Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Hvala Vam svima na lepim zeljama.... :vops: Moja Ljubicica bi trebala da bude useljiva posle 20. Decembra.... Svim svojim buducim komsijama zelim srecno useljenje i da ih ne pokoleba susret sa uzanim mikro liftovima Belville kompleksa. Uvek postoji gore: zgrada bez lifta :gobb:
 
Bolje to nego ko turning Torso u Švedskoj, stambeni oblakoder gde su zaboravili da stave prozore koji se otvaraju :lol:
 
direktor":343336zv je napisao(la):
Vracaru i Anabeli srecno useljenje :vops: Mislim da su stanovi ok mozda malo vise placeni ali dobro .Drugarica je kupila stan prije par dana u Vojvode Savatija za 1550e po kvadratu useljiv to je ulica iza djeram pijace .Belvil ce procvjetati kad se izmjesti garaza gspa mogu samo da zamislim kakav je milo zvuk kad u 4i 30h krene da izlazi 150 tramvaja i 250 buseva .ps
Hvala. :vops:
Potpuno je isti zvuk kao i kada armija tramvaja svaki dan prolazi ovde kroz Resavsku, uveče ka garaži i ujutru ka okretnicama. I sve začinjeno začinom C - tramvajskom zvonjavom u 5 ujutro ili 23 uveče, baš kada uspavljujem bebu. :rolleyes:

direktor":343336zv je napisao(la):
Vracar dali sada mjenjas nik u Belvil ;)
:D Ipak ne.
 
Срећно усељење свима! :) Белвил је једно лепо, уређено насеље, добро позиционирано (а биће још боље за пар година, завршетком моста и УМПа) и мислим да нисте ни мало погрешили у избору. Брундање аутобуса и зујање трамваја у јутарњим часовима није ништа у односу на целодневну буку и сирене у центру, а ваздух је сигурно квалитетнији од оног у централним градским улицама.
Што се цене тиче, па овде се станови старији 30 година продају за 2500€/m^2...

Све у свему, добродошли на Нови Београд :) :vops:
 
Cena usluga održavanja i upravljanja kompleksom
(menadžmenta naselja Belville), na mesečnom nivou,
iznosi 0.4 EUR po m2 stambenog prostora, 1.2 EUR
po m2 lokala, 4 EUR po garažnom mestu i garaži.

Da li je tu ukljucen PDV.
Kad su prodavali stanove bila je prica oko 1000 din, sad se to popelo na 3 puta vecu sumu...

Koliko ce zaposlenih da ima ova sluzba odrzavanja?
Za 40.000-50.000 evra koliko ce mesecno da inkasiraju, moze mnogo sijalica da se promeni ...
 
Pa sa tom cenom odrzavanja ovo naselje bi uvek trebalo da bude tip top, ali videcemo sta ce u stvarnosti da bude.

Ja se samo plasim da se ne desi da najveci deo para ode kod miska u dzep
 
Posle citanja vodica promenio sam misljenje na bolje.Videcemo kako funkcionise,stvarno zvuci too good to be true,mada sve je moguce :)
 
generalno, pored lokacije koja je stvarno odlična što se povezanosti tiče, zanemarimo okolne sadržaje koji uskoro tu neće biti, ovo sa održavanjem celog komplexa i veliki broj podzemnih garaža je najveći benefit Belvila. Jedini je problem ne samo kod Belvila nego uopšte u Srbiji što ne postoji zakonska regulativa koja bi potpomogla segment vezan za investiciono održavanje, odnosno kako naterati stanare da plaćaju održavanje.
Ali ako idemo ka toj Evropi za očekivati je da će i to biti nadam se uskoro rešeno :rolleyes:
 
ZokyNBGD":egw3newu je napisao(la):
Jedini je problem ne samo kod Belvila nego uopšte u Srbiji što ne postoji zakonska regulativa koja bi potpomogla segment vezan za investiciono održavanje, odnosno kako naterati stanare da plaćaju održavanje.
Ali ako idemo ka toj Evropi za očekivati je da će i to biti nadam se uskoro rešeno :rolleyes:
Mozda bi za Beograd bio dobar nacin da se odrzavanje zgrade(ciscenje stepenista i ulaza, odrzavanje lifta, zamena sijalica i ciscenje oko zgrade)placa preko Infostana. To uglavnom svi placaju. Te pare kasnije mogu da se proslede firmi/fizickom licu koja ce to da radi, a koju je odabrala skupastina stanara. Postoje sigurno bolja resenja, ali ovo mi deluje kao jedno koje se moze lako i brzo primeniti.
Sada imamo situaciju da neki placaju odrzavanje lifta, a neki ne(pa i firmi koja to radi moja zgrada je najmanji prioritet-bar tako kazu), neki nece da plate cistacicu itd..Da ne pominjem da iz tog razloga niko nece da bude blagajnik .
 
