Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Erysimum Cheiri":2w7tw5kv je napisao(la):
U svakom slučaju, otvorena parking mesta iza rampi se knjiže i dobija se vlasnički list. Kraj priče. Sve ostalo su puste želje onih koji su sa druge strane rampe.

Jel ovo istina?
Kada sam razmišljao o kupovini nadzemnog parking mesta u paviljonu su mi rekli da to ne mogu da uknjižim i tada sam odustao jer sam pomišljao na scenario da za n godina jedino što brani parking (klimave rampe) bude predmet lomljenja a samim tim i komad betona koji smatram svojim postane tuđ. Shvatio sam da zapravo kupujem karticu a ne mesto i odustao.

Igrom slučaja parkiram iza rampe (mnogo lepo kad ne moraš da brineš o parking mestu) ali zbog gore navedenog nikad kasnije nisam pomišljao na kupovinu nadzemnog parking mesta.

Nekako mi je suludo da su kupci nadzemnih pm prevareni, komentatori koji pominju Vrhovni sud, jel vi govorite o konkretnom slučaju parkinga u Belvilu?
 
Naravno da ne govore. Ako postoji vlasnički list sve je jasno. Čak i nekim suludim slučajem da aud presudi da patking mesta moraj7 biti javna država će biti dužna da svim vlasnicima obezberi naknadu jer je davala vlasničke listove.




Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Koga zanima, neka pogleda plan detaljne regulacije. Ako su pomenuta parking mesta IZA nje, onda je sve u redu. Ako nisu, onda sa tim vlasničkim litom može da se obriše nos, jer to pada na sudu očas posla.

E sad, ako su parking mesta IZA, to znači da je svako parking mesto ZASEBNA katastarska parcela. Da li je to tako, vidite na elektronskom katastru Grada Beograda, dostupnog na internetu. Ako tih parcela nema to znači da su kupci prevareni. Ili je, sa druge strane reč o SUVLASNIŠTVU.

Vlasnički list ne mora ništa da znači. Koliko samo stanova ima po Beogradu koji imaju više vlasnika tj. više njih ima vlasnički list i onda haos.
 
privremeni":2d86603l je napisao(la):
Erysimum Cheiri":2d86603l je napisao(la):
U svakom slučaju, otvorena parking mesta iza rampi se knjiže i dobija se vlasnički list. Kraj priče. Sve ostalo su puste želje onih koji su sa druge strane rampe.

Jel ovo istina?
Kada sam razmišljao o kupovini nadzemnog parking mesta u paviljonu su mi rekli da to ne mogu da uknjižim i tada sam odustao jer sam pomišljao na scenario da za n godina jedino što brani parking (klimave rampe) bude predmet lomljenja a samim tim i komad betona koji smatram svojim postane tuđ. Shvatio sam da zapravo kupujem karticu a ne mesto i odustao.

Igrom slučaja parkiram iza rampe (mnogo lepo kad ne moraš da brineš o parking mestu) ali zbog gore navedenog nikad kasnije nisam pomišljao na kupovinu nadzemnog parking mesta.

Nekako mi je suludo da su kupci nadzemnih pm prevareni, komentatori koji pominju Vrhovni sud, jel vi govorite o konkretnom slučaju parkinga u Belvilu?

Sorry, mislio sam na garažno mesto. Za parking mesta sam i ja čuo da ne mogu da se uknjiže, ne samo u Belvilu, nego generalno, ako nisu definisano zakonski kao deo zgrade, tj. da nisu javne površine.

Na katastru se za spomenuti ulaz 14g (to je ulaz u zgradu, podzemna garaža je 14o i 14z) postoje posebno definisana parking mesta od kojih su neka uknjižena. Pregledajte online katastar.
 
Meni su rekli da spoljna parking mesta ne mogu da se uknjize, dok podzemno PM moze da se uknjizi.
To je neka prica koju pamtim, ne znam da li je tacna.
Sto se tice odrzavanja evo uslikao sam jednu ponudu, cisto da se zna red velicina cena.


