Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Rezervacije su ponistene, verovatno zato sto su mudriji "investitori" skapirali da od ekstra zarade trenutno nema nista, a da ce kredit biti vrlo stvaran na mesecnom nivou...

Ne verujem da je kvalitet neki uzrok, jeste finish primetno los, ali je u skladu sa skoro svime sto se proizvodi kod nas, traljavo...
 
Imam iz prve ruke info da se stan od 60 kvadrata sa GM rentira za 450 evrica.
Meni je ovo delovalo kao OK verijanta, da zelim da rentiram.
 
Ukupno: 7 Prikazano: 1 - 7 Hronološki izdavanje

62 m2 500 €
Beograd Novi Beograd Belville
Jurija Gagarina 14


46 m2 420 €
Beograd Novi Beograd Belville
Đorđa Stanojevića 9v

53 m2 450 €
Beograd Novi Beograd Belville
Jurija Gagarina 12
.
60 m2 500 €
Beograd Novi Beograd Belville
Djordja Stanojevica

31 m2 270 €
Beograd Novi Beograd Belville
Djordja Stanojevica 9b

45 m2 300 €
Beograd Novi Beograd Belville
Jurija Gagarina 14n

31 m2 300 €
Beograd Novi Beograd Belville
Jurija Gagarina 12a

..Ukupno: 7 Prikazano: 1 - 7


Razlikuju se cene prema tome da li je namesten ili prazan stan.
 
Hm , rentirali su ga kao poslovni prostor, pa ima logike da je prazan.
 
Cobretti":r3s3dmne je napisao(la):
Imam iz prve ruke info da se stan od 60 kvadrata sa GM rentira za 450 evrica.
Meni je ovo delovalo kao OK verijanta, da zelim da rentiram.
Taj sto placa toliku rentu, sigurno je neki "gastarbajter". :lool:
 
Cobretti":wscp3un7 je napisao(la):
Hm , rentirali su ga kao poslovni prostor, pa ima logike da je prazan.
Dakle, prazan. Da je namesten, bilo bi sa GM i vise od 10 evra po kvm, ako je nov namestaj i stalo sve novo i popunjeno kako treba.
 
Aj sa nestrpljenjem ocekujem druga iskustva iz prve ruke.
Ako moze da se rentira za 600 evra svaka cast, meni to bas deluje onako masivno :)
 
hej ljudi samo komentarisemo cene prema sajtu mojkvadrat i nekim iskustvima....daleko od toga da ja imam te kvadrate za rentu, da se razumemo.
 
@ stanisa - hvala, kao i uvek ;)

@ Cobretti - naravno da niko nije odustao zbog fuseraja, em nije bas toliko lose, em se nije ni znalo da ce tako biti. Ko sto rekoh ranije, SVE se da srediti, samo ne bi trrebalo o sopstvenom trosku, al' dobro. Kamo srece da nema sta da se pipne, ko u doba starih gradjevinskih firmi (SFRJ). Pravi razlog tolikog odustajanja je verovatno pad cena, ljudi su se preracunali, pa digli ruke na vreme.

@ lily - ma izdaces lily, ne brini. Spustis 50 EUR nize od konkurencije i ima da se javljaju. A kad se kaze "ne ide izdavanje", ustvari se misli na "ne ide ko sto je islo", ali sve ce da "ode" za neku nizu cenu, i izdvanje i prodaja, tako je uvek bilo i bice. Recimo, ono sto se lako rentalo za 450 EUR, sad ne ide za 300 EUR, otprilike je taj odnos. Shabanville nije ranije bio u igri, a verovatno bi se lepo izdavao u dobrim vremenima, mozda i sad bude ok, al' ne verujem da ce da bude bas neka jagma. Uopsteno gledano pad renti je negde oko 25-30%. Poslednjih godina isplativije je bilo orociti pare u banci nego izdavati stan, a izgleda da ce tako opet biti, narocito uz ovaj pad renti i porast poreza. Da ne pominjem amortizaciju, izgubljene mesece izmedju 2 podstanara i ostavljene neplacene racune. Ali ko sto izreka kaze: svaka roba ima svog kupca (podstanara). Pitanje je samo po kojoj ceni. Siguran sam da bi i ceo Shabanville planuo ako bi cena bila povoljna (mislim bio rasprodat, ne goreo, hehe). Samo ima da se nacekamo dok se popale sva svetla, pogotovu unutar lepeze, jer ne vidim ko normalan zeli da pljune gomilu kesa da bi ceo zivot buljio u drugu zgradurinu. Izvinjavam se ako takvih ima, ali bas bih voleo da cujem njihove razloge za takvu kupovinu.
 
