Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Cobretti":2s5pl2du je napisao(la):
Najveci problem sto larve ziska rastu godinama, jer drvo i nije preterano hranljivo, tako da se kod mene to manifestovalo tek posle 6-7 godina, maltene nikad nisi nacisto sa njima.
Mozda odatle kodni naziv bloka "67" :D
 
dobila sam upustvo kako da postavim slike, ali nazalost ne umem ... nema veze... moji su uslikali par slika i susednog stana kojeg renoviraju- pregradjuju , ... na slici nema parketa u tom stanu... Moj zakljucak je da vidjeni parket u dvoristu potice iz stanova koji se renoviraju . .. ajmo malo pozitivnije.... :kk:
 
Evo i ja da se javim kao useljeni stanovnik naselja. Dobio sam ključeve u subotu za zgradu mimoza. Odmah da kažem da je kod mene kvalitet završnih radova na skroz zadovoljavajućem nivou. Zidovi su dobro okrečeni, parket dobar, jedna utičnica je nakrivo nameštena i keder na vratima od terase se odlepio što je zanemarljivo. Vrata u stanu su visoka i iznenađujuće kvalitetna, sviđa mi se visina plafona, liftovi su uski ali su kvalitetni, na svakom spratu postoje protiv-požarna vrata i celo naselje je prilagođeno za invalide što se ne viđa često. Uzeo sam i garažu koja ima automatska vrata, ali trenutno se ne može ući iz garaže u zgradu nemam pojma zašto, rekoše da će moći 1. februara. Izgleda da nešto pregrađuju pa je ulaz pun prašine i ko zna čega tako da sam već dobro isprljao svoj stan. E da, ko čita ovo a tek treba da se useli neka se ne brine toliko jer se na forumima uvek javljaju ljudi koji imaju probleme, dok oni koji su zadovoljni većinom nemaju potrebe za javljanjem. Što se mene tiče, da je geto, geto je i stvarno je dosta plaćeno(i previše) ali ja sam generalno zadovoljan, dobio sam ono što sam očekivao.

Ono što je mene prijatno iznenadilo je da kroz celu zgradu postoji razvučena računarska mreža kategorije 6 što znači da teoretski svaki stan može imati protok informacija 1 gigabit. Naravno posle se umešala politika i jedini provajder koji može da se bira je telekom, ali ako bi dozvolili, svaki provajder bi mogao staviti svoj ruter u zgradu i pružati usluge interneta preko lokalne mreže.

Telekom u ponudi daje wireless ruter sa 2 porta za analogne telefone i prodaje internet kao ADSL uslugu što zapravo nije ta tehnologija i telefon koji ide preko internet protokola a to nude kao klasičnu telefoniju, tako da utičnice za telefon u stanu za sad zapravo ne služe ničemu :) Uvođenje bilo koje od usluga telekoma(internet, telefon ili iptv) košta 10 000 din što je bezobrazno mnogo i skroz nepotrebno ali od telekoma se to uvek moglo očekivati.
 
NE treba biti pravnik, da se vidi da se komplet odlucivanje o zgradi, trajno predaje grupi advokata, tj kao da su svi stanari nesposobna lica. Pored toga nema nikakve garancije u cijem interesu ce ti advokati raditi...

U kupo-prodajnim ugovorima postoji obaveza odrzavanja zgrade, ali ovo uveliko prevazilazi odrzavanje zgrade i naselja...
I to punomocje, jos je uslovljeno primopredajom kljuceva.
-------------------------------------------

Evo da se i ja prikljucim diskusiji. Moje iskustvo u vezi uslovljavanja primopredaje kljuceva potpisivanjem ponomocja:

Nisam overio punomocje i dosao sam po kljuceve.
Obratite paznju na (kod primopredaje kljuceva), kad potpisujete da ste primili stan, na tom papiru izmedju ostalog pise i da potpisom potvrdjujes da ces overiti punomocje u opstini.
Ukratko: Nisam hteo d apotpisem, i rekao sam im da je to ucena....itd....potpisali su da necu da potpisem i onda sam i ja potpisao.

Vase je pravo da ne potpisete.

