Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

goxyz hvala ti ko bratu na odgovoru, vec sam mislio da sam jedini blesav ovde, jer ne se ne interesujem za gramatiku.

Samo bojim se da je dobijanje upotrebne dozvole jedan od problema i to onaj manji i verovatno lakse resiv, jer zavisi od nekih tamo potkupljivih birokratskih sluzbenika, ali onaj bitniji je hipoteka. Dobro, da li je neko uopste dobio tu famoznu brisovnu dozvolu do sada? Da li je neko predao papire na knjizenje? (cini mi se da je bolje da vise ne pitam da li je neko uknjizio, jer je to ispalo sada Sci Fi). Sem toga vlasnik srbije nije vlasnik austrije, a pravna procedura kad neka banka ode u stecaj je vrlo prosta (daleko bilo, ali nikad se ne zna...). Nadam se da si video u ugovoru ko izdaje brisovnu dozvolu? Upravo Hypo Klagenfurt! A ono kao rok od 15 dana od isplate da se dozvola pribavi? Mozes da pritiskas koga hoces i koliko hoces, dzaba.
 
shmeksi, upravo sam na tebe mislio kad sam hvalio postove u drugim thread-ovima, kao i na ostale koji sa tobom razmenjuju misljenja, zato respect od mene. Rekao bih da nisi pravnik po struci, ali molim te reci sta ti mislis o kupovini stana koji je pod hipotekom, pogotovu kako je sve to ispalo u ovom slucaju sa Hypo Klagenfurt ili mozda da dovedes nekoga ko bi mogao da odgovori na moja prethodno postavljena pitanja? tnx
 
Znam par vlasnika koji su dobili brisovne dozvole ali nisu mogli da se uknize zbog upotrebne. Trebalo bi da svi dobijemo jako brzo ali mozda ne bi bilo lose malo ih pritisnuti da rade u dve smene kako bi sto brze odradili dokumentaciju za brisovne dozvole.
Niko se nije uknjizio niti ce bez upotrebne dozvole.
Upotrebna ko zna kada ce da se uradi zato bi trebalo da se organizujemo i da i pojedinacno i organizovano vrsimo pritisak.

Savet jos jednom za sve vlasnike, dobro otvorite oci kada preuzimate stan. To vam kazem iz mog loseg iskustva jer sam shvatio da su se uigrali i da jedan drugog stite. Verovatno se i podmicuju da nedostatke ne prihvataju ako su obimniji(gletovanje celog stana, parket zamena, keramika, ...) i ako ce ih kostati naknadno a verujte mi da ima jako puno stvari koje su isfuserili.
Znaci kadija te tuzi kadija ti sudi tako nekako funkcionise sve to ti se zalis investitoru a on stiti izvodjaca jer mu duguje pare i onda po nasim ledjima a na sve to pametni nadzorni organ koji je placen od Belvila tj delta ivesta tj miska aminuje samo ono sto je u njihovom intersu. Mislim da ce da se otvori pandorina kutija i da ce se mnogo toga saznati a sve zbog njihove bahatosti i " ne moze nam niko nista". Skoro svi izvodjaci za sada imaju "sjajne" reference tako da ko bude nesto radio ucesnike u ovom projektu zaobilazice na km.
Obratite paznju na moleraj, katastrofalan je u celom naselju jer nisu imali dovoljno materijala tj. lose su pogodili posao sa investitorom pa su manje materijala utrosili a naravno i rada., drugo bitno je parket koji je stavljan na vlaznu kosuljicu a to zbog zurbe da zavrse u dogovorenim rokovima tj. za univerzijadu pa se svuda rasusio i ponegde odlepio a debljine i kvalitet su mu diskutabilni jer kod mene, po zakljucku gradjevinskog inzinjera-vestaka nije stavljen ugovorene klase i kvaliteta te sumnjam da sam jedini slucaj, kade su uglavnom izgrebane i lose postavljene , plocice lose iznivelisane pa vam voda moze otici na parket i podici ga kao sto je bilo slucajeva, ...
 
