Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Wile E. Coyote":11rt7r10 je napisao(la):
relja":11rt7r10 je napisao(la):
Svi stanovi u Belvilu će se prodati, prosto zato što u je u Beogradu već decenijama potražnja za novim stanovima veća od ponude.
Ја бих ту додао једну реч: квалитетним. Питање је само колико су и ови станови квалитетни (као и свака новоградња у последњих 10-15 година).
A meni profesionalna deformacija nalaže da te ispravim. Reći da je nešto kvalitetno ne znači ništa, svaki proizvod/usluga ima kvalitet, a on može biti dobar ili loš, tako da je pravilno reći dobrog/visokog kvaliteta ili lošeg/niskog kvaliteta. Sorry :D
 
stevanaaa":1l89vvrs je napisao(la):
Matematika:

Sa ovog site-a: "...The total investment in this complex will be 200 million Euros...About 460 000 square meters of residential and business space..."

Ugrubo: ako racunamo da su svi kvadrati residential space koji su sigurno jeftiniji od business space-a, a kvadrat je 2.000 evra/m2, to mu dodje, kada bi sve prodali, 920 miliona evra. Ako oduzmemo 200 miliona evra, ostaje 720, sto predstavlja "samo" 360% zarade.

Neka jos deo otpada na pdv, hodnike i tome sl. sto se ne prodaje, pa ce ostace mozda oko 330%.

Kada bi cena pala na 1500evra/m2, morali bi da se utese sa 25% manje zarade, tj. ukupnom, vrlo skromnom, zaradom od svega 247,5%.

P.S. U nekim novinama sam, pre malo vise meseci, procitao da domaci investitori ne zabadaju asov bez 100% zarade, sto je bilo sokantno za neke citaoce, sudeci po njihovim komentarima.

Zakljucak izvucite sami
auuuuu, koja matematika, pretera ga sad!
drugar mi radi tamo pa evo nekih podataka, ukupno ima oko 120.000 kvadrata stanova, kada svi budu prodati prosečna cena će biti oko 1900 (sad je 1950 a dosta je prodato po 1750 i 1850), što mu dođe oko 230 miliona, koliko je koštala sama gradnja. U tu cenu gradnje ulaze i dve poslovne zgrade koje bi bile čista zarada ako bi se prodavale, međutim jednu(veću) je već uzela Delta za svoje potrebe, a šta će sa manjom pojma nemam. Tako da ta priča o ogromnoj zaradi baš i nije realna, drugarova procena je zarada od nekih 25%, što opet nikako nije malo.
 
Mislim da je drugu zgradu uzela Hypo banka za svoju centralu, možda grešim, ali tako je bila neka priča.
 
shmeksi":1r0qdvmf je napisao(la):
Wile E. Coyote":1r0qdvmf je napisao(la):
relja":1r0qdvmf je napisao(la):
Svi stanovi u Belvilu će se prodati, prosto zato što u je u Beogradu već decenijama potražnja za novim stanovima veća od ponude.
Ја бих ту додао једну реч: квалитетним. Питање је само колико су и ови станови квалитетни (као и свака новоградња у последњих 10-15 година).
A meni profesionalna deformacija nalaže da te ispravim. Reći da je nešto kvalitetno ne znači ništa, svaki proizvod/usluga ima kvalitet, a on može biti dobar ili loš, tako da je pravilno reći dobrog/visokog kvaliteta ili lošeg/niskog kvaliteta. Sorry :D
Но проблемо, ју ар абсолутели рајт! :cool:
 
pa bice jos jedan finalni update kada se skloni ograda pa da bude lepo za kraj to vazi za jos par projekata koji su skoro pa gotovi
 
