Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Jel znate one pojmove ponuda, tražnja, pa se cena usklađuje tamo gde se ponuda i tražnja ukrštaju? Belville "vodi ljubav" ekonomskim zakonima :D
 
Ajd da cujemo utiske od nekog ko se useli pa da vidimo jel dobro ispalo to na kraju ili ne :grand:
 
Archangel":37x1y1c9 je napisao(la):
Jel znate one pojmove ponuda, tražnja, pa se cena usklađuje tamo gde se ponuda i tražnja ukrštaju? Belville "vodi ljubav" ekonomskim zakonima :D
Зато је и остало празних станова, а и ситуација на тржишту некретнина се није битније променила... :kafa:
 
U Belvilu prvi stanari
I. J., 07.12.2009 21:03:03 Ocena: 2.50 (Glasova: 4) Komentara: 0

Stižu prvi stanovnici / Foto N. Fifić

NOVOBEOGRADSKO naselje Belvil u utorak zvanično otvara vrata svojim stanarima. Prva primopredaja ključeva počinje u 10 časova, a vlasnici stanova zgrade "Ruža" biće premijerni stanovnici ovog ekskluzivnog stambenog kompleksa.
Miloš Stanojević, direktor prodaje najavio je da život u Belvilu zvanično počinje. On je istovremeno demantovao spekulacije u javnosti da će se probiti rokovi za useljenje - 31. decembar 2009. godine, koji su predviđeni kupoprodajnim ugovorima.
- Dinamika posla i popravke u stanovima posle Univerzijade idu po predviđenom ritmu i sve jedinice biće spremne za useljenje do kraja godine - rekao je Miloš Stanojević, koji će dočekati prve stanovnike Belvila. - Primopredaja ključeva biće organizovana sukcesivno, kako se radovi budu završavali. Stanovnici Belvila dobijaće, uz ključeve, i spisak dokumentacije koja im je potrebna, kao i vodič za useljenje, koji će ih uputiti u pravilnik "kućnog reda".
Budući stanari ovog naselja u novobeogradskom Bloku 67 već na useljenju dobiće informacije o način odabira kućnog saveta, plaćanju računa, kao i o održavanju naselja.

KVADRATI
CENA kvadrata u Belvilu je 1.950 evra, bez PDV. Do sada je prodato 1.450 stanova, a na tržištu je ostalo nešto manje od 400.
- Cena je jedinstvena, bez obzira na veličinu stana - navodi Stanojević. - Istina je da su manji stanovi najatraktivniji. Garsonjera više nema u prodaji, ali ima jednosobnih, dvosobnih, trosobnih i četvorosobnih.

http://www.novosti.rs/code/navigate...e_add=U Belvilu prvi stanari&kword_add=belvil

Opa,opa,opa!!!Aj da vidnemo jel ta cena od 1950 + PDV vredna tih novaca.
 
Počinje useljenje u Belvil
8. decembar 2009. | 11:24 | Izvor: Beta
Beograd -- Useljavanje stanova u naselju "Belvil" u Beogradu, u kome su boravili učesnici ovogodišnje Univerzijade počinje danas.


Izvršni direktor kompanije Blok 67 asošijejts Miloš Stanojević najavio je da će danas biti predati ključevi za oko 50 stanova u zgradi "Ruža", a do kraja nedelje ključeve bi trebalo da dobije ukupno oko 100 vlasnika u još dve zgrade.

Stanojević je naveo da će ključevi oko 1.400 prodatih stanova biti predati u roku, odnosno do kraja godine.

Budući da se naselje najpre gradilo za smeštaj sportista koji su letos učestvovali na Univerzijadi, investitor je bio obavezan da posle preuzimanja sela od preduzeća „Univerzijada 2009” otkloni sve kvarove, našminka „Belvil” i u besprekornom stanju ključeve preda vlasnicima.

Oštećenja koja su ostala posle odlaska sportista podrivala su nove sumnje koje su od početka gradnje pratile ovaj građevinski poduhvat. U startu opravdano jer je posao kasnio osam meseci, ali su vredni domaći građevinari nadoknadili i pre roka selo predali organizatoru studentskih igara. Po završetku sportskog takmičenja u javnosti su dovedeni u pitanje kvalitet i funkcionalnost kompleksa.

A nedavno su na površinu isplivale spekulacije da se ravnopravni akcionari „Delta ril estejt” i „Hipo Alpe Adrija grupa” koji su u projekat uložili više od 230 miliona evra razvode. Sve navode „Blok 67 asoušijejts” je odbacio kao netačne.