privremeni":czmfl1yl je napisao(la):
lily of the valley":czmfl1yl je napisao(la):
Kao neko kome je upotreba srpskog (maternjeg) jezika zanimanje, i jos mnogo, mnogo toga vise, ja zaista moram da negodujem. Neko ko poziva na srpski pravopis je –ulicar? Srpski jezik je jezik ulicara???!!!! Mi se ravnamo prema Vuku, pisi kao sto govoris. To je jos uvek zvanicno pravilo za jos uvek zvanicni srpski jezik u ovoj zemlji!! SRAM VAS BILO!!!! I da mi se neki pametnjakovic ne bi sada javio da objasni da se Roterdam pise sa dva t, jer je ime grada, isl.! U nasem knjizevnom jeziku Vukovo pravilo - jedan glas jedno slovo - vazi i za licna imena, imena gradova itd.
pa jel "pisi kao sto govoris" ili "piši kao što govoriš"? serbski karakteri su vozdignuti još davno na svaki kompujter.
Nije tacno, kako koji! Moj recimo nije!
 
shmeksi":bhwmehzc je napisao(la):
Prestao sam da pratim ovu temu od kada je postala mesto dopisivanja između kupaca stanova jer je običnom posetiocu foruma postalo više dosadno da čita vašu internu komunikaciju. Nit neko od stanovnika da napravi pristojnu foto reportažu po naselju i da malo opiše situaciju nevezano za status useljenja u stanove i slično.

Uspeli ste da tako ispamujete temu da iako se pojavi neki zanimljiv post izgubiće se u moru spama.
Slazem se,"oduzite" nam se jednom reportazom stanova bili oni falicni ili ne :)
 
bog":1350ymxe je napisao(la):
. Umesto da covek moze da cuje tudje misljenje ili dobije korisnu informaciju, ispade da .
smo dobili jos jednog zaludnog dusebriznika.

Takodje,
bog":1350ymxe je napisao(la):
. Umesto da covek moze da cuje tudje misljenje ili dobije korisnu informaciju, ispade da .
smo dobili jos jednog eksperta:
bog":1350ymxe je napisao(la):
nov parket prve klase, plus lak, plus ruke, kostao bi negde oko 20EUR/m2 i to kod profi majstora.
Steta sto nema onog smajlija sto se valja po podu od smeha.

bog":1350ymxe je napisao(la):
Sacekacu jos neko vreme da se javi neko od koga moze da se cuje nesto pametno,.
O Svevisnji, ulepsao si mi vece, ja sam samo jedan :grand: od koga ces dobiti sledeci savet:
Odes ti sinko u Blok 67 doo, to ti je blizu buvljaka u Jurija Gagarina izmedju br 12 i 14, a mozes, jos bolje i u Genex apartmane, Vladimira Popovica 6, i ponudis im taj tvoj parket. U nastupu odusevljenja najpre ce te poljubiti u naijstaknutiji straznji deo tela, a ako se kojim slucajem tu zatekne neka klagenfurtska hitler-jugend menadzerka mozda te odradi i spreda.
A kad im zamenis onaj silni parket za 20E/m2, za bonus dobijas kompletno opremljen 4-s stan sa dve garaze koje ce Misko da napuni sa Z4 i X6, kako bi spasilac bio maksimalno u trendu i mobilan u svim vremenskim uslovima.

I zato sto sam :grand: , dozvolicu sebi jos jedan savet:
gugl je cudo. Ubuduce pre nego sto lupis glupost, iskoristi mogucnosti koje on pruza. Svasta ce ti se kasti.
 
Tek sto se pojavio neko normalan, @Nevenkovic hoce da ga otera. @boze molim Vas da ne napustate forum (najveca kazna im je da ostanete), nego ignorisite ovakve slucajeve i pomozite da se vratimo temi. Ako mu bilo sta odgovorite to ce se pretvoriti u diskusiju bez kraja i jedini spas je pobeci sa foruma. Sve nesto mislim da su "ubaceni" kako bi rasturili ovaj forum i tako onemogucili sadasnjim (ali sto je vaznije buducim kupcima), prave i pouzdane informacije do kojih na ovom mestu dodju.
Ja sam skoro sve svoje komentare izbrisao zato sto se konstantno vracaju i cupaju pojedine izjave iz konteksta.
Poceo sam da zbijam sale jer sa njima se ne moze drugacije. Mislim da Vam je sad jasno zasto sam Vas upozorio na pojedine clanove foruma.

Moja poruka bi bila, IGNORISITE I NASTAVITE DALJE jer u suprotnom, moracemo otici svi.
 
