Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

@Sunčica
Za razliku od ,,nećijih,, tvoj post je na mestu i istinit.
Treba insistirati na ,,legalan,, način i da onaj čij je to posao i radi

Na primer, čekalo se prvo da se ošteti Pančevački most ,da bi tek tada setili da se nehigijensko naselje ispod mosta raseli

Nije krivica stanovnika nehigijenskog naselja, nego onaj čiji to posao, što ga traljavo radi.
Koliko je dokumenata izdato , koliko ih je preseljeno , koliko je odraslih opismenjeno , koliko je lekara obišlo taj kamp....
Koliko puta je kamion gradske čistoće ušao u taj kamp bar deo đubreta da odnese...
 
boca-ica":3ijxiagf je napisao(la):
@Sunčica
Za razliku od ,,nećijih,, tvoj post je na mestu i istinit.
Treba insistirati na ,,legalan,, način i da onaj čij je to posao i radi

Na primer, čekalo se prvo da se ošteti Pančevački most ,da bi tek tada setili da se nehigijensko naselje ispod mosta raseli

Nije krivica stanovnika nehigijenskog naselja, nego onaj čiji to posao, što ga traljavo radi.
Koliko je dokumenata izdato , koliko ih je preseljeno , koliko je odraslih opismenjeno , koliko je lekara obišlo taj kamp....
Koliko puta je kamion gradske čistoće ušao u taj kamp bar deo đubreta da odnese...


Toplo savetujem da pronadjes neki drugi forum na kome se raspravlja o polozaju romske nacionalne manjine u Srbiji.

Ovo je forum na temu Belvila.
 
Suncica":3ihstsii je napisao(la):
Tu su momci iz obezbedjenja, ali to nije dovoljno. Naravno da se nikada nece ograditi naselje, ali mnogo je gore gledati tu manjinu kako kopa po kontejnerima, psuje, vija decu, pusi sa 5 godina...
Plasim se da oni prema nama nemaju tu dozu humanizma koju mi pokazujemo prema njima. Imala sam jako nezgodno iskustvo sa kradjom nedavno i videla sam kakvi mogu da budu.
Ne bih da pretvorim ovo u debatu o socioloskim uslovima i pravima manjina. Vise mi njih zalimo nego oni nas.
Ne zelim ih tu i tacka. A mislim da nisam jedina.


Tacno, i nije da ne znaju bas sta je to obzir, nego su namerno takvi kakvi jesu.

Ono sto ja mislim da uradim, to je da u mojoj zgradi pozvonim po spisku stanara na svaka vrata i upitam da li su spremni da daju svoj potpise za peticiju kojom bismo zatrazili od nadleznih vlasti sto je moguce brze resavanje problema nehigijenskih naselja oko Belvila koji predstavljaju opasnost po ljudsko zdravlje i zivotnu sredinu.

Ime i prezime, adresa i br. l.k.

To ce potrajati sigurno bar nedelju dana, jer neki ljudi nisu tu, treba vise puta ici, i dok se sve skompletira, treba otprilike toliko.

Drugi problem je sta sa ostalim zgradama, jer niko se sem nas dve ne javlja. S druge strane, treba da budemo svesni cinjenice da nasa peticija nece automatski znaciti i uklanjanje tog uzasa, to je svakom jasno. Francuzi ladno proteruju svoje cigane, Beograd ne sme jer ima svoje dezurne dusebriznike, mora da im obezbedi smestaj i ostalo.....pa da se slikaju, da slusamo jedno mesec dana kako im je tamo, i td. Sve ko po jajima.

Ali bilo bi gradjanski da sastavimo i ispotpisujemo svi stanari Belvila jednu peticiju iako realno.....morace da se ceka, to je svima jasno.

Dakle, ja cu se potruditi da dobijem bar vecinu potpisa, za pocetak. To cu da skeniram pa da ti posaljem e mejlom. Pa da vidimo dalje.
 
