Šta je novo?

BelgradeMaps.com

zidar":3fo6173u je napisao(la):
Oduvek sam smatrao da voznja gradskim prevozom treba da se placa i da ne bude reklama (isto vazi i za drzavnu televiziju) ili da bude besplatna pa ako mora sa reklamama. A ako vec treba da se stavljaju reklame, neka se time bavi preduzece koje odrzava mrezu a ne parazitske marketinske agencije koje zaradjuju na tome sto gledam reklame koje sam platio (markica) da vidim. Toliko o mom stavu o Masel and co.

Ipak, za svrhe sadasnje akcije lepljenja mapa, ubedjen sam kao i autori prethodnih postova da je takticki daleko bolje ne dirati prostor koji je koncesijom dodeljen marketinskim agencijama. Cak stovise mislim da se konfrontacijom mape, to jest dobrovoljnog gradjanskog doprinosa drustvu, i reklamnih panoa jasno pokazuje bljutavost i nepotrebnost poslednjih.

Lepimo mape tamo gde ne smetaju da pokazemo koliko nam reklame smetaju.
A sta je sa tim da imamo reklame, ali da zato markica bude jeftinija/ ne poskupi? Ili da se prevoz manje dotira iz gradskog budzeta? Nemam problema sa reklamama u gradskom prevozu, ako to znaci da ce karte biti jeftinije/da ce se manje dotirati GSP iz gradskog budzeta.

Za drzavnu televiziju se slazem, ali tu je malo drugacije - prevoz placam samo kada ga koristim, a da bi izbegao TV pretplatu moram da dokazem (uz izjavu dva svedoka) da ne posedujem antenu (!!!) - nije dovoljno da im kazem da ne gledam RTS. I naplacuje se unapred, kao neki porez, za razliku od markice u prevozu.
 
hazard":2pd4011e je napisao(la):
da bi izbegao TV pretplatu moram da dokazem (uz izjavu dva svedoka) da ne posedujem antenu (!!!)
Како се третира кабловска телевизија? Чуо сам да телевизија наплаћује претплату од кабловског провајдера, па да онај ко има уведен КДС није у обавези да плаћа претплату (то је изјава запослених код кабловског оператера).
 
Ne verujem. Mislim da svi placaju pretplatu. Mozda RTS proverava kod kablovskih operatera da li imas kablovsku, da ne bi mogao da se izvuces na foru "nemam antenu". Mesecna pretplata za kablovsku je 860 dinara (SBB), a za RTS oko 500 dinara sto bi znacilo da SBB uzima samo 360 dinara za sebe, sto mi je nerealno skroz.
 
Nije Direktor skidao reklamu sa tramvaja GB 222, već je GSP/Masel to uradio.
Radi se o reklami za NLB Leasing koju je ovaj tramvaj sa spoljašnje strane imao nekoliko godina.
 
Mislis reklamu?

To sam i mislio da je slucaj kada je direktor napisao "ostade bez reklame", a vi svi napaste coveka :p
 
Malo smo se zaleteli, ali ne skodi i da se malo poprica na tu temu...
 
Recenicni sklop koji je upotrebio je nagovestavao da je prelepio reklamu mapom. Ukoliko nije tako,ja mu se javno izvinjavam :kk:
 
Ljudi pogresno ste me razumjeli tramvaj je spolja imao reklamu za lizing koja je bila tipa 3godine i sad je ofarban u crveno spolja naravno da nepreljepljujem reklame i neljepim na maselov i oksarov prostor . :kafa:Izvinjenje prihvaceno
 
Hehe,izvini kompadre,ne formulises recenice nekad skroz jasno pa mozemo da te tumacimo dvosmisleno. :vops:
 
hazard":2t4oek55 je napisao(la):
Za one kojima fali postojanje dobre mape prevoza, a imaju telefon sa Android operativnim sistemom: na Android marketu mozete besplatno preuzeti aplikaciju koja se zove GpsG. Otkrio sam je pre neki dan, odlicna je. Omogucava vam da ubacite polaznu tacku i odrediste, i izracuna prakticno sve moguce rute izmedju te dve tacke javnim prevozom. Takodje, ima spisak svih linija sa svim stajalistima. Iscrtava i na mapi trasu linije, sa stajalistima...
Hvala na preporuci, Potrudicu se da bude jos bolji :)
Do tada ko hoce detaljnije da se informise o ovom programu moze na
http://www.android.co.rs/program.jsp?packageName=com.vision.gpsg
kao i ostalim mojim android aplikacijama ali i raznim drugim srpskim i stranim aplikacijama.

