Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

belgrey":2iq4iyfw je napisao(la):
Ja kad sam u kupatilu čujem celu vertikalu. Čujem žubor dok komšinica iznad piški. Čujem nečije prdeže. Slušao sam pre neki dan komšinicu i njenu prijateljicu kako razgovaraju. Vrlo razgovetno.
Pa sto nisi rekao dobar dan :). Salim se naravno.

Moje misljenje je da je "horizontalna izolacija" ok ali je "vertikalna" losija. Ono sto me najvise nervira jeste da se zvuk prenosi preko radijatora. Voleo bih da mi jos neko potvrdi ovo tj. da li je jos neko primetio isti problem.
 
U novembru sam par dan prespavala u stanu i generalno sam zadovoljna sto se tice spoljnje izolacije. . Jedno vece sam cula ( u kupatilu ) zenski vrisak, koji je dolazio iz stana sprat iznad mog.Ne znam da li je moja komsinica bucna tokom seksulanih aktivnosti ili je kupatilo slaba tacka, al sve se culo....
 
Nije vama zvučna izolacija slaba, vi jednostavno nemate zvučnu izolaciju, kao što nemam ni ja u Bloku 45. Vas od prvog komšije deli goli armiranobetonski zid debljine valjda 16cm (kod mene je 14 :( ).
Proverite mesta gde prolaze vertikale cevi od centralnog grejanja. Kod mene se u kupatilu između dve cevi čak video deo lavaboa u stanu ispod, da ne kažem da se sve čulo dok nismo malo zapušili te šupljine.
Davno sam ovde pisao o jednom stanu u Zemunu, zidanom od pune cigle, sa duplim plafonom (bet. ploča, roštilj od bet. greda ispod, ispuna nekim izolacionim materijalom, pa trska i malter preko nje). Stan je odličnog rasporeda, trostrano orjentisan, 65m2 i izdaje se za 200e, samo što je lokacija loša, ali izolacija fantastična.
Morate se pomiriti sa tim da nemate nikakav način da zvučno izolujete stan, jedino da kompletno obložite sve podove, zidove i plafone nekim izolacionim materijalom. Cela zgrada su armiranobetonski zidovi koji odlično provode zvuk. Jedino tamo gde imate ytong, eto tu je izolacija malo bolja. :)
Po meni, najbolje zgrade na N. Bg. su paviljoni, i sve novije koje imaju skelet od betonskih stubova, a svi zidovi rađeni kao sendvič, sa izolacijom između. Mislim da takvih zgrada ima u Bloku 12 (Enjub), a ima ih sigurno i na drugim lokacijama.
 
JA cujem ljude iznad mene kao da su sa mnom :)
Vec sam to popisdao, znam kad lezu ustaju, kad se kupaju, sta je na TV i sve ostalo...

Jako mi smeta kad promene ritam, posto su inace predvidljivi, sve u svemu shit izolacija.

ALI recimo kad neko zvoni, mogu da se derem do sutra KO JE, on ne cuje :)

NE znam vise ko se prima da je ovo nesto LUX, najobicniji blok na NBG.
Imam iskustva sa novim zgradama kod Piramide...

Sve u svemu jako slican kvalitet, ista keramika, ista stolarija, tamo je buka mozda i malo manja, ali je zato parket losiji.

Samo sto je njima odrzavanje (ciscenje i liftovi) 500-600 kinti, i provereno znam da muku muce i to da naplate, najvise problema je sa najimucnijim komsijama....
 