EC Harris je pre neki dan prosledio predsednicima Skupština stanara (a oni stanarima) ovaj info:
"Obaveštavamo vas da smo danas kontaktirali gradske vlasti radi dobijanja informacija o statusu peticije koju smo uputili po pitanju raseljavanja nehigijenskog naselja.
Ana Poznanović, pomoćnik sekretara sekretarijata za socijalnu zaštitu grada Beograda, nas je u telefonskom razgovoru obavestila da je Grad pozitivno odgovorio na inicijativu za raseljenje romskog naselja, da su oni već izvršili popis i obavili seriju razgovora sa njima.
Najavljeno nam je da ćemo zvanično obaveštenje o odlukama dobiti u ponedeljak.
O svim novim saznanjima po ovom pitanju ćete biti blagovremeno obavešteni
."


Još uvek nije stigla nikakva nova informacija posle ovoga...
 
Sister,licno im odnesite peticiju jer ne mogu da vas iskuliraju ako imate zvanicni dokument da ste predali.Ovako preko emaila ce biti kao sto je Nenad pokazao u gornjem postu.
 
nenad78":1p20c19s je napisao(la):
EC Harris je pre neki dan prosledio predsednicima Skupština stanara (a oni stanarima) ovaj info:
"Obaveštavamo vas da smo danas kontaktirali gradske vlasti radi dobijanja informacija o statusu peticije koju smo uputili po pitanju raseljavanja nehigijenskog naselja.
Ana Poznanović, pomoćnik sekretara sekretarijata za socijalnu zaštitu grada Beograda, nas je u telefonskom razgovoru obavestila da je Grad pozitivno odgovorio na inicijativu za raseljenje romskog naselja, da su oni već izvršili popis i obavili seriju razgovora sa njima.
Najavljeno nam je da ćemo zvanično obaveštenje o odlukama dobiti u ponedeljak.
O svim novim saznanjima po ovom pitanju ćete biti blagovremeno obavešteni
."


Još uvek nije stigla nikakva nova informacija posle ovoga...


Pa ovo znaci da je vec preduzeto nesto po ovom pitanju. Trebalo bi pitati EC Haris o tome....
 
Evo i kopije maila koja je upućena još 2011-01-31 lično Gradonačelniku:

СКУПШТИНА БЕОГРАДА
КАБИНЕТ ГРАДОНАЧЕЛНИКА
г. Драган Ђилас


БЕОГРАД

Поштовани градоначелниче,

Као председници Скупштине станара (скупштина станара свих зграда) у Насељу
Белвил, Блок 67, обраћамо Вам се овим писмом у нади да ћете помоћи да се реше
проблеми са којима смо суочени.


Познато нам је из средстава јавног информисања колико је било Ваше ангажовање
у погледу расељавања нехигијенског насеља код моста Газела, а што сте врло
успешно решили и тако омогућили његовим становницима много хуманије услове
за живот. Као станари населја Белвил такође смо суочени са проблемом
нехигијенског насеља које се налази уз само насеље , а које озбиљно угрожава
елементарно функционисање у оквирунасеља.


Белвил, као што Вам је сигурно познато, не представља само скуп станова, већ је
организован као насеље са додатном инфраструктуром и високим стандардима, за
шта станари плаћају знатну месечну накнаду. Око зграда се налазе цветне леје,
дечја игралишта, паркинг простор са рампама и разни други садржаји значајни за
нас станаре, али значајни и као пример како наш Београд треба да живи и да
изгледа.


Нажалост, морамо да констатујемо да становници нехигијенског насеља
девастирају овај простор на различите начине, што ствара ружну слику о нашем
граду, а власнике онемогућава у мирном и нормалном коришћењу насеља. Иако
станари насеља плаћају додатно обезбеђење, оно није у могућности да спречи
нежељена понашања. Како је поменути садржај и простор одговорност самих
станара терет поправки и набавки свих оштећених или отуђених елемената
инвестира се из личних средстава станара.


