Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Erysimum Cheiri":3nwflcgc je napisao(la):
....
Enivej, poenta je da je sve stvar percepcije, a percepcija često zavisi od raznih socijalnih fakora. Npr. ako je nekome u julu vruće i to mu je jako izražen problem, pa ga čak spominje i na forumima treba biti svestan da taj argument nije univerzalno validan.
...

Percepcija ponekad zavisi i od toga koliko je neko podigao nos.
 
relja":23qibh9j je napisao(la):
Erysimum Cheiri":23qibh9j je napisao(la):
....
Enivej, poenta je da je sve stvar percepcije, a percepcija često zavisi od raznih socijalnih fakora. Npr. ako je nekome u julu vruće i to mu je jako izražen problem, pa ga čak spominje i na forumima treba biti svestan da taj argument nije univerzalno validan.
...

Percepcija ponekad zavisi i od toga koliko je neko podigao nos.

Dobro, nemoj da se ljutiš odmah - sputi nos.
 
Priznajem da sam pogrešio, nije tebe udarila vrućina u glavu, nego malograđanština.
 
relja":34h15e6h je napisao(la):
Priznajem da sam pogrešio, nije tebe udarila vrućina u glavu, nego malograđanština.

Eto, nastavljaš da vređaš - ne vidim da sam ja igde ikoga vređao od sagovornika sa foruma? Mora da te je iznerviralo moje pisanje?

Samim tim, relja (malo "r"?), tvoje kvalifikacije su validne kao lanjski sneg i pre govore o tebi mada je i to malo bitno. Očito je ta famozna vrućina koju spominješ zapravo tebe udarila. Kako god, besmleno je ulaziti u ozbiljne rasprave sa nekim koje je, sav oduševljen, iskopao nekakv svoj post od pre par godina i to koristi kao vrhunski dokaz svoje pameti i još vređa druge učesnike na forumu.
 
Ne, vređao si, i nazvao sam te malograđaninom, a evo i zašto:
zbog kvazi elitizma, vezivanja za materijalne vrednosti, impliciranja socijalne razlike (?), težnje da se bude „moderan“ po svaku cenu, i naravno – protivrečnosti u ponašanju (ti si taj koji suptilno pokušava da uvredi implicirajući socijalnu razliku, ali mene opužuješ za vređanje, potom - prozvao si me zato što sam "iskopao" post, a sada kažeš da je ulaženje u diskusiju samnom "besmisleno"), kao i konfliknost (pošto si ničim prozvan počeo konflikt).
 
DusanBG":jh8nq70c je napisao(la):
Da ispratimo analogiju, Relja je rekao Erysimum Cheiri, da iskulira malo jel vruće posle jednog posta koji nije imao nikakvu argumentaciju nego tipa "ajde pali", a on je onda ubacio pricu o klimatizaciji itd...

Ja sam se na to nadovezao u svom postu, koji je verujem pre bio pro vašeg naselja nego protiv, zato što taj nivo priče je skroz nizak i implicira spuštanje drugih sagovornika na bazi imovinskog statusa. Generalno deo postova vas par iz naselja su krajnje hejterski prema svakome ko kaže bilo šta protiv istog (ovaj laže, ovaj nenormalan, ovaj tupson, prođite malo kroz druge tame pa potražite sličnu argumentaciju), tako da neću više ni da komentarišem ovo naselje, generalno sam rekao svoje mišljenje o temi oko koje se raspravljalo zadnjih par strana.


A šta implicira opaska "Vrućina velika, idi malo se ohladi"? Neko je zapenušao? Podilkanio? Spopala ga menopauza? :bash: To nije spuštanje sagovornika?
 
Sister":1xex4tc6 je napisao(la):
DusanBG":1xex4tc6 je napisao(la):
Da ispratimo analogiju, Relja je rekao Erysimum Cheiri, da iskulira malo jel vruće posle jednog posta koji nije imao nikakvu argumentaciju nego tipa "ajde pali", a on je onda ubacio pricu o klimatizaciji itd...

