Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Sister":dzmzsju7 je napisao(la):
Cobretti":dzmzsju7 je napisao(la):
Aj da napadnemo lepezu,

866 kvm * 11 spratova * 0.4 evra = 3810e
837e lokali (aj da prepisem od Zumbula)
Ovo sve puta 6 je 27844e
Sad GM…

588GM * 4e

2353e

Djuture lepeza 30.196e

51.303 e za Lepezu i DC lamelu.

Ostaju jos iris, i grmalji, seboj i ciklama.

Vec sad mirise da idemo preko 65.000 evra, planiranog mesecnog odrzavanja (ciscenje zgrada, cuvari i bastovani)
Cobretti nissam ti pregledala tu racunicu ma ne bi da mi prislonis pistolj u glavu mrzelo bi me.....ali lepeza nema 11 spratova, to sam samo primetila, ima 10 spratova pljus lokali u prizemlju.

A znas zasto imam otpor da se upustam u takva racunanja? Pa ne mozes za uslugu da placas onoliko koliko ti mislis da ona vredi, nego onoliko koliko onaj koji pruza uslugu naplacuje....Eto, cuvaju mi kola u garazi, neguju i sisaju travnjake, sade i zalivaju cvece, drvece, brinu o ulaznim vratima, kamerama, ciste i to uredno hodnike, skupljaju papirice i sve sto padne po stazama i svemu okolo......na jedan telefon mozes da se javis da prijavis ako nesto ne radi.....Nekako, dosta je tu ljudi ukljuceno, nije to jedna cistacica i kraj...
Hvala na ispravci, ovim se konacna suma umanjuje za nekih 2000 evra.
 
boca-ica":eyyvxxhf je napisao(la):
:bash: I meni stizu uplatnice da placam ciscenje tih istih plocnika izmedju nasih zgrada, to su nasa jedina dvorista, i placam tog istog coveka koji je ladno prosao pored ciganke, i sada u mom dvoristu imam prizore iz javnog WC-a..... :bash:



:bash: ....to je jedan bas solidan broj ljudi, vide se svaki dan po bloku.....ja ne razumem sta nije u redu s tim, kada je bas ok!!?? :bash:


:laugh: :lool: :laugh:
Vec sam napisala da cigane ne smatram problemom samo Belvila, i jeste da mi nije bilo drago sto saraju po plocnicima, ali ako bas hoces da znas nisam to uzela za neko veliko zlo, vise me nervira dim iz tog nehigijenskog naselja. To sto cistac nije opomenuo ciganku da ne sara me je iznerviralo, ali ne mogu samo zbog toga da negiram da ti ljudi rade svoj posao, i da je blok uredan i cist! Mislim prva jaca kisa ce oprati ta pisanija, i nisam imala nameru da skidam glavu nikom zbog toga. Ne znam da li zivis ovde, ali svako ko stanuje ovde vidi te ljude, i vide da rade na uredjenju i ciscenju celog bloka....sada valjda treba da se naljutim zbog tog jednog cistaca koji nije reagovao i da kazem, e, kada se budete ponasali onako kako ka smatram da treba, i to svi odreda, placacu vam....? To su gluposti. Ako si od takvih koji nema nameru da plati, trazices izgovore i uvek ih naci.
 
Cobretti":3tfi8xxu je napisao(la):
Izvinjavam se za minorne greske ako ih ima, jer je mahom na prste brojano,
Konacna cifra je 69.264evra / mesecno
(ispravka CIFRA JE 67.264evra, zato sto lepeza ima 10 spratova)
Ovde su uracunati stanovi, poslovni prostori i garaze u zgradama sa cvetnim imenom.

Ja zaista zelim da se naselje odrzava, da li neko moze da opravda ovu cifru.


Nek je prodato i 60% stanova, to je opet 41.558 evra, kako se to trosi, ako mi neko obrazlozi, kako treba, stavku po stavku, kako sam ja racunao, bicu vrlo zahvalan...
Cobretti, hvala za računicu. Priznajem da mi je iznos od 50000 zvučao previsoko, ti si ovde dogurao i do 67k, što mislim da nije tačno - kvadrature sa sajta sam preneo u eksel, podatke o broju garažnih mesta i garaža preuzeo od tebe i dobio sam niži iznos, a to je 58.143,81

Zaista, kada bi sve bilo prodato i kada bi svi izmirivali obaveze, to bi bio takav neki iznos. Ne mislim da je iko računao da će sve biti prodato, pogotovo ne tako brzo. Stoga je i predlog od 0,4 EUR/m2 odnosno 1,2 EUR/m2 odnosno 4 EUR smišljen imajući to u vidu.