U izgradnju stambenog kompleksa "Belvil" na Novom Beogradu uloženo je oko 230 miliona evra, a kako je naveo Stanojević, ostalo je još oko 400 stanova za prodaju.

Investitor će, kada se stanari usele i uknjiže nekretnine, obezbediti poseban servis koji će voditi računa o čistoći, zelenilu, javnim površinama, tehničkom održavanju poslovnih i stambenih objekata u ovom kvartu.

Za to će, ističe Stanojević, biti zadužene profesionalne kuće, a usluge će pružati po pristupačnim cenama.

Istovremeno sa useljavanjem nastavlja se prodaja lokala, stanova, garažnih i parking mesta. Od 1. jula prošle godine kada je obelodanjena cena 1.850 evra bez poreza, zatim njenog skoka posle četiri meseca za 100 evra ne uključujući PDV, u „Belvilu” je sada, tvrdi Stanojević, ostalo manje od 400 slobodnih stanova – od jednosobnih do četvorosobnih.

Projektom koji je potpisao arhitekta Milutin Gec osim 260.000 kvadratnih metara u kompleksu je predviđena izgradnja osnovne škole, obdaništa, pošte, staračkog doma.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2009&mm=12&dd=08&nav_id=396980

Reljo,nadam se da je to bio sarkazam :D
 
Moj kolega sa posla je kupio stan u Ruzi.
Covek se zali na zavrsnu obradu. Kaze da su zidovi vidljivo krivi.
Osetio je da ispod daske, ispod prozora duva vetar. Kada je pogledao ispod imao je sta da vidi. Ispod cele daske je rupa velicine prsta.
I tako ispod svakog prozora u stanu. Mi smo mu predlagali da PUR penom zapusi rupe. Ako bude cekao ove iz Blok 67 da mu to srede, cekace do decembra sleece godine.

Takodje, vetar duva i izmedju zida i shtoka terasnih vrata.

U kuhinji i kupatilu je plocice radio neki amater. Bio sam kod njega i nisam mogao da verujem.

Njegov prijatelj koji je kupio stan u Maslacku, trebao je danas da dobije stan, a onda su mi rekli da ce ga dobiti do kraja nedelje. A da ne pricam da radovi u nekim zgradama jos uvek traju.

Oni koji su kupili stanove u Seboju, Zumbulu i Jorgovanu ce verovatno probiti rok od 31.12.2009., a onda ce da radi sud.
 
Potpuno ocekivano,svaka cast cika Misku,uspeo je da uradi sto je naumio...
 
Znas kako Vracar da se samo u jednom stanu u ovakvom naselju ovo dogodi to je vec bruka. Ne radi se o socijalno neprofitnim stanovima!
Ja mislim da je bilo jako lose sto za ovo univerzijadsko selo nije bio raspisan konkurs. Kako za arhitektonsko- urbanisticko resenje tako i za izvodjace.
 
zhaba":36d4bkpt je napisao(la):
Grozno! Ako su nam ovakva elitna naselja... tuzno...
Ako je Belvil "elitno naselje" onda sam ja Arnold Svarceneger licno.

To je samo marketinski spin, Belvil niti je niti moze da bude elitno naselje.

Ni po lokaciji, ni po konfiguraciji, ni po ceni, ni po kvaliteti, ni po cemu.
 
Kazem, to je bio samo marketinski spin.

Inace sam cuo odavno od ljudi koji su obilazili stanove pred univerzijadu da su zavrsni radovi uglavnom fuseraj. Tako da me salkov post ne cudi.

Sto se samog naselja tice, za 10-15 godina izgledace kao bilo koji drugi ofucani novobeogradski blok. Ekskluzivno, nema sta. Onaj ko se navukao na tu pricu o "ekskluzivi" moze samo sebe da krivi. Preplatio je, to je sigurno...
 
zhaba":ztk57iem je napisao(la):
Znas kako Vracar da se samo u jednom stanu u ovakvom naselju ovo dogodi to je vec bruka. Ne radi se o socijalno neprofitnim stanovima!
Ja mislim da je bilo jako lose sto za ovo univerzijadsko selo nije bio raspisan konkurs. Kako za arhitektonsko- urbanisticko resenje tako i za izvodjace.
Zhaba,
Ne znam koliko si dugo van Beograda, ali u današnje vreme je veoma teško naći stan u novogradnji a da nešto ne zafali. Pričam i iz ličnog iskustva višemesečne potrage za novim stanom. Primer iz Belville-a koji je naveden je još i minoran spram onoga što se može sresti u D. Tucovića ili V. Stepe (za sličnu cenu kvm), a takođe nisu u pitanju socijlano-neprofitni stanovi. Ono što je negde normalno (da dobiješ stan bez ijedne greške) ovde je postalo nenormalno i sa tim živimo, nažalost.