Ja sam se na to nadovezao u svom postu, koji je verujem pre bio pro vašeg naselja nego protiv, zato što taj nivo priče je skroz nizak i implicira spuštanje drugih sagovornika na bazi imovinskog statusa. Generalno deo postova vas par iz naselja su krajnje hejterski prema svakome ko kaže bilo šta protiv istog (ovaj laže, ovaj nenormalan, ovaj tupson, prođite malo kroz druge tame pa potražite sličnu argumentaciju), tako da neću više ni da komentarišem ovo naselje, generalno sam rekao svoje mišljenje o temi oko koje se raspravljalo zadnjih par strana.


A šta implicira opaska "Vrućina velika, idi malo se ohladi"? Neko je zapenušao? Podilkanio? Spopala ga menopauza? :bash: To nije spuštanje sagovornika?

Ne komšinice, u Srbiji je dozvoljeno (čak i poželjno) "spuštati" sagovornika najotvorenije po bilo kom osnovu, ali nikako "suptilno" "na bazi imovinskog stanja". To svoje korene vuče još iz tragedije koja nas je zadesila, a zove se komunizam, pa preko 90-ih kada je većina naroda postala sirotinja. Samim tim, ne smeš ni slučajno da spomeneš da imaš "luksuz" zvani klima uređaj ili garaža. Skupa kola i stan - LOPOV!!!

To je obrazac ponašanja koji je prihvaćen u "zemlji seljaka" još pre pedeset godina i duboko se ukorenio u ovdašnjim glavama. To je smrtni greh, jer će te prozvati (pazi sada) - malograđaninom lol :p
 
Ti ljudi koji sebe nazivaju nepristrasnim procenjivačima ovog naselja na najstrašnije načine su izmišljali nesitine i iznosili "pouzdane" informacije o tome šta će nam se sve dogoditi na svakom planu, nećemo moći uknjižiti, izbaciće nas iz stanova, zgrade će se porušiti i kod blagog zemljotresa jer su građene niodčega...i slično. I onda kada nam dojadi to sve, oneko tako nekoga otera u materinu, i onda taj biva odmah prijavljen i dobija opomene i slične stvari. Pa evo i sada, u jednom postu se kaže "E malo sutra da maknete garažu, jer to košta, a to bi platili svi mi.." Znači, prezir i mržnja do kraja, bez popuštanja.
 
Komšinka, taj što kaže da bi to svi mi platili nije svestan da bi se ta lokacija dobrano unovčila, pa onda svi mi na kraju i dobijamo. Ne kažem da ljudi daju komentare "da komšiji crkne krava" ali ljudi stvarno nemaju širu sliku kada tako nešto odvale. Neko od kolega sa foruma pomenu lokaciju IMT, upravo na to i ja ciljam. Pare nam leže i čekaju da ih "zaradimo", ne znamo sebi bre da olakšamo život.
Ispada da više neznamo ni ono što najbolje znamo a to je da prodamo zemljište.
 
@laki72

Takođe se slažem sa svime navedenim. Poštujmo svačije pravo na izbor i bez vređanja.
 
Ima li novih informacija u vezi vraćanja znaka za zabranu parkiranja blizu raskrsnice Dj.Stanojevica i unutrašnje saobraćajnice? Poslednji put kad sam kontaktirao sekretarijat za saobraćaj rekli su da ce biti uskoro...
 
laki72":3bpxedo4 je napisao(la):
Ono sto je nekom prednost, neko drugi dozivljava kao manu. Ljudi i njihove potrebe se vremenom menjaju. Nacin zivota takodje. Svako treba da bira po sopstvenim potrebama. Ja sam u naselju proveo dosta vremena pre useljenja, tacnije za vreme univerzijade.