Dakle, ova ukupna suma je u realnosti dosta manja i ne verujem da prelazi 27000 eur.
Odokativno, pola lokala nije zauzeto, stanovi - varira od zgrade do zgrade, ali i to je rekao bih negde oko 50%. Od 1500 podzemih parking mesta, mislim da je možda 10% prodato.

Možemo mi ovde da kuckamo i da računamo do sutra, da diskutujemo koliko koštaju četke koliko đubrivo koliko baštenska mehanizacija, koliko ovo koliko ono - ako je ovo zaista easy money, ja ne vidim drugu varijantu nego da se u dogledno vreme neka nova firma koja se bavi facility management-om pojavi i oduva isi herisa. Kao što rekoh, dobrodošli, dajte ponudu...

Dotle ću da plaćam 0,4 EUR/m2 koje sam prihvatio kada sam kupio stan.
 
Eto vidis kako se lako prebaci 50.000, seboj ima vise stanova po spratu, popravi to, pa cu kasnije videti sta jos ne stima.
 
Da, izostavio sam 4 3sobna stana, što povećava maksimalnu sumu za malo više od 2 hiljade.
Da li misliš da postoji još neki propust?

btw kod mene na spratu takav stan (102,82 m2) nije useljen.
 
Zasto ljudi koji ne zive u Belvillu komentarisu cenu odrzavanja?! Zar sve u Srbiji treba da bude prljavo, ruzno, bahato.... Sto se stanara tice, ako vole da im bude uredjeno - placace, ako ne - znamo kako ce nam biti! Sve dok budu ovako odrzavali naselje, ja cu svoje racune uredno izmirivati!
Mi smo poseban mentalitet. Ako je dobro pitamo se zasto je dobro, ako je lose onda tako treba da bude jer nismo za bolje.
Zasto se u Nemackoj ne postavlja pitanje tipa da li platiti ili ne. Zna se kako javne povrsine MORAJU da izgledaju, a da ne govorimo o kucama koje su olicenje domacina.....
Ako necete da platite, nemojte da budete prvi koji ce pozvati domacina i zaliti se na pregolelu sijalicu...
Mislim da su podstanari ti koji mahom ne vole da placaju ovakve racune, ako je tako, nisu trebali da biraju ovakvo mesto za iznajmljivanje stana. Svi vole lepo sve dok ne moraju da plate!
Zasto se ne bunimo Infosstanu i kazemo da necemo da placamo njihovo "odrzavanje"?! vec se bunimo oko onoga sto je evidentno lepo i sredjeno?!
 
juce nije bilo struje, nigde na NBG nisu radili liftovi, u Belvilu?
Usao sam u garazu, svetlo sija, u hodnicima sve sija, lift vozi kao i uvek, bez ikakve razlike, znaci firma koja odrzava je potrosila NAFTU za agregat, i naravno treba doliti to sto se potrosilo.

SAMO JEDNA MALA ZAMERKA pokretna rampa na ulazu u podzemnu garazu NIJE RADILA, sitnica, sisao sam dole i oni su otvorili, ali ima i broj telefona na koji pozoves i oni ce otvoriti bez da silazite. Znaci ipak veliki + za naselje.


ako neko odrzava naselje, tj. pruza uslugu, svi koji tu zive koriste uslugu moraju i placati, inace, naplata sudskim putem, jel tako? Sto se mene tice cena je ok. u imperijalu na primer ce odrzavanje biti 1 evro po m2, a ovo je 0.4, sto znaci dosta jeftino, moze verovatno i jeftinije, ali kad bude-bice, a do tada ja placam.
 
privremeni":306j7xmw je napisao(la):
Da, izostavio sam 4 3sobna stana, što povećava maksimalnu sumu za malo više od 2 hiljade.
Da li misliš da postoji još neki propust?

btw kod mene na spratu takav stan (102,82 m2) nije useljen.
Lepeze imaju 8 stanova po 60 kvm, tu izadje jos oko 6000 evra razlike, tak oda smo dosli do 66.000evra sa tvoje strane.
Ovih 1000 evra ti oprastam ....