Duga":35fp6ytq je napisao(la):
Da li ste culi koliko se zainteresovanih kupaca javilo za opciju da sami postavljaju parket? Koliko je izvesno da nam uvaze tu opciju i da se u tom slucaju ranije uselimo?
prosle nedelje se na ovom forumu diskutovalo na ovu temu.
ja sam se prijavila za zamenu parketa (prave se liste zainteresovanih kupaca; neko je vec rekao da ako nas je u vecem broju, brze ce odobriti) medjutim zvanicnog odgovora jos nema (jos uvek razmatraju ovu opciju).

nisam sigurna da ce se oni, koji menjaju sami parket, ranije' useliti od onih drugih jer kapiram da kad zgrada prodje teh.prijem, onda je otvorena za sve stanare /uz preduslov je da se prethodno izvadi stari parket, izravna kosuljica (pitanje:da li ce to oni ili mi da odradimo), lepljenje novog parketa/hoblovanje/lakiranje + krecenje, ciscenje.../.
ah...jos 2 sitnice...
onima, koji se odluce za zamenu parketa, sledi potpisivanje anex-a za korekciju/smanjenje cene i povracaj (? eur) za vrednost parketa (pitanje:kad ce izvrsiti ovaj povracaj?).
u tom slucaju, njihova garancija za zanatske radove, nece vaziti za parket. npr ako se desi da se isti 'digne', ispravku radicemo u svojoj reziji.mada, obrni-okreni, vec smo procitali, da je nekim od useljenih dozlogrdilo da ih cekaju pa su sami ispravljali njihove greske...
 
Vidim da je počela teorija zavere o ubačenim elementima, i mene su tako slično onomad častili.
Zašto čim neko izađe sa svojim mišljenjem (kakvo god bilo, ali u suprotnosti sa subjektivnim pogledom pojedinih oštećenih kupaca(da ne bude opet zabune s pravom su rezignirani ali ne i uvek u pravu )) mora biti proglašen za čoveka iz B67, ili agenta za nekretnine, ili Miškovog malog od palube?
Neko reče i u pravu je, previše se ovde trošilo vremena na sitnice i pažnja je sa krupnih stvari otišla nikuda!
Ranije sam pomenuo nešto u vezi sa organizovanjem grupe (kupaca, advokata) koja bi učestvovala (uslovite ih) u ključnim fazama menjanja i postavljanja novog parketa, kako se ne bi opet desilo da muljaju na svoju ruku, ima li nekog ko je ozbiljnije razmišljao na tu temu?
 
Gramatika is dead, pa hvala svima na tome.

Parket stvarno ne bi trebao da bude briga, ali shvatam da ima onih koji se ne usudjuju da razmisljaju o primarnom problemu, pa radije skrecu misli na tricarije. Inace ja sam licno menjao po 20E pre neku godinu, sve perfektnno, stari profi majstor, ravno i sija se ko staklo, ali evo neka sadasnja cena bude 25 ili jos bolje neka bude 30EUR/m2 za egzoticno drvo i perverzne radove - opet dodje prakticno nista spram datih 100k ili 200k. Pa nek daju i go beton, sam da stvar bude pravno cista. Cemu sva ta briga ako se stan jednog dana nadje u vlasnickom sporu? A koliko kapiram, hipotekar ima pravo prvenstva naplate potrazivanja u takvim slucajevima... ne mora da bude, ali svasta je moguce...

Opet pitam, sta sa hipotekom i famoznih 15 dana? Zaista, svaka cast onima koji mogu mirno da spavaju, ali u clanu 8 stoji da "ne postoji druga zabrana raspolaganja nad nekretninom OSIM hipoteke iz clana 7", pa vas ja sad pitam ko je ovde konsultovao advokata da mu rastumaci ovo? U kojim tacno slucajevima bi mogla da dejstvuje ta zabrana raspolaganja i kako bi se to tada resavalo?

