Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

vucko":2gglsnhp je napisao(la):
Pustolove,to sam i ja primetio nevezano sa belvilom.Zvuk se uvek vise cuje onom ko je dole.Pogotovu primetih kod komsije da on cuje mnogo vise one iznad sebe,a zasto?Jer komsinica iznad ima oko 100kg i nosi klompe pa samo cujes tup tup tup
kako zašto? pa ne hodamo po plafonu! sem ako nemaš Loctite cipele....
 
@Vucko
verovatno neka "termosilent" izolacija

http://www.izoterm-plama.rs/Termosilent asortiman.htm

dve glavne buke su tu u pitanju, udarna i prostorna. Ako cujes komsije kako pricaju i sl onda je tezi slucaj. Ako ih cujes samo kad igraju klikere i hodaju onda je to udarna buka. Ona se resava najbolje takozvanim plivajucim podom (naravno u fazi izgradnje). Da ne davim sad ali termo(koja je ujedno i kao zvucna manje ili vise efikasna) se prilikom postavljanja po podu podize i uz zid tako da kosuljica koja se stavlja na nju ne dolazi direktno do zidova vec je ta izolacija odvaja od njih.

Za naknadno postavljanje najbolja je pluta ali je i skupa ko sam djavo :D

PS
koga interesuje po mojim informacijam B67 podneo zahtev za uknjizbu, tako da ocekujte uskoro (he he do kraja 2011 ) da ce moci da se i knjize stanovi. Naravno skidanje postojece hipoteke Hypo iz Austrije moguce je kad god pozelite, a mozda je i najbolje u jedno sa buducom uknjizbom :kafa:
 
Kada postoji neka bar srednja mera najobicnijeg obzira u odnosu na komsiju ispod, uopste ne mora da se stavlja nista, jer se nista i ne cuje. Ako bas iz kupatila dodje neki zvuk, ne mislim da je to strasno. I nemoguce je da postoji tolika razlika medju zgradama, da se u jednima nista ne cuje, a u drugima sve, cak i razgovor izmedju ukucana. Kazem vam, ako se muzika ne pusta kao u diskoteci, i ne nose se po kuci klompe, i ako se deca ipak igraju klikerima i loptom napolju, a ne u stanu, i ako se recimo kucama ne bacaju loptice po stanu, sve je u granicama ne uzmeniravajucim za onog ispod.
 
Kod mene se dosta cuje, sta se desava iznad, naravno to je pojacano kad legnem, srece da uglavnom lezem posle njih.
Zvukovi koji su skoro identicni, kao da se kod mene desavaju, su njihovo kupanje, spustanje roletni, i razvlacenje kreveta.

Jedino sto mi stvarno smeta, je kad nocu gledaju TV, tad im kucam, za ostalo mogu da apsorbujem :)
 
Najpopunjeniji Neven na istocnoj strani gore svetla uvece skoro u svim stanovima...
 
Sister":2ck7g43t je napisao(la):
Kada postoji neka bar srednja mera najobicnijeg obzira u odnosu na komsiju ispod, uopste ne mora da se stavlja nista, jer se nista i ne cuje. Ako bas iz kupatila dodje neki zvuk, ne mislim da je to strasno. I nemoguce je da postoji tolika razlika medju zgradama, da se u jednima nista ne cuje, a u drugima sve, cak i razgovor izmedju ukucana. Kazem vam, ako se muzika ne pusta kao u diskoteci, i ne nose se po kuci klompe, i ako se deca ipak igraju klikerima i loptom napolju, a ne u stanu, i ako se recimo kucama ne bacaju loptice po stanu, sve je u granicama ne uzmeniravajucim za onog ispod.
Nije stvar u obziru,Noću jednostavno čujem komšije kao da su pored mene. Na moju nesreću ovi ne ležu nimalo rano i prilično su temperamentni. Malo mi glupo da ih utišavam i lupam im u radijator. Nisu oni krivi što je neko isfušerisao tokom gradnje. Najgore mi je valjda što znam i da onaj ispod čuje sve šta se dešava u mom stanu.
Očajno je urađena izolacija u zgradi. Za ovih 6 meseci koliko sam ovde več sam se totalno navikao na garažu GSP-a,više i ne konstatujem turiranje autobusa,ali otkada sam dobio komšije iznad problem zvučne izolacije postaje baš neprijatan.
 
