Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

te cevi od vertikale takođe greju ne znam zašto bi ih sakrivao i tako gubio toplotu koje one odaju.
 
Stavili malecnu veštačku jelkicu jedva se vidi u ulaz. Jel se to oni sprdaju s nama? Šta bi sa onim jelkama na početku?
 
lol - kod mene u ulazu nema jelke uopšte, tako da ta "malecna veštačka" i ne zvuči tako loše :p
 
Erysimum Cheiri":1f7ysezi je napisao(la):
lol - kod mene u ulazu nema jelke uopšte, tako da ta "malecna veštačka" i ne zvuči tako loše :p

Zato ce kod vas staviti badnjak. :D
Oba drveta inace imaju istu simboliku, a kite se povodom Bozica, praznika rodjenja Hristovog.

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Zašto smo mi takav mentalitet da ništa nije stalno, nije mi jasno. Ako su jednom stavili te jelkice, a bile su mnogo lepe i mi stanari smo dodatno stavljali nakit, ne razumem zašto nešto ne održe kao stalno. Nije to nikakav veliki trošak, a posle se te jelkice sade ili ovde ili negde na drugom mestu....jednostavno nemamo daha da izdržimo do kraja. To mi je krivo.
 
Obaveštenje o sastanku ks, jedna od tačaka "novogodišnja dekoracija".....Dakle, biće NEŠTO.
 
Erysimum Cheiri":2sff11r2 je napisao(la):
Ja sam sve posakrivao gipsanom profilima na kojima su ugradjene resetke pri dnu i pri vrhu. Izgleda cool (neuobičajeno), a i nešto od toplote se vrati nazad.

Ako sam dobro razumeo, ta maska od gipskartona je fiksna. To je korak dalje u odnosu na ono sto se najcesce radi, odnosno maska koja se skida. Sigurno super izgleda. A da li ste mozda izmestali cevi? Posto mislim da ti trosobni stanovi u Seboju uglavnom imaju CG vertikale izmedju prozora i vrata. Ako se taj zid rusi, onda i one moraju da se pomere. To sigurno nije bio lak posao...

MilisaV":2sff11r2 je napisao(la):
te cevi od vertikale takođe greju ne znam zašto bi ih sakrivao i tako gubio toplotu koje one odaju.

Pa cevi ce svakako grejati i kroz tu gipskarton kutiju, a da se pritom ne vide. Ako se pogledaju stanovi u bolje izvedenim zgradama, nigde necete naci vidljive cevi. Provuku ih ili kroz zidove ili kroz pod. To je trebalo i ovde da urade...
 
Sister":2i4zm9jo je napisao(la):
Obaveštenje o sastanku ks, jedna od tačaka "novogodišnja dekoracija".....Dakle, biće NEŠTO.

Bilo bi lepo da se osim novogodisnjom dekoracijom na sastanku zbora stanara pozabavimo i drugim stvarima.

Npr. u Mimozi se mesecima siri miris iz restorana brze hrane koji se nalazi u prizemlju. Posto lokal nema svoju ventilaciju (!?!), prikljucili se na ventilaciju hodnika zgrade. Tako stanari koji se vracaju sa posla tacno znaju sta se trenutno priprema :-(.

Ili, pre neke 3 nedelje je polomljeno ogledalo u liftu, a zapocelo se i sa pisanjem po zidovima zgrade. Cemu sluzi video nadzor?
 
Belvilenjak":270jzimt je napisao(la):
Erysimum Cheiri":270jzimt je napisao(la):
Ja sam sve posakrivao gipsanom profilima na kojima su ugradjene resetke pri dnu i pri vrhu. Izgleda cool (neuobičajeno), a i nešto od toplote se vrati nazad.

Ako sam dobro razumeo, ta maska od gipskartona je fiksna. To je korak dalje u odnosu na ono sto se najcesce radi, odnosno maska koja se skida. Sigurno super izgleda. A da li ste mozda izmestali cevi? Posto mislim da ti trosobni stanovi u Seboju uglavnom imaju CG vertikale izmedju prozora i vrata. Ako se taj zid rusi, onda i one moraju da se pomere. To sigurno nije bio lak posao...

