Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Nastade opsta gungula oko mog posta.
Mozda ne umem da srocim sustinu.
Valjda sam ocekivao da ce jedan veliki investitor biti neuporedivo bolji od pojedinacnih u npr. Dimitrija Tucovica.
Sto kaze Vracar visok kvalitet gradnje se ni ne srece. Verujem da je tako al me tuga hvata. Ispasce da nam je gradjevinarstvo bilo bolje pre 20 godina!!!
No hajdmo da sacekamo da se useli i za par godina da procenimo koliko je kvalitetno sve uradjeno.
 
Anabela":10igec54 je napisao(la):
Mislim da je tema za pismeni malo preteska nekim forumasima.
Dakle, naselje bi trebalo da cine ljudi koji zive u njemu.... ljudi.... a ne pogled na toplanu, buvljak ili autobusku stanicu. . .Iz stana, u kome zivim vec trideset godina , imam pogled na toplanu i zeleznicku prugu... i duva mi oko prozora, secam se i prokisnjavalo je nekad davno...dalo se popraviti... i opet sam odabralao isto...
Statisticki gledano , ocekujem da bi Belville trebao u narednih par godina, da ima mnogo vise mladih ljudi po kvadraturi bloka, nego u bilo kom drugom naselju u Beogradu...Meni je to bio najvazniji parametar u odabiru stana, bar u ovom trenutku ....
Svim svojim buducim komsijamam zelim srecno useljenje :kafa:
Pa ne pišemo odavno pismene...bar većina.
Pitanje je bilo - ekskluzivnost - ja sam nabrojao neke od stvari zbog kojih je lokacija sve, samo nije ekskluzivna. Dalje, ne vidim ništa ekskluzivno u naseljavanju velikog broja stanara na tako mali prostor, pa još tako da gledaju jedni drugima u prozor.
Na žalost, u ovom gradu je eksluzivan stambeni prostor onaj u kojem kroz zidove ne čuješ komšiju kada se svađa sa ženom ili kada pusti vodu u WC-u. Jel isto i u Belvilu?

Anabela, puno sreće u novom domu. Ne možemo da biramo komšije, ali ti želim da dobiješ onakve kakvim se nadaš i da se lepo slažete.
 
@анабела

Срећно усељење. Ја сам у оној мањини која мисли да генерално ниси погрешила. Белвил није лоше насеље, има места за кола, велики број линија ГСБ-а, пуно великих трговина у близини... А оно што је евентуално лоше одрађено да се исправити.


@жаба

Никада се у Београду није боље градило. Увек си приликом усељења наилазио на гомилу фуша коју си морао да временом исправљаш.
 
Poz svima, posto je ovo jedna od retkih tema gde se pise o Bellvilu, reko da se javim.

Pogledao sam par stanova i mogu reci da je to sve pristojno, ni govora o nekom krshu, sto kazu u skladu sa ocekivanim. Sticajem okolnosti skoro sam imao iskustva, sa jos jednim novoizgradjenom stanom takodje na NBG, gde je kvadrat takodje placen po jacoj ceni zbog imena izvodjaca, i mogu reci da je to maltene isti fazon, tj ni bolje ni gore.
Ista PVC stolarija, mahom kineske proizvodnje...
Postoje ova duvanja kroz prozore, i vrata, ali bar je to lako sanirati ili reklamirati, tako da to i nije neki veliki problem...

Kakvih sve horor prica ima o ispalama ljudi od strane raznih investitora, i iz blizeg okruzenja, ovo je maciji kasalj.
 
