Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Gradska uprava učestvovala u akciji Očistimo Srbiju

- U toku akcije, za nas je najvažnije čišćenje ovog dela oko nehigijenskog naselja kod Belvila. Uz usvajanje Akcionog plana i plana za raseljavanje ovog naselja, celo zemljište ćemo privesti nameni i omogućiti dalji razvoj Novog Beograda i na ovom delu grada - istakao je gradonačelnik.

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=64910
 
,, garant se radi o stanovniku Romvila pored naseg naselja!! Moze da napadne i ovde, pre nego ga uhvate.... ,,

@Sister
Bi li želela još jednu klinačku garavu krvavu glavu na poslužavniku....
skoro je bila jedna u autobusu pa izgleda da je malo....
 
posto verovatno da je silovatelj dve
boca-ica":25wuamwb je napisao(la):
,, garant se radi o stanovniku Romvila p-ored naseg naselja!! Moze da napadne i ovde, pre nego ga uhvate.... ,,

@Sister
Bi li želela još jednu klinačku garavu krvavu glavu na poslužavniku....
skoro je bila jedna u autobusu pa izgleda da je malo....


....Ako si koliko toliko redovni ucesnik na ovom forumu, sigurno si morao da primetis da me komentari tipa pu, pu, rasisto, fasisto i sl. uopste ne provociraju!

Skoro sam potpuno sigurna da je silovatelj dve 16 godisnje devojke koji je opisan kao "neuredan i prljav covek, romske nacionalnosti koji jako smrdi na paljevinu" upravo stanovnik nehigijenskog naselja pored naseg Belvila.

O kakvim to decijim glavama ti govoris, ne znam ali znam da si morbidan. I da ti je svejedno sto su dvema mladim devojkama zivoti UNISTENI na samom pocetku!!!
 
Moze biti i prerusen stanovnik belvila (cini se vise moguce) taj tako opisan covek....
 
Sister,spusti malo loptu ;)

Enivej,djile vam je cistio belvil II,pardon romvil juce.Sta ocete vise? :D

Salu na stranu,da li su stvarno ocistili nesto ili je to bilo samo pozerisanje za kamere?
 
vucko":2h07cpig je napisao(la):
Salu na stranu,da li su stvarno ocistili nesto ili je to bilo samo pozerisanje za kamere?

Neki se kunu da je taj dan, 4. Juna, došao "visok, naočit čovek, svetle kose. Poneo je sa sobom dve-tri metle, znojnice i kofu vode."
Bilo je tu još gospode, poneki sa kamerama i fotoaparatima.
Kako je dan odmicao, počelo je i smeća da nestaje.
"Šta kažete, dobro nam ide?" Hrabrio je saradnike visoki čovek svetle kose.
"Gospodaru, nestaje smeća, ali meni je nestala kamera, sećate se da smo se pre par sati slikali - sada je nema."
"Ne laj! Nego, kakav je to neobičan miris...? Proždire mi nozdrve, ali ne mogu da se oduprem, odakle dopire?"
"Stanite gospodaru! Ne tamo!"

Ali tad je bilo odveć dockan; visoki je svetlokosi gospodin nestao izmedju dve vatre, tražeći source čudnoga mirisa.
Saradnici se nemo pogledaše, ostaviše metle i ćutke krenuše nazad, u "grad". Do kraja dana, moglo se čuti iz više izvora, da je nešto kasnije, opet izmedju dve vatre, izašao čovek, visok, ali sav zagaravljen i vonjaše. Navodno je krenuo prema bloku 62, ili 3.

"Koj si ti? Nepoznajemte!" Prekinuo je na sekund zalivanje kartona vodom jedan drugi gospodin;
"Ja?" Okrenuo se, "ja sam ODJILAS..."
 
privremeni":1hfffkc8 je napisao(la):
vucko":1hfffkc8 je napisao(la):
Salu na stranu,da li su stvarno ocistili nesto ili je to bilo samo pozerisanje za kamere?