Поред континуираног уништавања насеља Белвил, постоји и проблем ризика по
људско здравље. Чињеница је да становници нехигијенског насеља скупљају
секундарне сировине које лагерују у свом насељу, непосредно уз јавне
саобраћајнице, што производи несносан смрад, а како се не обавља дератизација
дошло је до размножавања глодара - пре свега пацова. Посебан проблем
представља паљења гума и других материјала који се користе као замена огрева, а
које је у зимском периоду готово непрекидно и изазива велико аерозагађење, не
само у нашем насељу, већ и у ширем подручју овог дела Новог Београда.


Сигурни смо да сте Ви лично и Град Београд ангажовани на решавању проблема
нехигијенских насеља и обезбеђењу хуманих услова за њихове становнике.
Указујући на све ризике, овим путем Вас молимо да решавање овог конкретног


проблема убрзате, јер је то најбоље решење и за становнике нехигијенског
насеља, за град Београд, а наравно и за нас, становнике насеља Белвил.


С поштовањем,

председници скупштина станара у насељу Белвил

Edit: Nađoh još jedan mail sa ovom tematikom... :)

Obaveštavam vas da je, nakon što su prikupljeni potpisi svih predsednika Skupština stanara naselja Belville, EC Harris u ime Skupština stanara 18. marta 2011. poslao gradonačelniku Peticiju za raseljavanje nehigijenskog naselja koje se nalazi uz Belville.

O svim dospelim povratnim informacijama po pitanju upućene Peticije bićete obavešteni neposredno po prijemu istih.
 
Takođe ovom copy/pasteovanju mogu da dodam i ove mailove, tek da vidite da se nešto radi... :)

GRAD BEOGRAD
Gradska čistoća
Služba urbanističko-tehničkih i građevinskih
poslova


Mije Kovačevića 4
11000 Beograd


PREDMET:

Inicijativa za postavljanje podzemnih kontejnera

Poštovani,

Obraćamo Vam se sa molbom stanara iz naselja Belville (Novi Beograd, Blok 67), da se umesto
postojećih klasičnih kontejnera za smeće u naselju ugrade podzemni kontejneri.


Na zajedničkom sastanku predsednika Skupština stanara naselja Belville koji je održan 5. maja
2011. godine predsednik Skupštine stanara sa adresom Jurija Gagarina 14i je izneo predlog da se
pokrene Inicijativa za ugradnju podzemnih kontejnera za smeće u naselju. Predlog je podržan od
strane ostalih predsednika Skupština stanara naselja Bellville.


Predsednici skupština stanara su mišljenja da bi se ugradnjom podzemnih kontejnera značajno
poboljšao nivo higijene i čistoće u naselju (posebno u nastupajućem letnjem periodu), a samim tim
bi se poboljšao i kvalitet života stanara.


Molimo Vas da razmotrite tehničke mogućnosti za ugradnju podzemnih kontejnera i da nas
izvestite o Vašoj odluci po pitanju Inicijative stanara naselja Belville.


Unapred Vam se zahvaljujemo na saradnji.


I odgovor Gradske čistoće (via EC Harris):
Obaveštavam vas da smo od JKP „Gradska Čistoća“ dobili odgovor na Inicijativu za postavljanje podzemnih kontejnera u naselju.

U Odgovoru JKP „Gradska Čistoća“ smo obavešteni da je utvrđeno da u 2011. godini postoji mogućnost ugradnje podzemnih kontejnera na teritoriji GO Novi Beograd. Konstatovano je da je za postavljanje podzemnih kontejnera potrebno ispitati stanje podzemnih instalacija i prikupiti sve potrebne saglasnosti JKP-a što iziskuje određen vremenski period. Napomenuto je da sve troškove prilikom ugradnje i pribavljanje saglasnosti za postavljanje podzemnih kontejnera snosi JKP „Gradska Čistoća“.

