Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Malocas sam zvala dezurnog komunalnog inspektora za Novi Beograd na tel.3106872, i shvatila da su vec uvezbali foru za skidanje s k........nas. Njihovo je kazu paljenje smeca (kucnog), a ne paljenje pokradenih bakarnih kablova, to je u nadleznosti policije. Kada sam rekla da mi je njegov kolega i rekao da se radi o bakarnim kablovima, i da mi ne znamo da li su u pitanju gume, smece ili nesto drugo, pitao me koji to kolega, pa onda kao zatrazio moje ime i prezime adresu i telefon (??), i pitao me da li cu ja da pokazem gde se to pali, i kada sam potvrdno odgovorila, opet se vratio na to da kada budem videla dim, da im javim i ja da budem tu i da pokazem gde se pali.
Ucinio je sve da me u stvari zaplasi. Pitala sam ga u jednom trenutku kako to pricate sa mnom, povisio je ton i rekao kako mu "probijam usi sa svojom pricom". Nema sanse. Dakle, komunalna inspekcija je nadlezna za paljenje smeca, a posto oni pretpostavljaju da je u pitanju paljenje bakarnih kablova, oni to nisu nadlezni. To kazu policija da uhvate lopove koji ih kradu. To sto mi zivimo u zagadjenju svakodnevno po par sati, niko nije nadlezan. Pomozite ljudi ako znate kako!!!

Itekako je to njihova nadleznost, jer ako su u pitanju bakarni kablovi, ne kriju se oni samo na tom mestu, vec se pale i stvaraju dim i zagadjenje.
 
kakve diskusije, ako svi pocnemo nabrajati koliko konja, kuca, lokala, automobila ili stanova imamo, malo ce diskusija izgubiti smisao, a neki cije su "stale" pune konja ce se uvrediti.
Zivim na B.Kosi i cim sam se vratio kuci, ovde je vazduh kao na Kopaoniku u odnosu na B.
Sa takvim zagadjenjem ne bih isao u B.da mi platis 1000 evra mesecno samo da prespavam, ali ako se resi taj problem a valjda hoce, kupicu 2 lepa velika stana sa pogledom na grad (ako ostane praznih do tada) a ako ne, opet sam dobio, idemo dalje :)

Iris, Ciklama, Ruza imaju manje ometen pogled (ili potpuno slobodan pogled) na grad, a najmanje na komsijske zgrade. Ali opet kad pogledas Iris ima prometnu ulicu ispred, sto je minus.
I jos jedna zamarka, prozori na "velikim stanovima" su napravljeni iste velicine kao i na malim, izmedju dnevne sobe ili spavace, kuhinje (zavisno od stana) i zastakljene terase je po meni bolje bilo da su napravili velika pokretna klizna staklena vrata, kako bi sto vise svetlosti ulazilo, i pogled bio sto siri.
 
Sister, bilo bi normalno da firma koja odrzava naselje pomogne da se resi problem, dobijaju toliko novca od stanova i lokala a nisu u stanju da "lobiraju" nikoga u vlasti ko odlucuje o tome. Tacno da to verovatno nema u ugovoru, ali je tacno i da dobijaju prilicno novca, a svakako da ima i drugih firmi koje odrzavaju stanove a sa vezama u drzavnoj strukturi koje bi se zalozile da se i to pitanje resi
Sa nizim sluzbenicima se takva stvar ne moze resiti...
 
Dakle potpune istine radi, sada samo predvece to praktikuju...po danu i sad evo sve je zaista ok. Znaci leti od recimo 10 uvece do ponoci se lagano razidje sve to, i naravno mora se to resiti, apsolutno, na ovaj ili onaj nacin.

Da pisemo Djilasu na kancelariju?
 