(ciscenje stepenista i ulaza, odrzavanje lifta, zamena sijalica i ciscenje oko zgrade)placa preko Infostana.
Ja ne znam šta vi plaćate, ali u mojoj zgradi je ovo stavka u infostanu, i stvarno dolazi žena da čisti stepenice i ulaz jednom nedeljno. Takođe preko infostana imamo i osiguranje protiv krađe/požara/prirodnih nepogoda.
 
Najnovije iz Belvila sto sam saznao od druga koji je kupio stan u Ruzi, jeste da su mu uvazili sve primedbe koje je imao.

Sto se tice njegovog prijatelja iz Maslacka, covek kuka na sve strane. Naime, u zgradi nema vode, jer su je izvodjaci radova iskljucili posto im radovi jos uvek traju. Izgleda da prepravljaju vece stanove, tako da od jednog prave dva, pa prave rusvaj u celoj zgradi.

Ljudi koji su hteli da krece ili nesto prepravljaju to ne mogu da rade, zbog toga sto su se ljudi iz Bloka 67 u poslednji cas setili da im ipak nije potrebno toliko velikih stanova. I na kraju oni koji su kupili stanove ispastaju zbog njih.

Isto vazi i za ostatale zgrade u naselju. Zbog toga dosta kasne sa podelom stanova.

Verovatno probijaju rok 31.12. sa podelom stanova u ostalim zgradama. Toliko o tome da ce ispostovati ugovore.
 
jovanovm":3n809dic je napisao(la):
(ciscenje stepenista i ulaza, odrzavanje lifta, zamena sijalica i ciscenje oko zgrade)placa preko Infostana.
Ja ne znam šta vi plaćate, ali u mojoj zgradi je ovo stavka u infostanu, i stvarno dolazi žena da čisti stepenice i ulaz jednom nedeljno. Takođe preko infostana imamo i osiguranje protiv krađe/požara/prirodnih nepogoda.
Grad valjda ima Javno stambeno preduzece(tako nesto?) koje se bavi odrzavanjem zgrada, ali to odrzavanje nije obavezno da ide preko njih. I ne treba. Zgrada sama treba da odluci kod koga ce potrositi svoj novac, jer mozda ja mislim da ce bolji posao ciscenja zgrade raditi zena koju znam ili da ce liftove bolje popravljati neki privatnik.

Troskovi za to odrzavanje preko tog gradskog preduzeca ide preko Infostana. Ja se zalazem da se dozvoli mogucnost Skupstini stanara da sama nadje ko ce joj odrzavati ulaz, da posalje Infostanu cenu koju on treba da naplacuje, da Infostan kad to naplati i uzme sebi neku proviziju, prosledi te pare na racun Skupstine stanara, otvoren namenski za tu svrhu u nekoj banci. Ako ne uspe da naplati od nekog, da to lice sudski goni kao sto to sad rade ili bi trebalo. Infostan je podsetimo samo preduzece za naplatu.

Inace moju zgradu je radila vojska, i mi imamo neko odrzavanje koje placamo 400+ dinara nekoj vojnoj firmi(slicno kao ovo gradskoj samo pri vojsci). To odrzavanje bi trebale da budu popravke u zgradi i popravke lifta, ali se prakticno svodi samo na ovo drugo. Kako 25-30% po mojim saznanjima to ne placa oni to koriste kao izgovor i ne dolaze bas odmah kad se pokvari lift, a i tad ga samo pokrenu ne udubljujuci se zasto je stao. Cistacicu placamo(200 dinara) posebno i to je cak mislim i cesci nacin ciscenja u Beogradu, bar po onom sto vidim.

Posto je proslom blagajniku puko film, on je hteo da se i nasa zgrada prebaci na to gradsko preduzece kako bi sve to islo preko Infostana, ali su oni trazili nesto oko 1500 eura za remont lifta pre nego sto preuzmu zgradu. Ispastala bi ta zena koja nam cisti i to radi zaista korektno(jednom nedeljom pocisti, a jednom pere stepenice i ulaz), ali u svakom slucaju on nije mogao da skupi tih 1500 eura i nista od toga.

Sto se tice osiguranja, imam i ja to, ali to nije na nivou zgrade nego stana. To jest u racunu za Infostan povremno dobijes uplatnicu od neke osiguravajuce kuce( bilo i privatnih), prvom uplatom se smatra da si potpisao ugovor i onda ti to naplacuju preko Infostana. Osnovna premija je cini mi se 1din/m2.