Inace, zadovoljan sam sa stanom, ima nekih sitnijih gresaka, ali u sustini je OK.

Srecno useljenje svim kupcima.

Pozdrav, Nenad
 
Mozda nisam napisao najjasnije:

Na papir da sam primio kljuceve/stan, kod dela gde me obavezuju da cu overiti punomoc u opstini, su napisali da ne zelim da potpisem i potpisali su se.
Tek onda sam ja potpisao ceo dokument.

Pozdrav
 
Pozdrav!

Zelim da obavestim sve kupce stanova u zgradi Seboj da po procenama jednog od podizvodjaca ta zgrada se nece zavrsiti pre marta, aprila (jako, jako tuzan smajli!). Komplikacije koje su nastale u vezi sa zizkom u parketu najverovatnije su uzrok kasnjenju. Nemam mnogo, kao ni preciznih informacija. Takodje, Gradina je na pauzi od 28.12.09. do 11.01.10. tako da ta zgrada nikako nije ni mogla da se zavrsi do kraja kao ni pocetkom godine, sto samo govori o tome kako prodavci Belville-a olako daju dezinofrmacije kupcima.

Srecna Nova godina!
 
zarima":38jpiyhj je napisao(la):
Pozdrav!

Zelim da obavestim sve kupce stanova u zgradi Seboj da po procenama jednog od podizvodjaca ta zgrada se nece zavrsiti pre marta, aprila (jako, jako tuzan smajli!). Komplikacije koje su nastale u vezi sa zizkom u parketu najverovatnije su uzrok kasnjenju. Nemam mnogo, kao ni preciznih informacija. Takodje, Gradina je na pauzi od 28.12.09. do 11.01.10. tako da ta zgrada nikako nije ni mogla da se zavrsi do kraja kao ni pocetkom godine, sto samo govori o tome kako prodavci Belville-a olako daju dezinofrmacije kupcima.

Srecna Nova godina!
Da li je moguće da podizvođač namerno daje pogrešnu informaciju u smislu rokova (dalje), da bi naterao ljude da se pobune, da bi ih Belvil isplatio (nezvanično čujem da kasne sa isplatom)?
 
I ja sam, napokon, juče dobio ključeve od stana. U pitanju je zgrada "Ruža". Nikakvo punomoćje advokatima nisu tražili da potpišem, samo sam dobio ključeve, zapisnik o primopredaji i formular koji treba da popunim ako imam primede. Rok za predaju tog formulara je 3 radna dana a rok u kome oni moraju da pošalju komisiju je 5 radnih dana potom.

Stanom sam generalno zadovoljan. Zidovi nisu krivi, na par mesta su isfušerisali sa krečenjem, ali ništa strašno. Pločice u kupatilu su OK, sanitarije takođe. Klizna vrata između kuhinje i trpezarije su lošeg kvaliteta i još plus su loše podešena, tako da ispadaju iz ležišta sa donje strane ako se jače cimnu. Vrata su sva OK, odaju utisak kvaliteta.

Ispod simsa prozora je prorez debljine prsta (kao što je neko već naveo ovde na forumu). Pokušao sam da proguram parče papira, ali ne prolazi napolje, što znači da prorez nije otvoren ka napolje.

Stan sam zatekao u izuzetno čistom stanju, prozori su se sijali kao da su tek oprani. Pogled na zapadnu stranu je predivan, naročito noću. Vidi se cela Gagarinova ulica, a Airport city blješti noću ljubičstom svetlošću.

Liftovi me oduševljavaju, nečujni su i brzi, za čas stižeš gore bez puno trzanja prilikom zaustavljanja. Sviđa mi se i to što su više duži nego široki, jer se u njih može ući i sa dečijim kolicima ili biciklom, što do sada nisam mogao ni da zamislim.

Klima je dvanaestica, marke Midea, što je prihvatljivo.

Dopada mi se i što oko zgrade nema parkinga, kao u istočnom delu naselja, već su tu dečije igralište i trim staza.