Evo ga i sajt, pa da se imaju u vidu kad dodje potpisivanje novih ugovora...
http://www.odrzavanjezgrada.com/cenovnik.html
 
Erysimum Cheiri":2c3zmu28 je napisao(la):
image.jpg

Sad mi je jasnije zasto si onoliko branio vizuelni identitet Seboja, i umetnicku slobodu arhitekte... :)
 
stf":jjb31r1v je napisao(la):
Koga zanima, neka pogleda plan detaljne regulacije. Ako su pomenuta parking mesta IZA nje, onda je sve u redu. Ako nisu, onda sa tim vlasničkim litom može da se obriše nos, jer to pada na sudu očas posla.

E sad, ako su parking mesta IZA, to znači da je svako parking mesto ZASEBNA katastarska parcela. Da li je to tako, vidite na elektronskom katastru Grada Beograda, dostupnog na internetu. Ako tih parcela nema to znači da su kupci prevareni. Ili je, sa druge strane reč o SUVLASNIŠTVU.

Vlasnički list ne mora ništa da znači. Koliko samo stanova ima po Beogradu koji imaju više vlasnika tj. više njih ima vlasnički list i onda haos.

Više ljudi ima vlasnički list na jednom istom stanu? Koliko se ja razumem, to bi bio kriminal, moguće jedino u slučajevima za hroniku. Nisam čula ništa o tome kao nekoj p o j a v i u društvu.
 
Gomila stanova ima koji su prodani po vise puta ali u zakonu vazi nacelo pouzdanosti u zemljisne knjige prema tome onaj ko se prvi uknjizi taj je vlasnik aostali to njegovo pravo mogu jedino da pobijaju na sudu
 
Ok to su slučajevi višestruke prodaje stanova, kriminal dakle. U vezi sa belvilom, toga nije bilo, koliko do sada znamo. Opet, ne vidim ni kako bi se pominjana odluka Vrhovnog suda u vezi sa privatizacijom fabrika, i po kojoj tim kupcima više ne pripada zemljište, kakve to veze ima sa ovim našim investitorom, kakav god da je. Kupio je samo plac, na njemu sagradio, sve što je sagradio njemu pripada, kupcima to što su kupili, gradu koji je napravio javnu saobraćajnicu i otvorene parkinge uz nju pripada to, i samo to tretira kao javna svojina....Kako da izvedemo zaključak da investitoru ne pripada deo njegovog placa? Sada, tu je rečeno, može, jer zgradama pripada zemljište oko njih, a zgrade sada već pripadaju stanarima koji su pokupovali stanove. A investitor je to trebalo da zna unapred i nije imao pravo da to prodaje i stvalja pod rampu. Sve to mi je nategnuto i neuverljivo. Pre svega, koliko je pozdana pretpostavka da zgrada poseduje zemljište oko nje? To treba videti. Opet tu se pominje i regulaciona linija ili tako nešto. Sve mi još uvek liči na poluznanje, zna se, gore od neznanja. Treba utvrditi postoji li realna, na zakonu zasnovana osnova da svi ti parkinzi pod rampom budu ....opet mi nije jasno, javna svojina, ili privatna svojina svih stanara? Ima li tu išta realno moguće?
 
Mnogo komplikujete priču.

Regulaciona linije je BOG OTAC . Ona razdvaja javno i privatno vlasništvo. Nema tu nikakve druge i treće opcije.
 
U svakom slučaju, iskreno se nadam da ovi parkinzi pod rampom nikada neće biti tretirani kao javni, jer se nalaze između zgrada i to mi se nimalo ne bi svidelo.
 