EC Harris će sa JKP „Gradska Čistoća“ ostati u komunikaciji na ovu temu i izvestićemo vas po dobijanju novih informacija ili preduzetih konkretnih aktivnosti od strane JKP „Gradska Čistoća“.


Ova ideja o podzemnim kontejnerima je jednostavno jedino moguće rešenje koje će sprečiti preturanje & raznošenje đubreta na sve strane...
 
barrcode11":12p55wdu je napisao(la):
Kućni savet kod mene / Zumbul / deluje strašno da strašnije ne može biti.
Joj... ako bi mogao to malo elaborirati :)
Hm, hm... duuugo me nije bilo, neki su me možda već i zaboravili. Samo da se javim da sam tu, još uvek nisam ništa kupio u Belvilu, a vidim da ni vi baš ne uživate u svojim novim i skupo plaćenim stanovima.
Sestri predlažem da osnuje političku stranku, a one interesantne detalje od preko puta da snimi i okači negde. Trebala je i onu ciganku što je kredom crtala one stvari po ceo dan da lepo ovekoveči fotoaparatom pa sve zajedno, sa sve peticijom i ovim prvim filmićem da pošalje gosn Đilasu, a i šire.
Ovom Erizmislavu Cherookiju savetujem da se malo opusti i ne razmišlja svaki dan po pet puta o nama koji nemamo ništa u Belvilu, a ipak učestvujemo u diskusiji.
Ta ideja o žici i nije tako loša, samo još da odlučite da li će biti obična ili bodljikava, i na koju stranu će biti okrenute te bodlje.
Nisam sve čitao, izvinjavam se, verovatno je bilo još mnogo materijala za komentarisanje, ne mogu sada sve to da postignem, malo strpljenja molim. :D
 
nenad78":2x5hj0dp je napisao(la):
Evo i kopije maila koja je upućena još 2011-01-31 lično Gradonačelniku:

СКУПШТИНА БЕОГРАДА
КАБИНЕТ ГРАДОНАЧЕЛНИКА
г. Драган Ђилас


БЕОГРАД

Поштовани градоначелниче,

Као председници Скупштине станара (скупштина станара свих зграда) у Насељу
Белвил, Блок 67, обраћамо Вам се овим писмом у нади да ћете помоћи да се реше
проблеми са којима смо суочени.


Познато нам је из средстава јавног информисања колико је било Ваше ангажовање
у погледу расељавања нехигијенског насеља код моста Газела, а што сте врло
успешно решили и тако омогућили његовим становницима много хуманије услове
за живот. Као станари населја Белвил такође смо суочени са проблемом
нехигијенског насеља које се налази уз само насеље , а које озбиљно угрожава
елементарно функционисање у оквирунасеља.


Белвил, као што Вам је сигурно познато, не представља само скуп станова, већ је
организован као насеље са додатном инфраструктуром и високим стандардима, за
шта станари плаћају знатну месечну накнаду. Око зграда се налазе цветне леје,
дечја игралишта, паркинг простор са рампама и разни други садржаји значајни за
нас станаре, али значајни и као пример како наш Београд треба да живи и да
изгледа.


Нажалост, морамо да констатујемо да становници нехигијенског насеља
девастирају овај простор на различите начине, што ствара ружну слику о нашем
граду, а власнике онемогућава у мирном и нормалном коришћењу насеља. Иако
станари насеља плаћају додатно обезбеђење, оно није у могућности да спречи
нежељена понашања. Како је поменути садржај и простор одговорност самих
станара терет поправки и набавки свих оштећених или отуђених елемената
инвестира се из личних средстава станара.


