata.
 
Drugari koliko vam cene kvadrat.pitah na prosloj strani?Recite slobodno,meni je 1100 eura u zgradi staroj 40+ godina na Zvezdari bez centralnog grejanja u drugoj zoni koja ima pristup okretnici Zvezdara.
 
vucko":19albrhp je napisao(la):
Drugari koliko vam cene kvadrat.pitah na prosloj strani?Recite slobodno,meni je 1100 eura u zgradi staroj 40+ godina na Zvezdari bez centralnog grejanja u drugoj zoni koja ima pristup okretnici Zvezdara.
Tako nesto slicno kao i tvoje je bilo i za Blv prosle godine.
 
izgleda moderno, ali dzaba nema dovoljno prirodnog svetla.previsoka je ona ograda na terasi, pa ispada da zivis u nekom fancy bunkeru. Tako meni to izgleda.
 
Bulevarac":2q5pkkih je napisao(la):
izgleda moderno, ali dzaba nema dovoljno prirodnog svetla.previsoka je ona ograda na terasi, pa ispada da zivis u nekom fancy bunkeru. Tako meni to izgleda.


Ograda na terasi je izuzetno niska.....ako za nekoga stan nije dovoljno svetao, to moze biti samo zbog oblika dnevne sobe, jer verovatno o toj sobi govoris. Velika je i pravougaonog oblika, s tim sto je uza strana ona do terase....to je slucaj u 2-sobnim stanovima. Ali prozori su najveci sto sam ih do sada imala prilike da vidim, i tu je i trpezarijski prozor u istom prostoru, tako da.....ne znam, kod mene je ok, istocna strana, i verovao ili ne, ni leti ne ukljucujem klimu, jer je prijatno.....prosle godine ni jedan jedini put....a ujutro imam sunca sve do recimo 11 sati....

S druge strane postoje one alu zardinjere sa spoljne strane spavace sobe i trpezarije, i nemas utisak da si cim promolis nos sa prozora bukvalno napolju....sve zavisi od ukusa, ali to je jedna od stvari koja mi se dopala ovde.

Sto se tice poreza, prvo, onaj popust od 40 odsto za one prijavljene na adresi stana, i dalje vazi koliko sam videla. Sa tim popustom koga nazivaju "umanjenje za poreski kredit" porez je manji za oko 2.000 u odnosu na proslogodisnji. Trzisna vrednost stana je procenjena koliko vidim na oko 1100 po kvm a sa amortizacijom ispada oko 1.000.
 
Ko određuje tržišnu vrednost stana i na osnovu čega, koji "državni organ"?

Kako je moguće da se kvadrat stana na Kanarevom brdu, u zgradi staroj više decenija računa 123.500,00 RSD. Video sam rešenje svojiim očima (rešenje je za porez o nasledstvu, ne znam da li to ima neke veze).

Dakle preko 1.250,00 EUR/m2 a stanovi u Belvilu 1.000,00 EUR/m2.

Nenormalno.
 
@privremeni malo toga normalnog u ovoj zemlji ima, barem po pitanju ekonomije i trzisnih uslova. :rolleyes:
 
Hvala na odgovorima ljudi.

To valjda radi ta luda poreska uprava.

Ja sam u nekoj parnici pre 3 godine platio porez na stan na Zvezdari po 1300 eura a nema ni CG niti je blizu Bulevara.

A druga strana je placala stan salonac sa CG i na 100metara od Vuka na Vracaru 500 eura po kvadratu.

Klasicne srpske mucke as usual.Politicari i krimosi kupuju stanove na Vracaru a ne Zvezdari.
 
Za kucu kod Djerma iz 1930 i uknjizenih 77 kvadrata + dvoriste (etazno grejanje), placam oko 7000 din , opstina je Zvezdra.
stan u strogom centru (30 m od Kneza) Djure Jaksica od 57 kvadrata iz 1960 (centralno grejanje), porez je oko 12000 din opstina Stari Grad.
 
privremeni":rjfha1bk je napisao(la):
Ko određuje tržišnu vrednost stana i na osnovu čega, koji "državni organ"?

Kako je moguće da se kvadrat stana na Kanarevom brdu, u zgradi staroj više decenija računa 123.500,00 RSD. Video sam rešenje svojiim očima (rešenje je za porez o nasledstvu, ne znam da li to ima neke veze).

Dakle preko 1.250,00 EUR/m2 a stanovi u Belvilu 1.000,00 EUR/m2.

Nenormalno.