Neki se kunu da je taj dan, 4. Juna, došao "visok, naočit čovek, svetle kose. Poneo je sa sobom dve-tri metle, znojnice i kofu vode."
Bilo je tu još gospode, poneki sa kamerama i fotoaparatima.
Kako je dan odmicao, počelo je i smeća da nestaje.
"Šta kažete, dobro nam ide?" Hrabrio je saradnike visoki čovek svetle kose.
"Gospodaru, nestaje smeća, ali meni je nestala kamera, sećate se da smo se pre par sati slikali - sada je nema."
"Ne laj! Nego, kakav je to neobičan miris...? Proždire mi nozdrve, ali ne mogu da se oduprem, odakle dopire?"
"Stanite gospodaru! Ne tamo!"

Ali tad je bilo odveć dockan; visoki je svetlokosi gospodin nestao izmedju dve vatre, tražeći source čudnoga mirisa.
Saradnici se nemo pogledaše, ostaviše metle i ćutke krenuše nazad, u "grad". Do kraja dana, moglo se čuti iz više izvora, da je nešto kasnije, opet izmedju dve vatre, izašao čovek, visok, ali sav zagaravljen i vonjaše. Navodno je krenuo prema bloku 62, ili 3.
"Koj si ti? Nepoznajemte!" Prekinuo je na sekund zalivanje kartona vodom jedan drugi gospodin;
"Ja?" Okrenuo se, "ja sam ODJILAS..."


Duhovito, vrcavo, pismeno.....sada cu da ti dodam reputaciju zbog toga.

Ja naravno jos uvek stojim pri svome da je silovatelj iz jednog od nehigijenskih naselja u okolini Belvila, a posto je onaj deo prema buvljaku najvise naseljen i u njemu se najvise pali i nesnosljiv smrad od paljevine tu stoji non stop - dovoljno da prodjete blizu pa da se i sami uverite - on je upravo odatle! Videcete kada ga uhvate, a u medjuvremenu, povedite racuna o licima takvog opisa ako se nadju unutar zgrada ili ulaza u zgradu...Devojke su napadnute u 9 UJUTRO u liftu!!!
 
Toga sam se najvise i plasila. Posebno me brine zbunje i rastinje u Djordja Stanojevica, dusu dalo za manijake!
Skoro sam prolazila tom ulicom vracajuci se iz Rodica, ispred mene je islo njih troje (dva muskarca i jedna zena). U momentu nisam mogla da verujem svojim ocima, jedan od njih se zaustavio i poceo da mokri tik uz trotoar! Nije se obazirao sto ljudi prolaze!
Belville treba definitivno ograditi! Takodje bi trebalo uvesti rampe za ulaz i izlaz. Poceli su da me izludjuju me posetioci Delta Citija, za njih je to samo prometna ulica, a za nas mesto gde se deca igraju!
Trebali bismo da pokrenemo peticiju za ciscenje one ciganmale! Juce se neki njihov klinac igrao sa makazama i jurio ostalu decu, sutra ce da napadnu neko dete iz komsiluka. A mi sve to gledamo i cekamo grad da se trgne iz sna.
Da ih malo ubrzamo jednom peticijom?
 
vucko":289ishq5 je napisao(la):
Salu na stranu,da li su stvarno ocistili nesto ili je to bilo samo pozerisanje za kamere?

4. juna ujutru sam prolazio kroz Jurija Gagarina i videh barem 40-50 mladića i devojaka u narandžastim majcama i sa kesama u rukama kako punom parom skupljaju smeće duž oboda Romvila i po onoj poljani gde je sada divlji buvljak... Popodne kada sam opet projurio tu videh da su im se pridružili i razni kamioni & cisterne Gradske čistoće, i da smeća i otpadaka - nema.
Na žalost, efekat će naravno biti kratkog daha (jer se opet gradske vlasti bave posledicama, a ne uzrokom...).
 