Djoxy":703kti5z je napisao(la):
Sister":703kti5z je napisao(la):
Nije stvar u obziru,Noću jednostavno čujem komšije kao da su pored mene. Na moju nesreću ovi ne ležu nimalo rano i prilično su temperamentni. Malo mi glupo da ih utišavam i lupam im u radijator. Nisu oni krivi što je neko isfušerisao tokom gradnje. Najgore mi je valjda što znam i da onaj ispod čuje sve šta se dešava u mom stanu.
Očajno je urađena izolacija u zgradi. Za ovih 6 meseci koliko sam ovde več sam se totalno navikao na garažu GSP-a,više i ne konstatujem turiranje autobusa,ali otkada sam dobio komšije iznad problem zvučne izolacije postaje baš neprijatan.
Kada se svi naviknu na ovo ovde, na gradnju kakva jeste - a uglavnom je na Novom Beogradu unazad 20-tak godina ovakva gradnja - promenice nacin na koji se ponasaju u stanu. I u prethodnom stanu se sve culo, mogli ste znati sta komsija ispod i iznad radi i govori. Ako vam se spavaca soba granicila sa istom takvom sobom komsije, zaista ste morali da govorite snizenim tonom, a ako ste imali komsinicu ispod kao sto sam je ja imala, naucili biste se da ne smete da se tusirate posle 10 uvece. I tako se bar moja okolina prilagodila, da sam se i ja i moja porodica, svi smo promenili neke svoje navike od ranije. Prestali smo da se dozivamo iz sobe u sobu, da pricamo ono punim kapacitetom, ako smo obuveni na prstima dodjemo do vrata....tako neke jednostavne stvari koje onda predju u naviku. Nikako ona filozofija mogu da radim sta hocu u svom stanu. E pa racunam da i ovde treba malo vremena da se ljudi prilagode.
 
Cekaj,vi mene zezate da ste platili stanove po 2000 eura kvadratni metar i ne mozete bezobzirno da hodate po stanu i da to vase komsije ne mogu da rade?

Mislim :lool:
 
Moze ako imas ovakvu obucu, ili ako su komsije nagluve :)

838_7971.jpg
 
vucko":p4aobpaa je napisao(la):
Cekaj,vi mene zezate da ste platili stanove po 2000 eura kvadratni metar i ne mozete bezobzirno da hodate po stanu i da to vase komsije ne mogu da rade?

Mislim :lool:
Pa nigde se bezobzirno ne hoda ili bezobzirno zivi! :bash: Ovde gde sam ja trenutno (u inostranstvu) placen je kvadrat mnooogo vise nego 2000 i red se zna: ne ide se u klompama jer te komsija prvo upozori a onda i prijavi odrzavanju. Ono sto me uvek strasno postidi je da su uglavnom nasi ljudi koje opominju na zajednickim sastancima.

Ranije je bilo da ne smete ni vodu u WC-u da pustite posle 10 ali sada to vise nije tako striktno. Radi se o postovanju komsija i njihovog mira. Ako je neki party napomenete komsijama i nema problema s tim da se u 11 prestaje sa svakom bukom.
Nase je sve od ulaza u zgradu znaci zaista vodimo racuna da ne ostetimo lift, plocice i ostalo.
Vodimo racuna da stanovi zadrze vrednost cak placamo (svi u naselju) marketing koji odrzava konatkte sa stampom da se ne bi nesto negativno pojuavilo jer je naselje novo i stanovi se i dalje zidaju. Vrednost nasim stanovima je znatno porasla.