Ovo sto sada navodim su moje licne impresije:
Kvalitet gradnje je realno receno prosecan, ako uzmemo u obzir da je pocetak 21 veka bio pre skoro 15 godina.
Ako ga uporedimo sa nasom realnoscu i investitorima koji su po Beogradu gradili u zadnjoj deceniji, onda je ovo naselje skoro pa etalon kvaliteta.
Ista je stvar sa urbanizmom samog naselja. Moze meni da se ne svidja kako je naselje zamisljeno, ali kad vidim kako se gradi na drugim mestima, maltene bez prilaza zgradi, a kamoli plocnik, klupa, parking, garaza, onda prica ima sasvim drugaciji obrt.

Suma sumarum, ko je zeleo nov i pristojan stan, Belvil i jos par manjih objekata su mu bili maltene jedini izbor.

Druga je stvar sto pojedinci svoje frustracije i komplekse lece izjavama o 'elitnom naselju', kolima u vrednosti stana u Bgd i slicno. Isto tako i o onima koji preziru ljude kojima je ovo naselje izbor.
O takvima (i jednima i drugima) je iluzorno razmisljati i trositi reci.
Ubode ga Laki do koske.

Gago, daj onog smajlija sto se klanja, plus nije dovoljan.
 
Petar43":10fewbwy je napisao(la):
Nemam ja problema kada to neko radi dobronamerno, samo ako procitas postove, i jednih i drugih, videces da svako od njih vuce na svoju stranu i jedni vrlo maliciozno a drugi vrlo lepo, rekao bih i preterano agresivno zagovaraju zivot u Belvilu.
Тебе се не сећам са почетка дискусије, али поједини форумаши из Белвила су од старта изузетно агресивни на сваку критику према насељу и обавезно ударају ниско и покушавају набити саговорницима етилистичке комплексе (они су елита, ми смо љубоморни на њих) :lol: .

Ја сам насеље критиковао непристрасно са стручне стране са које тешко да има неку похвалу имајући у виду да је 21. век. и притом придобио разне етикете од етилистичких Белвил комплексаша. Нажалост, квалитет новоградње у БГ је на ужасном нивоу и Белвил је при врху те куле од гована, али су смешна та елитистичка поређења са новоградњама са запада према којима је ово соцреализам а не елитизам.
 
Zgrada SIV je socrealizam, bar je iz tog doba. Pamtim jedan članak od pre nekoliko gofina o stranom arhitekti koji je bi gost u našem gradu i koga su vodili malo da vidi Novi Beograd. Čovek je bio potpuno, ali potpuno oduševljen zgradom SIVa, rekao je puno lepih reči o čistoći stila, da je prekrasna građevina kakva valjda ne postoji nigde na svetu. A mi smo maltene hteli da je rušimo, jer eto, ružno podsećanje na ružan period i šta nam treba....

Stvar je u tome da vaša kritika nikada nije bila stvarno kritika. Obično pljuvanje i žuč. I tvoj post evo poslednji je dokaz za to. Socrealistička hrpa g....kako si se izrazio. I zato evo ti jedna agresivan :blah: da imaš čime da obrišeš to što si pomenuo.
 
Živim u belvilu, zgrada zumbul, Đorđa Stanojevića, gledam na gsp garažu 13. sprat.
Iz stana vidim ceo grad od zemuna preko nbg, kalemegdana do istočne kapije. Mogu go da šetam po stanu najbliži komišija koji gleda na moj stan je udalje preko 700m. Cele noći spavam sa otvorenim prozorima i buka me ne budi. Kada zatvorim prozore buka koja dolazi od gsp garaže se nečuje ni malo.
Da li je naselje elitno ili ne to je skroz za mene nebitno. Pogled koji imam i terasu u kojoj uživam ne bih menjao. Kada neko kaže da mu stan gleda na gsp garažu pravi grešku jer ti garažu vidiš samo ako se nagneš preko ograde terase. Sve vreme dok si u stanu ili na terasi ti vidiš ceo grad i nebo.
Problem buke gsp se neće rešiti postavljanjem panela to svako zna. Buka od autobusa sa parkinga koje daolzi do moje zgrade je podnošljiva, čak i tiša od buke koja nastaje od automobila koji prolaze ulicom. Jedina smetnja je buka oko ponoći koj anastaje na ulazu u garažu gde se često formira i red autobusa jer je loše odrađen ulaz. Izmeštanje ulaza u garažu u ulicu Agostina Neta kod mene bi u potpunosti uklonila smetnje koje nastaju od garaže.
 