Dobardan drage komsije ( onima ostalima koji zamajavaju ljude po ovom forumu i bezrazlozno mrze sve sto je u ovom naselju njima dovidjenja. Bio sam ovde na ovom forumu nekoliko puta i citao prakticno sve sto je ovde napisano od trenutka kada sam odlucio da kupim stan u ovom naselju.. Nakon mesec dana zivota u ovom ''naselju'' mislim da je moje misljenje validno
1. Belvill je uredjeno naselje i verovatno na najvisem stepenu uredjenosti od svega sto sam video u Beogradu.. Na zalost u Beogradu nisam video ono sto sam ocekivao kada sam zeleo da kupim ali ovo je bio moj izbor..
2. Cena stanova u Belvillu odgovara direktno kvalitetu..pa se nadam da ce na neki nacin regulisati cene ostalih nekretnina u gradu ..( objasnjenje.. Ako ja platim 1600 eura plus rekonstruisem stan i uradim ga po svojoj volji gradjevinskim radovima u enterijeru za jos 200 do 300 eura...svakako me jos uvek manje kosta nego ono sto traze za starogradnju tvrdeci da je kvalitetna i u koju opet morate sve da povadite ako hocete da uredite stan kako treba)
3. Ono sto primecujem je da je sve CISTOOOOO, okolo naokolo- PERU, CISTE, RIBAJU... ai TREBA ZA 4000 DINARA KOLIKO PLACAM ODRZAVANJE. Tako da ono sto mi je vazno a to je uredjenost spreman sam da platim pa se i ne zalim. ( mada jeste skuple nego sto bi trebalo ali dobro)
4.Stanari....
Ono sto sam primetio je da ima ljudi mladih kao srednjih godina gde i sebe ubrajam ..dosta dece, porodica i kuca, mace i iguane nisam imao prilike jos da vidim.. drugo.. Hvala Bogu,, kada kazes dobar dan ljudi odgovore i ako te ne znaju.. Do saada na moje dobar dan samo od jedne osobe u zgradi nisam dobio odgovor..ostali su se svi lepo upoznali samnom a i ja sa njima. Meni to govori malo o nivou vaspitananja a na kraju i o nivou kulture.
5. Imao sam neka dva problema i komunicirao sa firmom za odrzavanje ili vec kako se zove manager naselja...odgovor je dosao u roku od nekoliko minuta a problem koji sam imao je resen narednog dana...sta da kazem...meni odgovara..
6. PArking...ko je ziveo sa druge strane reke a ja jesam 40 godina taj zna sta znaci mesto za parkiranje..Prema tome jedan stres manje pa pomnozite to sa dva tri parkiranja dnevno i vidite koliko kosta jedno parking mesto...mala cena za gomilu zivaca.. Jeste usko dole na parkingu malo ali ko se parkirao po centru pa do banjice zna da je daleko sve uze i nezgodnije.
7. Nisam srecan sto moram u Delta city da pazarim hleb ali ajde..salim se ..ne volim bas ogromne markete..navici cu se...
8. Ah da jesam li spomenuo opet....Sve je cisto i uredjeno :)...jesam...? izvinite evo moram jos jednom...Sve je cisto..
9.Vidim da ima obdaniste/vrtic...probajte to da nadjete sa druge strane reke tako blizu?!
10. Nedostajace mi povetrarac sa Avale svestan sam toga i znam da je 3-4 stepena toplije leti ali ...preko mosta sam na Adi za 7 minuta ajd 15 dok parkiram kod Sunseta...Do one Savske strane mogu da sednem na bicikl i da se ne plasim da ce neko da me odnese dok vozim po gradu :)
11. Jesam li spomenuoi da je bas cisto u zgradi...jesam..izvinite...jako je cisto... :)
12. Zivim u zgradi koja gleda na taj famozni parking autobusa...Iskreno nisam obratio paznju jer sam stan kupovao po danu pa tu i nije bilo mnogo autobusa..u stvari kada sam shvatio mislio sam da sam se dobro zeznuo.. Medjutim...ja ne cujem nista.. Izolacija na terasi i sa onim pomerajucim salonima je izgleda dovoljno i ne brinem se vise.. Iskreno nisam ni jedno jutro doziveo da me je nesto pokrenulo iz sna..opet priznajem spavace sobe mi gledaju na drugu stranu. Videcu kako ce biti leti pa cu da vas obavestim :).

13. Grejanjeje Ok ..mislim da bi moglo malo bolje ali oprostite ja volim temperature oko 28 stepeni. I ovo svakako moram da proverim kada dobro zahladi da bih znao sta da ocekujem ali izglkeda mi ok.
14. Prema tome sta imamo jos..staza za trcanje u naselju...izgleda da je super, nekoliko kafica...daju zivost, restoran,, niej bas srecno resenje ali dobro daje i neki smek...mada mislim vise ljudima okolo kad osete sta se sprema ali dobro..Ima pekara..mada u pekarama ne jedem, ima Tai masaza..nije to ni tako lose ko voli...malo je prenabudzeno sa cenama..nisam siguran sta nude za te pare, ima zubara, ima i frizera itd...mislim da je naselje u stvari samo odrzivo...
Generalno za sada ocena 8/10... ito da se ne opuste jer cu onda da povedem revoluciju a nije da bi mi bilo prvi put...Ovo je i visoko obzirom da mozda osim WEST 65 gde sam gledao stan sve ostalo izgleda daleko daleko losije. Tako da mislim sto bi reko jedan moj prijatelj za ovu cenu najbolja kupovina...