Gledajte to sa vedrije strane, sad ste svi kao jedna veeelika porodica. I kad sretnete komšiju u liftu, možete se nadovezati na temu o kojoj se priča kod njega u stanu ili prokomentarisati dešavanja u spavaćoj sobi od sinoć ili pitati komšiju kako je danas vaš stomak, čujem juče bilo pet velikih i tri male nužde... :rolleyes:
U 60-tim blokovima gde su sve ploče bile prefabrikovane ugrađivala se neka zvučna izolacija u podove i plafone. To se najbolje vidi po debljini ploče - ako je dvadesetak cm ili više, onda sigurno ima šupljine u koje je ugrađena zvučna izolacija. Neka neko pogleda i izmeri kolika je debljina ploče poda ili plafona - najbolje se vidi na stepeništu. Ako je mala, onda je to pun liveni beton bez izolacije, a ako je velika onda mora da ima neke šupljine jer bi inače bila preteška za konstrukciju zgrade i preterano debela. Kod mene su horizontalne ploče znatno deblje od vertikalnih zidova, cela zgrada je sklapana od gotovih betonskih panela pa cenim da u podovima i plafonima postoji fabrički ugrađena neka zvučna izolacija. Ako su kod vas ploče livene na licu mesta, onda najverovatnije nema izolacije tako da sažaljevam slučaj. :(
 
Anabela":ookfjpci je napisao(la):
U novembru sam par dan prespavala u stanu i generalno sam zadovoljna sto se tice spoljnje izolacije. . Jedno vece sam cula ( u kupatilu ) zenski vrisak, koji je dolazio iz stana sprat iznad mog.Ne znam da li je moja komsinica bucna tokom seksulanih aktivnosti ili je kupatilo slaba tacka, al sve se culo....
ako je samo jedan vrisak onda je najverovatnije samo videla misa
 
Pozdrav svima, ovo je moj prvi post na forumu, pa evo bas na ovoj temi. Naime, gledam neko vreme stanove po Beogradu, prijatelji hoce da kupe nekretninu, i sokirana sam cenama kvadrata. Ko hoce da zivi u normalnoj zgradi na nekoj osrednjoj lokaciji danas treba da izdvoji 2000 evra po kvadratu?! Sta je ovo, jesu svi poludeli u ovom gradu? Postade prestiz ziveti u bloku, u betonskim kockama iz drzavne stanogradnje! Covece, ja mislila da lokaciju osim sirokog bulevara cini jos nesto, mislim osim pogleda na toplanu, ciganvil i u buducnosti glavnu autobusku stanicu? Sta bi sa sportskim centrima, sadrzajima druge prirode osim sopinga? Mi izgleda samo ''sopingujemo'', to nam danas dodje svrha zivota. Svuda u svetu je najgore ziveti u ''blokovima'', to je rezervisano za sirotinju. Danas NBG lici na Harlem! I onda, ovo malo mesta sto je ostalo, da se nesto humano, kvalitetno napravi od njega, naprave jos jedan Blok, jos masu solitera, jos betona, buduceg komunalnog haosa i tuge, i jos ti ga uviju u ''LUX'' pricu, i prodaju po 2.000 evra kvadrat? Molim vas! Evo kako to u svetu izgleda, samo tamo ne moze da se proda magla o luksuzu, ko nama sirotinji kojima je jedina opcija ili da placaju precenjene kvadrate ili da odu i zive po obodu grada. Tuga.
http://forum.skyscraperpage.com/showthread.php?t=187263
 
Rekao bih da najviše sportskih terena(javnih, na otvorenom) ima baš u blokovima, odnosno u Novom Beogradu. Sadržaj se polako menja, tako da od spavaonice, osim trgovačkog, postaje i poslovni centar.
Ali belvil neću braniti :D
 
