Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Komšije,
Sa računom za održavanje stiglo i obaveštenje od B67Associates da se "Peticija za raseljavanje nehigijenskog naselja" nalazi kod domaćina parcele (obezbeđenje u garaži) i da možemo da je potpišemo ako želimo.
Takođe, B67A skuplja i podatke zbog izrade spiskova stanara, a i vrši anketu o broju dece školskog uzrasta da bi se krenulo u postupak oko izgradnje osnovne škole na placu koji je za to namenjen.

:)
 
Sa gradjevnskog stanovista ne postoji razlika izmedju Belvila i nekog od blokova Novog Beograda,ali sa socioloskog stanovista postoji VELIKA razlika....
Ne bih se upustala u detaljnu analizu problema ...ali mogu da dam savet... ako ste skolovani , poznajete strane jezike i voljni da radite, mozete mnogo vise da ucinite za svoj zivot i zivot svojih porodica od dokonog izrugivanja ,izmedju ostalih i onih , koji su imali petlju da mrdnu d... iz napacene Srbije, napuste zavod za trziste rada Srbije i zarade za sve to ...
Rad, rad i samo rad je odrzao coveka ...odrzace i Belville..
 
Brainy":8ldsr9y6 je napisao(la):
@Prepotentni stanovnici dela NBG

Obicno samo citam BB i retko pisem, ali sam toliko prenerazen fasizmom i rasizmom koji se ovde moze procitati da je to strashno!

Prvo, "A cigani su problem grada i leglo zaraze koje treba da stanuje na nekoj livadi a ne u sred NBG-a"... Cinjenica jeste da je problem grada to sto ljudi zive u ilegalno izgradjenim, nehigijenskim naseljima. Ali reci da je njima mesto na livadi... Grad ima mnogo problema sa kojima se ne suocava kako treba, ali sigurno nije vase da odredjujete kome je gde mesto... nesto me podseti na Hitlerove ideje... Vase pravo, koje ste i realizovali, jeste da napravite peticiju da se naselje ukloni, sto ste i ucinili, i pozitivno vam je odgovoreno... prema tome, stvarno ne razumem cemu tolika histerija...

Drugo, manje lose od prve stavke, ali jos vise pokazuje "nivo" sa koga se neki od forumasa stanovnika dela NBG obracaju ostalima je "Poceli su da me izludjuju me posetioci Delta Citija, za njih je to samo prometna ulica, a za nas mesto gde se deca igraju!"... Pa lepo, ljudi, kupite sebi ranc, pa se igrajte tamo sa svojom decom... I za vas je Knez Mihajlova "prometna ulica" a neko i zivi tamo...

Da me neko ne shvati pogresno, juce sam bio u Belvilu i vrlo sam prijatno iznenadjen uredjenoscu naselja, izgledom zgrada, trim stazom, parkinzima i sl... ali ne mogu da verujem da neki od zitelja Belvila misle da su kupili ceo kvart grada, kupivsi ulaznicu u Belvil...


Ovo je manir ljudi bez narocite inteligencije, ali koji se uklapa u neki main stream trend. Dovoljno je da nas isamaras s nekoliko reci koje mora da upale, kao sto je fasizam, Hitler, prepotencija....i mi zacutimo i vise ni glasa od nas....Mislis zaista da to moze da ti upali kod mene? Mislim, kazes da citas postove sa ovog foruma, ovako, imas utisak da cu da se povucem i zacutim?!! Mani se toga covece i gle'aj si svoja posla! Pusti da onako potpuno zgresimo prema tim ljudima ciji nacin zivota ugrozava nase zdravlje i zivot, pusti da nam ostane greh na dusi sto zelimo da oni nisu tu gde jesu a gde nemaju pravo da su...i kada budu odlazili, dodji da ih utesis i da se pozdravis s njima i cujes iz prve ruke kako im je bilo sa nama neljudima....
Kupi stan u Belvilu pa kada budes ziveo ovde s nama slobodno govori da ti nista ne smetaju cigani oko Belvila!
 
