Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

^^Da li si kolega masinac? Ja sam bio na praksi u TENT Obrenovac i videh koliki je nivo korupcije tamo,sledece godine imam u BG Elektranama,verujem da je tu jos gora situacija :)

Nego evo projekata vrtica,jedini normalan koliko vidim je ovaj za belvil dole levo

vrtici.jpg


http://arhitekturabezbeograda.files.wordpress.com/2010/11/vrtici.jpg
 
Jel cuo neko da je cena m2 u Belvilu spustena? Bila je 1950 evra a neko mi rece da je sad 1800 evra ili tako nesto...
 
+gratis garazno mesto i to bez puno pregovora, na koliko se zavrsava je pitanje...
 
znaci 2000eur/m2 plus besplatno garazno mesto
mislim da ace jos maksimalno davati jos jedno parkig mesto za vece stanove
 
Da li se to meni samo cini ili ovih dana nije dimilo.....
 
@grado
Ti tehnički problemi i jedu PROBLEMI. Kada se taj uređaj postavi na radijator, na njega, valjda, treba priključiti i nekakve kablove. Šta s njima? Da idu po zidu ili da se ukopavaju? Ako je djelitelj toplote bežični onda treba bar nekakva beterija...
Nije mi jasna ta tehnika.
Uostalom, Elaktranama nije stalo da se štedi. Koliko ima praznih stanova koji se ne bi grijali? Koliko bi se soba u korišćenim stanovima isključilo? Koliko bi se spustila temperatura u stanovima, ako bi se plaćalo po potrošnji? Pa i kada bi se tako isporučena toplotna energija naplaćivala 100% Elektranama ne bi bilo dovoljno. Ovako im je bolje. Plaća se po kvadratnom metru, i ljeti i zimi, i kada se grije čitav dan ili samo malo ujutro i malo uveče. Cijena grijanja je izračunata po najnepovoljnijem režimu, kada je grijanje najjače. Sva ostalo je njihova dobit.
U jednom gradu, još davnih 80-tih su u jednom novom naselju ugradili kalorimetre za svaki stan. Kada je toplana vidjela da ljudi štede, kalorimetri su počeli da se "kvare", a niko nije mogao da ih popravi. Treća sezona je opet bila po kvadratu.
 
Evo blgoa coveka koji je energeticar.Ja sam tek na trecoj godini,ali mogu reci da je covek u pravu oko svih stvari(ovaj na blogu)

Ugradnjom delitelja stedi se novac i smanjuje potrosnja,ali se time i smanjuje profit BG elektrana.Stoga se i delitelji toplote nude skromno i bez ikakve medijske promocije ili od strane agencije za energetsku efikasnost.Jer,vlasti(to jest politicarima) je u interesu da se rasipa energija,prakticno smo najveci rasipnici energije u evropi.Pogledaj predzanji pasus u ovom blogu

http://enefsenalt.blogspot.com/2010/06/drsko-bezobrazno-ali-efikasno-rasipanje.html

Logicno je da bi hteo i vodu kao sto placas struju da placas po utrosku a ne zbir cele zgrade podeljen sa brojem stanova zar ne?Tako isto je i sa centralnim grejanjem.Ako neki ludak greje maksimalno radijatore sa non stop otvorenim prozorima,cela zgrada placa njegovu ludost podjednako ukljucujuci i njega.

Moji profesori sa fakulteta barataju smanjivanjem potrosnje od 30 do 40% u Madjarskoj i Austriji zadnjih godina uvodjenjem delitelja toplote.Recimo da je ovo Svrbija i da ima mucki i.t.d.Cak i da je 10% ustede,to je fenomelan napredak!
 
Blic Online | Za stan vredan 50.000 evra porez 200 evra

Za stan vredan 50000 evra porez 200 evra Od početka naredne godine svi građani plaćaće jedinstvenu stopu poreza na imovinu od 04 odsto najavila je ministarka finansija Diana Dragutinović Praktično za stan koji se procenjuje na 50000 evra vlasnik će morati da plati porez od 200 evra godišnje...

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/222119/Stopa-poreza-na-imovinu-04-odsto

------------------------------

Dakle, ovaj porez koji je za 60kvm u Blv izracunat da je 26.000din godisnje, sprema se da se udvostruci...
 