Suncica":1gfupwgl je napisao(la):
Toga sam se najvise i plasila. Posebno me brine zbunje i rastinje u Djordja Stanojevica, dusu dalo za manijake!
Skoro sam prolazila tom ulicom vracajuci se iz Rodica, ispred mene je islo njih troje (dva muskarca i jedna zena). U momentu nisam mogla da verujem svojim ocima, jedan od njih se zaustavio i poceo da mokri tik uz trotoar! Nije se obazirao sto ljudi prolaze!
Belville treba definitivno ograditi! Takodje bi trebalo uvesti rampe za ulaz i izlaz. Poceli su da me izludjuju me posetioci Delta Citija, za njih je to samo prometna ulica, a za nas mesto gde se deca igraju!
Trebali bismo da pokrenemo peticiju za ciscenje one ciganmale! Juce se neki njihov klinac igrao sa makazama i jurio ostalu decu, sutra ce da napadnu neko dete iz komsiluka. A mi sve to gledamo i cekamo grad da se trgne iz sna.
Da ih malo ubrzamo jednom peticijom?

Sumnjam da je to moguce uraditi, obzirom da vlasnici stanova u belv. nisu vlasnici zemlje i parka, vec samo zakupci-vlasnici povrsine na kojoj je zgrada, ili gresim ? Ako bi ipak to bilo moguce, onda i sva ostala naselja mogu da ograde "svoje" parkove ?
 
Suncica":1iszej4z je napisao(la):
Toga sam se najvise i plasila. Posebno me brine zbunje i rastinje u Djordja Stanojevica, dusu dalo za manijake!
Skoro sam prolazila tom ulicom vracajuci se iz Rodica, ispred mene je islo njih troje (dva muskarca i jedna zena). U momentu nisam mogla da verujem svojim ocima, jedan od njih se zaustavio i poceo da mokri tik uz trotoar! Nije se obazirao sto ljudi prolaze!
Belville treba definitivno ograditi! Takodje bi trebalo uvesti rampe za ulaz i izlaz. Poceli su da me izludjuju me posetioci Delta Citija, za njih je to samo prometna ulica, a za nas mesto gde se deca igraju!
Trebali bismo da pokrenemo peticiju za ciscenje one ciganmale! Juce se neki njihov klinac igrao sa makazama i jurio ostalu decu, sutra ce da napadnu neko dete iz komsiluka. A mi sve to gledamo i cekamo grad da se trgne iz sna.
Da ih malo ubrzamo jednom peticijom?


Neko je vec ovde spomenuo peticiju za uklanjanje tog rugla i opasnosti od Romvila....to je i jedini nacin da se stvari rese....svakodnevno idu po bloku, sede po travnjacima na kojima nakon njih ostaju papirici i tetrapak ambalaza, bacaju smece oko kontejnera, igraju se po belvilu ko da je njihov, ah da, sede ispred prodavnica i piju pivo....

Ograda uopste nije lose resenje, samo bili bismo na stupu srama, samo bi brujalo o tome kako mislimo da smo nesto posebno jer jedini u gradu imamo ogradjeno naselje.....iovako ima ljudi koji nam jednostavno ne prastaju sto zivimo ovde, ima tu neka patologija sto se tice nekih ljudi i Belvila....
 
Nisu mi jasni ljudi koji se raspravljaju sa misevima koji nisu deo naseg naselja. Zasto imate potrebu da branite nesto sto ste platili i u cemu uzivate. Mnogo mi je lepo. Stan sam platio 200.000 i jos mnogo vise. Lepo mi je. Uzivam. Park ispod mog prozora je uvek pokosen, smece pokupljeno, jednostavno sve je cisto. Klinac mladji ima super drustvo a stariji se ne bi vratio u stari kraj. Nisam mogao vise da citam defetiste i razne dobronamernike koji se sekiraju za nase eventualne probleme.
Pozdrav svim komsijama.
 
To zlonamernima ne ulazi u glavu tj. svesni su oni svega toga, ali takav je covek... Svasta se pisalo, da se prvo zgrade nece ni zavrsiti, da problem sa parketom nece biti resen, da se ljudi nece useliti (Miskovic, droga, Saric, Hipo bla bla), pa da se stanovi nece uknjiziti - srpska posla, sta reci.

Inace, bilo je i price da ce porez biti nenormalno visok - ove godine sam za celu godinu platio (resenje stiglo pre deset dana) kao prosle za pola godine. Dakle, ni "argument" skupog poreza vise ne pije vodu.