Jesam neuredan, ali slabo gresim :)
 
@Suncica ne razumem zasto ne bi komentarisali cenu odrzavanja u Belvilu ljudi koji tamo ne zive ? Naravno da treba placati odrzavanje, nisam primetio da to neko spori. Diskutovalo se samo oko sume, da li je to skupo, ima li povoljnije, kakve su ponude na ostalim mestima, pusti te price kakve ce da budu ponude u buducnosti, nego kakve jesu, i da li ih ima.
Vidim da neko ovde spominje pricu da su liftovi radili iako nigde drugde nisu radili jer nije bilo struje. Gresi, evo u 5 solitera na lionu , 3 soliter ima svoj agregat evo vec 30 godina, i verovali ili ne radi i danas. Servisiran nekoliko puta. Raspitacu se kod prijatelja, mislim da ne placaju nista za odrzavanje svoje zgrade.(radi im interfon, lift, svetlo, cisti se zgrada) Zgrada ima svoje prihode, izdali su zajednicke prostorije, (mislim da su cifre male -200 e maksimalno), znam da je 5(posledjni , na vrhu liona) soliter dozvolio nekim taksistima da stave antenu za neku mesecnu nadoknadu, mozda jos nekome, a od toga isto placaju odrzavanje zgrade.
Ja zivim kod sportskog centra vracar u privatnoj kuci, ukupno oko 100m2, na 2.5 ara npr. Evo danas su mi stigle komunalije.
gradjevinsko zemljiste 147 din, iznosenje smeca 237 din, voda 12 dinara, kanalizacija 3 dinara, dimnicarske usluge 66 dinara, ekoloska zastita 41 dinar. Ukupno sa porezima 538 dinzi.
 
kad sam napisao da nisu radili liftovi 99% na Novom Beogradu nije radilo, cak ni imperijal nekretnine gde je kvadrat od 3000 do 3500 evra nema agregat, a sto se tice Liona, Djerma, Cvetka i slicno, mene to ne interesuje, iskreno tesko je porediti deo grada gde je infrasturktura iz 19tog veka, radjena za kocije, uski putevi, skoro bez parkinga, instalacije prastare,, zakrcene ulice, deo grada bez trznih centara, mislim da oni koji zive u Belvilu uglavnom u blizini i rade, tako da ih preko mostova mnogo ne interesuje.

Doduse, ovde je i aerodrom, a dok sidjes iz starog grada do aerodroma, pre ces stici do nekog ostrva avionom :)
 
,,Doduse, ovde je i aerodrom, a dok sidjes iz starog grada do aerodroma, pre ces stici do nekog ostrva avionom ,,
Nisam znao da Belville ima poseban aerodrom :laugh: :lool: :laugh:

Svako novo naselje je lepo i uživajte maksimalno

U principu u Beogradu se pokazalo po veličini zgrada u vecini slučajeva za održavanje

malo stanara nema veliku finasku moć
puno stanara nema jedinstvenu kolektivnu moć (naša posla i otuđenost)

Sredina je uvek naj optimalnija a Belvile je daleeeko od te sredine, zato uživajte maksimalno dok miriše sve novo... :)
da su ovde kao Vi prisutni i grupe prvih Nbgd solitera sa nj. današnjim tužnim pričama bila bi drugačije .... :vops:

Edit
Primer još pre 20 godina moja zgrada (kupljeni stanovi) a i susedne kada je izgrađeno, imale su dizel agregat, suve akumulatore sve povezano sa panik svetlom , liftom, pa i ventilatorima u kuhinjskim i kupatilskim ventilacijama .... Nakon 1-2 god. odnela braća iz skoro svih zgrada i dan danas stoji tako .... Srbija je ovo...
ni dan danas nit otklonjeno nit je po ceni moguce osposobiti.
 
nekome je spratnost mana, meni je to +, svuda gde se zidaju nove zgrade koje se odrzavaju se placa svaki vislji sprat skuplje, to je vec i kod nas u NBG krenulo na nekoliko projekata, a i logicno je vise svetla, manje zagadjenja, manje buke, lepsi pogled, naravno ako postoji odrzavanje onda je bolje sto veca spratnost, a ako ga nema, onda u takve zgrade ne treba ni ici, to je moje misljenje.
meni je recimo veoma los izbor imati stan u starom gradu, a odmah ispod na 10ak metara idu autobusi, kamioni, da ne spominjem buku.
 
