Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Ja mislim da su svi oni sad negde na skijanju, ipak je to bogat kraj - ima se, može se...
A za one sa malo plićim džepom postoje klizališta ispred i okolo naokolo svake zgrade. :p
 
Nije mi jasno, sta se dogadja sa razvaljenom rampom, na parkingu iza DC, to nema niko nameru da sredjuje?
Istina da ta rampa i nije trebala tu da stoji, ali imala je efekta, zbog nje sam i kupio podzemno PM, posto nisu ostavili alternativu...

BTW stanje u BLV redovno, lepo greju, zbog zivahnih komsinica iznad mene i sugave izolacije, nabavio cepove za usi...
 
postavili su 2 kamere da snimaju rampe, sad je valjda na redu i sređivanje istih.
 
Postavljena je i kamera u ulaz zgrade, dakle prostor ispred liftova.

Inače, kod mene u zgradi je neka zamlata, ili više njih, pokrala tablice na kojima stoji broj stana. Kome to treba???
Nova košta 500 RSD u firmi koja je radila iste, kao i sav ostali vizuelni identitet po naselju.

Naplata održavanja naselja još nije krenula.
 
Cobretti":34662qez je napisao(la):
BTW stanje u BLV redovno, lepo greju, zbog zivahnih komsinica iznad mene i sugave izolacije, nabavio cepove za usi...
efikasnije bi ti bilo da snimis pa postavis na net sta se cuje pa postavis obavesetenje na ulaznim vratima
 
privremeni":2puxoq03 je napisao(la):
Postavljena je i kamera u ulaz zgrade, dakle prostor ispred liftova.

Inače, kod mene u zgradi je neka zamlata, ili više njih, pokrala tablice na kojima stoji broj stana. Kome to treba???
Nova košta 500 RSD u firmi koja je radila iste, kao i sav ostali vizuelni identitet po naselju.

Naplata održavanja naselja još nije krenula.
Vecina tih plocica sa brojem stana je kod mene na spratu davno pokradena. Ja sam svoju odmah zalepio nekim lepkom i za sada je tu.

Posto nisam boravio u stanu neko vreme zacudio sam se pre neki dan kada sam na svojoj terasi zatekao skoro celu ali zagrizenu virslu, komad slanine, omote od onog trouglastog sira za mazanje i kologram mrva od hleba. Cela ograda od terase je bila prekrivena sitnim ostacima hrane. Sta covek da radi? Ima li neko pametan predlog? I ranije sam primecivao ostatke hrane ali nikada nije bilo u ovoj kolicini.
 
Upakuj lepo, stavi mašnicu, i vratu vlasniku sa sprata iznad koj sigurno pati za ,, slučajnim ,, izgubljenim stvarima
korist dvojaka em padne poznanstvo, em sazna d ima poštenog nalazača za komšiju :laugh: :lool: :laugh:
 
Cobretti":318oz6vu je napisao(la):
BTW stanje u BLV redovno, lepo greju, zbog zivahnih komsinica iznad mene i sugave izolacije, nabavio cepove za usi...
Ako nisam nešto malo pobrkao, čini mi se da si baš ti svojevremeno pisao da si pre Belvila živeo u 4spratnim zgradama u bloku 45. Ako je to tako, živo me interesuje da napraviš jedno poređenje zvučne izolacije tu i tamo. Thanks! :)
 
Iskren da budem, u 45om je takodje nezgodno, tim pre sto tamo par iznad mene ima neki novi hit da ne koriste tepihe.
U suvom centru kad sam ziveo, kod Knez Mikine, tad npr. nisam znao da postoje ljudi iznad mene ...

Izgleda da je zivot u stanu poprilicna muka, ako imas ljude nenaviknute za zivot u gradu za komsije, sto je u mom slucaju vise pravilo :( ...

MAda ovi sada u BLVL, uglavnom caskaju i cerekaju, sto su iznad mene, ali to traaaaje i do 03 h u noc....

Mozda sam i ja malo postao netolerantan, ali nedo bog da se sve useli, nece biti zivota nikome u kosnici...
 
Cobretti ti znaci cujesh komsije koje su iznad tebe ako sam dobro razumeo? Kakvo je stanje sa komsijama odozdo i onima sa strane?
Predpostavljam takodje da je stanje u kupatilima sigurno lose,jer se tamo zvukovi prenose mnogo lakse.

Ja sam mislio da ce takvi problemi biti jedino u vecim 3sobnim i 4sobnim stanovima,jer ljudi u njima mnogo vishe setaju i manje je povrsina pod tepihom,a i mnogo vishe ljudi koristi kupatilo i komunicira u stanu izmedju sebe...
 
Kod mene u zgradi(mimoza) ništa nije ukradeno ni pločice ni pp aparati(nadam se da lopovi ne čitaju) mada smatram da takve stvari ne bi trebalo da se ostavljaju na savest lopovima i da bi to moralo biti nekako obezbeđeno(pp aparati) a ne da se iščuđavamo kad neko ukrade pogotovu u većim naseljima.
 
