Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

viber_image_2022-10-04_21-01-26-282.jpg


Ćošak Volgine i Milana Rakića, kod OŠ Marija Bursać... Bukvalno blokiraju pešački klincima ispred škole.

Sad je ovo postalo endemski problem, dve prijave već komunalnoj večeras i ništa još uvek izgleda. Sad će i treća prijava.

Ako imate još neke predloge, tipa parking servis da se zove, samo kažite.
 
Komunalci ce samo da prodju svojim vozilom tuda, da GPS uredjaj ubelezi da su izasli na lice mesta i diskretno ce produziti dalje. Govorim iz iskustva. Imaju pune rukave prljavih trikova da izbegnu da rade svoj posao, bilo iz lenjosti ili da se nekad nekome ne zamere.

Saobracajni bumbari mozda odreaguju, ali oni uglavnom vole da prebacuju sve na PS i komunalce.
 
Komunalci ce samo da prodju svojim vozilom tuda, da GPS uredjaj ubelezi da su izasli na lice mesta i diskretno ce produziti dalje. Govorim iz iskustva. Imaju pune rukave prljavih trikova da izbegnu da rade svoj posao, bilo iz lenjosti ili da se nekad nekome ne zamere.

Saobracajni bumbari mozda odreaguju, ali oni uglavnom vole da prebacuju sve na PS i komunalce.
Policijska stanica Zvezdara je 700 metara ispod... Ne znam da li njih da zovem, ali kapiram da će me prebaciti na komunalce opet.

Sad kad je treća prijava otišla, kažu da su kao već izlazili, ali da će ponovo proslediti prijavu....

Em što pešaci ne mogu da prođu, em što u ulicu kolima maltene ne može da se uđe, stvarno je već van sve pameti postalo ovo.
 
Policijska stanica Zvezdara je 700 metara ispod... Ne znam da li njih da zovem, ali kapiram da će me prebaciti na komunalce opet.

Sad kad je treća prijava otišla, kažu da su kao već izlazili, ali da će ponovo proslediti prijavu....

Em što pešaci ne mogu da prođu, em što u ulicu kolima maltene ne može da se uđe, stvarno je već van sve pameti postalo ovo.
Nece komunalci nista uraditi, verovatno su vec upisali da su bili i da nisu nista zatekli i to je to. Video 100 puta iste trikove.

MUP ce te samo prebaciti natrag na Komunalce. Osim mozda da probas njihove Saobracajne bumbare. Oni umeju ponekad da odrraguju, ali ponekad.
 
Lažno prijavljivanje je krivično delo. Može da naje*e zbog toga
Ma salio sam se :)

Ja sam imao negde papir koji komunalna policija stavlja na auto pa sa tim odes kod njih u Makenzijevu po kaznu, moze to da se odstampa i stavi, meni su ostavili na soferki blanko papir tako da nije potrebno nista da se popunjava, njega ces iscimati da trazi parking na vracau i da ode po nepostojecu kaznu a verovatnoca da ce to neko posle da prijavi i policija da juri tog sto je okacio je ista kao sto cu ja dobiti na lotou koji ne igram :D
 
Jel su to i krseve poceli da parkiraju na dva mesta da im neko ne ogrebe auto.
Ima jedan pacijent, nisam slikao, ali zauzme sest mesta. Parking je dupli i parkira ukoso pa deo auta ima u svih sest polja.
 
Bravo za Lidl! Ne znam što ovo ne rade svi...šoping centri imaju čak i način da naplate svima koji stanu na ova mesta npr 1.000 po satu..a ceo fond može ići u humanitarne svrhe. Ima način samo nema želje.
 
Kako mogu da naplate nekome korišćenje parking mesta za invalide?

Da napišu da je korišćenje tih mesta za vozila bez nalepnice 1000 dinara i da imaju čoveka koji će non stop da stoji tu?

Da li je to pravno izvodljivo?
 