Cobretti":3uxqyacg je napisao(la):
Eto vidis kako se lako prebaci 50.000, seboj ima vise stanova po spratu, popravi to, pa cu kasnije videti sta jos ne stima.
Ali nije mi jasno......meni je to isto kao da uzmem sada da racunam prihode moje frizerke, ili zubara, ili neke samoposluge u kojoj svaki da kupujem hleb i mleko....nikako mi ne ide u glavu zasto to radis? Potpuno mi je to strano....ako ti nesto treba i hoces da ti se to pruzi na kvalitetnom nivou, moras da platis. Ja cu ukupno placati oko 4.200 din svakog meseca. A daleko od toga da je meni ta suma onako nista....ali dopada mi se to sto vidim oko sebe, pristala ssam kada sam kupovala stan, i tu je tacka za mene....Sada neko da dovodi neke druge pa mi kao da glasamo da se opredeljujemo....ma sve je to isto, u osnovi. Ako bi bila niza cena odrzavanja, ne bi bilo ukljuceno nesto ....sve je to isto, samo bismo upropastili ovo sto imamo.
 
Bel-villager":i863ggtq je napisao(la):
kad sam napisao da nisu radili liftovi 99% na Novom Beogradu nije radilo, cak ni imperijal nekretnine gde je kvadrat od 3000 do 3500 evra nema agregat, a sto se tice Liona, Djerma, Cvetka i slicno, mene to ne interesuje, iskreno tesko je porediti deo grada gde je infrasturktura iz 19tog veka, radjena za kocije, uski putevi, skoro bez parkinga, instalacije prastare,, zakrcene ulice, deo grada bez trznih centara, mislim da oni koji zive u Belvilu uglavnom u blizini i rade, tako da ih preko mostova mnogo ne interesuje.

Doduse, ovde je i aerodrom, a dok sidjes iz starog grada do aerodroma, pre ces stici do nekog ostrva avionom :)
kakve veze to ima sa cenom odrzavanja, i o kakvim kocijama pricas ?
 
meni je cena ok, i ne znaci mi nista tih 6000 za stan i 2 garazna mesta, ako bude jeftinije dobro, ako ne bude, svejedno, kad je u imperijalu odrzavanje 2.5 puta veca cena, ovo mi dodje kao jeftino, kome je skupo, ima zgrada bez odrzavanja, tako da sve i da je besplatno na Lionu koji si uporedio sa Belvilom, ne bih tamo isao, o tome se radi.
 
@Bel-villager znaci postoji i druga kompanija koja se bavi istim poslom i zove se imperijal , ili se objekat zove imperijal ?
Imas pravo oko cena, zbilja je nekim (moram nzazalost konstatovati retkim) potpuno svejedno sta koliko kosta , dok god mogu troskove da podnesu. Kupujem cesto malu lepinju, obicnu za sendvic. Na pijaci u pekari kosta 20 dinara, kod pekara preko 30 dinara. Nema neke razlike , isti djavo. 10 dinara je nista, ali razlika od 50% u profitu je ogromna
Kada u nekom poslu postoji samo jedan ili malo firmi to nije dobro, nema zdrave konkurencije. Kada postoji puno firmi, najvise profitiraju kupci usluge. Nema razloga masonizovati ciscenje zgrada, menjanje sijalica itd...
Moj predlog je bio da drzava obrati vise paznje, kada vec potreba za takvim poslovima postoji, iskoristi priliku i od tog biznisa obezbedi ove najugrozenije, oni se ioonako bave tezim poslovima, a za odrzavanje oko zgrade ne treba bas neka skola.
Mozda onda ne bi postojao romvil.
Zbog cega o ceni uopste polemisemo ? Npr evo mene konkretno bi interesovalo da znam i takvu neku pojedinost o kojoj do sada nisam razmisljao, nije da ne bi mogao da platim tako nesto, ali nazalost to za mene danas ne bi bila zvakaca guma. Kakva je situacija u Srbiji, nista me ne bi cudilo da bude i dosta losije, sto znaci da je dobro razmisljati unapred.
 