Pozdrav drage komsije pa se vidimo u kraju

5.
 
povodom tačke 7.

imaš hleb i u pojedinim malim marketima, kao i u pekarama.

povodom tačke 12...


leti je neuporedivo gore. zimi držiš zatvorene prozore, a izolacija je dobra, pa nema buke.ž

leti kad bude držao otvorene prozore biće mnogo gore, a autobusi se negase celu noć, jer ako se ugase izgube neki pritisak u kočnicama pa ne mogu da upale. najgore je između 24-01 i 05-06h jer tada se autobusi vraćaju-polaze na linije.

ali sreća u nesreći je da sad gsp nabavio nove autobuse solarise, koji su neuporedivo tiši od starih raspalih kanti, pa bi buka trebala da bude manja...
 
Petar43 me je inspirisao da i ja napisem moje utiske posle 5 godina zivota u naselju.

1. Njegovi komentari su sasvim na mestu sto se tice uredjenosti i cistoce naselja. To je zaista na najvisem nivou.
2. Pohvalila bih i sluzbu odrzavanje naselja. Par puta sam koristila usluge elektricara i vodoinstalatera i imam samo pohvale za brzinu, profesionalnost i, ne manje bitno, cenu usluga.
3. Problem preturanja po smecu se drasticno smanjo nakon izmestanja romskog naselja.
4. Ono sto me jako nervira je bahato parkiranje kupaca Delta City-a. Svakog vikenda je haos, ali je nepodnosljivo kada su akcije ili shopping night. Ali, to je problem Delta City-a (nedovoljno mesta za parking) i mi mozemo samo da smanjimo posledice koje trpimo postavljanjem stubica. Na zalost, nisam sigurna da bi bilo u skladu sa zakonom da se postave rampe na ulazu u naselje, a to bi bilo jedino resenje.
5. Ono sto jeste problem, samo je pitanje ko se i koliko susretao sa tim, je losa gradnja i ocigledni propusti u realizaciji projekta. Pod ovim ne podrazumevam krive zidove, kose plafone i sl vec probleme sa instalacijama.
- Zvucna izolacija nije uradjena kako treba. Ja cujem hod u stanu iznad mene (trcanje mi je kao slabiji zemljotres), svako pomeranje stolice, plac bebe.
- Ventilacija je izvedena katastrofalno. Iz nepoznatih razloga, lokali u prizemlju uopste nemaju ventilaciju (tako je po projektu!?!). Posto zivim preko puta poslovnog prostora Dheleze, vlasnici lokala su smatrali da je najisplativije da u lokalima bude brza hrana. Kako lokal nema ventilaciju, pikljucili su se na ventilaciju u zgradi, tako da nam hodnik mirise na rostilj, ulje iz friteze i sl.
- Ove zime nije bilo snega, ali bih da vas podsetim na problem sa livenim betonom.

Sve u svemu, lepo mi je ovde, nisam se pokajala zbog kupovine stana, ali smatram da smo, za novac koji smo dali, trebali da dobijemo stanove koji su uradjeni u skladu sa standardima. Ne verujem da standardi dopustaju losu zvucnu izolaciju, nepostojanje ventilacije, klizave povrsine oko zgrade.
 
U sustini se slazem sa vecinom iznetih stavki, ali za cistocu ne bih bio tako velikodusan pri ocenjivanju... Kod mene je manje-vise OK, ali pogledajte malo po bloku i videcete da nije svuda bas perfektno. Na primer, ulaz u Seboj ka GSP-u (mislim da je Dj. Stanojevica 9a) je potpuno zapusten i prljav. Zidovi ulaza su pri podu necim isprljani i izgazeni, i to tako stoji jos od proslog leta. Mislio sam da slikam to i posaljem FF-u, ali sa jedne strane bi to znacilo da bi trebalo njihov posao da radim... a sa druge, mislim da se ne obaziru mnogo na mailove koji dolaze sa strane. Ako nista drugo, mogli su to malo da prebrisu krpom.
 