Stanisa, vama iskreno hvala na podrsci. Ko zna, mozda se stvarno jednog dana Vi i ja i nase komsinice-nastavnice nadjemo u naselju i slatko ismejemo na temu "forumskih" prepucavanja, pa Vi ste bar duhoviti, ali to je samo jedno od mogucih razresenja ove prilicno neizvesne situacije. Gospodinu koji izgleda nije svestan da i dalje nije vlasnik stana u zgradi Neven u naselju Shabanville, pardon Belville, dok Hypo drzi sapu na njemu, zelim pre svega da postane vlasnik, pa onda da natenane doteruje SVOJ parket po kojoj god ceni zeli. Jeste da mi je rekao da "lupam gluposti" i "ocitao lekciju" (mada ne vidim zasto), ali ja se ne primam lako. Moja pitanja pre svega idu njemu u korist, jer vidim da je bezbrizan i neuvidja ozbiljnost situacije.
 
Bla Bla Bla, evo ja sam razmisljao, jeste to dobra ideja, da se skupi grupa, pa angazuje advokata, ali pobogu brate, ZASTO ZA PARKET??? Pa zar je stvarno svima biniji parket od papira? Nek oni "muljaju na svoju ruku" oko parketa, ko sto ti kazes, bice neki fus pa sta... ali papiri, e to vec ne bi smelo.
 
shmeksi":nyznften je napisao(la):
Nit neko od stanovnika da napravi pristojnu foto reportažu po naselju i da malo opiše situaciju nevezano za status useljenja u stanove i slično.
Kako bre niko, Shmeksi? :shok: :rant: :)


vucko":nyznften je napisao(la):
Slazem se,"oduzite" nam se jednom reportazom stanova bili oni falicni ili ne :)
Imaš par (desetina) strana ranije moju reportažu. :kk:
 
bog":2cw3vvhu je napisao(la):
Gramatika is dead, pa hvala svima na tome.

Parket stvarno ne bi trebao da bude briga, ali shvatam da ima onih koji se ne usudjuju da razmisljaju o primarnom problemu, pa radije skrecu misli na tricarije. Inace ja sam licno menjao po 20E pre neku godinu, sve perfektnno, stari profi majstor, ravno i sija se ko staklo, ali evo neka sadasnja cena bude 25 ili jos bolje neka bude 30EUR/m2 za egzoticno drvo i perverzne radove - opet dodje prakticno nista spram datih 100k ili 200k. Pa nek daju i go beton, sam da stvar bude pravno cista. Cemu sva ta briga ako se stan jednog dana nadje u vlasnickom sporu? A koliko kapiram, hipotekar ima pravo prvenstva naplate potrazivanja u takvim slucajevima... ne mora da bude, ali svasta je moguce...

Opet pitam, sta sa hipotekom i famoznih 15 dana? Zaista, svaka cast onima koji mogu mirno da spavaju, ali u clanu 8 stoji da "ne postoji druga zabrana raspolaganja nad nekretninom OSIM hipoteke iz clana 7", pa vas ja sad pitam ko je ovde konsultovao advokata da mu rastumaci ovo? U kojim tacno slucajevima bi mogla da dejstvuje ta zabrana raspolaganja i kako bi se to tada resavalo?

Stanisa, vama iskreno hvala na podrsci. Ko zna, mozda se stvarno jednog dana Vi i ja i nase komsinice-nastavnice nadjemo u naselju i slatko ismejemo na temu "forumskih" prepucavanja, pa Vi ste bar duhoviti, ali to je samo jedno od mogucih razresenja ove prilicno neizvesne situacije. Gospodinu koji izgleda nije svestan da i dalje nije vlasnik stana u zgradi Neven u naselju Shabanville, pardon Belville, dok Hypo drzi sapu na njemu, zelim pre svega da postane vlasnik, pa onda da natenane doteruje SVOJ parket po kojoj god ceni zeli. Jeste da mi je rekao da "lupam gluposti" i "ocitao lekciju" (mada ne vidim zasto), ali ja se ne primam lako. Moja pitanja pre svega idu njemu u korist, jer vidim da je bezbrizan i neuvidja ozbiljnost situacije.
Osvrnucu se na ovu temu hipoteke, jer sam i ja zabrinut zbog iste.

Ok imamo situaciju, prodaja je propala, kredit nije vracem, Hypo Austrija potrazuje svoje pare putem hipoteke.

Dolazi do kupaca, koji su svoj stan full platili,i za par meseci ih sve istera iz stanova.
Izvrsna je izvrsna oko toga nema rasprave.

Hypo onda krece nanovo da prodaje stanove, ali ovaj put za 500 evra po kvadratu, jer koji ce im stanovi u Beogradu, treba im kash.