Meni je za 60kvm sa poreskim kreditom (70%) ove godine porez oko 7.800 rsd. A tih 26000 je zato što vlasnik stana nije prijavljen na Belvil. Ako jeste prijavljen, morao je po važećem zakonu dobiti 40% poreskog kredita (i porez bio bio oko 16000 rsd).
Poreska uprava i Ministarstvo finansija upravo idu u pravcu smanjenja poreskih olakšica i izvesno je povećanje za narednu godinu. A sve pod izgovorom da se za vile na Dedinju plaća nedopustivo mali porez, pa hajde sada svi po malo da to nadomestimo. Slično kao i sa strujom, pretplatom...one koji plaćaju šišaj, a onima koji ne plaćaju opraštaj kamate.
 
micoboj":15ckchnj je napisao(la):
@grado
Ti tehnički problemi i jedu PROBLEMI. Kada se taj uređaj postavi na radijator, na njega, valjda, treba priključiti i nekakve kablove. Šta s njima? Da idu po zidu ili da se ukopavaju? Ako je djelitelj toplote bežični onda treba bar nekakva beterija...
Nije mi jasna ta tehnika.
Uostalom, Elaktranama nije stalo da se štedi. Koliko ima praznih stanova koji se ne bi grijali? Koliko bi se soba u korišćenim stanovima isključilo? Koliko bi se spustila temperatura u stanovima, ako bi se plaćalo po potrošnji? Pa i kada bi se tako isporučena toplotna energija naplaćivala 100% Elektranama ne bi bilo dovoljno. Ovako im je bolje. Plaća se po kvadratnom metru, i ljeti i zimi, i kada se grije čitav dan ili samo malo ujutro i malo uveče. Cijena grijanja je izračunata po najnepovoljnijem režimu, kada je grijanje najjače. Sva ostalo je njihova dobit.
U jednom gradu, još davnih 80-tih su u jednom novom naselju ugradili kalorimetre za svaki stan. Kada je toplana vidjela da ljudi štede, kalorimetri su počeli da se "kvare", a niko nije mogao da ih popravi. Treća sezona je opet bila po kvadratu.
Kablovi nisu problem, kablova nema. :) Napajanje je baterijsko, a očitavanje bežično.
Dobro si primetio da elektranama nije u interesu da se štedi pa je utoliko čudnije da je okosnica njihove kampanje ugradite kalorimetre da bi plaćali manje. CG je bar do sada bila delimično socijalna kategorija i nisu mogli da povećavaju cene tek tako zbog velikog broja siromašnih građana koji ne bi mogli da plaćaju, a ipak su iznad cenzusa za socijalni popust. Jednostavno, to nije bilo pametno zbog mogućeg negativnog odjeka na sledećim izborima. Sada su ga baš povećali, ode i porez na imovinu gore nekoliko puta i ko zna šta još... CG po kvadratu ti je kao radnik u Kolubari. Veliki su, jaki, sindikat moćan, može i celu državu da sruši samo ako odluči. CG po glavi ti je kao da radiš kod nekog privatnika, bez ikakvih prava i bez prijave, za bednu platu (pade mi na pamet primer kada se radnica iz piljarnice gde kupuje gradonačelnik žalila da ju je gazda davio pa gradonačenik onda intervenisao i zvao gazdu na mobilni).
Cela kampanja je da se zavaljaju nečiji kalorimetri, delitelji i ventili, da vlasnici stanova sami finansiraju u oprenmu za očitavanje potrošnje i da im na kraju naplate više nego što bi naplaćivali da nikakve promene nije ni bilo, jer inače zašto bi sve to radili.
 
Belvillé Status":15vb1c7t je napisao(la):
id1id2id3":15vb1c7t je napisao(la):
Drage komsije,
Da li iko zna kada ce biti betoniran prilaz do pesackog prelaza ka tramvajskoj stanici ispred doma zdravlja Jedro? Sadasnje stanje je zaista neprihvatljivo: ili gazimo blato ili smo primorani da idemo kolovozom. Ja sam par puta zvala Studio B i nadlezne sluzbe ali se nije desilo nista. Da li iko moze nesto da ucini vezano za ovaj problem?
Primetili ste verovatno da je ovaj problem pre nekoliko dana donekle resen. Postavili su betonske ploce, tako da sada moze da se pridje trotoaru sa pesackog prelaza bez zaglibljivanja u blato. Ko zna? Mozda je ovo samo privremen pesacki prelaz, pa nisu hteli da asfaltiraju prilaz...
Nema potrebe da se asfaltira. Kada oko ploča poraste trava biće mnogo "ekološkije".
 