Drugar koji je u srecna vremena pre par godina pazario gajbu kod Arene, kaze da je do useljenja vecine stanova proslo bar godinu i po dana....
Pricao sam sa jos jednim koji je kosija u Belvilu, i on mi rece da nema kinte da opremi stan, tak oda ima raznih varijanti...

Ovo sto se sada vidi siguno nije maksimum naselja, ali nije ni ohrabrujuce...
 
Oglasi su odlicni kao orijentacija pri rentiranju gajbe, kao neka idelana situacija gde se isticu zelje koliko bi ko zeleo da dobije. Mozda neko i dobije ono sto trazi, pravila nema. Licno sam doziveo da mi covek nudi vise od onoga sto sam trazio (6omesecno placanje umesto mesecnog, a po ceni koju sam u startu trazio), jer mu "bas to treba i hoce da se obezbedi unapred". Ali nije to tako bas uvek. Sve ovo vazi i za kupoprodaju, jer sudeci po oglasima stanovi u centru su i dalje 3k, a na nbg 2,5k, medjutim retki su ti naivni koji se upecaju (ne kazem da ih nema). A s druge strane, kupovati od naslednika koji zure da rasparcaju imovinu je milina jedna, moguce je postici zaista nisku cenu, znacajno ispod od one u oglasima, pa cak i ispod realne trzisne (ako tako nesto postoji). U svetu nekretnina cene imaju najvece oscilacije i nista nije unapred dato, kao recimo kod kupovine kola, hleba ili bilo cega drugog.
 
Cobretti":3kvipxd2 je napisao(la):
Pricao sam sa jos jednim koji je kosija u Belvilu, i on mi rece da nema kinte da opremi stan, tak oda ima raznih varijanti...
Ne razumem.........kupiti stan od minimum €100.000 pa do preko €200.000, a ne imati za namestaj......:rolleyes:
 
Cobretti":bdw2swfj je napisao(la):
Drugar koji je u srecna vremena pre par godina pazario gajbu kod Arene, kaze da je do useljenja vecine stanova proslo bar godinu i po dana....
Pricao sam sa jos jednim koji je kosija u Belvilu, i on mi rece da nema kinte da opremi stan, tak oda ima raznih varijanti...

Ovo sto se sada vidi siguno nije maksimum naselja, ali nije ni ohrabrujuce...
Pa po meni je i lepse da je naselje prazno, treba uzivati dok se ne popuni.
 
Pre nego što sam se uselio dao sam oglas za izdavanje,jednosoban potpuno namešten,potpuno nov nameštaj, 45m2 i tražio sam 350€ i interesanata nije nedostajalo.Već sam praktično bio pred potpisivanjem ugovora kada sam (iz nekih nepredviđenih porodičnih razloga) odustao od izdavanja i uselio se. To je bilo u aprilu,ne verujem da se situacija sada drastično promenila.Uvek se manji stanovi lakše izdaju.

Inače planirao sam da tražim 400€ ali je tada već ponuda bila takva da nije bilo šanse da prođe,zato sam i spustio odmah u startu.

P.S. Uz stan ne ide i parking mesto, to bi verovatno napravilo problem u budućnosti i oborilo cenu,ali većina interesenata nije ni znala da nema slobodnog parkinga ispred zgrade.Doduše nisam ni ja znao u tom trenutku.
 