Cuj marza mu je 25% :kafa: . Kakve lazi, ali strasno. :rant: Marza mu je najmanje 150% ako ne i vise. Jos je majstor ustedeo i na Ytongu koji je u drugim zemljama zabranjen jer se lose pokazao za velike zgrade, ali se to ovde ne pominje naravno. I jos nam se to sve servira kao luxuzni stanovi. Gradjeni kao kaznione, gustina stanovanja nenormalna, gradjeno Ytongom i sad je to luxuzno :lol:
E, budalastina ovde u Srbistanu na svakom koraku.
Nego bas uzivam poslednjih par meseci gledajuci kako se koprcaju prodavci i ovi placeni da dizu halabuku. Sve sami sebi skacu u usta. Te je prodaja pala 50%, te je mala skoro da ne postoji, te nije losa... Nema razloga da u zemlji koja propada, koja nije u EU, sa nevidjenom emigracijom i babama koje odumiru prirodnim putem, i zemlji koja se zaduzuje kod komercijalnih banaka (citaj, slom je blizu) bude stan skuplji nego u Budimpesti ili Sofiji. Nema sanse...
Sedim, gledam i ne dam im pare, pa makar cekala da mi matorci poumiru :grand:
 
jela011":3nnl83v7 je napisao(la):
Nego bas uzivam poslednjih par meseci gledajuci kako se koprcaju prodavci i ovi placeni da dizu halabuku. Sve sami sebi skacu u usta. Te je prodaja pala 50%, te je mala skoro da ne postoji, te nije losa... Nema razloga da u zemlji koja propada, koja nije u EU, sa nevidjenom emigracijom i babama koje odumiru prirodnim putem, i zemlji koja se zaduzuje kod komercijalnih banaka (citaj, slom je blizu) bude stan skuplji nego u Budimpesti ili Sofiji. Nema sanse...
Нажалост, има и те како шансе да станови буду скупљи. Па јавна је тајна да су управо агенције својим безобзирним понашањем, и сарадњом са продавцима (а не купцима, који их плаћају) назидале цене некретнина. :rant:
 
16k0ruq.jpg
 
aha i onda svratio na jos dva mesta a o tome ovih dana ;)
 
Meni je Belvil sasvim OK, daleko bolji od, recimo, izvikanog Bloka 19 gde je visina plafona 250 cm, a cevi su razvucene svuda po stanovima kao u kotlarnici. Naravno da je u pitanju masovna izgradnja, ali to je i normalno - u pitanju je 2000 stanova. Sad, da li ce uspeti da se prodaju po sadasnjoj ceni, ili ce morati da ih spuste za 200-300 evra, to je problem Delte i Hipo Banke. Price da je potpuno stala prodaja stanova su prenaduvane. Recimo, samo ovog meseca dva moja drugara su kupila svoje prve stanove: jedan novi na Vozdovcu (1.650 e/m2 - Divceve lamele izmedju V. Stepe i Jove Ilica), drugi polovan na Karaburmi (oko 1.000 evra).
 
sizif":2cgyitjz je napisao(la):
Meni je Belvil sasvim OK, daleko bolji od, recimo, izvikanog Bloka 19 gde je visina plafona 250 cm, a cevi su razvucene svuda po stanovima kao u kotlarnici. Naravno da je u pitanju masovna izgradnja, ali to je i normalno - u pitanju je 2000 stanova. Sad, da li ce uspeti da se prodaju po sadasnjoj ceni, ili ce morati da ih spuste za 200-300 evra, to je problem Delte i Hipo Banke. Price da je potpuno stala prodaja stanova su prenaduvane. Recimo, samo ovog meseca dva moja drugara su kupila svoje prve stanove: jedan novi na Vozdovcu (1.650 e/m2 - Divceve lamele izmedju V. Stepe i Jove Ilica), drugi polovan na Karaburmi (oko 1.000 evra).
Толико су пале цене на Карабурми?! Је ли то неукњижен стан?
 