Поред континуираног уништавања насеља Белвил, постоји и проблем ризика по
људско здравље. Чињеница је да становници нехигијенског насеља скупљају
секундарне сировине које лагерују у свом насељу, непосредно уз јавне
саобраћајнице, што производи несносан смрад, а како се не обавља дератизација
дошло је до размножавања глодара - пре свега пацова. Посебан проблем
представља паљења гума и других материјала који се користе као замена огрева, а
које је у зимском периоду готово непрекидно и изазива велико аерозагађење, не
само у нашем насељу, већ и у ширем подручју овог дела Новог Београда.


Сигурни смо да сте Ви лично и Град Београд ангажовани на решавању проблема
нехигијенских насеља и обезбеђењу хуманих услова за њихове становнике.
Указујући на све ризике, овим путем Вас молимо да решавање овог конкретног


проблема убрзате, јер је то најбоље решење и за становнике нехигијенског
насеља, за град Београд, а наравно и за нас, становнике насеља Белвил.


С поштовањем,

председници скупштина станара у насељу Белвил

Edit: Nađoh još jedan mail sa ovom tematikom... :)

Obaveštavam vas da je, nakon što su prikupljeni potpisi svih predsednika Skupština stanara naselja Belville, EC Harris u ime Skupština stanara 18. marta 2011. poslao gradonačelniku Peticiju za raseljavanje nehigijenskog naselja koje se nalazi uz Belville.

O svim dospelim povratnim informacijama po pitanju upućene Peticije bićete obavešteni neposredno po prijemu istih.


Dakle sakupljeni su potpisi svih predsednika skupstine stanara svih zgrada u Belvilu.....ako sada mi zasebno pokrenemo novu peticiju, to ce biti kao da ignorisemo akcije onih koji nas predstavljaju. Meni se cini da je za sada preduzeto ono sto treba. Videcemo ako ne bude rezultata sta dalje.
 
grado":3c69t610 je napisao(la):
barrcode11":3c69t610 je napisao(la):
Kućni savet kod mene / Zumbul / deluje strašno da strašnije ne može biti.
Joj... ako bi mogao to malo elaborirati :)
Hm, hm... duuugo me nije bilo, neki su me možda već i zaboravili. Samo da se javim da sam tu, još uvek nisam ništa kupio u Belvilu, a vidim da ni vi baš ne uživate u svojim novim i skupo plaćenim stanovima.
Sestri predlažem da osnuje političku stranku, a one interesantne detalje od preko puta da snimi i okači negde. Trebala je i onu ciganku što je kredom crtala one stvari po ceo dan da lepo ovekoveči fotoaparatom pa sve zajedno, sa sve peticijom i ovim prvim filmićem da pošalje gosn Đilasu, a i šire.
Ovom Erizmislavu Cherookiju savetujem da se malo opusti i ne razmišlja svaki dan po pet puta o nama koji nemamo ništa u Belvilu, a ipak učestvujemo u diskusiji.
Ta ideja o žici i nije tako loša, samo još da odlučite da li će biti obična ili bodljikava, i na koju stranu će biti okrenute te bodlje.
Nisam sve čitao, izvinjavam se, verovatno je bilo još mnogo materijala za komentarisanje, ne mogu sada sve to da postignem, malo strpljenja molim. :D


Ti si upravo pandan te budale sto je ko zna na koji nacin upao u neprodati stan i rugao nam se (sto rece Suncica) onako u lice.....sve sto i dan danas radis, pa i ovim svojim poslednjim postom, jeste da pokusavas da se narugas na sve moguce nacine.....to spada u patologiju odnosa nekih ljudi prema ovom naselju i njegovim stanarima....
 
Sister":33h4y8yf je napisao(la):
Dakle sakupljeni su potpisi svih predsednika skupstine stanara svih zgrada u Belvilu.....ako sada mi zasebno pokrenemo novu peticiju, to ce biti kao da ignorisemo akcije onih koji nas predstavljaju. Meni se cini da je za sada preduzeto ono sto treba. Videcemo ako ne bude rezultata sta dalje.