11030":18xlwumv je napisao(la):
@Brainy, to je zato sto su im uz stanove prodali i pricu da je naselje ''luks'' pa sad ljudi misle da imaju pravo i na luksuzan zivot...bez buke, guzve, cigana... Napravis blok za univerzijadu pored pruge sa pogledom na toplanu i trzni centar, unajmis par marketinskih strucnjaka, das mu zvucno ime (lepse zvuci Belvil umesto Blok 67, zar ne) i eto binga! Sad cene padaju, dolaze na neki realni nivo, normalno da ce godinama kvalitet naselja da opadne, a izgleda i kvalitet komsiluka, sad kad krenu da kupuju neluksuzni ljudi. Zao mi je sto im pale gume pod prozorima, to stoji, ali nije tu jedina krizna tacka u komunalnom haosu ovog grada. Na primer, na Cukarickoj padini je takvo stanje vec 15, 20 godina i nikom nista...


Iz boldanog se vidi kako mali djokica zamislja ......uopste se ne radi ni o kakvoj prici o luks Belvilu....iako on to jeste za mene, ako bas hoces. Placam svakog meseca 42 evra za odzavanje naselja, da mi bude ovako kako jeste, uredno, cisto, uljudjeno. To nije nikakva "prodata prica" o ovom naselju, vec je to stvarnost Belvila u koju si se i sam uverio. Ne postoji mislim jos jedno ovako odrzavano naselje. Zasto mislis da je prirodno da neko ko svakog meseca placa taj novac, trpi prljavstinu, smrad i nered u naselju koji ostaje iza navika roma koji zive u oblizenjem nehigijenskom naselju?
Ne samo da pale to smevce i zagadjuju nam vazduh, nego su svakodnevno unutar naselja i razbacuju smece iz kontejnera, ljudi koji ciste ne mogu da postignu samo da ciste za njima....I tebi takodje kazem kupi stan u Belvilu i kada budes ziveo ovde s nama i placao u proseku 30-tak evra mesecno za odrzavanje nasleja, tada slobodno pricaj da ti sve to ne smeta.


Nadam se da cete obojica da procitate ovaj moj odgovor pre nego Igor opet nadje da sam nekoga "uvredila" i izbrise oba posta! Za sta ce da me zaboli ...glava.
 
Meni je previse iskazanog i pridružujem se a upravo ovim putem od Admina tražim otvoreno
da se uvaži zapažanje @Brainy wrote :
Obicno samo citam BB i retko pisem, ali sam toliko prenerazen fasizmom i rasizmom koji se ovde moze procitati da je to strashno!

Da se primeni samo ono što je predviđeno u pravilniku :

Poštujte druge članove, čak i kad su njihovi stavovi dijametralno različiti od Vaših. Bez vređanja, psovanja, malicioznih i dvosmislenih komentara, kao i uvreda na nacionalnoj i bilo kojoj drugoj osnovi.

Lepo je pratiti rađanje, odrastanje i sam život novo stvorenog naselja Belville
pa i razumeti koje-kakve teškoće i reakcije u okviru ovo zemaljaskog , ali vec ovoliko od jednog jedinog člana je stvarno previše
 
boca-ica":11ebdvr0 je napisao(la):
Meni je previse iskazanog i pridružujem se a upravo ovim putem od Admina tražim otvoreno
da se uvaži zapažanje @Brainy wrote :
Obicno samo citam BB i retko pisem, ali sam toliko prenerazen fasizmom i rasizmom koji se ovde moze procitati da je to strashno!

Da se primeni samo ono što je predviđeno u pravilniku :

Poštujte druge članove, čak i kad su njihovi stavovi dijametralno različiti od Vaših. Bez vređanja, psovanja, malicioznih i dvosmislenih komentara, kao i uvreda na nacionalnoj i bilo kojoj drugoj osnovi.

Lepo je pratiti rađanje, odrastanje i sam život novo stvorenog naselja Belville
pa i razumeti koje-kakve teškoće i reakcije u okviru ovo zemaljaskog , ali vec ovoliko od jednog jedinog člana je stvarno previše

Are you talking to me?
 
Dakle,sister nek koristi politicki korektan naziv romi ili stanovnici nelegalnog naselja i to je to.

Jasno je da ih ona ne mrzi licno vec joj smeta sto se desava to sto se desava u belvilu zbog blizine nelegalnog naselja.

Neko je pomenuo da kod sebe ima slicno nelegalno naselje na Cukarici,prosto je ovde drugacija situacija jer su ovde skoro sazidane zgrade.I da li je bilo obecano da ce nelegalno naselje biti iseljeno pred useljenje stanova ili se lose secam?

