Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

stanisa":1b33qq44 je napisao(la):
Svako prigradsko naselje u vecim gradovima na zapadu ima sve to sto ste naveli, ali stanovi u centru su mnogo skuplji od ovih koji se nalaze oko centra. Da Belville nema to sto ste nabrojali ne bi ni bilo toliko zainteresovanih. Interesovanje je veliko jer je obecana niska cena, a koja je dovedena u pitanje jer su se zainteresovali i razni mesetari. Licno sam zainteresovan za jedan stan i ne mislim ga platiti neku cenu koja bi bila kao cena "lux" stanova u centru grada.
Dobro onda, ali razmisli, da li bi delta postavila recimo cenu od 1800 po kvadratu a da nisu sigurni da će to sve da prodaju? Oni sigurno ciljaju na neki profit, i cena će biti takva da bude na granici da će biti moguće prodati sve stanove.
Nažalost to će da odbije mnoge kupce, ali sa druge strane opet će biti dovoljno ljudi koji će hteti da pokupuje stanove u belvilu, tržište diktira cene. Nijednom preduzeću nije cilj da bude majka tereza pa da prodaje stanove (a i bilokoje druge produkte) po nižoj ceni, jbg ali tako je :(
 
Daleko je Belvlle da nekog 'prigradskog naselja'.

Kupuje se budući položaj, a on će biti ( pored navedenog) pored UMP-a

sa mostom na Adi, pa novim želj. i bas stanicama na mestu Buvljaka, .. itd.
 
jovanovm":qzzxz81y je napisao(la):
@KiD
Što se kamata tiče, poredili smo - u Srbiji su realno niže u svakom sektoru bankarske ponude nego u Americi. The more you know.
To je mozda moguce reci sada kada je FED poslednjih godina podigao kamatne stope sa manje od 1% na vise od 5%. Drugo pri toj analizi moras da uracunas koji deo 'bankarskog sektora' ima najveci udeo u prometu u Srbiji, a koji u Americi. I trece ja sam pricao o profitnim marginama i marzama, a ne kamatama.
Konkurencija je poboljsala stanje i ovde, pa su u zadnje vreme neke od kamata prihvatljivije, ali je to daleko od povoljnog. Zaista kesh kredit sa kamatom od 20%(lupam) moze odmah, za 24h, bez ziranata...bla bla....treba da pitamo i privrednike, mala i srednja preduzeca koliko njih podrzavaju ove banke?
 
Beograd ima jedan centar, kao i svi gradovi sveta
Covece, koliko ti gresis... Jesi li ikad bio u nekom vecem gradu sveta, pa da poredis? "Centar" u smislu starog gradskog jezgra postoji svuda, ali to nije jedini centar, vec jedan od mnogih.. uostalom, pa samo u Beogradu postoji Knez/Trg, Usce/Sava Centar, Zemun, Pozeska... A sto se tice coveka sa dve glave... .. Izvinite nisam mogao da odolim... :)
 
Strasna neozbiljnost jedine firme u Srbiji koja bi trebalo biti ozbiljna.Pogledajte koliko puta pomeraju prodaju,eto sada kazu za TRIDESETAK dana.
Sto se kamata tice ja ovde preko bare placam kamatu na stan 4.50%.Zamolio bih ovog Jovana da mi kaze koje to banke kod nas daju kredite za stanove po nizim kamatama posto ne mogu da poverujem u to.
Ja licno gledam tamo da pomognem sestri da kupi stan i bio sam zainteresovan jer su najavljivali basic stanove(sto ce i biti)po jeftinim odnosno normalnim cenama a sada se bubaju sa nekim 1800 evra ciframa sto je van svake pameti.
Da se to ovde desilo neko bi ih tuzio za "false advertisement" (lazno oglasavanje). :mad:
 
Stanisa, centar grada ne mora obavezno da bude u centru grada, ako razumes sta hocu da kazem. Eno ti LA, u centru grada je Compton koji ti je manje vise najgori moguci americki crnacki geto, a centar grada je van centra grada (ok, ovo zvuci totalno debilno, ali se razumemo), zatim imas i Pariz gde stvarno imas stari centar grada, ali imas i novi centar grada gde su sve nove moderne zgrade, uglavnom poslovne, (odluka vlasti pariza da se zgrade koje odudaraju od stare arhitekture grade na obodu grada) tako da stvarno imas gradove sa vise centara, te tako da beograd nije nista novo izmsilio.....uffff valjda ima smisla ovo sto sam napisao.
 
stanisa":1lrhqvu4 je napisao(la):
Belville nije daleko od prigradskog naselja, Belville je prigradsko naselje.
Da si rekao za Bežanijsku kosu, pa da te i razumem - zato što si iz velikog, stranog grada.

