Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

alibaba":2ck6ttlo je napisao(la):
Sister":2ck6ttlo je napisao(la):
Ljudi jos uvek i to u velikom broju nisu opremili do kraja svoje stanove. Nemaju tepihe i zavese, verovatno cekaju da kupe nesto malo bolje, a sve dobro je jako skupo, iz jednog razloga sto se sve te stvari ne kupuju za mesec ili dva, vec ipak za duzi vremenski period. Ja jos uvek u dnevnom boravku nemam tepihe samo zbog toga.....S tim sto zaista mogu da se pohvalim da samo povremeno, veoma retko, cujem ponesto od komsija uokolo, a svi zive tu. Ono za vodokotlic vise i ne primecujem...Sto me navodi na zakljucak da su ti ljudi koje tako cujete i koji vam ne daju mira iskljucivo krajnje nekulturni ljudi bez imalo obzira da neko jos zivi s njima u zgradi.
He,he, ljudi pljunili po 100K € za stan a nemaju za tepih.... ma daj
Pa kada neko kupuje stan, reci da je platio 100 hiljada evra ne upucuje bas na neki luksuz.....pobogu.
A jesi li skoro gledao posto su dobri tepisi? Ispod 80 hiljada, a samo za dnevni boravak treba dva, nema nigde. Plus trpezarijski, plus za spavacu sobu, plus za dva predsoblja od kojih za glavno predsoblje nije dovoljna staza vec solidan tepih srednjih dimenzija....pa izracunaj!!!

I onda se odlucis da to odradis polako....i onda ako si nehajan nerviras komsije udarajuci ih odozgo po glavi svojim recimo klompama!
 
Erysimum Cheiri":3ap9joay je napisao(la):
To je tako kod svih stanova i uopste bilo cega u novogradnji (poslovni prostor, fabrike - sve), jer po nasem zakonu do skoro nije bilo ni moguce kupiti zemljiste vec ga samo izjanmiti na 99 godina.

Sta ce biti za 99 godina - hm, pa u Srbiji se ne zna sta ce biti sledeceg meseca, tako da je savim izvesno da o tome niko (ni zakonodavac, a ni zakupac) zapravo nije razmisljao.
NHF ali ocito da se ne bavite ovom oblasti

evo jednog pojasnjenja konverzije prava svojine u skladu sa zakonom, naravno u slucaju Luke beograd to je problematicno :D ali pre ili kasnije ce zaziveti.

Konverzija prava korišćenja građevinskog zemljišta je dobrovoljna, a zavisno od toga ko je korisnik zemljišta konverzija prava korišćenja građevinskog zemljišta u pravo svojine vršiće se bez naknade i sa naknadom.
Konverzija prava korišćenja građevinskog zemljišta u pravo svojine bez naknade predviđena je za većinu subjekat koji koriste građevinsko zemljište, odnosno za:
– državne organe, uključujući građevinsko zemljište koje koriste sva pravna lica čiji su oni osnivači;
– lica koja su upisana kao nosioci prava korišćenja na izgrađenom građevinskom zemljištu u državnoj svojini;
– vlasnike posebnih fizičkih delova u stambenim zgradama sa više stanova, poslovnim i poslovno-stambenim zgradama izgrađenim na građevinskom zemljištu u državnoj svojini, osim onih koji po novom Zakonu mogu da ostvare pravo na konverziju prava korišćenja u pravo svojine uz naknadu;
– vlasnike objekata ili posebnih fizičkih delova objekta, izgrađenim na građevinskom zemljištu za koje je zaključen ugovor o zakupu radi izgradnje na rok preko 50 godina, srazmerno površini posebnih fizičkih delova čiji su vlasnici.
PS
posto je ovo gradsko gradjevinsko zemljiste u zakupu i to samo deo ispod objekata zasto se insistira da stanari placaju odrzavanje zelenih povrsina!!!! to je posao gradskog zelenila i oni za to od grada dobijaju pare (za sve javne zelene povrsine)
 
@z@p, zato sto su stanovnici belvila zadovoljni trenutnom ponudom za odrzavanje, a drugih ponuda i nema. takav sam ja utisak stekao , kada sam postavio to pitanje.
 
izgleda da nisi razumeo pitanje?
ne komentarisem ja kvalitet odrzavanja zelenih povrsina, vec zasto to stanari placaju kad su to javne povrsine, a Gradsko zelenilo http://www.zelenilo.rs/index.php?page=delatnost je zaduzeno za iste i od grada Beograda (kome opet mi placamo razne takse, doprinose i poreze) za njih dobija pare

PS
evo zasto pitam

Са кошењем се почиње од прве категорије.У току прве половине маја покошене су све површине из прве четири категорије, а то су све парковске површине, као и скверови и саобраћајнице. Сада је у току кошење површина из пете категорије, што углавном подразумева кошење у стамбеним насељима. Због снежних падавина које су биле у марту месецу и чињенице да је вегетација кренула касније него обично цела динамика радова на кошењу је померена. Након завршетка кошења у стамбеним насељима, улазимо на површине које нису приведене намени тј. нису уређене, оне припаду шестој категорије и са тим завршавамо прво кошење зелених површина.
 