Систер,

Уопште не дискутујем са тобом нити желим. Твоје ужасавајуће некултуре према саговорницима сам се начитао.

СИВ је соцреализам? Које незнање и надобудност. СИВ је првобитно пројектован као соцреалистичко здање од стране загребачког архитектонског тима на челу са Владимиром Поточњаком. Међутим, услед кризе (Титово не Стаљину), градња је прекинута на дуг период за време којег је на конвенцији у Словенији струка одлучила да се окрене модерном интернационалном стилу у архитектуру и потпуно батали соцреализам. Зграду, тј. највише фасаду је препројектовао Михајило Јанковић и од обичне кутије направио модернистичко здање којем се тај страни архитекта дивио.

Све у свему, као што рече Лаки72, у септичкој јами архитектуре транзиционале Београда 21. века, Белвил јесте при врху са квалитетом, али га то не чини добрим местом за живот човека у 21. веку у поређењу са тенденцијама у развијеном свету. То је чињеница, коме се не свиђа, не свиђа се. Ваљда треба да се поредимо са бољима од нас да би напредовали а не са лошијима.
 
Neverovatno. Imam već dosta godina, reči su mi profesija. Dakle, ceo život to radim. I nikada niko u mojoj profesiji, ni prijatelj, ni neprijatelj, apsolutno niko i nikada nije ovako nešto izjavio. Ja "užasavajuće nekulturna prema sagovornicima"????

Ali, neverovatno. Ti svu arhitekturu Beograda pretpostavljam od kraja 2. sv. rata naovamo nazivaš g....i to ti je tvoje "stručno inženjersko mišljenje"??? I Belvil stavljaš na vrh te "kupe g...", i onaj ko ti na to odgovori da si glupan tupan, verovatno je prema tebi nekulturan???

A ti si i onaj ko je dao nadasve inteligentnu i dobronamernu opasku o tome da izmeštanja GSP garaže nema niti će je biti jer to plaćaju svi građani. Kako si rekao "svi mi".

Jadno, glupo i podlo biće.
 
Milići":1avgtr3k je napisao(la):
Živim u belvilu, zgrada zumbul, Đorđa Stanojevića, gledam na gsp garažu 13. sprat.
Iz stana vidim ceo grad od zemuna preko nbg, kalemegdana do istočne kapije.......

...... Pogled koji imam i terasu u kojoj uživam ne bih menjao. Kada neko kaže da mu stan gleda na gsp garažu pravi grešku jer ti garažu vidiš samo ako se nagneš preko ograde terase. Sve vreme dok si u stanu ili na terasi ti vidiš ceo grad i nebo.
.....

Ovo je lep post. Pretpostavljam da visina 13. sprata i rastojanje između garaže i zgrade ima efekta, samo je pitanje kako li je onima do 7-8 sprata?

A ako je pogled ka Dunavu stvarno takav kako ga opisuješ, nije greh na tome zavideti :wink:
 
Sister":3aztlmdi je napisao(la):
Neverovatno. Imam već dosta godina, reči su mi profesija. Dakle, ceo život to radim. I nikada niko u mojoj profesiji, ni prijatelj, ni neprijatelj, apsolutno niko i nikada nije ovako nešto izjavio. Ja "užasavajuće nekulturna prema sagovornicima"????
Па наравно да ти није нико рекао, кад сте сви исти. Ако су ти речи струка, могу мислити како изгледа дискусија са "непријатељем" из струке. Заправо, не желим да знам, верујем да је за неког са стране крајње мучно.

Sister":3aztlmdi je napisao(la):
Ali, neverovatno. Ti svu arhitekturu Beograda pretpostavljam od kraja 2. sv. rata naovamo nazivaš g....i to ti je tvoje "stručno inženjersko mišljenje"???