Da. I bez centralnog grejanja. Ali i bez uracunatih 7-8 kvm terase.
 
sizif":vmx633yu je napisao(la):
Da. I bez centralnog grejanja. Ali i bez uracunatih 7-8 kvm terase.
Хм, онда и нису толико пале цене као што се прича. Прошле године је цена таквог стана (Карабурма, неукњижен, без грејања) била око 1100-1200 ЕУР за квм. Сад, друго је што је човек ућарио терасу. Имао је доста среће, јер се сад и то рачуна у квадратуру, и то пуном површином, без обзира да ли је лођа, тераса или балкон. Још један безобразлук, који су агенције прихватиле, јер, наравно, што скупље нешто продају, провизија им је већа. При томе, наравно, нико није водио рачуна о томе да ће, управо због назиданих цена, продаја стати. Још један пример "бизМисменске" политике, какве смо били сведоци 90-их: обогати се на брзину... :bash:
 
Sto se tice kvadrature u Americi i Kanadi u zadnjih 15-ak godina u kvadraturu racunaju verovali ili ne kompletni pregradni zidovi a zid koji je do susednog stana do sredine.Vanjski zid se racuna do spoljasnje strane itd.Sve to ulazi u `usable square footage`, ali stvarno na dnu papira vrlo sitnim slovima pise da je na kupcu da proveri mere (tzv. `fine print`) .Tako ako vidite condo na prodaju npr 600 sq foot racunajte na otprilike 10% manje kada se sve odbije gore napisano i ima jos toga.
I dalje mislim da je ono naselje OK ali da je cena jaka Jos uvek se pitam kako ce se zavrsiti ovo sa prodajom narocito sto ima veliki broj stanova od oko 100 kvm. tj 200000 evra sto je CIFRA.
 
markan":30zi2kox je napisao(la):
I dalje mislim da je ono naselje OK ali da je cena jaka Jos uvek se pitam kako ce se zavrsiti ovo sa prodajom narocito sto ima veliki broj stanova od oko 100 kvm. tj 200000 evra sto je CIFRA.
Ja ne mislim. Pre bi kupio neki prastari stan sa druge strane obale neko novi, preskupi, sumnjivog kvaliteta u Bellville-u koji za moje shvatanje bogu iza nogu (da, smatram i da je Delta City bogu iza nogu) - doduse to varira, kako za koga, zavisi od toga gde je radno mesto, itd. A to sto ne bi izrucio pare gazda misku na ruke tako je vec druga stvar (kada vec moram da ga finansiram kada idem u samoposlugu).

Btw, sto se tice stanova - koliko cujem poslednjih par meseci u Beogradu je prodato circa 30-50 stanova ukupno. To sto izgleda da cene nisu pale mnogo je zbog ovog slabog prometa - kupuje samo onaj koji je spreman da da pare koje se traze. Drugo, zbog naseg mentaliteta a i zakonodavstva (porez na imovinu je jako nizak) ljudi nece da snize cene (ako su privatni vlasnici koji prodaju) a nista ih skoro ne kosta da drze i prazan stan.
 
hazard":2p2e7y6f je napisao(la):
Pre bi kupio neki prastari stan sa druge strane obale neko novi, preskupi, sumnjivog kvaliteta u Bellville-u
Ма већина нових станова су сумњивог квалитета, не само у Белвилу. Код "мале привреде" бар нису толико скупи...
 
i to sto kazes. Realno, kada bih u Beogradu hteo novo, kupio bi neki plac sa jednospratnom kucicom (ima takvih jos po Zvezdari, Vracaru), srusio je, i gradio sam ispocetka novo, da licno budem uveren u izbor materijala, kvalitet i slicno.
 
А која ти тек гомила треба за стан на Новом Београду???

БТЊ, начуо сам да је продаја станова у Белвилу пукла, поготову велики станови су остали непродати, и да је цена пала на 1500 ЕУР, и да се они који су купили стан по 2000 ЕУР спремају тужбу (коју ће, ако стварно до тога дође, добити клајне морген). Зна ли неко нешто о томе?
 
Vrh