Zato sam rekao hajde da čujemo još koje iskustvo, jer koliko sam primetio dosta forumaša je pisalo na ovoj temi da su kupili stan u Belville-u.
 
Pre mesec dana videla sam svoj stan u Belvillu, kao i nekoliko susednih stanova u istoj zgradi... nisam bila nesto impresionirana, ali ni razocarana.... ravnodusna sam sa onim sto sam videla....Sto sam ocekivala , to sam i dobila.... osrednji kvalitet gradnje... u mom stanu plocice su savrseno postavljene...cist minimalizam.... uz malo dorade i unutrasnjeg uredjenja moze da se napravi " dobra gajba".
Elitizam naselja ne cini kvalitet gradnje, vec onaj ko zivi u njemu...
Zasto da letimo JATom , kad nam je sigurnije AIR FRANCE-om ;-))
 
Anabela":6fjxtaph je napisao(la):
Elitizam naselja ne cini kvalitet gradnje, vec onaj ko zivi u njemu...
Tačno, i zato nam tek ostaje da vidimo koliko će elitno ono i biti. Lično smatram - nimalo (ako je ovaj indikaor u pitanju).
 
hazard":2g7un8qe je napisao(la):
To je samo marketinski spin, Belvil niti je niti moze da bude elitno naselje.

Ni po lokaciji, ni po konfiguraciji, ni po ceni, ni po kvaliteti, ni po cemu.
За локацију се не бих сложио, Нови Београд је вештачки направљен да буде елитан у кратком року, колико год се то неком (и мени међу њима) не свидело... :rolleyes: (о томе смо већ полемисали).
Goldstein":2g7un8qe je napisao(la):
Anabela":2g7un8qe je napisao(la):
Elitizam naselja ne cini kvalitet gradnje, vec onaj ko zivi u njemu...
Tačno, i zato nam tek ostaje da vidimo koliko će elitno ono i biti. Lično smatram - nimalo (ako je ovaj indikaor u pitanju).
Ово потписујем. Нажалост, појам "елита" је у данашње време, као и много тога другог, прилично деградиран...
 
Wile E. Coyote":hfzmootq je napisao(la):
hazard":hfzmootq je napisao(la):
To je samo marketinski spin, Belvil niti je niti moze da bude elitno naselje.

Ni po lokaciji, ni po konfiguraciji, ni po ceni, ni po kvaliteti, ni po cemu.
За локацију се не бих сложио, Нови Београд је вештачки направљен да буде елитан у кратком року, колико год се то неком (и мени међу њима) не свидело... :rolleyes: (о томе смо већ полемисали).
Goldstein":hfzmootq je napisao(la):
Anabela":hfzmootq je napisao(la):
Elitizam naselja ne cini kvalitet gradnje, vec onaj ko zivi u njemu...
Tačno, i zato nam tek ostaje da vidimo koliko će elitno ono i biti. Lično smatram - nimalo (ako je ovaj indikaor u pitanju).
Ово потписујем. Нажалост, појам "елита" је у данашње време, као и много тога другог, прилично деградиран...
Belvil nije elitno naselje, i to ne za što se nalazi na NBG, već zato što stanari gledaju ili na dimnjake toplane, ili na depo GSPa i prugu iza, ili na Buvljak. ili na nehigijensko naselje (naselja), ili na ex-teritoriju Ruske Federacije u žbunju....ili komšiji u prozor.
Rome će raseliti, sagradiće možda novu štajgu, ali šta je tu elitno kada čuješ sirenu voza ili paljenje 100 gradskih autobusa u 4 ujutro?

Isto sam pisao kada smo ovde videli prvi render, isto mislim i sad kada se zgrade konačno useljuju.
 
Mislim da je tema za pismeni malo preteska nekim forumasima.
Dakle, naselje bi trebalo da cine ljudi koji zive u njemu.... ljudi.... a ne pogled na toplanu, buvljak ili autobusku stanicu. . .Iz stana, u kome zivim vec trideset godina , imam pogled na toplanu i zeleznicku prugu... i duva mi oko prozora, secam se i prokisnjavalo je nekad davno...dalo se popraviti... i opet sam odabralao isto...
Statisticki gledano , ocekujem da bi Belville trebao u narednih par godina, da ima mnogo vise mladih ljudi po kvadraturi bloka, nego u bilo kom drugom naselju u Beogradu...Meni je to bio najvazniji parametar u odabiru stana, bar u ovom trenutku ....
Svim svojim buducim komsijamam zelim srecno useljenje :kafa:
 
Vrh