Sister":1ms21ssh je napisao(la):
Malocas sam zvala dezurnog komunalnog inspektora za Novi Beograd na tel.3106872, i shvatila da su vec uvezbali foru za skidanje s k........nas. Njihovo je kazu paljenje smeca (kucnog), a ne paljenje pokradenih bakarnih kablova, to je u nadleznosti policije. Kada sam rekla da mi je njegov kolega i rekao da se radi o bakarnim kablovima, i da mi ne znamo da li su u pitanju gume, smece ili nesto drugo, pitao me koji to kolega, pa onda kao zatrazio moje ime i prezime adresu i telefon (??), i pitao me da li cu ja da pokazem gde se to pali, i kada sam potvrdno odgovorila, opet se vratio na to da kada budem videla dim, da im javim i ja da budem tu i da pokazem gde se pali.
Ucinio je sve da me u stvari zaplasi. Pitala sam ga u jednom trenutku kako to pricate sa mnom, povisio je ton i rekao kako mu "probijam usi sa svojom pricom". Nema sanse. Dakle, komunalna inspekcija je nadlezna za paljenje smeca, a posto oni pretpostavljaju da je u pitanju paljenje bakarnih kablova, oni to nisu nadlezni. To kazu policija da uhvate lopove koji ih kradu. To sto mi zivimo u zagadjenju svakodnevno po par sati, niko nije nadlezan. Pomozite ljudi ako znate kako!!!

Itekako je to njihova nadleznost, jer ako su u pitanju bakarni kablovi, ne kriju se oni samo na tom mestu, vec se pale i stvaraju dim i zagadjenje.
Mozda da se proba sa beogradskom hronikom, da se napravi neka reportaza i da se na taj nacin izvrsi pritisak na grad beograd.
 
Sta da snime? Ne moze ekipa da ceka spremna i kada dim pocne da se dize, da dodje i snima, ko zna u koje doba je to. A bez slike nehigijenskog naselja u dimu nije nikakva informacija. Nece doci.
 
Sada cu da pokusam da napisem mejl studiju b, i bg.hronici, bar nesto.
 
Erysimum Cheiri":fzczqq9h je napisao(la):
stanisa":fzczqq9h je napisao(la):
Erysimum Cheiri":fzczqq9h je napisao(la):
Cisto da promrdam 325 konja
@Erysimum Cheiri,
sta ce ti toliki konji???
Pa taj vas Belville je postao neka vrsta "BEOGRADSKE ERGELE". :D
Meni se cini :grand: , gledajuci tebe kao primjer, da u Belvillu zivi vise konja nego ljudi. :shok:
Evo, posto su admini napomenuli da ce ubuduce na uvrede da reaguju brisanjem postova - evo neka reaguju sada.
Ne radi se ni o kakvoj uvredi, jer sam si rekao da imas tih 325 konja. Samo sam konstatovao da ako i drugi stanovnici krenu tvojim putem, bice vise konja nego ljudi u Belvillu. :kafa:
Nemoj da se ljutis, ali treba da pazis sta pises, kao sto vidis.............:dil:
Nadam se da ovaj komentar nece biti izbrisan jer mislim da za to nema osnova. :kk:
 
Nadam se da će vam uspeti da nešto promenite zivkanjem "nadležnih" kao i medijskih kuća.
Na žalost, sumnjam da će se to i desiti.

Dim koji Cigani razvijaju ide tamo gde duva vetar - češće sam video da taj dim ide prema Holiday Inn hotelu nego prema Belvilu.
Osim hotela, tik do pomenutog nehigijenskog naselja je i poslovna zgrada na ćošku Belvila.

Jače lobiranje svakako mogu da urade ljudi ispred hotela (verujem da su već pokušavali) kao i Blok67 (ko će želeti da iznajmi prostor gde se pruža pogled na to na šta se pruža i gde je vazduh opterećen dimom redovno).
Tek tada očekujem raseljenje, ako pre toga ne bude krenulo sa pravljenjem prilaznih saobraćajnica novom mostu.
 
nije mi jasno zasto niko iz Delte ne intervenise? Pa valjda su zainteresovani da prodaju stanove, ovako ih nece nikada prodati.
 