Ono što ljudi na stajalištu/okretnici ne razumeju je da parkirano vozilo na okretnici ne znači automatski da je došlo da ukrca putnike, već može da bude i na pauzi. Na ovoj okrenitici se potrefilo da je parking/stajanka isto mesto gde se i ulazi, nisu odvojena mesta kao na nekim drugim. I onda ljudi ne kapiraju da je vozač na pauzi i da ne mora još uvek da im otvara vrata.

A ono što vozač ne kapira je da mnogi ljudi prosto NE ZNAJU kako funkcionišu okretnice i mesta na njima i isto tako ne kapira da će svojim ignorisanjem samo još više da razljuti ljude ispred, već je mogao da otvori vrata, kaže ljudima da je na pauzi i da će krenuti za toliko i toliko minuta, vrati se unutra i nastavi sa pauzom dok ne dođe vreme polaska.

Mnogi će sad ovde da ulaze u polemike i merenja ko je više u pravu a ko manje, i tako dalje ali nije bitno samo ko je u pravu, nego da li i koliko će se ovakve prakse ponavljati u budućnosti. Obe strane ovde očigledno ne razumeju jedni druge i ne razumeju situaciju i okolnosti. Ljudi ispred koji su se bunili i ovaj što je snimao nemaju razumevanja za vozača. A isto tako vozač nema razumevanja za njih ispred i ne razume da je trebalo samo da im kaže ''ne mogu sad, krećem kasnije''. A mogao je i prosto da isključi displej do vremena polaska i ljudi bi ignorisali njegov autobus.

P.S.
Niko tu nije težak bolesnik, nije čak ni laki bolesnik. Samo se našlo par glava koje nemaju razumevanja za još nekog osim za sebe i koje ne razumeju okolnosti u kojima su se našli, i kako najbolje postupati u njima.
 
A kad će ukapirati? Prvi put u životu vide polaznu stanicu?
Dobro nisu uzjahali autobus i uzviknuli: "ĐIHAAAAA"!
 
Pa ne znam, pitaj ih. Ko je malo duže u Srbiji, neće ga iznenaditi ovakve situacije. Čovek se ili prilagodi okolnostima i nauči da živi sa njima, ili će ceo život da se sablažnjava i isčuđava po ŠitTokovima i naziva momka koji slika vozača teškim bolesnikom dok druge, mnogo važnije i šokantnije vesti i događaje, sa pravim bolesnicima, potpuno ignoriše.

Moje lično mišljenje je da je na sve tri strane bilo tupsona. I među ljudima koji su čekali, i ovaj koji snima, i sam vozač koji ne ume da reši takvu situaciju nego sedi ko panj i misli da će time nešto da reši.
 
Poslednja izmena:
Kako mogu da naplate nekome korišćenje parking mesta za invalide?

Da napišu da je korišćenje tih mesta za vozila bez nalepnice 1000 dinara i da imaju čoveka koji će non stop da stoji tu?

Da li je to pravno izvodljivo?
Tako je, ne vidim zašto to pravno ne bi moglo da se izvede? Ne pišeš nikome nikakvu kaznu već to može da bude cena parkiranja na tim mestima...osobe za invaliditetom možeš samo osloboditi od plaćanja.

Ne mora čak ni da se zaposli neko da to sve kontroliše, mada bi se njihova plata otplatila za 2 dana. Postoje i opcije sa OCR sistemom koji Galerija npr već ima...sve to može automatski da se proverava sa bazom vozila koji imaju tu nalepnicu. Po automatizmu takva vozila mogu da se oslobađaju plaćanja. U pitanju je privatni posed..mogu da naplaćuju koliko god hoće parking...kažem ima način samo niko ne želi da se potrudi da uradi nešto pa makar i ovo što radi Lidl...a puna im usta društvene odgovornosti...
 
Šta da radi osoba sa invaliditetom koja dođe u tržni centar, a sva mesta namenjena njoj su zauzeta sa ovima što plaćaju višu cenu?
 
Vrh