Селективно читаш и превиђаш информације. Претпостављам да ти читање није струка па зато. Мислим да сам крајње разумљиво написао да је архитектура Београда 21. века очајна. Чини ми се, да 21. век није почео 1945. године мада је код тебе очито и то могуће. Такође, ако имаш проблем са рачунањем времена, имаш и другу одредницу - транзиционална архитектура која је на сцени од раних двехиљадитих. Дакле, лупеташ глупости у својој превеликој жељи да пљунеш на неког ко је дирнуо у Белвил. :lol: Симпатично.

Sister":3aztlmdi je napisao(la):
I Belvil stavljaš na vrh te "kupe g...", i onaj ko ti na to odgovori da si glupan tupan, verovatno je prema tebi nekulturan???

Опет не читаш пажљиво. :) Написала си толико пута самоуверено и надобудно да је Белвил најбоље ново насеље у Београду. И ја сам се у потпуности сложио, најбоље је од свих изграђених казамата (гована). Сад одједном нисам у праву? Па ако нисам ја, ниси ни ти. :D

Sister":3aztlmdi je napisao(la):
A ti si i onaj ko je dao nadasve inteligentnu i dobronamernu opasku o tome da izmeštanja GSP garaže nema niti će je biti jer to plaćaju svi građani. Kako si rekao "svi mi".

Jadno, glupo i podlo biće.

Биће? Пре ће бити да неће бити. Пре ће бити да сте ви бахати и безобразни. Знали сте за гаражу и колико она може да смета, рачунали да ће се измештати иако нема назнака томе ни у једном једином валидном урбанистичком документу, а када сте то коначно схватили, сад се потеже нека петиција и тражи да сви грађани Београда плате за ваш зајеб. Е па неће моћи ове ноћи. :!:
 
stf":3myj28d4 je napisao(la):
Petar43":3myj28d4 je napisao(la):
Nemam ja problema kada to neko radi dobronamerno, samo ako procitas postove, i jednih i drugih, videces da svako od njih vuce na svoju stranu i jedni vrlo maliciozno a drugi vrlo lepo, rekao bih i preterano agresivno zagovaraju zivot u Belvilu.
Тебе се не сећам са почетка дискусије, али поједини форумаши из Белвила су од старта изузетно агресивни на сваку критику према насељу и обавезно ударају ниско и покушавају набити саговорницима етилистичке комплексе (они су елита, ми смо љубоморни на њих) :lol: .

Ја сам насеље критиковао непристрасно са стручне стране са које тешко да има неку похвалу имајући у виду да је 21. век. и притом придобио разне етикете од етилистичких Белвил комплексаша. Нажалост, квалитет новоградње у БГ је на ужасном нивоу и Белвил је при врху те куле од гована, али су смешна та елитистичка поређења са новоградњама са запада према којима је ово соцреализам а не елитизам.

Socrealizam si ti pomenuo, očigledno, u negativnom kontekstu. Socrealizam je 2000???

Onda,znači šta spada u tu hrpu g....kako si se TI izrazio?
 
stf":37e38yor je napisao(la):
Sister":37e38yor je napisao(la):
Neverovatno. Imam već dosta godina, reči su mi profesija. Dakle, ceo život to radim. I nikada niko u mojoj profesiji, ni prijatelj, ni neprijatelj, apsolutno niko i nikada nije ovako nešto izjavio. Ja "užasavajuće nekulturna prema sagovornicima"????
Па наравно да ти није нико рекао, кад сте сви исти. Ако су ти речи струка, могу мислити како изгледа дискусија са "непријатељем" из струке. Заправо, не желим да знам, верујем да је за неког са стране крајње мучно.

Sister":37e38yor je napisao(la):
Ali, neverovatno. Ti svu arhitekturu Beograda pretpostavljam od kraja 2. sv. rata naovamo nazivaš g....i to ti je tvoje "stručno inženjersko mišljenje"???