Načuo sam da se taj "99 godina" pasus u novim Ugovorima i ne pominje.

Bilo bi dobro ako neko zna ovo podrobnije da objasni, ili da potvrdi da se ovaj pasus u novim Ugovorima ne pominje i ako ne - zašto j e izbačen.
 
@zap,jesam dobro sam razumeo pitanje, i jasno mi se sta pricas, potpuno se slazem sa tobom.
Kao sto rekoh kada sam postavio pitanje zasto odrzavanje kosta 0.4e po m2 (meni se ucinilo skupim), vecina se javila da kaze da je to ok cena i da nije skupa, te da ako meni ne odgovara, ja i nisam za to naselje. Obzirom da mene apsolutno ne interesuje zivot u takom nekom naselju, nisam bio toliko zainteresovan da ulazim u duzu raspravu oko cene odrzavana, konkurentnosti ponude, itd...
Kada sam postavljao ta pitanja oko cene odrzavanja, tu su se naprasno pojavili useri sa 3-4 posta ukupno, koji su zdusno branili cenu od 0.4e. U jednom trenutku sam pomislio da razgovaram sa samim vlasnikom te firme za odrzavanje, a ne nekim obicnim forumasima.
Ako ljudima koji stanuju tamo, cena od 0.4 po m2 odgovara, sta ima meni da smeta, koji nikada tamo necu ziveti.
Merne je interesovalo da li je to model, i da li ce se takve cene primenjivati kod svih novih naselja, te da li postoji konkurencija kod firmi koje se bave tim odrzavanjem. Nisam uspeo to da saznam.
 
z@p
Vrlo kvalitetan post , bilo bi lepo i na ostalim temama ovog foruma pročitati z@p postove :)
 
mekbejn":labgni5e je napisao(la):
@bulevarac

Opet, nisam ničiji advokat, samo ću reći da jedna građevinska firma na slovo "Š" radi i property management ;)
Šarić property management ?
 
Ako uprostimo Cena = nivo i kvalitet usluge * ponuda/potražnja sigurno ima mesta promeni i na gore i na dole.
> nivo i kvalitet = >cena
> ponuda = manja cena
> potraznja > veca cena
Tržište će pokazati
 
za ovo 99 godina da napomenem samo da zemlja sledi sudbinu objekta, tako da davanje u zakup zemljiste na 99 godina ako je tu izgradjen objekat je maltene vlasnistvo

i nema potrebe da se neko zbog ovoga plase

a sad obzirom da drzavi trebaju pare, ona ce uvesti neku pravu konverzije tipa ako je vasa zgrada na drzvanom zemljistu moze se konvertovati i vlasnistvo po tim i tim parama i zemjiste biti vase tad mozes da ogradis parcelu i kazes ovaj blok je moj, to nisu javne povrsine nego privatne i tu moze da udje taj koga mi pustimo

pitnaje koliko ce biti zainteresovanih za tako nesto, i na koje parcele ce se to odnostit, tipa jel se odnosi bukvalno an kvadrate ispod zgrade ili i na pripadajuce povrsine

naravno drugi aspekt je zemljiste cije je koriscenje doslo kroz neki drugi oblik, tipa privatizacije ali to ovde nije tema
 
da si procitao nekoliko postova iznad mozda bi ti bilo jasnije

Konverzija prava korišćenja građevinskog zemljišta u pravo svojine bez naknade predviđena je za većinu subjekat koji koriste građevinsko zemljište, odnosno za:
– državne organe, uključujući građevinsko zemljište koje koriste sva pravna lica čiji su oni osnivači;
– lica koja su upisana kao nosioci prava korišćenja na izgrađenom građevinskom zemljištu u državnoj svojini;
– vlasnike posebnih fizičkih delova u stambenim zgradama sa više stanova, poslovnim i poslovno-stambenim zgradama izgrađenim na građevinskom zemljištu u državnoj svojini, osim onih koji po novom Zakonu mogu da ostvare pravo na konverziju prava korišćenja u pravo svojine uz naknadu;
vlasnike objekata ili posebnih fizičkih delova objekta, izgrađenim na građevinskom zemljištu za koje je zaključen ugovor o zakupu radi izgradnje na rok preko 50 godina, srazmerno površini posebnih fizičkih delova čiji su vlasnici.
 
=z@evo zasto pitam

Сада је у току кошење површина из пете категорије, што углавном подразумева кошење у стамбеним насељима.
U ovome lezi odgovor, a to je da se tek sada pristupa kosenju u stambenim naseljima.

Na sta bi licile zelene povrsine u Belvilu kada bi se tek sada kosile prvi put?

Verovatno bi izgledale isto kao i u drugim naseljima u kojima GZ odrzava zelene povrsine.

Zalosno.
 