Temu moze komentarisati ko god hoce ako ne vredja druge clanove,ljude ili nacionalne grupe i ne krsi prava foruma.Jasno je da je vremenom ova tema postala na neki nacin mesto za okupljanje vlasnika stanova iz Belvila ali to ne daje pravo da terate ljude sa teme ako nemaju stan u Belvilu :)
 
Vidi Sister,

ovo je beobuildov a ne belvilov forum, tako da mogu da kuckam ovde iako nisam na spisku stanara. U Belvilu mogu da kupim stan kad kvadrat bude 900e jer je po meni to realna cena. Naravno, necu tu ziveti, ipak je pored ciganmala, a trenutno sam na mnogo boljoj lokaciji te za tim mucenjem nema potrebe. Bila sam u zgradama, videla stanove, daleko je to od luksuza, po mojim merilima bar. To sto ti placas 40e odrzavanje je tvoja odluka, i to nema nikakve veze sa gradom. Pre nego sto napadnes sledeci put dobro procitaj sta je ko napisao jer brkas ljude i postove. Inace, sta mislis, kad se raseli nehigijensko naselje, da cigani vise nece dolaziti tu i praviti haos? Jedino da dignete ogradu pa na karticu da se ulazi...E to je vec luksuz ;)
 
Moram priznati da ni ja ne vidim do kraja u cemu je problem i o kakvom se problemu tacno radi fasizam rasizam wtf.. User Sister je u vise navrata opomenut pre svega zbog licnih kvalifikacija ka drugim ucesnicima na forumu te se nadam da do toga vise nece dolaziti. Naravno Sister poslednja dva posta necu brisati jel su uglavnom korektni ;)

I naravno , fasizam i rasizam nece biti tolerisani ali jednostavno treba ostaviti mogucnost i slobodu da ljudi koji imaju problem sa romskom populacijom oko belvila izraze svoje stavove jel su i jedni i drugi Beogradjani i treba da uzavju ista prava i da ne ugrozavaju jedni druge sto bih rekao da ovde nije slucaj zasto sto Belvilovci imaju ocigledno problem kako je izvestavano od stanovnika naselja a bogami i medija. Pristupite temi hladne glave i korektno i nece biti problema
 
@anabela:
Sa gradjevnskog stanovista ne postoji razlika izmedju Belvila i nekog od blokova Novog Beograda,ali sa socioloskog stanovista postoji VELIKA razlika...

mozda trenutno. Za par godina, kad se u stan pored tebe doseli Pera iz mml ili Mileva iz Rusnja, tj bilo koja migracija pokrenuta niskim cenama, slobodno im na francuskom objasni da nije u redu da im stoje papuce ispred vrata...

Sto se tice komunalnog haosa, sta mislite da ce biti kada se glavna autobuska stanica izmesti na mesto sadasnjeg buvljaka?

@stanisa: hvala na pljusicu :)
 
11030":1r393nps je napisao(la):
@anabela:
Sa gradjevnskog stanovista ne postoji razlika izmedju Belvila i nekog od blokova Novog Beograda,ali sa socioloskog stanovista postoji VELIKA razlika...

mozda trenutno. Za par godina, kad se u stan pored tebe doseli Pera iz mml ili Mileva iz Rusnja, tj bilo koja migracija pokrenuta niskim cenama, slobodno im na francuskom objasni da nije u redu da im stoje papuce ispred vrata...

Sto se tice komunalnog haosa, sta mislite da ce biti kada se glavna autobuska stanica izmesti na mesto sadasnjeg buvljaka?

Moja prijateljica je iz malog mokrog luga i zove se Mileva.
Ona je već kupila stan ovde i iznajmljuje ga nekom finom paru, inače radi u Nantu.


Vidi ako bude uskoro neka nagradna igra, pa probaj - načekaćeš se dok padne cena na 900 eura.
mada, staniša će sigurno učiniti da godine traju kao sekunde. Koliko će tek plusića da padne, ihhh!
Samo strpljivo!
 
vucko":j6o2xecs je napisao(la):
Dakle,sister nek koristi politicki korektan naziv romi ili stanovnici nelegalnog naselja i to je to.

Ja znam neke koji se ljute kad ih okarakterises kao "romi".
Kaže mi čovek "ja sam brate cigan, ganci, zaj*bi me sa tim romi"

Možda neku skraćenicu da koristi, ne znam šta ćemo...
 