A sinoć stigao i mail sa odgovorom Sekretarijata za socijalnu zaštitu povodom upućene Peticije za raseljavanje nehigijenskog naselja u kome navode da su u toku pripremne radnje za raseljavanje. :)

Napredujemo sa mrtve tačke! ;)
 
nenad78":1k1qtsd0 je napisao(la):
Sister":1k1qtsd0 je napisao(la):
Dakle sakupljeni su potpisi svih predsednika skupstine stanara svih zgrada u Belvilu.....ako sada mi zasebno pokrenemo novu peticiju, to ce biti kao da ignorisemo akcije onih koji nas predstavljaju. Meni se cini da je za sada preduzeto ono sto treba. Videcemo ako ne bude rezultata sta dalje.

A sinoć stigao i mail sa odgovorom Sekretarijata za socijalnu zaštitu povodom upućene Peticije za raseljavanje nehigijenskog naselja u kome navode da su u toku pripremne radnje za raseljavanje. :)
Napredujemo sa mrtve tačke! ;)

Potrajace to.....nista u stampi nije nagovesteno o smestaju za njih, trebace malo propagande da ih se ubedi da podju....Djilas jeste izgovorio ono cuveno "da se zemljiste privede nameni", sto je znak da se blize neki radovi na tom delu i tu onda nema vise price, mora da idu....bar znamo da se nesto zaista radi na tome. Sve u svemu ima nade, definitivno.

Nenade hvala puno na info. :)
 
Srecno vam bilo sa raseljavanjem, ali bojim se da ce samo preci na parcelu pored. Pa na onu pored nje...i tako u krug...sve dok se ne popuni svaka prazna parcela na nbg postojace ova naselja jer grad umesto da u startu spreci ove deponije, ceka da se namnoze pa tek onda sprovodi neke mere...grozno...
 
@ grado : sada bih ti rekla nesto na tvom jeziku jer jedino tako bi razumeo, ali poenta ovog foruma nisi ti i prepucavanje sa tobom!
Molim sve koji ucestvuju na forumu da ignorisu komentare ovog tipa jer sa svakim prepucavanjem mi se udaljavamo od teme i nepotrebno trosimo energiju. Uostalom, to ce ga najvise boleti-potpuno ignorisanje:)

:blah:
toliko od mene o tvom pametovanju!

Ja sam i dalje za potpise, na svu ovu prepisku jos ako i to dodamo, pun pogodak!
Mozemo i do EC Harrisa, pa da napadamo sa svih strana :)
@ Sister dogovoricemo se oko detalja, trebace nam vremena, ali i to je nesto! Hvala na podrsci!:)
 
Ha, ha, ha ... pa vi ste već u ratnom stanju. Koji ste vi likovi, ja bi vam uveo policijski čas, ovo se potpuno otrglo kontroli!
Skoro mi jedan poznanik reče da kupuje stan, ali nikako ne bi želeo Belvil jer je čuo da je tamo ovo, ono, pa ovako, onako, itd, a ja se pravim kao da nemam pojma, kao iščuđavam se, u stilu... manemoj, ma šta kažeš, ma ko bi reko... nadam se samo da nije taj loš utisak stekao na osnovu mojih komentara, ali ko god pažljivo prati ovaj deo foruma, ima toliko diskreditujućeg materijala od strane insajdera tako da komentari nas spolja onda uopšte i nisu toliko bitni, osim možda ovoj nevaspitanoj sestri i još nekolicini.
Ako neko prodaje manji stančić za 1.200 evra po kvadratu, neka se javi, samo da nije pored garaže GSPa, da ne gleda na toplanu i da nema zaklonjen pogled (ups, da li takav postoji).
Opet idu neke reklame za naselje na TVu, nadam se da će spustiti cene još malo pa ćemo onda, Bože zdravlja, možda biti i komšije. Ali neću otkrivati da sam ja onaj grado, nisam lud. :cool:
 