Nemoj molim te da se bunis....znaci otprilike kao prosle godine, sto je ok s obzirom na to da su nas plasili da ce biti 30 posto visi u odnosu na proslu godinu.....

A to sto se meni licno svidja sto zivim na Novom Beogradu ne znaci da je tu ista realno "elitno"....mislim da je porez za ovaj deo grada ok....uzmi u obzir sve pa ces doci do slicnog zakljucka. Licno, eto zadovoljna sam sto nije vise.
 
Da to je cena koja je vec u skladu sa drugim novim stanovima u kraju, konkretno blok kod Pirmide...
 
Sister":t36a3vad je napisao(la):
privremeni":t36a3vad je napisao(la):
Ko određuje tržišnu vrednost stana i na osnovu čega, koji "državni organ"?

Kako je moguće da se kvadrat stana na Kanarevom brdu, u zgradi staroj više decenija računa 123.500,00 RSD. Video sam rešenje svojiim očima (rešenje je za porez o nasledstvu, ne znam da li to ima neke veze).

Dakle preko 1.250,00 EUR/m2 a stanovi u Belvilu 1.000,00 EUR/m2.

Nenormalno.



Nemoj molim te da se bunis....znaci otprilike kao prosle godine, sto je ok s obzirom na to da su nas plasili da ce biti 30 posto visi u odnosu na proslu godinu.....

A to sto se meni licno svidja sto zivim na Novom Beogradu ne znaci da je tu ista realno "elitno"....mislim da je porez za ovaj deo grada ok....uzmi u obzir sve pa ces doci do slicnog zakljucka. Licno, eto zadovoljna sam sto nije vise.


Ne bunim se, nego me buni računica po kojoj je opisana nekretnina na Kanarevom brdu kod obračuna poreza vrednija od nekretnine u Belville-u.

Vidim iz vuckovog posta da to nije usamljen slučaj.
 
gospodin moler iz Zumbula koji je više puta lomio rampu je dobio krivičnu postupak, a protiv frizera iz Zumbula parnični postupak zbog iste te rampe. :kk:
jer su bili snimljeni.
u ponedeljak se rampa spušta.
 
barrcode11":ap376bmx je napisao(la):
gospodin moler iz Zumbula koji je više puta lomio rampu je dobio krivičnu postupak, a protiv frizera iz Zumbula parnični postupak zbog iste te rampe. :kk:
jer su bili snimljeni.
u ponedeljak se rampa spušta.

Konačno nešto konkretno preduzeto da bi se stalo na put bahatosti! :kk: Jel' to EC Harris odreagovao, ili kućni savet?
 
Bakar najskuplji, 400 dinara za kilogram
Na otpadima za otkup sekundarnih sirovina kilogram bakra plaćaju od 400 do 430 dinara i mnogo je skuplji od mesinga, bronze, gvožđa, aluminijuma, cinka ili olova. Kilogram gvožđa je oko 18 dinara, a aluminijuma ili olova 90. Iz tog razloga na meti lopova su i kablovi, najčešće telefonski, koji iseku, a zatim bakar pretope i prodaju vlasnicima otpada.
- Prilikom te kupoprodaje ne traži se nikakva potvrda o poreklu sirovine, a zna se da je bakar uglavnom ukraden. Vlasnici otpada, takođe, ne traže ni lične karte onih koji prodaju bakar. Ukoliko i zatraže lične karte prodavcima, uglavnom sledi interni dogovor tipa “ne uzimam tvoje podatke, ali je cena po kilogramu manja” - kaže sagovornik “Blica” iz policije i napominje da kradljivce bakra sudije uglavnom puštaju jer gledaju koliko su oni zaradili prodajom, a ne koju su štetu naneli.
 
Belvillé Status":1cbwrm0m je napisao(la):
barrcode11":1cbwrm0m je napisao(la):
gospodin moler iz Zumbula koji je više puta lomio rampu je dobio krivičnu postupak, a protiv frizera iz Zumbula parnični postupak zbog iste te rampe. :kk:
jer su bili snimljeni.
u ponedeljak se rampa spušta.