Vidi, problem i lezi u tome da nekako to ne pogadja cak ni te koje spominjes. Gosti hotela dodju i odu, mogu i da ne primete to, tu je i pruga pa stanica pa mozda i nije od dima iz nehigijenskog naselja, a poslovna zgrada u stvari jos uvek nije bas "proradila", i mozda je tu ujedno i najveca nada. Kada predju tu, ili se izda ili....sta je vec planirano, svi koji treba, e tada ce to biti neka nada da ce neko malo jaci preduzeti nesto. Ovako.......uvek mogu da ti kazu da i na drugim mestima po periferiji ili gde jesu, cigani to isto rade, i u Zarkovu i u Zemunu islicno. I to je na zalost tacno.

Jedina nada lezi u njihovom raseljavanju odatle, a to ............setite se teskoca u vezi s raseljavanjem one prve grupe zbog saobracajnice. Treba kontejneri, lokacija....joj uzasa. Jos su se i doselili i prosirili. Prijavila sam komun. inspekciji, komunalnoj policiji ovoj novoj, poslala mejl na studio b kao gradskoj stanici......i to je otprilike to. Isto, do daljnjeg, nisam optimista u pogledu ovoga. Mozda ipak nekako budemo imali srece malo.
 
Procice pristupne saobracajnice za most vec 2011. tuda a i buvljak ce iseliti sigurno do zavrsenja tih petlji.Dakle nova 2012. ce vam poceti bez romvilla :gobb:
 
Erysimum Cheiri":1bcq3rhn je napisao(la):
kupci uknjizise stanove ...
Ajde leba ti ne lazi ljude, jer to NIJE ISTINA. Niko se nije uknjizio, stanovi su i dalje pod hipotekom Hypo banke.

A to sto se duvas performansama automobila i razmeces nekim sitnim parama, veruj mi brate, nisi ni svestan kako to iskompleksirano i jadno deluje, plus - totalno je off topic. Zivis bre u jednom od novobeogradskih blokova, ne na Dedinju ili Senjaku, cak ne ni u NBG ekskluzivi tipa GTC, Sava City ili VIG Plaza (blok 11). Sem toga, i sam znas koliko dobar auto (NE)vredi u danasnja vremena. Zato bolje batali hvalisanje, jer kad bi recimo ja parkirao moju "ergelu" pored tvoje, bojim se da bi se postideo. Samo ti uzivaj u svom stancicu (koji btw, jos uvek nije tvoj) i auticu, ali nemoj da smaras, vredjas i lecis komplekse na drugim ljudima, pa bili oni komsije ili ne, bogati ili siromasni.

Stvarno ne znam cime vas hrane tamo u (D)elti ili je mozda u pitanju neko zracenje iz Ytonga ili nedostatak ljubavi u detinjstvu ili nesto deseto, ali ovakav skup nabusitih i svadljivih ljudi u zivotu nisam video. Dajte bre komsije (i sestre iz Ljubicice) opustite se malo, dosta vredjanja i napadanja, ostace nam blok vecito prazan. Mada, kad porazmislim, mozda je i bolje tako, nego da se napuni sa jos vise agresivnih elitista.... ko zna kakvi bi bili ti novi, mozda krenu i da biju LOL
 
stanisa":5rzcarm0 je napisao(la):
Erysimum Cheiri":5rzcarm0 je napisao(la):
stanisa":5rzcarm0 je napisao(la):
@Erysimum Cheiri,
sta ce ti toliki konji???
Pa taj vas Belville je postao neka vrsta "BEOGRADSKE ERGELE". :D
Meni se cini :grand: , gledajuci tebe kao primjer, da u Belvillu zivi vise konja nego ljudi. :shok:
Evo, posto su admini napomenuli da ce ubuduce na uvrede da reaguju brisanjem postova - evo neka reaguju sada.
Ne radi se ni o kakvoj uvredi, jer sam si rekao da imas tih 325 konja. Samo sam konstatovao da ako i drugi stanovnici krenu tvojim putem, bice vise konja nego ljudi u Belvillu. :kafa:
Nemoj da se ljutis, ali treba da pazis sta pises, kao sto vidis.............:dil:
Nadam se da ovaj komentar nece biti izbrisan jer mislim da za to nema osnova. :kk:
Onda si ti batice nepismen ili imas problem sa vidom, ali mislim da si ustvari pre obican pacenik koji se hvata za svaku rec u nameri da ispadne pametan/duhovit... Ne znam sta ti nije jasno - neformalna diskusija - prica se u zargonu. Ajde, ne lupetaj vise i nepokusavaj da budes pametan posto ti zaista ne ide.
 
bog":131rep5c je napisao(la):
Erysimum Cheiri":131rep5c je napisao(la):
kupci uknjizise stanove ...
Ajde leba ti ne lazi ljude, jer to NIJE ISTINA. Niko se nije uknjizio, stanovi su i dalje pod hipotekom Hypo banke.