Belville nije na potesu Slavija - Terazije - Tvrđava, što je turistički centar ( za turiste).
Ali je u Novom centru, tj. Novom Beogradu i nije ni približno prigradsko naselje.

Ima ljudi koji hoće da žive isključivo na N.Bgd. - iz raznih razloga, pa je zato i cena
stanova prilično velika, pogotovu za pojedine delove na N.Bgd.

Ja nap. imam moj centar u Zemunu i ne bih išao ni na Terazije, neko drugi voli
svoj zavičaj u delu Beograda u kojem je odrastao i on je za njega centar.

Neki zvaničan ili geografski centar grada nije merilo za cenu stana, već ovo drugo.
 
stanisa, jedan prijateljski savet : kad dođeš u Bgd. nemoj ni slučajno

da nekom pričaš da je Belville predgrađe - mnogo čudno će da te gleda. :)
 
Samo je pitanje koliko dugo, jednom to će biti najuži centar grada, tuda će prolaziti metro-dvojka.. Čekaj dovoljno i eto.. :D
 
stanisa":2im5wspj je napisao(la):
... ako kupim stan u Belville govoricu da zivim u centru Beograda, pa da
vidim kako ce me tada gledati. ... Ja mislim mozda jos cudnije.
To ti nisam savetovao, ali pošto vidim da si malo extreman po pitanju Centra..

.. pričaj šta hoćeš. ... to i onako neće izmeniti činjenice na terenu.
 
markan":1kkbqlpb je napisao(la):
Sto se kamata tice ja ovde preko bare placam kamatu na stan 4.50%.Zamolio bih ovog Jovana da mi kaze koje to banke kod nas daju kredite za stanove po nizim kamatama posto ne mogu da poverujem u to.
Gde plaćaš kamatu, u SAD? Kamata ti nije 4.5% već si izgubio 10% u zadnja tri meseca zbog pada dolara.... da ne spominjemo koliko tebi pada cena nekretnina, pa banke zarađuju na tebi... U Srbiji cena nekretnina raste, što utiče na kamatu itekako... O kreditima kad govorimo, moramo da razjasnimo da se u Srbiji krediti vezuju za EUR, što kamatu čini drugačijom nego u Americi... a ako imaš kamatu 4.5%, onda, čoveče prodaj zajam, ja ne mogu da nađem skroman loan za kuću ispod 7% u okolini Filadelfije ... a ovde su uslovi prilično povoljni... tih 7% u zadnjih 6 godina ispadne uz pad kursa dolara negde 14% APR... naša kamatna stopa je 7.30% kod raiffeisen banke, što sa rastom evra prema dolaru ti izađe nekih 2% APR u dolarima u istom periodu. Da ne spominjemo APR za kreditne kartice i ostalo koji je kod nas isto mnogo bolji... S obzirom da je ovo topic o Bellvillu gde se najviše razgovara o ceni kvadrata, mislim da ovaj kratak kreditni post nije baš off, ali na modovima je da odluče...

A što se centara tiče - želeo sam samo da ukažem na to da svaki veći grad ima centrE ... za trgovinu, za usluge, za finansije, za šoping, za stanovanje, za obrazovanje... svaki ima svoju funkciju... ne kao centri opština nego kao centri institucija, firmi, ili ustanova koje opslužuju ceo grad.... Po tome Bellville bi svojom izgradnjom koja je ipak velika, predstavljao rezidencijalni centar Novog Beograda... mada to trenutno nije.
 
Jovane,KAMATA MI JESTE 4.5O%.Zivim u Kanadi i ovde cene nekretnina idu gore za razliku od Amerike.Dolar ide dole gore svako nekoliko meseca sto ne utice na cenu nekretnine u mikro sredini.Kakve veze ima pad USdolara sa kreditima za Belville.?Mislim da ova poredjenja koja si gore stavio nemaju veze s vezom.Svako zna da su kod nas najvece kamate na SVE bankarske usluge u poredjenju sa bilo kojom zapadnom zemljom.Postoji internet pa proveri,to je bar danas lako.
. :) Hajde sad ubaci tu tvoju kamatu od 7.3% pa izracunaj koliko ce biti mesecna rata za stan u Belvillu.Celo vreme su oglasavali da su namenjenji mladim bracnim parovima....Ako nemas program kazi pa cu ti ja izracunati.
BLOK 67 nit je centar Beograda nit Novog BG.Tuzno je sto nema 10 ovakvih gradjevina pa da vidite kako trzna ekonomija radi.
 
markan":29yrz6ck je napisao(la):
Tuzno je sto nema 10 ovakvih gradjevina pa da vidite kako trzna ekonomija radi.
Па ту се ваљда сви слажемо.