Konačno nešto konkretno preduzeto da bi se stalo na put bahatosti! :kk: Jel' to EC Harris odreagovao, ili kućni savet?
koji crni kućni savet, ECH naravno.

elem, kada sam se doselio u Bville mislio sam da će se pojaviti neka vrsta homogenizovane strukture komšija. nažalost, kao i svugde drugde je.
Kućni savet kod mene / Zumbul / deluje strašno da strašnije ne može biti.
 
barrcode11":ra1o7szn je napisao(la):
Belvillé Status":ra1o7szn je napisao(la):
barrcode11":ra1o7szn je napisao(la):
gospodin moler iz Zumbula koji je više puta lomio rampu je dobio krivičnu postupak, a protiv frizera iz Zumbula parnični postupak zbog iste te rampe. :kk:
jer su bili snimljeni.
u ponedeljak se rampa spušta.

Konačno nešto konkretno preduzeto da bi se stalo na put bahatosti! :kk: Jel' to EC Harris odreagovao, ili kućni savet?
koji crni kućni savet, ECH naravno.

elem, kada sam se doselio u Bville mislio sam da će se pojaviti neka vrsta homogenizovane strukture komšija. nažalost, kao i svugde drugde je.
Kućni savet kod mene / Zumbul / deluje strašno da strašnije ne može biti.

Ma kakav ECHaris, bio sam na njihovom sajtu, to je konsultantska kuca nije njihovo vlasnistvo ni rampa ni parking
 
z@p":2tckdof3 je napisao(la):
izgleda da nisi razumeo pitanje?
ne komentarisem ja kvalitet odrzavanja zelenih povrsina, vec zasto to stanari placaju kad su to javne povrsine, a Gradsko zelenilo http://www.zelenilo.rs/index.php?page=delatnost je zaduzeno za iste i od grada Beograda (kome opet mi placamo razne takse, doprinose i poreze) za njih dobija pare

PS
evo zasto pitam

Са кошењем се почиње од прве категорије.У току прве половине маја покошене су све површине из прве четири категорије, а то су све парковске површине, као и скверови и саобраћајнице. Сада је у току кошење површина из пете категорије, што углавном подразумева кошење у стамбеним насељима. Због снежних падавина које су биле у марту месецу и чињенице да је вегетација кренула касније него обично цела динамика радова на кошењу је померена. Након завршетка кошења у стамбеним насељима, улазимо на површине које нису приведене намени тј. нису уређене, оне припаду шестој категорије и са тим завршавамо прво кошење зелених површина.


Nije JAVNA POVRŠINA . to je površina koju su dužne da održavaju zgrade. Ako ne ugovoriš održavanje zelenila, grad po defaultu odredi gradsko zelenili i placa se preko infostana, ovako nema te stavke u infostanu, a koliko sam video zelenilo se održava kao ispred delta holdinga - odlicno

E sad, ono ,,nije javna površina" to znači da je sa ,,ove" strane regulacione linije a ne sa ,,one", ali samim tim što nije javna ne znači ne nije u javnom korišćenju, tj konkretna se ne može ograditi kao dvorište kuće + kapija + katanac, vec nju moye da koristi svako a moraju da je odrzavaju oni koji imaju nekretnine na njoj, tj. da ugovore odrzavanje sa nekim, a grad nametne javna preduzeca ako se to ne resei drugacije
 
barrcode11":126uv57l je napisao(la):
Belvillé Status":126uv57l je napisao(la):
barrcode11":126uv57l je napisao(la):
gospodin moler iz Zumbula koji je više puta lomio rampu je dobio krivičnu postupak, a protiv frizera iz Zumbula parnični postupak zbog iste te rampe. :kk:
jer su bili snimljeni.
u ponedeljak se rampa spušta.

Konačno nešto konkretno preduzeto da bi se stalo na put bahatosti! :kk: Jel' to EC Harris odreagovao, ili kućni savet?
koji crni kućni savet, ECH naravno.

elem, kada sam se doselio u Bville mislio sam da će se pojaviti neka vrsta homogenizovane strukture komšija. nažalost, kao i svugde drugde je.
Kućni savet kod mene / Zumbul / deluje strašno da strašnije ne može biti.

Dobro si to primetio, mislim da je svugde slicno, kupovina stana na elitnom mestu ti ne garantuje da cec imati kulturni komsiluk.
Odlicno da se neko potrudio da stane na kraj tom divljastvu, ako se to ne spreci na vreme, i drugi se lako povampire.
 
Citam jutros u stampi da su napadnute dve tinejdzerke u blokovima 62 i 63, i i jedna starija zena koja je uspela da se odbrani i koja je dala opis napadaca: prljav i zapusten, 5O-tih godina, smrdi na paljevinu, romske nacionalnosti....oprez devojke, garant se radi o stanovniku Romvila pored naseg naselja!! Moze da napadne i ovde, pre nego ga uhvate....
 
Vrh