U skladu sa raspolozivim vremenom probacu da napravim web sajt koji bi radio ovo isto sto i program.
Rutiranje svih mogucih ruta izmedju dve tacke, isrtavanje ruta i linija uopste. Prikaz raznih informacija o gradskom prevozu na razlicite nacine itd.

Razmisljam se i o verzijama program za druge vrece gradove tipa Novi Sad i Nis ali se toga vec pribojavam jel posedujem slabo znanje tih gradova da ne izgresim suvise hehe.

Bicete obavesteni na vreme kad uspem da realizujem to. Ionako sam dosta korisnih ideja za program pokupio citajuci vas na sajtu.
Ako neko ima dodatnih ideja i sugestija moze slobodno mail na office AT android.co.rs

Sto se tice korisnika Symbiana koji su se javljali kao dugogodisnji korisnih i zagovornik istog mogu vam toplo preporuciti da se prebacite na android sto pre mozete.

Bese to odlicna OS mnogo je obecavao ali su ljudi iz Nokie uspeli da upropaste nesto sto nije delovalo da se moze upropastiti ;)
Sad ga je vec pregazilo vreme a s obzirom da je dobio losu reputaciju kod programera a i korisnika zadnjih par godina i Nokia polako zatvara tu pricu i prelazi na nove Maemo i MeeGo sisteme.

Koga sam udavio sa tehnikalijama koje nemaju veze sa prevozom nek oprosti :)

Pozdrav i puno srece sa mapama. Odlicni ste.
 
Prije neki dan interesantna situacija lijepim ja mape u tramvaju copercu 403-404 samo sto sam zalijepio mapu dvojica japanaca pitaju gdje mogu da je nabave na odlicnom engleskom bio sam dobrica pa sam im poklonio jednu kad sam im objasno sistem naplate i da karta vazi za jednu voznji i da za njih kao turiste nema druge opcije bili su u cudu.Da cak nema ni turisticke karte .Onda su mi rekli da je ovakav sistem naplate kod njih bio 60god proslog vijeka inace su iz Tokija a u Srbiju su dosli turisticki :kafa:
 
Evo jednog mog kulinarskog poduhvata inspirisanog kuhinjom nasih prijatelja sa istoka

banzaï ! i prijatno

9_balkan-sushi.gif
 
Danas su mapu dobili autobusi:

GB 356 na liniji 84
GB 1346 na liniji 17
GB 1362 na liniji 88
GB 215 na liniji 50 (bus se naglo cimnuo prilikom lepljenja, pa je mapa dosta izguzvana :| )
GB 187 na liniji 50
GB 487 na liniji 89
GB 887 na liniji 95 (tu je mapa malko izguzvana zbog naglog kocenja)
GB 467 na liniji 94
GB 1363 na liniji 75
:D
Mapu je dobila i otpravnička kućica u Ustaničkoj, na molbu vozača.
Takođe je jedna zalepljena u novoj troli GB 2006 na liniji 28 (nazalost, ostalo je malo vazduha ispod jednog dela mape).

Sutra mape dobijaju još 4 busa.
 
Sjajno c.s.i :kk:

kada mape postanu popularne trazicemo od GSP-a da ih oni stampaju i lepe kada su vozila u depou, time cemo izbeci nezgode sa kocenjem :)
 
Uskoro ce mapa postati standardna oprema svakog gsp vozila :)

P.S.Mogli bi i u beovozove da ih lepite.
 
CSI koje dimenzije si sada lepio u ovoj turi
 
Vozih se 1004 (debeljko) tramvajem i ugledah mapu i pomislih da se radi o zidarevoj mapi, kada sam prišao shavtio sam da je to mapa iz Hallea :lol:
 
Mape su danas dobili još i:

GB 1350 ma liniji 56
10xu8mf.jpg


GB 880 na liniji 95
GB 784 na liniji 26
153p3pv.jpg



GB 948 na liniji 27
;)

Mape su u nepromenjenoj veličini - 30x31 cm.
 
Ако остане ваздух приликом лепљења, узмеш иглицу па боцнеш клобук. После се залепи без проблема.
 
Vrh