A to sto se duvas performansama automobila i razmeces nekim sitnim parama, veruj mi brate, nisi ni svestan kako to iskompleksirano i jadno deluje, plus - totalno je off topic. Zivis bre u jednom od novobeogradskih blokova, ne na Dedinju ili Senjaku, cak ne ni u NBG ekskluzivi tipa GTC, Sava City ili VIG Plaza (blok 11). Sem toga, i sam znas koliko dobar auto (NE)vredi u danasnja vremena. Zato bolje batali hvalisanje, jer kad bi recimo ja parkirao moju "ergelu" pored tvoje, bojim se da bi se postideo. Samo ti uzivaj u svom stancicu (koji btw, jos uvek nije tvoj) i auticu, ali nemoj da smaras, vredjas i lecis komplekse na drugim ljudima, pa bili oni komsije ili ne, bogati ili siromasni.

Stvarno ne znam cime vas hrane tamo u (D)elti ili je mozda u pitanju neko zracenje iz Ytonga ili nedostatak ljubavi u detinjstvu ili nesto deseto, ali ovakav skup nabusitih i svadljivih ljudi u zivotu nisam video. Dajte bre komsije (i sestre iz Ljubicice) opustite se malo, dosta vredjanja i napadanja, ostace nam blok vecito prazan. Mada, kad porazmislim, mozda je i bolje tako, nego da se napuni sa jos vise agresivnih elitista.... ko zna kakvi bi bili ti novi, mozda krenu i da biju LOL
Jos jedan indijanac ocigledno koji nije skapirao poentu posta koji sam napisao i sa kojom namerom sam ga napisao... Enivej, nemam veze sa Deltom, a i ocigledno je da iz Delte ovo niko i ne cita ili im se fucka za to sto pisete... Ne nervirajte se bez veze toliko i ne pridajte sebi znacaj veci nego sto imate, jer gubite vreme samo bez veze (mada vidim da ga imate na pretek). Idite prosetajte malo, udahnite malo vazduha ne blamirajte se vise ni ti ni grado/stanisa.

Mislim, koliko problema treba imati u glavi pa sebi nadenuti takav nick?

Ne znam sto se toliko nervirate, nema razloga - ovo je neformalna diskusija... Opet ponavljam po tome kakav ti je ton u postu se vidi koliki si pacenik u glavi: ti, stanisa i grado malo-malo ispizdite pa pocnete da vredjate ljude ovde i pisete neke nebulozne posalice (mada meni to sve deluje kao da pise ista osoba) koje su samo vama smesne...

Sto se naselja tice, ja sam x puta ovde naveo da je rec o srednjoj klasi stana i ko je to od pocetka skapirao taj je zadovoljan. U principu zivim i u kuci i u stanu, i stanovi u kojima sam bio u Engleskoj nisu nista bolji (naprotiv) od ovoga ovde... Problem je sto takvi kao ti nisu mrdnuli dalje od linija kojima ide GSP, pa tako idu okolo i lupetaju.
 
Sister":1svm7mtk je napisao(la):
Dakle potpune istine radi, sada samo predvece to praktikuju...po danu i sad evo sve je zaista ok. Znaci leti od recimo 10 uvece do ponoci se lagano razidje sve to, i naravno mora se to resiti, apsolutno, na ovaj ili onaj nacin.

Da pisemo Djilasu na kancelariju?
Nerealno je da romi ispod mosta imaju neki plan kada pale smece - ako i pale samo uvece onda je to slucajno, pitanje je vremena kada ce da pale kada im god padne napamet.