micoboj":uytiit9f je napisao(la):
Belvillé Status":uytiit9f je napisao(la):
id1id2id3":uytiit9f je napisao(la):
Drage komsije,
Da li iko zna kada ce biti betoniran prilaz do pesackog prelaza ka tramvajskoj stanici ispred doma zdravlja Jedro? Sadasnje stanje je zaista neprihvatljivo: ili gazimo blato ili smo primorani da idemo kolovozom. Ja sam par puta zvala Studio B i nadlezne sluzbe ali se nije desilo nista. Da li iko moze nesto da ucini vezano za ovaj problem?
Primetili ste verovatno da je ovaj problem pre nekoliko dana donekle resen. Postavili su betonske ploce, tako da sada moze da se pridje trotoaru sa pesackog prelaza bez zaglibljivanja u blato. Ko zna? Mozda je ovo samo privremen pesacki prelaz, pa nisu hteli da asfaltiraju prilaz...
Nema potrebe da se asfaltira. Kada oko ploča poraste trava biće mnogo "ekološkije".
Co-sign.
 
MINISTAR ZA PROSTORNO PLANIRANJE TVRDI
Dulić: Tajkuni mi prete zbog jeftinih stanova
...
Za koga tvrdite da vrši pritisak na vas?
- Kada smo ušli u projekat jeftinijih stanova, suočili smo se sa savetima i pretnjama da to ne činimo. Započeli smo gradnju 360.000 kvadratnih metara stambenog prostora koje bi, da ih ne gradimo mi, gradio neko drugi i prodavao za bar 300 ili 400 evra skuplje po kvadratu. To znači da smo tajkunima isterali iz džepa 120 miliona evra. Na Novom Beogradu naš projekat je u blizini kompleksa koji nije prodat. Ponudom jeftinijom za nekoliko stotina evra ugrozili smo još 100 miliona evra nečijeg profita. Odlučni smo da taj projekat sprovedemo do kraja.
Ceo intervju: http://www.blic.rs/Vesti/Politika/222997/Dulic-Tajkuni-mi-prete-zbog-jeftinih-stanova
 
belgrey":i1y540ry je napisao(la):
MINISTAR ZA PROSTORNO PLANIRANJE TVRDI
Dulić: Tajkuni mi prete zbog jeftinih stanova
...
Za koga tvrdite da vrši pritisak na vas?
- Kada smo ušli u projekat jeftinijih stanova, suočili smo se sa savetima i pretnjama da to ne činimo. Započeli smo gradnju 360.000 kvadratnih metara stambenog prostora koje bi, da ih ne gradimo mi, gradio neko drugi i prodavao za bar 300 ili 400 evra skuplje po kvadratu. To znači da smo tajkunima isterali iz džepa 120 miliona evra. Na Novom Beogradu naš projekat je u blizini kompleksa koji nije prodat. Ponudom jeftinijom za nekoliko stotina evra ugrozili smo još 100 miliona evra nečijeg profita. Odlučni smo da taj projekat sprovedemo do kraja.
Ceo intervju: http://www.blic.rs/Vesti/Politika/222997/Dulic-Tajkuni-mi-prete-zbog-jeftinih-stanova
2013. godina - Vučić premijer, Mrkonjić ministar građevine...

MINISTAR ZA SVE OD CIGLE I BETONA TVRDI
Mrkonjić: Tajkuni mi prete zbog jeftinih stanova
...
Za koga tvrdite da vrši pritisak na vas?
- Kada smo ušli u projekat jeftinijih stanova sa cenom do 650 evra po kvadratu, suočili smo se sa savetima i pretnjama da to ne činimo. Započeli smo gradnju 1.000.000.000 kvadratnih metara stambenog prostora koje bi, da ih ne gradimo mi, gradio neko drugi i prodavao za bar 500 ili 600 evra skuplje po kvadratu. To znači da smo tajkunima isterali iz džepa 500 hiljada miliona evra. Na Novom Beogradu naš projekat je u blizini kompleksa bivšeg IMT-a koji nije prodat. Ponudom jeftinijom za nekoliko stotina evra ugrozili smo još 100 hiljada miliona evra nečijeg profita. Odlučni smo da taj projekat sprovedemo do kraja.
Ceo intervju: e toga još nema, strpite se do 2013. :p
 