Znaci ako mogu privatne osiguravajuce kuce da naplacuju svoje usluge preko Infostana zasto to ne bi mogle i privatne firme ili preduzetnici koji se bave odrzavanjem liftova, ciscenjem,.. ?
 
Bice malo glupo kad obelodane, da sad ima 800 stanova na prodaju, jer su 400 podelili na vise komada :)
Ako se ne varam, ti veci stanovi, su samo u ovim soliter objektima, sto onda otezu sa useljenjem ovih dugackih zgrada ?
I kako su resena parking mesta, kojih mora da bude u skladu sa brojem stanova?

A sto se penala tice, neko je vec pre pisao, da ih nema spomenuto u ugovorima ;)

Inace ko se vozi pored Belvila, moze da primeti da ne deluje da je bilo sta useljeno, nigde ne gore svetla, vise nego pre mesec dana, cak ni u ovim "visokim" zgradama...
 
salko":2r36z1wy je napisao(la):
Najnovije iz Belvila sto sam saznao od druga koji je kupio stan u Ruzi, jeste da su mu uvazili sve primedbe koje je imao.

Sto se tice njegovog prijatelja iz Maslacka, covek kuka na sve strane. Naime, u zgradi nema vode, jer su je izvodjaci radova iskljucili posto im radovi jos uvek traju. Izgleda da prepravljaju vece stanove, tako da od jednog prave dva, pa prave rusvaj u celoj zgradi.

Ljudi koji su hteli da krece ili nesto prepravljaju to ne mogu da rade, zbog toga sto su se ljudi iz Bloka 67 u poslednji cas setili da im ipak nije potrebno toliko velikih stanova. I na kraju oni koji su kupili stanove ispastaju zbog njih.

Isto vazi i za ostatale zgrade u naselju. Zbog toga dosta kasne sa podelom stanova.

Verovatno probijaju rok 31.12. sa podelom stanova u ostalim zgradama. Toliko o tome da ce ispostovati ugovore.
Ja sam kupio stan u Maslacku, a kljuceve sam dobio pre 7 dana. Video sam da su radovi na pregradjivanju stanova poceli, cak sam i ulazio u taj jedan bivsi trosobni stan. Koliko sam video grubi radovi tipa razbijanje betonskih ploca... su zavrseni tako da nece biti bas toliko bucno do kraja. Kod mene ima vode, moguce je da su iskljucili u drugom ulazu.

Ono sto ja znam jeste da ce poslednja zgrada Jorgovan biti useljena 28.12., a dnevno se podeli oko 60 kljuceva.

Salko bilo bi sjajno ako bi mogao malo detaljnije da opises sta je sve od reklamacija prihvaceno kod tvog prijatelja iz Ruze?

Ja sam generalno zadovoljan kako je to sve na kraju ispalo, barem kod mene u stanu, ali definitivno je parket mnogo bolje izgledao pre hoblovanja :)

Srecno useljenje svima koji su dobili i koji jos cekaju kljuceve.
 
Cobretti":3cwkru7i je napisao(la):
I kako su resena parking mesta, kojih mora da bude u skladu sa brojem stanova?
Mesta za parking (nadzemna+podzemna) ima više nego stanova (2143 mesta spram 1858 stanova) + privatne garaže u podnožju svake zgrade. Tu je i oko 300 lokala, doduše.


Cobretti":3cwkru7i je napisao(la):
Inace ko se vozi pored Belvila, moze da primeti da ne deluje da je bilo sta useljeno, nigde ne gore svetla, vise nego pre mesec dana, cak ni u ovim "visokim" zgradama...
Ja sam prošao prošle nedelje (13.12.) pored tri solitera i video sam svetla u stanovima, kao i u hodnicima (stepeništima). U proseku oko 5-6 stanova je svetlelo oko 21 h.
 
http://www.belville.rs/stanovi/3.jsp

Da,da tek sam sad malo bacio pogled na plan, uvek mi je ovo i delovalo kao 2 stana.

Veliki je posao to sto rade, ko zna koliko ce to jos da se drnda, zato se i odlaze sa ovim useljenjem toliko...

U novinama su obecavali jos sredinu oktobra...
 
Dragi moji forumasi , moram da Vam se pohvalim, moji su danas preuzeli kljuceve mog stana....a ja sam 2000 km daleko , ali eto mene za koji dan kuci ..... Prvi utisci su im: ocena vrlo dobar (4) : zmirka svetlo u WC, vrata soba nemaju kljuceve, sve ostalo je u pristojnim granicama.... I izgleda je istina da vece stanove pretvaraju u manje....
Vidimo se uskoro :) :) :)
 
Vrh