MilisaV":270jzimt je napisao(la):
te cevi od vertikale takođe greju ne znam zašto bi ih sakrivao i tako gubio toplotu koje one odaju.

Pa cevi ce svakako grejati i kroz tu gipskarton kutiju, a da se pritom ne vide. Ako se pogledaju stanovi u bolje izvedenim zgradama, nigde necete naci vidljive cevi. Provuku ih ili kroz zidove ili kroz pod. To je trebalo i ovde da urade...

Nisu izmeštane cevi, a pošto su blizu zida pokrivene su gipanim profilima kada su spuštani plafoni i rađena ugradna rasveta. Ne vidi se da je u pitanju gipsana kutija, već izgleda kao da je deo zida osim što se na njemu pri dnu i pri vrhu nalaze aluminijumske rešetke kroz koje bi trebalo da izlazi ta toplota. Sigurno se gubi nešto toplote, ali i dalje je jako toplo u stanu, iako su i svi radijatori u dekorativnim kutijama od MDF-a...

IMG_1650.jpg
slika1.jpg
 
@Erysimum Cheiri: Da, da... Sad mi je jasno. Ja sam pomislio da su i radijatori sakriveni gipskarton kutijom i da su tako prakticno postali deo zida. To bi vec bilo malo vise neuobicajeno.
 
Lepo ti zgleda stan, lepo si ga dizajnirao....Potpuno je drugačiji doživljaj od mog stana, u koji sam ubacila svoj veoma klasični nameštaj od punog drveta i samo popunila šta je nedostajalo.
Stavili su nam mnogo lepu novogodišnju dekoraciju u ulazu. Stvarno mi se dopada.
 
id1id2id3":4q1c65uh je napisao(la):
Sister":4q1c65uh je napisao(la):
Obaveštenje o sastanku ks, jedna od tačaka "novogodišnja dekoracija".....Dakle, biće NEŠTO.

Bilo bi lepo da se osim novogodisnjom dekoracijom na sastanku zbora stanara pozabavimo i drugim stvarima.

Npr. u Mimozi se mesecima siri miris iz restorana brze hrane koji se nalazi u prizemlju. Posto lokal nema svoju ventilaciju (!?!), prikljucili se na ventilaciju hodnika zgrade. Tako stanari koji se vracaju sa posla tacno znaju sta se trenutno priprema :-(.

Ili, pre neke 3 nedelje je polomljeno ogledalo u liftu, a zapocelo se i sa pisanjem po zidovima zgrade. Cemu sluzi video nadzor?


Pošalji mejl na first facility i obavesti ih o žvrljotinama, bilo kod nas isto pa sam ih ja obavestila nešto u tvom stilu, oni već sutradan sve skinuli i obavestili me i otada nije bilo pisanija. Jako je važno da se to odmah skine inače će shvatiti da se može pa ć se raspisati. Isto i za ogledalo, mora ipak neko da im javi da se nešto desilo. Zaista treba da budemo svi svesni da se propadanju trotoara i uništavanju bloka i njegovom ruženju na sve moguće načine. jednostavno moramo suprotstaviti. Pogledajte kako se parkiraju oko DC. Pokrili bi i sve naše trotoare, ma progutali bi nas, da ne postoji bar ona pomal smešna ali ipak delotvorna traka koja nam čuva trotoare, koliko toliko. a trotoar ispred Jorgovana pola propao, jer su tu najviše navaljivali. Jednostavno treba biti malo aktivniji i kroz te sastanke ks, a ja sam eto na prošli zaboravila i setila se kada je već bio završen. A nisam nezainteresovana. Ovaj blok je takav da se o njemu mora voditi računa, ako ne, bićemo slični kršu koji je svuda oko nas.
 
Sestro potpuno si u pravu, kada jednom krenu da žvrljaju ili vandalizuju ako se u startu ne sanira nepisano je pravilo da id*** shvataju da su dobili zeleno svetlo da nastave sa tim, tzv. broken windows theory.

Stanujem u prilično staroj zgradi, ali smo je skoro renovirali, sve smo promenili ulazna vrata, renoviranje hodnika, ulaza itd. Ali najvažnija stvar koju smo uradili po meni jeste instalacija kamera, jer da nije njih interfon bi sredili dok si rekao keks.