Uskoro ce poceti da grade te pristupne saobracajnice, a pricao je Djilas na STB da imaju problem sa tim nehigijenskim naseljem i da ce poraditi na tome da se problem permanentno resi.
 
spiderman":o66kk8i5 je napisao(la):
kakve diskusije, ako svi pocnemo nabrajati koliko konja, kuca, lokala, automobila ili stanova imamo, malo ce diskusija izgubiti smisao, a neki cije su "stale" pune konja ce se uvrediti.
Zivim na B.Kosi i cim sam se vratio kuci, ovde je vazduh kao na Kopaoniku u odnosu na B.
Sa takvim zagadjenjem ne bih isao u B.da mi platis 1000 evra mesecno samo da prespavam, ali ako se resi taj problem a valjda hoce, kupicu 2 lepa velika stana sa pogledom na grad (ako ostane praznih do tada) a ako ne, opet sam dobio, idemo dalje :)
S obzirom da imas cash, razmisli i o kupovini Karingtonke, em si ostao na Kosi (visina, cist vazduh, mir i tisina, prijatan komsiluk, a sve ti blizu), em si dobio kucu i to prilicno kvalitetno zidanu, pa jos sa centralnim grejanjem, dvoristem, garazom, mozda bazenom i sl. Ustvari, kuca vs. mravinjak ne moze ni da se poredi.
 
BTW eno upravo gori ceo potez od Holiday Inna, pa do Deltine zgrade - ima barem 3-4 velike vatre, a crni dim se izdigao jako visoko :)
 
Erysimum Cheiri":85nyzc42 je napisao(la):
Sister":85nyzc42 je napisao(la):
Dakle potpune istine radi, sada samo predvece to praktikuju...po danu i sad evo sve je zaista ok. Znaci leti od recimo 10 uvece do ponoci se lagano razidje sve to, i naravno mora se to resiti, apsolutno, na ovaj ili onaj nacin.

Da pisemo Djilasu na kancelariju?
Nerealno je da romi ispod mosta imaju neki plan kada pale smece - ako i pale samo uvece onda je to slucajno, pitanje je vremena kada ce da pale kada im god padne napamet.

Uskoro ce poceti da grade te pristupne saobracajnice, a pricao je Djilas na STB da imaju problem sa tim nehigijenskim naseljem i da ce poraditi na tome da se problem permanentno resi.
pale kad kuvaju i kad se greju nocu, ne pale sigurno da bi zezali posten narod
nema tu vajde od komunalnih inspektora, ali ono sto je sigurno da ce ih sledece godine iseliti odatle tako da verujem da ce se problem resiti mnogo brze nego neki drugi problemi u ovom gradu
 
Pustolov":2vpy31pm je napisao(la):
Erysimum Cheiri":2vpy31pm je napisao(la):
Sister":2vpy31pm je napisao(la):
Dakle potpune istine radi, sada samo predvece to praktikuju...po danu i sad evo sve je zaista ok. Znaci leti od recimo 10 uvece do ponoci se lagano razidje sve to, i naravno mora se to resiti, apsolutno, na ovaj ili onaj nacin.

Da pisemo Djilasu na kancelariju?
Nerealno je da romi ispod mosta imaju neki plan kada pale smece - ako i pale samo uvece onda je to slucajno, pitanje je vremena kada ce da pale kada im god padne napamet.

Uskoro ce poceti da grade te pristupne saobracajnice, a pricao je Djilas na STB da imaju problem sa tim nehigijenskim naseljem i da ce poraditi na tome da se problem permanentno resi.
pale kad kuvaju i kad se greju nocu, ne pale sigurno da bi zezali posten narod
nema tu vajde od komunalnih inspektora, ali ono sto je sigurno da ce ih sledece godine iseliti odatle tako da verujem da ce se problem resiti mnogo brze nego neki drugi problemi u ovom gradu
Meni licno ne smeta, jer kao sto si rekao ne rade oni to sto im je to tako super, vec zato sto moraju, uostalom napisao sam ovo na prethodnoj strani

"Nemam nista protiv ljudi, i zalosno je kada samo za sekundu pomislis u kakvim uslovim oni tamo zive... Ne ide ni da kazes: ko im je kriv neka rade nesto, mozda bi to imalo smisla reci da smo u Americi gde svako ako hoce moze da nadje kakav-takav posao, ali ovde je to misaona imenica za vecinu. Hocu da kazem da treba imati neki minimum razumevanja i strpljenja."