Imperijal gradnja je firma koja gradi nekretnine pored Energoprojekta, i tamo ako kupis stan je odrzavanje 1 evro po m2, a cena stana je 3000-3500 evra u zavisnosti od sprata, na prvom i drugom ti je 3000, na poslednjem sedmom je 3500, ja sam kupio u Belvilu iznad tih spratova za duplo manje novca, i zadovoljan sam, znaci velika usteda. Stanovi jesu bolji u Imperijalu, ali i ovde uz ulaganja od 10% od cene stana dobijas slicno kao tamo, uz naravno mnooogo bolji pogled (kod njih je pogled u hotel koji se gradi na 20m od stana ili na severnu stranu sto je po meni ocaj, garantovano nemas sunca, ovako imam stan sa 2 strane suncan, svetao i prilicno kvalitetan, naravno uz doplatu i poboljsanje kupatila, spustenih plafona itd, dobijam za mnogo manju cenu mnogo dobar stan.
Slazem se s tobom da treba gledati svaki dinar, ali za mene je Belvil velika usteda, a novac ne bacam, jer da bacam bio bih u Imperijalu,
ovako sam ustedeo jos jedan cetvorosoban stan.
 
Bel-villager":25yipu9w je napisao(la):
mislim da oni koji zive u Belvilu uglavnom u blizini i rade, tako da ih preko mostova mnogo ne interesuje.

Doduse, ovde je i aerodrom, a dok sidjes iz starog grada do aerodroma, pre ces stici do nekog ostrva avionom :)
Amen to that - zanima me da mi je blizu aerodrom, airport city i eventualno trzni centri zbog nabavke. U centar ionako odemo eventualno vikendom kada ionako nema guzve. Svi sa kojima radim su na NBG-u, sto se mene tice stari deo grada mi i ne treba - bas nemam nikakve potrebe tamo da idem... Cak se vise, nazalost, ni u bioskop ne ide preko mostova...
 
Cobretti":msii1ots je napisao(la):
privremeni":msii1ots je napisao(la):
Da, izostavio sam 4 3sobna stana, što povećava maksimalnu sumu za malo više od 2 hiljade.
Da li misliš da postoji još neki propust?

btw kod mene na spratu takav stan (102,82 m2) nije useljen.
Lepeze imaju 8 stanova po 60 kvm, tu izadje jos oko 6000 evra razlike, tak oda smo dosli do 66.000evra sa tvoje strane.
Ovih 1000 evra ti oprastam ....

Jesam neuredan, ali slabo gresim :)
I stand corrected - izašlo bi na 66.140 EUR.

Lepo ja rekoh da je 67k preterano ;)
 
Bulevarac":3bkss22j je napisao(la):
@Suncica ne razumem zasto ne bi komentarisali cenu odrzavanja u Belvilu ljudi koji tamo ne zive ? Naravno da treba placati odrzavanje, nisam primetio da to neko spori. Diskutovalo se samo oko sume, da li je to skupo, ima li povoljnije, kakve su ponude na ostalim mestima, pusti te price kakve ce da budu ponude u buducnosti, nego kakve jesu, i da li ih ima.
.
Bez ljutnje, ali kako komentarises kvalitet necega ako ne boravis ili ne koristis usluge necega?! Koji su ti kriterijumi?! Cena?! Pre ovoga sam zivela u strogom centru grada u zgradi koju nije posetila "drzavna cistacica" 10 godina, nije se odrzavala sama od sebe, odrzavali su je stanari! A koliko se para dalo Infostanu za taj period?!
Meni kvalitet usluge odgovara, ako ne budu valjali, menjace se. Za sada je sve o.k.
Ni ja ne komentarisem odrzavanje tvog dvorista i toga koliko si platio kosilicu za travu.
Da li znas da su zimus i subotom i nedeljom cistili sneg, da su postavili neklizajuce staze posle zalbi stanara, da se svako vece zalivaju travnjaci, da se lift u slucaju kvara popravi istog momenta, da nema pregorelih sijalica... Pa cak i to da cistaci sakupljaju smece od tkz biznismena kojima su daleko kontejneri. Pa za te pare, sta bi vise hteli!
Bez ljutnje i losih namera.
 