Lepo nam je u Belvilu. Dobro investiran novac ako odrzavanje bude dobro. Malo buke tu i tamo moze da se sredi. Ono sto me kod nas u Belvilu brine je sto ne mozemo da se organizujemo i bolje zastitimo nasu svojinu. Ne sme svako da ulazi u zgradu kako hoce i to je prvo sto stvarno moramo da resimo. Pa zar su ta vrata tako skupa? Ne smeju prosjaci da se pojave na vratima stana. Ne sme da se krade unutra u zgradi - pa mi smo to platili.
 
Mislio sam na obicno hodanje da se ne cuje bez brige da smetate nekome :)

To oko imovine ce vam biti sredjeno kad isele romville,mada za neku godinu cete dobiti glavnu autobusku i zeleznicku nbg pa ce biti sigurno znatno vise kriminala,prosjaka i.t.d
 
Kod mene se ne cuje skoro nista...

Ne verujem da postoji razlika u izolaciji medju zgradama, vec zavisi od toga koliko je komsijin stan pun/prazan. Ako covek nema tepihe, nema dovoljno namestaja u stanu naravno da je buka veca i da se vibracije mnogo vise prenose, nego u stanovima koji su napunjeni namestajem, koji imaju teske zavese, slike na zidovima itd...

Isto tako, zvucna izolazija izmedju spratova je obavezna i postoji u Belvilu, ali sama zvucna izolacija ne resava udarnu buku koja se cuje iz gore navedenih razloga (stikle, klompe itd).

Kada se TV pusti malo jace u praznoj prostoriji, nista ne apsorbuje zvuk (plakar, zavesa, tepisi, slike...) i taj zvuk se odbija o prazne zidove, pravi vibracije i prenosi se mnogo vise i dalje kroz zidove... Tu izolacija izmedju spratova pomaze, ali nije svemoguca - ipak je to obican sloj izolacionog materijala koji se mistifikovano zove izolacija, a koji danas svako stavlja. Problem vibracija kroz zodove ostaje, kakva god izolacija bila, i resenje je da komsije kupe namestaj. U prilog vam ne ide moderni trend minimalizma kada je namestaj u pitanju (mali tepisi, male TV komode itd... Nema vise komunistickih regala-sifonjera punih kristalnih casa i soljica...)

Sve to je savim normalno u praznim stanovima. Isto vazi i za buku unutar stana - jace se cuje u susednoj sobi zvuk koji dopire iz prazne sobe, nego iz sobe koja nije prazna, jer se namestaj ponasa kao neki vid zvucne izolacije - apsorbuje zvucne vibracije (kao kartoni od jaja oblepljeni po zidovima u wannabe muzickim studijima)...

Naravno, ako komsija hoda po stanu u vunenim carapama (kao Ratko...) onda je to najbolja varijanta.
 
@Paja

ovde se ocekivalo da ce ekipa koja se odlucila za Blvl biti veoma raspolozena da ima u vidu ocuvanje i podizanje vrednosti svoje nekrentine u buducnosti, da ce prihvatiti sve sto ide tome u prilog, a suocavamo se sa ljudima kojima ne treba ni interfon na ulazu u zgradu! Ovo je u ovom trenutku zalosna istina. Kazu da su vrata razglavljena i u drugim zgradama u lepezi (maslacak), znaci ili odredjeni ljudi sa strane, ili sami stanari....Dakle to je ona valjda pocetna stepenica koja se tice uopste stanovanja u stambenoj zgradi, a ni to im ne treba. Sta onda ocekivati dalje? O jedinstvenom upravljanju naseljem uopste ne razmisljaju kao o prednosti koja moze da utice i na vrednost njihovog stana! Pritom ne mislim na neke eventualne primedbe, sugestije, vec ih ne interesuje sam koncept, i ko zna sta ce s tim biti. Trude se da izgrebu liftove, uprljaju i ostete zidove, upropaste brave.....kako tome da objasnis da je ok da se ne tusira posle 10 uvece, ili da vodi racuna o glasnosti tv-a....A sve ovo u Blvlu je jako dobra osnova da se naselje razvije u zaista prijatno mesto za zivot. Valjda ce se vremenom stvari poboljsati.
 