Nevenkovic":345ar491 je napisao(la):
jela011":345ar491 je napisao(la):
Nevenkovic":345ar491 je napisao(la):
. najveci deo tih stanova preko puta piramide je prodavan po 1200-1400 eura.
Ne siri dezinformacije pazljivo sam to pratila, jer mi je ta lokacija bila zanimljiva.
Aj sad jedno 18x procitaj sta je bilo napisano pa ce ti mozda dopreti do mozga.

Za razliku od zainteresovanih slucejava, ja sam bio kupac. 2x. Jednom od Graditelja, drugi put od Imperiala. I veoma dobro znam kada i po kojoj ceni je prodat najveci deo stanova.

P.S.
Graditelj 2005 - 950 E/m2
Imperial gradnja 2007 - 1.300 E/m2.
Koliko su 2005 kostali stanovi u Beogradu? Da li ti to uporedjujes sa danasnjim cenama i zasto? Pa danas su ti isti stanovi 2000e. Btw Graditelj je fuseraj, ne bas kao Belvil ali skoro.
 
jela011":2i4473oa je napisao(la):
Nevenkovic":2i4473oa je napisao(la):
jela011":2i4473oa je napisao(la):
Ne siri dezinformacije pazljivo sam to pratila, jer mi je ta lokacija bila zanimljiva.
Aj sad jedno 18x procitaj sta je bilo napisano pa ce ti mozda dopreti do mozga.

Za razliku od zainteresovanih slucejava, ja sam bio kupac. 2x. Jednom od Graditelja, drugi put od Imperiala. I veoma dobro znam kada i po kojoj ceni je prodat najveci deo stanova.

P.S.
Graditelj 2005 - 950 E/m2
Imperial gradnja 2007 - 1.300 E/m2.
Sto se tice Graditelja, leta 2005 je tu bila ledina zarasla u travu sa poljskim WCima, a cim je nesto niklo iz zemlje, cena je bila 1350e. Danas je preko 1900e za neprodate stanove. Ja u zemlji Srbiji nikada stan ne bih ni kupila u fazi *livade*, jer znam ih nekoliko koji su ostali bez stana.
Imperijal danas ima gomilu neprodatih stanova u tim zgradama za preko 1900e.

Nije ni bitno za proracun poreza koliko si stan platio nego koliko danas vrede stanovi na toj lokaciji i koliko su stari.
 
prosao sam pored Belvilla i mogu reci da tamo nema komaraca i to zbog dima iz ''Romvilla'', tako da eto nesto pozitivno :lol:
 
jela011":175ioz3n je napisao(la):
Nije ni bitno za proracun poreza koliko si stan platio nego koliko danas vrede stanovi na toj lokaciji i koliko su stari.
Добро јело jeлeнa. Zaшто толико волиш да лупеташ.

Прво у вези Градитеља, ливаде и пољских ВЦ-а . Да је то фушерај, јесте. Да је Белвил далеко, далеко изнад по квалитету, јесте. Прошетај до зграде на којој је велика Бохор реклама и замоли некога (можеш баш људе из Бохора да питаш) да ти каже када је купио стан или локал и када се уселио. FYI то је било 2003год.

Друго, у вези Империала, данас сам био, веровала или не са власником, Драганом Никчевићем, и он ни једног тренутка не спомену неке непродате станове у Блоку 63. Остало му је нешто мало оних јефтиних у Блоку 11А и у Цара Никољаја. Засигурно знам да је крајем 2008 у Б63 био на располагању једноцифрен број непродатих станова. Ако судиш по неусељеним то је друга ствар. Гомила инвеститора ко у Белвилу. А ако те баш занима да ли стварно нешто има , видећу се за који дан поново са њим па ћу се распитати.

Треће, у вези пореза.

Све је написано на стр 112 у #2781. Само нема ко да прочита и разуме.