Pegasus":3sny5vqj je napisao(la):
Cobretti ti znaci cujesh komsije koje su iznad tebe ako sam dobro razumeo? Kakvo je stanje sa komsijama odozdo i onima sa strane?

Predpostavljam takodje da je stanje u kupatilima sigurno lose,jer se tamo zvukovi prenose mnogo lakse.

Ja sam mislio da ce takvi problemi biti jedino u vecim 3sobnim i 4sobnim stanovima,jer ljudi u njima mnogo vishe setaju i manje je povrsina pod tepihom,a i mnogo vishe ljudi koristi kupatilo i komunicira u stanu izmedju sebe...
Mislim da sa strane nikoga i nema, tj bar ja nikoga ne vidjam, cuju se ljudi iznad mene, pri tom se najglasnije cuje njihovo tusiranje, obicno se tusiraju u 2h nocu. Muku mucim, lupam, cukam, nije problem sto pricaju, ali se smeju ko ludi, na kraju kad poludim, cu ja da odvrnem muziku i pomerim zidove, pa odem u drugi stan da spavam...
 
Cobretti":3w3ltnm6 je napisao(la):
Pegasus":3w3ltnm6 je napisao(la):
Cobretti ti znaci cujesh komsije koje su iznad tebe ako sam dobro razumeo? Kakvo je stanje sa komsijama odozdo i onima sa strane?

Predpostavljam takodje da je stanje u kupatilima sigurno lose,jer se tamo zvukovi prenose mnogo lakse.

Ja sam mislio da ce takvi problemi biti jedino u vecim 3sobnim i 4sobnim stanovima,jer ljudi u njima mnogo vishe setaju i manje je povrsina pod tepihom,a i mnogo vishe ljudi koristi kupatilo i komunicira u stanu izmedju sebe...
Mislim da sa strane nikoga i nema, tj bar ja nikoga ne vidjam, cuju se ljudi iznad mene, pri tom se najglasnije cuje njihovo tusiranje, obicno se tusiraju u 2h nocu. Muku mucim, lupam, cukam, nije problem sto pricaju, ali se smeju ko ludi, na kraju kad poludim, cu ja da odvrnem muziku i pomerim zidove, pa odem u drugi stan da spavam...
Cobretti, na zalost to je realnost u nasoj zemlji. Zakon ne postoji, a i tamo gde kao postoji on ne sprovodi kako treba. Mislio sam da cu pobeci od problema tj. buke u stanu gde sam ziveo pre Belvilla i mislio sam da cu u Belvillu konacno imati neki mir ali sam se za*****. U stanu ispod mene zive neki klinci koji cesto prave zurke do zore, a tokom dana je tu skupljanje klinaca pre odlaska u skolu. Ono sto je interesantno, a vec sam pisao o tome na forumu, jeste da se buka prenosi preko radijatora. Ja bukvalno preko radijatora cujem svaku rec iz tog stana, kao da je zvucnik, a ne radijator :)
 
Da, da i meni se cini da radijatori prenose te vibracije, pada mi na pamet da neku gumu stavim oko cevi, mozda se umrtve te vibracije...
Mora da ima neki stos, nesto kao sto se stavlja na teniski reket...
 
Cobretti":yhtcoy2u je napisao(la):
Da, da i meni se cini da radijatori prenose te vibracije, pada mi na pamet da neku gumu stavim oko cevi, mozda se umrtve te vibracije...
Mora da ima neki stos, nesto kao sto se stavlja na teniski reket...
O konačno da neko prokomentariše nešto iz moje struke...

Rekao bih da nema mnogo značaja da ti to uradiš samo u tvom stanu. Da je urađeno na nivou cele zgrade, to bi bilo super, ali to se ovde ne radi. No, postoje gumice koje se stavljaju između zidnih držača i samih cevi, odnosno radijatora.

Kao one gumice što se stavljaju između nosača za spoljnu jedinicu klime i same klime, no čak i te majstore mrzi da tu sitnicu postave.

Strukturna buka se u ostatku sveta smarta velikim problemom i oduvek se radi na tome, a ovde... Teško.
 
Damn, znaci mogu da se slikam, kad se sludim i odvrnem svoje mega basove u 3 sata nocu, nema celoj zgradi spavanja, kad ne mogu ja, nece niko da spava! :)

Lagano cu da se presaltam, da kupim neku kucicu na FG, ovo je više mucenje..
 
jlaki":oquwgqut je napisao(la):
Cobretti":oquwgqut je napisao(la):
Da, da i meni se cini da radijatori prenose te vibracije, pada mi na pamet da neku gumu stavim oko cevi, mozda se umrtve te vibracije...
Mora da ima neki stos, nesto kao sto se stavlja na teniski reket...
O konačno da neko prokomentariše nešto iz moje struke...

Rekao bih da nema mnogo značaja da ti to uradiš samo u tvom stanu. Da je urađeno na nivou cele zgrade, to bi bilo super, ali to se ovde ne radi. No, postoje gumice koje se stavljaju između zidnih držača i samih cevi, odnosno radijatora.

Kao one gumice što se stavljaju između nosača za spoljnu jedinicu klime i same klime, no čak i te majstore mrzi da tu sitnicu postave.

