Šta je novo?

BelgradeMaps.com

Hvala zidar punoa ja uponedjeljak stupam u akciju sto se tice cjrene A4 na samoljepljivom papiru je 50din u disc copiju kumanovska 14 ja cu kod nih da stampam odlicno rade posao .Popust na kolicinu se podrazumjeva .NEdiraj te mi tramove oni su moji :p U ponedjeljak startuju prve mape zidar bravo :vops: natjeracemo ih da rade posao za nas gradjane koih izdrzavamo :kafa:
 
Direktore oces li raditi A4 ili A3 kao csi. Mislim da bi greota bilo A4 jel ne bi bila pregledna i ovako upecatljiva kao na fotkama koje je csi postavio
 
Slazem se A3 ili nista,bolje je da bude vidljivo i uniformno,da idemo na kvalitet umesto na kvantitet
 
Dzebes ti to kad narokas par hiljada postova na forumu posvecenom gradu koji navodno volis, a treba ti mapa da se u njemu snadjes. Mislim, onako, to mi je vise principijelna primedba na sveznajucu prepotentnost pojedinih clanova po pitanju toga gde, sta i kako treba (g)raditi.

Ne odnosi se na konkretnu akciju. Mapa je potrebna, pa makar i samo kao ikebana.
 
@connect

moram priznati da do kraja nisam razumeo tvoj post pa ako te ne mrzi mogo bi malo da ga obrazlozis. Mape se ne stampaju i lepe radi nas forumasa nego radi gradjana koji zive u Beogradu i onih koji ga posecuju a nisu upoznati sa linijama gradskog prevoza. Uostalom mislim da je vise nego ocigledno koliko i oni koji zive u Beogradu nisu upoznati sa kako linijama gsp-a a tako i sa recimo radom bg voza kao trenutne odlicne alternative koja ima perspektivu uz odredjene korekcije i ulaganja u koja izmedju ostalog spada i ovakva jedna mapa i jos mnogo toga
 
Igore probno sam ostampao 10kom na A4 kad to izljepim danas sutra precicu na a3 .Zalijepio sam jednu u tram gbr 310 i mogu reci da su putnicu pozitivno reagovali za :pob:
 
Ako bude kako nam kažu iz Gradske vlasti,to će im biti uzeto za Veliki + :kafa:
 
connect":1oq8c0zg je napisao(la):
Dzebes ti to kad narokas par hiljada postova na forumu posvecenom gradu koji navodno volis, a treba ti mapa da se u njemu snadjes. Mislim, onako, to mi je vise principijelna primedba na sveznajucu prepotentnost pojedinih clanova po pitanju toga gde, sta i kako treba (g)raditi.

Ne odnosi se na konkretnu akciju. Mapa je potrebna, pa makar i samo kao ikebana.
Tako je, ko ne zna svih stotinak linija GSPa napamet kao ni napamet lokaciju svakog gradskog sokaka, taj ne voli Beograd, nema pojma, i ne treba da komentarise.

OK, shvatili smo da volis da kontriras glavnom toku misljenja na ovom forumu, ali aj oladi ponekad malo.
 
Dodao sam jos mape u troli163 i tramvajima 299 i 323 u kojem je vec neko nazalost pokusao da odlijepi mapu ali bezuspjesno :kafa: .Ostalo mi je da polijepim jos 6mapa A4 pa prelazim na A3 do :pob:
 
direktore na kojoj liniji ide trola 163? Ili se to menja iz dana u dan?
 
Trebala bi da je na 29 to je zglobna trolza mapa je zaljepljena na kabini vozaca :vops:
 
@ direktor

Pohvale direktore, sada imamo pokrivene sve vidove gradskog prevoza osim voza. Samo napred :vops:
 
direktor":36smbmbe je napisao(la):
Dodao sam jos mape u troli163 i tramvajima 299 i 323 u kojem je vec neko nazalost pokusao da odlijepi mapu ali bezuspjesno :kafa: .Ostalo mi je da polijepim jos 6mapa A4 pa prelazim na A3 do :pob:
Verovatno je nekome trebala, ne uzimaj to za zlo. Stoga bih predlozio pre daljeg stampanja, da se u uglu mape napise internet izvor koji je Zidar naveo, da bi ljudi sebi skinuli mapu sa sajta. Time bismo izbegli da mape odlepljuju.
 