Bulevarac":3gkblkbd je napisao(la):
Kada u nekom poslu postoji samo jedan ili malo firmi to nije dobro, nema zdrave konkurencije. Kada postoji puno firmi, najvise profitiraju kupci usluge. Nema razloga masonizovati ciscenje zgrada, menjanje sijalica itd...
Moj predlog je bio da drzava obrati vise paznje, kada vec potreba za takvim poslovima postoji, iskoristi priliku i od tog biznisa obezbedi ove najugrozenije, oni se ioonako bave tezim poslovima, a za odrzavanje oko zgrade ne treba bas neka skola.
.
U zgradi mojih roditelja kucni savet je gooodinama odrzavao zgradu sa minimalnim izdacima, sve je bilo cisto, uredno, okreceno. I onda jednog dana dodje komsija koji se penzionisao (bivsi direktor jedne fabrike koja je propala) na ideju da to sve ne valja i da kucni savet nista ne radi kako treba. Angazuju firmu za odrzavanje.
Za dva mesec zgrada izgleda kao da je pala bomba. Pola sijalica ne radi, prljavo, vrata polomljena.....
To je ta nasa tuzna prica jer mislimo da sve znamo.
Na zalost, ali moram konstatovati da to sto si rekao vezano za cenu lepinje umnogome oslikava tvoj pogled na svet. Nemoj me pogresno razumeti, ne vredjem te ovom konstatacijom i zao mi je da moramo tako da zivimo i slazem se da postoji odredjen broj onih koji ne pitaju sta koliko kosta, ali ima i onaj deo kojima 10, 20 dinara ne predstavlja problem.
Da se zakljuciti da (trenutno) ovde zive ljudi koji su mahom kupili stanove na kredit (znaci platezno sposobni) kojima banke ne bi odobrile kredite bez odredjenih primanja. Ima recimo dosta stranaca. Relativna stvar je sta je kome skupo....Meni bi recimo bilo mnogo da placam odrzavanje za 100 km, ali ja i nisam mogla da priustim toliki stan.
To je kao kada neko ko nema novaca za odrzavanje kola kupi Mercedes. Sta ces da radis kada ti crkne nesto na kolima?! Sve je stvar mogucnosti...
 
Evo mojih zamerki.

-Obezbedjenje nije u stanju da sacuva rampe na prakingu ni pola sata, pretpostavljam da se ovde placa obezbedjenje, a potom i popravka ovih rampi koje obezbedjenje ne moze da sacuva....
-Nisu u stanju mesecima da poprave interfon(ovo je jos stajala ceduljica, da ce vlasnici stanova platiti opravku interfona).
-Moj lift ne radi kako treba od kad sam se uselio.
-U podzemnoj garazi sam prisustvovao kad su coveku obili Leksusa, jos su najavili obezbedjenju da imaju neka neresena posla sa vlasnikom...
-U podzemnoj garazi stoje motori gde im se cefne i otezavaju vlasnicima parkiranje na ionako minimalna GM
 
Cobretti, za ovo malo vremena koliko sam, nisam primetio nista lose u odrzavanju, rampe uvek rade, nikada nisu bile slomljene
-interfon radi u mom ulazu
-obili automobil u podzemnoj garazi? moguce da je imao automobil na lizing i da je lizing kuca preuzela automobil, imaju naravno sva prava da bilo gde uzmu nazad svoje vlasnistvo

nema savrsene firme, treba ih pustiti da rade, i skrenuti paznju na greske, koje ce nadamo se polako ispravljati, znaci unajmis drugu i opet ce biti neki problemcici.

ono sto je primetno je da u podzemnoj uvek posle jacih kisa se stvori par barica od po 1m2, ne smeta mi, ali ne deluje lepo, trebali bi to sanirati kako se ne bi povecavao problem
 
Vrh