Strukturna buka se u ostatku sveta smarta velikim problemom i oduvek se radi na tome, a ovde... Teško.
Ako imas neki predlog kao resenje bilo bi lepo da izneses. U starom stanu u bloku imam one masivne livene radijator koje kada kucnes ne odzvanjaju. Ovde u Belvillu su alu radijatori, a metalne cevi koje dovode vodu do njih. Kada kucnes ovaj alu radijator on odzvanja 30 sekundi posle toga. Ja sam razmisljao da izbacim alu i stavim one stare radijatore. Ne znam da li bi to nesto promenilo.
 
hedonist":289ccbwv je napisao(la):
Cobretti":289ccbwv je napisao(la):
Pegasus":289ccbwv je napisao(la):
Cobretti ti znaci cujesh komsije koje su iznad tebe ako sam dobro razumeo? Kakvo je stanje sa komsijama odozdo i onima sa strane?

Predpostavljam takodje da je stanje u kupatilima sigurno lose,jer se tamo zvukovi prenose mnogo lakse.

Ja sam mislio da ce takvi problemi biti jedino u vecim 3sobnim i 4sobnim stanovima,jer ljudi u njima mnogo vishe setaju i manje je povrsina pod tepihom,a i mnogo vishe ljudi koristi kupatilo i komunicira u stanu izmedju sebe...
Mislim da sa strane nikoga i nema, tj bar ja nikoga ne vidjam, cuju se ljudi iznad mene, pri tom se najglasnije cuje njihovo tusiranje, obicno se tusiraju u 2h nocu. Muku mucim, lupam, cukam, nije problem sto pricaju, ali se smeju ko ludi, na kraju kad poludim, cu ja da odvrnem muziku i pomerim zidove, pa odem u drugi stan da spavam...
Cobretti, na zalost to je realnost u nasoj zemlji. Zakon ne postoji, a i tamo gde kao postoji on ne sprovodi kako treba. Mislio sam da cu pobeci od problema tj. buke u stanu gde sam ziveo pre Belvilla i mislio sam da cu u Belvillu konacno imati neki mir ali sam se za*****. U stanu ispod mene zive neki klinci koji cesto prave zurke do zore, a tokom dana je tu skupljanje klinaca pre odlaska u skolu. Ono sto je interesantno, a vec sam pisao o tome na forumu, jeste da se buka prenosi preko radijatora. Ja bukvalno preko radijatora cujem svaku rec iz tog stana, kao da je zvucnik, a ne radijator :)
Hedonist te sve zvukove cujesh iz stana koji je ispod tebe? Kakva je situacija sa onima koji su inzad tebe,jel imash problema kao Cobreti?
 
Ne mora kuća, može stan na poslednjem spratu. To je neki kompromis između svih prednosti života u stanu i života u kući. Kuća mora imati veliko dvorište, inače sve prednosti života u kući padaju u vodu ako komšija na svom placu, 5 ili 10 metara od tvoje kuće otvori servis, kafić i sl.
Kada si na poslednjem spratu onda si ti master, a onaj ispod slave. :D
Ne može niko da ti lupa odozgo sa štiklama, loptom, stolicom, čekićem itd, niko ti ne trese tepihe i mrve sa stola na prozore i terasu, ne curi ti voda kada neko gore zaliva cveće, nemaš opasnost od višegodišnjih sporova sa komšijom ako curi iz njegovog kupatila, a on neće da popravi, ne može da ti se izlije kanalizacija po stanu ako se zapuši vertikala, itd. itd.
Ima jako lepih dupleksa u bloku 44 - oko 120 kvadrata na 6. i 7. spratu, delimično u potkrovlju. Ima jedan u oglasu, dosta dugo se vrti, a oglašena cena je 150.000. Think about that. Uz malo cenkanja spustiš cenu za 10%, prodaš Blvl za dve kile ojra po kvadratu i da te Bog vidi. ;)
 
hedonist":3tjp7gkv je napisao(la):
Ako imas neki predlog kao resenje bilo bi lepo da izneses. U starom stanu u bloku imam one masivne livene radijator koje kada kucnes ne odzvanjaju. Ovde u Belvillu su alu radijatori, a metalne cevi koje dovode vodu do njih. Kada kucnes ovaj alu radijator on odzvanja 30 sekundi posle toga. Ja sam razmisljao da izbacim alu i stavim one stare radijatore. Ne znam da li bi to nesto promenilo.
Jedino ako se dogovoriš sa komšijama pa rešite to na nivou zgrade/lamele. Nemam pojma čak ni ko to prodaje.
 
Juce su popravili rampe ispred parkinga izmedju Zumbula i Jorgovana. Vec danas je ista ta rampa ostecena. Licno sam tome prisustvovao. Neki kr**** u sivom Opelu Astra karavan se zalateo direktno na nju. Minut-dva kasnije, je radnik obezbedjenja video ista ta kola kako panicno napustaju parking i nista nije preduzeo... U medjuvremenu su popravili ostecenu rampu, ali mislim da ovo definitivno ne bi smelo ovde da se zavrsi. Nadam se da su kamere snimile ovaj incident.
 
Vrh