Slazem se sa stf-om a i izpopularisali bi celu stvar.Predlazem da beobuild podrzi zidara i objavu tu mapu
 
Sve jače i jače mi kuca srce sa svakim vašim postom!!! ...A tek ga prvi put čitam, zapravo, nisam ga ni primetio... A baš imam džepnu S mapu na flashu, videvši prvo mapu i sajt na diskusiji u bg vozu, hteo sam da je štampam danas, ali ću sutra.. I sve ove 4 strane skrolujem i svaki put vidim nešto bolje Zidarev plan > direktorka direkcije videla mapu > tob stavila mapu > svi oće da je štampaju > pismo za gradonačelnika > ideja za postavljanje svuda > GSPGERILA je rođena > slike mapa iz prevoza .... ... i na kraju "sada imamo pokrivene sve vidove gradskog prevoza osim voza" ... NEVEROVATNO!!! Ali, ustvari, raduje me što je to tek početak =)

A kako tačno znate koji bus ide na kojoj liniji? To napamet? Il imate neku bazu podataka =)

Tek sam 2 godine u bg-u, i ne znam sve linije (al to će se nauči čim stavim S-ku u džep! =D) Ako treba pomoć, tu sam, prebacujem se da pratim i ovaj topic. Mogao bih da otštampam veliku i okačim na faxu.

I danas sam se drugi put provozao bg vozom i prošao kroz podzemni prolaz na Prokopu, i video onaj kao "motivacioni" plakat koji izgleda gore nego etiketa na najjeftinijem seosko-lokalnom tzv. "žutom soku" (neka gazirana bundeva koja bi trebala da bude u konkurenciji sa Fantom), sa natpisom "GSP uvodi novi vid javnog prevoza", al čudo jedno nema ni jedne trudnice.. (koja je, uzgred na jednom vagonu dobila brkove)
 
Dans sam video moju mapu u GB 1359 na liniji 72 i niko je nije odlepljivao ili ostecivao. :)

Prvom prilikom cu pokazati ljudima u Direkciji za prevoz ovu akciju lepljenja po busevima i ostaviti im odstampanu mapu da je se malo nagledaju. Bitno je vršiti pritisak na gradsku upravu sa svih strana.


Igor":2zafc2xa je napisao(la):
csi htedoh da pitam koliko kosta stampanje jednog primerka mape sto si lepo 30x30cm
Na ovom formatu kosta 100 din. po komadu.
 
Tramvaj 222 dobio mapu i ostao bez reklame jos imam da izljepim par komada pa da povecam format na a3 nego nikako da naletim na 401/420 tramvaje :vops:
 
kako mislis ostao bez reklame
 
Direktore, nemoj prelepljivati reklame, to te svrstava u istu kategoriju kao i one navijace sto lepe ``svi na Karaburmu`` po stajalistima.
Naravno da je daleko korisnija mapa od neke reklame, ali nemojmo sebi uskakati u stomak. :kk:
 
Tako je,direktore ne skidaj reklame jer tako stvaras neprijatelje,kada vide da si im cepao reklame onda ce oni za inat cepati svaku zidarovu mapu koju vide...(to je isti fazon sa posterima,znam iz licnog iskustva)
 
Upravo tako nikako preko postojecih reklama pogotovo ne onih zvanicnih sa plasticnim omotom dal su masel ili nesto sl.
 
Oduvek sam smatrao da voznja gradskim prevozom treba da se placa i da ne bude reklama (isto vazi i za drzavnu televiziju) ili da bude besplatna pa ako mora sa reklamama. A ako vec treba da se stavljaju reklame, neka se time bavi preduzece koje odrzava mrezu a ne parazitske marketinske agencije koje zaradjuju na tome sto gledam reklame koje sam platio (markica) da vidim. Toliko o mom stavu o Masel and co.

Ipak, za svrhe sadasnje akcije lepljenja mapa, ubedjen sam kao i autori prethodnih postova da je takticki daleko bolje ne dirati prostor koji je koncesijom dodeljen marketinskim agencijama. Cak stovise mislim da se konfrontacijom mape, to jest dobrovoljnog gradjanskog doprinosa drustvu, i reklamnih panoa jasno pokazuje bljutavost i nepotrebnost poslednjih.

Lepimo mape tamo gde ne smetaju da pokazemo koliko nam reklame smetaju.
 
zidar":2r5ms71o je napisao(la):
Oduvek sam smatrao da voznja gradskim prevozom treba da se placa i da ne bude reklama (isto vazi i za drzavnu televiziju) ili da bude besplatna pa ako mora sa reklamama. A ako vec treba da se stavljaju reklame, neka se time bavi preduzece koje odrzava mrezu a ne parazitske marketinske agencije koje zaradjuju na tome sto gledam reklame koje sam platio (markica) da vidim. Toliko o mom stavu o Masel and co.
+1, нарочито што се тиче телевизије.
 
Vrh