Dok ozlojadnjni kupci pukli po 100ak hiljada evrica, stekaju pare da kupe stanove po novoj ceni.
Ovi sto su usli na kredit, obustavljaju placanje kredita, i domace banke sada sa tugom gledaju, kako njihova hipoteka lagano biva oteta od strane Hypo Austrija.

Sta treba da se desi, da se ovo desi?


Dakle pucaju kupci, domace banke, koje su kreditirare ovaj rizican posao, puca Delta, pucace na sve strane jer ce svasta isplivati na povrsinu.
Puca Hypo Austrija jer imaju avetinjsko naselje na NBG koje niko nece, jer je maksimalno kompromitovano.

Ovo je moguce da se desi, ali u toj situaciji ce uvezano da popuca sve zivo, tako da cemo opet moci da se vratimo u napustene stanove, bar ovi brzi i vicni kalauzenju (ja se vracam, sacuvacu jedan kljuc... :p )..
 
to nije nerealno da se desi, ali ko bi živ ostao posle toga, Delta i Hypo su do sada (Hypo baš i ne) navlačili bes raznim potezima sa sitnim posledicama, a posle tog scenarija pojma nemam kako bi nastavili da posluju dalje?!
 
Ja tipujem da je najgore sto ce se desiti, je ostriji pad cene kvadrata, gde ce kupci malo da se osecaju ko magare. Ne sme mnogo ni da padne tek toliko de se skinu cene u vrednosti nesto manjoj od ucesca. Recimo free garaza i sl...
Ali i to je samo jedan od talasa u neprestanom oscilovanju marketa, sad ce malo dole, posle malo gore ....
 
@ cobretty
ovo sa hipotekom ne razumem... kako mogu da me izbace iz stana (iako je u ugovoru receno da je celo naselje pod hipotekom) kad isplatim stan 100%? zar sa dobijanjem brisovne dozvole (za moj stan) ne sticem pravo apsolutnog vlasnika?
 
Cobretti":2ov97gbn je napisao(la):
Osvrnucu se na ovu temu hipoteke, jer sam i ja zabrinut zbog iste.

Ok imamo situaciju, prodaja je propala, kredit nije vracem, Hypo Austrija potrazuje svoje pare putem hipoteke.

Dolazi do kupaca, koji su svoj stan full platili,i za par meseci ih sve istera iz stanova.
Izvrsna je izvrsna oko toga nema rasprave.
šta znači "sve ih istera iz stanova"? da li je moguće da se to uopšte desi? da li su kupci tada obeštećeni za 100% iznosa koji su dali za kupovinu stana?

ako je odgovor na poslednje pitanje "da", onda:
koji bi bio interes hipo banke austrija, odnosno ko već tada bude upravljao tim preduzećem za takvo nešto? zar za njih ne bi bilo elegantnije i svrsishodnije da preuzmu imovinu blok67, gde spada i novac od prodatih stanova i neprodati stanovi, pa neprodate može da prodaje i po 100 EUR/m2 ako im se baš hoće? zašto bi oduzimali stanove prodate po 1750-1950 eur/m2 i onda ih nanovo prodavali za manju cenu?
 
fikcija":1vrbozyf je napisao(la):
zar sa dobijanjem brisovne dozvole (za moj stan) ne sticem pravo apsolutnog vlasnika?
pa valjda niko do sada nije dobio tu brisovnu dozvolu, u tome je problem.
 
Fala Cobretti, zanimljivo razmisljanje, samo brate zasto bas toliko apokalipticno? Ne znam, mozda si u pravu, ali verovatno se ta ubedljivo najgora situacija nece desiti, mislim izbacivanje iz stanova, mada cisto pravno gledano, moguce je da hipoteka omogucava i tako nesto. Posto fali para u krajnjoj racunici, pre bih tipovao na soluciju u kojoj stanari ostaju, ali im se recimo dizu nameti u nekoj formi, tako nesto. Pa, ni onih 0.4EUR/m2 za odrzavanje nije mala suma, a ko zna koliko ce biti u buduce. U pravu si, prodaja ne ide, ali sigurno nece izbaciti nekoga ko je dao 2000, pa da taj isti stan prodaju ponovo za 500, ne vidim koja ti je tu logika. Moze da se desi da ovo sto je preostalo pocnu da prodaju po nizim cenama, to se slazem, jer ovako to je mrtav kapital i vredi sve manje i manje, jer cene idu dole i ici ce. Nesto sumnjam da ce moci da cekaju dugi niz godina da se cene vrate na prethodno. Sto se tice pucanja, mislim da ce ga biti mnogo manje nego sto ti nabrojao, jer zasto bi recimo pukla domaca banka koja je samo dala kredit? A sto se tice pravog pucanja, to nije svojstveno nama srbima. Mi smo ti bre ko zecevi, samo se kurcimo u prazno. Seti se i sam, drzavne banke uzmu pare narodu i nista, onda privatne pa opet nista, niko ni kamen da baci, a tu je masa ojadjenih bila mnoooogo veca. E a sta uradise siposi u albaniji? Nije to za nas, mi smo mekani, tako da je advokat sve sto preostaje. Treba traziti dobijanje pravne sigurnosti, ako to ikako moze, jer izgleda da dolaze burna vremena.
 