S razlogom placate vise odrzavanje,zelenilo kao sto neko rece tek sada kosi travu.Ako neko ima psa da su sanse sa ovako visokom travom ogormne da navuce nekog krpelja.A samo neko sasav bi pustao dete da se u ovoj travuljini igra van igralista.Stoga blago vama Belvijaneri,znali ste koliko ce kostati odrzavanje,stoga sami ste krivi ako se sada kajete zbog cena odrzavanja,niko vas nije terao.
 
jedan od razloga zasto sam dosao u Belvil je odrzavanje, ne bih voleo da mi okolina zgrade lici na uobicajene prizore iz blokova, okoline Bulevara, ili bilo kog drugog kraja grada, jer je grad blago receno u raspadanju.

Ne kapiram izgovore ljudi koji ne placaju, a bili su upoznati sa cenama odrzavanja prilikom kupovine, tj. videli su sta i kako se odrzava, to je kao da odes u restoran, vidis cenu, izaberes jelo, i kad sve lepo poruckas, onda se zalis da je skupo.
Hocu da kazem neozbiljni su mnogo, jel stvarno misle da nece doci u situaciju da izmiruju dug prinudnom naplatom?

Ajd sad okitite me pridevima svi koji bi da im ja placam odrzavanje, i ovakvi kao ja.
 
naravno i ja bih voleo da je odrzavanje jeftinije, ako bude, bicu srecan, a ako ne bude, placacu kao i svaku uslugu sto placam.
 
Bel-villager":3b220xcq je napisao(la):
jedan od razloga zasto sam dosao u Belvil je odrzavanje, ne bih voleo da mi okolina zgrade lici na uobicajene prizore iz blokova, okoline Bulevara, ili bilo kog drugog kraja grada, jer je grad blago receno u raspadanju.

Ne kapiram izgovore ljudi koji ne placaju, a bili su upoznati sa cenama odrzavanja prilikom kupovine, tj. videli su sta i kako se odrzava, to je kao da odes u restoran, vidis cenu, izaberes jelo, i kad sve lepo poruckas, onda se zalis da je skupo.
Hocu da kazem neozbiljni su mnogo, jel stvarno misle da nece doci u situaciju da izmiruju dug prinudnom naplatom?

Ajd sad okitite me pridevima svi koji bi da im ja placam odrzavanje, i ovakvi kao ja.
ma jok samo ce ti reci da radis za kompaniju.....ili da si svadjalica....ili da si bez principa....
 
Nisam uspela da procitam sve postove oko odrzavanja naselja , kosenja trave i slicno. U cemu je problem? U Aprilu sam bila tri dana u Beogradu ( Belvillu ) i naselje je za ta tri dana izgledalo besprekorno... pokosena trava, cvece zasadjeno... predivno odabrane boje cveca oko vecina zgrada. Hodnici u zgradi oribani.... To nisam videla u drugim naseljima....Jel se ovde na forumu opet neko brine kako da sacuva moj budzet ? :bash:
 
Anabela":266yblco je napisao(la):
Nisam uspela da procitam sve postove oko odrzavanja naselja , kosenja trave i slicno. U cemu je problem? U Aprilu sam bila tri dana u Beogradu ( Belvillu ) i naselje je za ta tri dana izgledalo besprekorno... pokosena trava, cvece zasadjeno... predivno odabrane boje cveca oko vecina zgrada. Hodnici u zgradi oribani.... To nisam videla u drugim naseljima....Jel se ovde na forumu opet neko brine kako da sacuva moj budzet ? :bash:
Upravo tako:) mi smo samo "obicni forumasi" i "pocetnici". Ti koji nas prozivaju dan nisu proveli u naselju, ali se brinu za nasu dobrobit. Poenta foruma nije da se piskara o svemu sto ti padne na pamet zato sto nemas pametnija posla ili posao uopste vec da pokusas, ukoliko je moguce, da razmenis misljenja i stavove i eventualno konstruktivnim idejama dodjes do nekog resenja, akcije....
Ne razumev stav po kome nas svrbi a vi se cesete!
Ja sam za akciju da prikupimo potpise za izbacivanje gancera i one prljavstine, tu sam za akciju. Ukoliko se mi ne pokrenemo, tesko da cemo ih ikada izbaciti. Barem necemo dok ta parcela ne postane atraktivna nekom investitoru koji ce preko svojh vezica da je "ocisti".
 
Zaposlenima u Raiffeisen banci se nude stanovi po 1500EUR/kvm.
 
Posto su sada stigla resenja za porez za stanove.Zanima me koliko ispadne kvadrat u Belvillu kada se podeli cena stana koju procenjuje poreska uprava sa kvadraturom?
 
Upgrade foruma - važno obaveštenje

Poštovani forumaši,

U sredu 25. maja uveče će se obaviti upgrade foruma na novu verziju. Upgrade donosi i jednu nepogodnost a to je da će sve privatne poruke biti izbrisane - nov sistem slanja privatnih poruka nažalost nije kompatibilan sa postojećim.

Ukoliko imate neke važne poruke, molimo vas sačuvajte ih!


Iz predustroznosti obavestenje postavljam i na frekventnijim temama kako bi izbegli mogucnost da neko od korisnika ostane bez sacuvanih vaznijih privatnih poruka

Hvala na razumevanju
 
Vrh