Odselice i rome, a koliko malopre primetih sa desne strane Jurija Gagarina, preko puta buvljaka vec su uradili nadvoznjak/rampu ka novom mostu sto znaci da nastavak sledi - saobracajnica preko buvljaka i danasnjeg "romvila".

Ja odavno ne obracam paznju na gluposti raznih forumskih experata, posto su, generalno, u pitanju razno-razni indijanci.

Besmislene diskusije.
 
I jedna ispravka, ako je to uopste vazno, stan iz koga nam se rugala ta bu******** se nalazi na 8. spratu, jedino ti stanovi nemaju zastakljenu terasu.
 
Sister":3eknrcs6 je napisao(la):
Pre izvesnog vremena jedna bu**** je u popodnevnim casovima i potpuno go ko od majke rodjen proveo celo popodne na lodji izvodeci sam sa sobom znate vec sta, usput budno motreci na drugu stranu, stanare susedne zgrade i mlateci svojim .....prema njima!!!....

"Celo popodne" je "mlatio" prema susedima, a niko da prijavi??? :rolleyes:
 
Sister":5owakhxd je napisao(la):
Neko je vec ovde spomenuo peticiju za uklanjanje tog rugla i opasnosti od Romvila....to je i jedini nacin da se stvari rese....svakodnevno idu po bloku, sede po travnjacima na kojima nakon njih ostaju papirici i tetrapak ambalaza, bacaju smece oko kontejnera, igraju se po belvilu ko da je njihov, ah da, sede ispred prodavnica i piju pivo....

Ograda uopste nije lose resenje, samo bili bismo na stupu srama, samo bi brujalo o tome kako mislimo da smo nesto posebno jer jedini u gradu imamo ogradjeno naselje.....iovako ima ljudi koji nam jednostavno ne prastaju sto zivimo ovde, ima tu neka patologija sto se tice nekih ljudi i Belvila....

Pa hajde da se angazujemo, potpise cemo sigurno prikupiti, koga god sam u naselju pitala rekli su da jedva cekaju da potpisu tako nesto!
Neka se grad probudi!
Ljudi ne kapraju da onaj ko je mogao da kupi stan u datom trenutku, cena kvadrata za novogradnju na normalnoj lokaciji nije bila nista jeftinija, samo je kvalitet bio losiji!
Ja se divim energiji koju oni ulazu da nam pokazu kako smo mi pogresili!Iako nemaju pojma kako je ovde:) Prosli su na putu do Delta City-ja
A cigani su problem grada i leglo zaraze koje treba da stanuje na nekoj livadi a ne u sred NBG-a!
 
Podrska za peticiju,pogurajte grad da radi svoj posao.Sigurno znate nekog iz svakog ulaza,svako skupi potpise u zgradi,saberete ih na kraju i predate opstini,gradu ili ko god da je nadlezan.Cisto da znaju da niste budale jer bi oni ostavilo to naselje do kraja sveta.

Cim pre se iseli naselje tim pre ce biti pravljena nova autobuska stanica na tom mestu i ceo kraj ce biti jos vise urbanizovan,da ne govorim o mostu i UMP-u :kk:
 
Suncica":17n4o7af je napisao(la):
Sister":17n4o7af je napisao(la):
Neko je vec ovde spomenuo peticiju za uklanjanje tog rugla i opasnosti od Romvila....to je i jedini nacin da se stvari rese....svakodnevno idu po bloku, sede po travnjacima na kojima nakon njih ostaju papirici i tetrapak ambalaza, bacaju smece oko kontejnera, igraju se po belvilu ko da je njihov, ah da, sede ispred prodavnica i piju pivo....

Ograda uopste nije lose resenje, samo bili bismo na stupu srama, samo bi brujalo o tome kako mislimo da smo nesto posebno jer jedini u gradu imamo ogradjeno naselje.....iovako ima ljudi koji nam jednostavno ne prastaju sto zivimo ovde, ima tu neka patologija sto se tice nekih ljudi i Belvila....