Ево наставка медијске кампање

Ускоро продаја станова у Универзитетском селу
Први купци моћи ће да резервишу свој кров над главом, кажу инвеститори, за тридесетак дана
UniverzitetskoNaselje1.jpg

На градилишту има посла за три смене (Фото Л. Вулетић)

Гладно тржиште некретнина за месец дана, сигурно је, неће бити нахрањено али ће бар делимично задовољити жеље купаца који ће моћи да пазаре неки од 1.800 станова будућег Универзитетског села у новобеоградском Блоку 67. Значи, за тридесетак дана биће коначно позната њихова цена, тврде инвеститори из компаније „Блок 67 асоушиејтс” и истовремено ће почети продаја.
...
Драган Буђевац, директор „Делта инвеста”, наглашава да је централна пословна зграда, која ће бити коришћена као оперативни центар и седиште менаџмента Универзијаде, завршена три месеца пре рока.

– Од почетка смо развијали такмичарски дух – објашњава Буђевац. – Упослили смо осам домаћих грађевинских фирми које су се утркивале да боље и брже обаве задатке. Сигуран сам да ћемо насеље завршити пре маја 2009. године који је прецизиран као рок за предају насеља организатору Универзијаде. Договор је да објекте уступамо онако како их завршавамо. Тренутно уграђујемо прозоре и постављамо фасаду, а за месец дана све зграде биће под кровом.
извор Политика
линк http://www.politika.co.yu/rubrike/Beograd/Uskoro-prodaja-stanova-u-Univerzitetskom-selu.sr.html

едит: сад видех да је Драган већ дао линк за овај текст на претходној страни али ајде, од вишка глава не боли :)
 
racunica je prosta, 60 kvm*1800(?!)=108000E
troskovi sa ucescem 10%=14640E
VIP klijent kakvi bi trebalo da budu pretendenti za stan u Bellvilu-kamata 6,25% eks
mesecna rata=590E
neophodna plata=1200E-ako ne gresim :)
useljenje kraj 2009
nije centar grada definitivno(staro gradsko jezgro, stambeni deo), ko jos zivi u poslovnom centru grada ili jos gore u shoping mol-u?
neverovatna brzina gradnje u tri smene
siporeks blokovi-tzv YTONG(na zapadu ih koriste za socijalne stanove)
Imajuci u vidu alavost DELTE sumnjam da ce prodaja poceti uskoro, posle toliko medijskih izjava, placenih clanaka i marketinga ovo pomeranje rokova nas pomalo pravi budalama, mozda je najbolje sacekati 1-2godine nekog ozbiljnijeg investitora!
 
niki, nemoj da brineš za 'yutong' blokove, jer su oni samo spoljna izolacija, a

zidovi su betonski, tj. oni nose zgradu - nije to baš kao na ' trulom zapadu'. :)

A, jeste centar Novog Beograda. ..... i tek će biti kad se izgradi i okolina.
 
Svi postovi posle Draganovog koji su uglavnom bili vezani za cene stanova u Belvilu ali i u ostalim delovima grada i mogucnostima kupovine i kalkulacijama sa kreditima prebaceni su u sekciju 'gradski zivot i vesti - Trziste nekretnina i uticaj Belvila (2000 stanova) na cene kv. metra
 
Dragane jer si to izigravao Džemsa Bonda? Ovo je slikano ili iz helikoptera ili pomoću padobrana :D Ili si uhakovao nečiji kompjuter. ;)

Sjajne slike :D Da li je ovo unutrašnjost press centra?
 
Jedan moj forumaš na drugom forumu, ima u potpisu ovaj text :

" Ko nema u glavi - ima na Internetu" .... samo treba to i pronaći. :)

Ispod manjih slika ima neki text na šta se one odnose.
 
bigvlada":1jacj0c4 je napisao(la):
Dragane jer si to izigravao Džemsa Bonda? Ovo je slikano ili iz helikoptera ili pomoću padobrana :D Ili si uhakovao nečiji kompjuter. ;)

Sjajne slike :D Da li je ovo unutrašnjost press centra?
samo da vas malo ložim, za par dana će hi res fotke ovih objekata :p
 
b2ro5.jpg


Kada se Belville završi i posle UB2009 usele novi stanari, ono će biti
novi standard za čitav ovaj deo N.Bgd., a ima dosta lokacija za gradnju.

Oni koji misle da N.Bgd. nema više dobrih parcela, neka pogledaju
ovu sliku od samog dna do vrha - pa će videti koiko još treba da se gradi.
 
Vrh