11030":3qm4y8ou je napisao(la):
Pozdrav svima, ovo je moj prvi post na forumu, pa evo bas na ovoj temi. Naime, gledam neko vreme stanove po Beogradu, prijatelji hoce da kupe nekretninu, i sokirana sam cenama kvadrata. Ko hoce da zivi u normalnoj zgradi na nekoj osrednjoj lokaciji danas treba da izdvoji 2000 evra po kvadratu?! Sta je ovo, jesu svi poludeli u ovom gradu? Postade prestiz ziveti u bloku, u betonskim kockama iz drzavne stanogradnje! Covece, ja mislila da lokaciju osim sirokog bulevara cini jos nesto, mislim osim pogleda na toplanu, ciganvil i u buducnosti glavnu autobusku stanicu? Sta bi sa sportskim centrima, sadrzajima druge prirode osim sopinga? Mi izgleda samo ''sopingujemo'', to nam danas dodje svrha zivota. Svuda u svetu je najgore ziveti u ''blokovima'', to je rezervisano za sirotinju. Danas NBG lici na Harlem! I onda, ovo malo mesta sto je ostalo, da se nesto humano, kvalitetno napravi od njega, naprave jos jedan Blok, jos masu solitera, jos betona, buduceg komunalnog haosa i tuge, i jos ti ga uviju u ''LUX'' pricu, i prodaju po 2.000 evra kvadrat? Molim vas! Evo kako to u svetu izgleda, samo tamo ne moze da se proda magla o luksuzu, ko nama sirotinji kojima je jedina opcija ili da placaju precenjene kvadrate ili da odu i zive po obodu grada. Tuga.
http://forum.skyscraperpage.com/showthread.php?t=187263
spektakularna dijareja za jubilarni prvi post.
bravo.
 
@11030,
ne obracaj paznju, ovi ljudi u zadnje vreme dozivljavaju velike traume, od preplacenog kvadrata, nekvalitetne gradnje, nedostatka zvucne izolacije, raznorazne ciganije koja "odnese, sve sto se odneti moze", opasno zagadjenje uzrokovano paljenjem gume i plastike (od svega nabrojanog, ovo je najopasnije)................ Tako bi moglo do ujutro da se nabraja i nabraja................. :kafa:
Moja reakcija na tvoj prvi post bi bila, :kk: jedan veliki plus od mene. :vops:
 
Slazem se da je nbg mnogo napredovao poslednjih godina, zato mi je i zao sto se nastavlja sa blokovskom gradnjom. Nema novih ideja, lepih zgrada. Kocka do kocke kockica. Po cemu se ovo naselje razlikuje od buduce drzavne stanogradnje na Banjici? Mozda ga cvetni naziv zgrada cini duplo skupljim? U svakom slucaju, ako se ove cene odrze, ja cu jednog dana kad se odlucim za kupovinu stana biti primorana da zivim u urbanistickom haosu nekog bivseg sela na obodu grada.

@stanisa, hvala na dobrodislici.
:vops:
 
Ako nista drugo NBG ima savrsen koncept saobracaja u odnosu na stari beograd kojem nece pomoci ni 5 linija metroa.
 
Anabela":p2fldduw je napisao(la):
O ukusima ne treba raspravljati...
tacno!

ono sto meni smeta kod belvilla je ono sto nisu napravili a pricali su
elitno naselje za visu srednju klasu
osvezenje u novobeogradskom sivilu

a evo vidim i kakvo je odrzvanje 2 dana snega a tako slabo ociscenjo da je sramota
parkinzni katastrofa
 
Pratim sta se pise i mogu reci da sam procitala neke urnebesno smesne price i neke sasvim realne. Na zalost, cena kvadrata je uzasno visoka, medjutim onaj ko je imao mogucnost da kupi stan nije ni imao veliki izbor. U poredjenju sa NS, u Beogradu gradnje stanova gotovo da i nema. S obzirom da sam, pokusavajuci da pronadjem odgovarajuci stan, presla pola Beograda, ono sto sam videla za neku vrlo malu razliku u ceni nije mi palo na pamet da kupim.
Videvsi kako funkcionise ovaj forum, ocekujem paljbu jer sam kupila sve samo ne stan, po koju psovku...
Verujem da ce biti kvalitenijih stanova u BG, trenutno ih je jako malo... a cene se ne menjaju i ne padaju, neka kaze ko sta hoce. Svako trazi koliko mu treba a ne onoliko koliko vredi. A ako kojim slucajem vredi, od cena se dize kosa na glavi.
Pa da krenemo. Zgrade se odrzavaju i ciste, ali ljudi su st***. Vidim komsije u odelima i opa, bacaju smece u kante za otpatke, a kontejneri 10m dalje! Znaci, ne razlikukujemo se mnogo od cigana ulicu nize.
S obzirom na sneg koji je pao, ispred skoro svake zgrade videla sam ljude iz odrzavanja sa lopatama, znaci cisti se. A bila je nedelja... E sada, onaj stampani beton nije bio najbolje resenje i nema druge osim da se bude pazljiv.
Stanovi su izuzetno topli, a sto se tice izolacije, imam zamerku samo na kupatilo jer se zaista sve cuje. No, isti problem sam imala i u stanu koji je gradjen u ono zlatno doba u koje se svi kunu.
I by the way, stan nisam kupila od samog Belvila, ljudi su vec polako poceli da ih prodaju jer ne mogu da isplate kredite, a to znaci da ipak nisam platila taj njihov sumanut kvadrat.