Pa hajde da se angazujemo, potpise cemo sigurno prikupiti, koga god sam u naselju pitala rekli su da jedva cekaju da potpisu tako nesto!
Neka se grad probudi!


Ljudi ne kapraju da onaj ko je mogao da kupi stan u datom trenutku, cena kvadrata za novogradnju na normalnoj lokaciji nije bila nista jeftinija, samo je kvalitet bio losiji!
Ja se divim energiji koju oni ulazu da nam pokazu kako smo mi pogresili!Iako nemaju pojma kako je ovde:) Prosli su na putu do Delta City-ja
A cigani su problem grada i leglo zaraze koje treba da stanuje na nekoj livadi a ne u sred NBG-a!

Ja sam za, evo ja cu u djurdjevku pokusati to da odradim ovih dana. U oba ulaza. Pored imena i prezimena, treba i br. lk ili neke id isprave. Ne treba nam niko sa strane, pa ni predsednik kucnog saveta, treba samo da na ovom forumu imamo otprilike po jednog predstavnika iz svake zgrade koji bi bio voljan to da obavi, po spisku stanara. Onda na kraju, dogovorimo se kako cemo dostaviti to tamo gde treba.
 
Izgleda da mi je moderator izbrisao prethodni post, ovog puta verovatno zbog opisa onoga sto se dogodilo na terasi preko puta......

U poslednje vreme to cini non stop. Svaka cast za politicku korektnost Igore, meni licno je takav pristup krajnje bledunjav i ne stiti nista, a i eticki mi je upitan. Ali, nema veze...
 
Na tom mestu moze da bude avionskla pista, sto se mene tice, ali mi je cigana dosta!
Sister, posto vidim da jedino sa Vama postoji neki dogovor, mozemo da pokrenemo "lavinu", sto nam je mnogo bolje nego da sedimo za kompom dok nas moderatori ismevaju.
 
Ne mogu da shvatim da je nekom tesko da sidje u podrum i potpise peticiju. ja nisam znao gde je ta prostorija pa sam pitao momka iz obezbedjenja - nije tesko naci.

mislim da je ogradjivanje povrsina kao sto je ova u naselju zabranjena.
 
Cobretti":1cadneye je napisao(la):
Aj nek neko kaze kakva je situacija sa porezom, prosle godine je bilo 26.000 din za 60 kvadrata.
FreeMason":1cadneye je napisao(la):
60 kvadrata 12.500din., prosle godine 15.700din.

Meni je npr. prosle godine bio 26000 ove 25000 za stan 60 kvm. Prosle godine sam imao umanjenje za 15600 din., ove 12500. Tako da ispada da mi je ustvari porez veci za 2000 din. u odnosu na proslu godinu. Plus garaza ali tu nema umanjenja, porez isti kao prosle godine (tj. iznos poreza za garazu je manji za oko 2,44 dinara :D )
 
Meni se ne svidja ideja ogradjivanja bloka stambenih zgrada...ne bih volela da vidim zicanu ogradu u blizini moje zgrade......ukoliko se problem raseljavanja ilegalno naseljenih lica( bili oni manjina ili ne), deratizacije i dezinfekcije ne moze resiti na civilizovan nacin ,pre sam za permanentno prisustvo par policajaca oko ciganskog naselja
 
Tu su momci iz obezbedjenja, ali to nije dovoljno. Naravno da se nikada nece ograditi naselje, ali mnogo je gore gledati tu manjinu kako kopa po kontejnerima, psuje, vija decu, pusi sa 5 godina...
Plasim se da oni prema nama nemaju tu dozu humanizma koju mi pokazujemo prema njima. Imala sam jako nezgodno iskustvo sa kradjom nedavno i videla sam kakvi mogu da budu.
Ne bih da pretvorim ovo u debatu o socioloskim uslovima i pravima manjina. Vise mi njih zalimo nego oni nas.
Ne zelim ih tu i tacka. A mislim da nisam jedina.
 
Ni ne mozete ograditi naselje,jedino peticija,manje price vise rada drugari,samo malo da imate srece to jest da se poklope interesi nekih politicara i iselice to nelegalno naselje :kk:
 
Vrh