Селективно читаш и превиђаш информације. Претпостављам да ти читање није струка па зато. Мислим да сам крајње разумљиво написао да је архитектура Београда 21. века очајна. Чини ми се, да 21. век није почео 1945. године мада је код тебе очито и то могуће. Такође, ако имаш проблем са рачунањем времена, имаш и другу одредницу - транзиционална архитектура која је на сцени од раних двехиљадитих. Дакле, лупеташ глупости у својој превеликој жељи да пљунеш на неког ко је дирнуо у Белвил. :lol: Симпатично.

Sister":37e38yor je napisao(la):
I Belvil stavljaš na vrh te "kupe g...", i onaj ko ti na to odgovori da si glupan tupan, verovatno je prema tebi nekulturan???

Опет не читаш пажљиво. :) Написала си толико пута самоуверено и надобудно да је Белвил најбоље ново насеље у Београду. И ја сам се у потпуности сложио, најбоље је од свих изграђених казамата (гована). Сад одједном нисам у праву? Па ако нисам ја, ниси ни ти. :D

Sister":37e38yor je napisao(la):
A ti si i onaj ko je dao nadasve inteligentnu i dobronamernu opasku o tome da izmeštanja GSP garaže nema niti će je biti jer to plaćaju svi građani. Kako si rekao "svi mi".

Jadno, glupo i podlo biće.

Биће? Пре ће бити да неће бити. Пре ће бити да сте ви бахати и безобразни. Знали сте за гаражу и колико она може да смета, рачунали да ће се измештати иако нема назнака томе ни у једном једином валидном урбанистичком документу, а када сте то коначно схватили, сад се потеже нека петиција и тражи да сви грађани Београда плате за ваш зајеб. Е па неће моћи ове ноћи. :!:

Ti uopšte nisi Beograđanin, ti živiš negde u dalekom predgrađu, zar ne? Takav rečnik sam čula i to iz usta jednog šumadijskog seljaka koji nam je psovao "majku Beogradsku", sa karakterističnim akcentom koji znamo iz one Babe koja se češlja.....
 
Sister":2lqy0g50 je napisao(la):
stf":2lqy0g50 je napisao(la):
Нажалост, квалитет новоградње у БГ је на ужасном нивоу и Белвил је при врху те куле од гована, али су смешна та елитистичка поређења са новоградњама са запада према којима је ово соцреализам а не елитизам.

Socrealizam si ti pomenuo, očigledno, u negativnom kontekstu. Socrealizam je 2000???

Onda,znači šta spada u tu hrpu g....kako si se TI izrazio?

Ти си изгледа природно глупа особа или се тактично правиш луда и безобразна у исто време? :?

Соцреализам је појам лоше архитектуре. То је временом постала референца за нешто ружно и просечно, "социјално" у смислу поређења. Моја реченица је указала на то да Белвил више подсећа на насеље изграђено у духу соцреализма него на модерно европско наасеље каква ничу по Европи. По форуму имаш доста линкова ка европским пројектима типа Белвил па упореди и само ће ти се казати.

Шта је хрпа од гована? Транзиционална архитектура Београда којој и Белвил припада. Он својом клот малтер фасадом и бедемастом конфигурацијом подсећа на соцреализам а немаштовито употребљени сиви алукобонд детаљи у приземљу су одлика транзиционале.

Sister":2lqy0g50 je napisao(la):
Ti uopšte nisi Beograđanin, ti živiš negde u dalekom predgrađu, zar ne?

Етилистички комплесашу. Јадни сте и бедни у вашој жељи да се представите као "племство" јер живите у граду а око вас су полудивља племена која треба задржати на дистанци да вам не кваре ваш угодан етилистички малограђански живот. :lol:

За твоју инфо, рођени сам Београђанин и у једном моменту свог живота сам се преселио на периферију као и толико других Београђана који су побегли од назадрживог таласа малограђана којима очито и ти припадаш. Баш ме занима у којем си селу ти рођена? :) Београђанин ниси, зато што Београђанин никада не би поставио питање које си ти мени поставила. Никада. То те је одало.
 
Vrh