Sve u svemu, zadovoljan sam izborom (za sada). Sve je u granicama prosečnog. Nisam očekivao ekstra luksuz, pa se nisam ni razočarao. :vops:
 
vracar, imas li pogled sa tvog prozora ka nehigijenskom naselju? mrzi me da citam sve gore ali kapiram da si se uselio u b.
zbog ciganije pored Belvila, trebali su svi popust na kupovinu stana da dobiju! bar dok se to ne ocisti...ovako ne ide!
 
ivana-bg":14unns5h je napisao(la):
vracar, imas li pogled sa tvog prozora ka nehigijenskom naselju? mrzi me da citam sve gore ali kapiram da si se uselio u b.
zbog ciganije pored Belvila, trebali su svi popust na kupovinu stana da dobiju! bar dok se to ne ocisti...ovako ne ide!
ili da tražiš jeftiniju kartu u gspu kada ti tramvaj prolazi pored istog?

još kad bi domaći ISP davali popust što moraš da pročitaš fašističke komentare po forumima koji bi trebalo da su high-quality što se tiče razmene informacija.

valjda i ovde ima neki moderator, koji je na odmoru ovih dana...


SNG svima (pa i Ciganima)
 
stanisa":27fbufmo je napisao(la):
@vracar, raduje me da si zadovoljan sa dobijenim.
Mnogo srece u Novoj godini i sretno useljenje. :kk:
Hvala! Puno sreće u 2010. i tebi! :vops:

stanisa":27fbufmo je napisao(la):
Mi koji nismo mogli platiti toliko koliko su trazili, strpljivo cemo (stediti) cekati svoju priliku.
Mozda popuste sa cenom i iducu "Novu" budemo komsije. :dil:
:kk:

ivana-bg":27fbufmo je napisao(la):
vracar, imas li pogled sa tvog prozora ka nehigijenskom naselju? mrzi me da citam sve gore ali kapiram da si se uselio u b.
zbog ciganije pored Belvila, trebali su svi popust na kupovinu stana da dobiju! bar dok se to ne ocisti...ovako ne ide!
Ne, imam pogled ka ruskoj školi.
 
stanisa":oiy69fv5 je napisao(la):
Mi koji nismo mogli platiti toliko koliko su trazili, strpljivo cemo (stediti) cekati svoju priliku.
Mozda popuste sa cenom i iducu "Novu" budemo komsije. :dil:
Е мој Станиша, ако будеш чекао Мишка да спусти цене, остаћеш на улици. Тако сам и ја чекао, па кад сам видео да је враг однео шалу, узео сам кредит за стари стан у приградском насељу. Могу ти рећи да нисам погрешио. :cool:

Свим становницима Белвила срећно усељење и да им квалитет живота буде у складу са ценом станова! :kk: Надам се неким сликама ускоро.
 
Nove informacije vezano za parket u Beliville-u. Zizak u zgradi Seboj je nedavno poceo da se tretira, i to susenjem/grejanjem parketa toplotnim jastucima na 70 stepeni. Ovo bi navodno trebalo da ga unisti. Posle toga sledi gitovanje, lakiranje 3 puta, zatim krecenje i svi ostali zavrsni radovi. Kako je za tretiranje zizka na jednom sprat potrebno oko 4 dana, to je jos dva meseca minimum da se zgrada zavrsi (mozda bi i ostale radove mogli da uklope u taj period, ako ne, onda je to naravno duze). U pitanju je ukrajinski parket koji je u vecini zgrada, osim u par u kojima je neki nas, i koji je bez zizka.

Pozdrav!
 
Na kraju se iskristalisalo, da su prelomljne zgrade, i ova do buvljaka u problemu?
Cinjenica je da je naselje sablasno i dalje, gori po 2-3 svetla u celoj zgradi, al mozda se ceka na te reklamacije...

Jedina muka oko glupog ziska je sto se on manifestuje mnogo godina kasnije, ako nije unisten, kad larve narastu...
Valjda znaju sta rade.
 
Te dve zgrade definitivno kasne iz tog razloga, ali nisam sigurna da je parket u svim drugim zgradama ociscen ili u startu ne sadrzi zizak.
 
I panzer75 kakvi su utisci, ja sam malo gledao naslje juce, i dalje ne gore svetla, jel dosta ljudi useljeno?
 
Vrh