Nema ratnog stanja vec se zalazemo za ono sto grad ne moze bez pritiska da resi. Taj tvoj prijatelj...mora tako da prica dok je tebi prijatelj. Stancic koji trazis i da postoji bilo gde u Bg opet bi bio skup za tebe tako da ces morati da se zadovoljis sa time sto su verovatno tvoji roditelji dobili od drzave. Ako je tezak zivot u zajednici, a ti probaj da se prikljucis nasim komsijama, mozda uskoro i za tebe grad nadje neki smestaj.
 
grado":1yzgpqwb je napisao(la):
Ako neko prodaje manji stančić za 1.200 evra po kvadratu, neka se javi, ....

Da to nije malo previše??? €1.200/m2 :shok:
Ja bih malo sačekao. ;)
 
FreeMason":1y7k633r je napisao(la):
Nema ratnog stanja vec se zalazemo za ono sto grad ne moze bez pritiska da resi. Taj tvoj prijatelj...mora tako da prica dok je tebi prijatelj. Stancic koji trazis i da postoji bilo gde u Bg opet bi bio skup za tebe tako da ces morati da se zadovoljis sa time sto su verovatno tvoji roditelji dobili od drzave. Ako je tezak zivot u zajednici, a ti probaj da se prikljucis nasim komsijama, mozda uskoro i za tebe grad nadje neki smestaj.

1. Nema ratnog, ali je vanredno ili kako bi Hrvati rekli izvanredno stanje, ako ti tako više odgovara. Ako misliš da se grad ovako odnosi prema Romima samo zato što ih niko ne pritiska, onda, izvini, ili uopšte nisi u toku ili pak nemaš pojma o politici i ekonomiji.
2. Nije mi prijatelj, već poznanik.
3. Takvih stančića ima koliko hoćeš, a ja ne kupujem da bi stanovao već da uložim pare i da izdajem.
4. Takav način razmišljanja za naše prilike uopšte nije loš. Ovde možeš do nekih prava, statusa i para najlakše doći ucenama, pretnjama i reketiranjem pa makar to bio i grad ili država. Nema više ništa na fin način, sve je otišlo dođavola.
 
Drugari,evo danasnje slike novog tramvaja,da malo smirimo emocije :p

RN0m9.jpg
 
@vucko: hvala na fotografiji......predivna zelenilo i jos lepsi crveni tramvaj......evo mene za koji dan kuci...
@Sister :ako si u julu u Bg, pijemo kafu ...
 
grado":2wymggsl je napisao(la):
Ha, ha, ha ... pa vi ste već u ratnom stanju. Koji ste vi likovi, ja bi vam uveo policijski čas, ovo se potpuno otrglo kontroli!Skoro mi jedan poznanik reče da kupuje stan, ali nikako ne bi želeo Belvil jer je čuo da je tamo ovo, ono, pa ovako, onako, itd, a ja se pravim kao da nemam pojma, kao iščuđavam se, u stilu... manemoj, ma šta kažeš, ma ko bi reko... nadam se samo da nije taj loš utisak stekao na osnovu mojih komentara, ali ko god pažljivo prati ovaj deo foruma, ima toliko diskreditujućeg materijala od strane insajdera tako da komentari nas spolja onda uopšte i nisu toliko bitni, osim možda ovoj nevaspitanoj sestri i još nekolicini.
Ako neko prodaje manji stančić za 1.200 evra po kvadratu, neka se javi, samo da nije pored garaže GSPa, da ne gleda na toplanu i da nema zaklonjen pogled (ups, da li takav postoji).
Opet idu neke reklame za naselje na TVu, nadam se da će spustiti cene još malo pa ćemo onda, Bože zdravlja, možda biti i komšije. Ali neću otkrivati da sam ja onaj grado, nisam lud. :cool:


Ovde ste se jedino ti i tvoji kompanjoni oteli kontroli zdravog razuma....
 
Anabela, vazi u svako doba....