Ovaj oliver dulci je lopv,al njegovog brata izglasase za predsednika odbora u Subotici.Izgleda da je iz fine stranke,za njega cu da glasam,pa ce i onaj kosmodrom da nam sazidaju!Masala!
 
vucko":18kng9t4 je napisao(la):
Ovaj oliver dulci je lopv,al njegovog brata izglasase za predsednika odbora u Subotici.Izgleda da je iz fine stranke,za njega cu da glasam,pa ce i onaj kosmodrom da nam sazidaju!Masala!
Da li postoji bar jedan politicar koji ima bar zrnce morala u sebi? Ovaj Dulic je po svemu izgledao ok, a onda iskopase sve ono o njegovom biznisu i poslovim i drugim vezama, i sada covek da se zapita o kolicini licemerja koje vlada svetom!

Bal vampira.
 
Sister":3jogl20z je napisao(la):
vucko":3jogl20z je napisao(la):
Ovaj oliver dulci je lopv,al njegovog brata izglasase za predsednika odbora u Subotici.Izgleda da je iz fine stranke,za njega cu da glasam,pa ce i onaj kosmodrom da nam sazidaju!Masala!
Da li postoji bar jedan politicar koji ima bar zrnce morala u sebi? Ovaj Dulic je po svemu izgledao ok, a onda iskopase sve ono o njegovom biznisu i poslovim i drugim vezama, i sada covek da se zapita o kolicini licemerja koje vlada svetom!

Bal vampira.
ajde vi ko da ste zaboravili da cim je bio izabran za predsednika skupstine 2007 hteo da pravi tunel izmedju skupstine ispod starog dvora do stare narodne skupstine da poslanici i zaposleni mogu efikasnije da rade :) (naravno da bi posao poplocavanja tog tunela dobila firma koja distribuira keramiku uu kojoj on ima samo 15% - raspitajte se koja je to firma)

kome tada nije bilo jasno o kakvoj se dileji radi ili nije pratio novine ili je bio u slepom ubedjenju da sve sto je od ds-a dobro je
 
Da li je neko merio kvadraturu stana, ja merio kuhinjicu i nasao da je pola kvadrata manja, sobu po sobu i sakupio 2 kvm
 
Angažovao geometra, on premerio i ispalo da je B67A u pravu... 0.02m2 viška.
Isto to uradio i za garažno mesto. I opet sam bio u krivu. :(
 
Razvigor":1yiyg298 je napisao(la):
Da li je neko merio kvadraturu stana, ja merio kuhinjicu i nasao da je pola kvadrata manja, sobu po sobu i sakupio 2 kvm
Ja sam se pre godinu dana pitao kako mogu biti siguran da mi je kvadratura stana ispravna. Ono do cega sam dosao jeste podatak da postoje razliciti "arsini" na osnovu kojih se izracunava kvadratura stana tj. sta sve ulazi u kvadraturu stana. Mislim da su realno izmerili kvadrature ali moguce je da su negde omanuli. Ako pak slucajno saznas da su te stvarno zeznuli Blok67 sa time nema apsolutno nikakve veze. Zato je i angazovan taj biro, ne znam kako se zove ali pise na finalnom projektu koji su dobio, i njih treba da tuzis za greske u merenju. Blok67 je elegantno skinuo odgovornost sa sebe, a ne bi me iznenadilo da je taj biro odavno mrtva firma :)
 
Geodetski biro "Geo-dita" doo je firma koja je radila finalna premeravanja stanova... (nije reklama)

www.apr.rs kaže ovako:
Назив: GEO - DITA
Правна форма: Друштво са ограниченом одговорношћу
Статус: Активно привредно друштво
Седиште: Београд-Палилула
Пуно пословно име: GEODETSKI BIRO GEO - DITA DOO BEOGRAD, DR. DRAGOSLAVA POPOVIĆA 12
Адреса: Др. Драгослава Поповића 12, , Београд-Палилула, Србија
Датум оснивања (дд.мм.гггг): 08.04.2009
Време трајања: Нема ограничења
Шифра делатности: 7490
Назив делатности: Остале стручне, научне и техничке делатности
Регистрован за спољнотрговински промет
Регистрован за услуге у спољнотрговинском промету
Уписани капитал Новчани: 500,00 EUR
Матични број: 20523565
ПИБ: 106060363
 
Vrh