nego, jel se neko razmatra "grej se koliko si potrošio/la"? Beogradske elektrane okačile ponudu u svakom (?) ulazu.
 
barrcode11":1wx7gg6f je napisao(la):
nego, jel se neko razmatra "grej se koliko si potrošio/la"? Beogradske elektrane okačile ponudu u svakom (?) ulazu.
Po potrosnji,to jest sa kalorimetrima?Fenomenalne vesti!Prvo cuh da ce dulvil da grade,dakle hoce i kod vas.Ako nije problem prenesite taj info ovde na forumu ili jos bolje ufotkajte.Najave bg elektrana su da od grejne sezone 2011/2012 ce moci svi potrosaci da predju na utrosak ako zele.A vec od prve ili druge sledece ce svi biti prema utrosku.
 
Pustolov":17e98ox9 je napisao(la):
Sister":17e98ox9 je napisao(la):
@Paja

da je ok da se ne tusira posle 10 uvece,
jel sme u wc posle 10 ili ne
Ma sme naravno, ali kupanje bi ipak trebalo obaviti bar do 11 uvece, bilo bi korektno prema komsijama.....Mislim, to je samo sitnica koja pomaze, kao i mekane kucne patike, i tv dovoljno da se cuje........nije to nikakva prinuda i recimo nakaradno bi bilo deci koja idu u muzicku skolu i vezbaju klavir praviti problem oko satnice, pa i ti zvuci nisu neprijatni.....ali udaranje djonom u glavu komsiju ispod da ne moze da se skoncentrise da procita novine je itekako neprijatno....jednostavno, svako ima pravo na mir u svom stanu....
 
vucko":4lwrfhja je napisao(la):
Po potrosnji,to jest sa kalorimetrima?Fenomenalne vesti!Prvo cuh da ce dulvil da grade,dakle hoce i kod vas.Ako nije problem prenesite taj info ovde na forumu ili jos bolje ufotkajte.Najave bg elektrana su da od grejne sezone 2011/2012 ce moci svi potrosaci da predju na utrosak ako zele.A vec od prve ili druge sledece ce svi biti prema utrosku.
To će opet biti zbirna potrošnja zgrade podijeljena po kvadratu stana.
 
id1id2id3":3js8qhzh je napisao(la):
Drage komsije,
Da li iko zna kada ce biti betoniran prilaz do pesackog prelaza ka tramvajskoj stanici ispred doma zdravlja Jedro? Sadasnje stanje je zaista neprihvatljivo: ili gazimo blato ili smo primorani da idemo kolovozom. Ja sam par puta zvala Studio B i nadlezne sluzbe ali se nije desilo nista. Da li iko moze nesto da ucini vezano za ovaj problem?
Primetili ste verovatno da je ovaj problem pre nekoliko dana donekle resen. Postavili su betonske ploce, tako da sada moze da se pridje trotoaru sa pesackog prelaza bez zaglibljivanja u blato. Ko zna? Mozda je ovo samo privremen pesacki prelaz, pa nisu hteli da asfaltiraju prilaz...
 