Neodrzivo je da ostanu tu, ali neka im naprave neki smestaj u skladu sa finansijskim mogucnostima grada kada ih vec iseljavaju.
 
Erysimum Cheiri":21ixcm04 je napisao(la):
Opet ponavljam po tome kakav ti je ton u postu se vidi koliki si pacenik u glavi: ti, stanisa i grado malo-malo ispizdite pa pocnete da vredjate ljude ovde...

Sto se naselja tice, ja sam x puta ovde naveo da je rec o srednjoj klasi stana i ko je to od pocetka skapirao taj je zadovoljan. U principu zivim i u kuci i u stanu, i stanovi u kojima sam bio u Engleskoj nisu nista bolji (naprotiv) od ovoga ovde... Problem je sto takvi kao ti nisu mrdnuli dalje od linija kojima ide GSP, pa tako idu okolo i lupetaju.
Ako sam ja bio upozoren samo zato sto sam naselje posprdno krstio Shabanville, a stanovnike (logicno) nazvao Shabani (mada nikoga licno), e onda je ovo za cist ban. Inace, nikada nikoga nisam vredjao ni ovde na forumu, a nemam obicaj to ni u zivotu, tako da moram da ti ponovo kazem da lazes. Sem toga, veruj mi da nikoga ne zanima da li si ti dobacio do Engleske i Budimpeste, a ja se za to vreme vozio GSP-om. Sta je sad ovaj forum postao i poligon za takmicenje i prepucavanje? Jel sledece da vidimo kome je veci ili ko moze vise da digne iz bencha? Kad me bas vuces za jezik i vredjas, mogu odmah da ti kazem da sam u SVEMU bolji od tebe, ali bas svemu, evo ja sam ti na raspolaganju da se u to uveris, samo reci i videces da nemas cime da se hvalises, a jos manje imas razloga da vredjas i omalovazavas druge... I sta tebi ima da smeta moj nick? Jel ja tebe pitam za tvoj? Ko to jos uzima ime cveta za nick? Auuuu, pa da ti nisi slucajno od onih sa parade? LOL!

E da, pre izvesnog vremena sam primetio da misteriozno nestaju psovke, vredjanja i raznorazne ruzne reci koje napise Sestra, stoje neko vreme, pa ih neko obrise. Kako i zasto se to desava - nemam pojma, a da je cudno - vala jeste.

Opet upozoravam sve sadasnje stanare i potencijalne kupce, da su stanovi i dalje pod hipotekom Hypo banke, svi koji kazu drugacije ili su placeni da to cine ili su zlonamerni iz ko zna kojih razloga. Zato ljudi oprezno i ne nasedajte na lazi. Samo naselje ko naselje, jeste novo, cisto i prazno (veliki + kod mene), pa kome je samo to bitno, odmah nek pazari. Ko hoce pravnu sigurnost nek saceka jos malo da krene to famozno knjizenje ili nek pazari na drugom mestu ako mu se zuri, bar ce dobiti vise kvadrata za manje para. Znam da ce ovaj cvetic seboj (Erysimum Cheiri) i Sestra ljubicica da me opet napadnu, ali jednostavno moram da upozorim sve one koji nisu voljni da rizikuju. Jos nesto, nigde ne pise "Pazi ujeda!", ali s obzirom na agresivnost nekih komsija, ladno bi mogao da se stavi takav natpis po ulazima :D
 
lol - nemam snage da citam ceo tvoj post, ali vidim da si se nesto ponovo iznervirao. whatever, idem malo da se vozim :)
 
ma da, al zato imas snage da prozivas, vredjas i omalovazavas :notok:
 
Vrh