U suštini kamere su postavljene na ulazu, prizemlju, podrumu, i na svakom drugom spratu zgrade. Sav sadržaj se snima na hard disk kod PSS, čiji se sadržaj nakon mesec dana briše.

I moram reći, da je već bilo par gluposti od strane pojedinaca, ali isti ti odnosno njihovi roditelji su snosili troškove popravke kada su videli snimak svog čeda u vandalizovanju.
 
Trazite stubice da postave kako bi zastitili trotare ili zardinjere
 
direktor":3s68aeos je napisao(la):
Trazite stubice da postave kako bi zastitili trotare ili zardinjere

Opet stubici??? Zar ti nije odvratan plocnik 'dekorisan' stubicima??

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Bar mogu proci za razliku od dekoracije bembarama i slicnim kolima
 
U tu svrhu mogu se primeniti i lepsa resenja koja ce funkcionalno zavrsavati posao.
Generalno, iako sam vozac i neko ko "ne izlazi iz kola", ili "rodio se u kolima", pristalica sam recimo visokih ivicnjaka kao barijere za bahate. Ziva ograda i slicne dekorativne biljke takodje mogu posluziti...
Naravno, kazne za bahate su najbrze, najdelotvornije, izuzetno efikasno resenje, a ujedno i omogucava punjenje budzeta i to je nesto za sta sam svim srcem.
Stubici su mi odvratni... :-x

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Oni to samo na minut, dok ovo, ono...o čemu pričaš, pa ja živim tu....gledaj svoja posla...ZNAČIIII.....KOJI JE TVOJ PROBLEM? a gde da parkiram.... A?

Jednostavno, na neki način, mora ih se sprečiti da se uguravaju i penju svoja vozila po trotoarima u i oko Belvila. Fizičke barijere. Bilo kog tipa. Nema druge. Nemoguće je da parking servis odnese sva vozila, i nemoguće je da će to sprečiti bilo koga da opet sutra učini isto. Pa i da naravno platimo, taj trošak podeljen na sve nas stanare bio bi zanemarljiv, samo neka osmisle i realizuju.
 
Stubići i žardinjere su mi previše ružni. Jedino ako bi se to nekako lepo napravilo. Na primer na Zapadu (naročito severnijem delu) ograde se i ne vide od parkiranih bicikala. Prbolem sa stubićima i žardinjerama je što je nemoguće za njih zavezati bicikl. Visoki ivičnjaci su bolje (lepše) rešenje, samo da se pametno izvedu i da ne budu ispred ulaza i objekata gde je nekad potrebno da se priđe. Tu bi skupštine stanare trebalo da postave obarajuće stubiće "na ključ".

Naravno, najbolje i najlakše je da prvih nekoliko dana non stop neko kontroliše i piše kazne (a ne da zove pauka), a posle tog početnog "grom-a" svaki dan na sat vremena da neko prođe i napiše kazne.

Naravno sad će neko da se pita "pa gde da parkiramo?", a ja ću reći "dođite gradskim prevozom, biciklom ili uzmite taksi".
 
:? ma eno jednog upravo sada uparkirao na trotoar i najs en izi en veri slouli ulegao u Fifty Fifty......no problem.


Uploaded with ImageShack.us
 
Danas sam prosao pored one poslovne zgrade do Irisa. Vec je pocela da propada, a staklena fasada nije oprana jos od zavrsetka izgradnje... Mozda bi bilo bolje da je prenamene u stambenu zgradu. To bi mogao da bude bonus za sam kraj, kad rasprodaju preostale stanove. Osigurali bi prodaju za bar jos godinu-dve...
:kafa:
 
laki72":1o89coqo je napisao(la):
direktor":1o89coqo je napisao(la):
Trazite stubice da postave kako bi zastitili trotare ili zardinjere

Opet stubici??? Zar ti nije odvratan plocnik 'dekorisan' stubicima??

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2

Pa neće da stavljaju ružne žuto-crne stubiće valjda? Juče se vratih sa puta (Beč, Minhen, Budimpešta...): ima veoma lepih stubića raznih stilova. Svakako bolje nego da ti neko uglavi Zastavu Poli na trotoar ili nešto slično...
 
Vrh