:D
 
Suncice da li ti znash mozda koliko je ostalo nerpodatih stanova u Belvilu,ako si se kod njih bila raspitivala?
Zadnji info koji sama cuo je da im je ipak ostalo oko 800 jedinica neprodatih(drug mi nije rekao koliko je od toga stanova) ,a da mesecno uspeju da prodaju 20-30 jedinica, uz cesto dogovaranje oko postignute cene.
 
Po mojoj proceni ostali su neprodati veliki stanovi. Konkretno, u mojoj zgradi, svega par stanova strukture oko 100m2 je prodato, sto je sasvim razumljivo uzimajuci u obzir cenu. Nude i to sasvim otvoreno pregradjene stanove. Ipak, tamo gde su prodati manji, a postoje veci na spratu, zbog jedih ulaznih vrata to nije moguce. Sto znace da stoje prazni. Mislim da se to javno nece reci, ali evidentno je da ne mogu da ih prodaju. Mahom su to ljudi koji su stanove uzimali na kredite, a razumecete da ce retko ko dobiti kredit na 200.000 :) zgrade su razlicite strukture i jedino one koje imaju te uslovno receno manje stanove ( do 50m2) su relativno popunjene, ostalo je prazno. Od 13 spratova, po 6 stanova na spratu, 36 je prazno (bez imena na interfonu i sanducetu).:) a to je punija zgrada. Sigurno su za dogovor, ko ne bi bio:)
 
@Sunčica
Neće biti paljba, pa nismo mi ratnici, jedino što ponekad rafalno iznosimo argumente pa to onda možda izgleda kao paljba, ali nije. :)
Čestitam na novom stanu, da ga u zdravlju koristite. Vama izgleda nije toliko bitno koja hiljada gore ili dole, i kamo sreće da nas je više takvih koji ne kalkulišemo i preračunavamo se, tri puta merimo pa se opet teško odlučimo da sečemo...
Sve ove analize koje sam ja i neki drugi ovde izvodili ne odnose se na kupce kojima stan treba sada, a imaju dobra primanja i sigurne poslove. Ako ste vi kojim slučajem došli npr. iz Norveške, gde imate mesečnu platu npr. 5.000 evra ili pak radite u Srbiji i imate primanja višestruko veća od proseka, onda cena zaista nije na vrhu liste kriterijuma za kupovinu. Neko kupi kola od 30.000 evra koja za dve do tri godine izgube pola svoje vrednosti i njemu sigurno cena kvadrata neće biti presudan faktor.
Kada bi ja mogao onako galantno da kupim nov veliki stan, što se tiče Belvila to bi bio 4.0s ili 3.5s u soliterima, da gleda na rusku školu. Odličan je raspored i dobar je pogled.
Eto tako, malo optimizma ne škodi, čujem da i država osniva Agenciju za optimizam jer nam jedino to sada može pomoći...
 
Jos da saznamo za koliko je kupljen stan posto je bila preprodaja koliko razumeh :cool:
 
Sve u redu u Belvilu, svi na broju ?

5 dana nijedan post, pocinjem da se brinem...
 
Vrh