Zaista, mlado naselje, puno mladih ljudi sa malom decom i beba koliko hoćeš. Samo na mom spratu dve prinove od useljenja. Sada se doselila još jedna.
 
Bio sastanak ks u Đurđevku. Delta đenerali nam nudi osiguranje koje bi pokrilo sve popravke za ceo blok, mesečno bismo plaćali oko 150-200 dinara, ali moraju svi stanari da pristanu, do poslednjeg. Ako samo jedan stan ne pristane, ništa od ponude. Nama bi itekako odgovaralo, jer nama se sada pokvario jedan lift, popravka košta oko 2400 evra, znači svaki stan oko 50tak evra u dve rate. Isto tako smo saznali da podzemnom garažom još uvek upravlja Hypo i odbija da nam preda na upravljanje iako oni u svom vlasništvu imaju svega valjda 20 posto još neprodatih mesta. A što se tiče zaštite trotoara od nepropisnog parkiranja, saznali smo da su stanari do sada najugroženije zgrade Jorgovana doneli odluku i saglasili se, a onda im je rečeno da će bilo ko ko se na primer povredi ili ošteti automobil na te prepreke moći da tuži stanare koji su ih postavili. Pa je Jorgovan odustao. Treba videti trotoar ispred Jorgovana....to je apsolutno strašno, potpuno uništen trotoar, ali do kraja. Tako će izgledati i svi ostali i to u rekordnom roku. Opet, jedan stanar polomio rampu u ulazu u podzemnu garažu, oni našli ko je na kamerama, našli ga i on kaže neće da plati. Popraviće jer nije neka suma. Zaista, svakakvih ljudi ima. Bilo je još nekih dobrih predloga, kao kodni ključ u ulazu u zgradu iz garaže i kamere u liftovima. Ovaj FF nije neaktivan, videćemo.
 
Za stubice se obratite sekreterijatu za saobracaj ,ako ih sami postavite na divlje niko nece moci da vas tuzi jer niko nece znati ko je iste postavio ,najbolje da se postve betonske zardinjere koje bi se fisirale
 
Sestro, u kojem ulazu je pokvaren lift, N ili NJ?
 
kakav je to sad bullshit za odštete od stubića.

Nije mi jasan FF koji se tu postavlja kao da rešenje ne postoji a problem postoji.

Zasigurno postoji način da se na najlegalniji mogući način fizički onemogući penjanje vozila po trotoarima ili pred zgradama (videti Zumbul, Šeboj prema Đ Stanojevića).
 
privremeni":jnkmzhp8 je napisao(la):
kakav je to sad bullshit za odštete od stubića.
Проблем је евидентан, решење лако и једноставно, али ту наступа држава Србија са својим правним системом нелогичности.

На јавне површине без дозволе Секретаријата за саобраћај, не смеју да се постављају никакве препреке. Фактички, само они смеју да издају налоге за постављање препрека а све оно што је постављено без њиховог налога сматра се да нарушава безбедност и уколико се неко повреди на "дивље препреке" онај који их је поставио може гадно да ннадрља.

Рецимо, тај проблем смо имали на периферији. Становници су хтели да поставе печурку за аутобус, али су одустали јер је Дирекција рекла да неће дати дозволу без атеста, а атест кошта ко Петра кајгана. Дирекција наравно, нема средстава да постави своју и људи и даље кисну и киснуће довека. Јер, ако неко, примера ради, слети колима са пута, удари у "дивљу" печурку и повреди се, онај који је поставио завршава у затвору због нарушавања опште безбедности или нека слична ступидарија.
 
I kako će dokazati ko je postavio stubiće ili "pečurku" ili bilo šta na šta neko može da se povredi?

Samo se treba dogovoriti usmeno i ne ostaviti pisani trag (sastanak kućnog saveta ili slično).
 
Сведоци? Увек ћеш имати некога ко ће да упропасти ствар ... у највећем броју случајева нема никаквих проблема. По граду постоји велики број "дивљих" стубића и којечега па и кад се деси незгода никоме не падне на памет да је то "дивље".

Међутим, потенционалне казне су толике да се људи једноставно преплаше.
 
Vrh