Momci, mnogo ste zlatni... cim dobijem kljuceve , sve vas zovem na useljenje da dobro procenimo ovo " remek delo 21. veka"
:bash:
 
relja":11405lob je napisao(la):
Belvil nije elitno naselje, i to ne za što se nalazi na NBG, već zato što stanari gledaju ili na dimnjake toplane, ili na depo GSPa i prugu iza, ili na Buvljak. ili na nehigijensko naselje (naselja), ili na ex-teritoriju Ruske Federacije u žbunju....ili komšiji u prozor.
Без обзира. Као што рекох, из инкриминисаних разлога цео Нови Београд је надуван да буде елитан. Па сад, ако су Павиљони елитни, ако је крај код Фонтане елитан (за њега потписујем да није, знам какви су тамо станови, живео сам тамо), онда је и Белвил. Није то једино насеље на Новом Београду где ти дрндају возови под прозором, али то изгледа никоме не смета. Не волим ни ја што је тако, али је тако.
Anabela":11405lob je napisao(la):
Statisticki gledano , ocekujem da bi Belville trebao u narednih par godina, da ima mnogo vise mladih ljudi po kvadraturi bloka, nego u bilo kom drugom naselju u Beogradu...Meni je to bio najvazniji parametar u odabiru stana, bar u ovom trenutku ....
Бојим се да си управо ту погрешила. Надам се да нисам у праву.
У сваком случају, срећно усељење и, ако може, нека фотка! :vops:
 
Anabela":1qpv7bhr je napisao(la):
Mislim da je tema za pismeni malo preteska nekim forumasima.
Dakle, naselje bi trebalo da cine ljudi koji zive u njemu.... ljudi.... a ne pogled na toplanu, buvljak ili autobusku stanicu. . .Iz stana, u kome zivim vec trideset godina , imam pogled na toplanu i zeleznicku prugu... i duva mi oko prozora, secam se i prokisnjavalo je nekad davno...dalo se popraviti... i opet sam odabralao isto...
Statisticki gledano , ocekujem da bi Belville trebao u narednih par godina, da ima mnogo vise mladih ljudi po kvadraturi bloka, nego u bilo kom drugom naselju u Beogradu...Meni je to bio najvazniji parametar u odabiru stana, bar u ovom trenutku ....
Svim svojim buducim komsijamam zelim srecno useljenje :kafa:
Preskočio bih deo prepiske o elitizmu i složio se sa Anabelom da naselje čine ljudi koji žive u njemu. A da će biti puno mladih, uverio sam se i sam jer je npr. u mojoj firmi najstarija osoba koja je kupila stan u Belville-u ima 43 godine. Svi ostali su mlađi od nje. I ja sam jedan od njih. Veoma mi je teško da napustim centar grada u kome živim prilično dugo, ali životne prilike su takve i, kao što rekoh, posle višemesečne pretrage po beogradskom tržištu novogradnje jedino mi se Belville ukazao kao rešenje koje je u jednom spojilo sve životne potrebe i mogućnosti.

Budućoj komšinici želim srećno useljenje, i nadam se da će nam se deca zajedno igrati na belvilskim igralištima. A Beobuild će od mene dobiti detaljnu reportažu po useljenju, koje će se uskoro desiti, nadam se. :vops:
 
Govorka se da ce veliki stanovi, ipak biti podeljeni na manje, i da ce njihovo useljenje biti tek 2011, da li neko ima neki INFO o tome?
Jos me zanima jedna stvar sta se desava sa hipotekama kod Hypa, koje su nad zgrdama Belvila, u svetlu najnovijih problema sa tom bankarskom grupacijom, vrlo moguce da usled lose prodaje, postoji i tu zastoj oko naplate?

Pise se po forumima, da je upravo razlog nacionalizacije Hypa, losa politika invesiranja u nekretnine na Balkanu ?
 
Ја сам управо чуо супротно - да су им фирме-ћерке по Балкану бољи део компаније, а да су главни проблеми у Аустрији и Немачкој. Друго, Белвил је посао реда величине 200 милиона евра, од чега је продато већ 75 посто (са припадајућом зарадом), па нешто не верујем да је корпорација вредна више десетина милијарди евра упала у кризу због педесетак милиона.

Али ко ће га знати.
 