micoboj":363m45q1 je napisao(la):
vucko":363m45q1 je napisao(la):
Po potrosnji,to jest sa kalorimetrima?Fenomenalne vesti!Prvo cuh da ce dulvil da grade,dakle hoce i kod vas.Ako nije problem prenesite taj info ovde na forumu ili jos bolje ufotkajte.Najave bg elektrana su da od grejne sezone 2011/2012 ce moci svi potrosaci da predju na utrosak ako zele.A vec od prve ili druge sledece ce svi biti prema utrosku.
To će opet biti zbirna potrošnja zgrade podijeljena po kvadratu stana.
Neće. Zbirnu potrošnju zgrade meri kalorimetar u podstanici i tu nema sumnje, on precizno meri količinu utrošene energije tako što integrali u vremenu trenutnu toplotnu snagu, a ona je srazmerna protoku i razlici temperatura dolaznog i povratnog voda.
U zgradama gde postoje horizontalni ulazi u stanove moguće je ugraditi kalorimetar za svaki stan posebno. U slučaju vertikala, kalorimetri bi morali da se postavljaju za svako grejno telo, a to je jako skupo i loše tehničko rešenje jer svaki kalorimetar podrazumeva merenje protoka pomoću neke vrste turbinskog merača koji smanjuje pritisak (može i npr. ultrazvučno, to ne remeti protok, ali je onda takvo rešenje jako, jako skupo).
Umesto kalorimetara, u ovakvim situacijama predviđena je montaža tzv. delitelja toplote na svako grejno telo u stanu. Oni se montiraju na svaki radijator uvek na isto mesto u odnosu na njegove ose simetrije (najčešće na polovini dužine i dve trećine visine). To su mali elektronski uređaju koji se očitavaju daljinski. Kao parametri, u startu se u njih unose podaci o broju rebara i normiranoj toplotnoj snazi jednog rebra za dati radijator (zavisi od tipa i proizvođača). Delitelj sadrži i dva senzora temperature koji mere temp. rebra na mestu gde je delitelj montiran i temp. vazduha u sobi. Na osnovu svih tih podataka, u pravilnim vremenskim intervalima on određuje trenutnu snagu radijatora i integrali je u vremenu. Tako dobijena veličina je zapravo indirektno izmerena količina utrošene toplotne energije u tom grejnom telu, a u suštini to predstavlja jedan težinski faktor koji kaže koliki je njegov udeo u ukupnoj potrošnji koju registruje centralni kalorimetar. Eto, prosto ko pasulj. Samo, ima tu puuuno problema, i tehničkih, i subjektivnih, ali mrzi me da pišem, naročito o tehničkim, dugo bi trajalo, a verovatno nikoga ovde to ne bi zanimalo.
Samo ću reći da je to do sada bila samo navlakuša za uzimanje para (raspitajte se malu u Subotici i Pančevu koja je cena grejanja ako vam mere ''po utrošku'', a kolika ako se plaća paušalno, pri istoj temp. vazduha u stanu). To će biti još jedna mega pljačka, nažalost neizbežna. Pokušalo se to i ranije kada su na brzinu hteli da osnuju novo zavisno preduzeće za kućne grejne instalacije tako što su iz džakova isplaćivali otpremnine i razjurili radnike Teleoptik žiroskopa, a u njihovim prostorijama planirali ''proizvodnju'' delitelja. To je podrazumevalo i transformaciju Toplane u holding, ali je sve palo u vodu. Kad to urade, onda nam mogu naplaćivati grejanje koliko god im treba para. Ako se bunimo, reći će pa mnogo trošite, zavrnite malo. A ako zavrnemo skroz, opet plaćamo 30-40% sadašnjeg računa (zato su i napravili ovu novu metodologiju obračuna cene grejanje kao uvod u naplatu ''po potrošnji'', a usput i malo poskupeli, samo 30%). Što je najgore, NE DOZVOLJAVAJU ISKLJUČENJE SA SISTEMA! Dakle, ako ste vlasnik stana sa CG, morate da plaćate i to onoliko koliko oni kažu. Ono što me posebno zaprepastilo je kada su mi pre dve godine rekli da se u paketu moraju uzeti i termoregulacioni ventili, i to baš oni koje oni prodaju. To bi bilo kao kada odete na pumpu sa Mercedesom, a pumpadžija kaže mi punimo samo Punto, idite najpre u Zastavu, kupite jedan pa se vozite.
Toplana je, pored EPS-a, najveća partijska pljačkaška firma. Najbolje i najjeftinije grejanje je dok su svi potrošači zapravo jedan jedini. Kad nas rascepkaju na nekoliko stotina hiljada komada, a ne dozvoljavaju isključenje, e onda smo naj...li. Ili da se svi zaposlimo u Toplanama i Epsima.
Ovome treba posvetiti najviše pažnje jer je običnim ljudima račun za grejanje ubedljivo najveća stavka posle hrane.
 
Vrh