Nevenkovic":2h0v81hd je napisao(la):
privremeni":2h0v81hd je napisao(la):
fikcija":2h0v81hd je napisao(la):
zar sa dobijanjem brisovne dozvole (za moj stan) ne sticem pravo apsolutnog vlasnika?
pa valjda niko do sada nije dobio tu brisovnu dozvolu, u tome je problem.
:rant:
Cital li ti sta drugi pisu?
nevenkovicu, polako...ipak pricas sa 'damom'.
ovde je neko na forumu (pokusala sam, ali ne mogu da nadjem) potvrdio da je dobio brisovnu dozvolu (valda, u zgradi ruza).
vlada ce je i svi, ostali, useljeni (pa i mi, jednog lepog dana) dobiti...
 
Da ne dizem frku, ovo je prica SBBKBB.

Upravo je i pisem, da bi pokazao koliko to deluje apsurdno i besmisleno kao opcija, koja je doduse legalna.


Ako nas dragi investitor, ne podmiri svoje obaveze prema banci Hypo Austrija, i nekim mehanozmom se aktiviraju te hipoteke, za one koji nisu dobili "brisovnu" dozvolu. Onda ti dodju sa nalogom da se iselis.

Onda tebi ostaje da se sudis zato sto tvoj investitor nije ispunio svoju ugovornu obavezu. Nisam pravnik, ali druge nema...
Pitanje ko ce imati, kada i koje pare da te isplati.

Ali ne verujem da ce se to desiti jer imamo tri jake opcije pre toga, da investitor nema problema sa kreditom (ovo ukoliko je prodao 1500 stanove :) ), da moze da obori cene stanova, ili da se ko ljudi svi lepo dogovore, jer se upravo slucajno uvodi lizing stanova, gde banke mogu da rentiraju nekretnine ciji su vlasnici...
 
aaaaaa, sad vidim da polako dolazi "iz dupeta u glavu", sto bi narod rekao :)

Ali kako je ocigledno kad neko nema iskustva sa kupovinom nekretnina i nikad u zivotu nije sklapao/procitao kupoprodajni ugovor, pa je jos bio stipsa da angazuje advokata da mu to pravno rastumaci, pa jos veruje u rekla-kazala da je "neko cuo da je tamo neko dobio neku dozvolu, samo ovo-ono..." i slicno. Kako da se ne javi bar neko ko je dobio dozvolu (makar bio i ubaceni element)? A kako to da bas niko ne ode u katastar? Pa to je prva stvar koja treba da se uradi, cak i PRE kupovine!
 
fikcija":12kba0xl je napisao(la):
nevenkovicu, polako...ipak pricas sa 'damom'.
ovde je neko na forumu (pokusala sam, ali ne mogu da nadjem) potvrdio da je dobio brisovnu dozvolu (valda, u zgradi ruza).
vlada ce je i svi, ostali, useljeni (pa i mi, jednog lepog dana) dobiti...
Naravno da ce svi koji su isplatili stan dobiti istu. Ja sam je dobio, lily je dobila, moj prijatelj iz Ruze je dobio i sve t o pise na prethodnim stranama. I nije se odnosilo na tebe nego na privremenog koji je konstatovao da niko nije do sada dobio istu, a nije na forumu od danas.
 
pa dobro Nevenkovicu, ajde nam procitajte sta pise u njoj? jel ste skinuli hipoteku? predali na knjizenje?
 
Vrh