@stanisa
Hvala. :vops:

Dosta stanova je kupljeno po 1750 EUR+PDV, a neki su do stana došli i po ceni od 1850 EUR+PDV, što je ispod aktuelne cene. Sve zavisi ko je kakve sreće bio.
 
http://www.seebiz.eu/sr/banke/hypo-...drzavnu-pomoc,-blb-dodatni-kapital,63325.html

KLAGENFURT - Austrija će Hypo Alpe Adria banci odobriti državnu pomoć, a najveći dioničar, njemački BayernLB, koji posjeduje udjel od 67 % obvezao se pribaviti traženi kapital.
"Ponuda obuhvaća sve razine traženih mjera stabilizacije" izjavio je bavarski ministar financija i predsjednik nadzornog odbora BayerLB-a Georg Fahrenschon.

U austrijskoj centralnoj banci zavladalo je trenutno olakšanje, a danas će se u Klagenfurtu, na izvanrednoj skupštini dioničara HGAA raspravljati o daljnjim potezima. HGAA treba oko 1,5 milijardi eura svježeg kapitala do kraja godine kako bi amortizirala nagli rast gubitaka na Balkanu.

-------------------------------------

Centrala je pukla zbog pucanja poslova na Balkanu. I velika se frka digla oko svega...

Cak se i u austijskoj stampi, pominjalo da ce Srbija i Bosna mozda biti u velikim problemima...
Srecom, za sad je banka nacionalizovana... Tj drzava Austrija je zakrpila velike rupe, i stecaj je sprecen.

Mozda je Belvil kap u moru, ali ne verujem da je bilo u planu da ne realizuju prodaju stanova...
Pored toga ostaju te veze Belvila i Hypo banke.

Samo pratim stampi, i postoje neki zejednicki imenioci ovoga, ili ne?
 
sizif":1tsnis1y je napisao(la):
Ја сам управо чуо супротно - да су им фирме-ћерке по Балкану бољи део компаније, а да су главни проблеми у Аустрији и Немачкој. Друго, Белвил је посао реда величине 200 милиона евра, од чега је продато већ 75 посто (са припадајућом зарадом), па нешто не верујем да је корпорација вредна више десетина милијарди евра упала у кризу због педесетак милиона.

Али ко ће га знати.
Hypo Group nema, odnosno skoro da nema ništa u Nemačkoj, ne znam odakle takva informacija

Glavna tržišta su im
Austrija (46% ukupnog poslovanja)
Hrvatska (16%)
Slovenija (11%)
Italija (11%)
Bosna (6%)
Srbija (4.4%)

Upravo su im glavni problemi nastali na Balkanu, i to u naročito u Hrvatskoj, a delom i u Sloveniji. I u Bosni i u Srbiji imaju problema, ali smo mi isuviše zanemarljivi za njih da bi banka zbog toga propala...
 
@ zhaba: Zapravo "socijalno neprofitni stanovi", odnosno društveno profitni (cilj nije finansijski profit, već profitiranje čitavog društva) stanovi imaju mnoooogooooo bolju arhitekturu od Belvilla.
 
Da li ima neko ko je dobio kljuceve da kaze kakvi su utisci i procedura oko preuzimanja stana?
 
Vracaru i Anabeli srecno useljenje :vops: Mislim da su stanovi ok mozda malo vise placeni ali dobro .Drugarica je kupila stan prije par dana u Vojvode Savatija za 1550e po kvadratu useljiv to je ulica iza djeram pijace .Belvil ce procvjetati kad se izmjesti garaza gspa mogu samo da zamislim kakav je milo zvuk kad u 4i 30h krene da izlazi 150 tramvaja i 250 buseva .ps Vracar dali sada mjenjas nik u Belvil ;)
 
Wile E. Coyote":2i1vbu7v je napisao(la):
Где се то измешта гаража? :/
U Borcu, kada se zavrsi Prokop, metro, jos 2 mosta preko Dunava i izgradi 3. Beograd
 
Vrh