Inace zelim da editujem sa necim sto sam pre izvesnog vremena procitala, a tice se zdravlja ljudi. Naime, jedna studija je pokazala da veci broj srcanih oboljenja npr. infarkta zabelezeno zbog uticaja zagadjenja iz zivotne sredine, i cestica koje se zbog toga nadju u vazduhu, nego zbog stresa!

Svaki stanovnik Belvila zna kako izgleda kada nase komsije potpale raznorazne sirovine i smece svake vrste.....kiseonika nedostaje a vidljivost je svedena na 10-tak metara u bukvalnom smislu reci!

A onda dodje neko na ovaj forum i kaze sta hoces, ako se oni ne uguse neces ni ti!!!

Ja to nikada nikome ne bih rekla i ne razumem kako neko moze...

A ne razumem ni kako neko moze da krivi drustvo "koliko puta je tamo dosao kamion gradske cistoce?!".....Pa da li se ta usluga placa, placaju li je svi gradjani ovog grada i zemlje? Mozda bi uz besplatnu struju i vodu, trebalo da im gradsko zelenilo uredi malo travnjake i zivu ogradu...

To sto unistavaju zdravlje ljudi koji im nista nisu krivi, to ni na koga od njih ne ostavlja nikakav utisak. Zaista jadno.
 
@Prepotentni stanovnici dela NBG

Obicno samo citam BB i retko pisem, ali sam toliko prenerazen fasizmom i rasizmom koji se ovde moze procitati da je to strashno!

Prvo, "A cigani su problem grada i leglo zaraze koje treba da stanuje na nekoj livadi a ne u sred NBG-a"... Cinjenica jeste da je problem grada to sto ljudi zive u ilegalno izgradjenim, nehigijenskim naseljima. Ali reci da je njima mesto na livadi... Grad ima mnogo problema sa kojima se ne suocava kako treba, ali sigurno nije vase da odredjujete kome je gde mesto... nesto me podseti na Hitlerove ideje... Vase pravo, koje ste i realizovali, jeste da napravite peticiju da se naselje ukloni, sto ste i ucinili, i pozitivno vam je odgovoreno... prema tome, stvarno ne razumem cemu tolika histerija...

Drugo, manje lose od prve stavke, ali jos vise pokazuje "nivo" sa koga se neki od forumasa stanovnika dela NBG obracaju ostalima je "Poceli su da me izludjuju me posetioci Delta Citija, za njih je to samo prometna ulica, a za nas mesto gde se deca igraju!"... Pa lepo, ljudi, kupite sebi ranc, pa se igrajte tamo sa svojom decom... I za vas je Knez Mihajlova "prometna ulica" a neko i zivi tamo...

Da me neko ne shvati pogresno, juce sam bio u Belvilu i vrlo sam prijatno iznenadjen uredjenoscu naselja, izgledom zgrada, trim stazom, parkinzima i sl... ali ne mogu da verujem da neki od zitelja Belvila misle da su kupili ceo kvart grada, kupivsi ulaznicu u Belvil...
 
@Brainy, to je zato sto su im uz stanove prodali i pricu da je naselje ''luks'' pa sad ljudi misle da imaju pravo i na luksuzan zivot...bez buke, guzve, cigana... Napravis blok za univerzijadu pored pruge sa pogledom na toplanu i trzni centar, unajmis par marketinskih strucnjaka, das mu zvucno ime (lepse zvuci Belvil umesto Blok 67, zar ne) i eto binga! Sad cene padaju, dolaze na neki realni nivo, normalno da ce godinama kvalitet naselja da opadne, a izgleda i kvalitet komsiluka, sad kad krenu da kupuju neluksuzni ljudi. Zao mi je sto im pale gume pod prozorima, to stoji, ali nije tu jedina krizna tacka u komunalnom haosu ovog grada. Na primer, na Cukarickoj padini je takvo stanje vec 15, 20 godina i nikom nista...
 
Vrh