Bitno je pre svega rome kao grupaciju ne stavljati u generalno los kontekst vec apostrofirati odredjeni problem a ne celu populaciju vredjati i stavljati na stub strama. To naravno vazi i za druge grupacije populacije nacije itd :)
 
@privremeni: strpljen spasen :D

Inace, zar Univerzijada nije bila 2008? To je pre tacno 3 godine. Ako je cena kvadrata pala od 2200 (ako se ne varam to je bila pocetna cena, izvinjavam se ako gresim) na sadasnjih 1600, sasvim je moguce da padne i na 1200. Sta, da nece sledecih deset godina da drze sve one stanove neprodate?
 
Proterivanje UMP-a,aktiviranje mosta i eventualno iseljavanje divljeg naselja i izgradnja autobuske stanice na njegovoj lokaciji mozda i pomognu cika Misku da ne skine cenu.

Bilo bi lepo da se spuste cene,tako ce i porezi biti manji stanovnicima Belvima,mada videcemo sta ce biti ;)
 
11030":1nj2xpqp je napisao(la):
@privremeni: strpljen spasen :D

Inace, zar Univerzijada nije bila 2008? To je pre tacno 3 godine. Ako je cena kvadrata pala od 2200 (ako se ne varam to je bila pocetna cena, izvinjavam se ako gresim) na sadasnjih 1600, sasvim je moguce da padne i na 1200. Sta, da nece sledecih deset godina da drze sve one stanove neprodate?
Izlupetala si se za kolajnu.

Zlatnu.
 
Ja ocekujem da ce cene jos padati, posto imam vise kolega koji uzimaju stanove, i nesto ne vidim da je neko zagrejan za Blv, tako da moze to jos dole...
 
@Anabela

Svaka cast - naselje i kvalitet zivota unjemu zavisi samo od nas samih i da, svako sa malo skole i malo slobodnog vremena moze dati neki doprinos. Na ovaj nacin cena nekretnina u belvilu ne moze da pada vec moze samo dugorocno rasti. Ima mladjih zgrada cija dvorista vise ne lice ni na sta, oprema zgrade u kvaru,.... ljude ne zanima nista i po ustaljenom obicaju placaju sve preko infostana (najlakse i najjeftinije) a kvalitet sramotan.

@Sister

Pa sidji u podrum i potpisi peticiju, bio sam danas i neverovatno je koliko malo ljudi je potpisalo a svi se kao zalazu za nju....
 
vucko":30ijaunc je napisao(la):
Proterivanje UMP-a,aktiviranje mosta i eventualno iseljavanje divljeg naselja i izgradnja autobuske stanice na njegovoj lokaciji mozda i pomognu cika Misku da ne skine cenu.

Bilo bi lepo da se spuste cene,tako ce i porezi biti manji stanovnicima Belvima,mada videcemo sta ce biti ;)

Bice nam manji porez, a sta ce mucenici u kreditima, ako in se jos obrusi vrednost nekretnine.
Tesko ce se izdvajati onda za ratu...
 
Cobretti":27f0oyj8 je napisao(la):
vucko":27f0oyj8 je napisao(la):
Proterivanje UMP-a,aktiviranje mosta i eventualno iseljavanje divljeg naselja i izgradnja autobuske stanice na njegovoj lokaciji mozda i pomognu cika Misku da ne skine cenu.

Bilo bi lepo da se spuste cene,tako ce i porezi biti manji stanovnicima Belvima,mada videcemo sta ce biti ;)

Bice nam manji porez, a sta ce mucenici u kreditima, ako in se jos obrusi vrednost nekretnine.
Tesko ce se izdvajati onda za ratu...
Koliko pretendenata veceras.

I tebi zlatna.

Kakve bre veze ima trenutna/buduca cena nekretnine sa tim da li ce se teze ili lakse otplacivati kredit?

Kakve veze ima cena sa porezom?

Jel ti to jos nisi dao oglas?
 
privremeni":2094qdte je napisao(la):
11030":2094qdte je napisao(la):
@anabela:
Sa gradjevnskog stanovista ne postoji razlika izmedju Belvila i nekog od blokova Novog Beograda,ali sa socioloskog stanovista postoji VELIKA razlika...

mozda trenutno. Za par godina, kad se u stan pored tebe doseli Pera iz mml ili Mileva iz Rusnja, tj bilo koja migracija pokrenuta niskim cenama, slobodno im na francuskom objasni da nije u redu da im stoje papuce ispred vrata...