И да ти буде јасније. Нема везе колико вреде станови. Нема везе колико су плаћени. Има везе једино са тим како се неком у Пореској Управи ћефне када одређује вредност. Зато је за Белвил одређена цена од 110.000 дин-м2. Поклон. Зато што је порез на имовину, овакав какав је сада, реликт прошлих времена и он представља социјалну категорију. А и зато што би вероватно избила револуција када би донели решења да се плаћа по тржишној вредности.

И нема потребе заиста да улазиш у расправу са мном и да пишеш о стварима о којима немаш појма. Нити има потребе да збуњујеш некога ко можда очекује неку коректну информацију са овог форума.

Ионако је тема засута гомилом спама.

Позз
 
belgrey":d92cbt7d je napisao(la):
Da li je neko primetio protivpožarna vrata?
Na zidu pored prvog stana sa desne strane (u jorgovanu) se nalazi prekidač na visini od recimo 1,7m - 1,8m. Kada se ovaj prekidac pritisne protivpožarna vrata se veoma velikom brzinom (gotovo trenutno) zalupe.
Vrata su izuzetno teška i nalaze se na 20cm od ulaznih vrata u prvi stan i prekidač je neobezbeđen i na mestu gde ga neko slučajno može stisnuti misleći da je svetlo. Ovo je veoma opasno.

Vraćao sam se sa kučetom iz šetnje i želeći da upalim svetlo pritisnuo sam taj prekidač (tek sam se doselio, nisam imao pojma šta je to) i vrata su se sa takvim užasom zalupila a ja sam u poslednjem trenutku cimnuo kuče koje je bilo na povocu i spasao mu život! Tresao sam se od pomisli šta bi bilo da nisam uspeo da povučen povodac na vreme.
Ista stvar se desila i mojim gostima samo su oni imali sreće pa su kliknuli na opasni prekidač u trenutku kada su gledali ka vratima izlazeći iz mog stana pa su videli grdosiju kako im se treska isped nosa. Nisam stigao ni da odreagujem. Razmišljam da napišem nešto ispod prekidača ali je problem što se to ne može videti kada je ugašeno svetlo . Ne smem da ga prekrijem možda onda dovodim u opasnost živote stanara u slučaju požara, nemam pojma. Uopšte nemam ideju šta da radim!

I dalje mislim da je projektanima neko isključio mozak. Da imam neku moć sad bi sve koji su projektovali Belvil skupio na jedno mesto, oduzeo im diplome i spalio a licence ukinuo i izdao zabranu bavljenja projektovanjem naredna tri života.
Isti problem je i kod mene u Ljubičici. Verovatnća da će neko pritisnuti upravo taj prekidač kad izađe iz lifta je velika jer ukoliko je mrak kad se izađe iz lifta to je prvo na šta će svako naići kad priđe hodniku, a de ne pominjem da je prekidač identičan onome koji se nalazi pored vrata lifta i pali svetlo. Treći put se dešava da gosti koji dolaze upravo pritisnu to dugme. Drugarica mi se toliko uplašila da se tresla kao prut. Sreća je što je instiktivno išla ka hodniku a ne smem ni da pomislim šta bi bilo da je krenula unazad i da su je ona vrata udarila.
Ono što ću ja da uradim je prosto i jednostavno a ne ugrožava bezbednosnu funkciju koju prekidač ima. Uzeću četvrtastu kutijicu od štapića za uši, staviti je preko prekidača i prilepiti je nečim čisto da može da stoji. Ja drugu ideju za sada nemam.
 
Hm, trebalo bi dodati i neke senzore da se ta vrata aktiviraju sama kada se pojavi dim. Samo u tom slučaju bojim se da bi ta vrata po spratovima treskala samo tako svaki put kada dune vetar iz pravca Romaville-a. :p :p
Svaki put kada ovde nešto pročitam, uvek neki novi biseri... Bar vam nije dosadno.
 
Da li neko zna koliko je jos stanova u Belvilu ostalo neprodato,odprilike?
 
Vrh