Sto se tice komunalnog haosa, sta mislite da ce biti kada se glavna autobuska stanica izmesti na mesto sadasnjeg buvljaka?

Moja prijateljica je iz malog mokrog luga i zove se Mileva.
Ona je već kupila stan ovde...
Uh, ajmo polako...
To što je tvoja prijateljica Mileva iz MML kupila stan u Belvilu još uvek ne znači da će prema Anabelinoj klasifikaciji u tom trenutku nestati razlike između Belvila i ostalih blokova, sa sociološkog stanovišta (ako sam dobro razumeo, sa građevinskog ni sada ne postoje). Kako reče član 11030, to će se desiti tek kada stanove kupe Pera iz MML ili Mileva iz Rušnja. Dakle, pošto je tvojoj Milevi pedigre neodgovarajući, od izjednačavanja statusa još uvek ništa. :D
11030-na procena o ceni kvadrata od 900 evra je čak i mene navela na razmišljanje da se odluka o kupovini stana odloži na duže, naročito imajući u vidu da je na njenu procenu, posle dugo vremena, reagovao i legendarni agent Calendulaković, a on se ne aktivira tako lako i ne bez jakih razloga.
Sve u svemu, imamo priznanje insajdera da se u građevinskom pogledu Belvil ne razlikuje od ostalih blokova. To jeste pomak u dobrom pravcu, ali ja bi išao i korak dalje...
P.S. Traži se Pera iz MML da kupi stan U Belvilu (Milevu smo već ispucali u prazno). :cool:
 
Ne bih podcenjivala Milevu i Peru... socioloska razlika nije uslovljena mestom stanovanja u licnoj karti ... vec sposobnoscu snalazenja u datoj situaciji . Dakle ,ako ce NN forumas da ceka 20 godina da bi kupio stan za 200 eura po kvadratu u Belvillu i u medjuvremenu zavrsio casove nemackog jezika , jos uvek ne znaci da ce on tada za 20 godina socioloski pripadati sadasnjoj strukturi naselja , jer tada kad NN kupi stan u Belvillu ,Pera, Mileva i Anabela ce ziveti u Savavillu..U PITANJU JE TRANZICIJA...
Dakle , knjige u ruke ili motike ( stvar izbora) i sve zelje su ostvarive ...
 
alibaba":25y8c8lv je napisao(la):
@Anabela

Svaka cast - naselje i kvalitet zivota unjemu zavisi samo od nas samih i da, svako sa malo skole i malo slobodnog vremena moze dati neki doprinos. Na ovaj nacin cena nekretnina u belvilu ne moze da pada vec moze samo dugorocno rasti. Ima mladjih zgrada cija dvorista vise ne lice ni na sta, oprema zgrade u kvaru,.... ljude ne zanima nista i po ustaljenom obicaju placaju sve preko infostana (najlakse i najjeftinije) a kvalitet sramotan.

@Sister

Pa sidji u podrum i potpisi peticiju, bio sam danas i neverovatno je koliko malo ljudi je potpisalo a svi se kao zalazu za nju....

Naravno da cu potpisati, idem danas...
 
privremeni":5z651kbq je napisao(la):
vucko":5z651kbq je napisao(la):
Dakle,sister nek koristi politicki korektan naziv romi ili stanovnici nelegalnog naselja i to je to.

Ja znam neke koji se ljute kad ih okarakterises kao "romi".
Kaže mi čovek "ja sam brate cigan, ganci, zaj*bi me sa tim romi"

Možda neku skraćenicu da koristi, ne znam šta ćemo...


Jel zna neko ruski? Ima jedna pesma jako ppularna i svi je znamo, pevala je grupa Odjila "Cigani ljubit pesm....o mama, mama ljubit cigana ja, ja..." Pa Cigani ljubit konje....trebalo bi tu pesmu zabraniti? Sve je to lupetanje....Ja sam sigurna u sebe i znam ko sam i koliko su ti isti romi ili cigani dobili od mene do sada, svacega.....hrane, odece, namestaja, tepiha....zato me slobodno nazivajte fasistom, zaista me to ne dira.....i to mozete onako potpuno i do daske licno!
 
Vrh