Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Kome si ga prijavio? Policiji?
Baš me zanima da li će da se potrude da ga uhvate. Nadam se da si svestan da ćeš morati da svedočiš i daš izjavu ako ga budu uhvatili.
 
Kome si ga prijavio? Policiji?
Baš me zanima da li će da se potrude da ga uhvate. Nadam se da si svestan da ćeš morati da svedočiš i daš izjavu ako ga budu uhvatili.
Nažalost prijavio sam prvo beokomu koji me je preusmerio na policiju, jer zaboga zašto bi se oni bavili time.... Razmišljam da zovem policiju al šta znam ja nisam službeno lice, možda je deda koji krade kocke zapravo iz Beograd puta nego nije poneo prsluk ni službeni auto.
 
Tako im samo činite uslugu oko Oka sokolovog. ;)
Nema ga u Jerkovića a sa druge strane dok ode do SUP-a da izvadi nove tablice i da plati 5000-6000 dinara makar jednom razmisliće o parkiranju.
Plus ako ga u međuvremenu zaustavi saobraćajna što vozi bez tablica ili čak i kamera neka ako ga uslika, skupo će ga stajati bahato parkiranje
 
Stanovnici Jerkovića se kreću i u reonu Oka sokolovog. Drugo, ako do sada nisu procesuirali gomilu prelepljivača tablica, neće ni ove bez tablica da pikiraju.
 
Stepa naselje, nije moja slika

Zatvoren pešački, zatvoren pristup kontejneru
IMG-8aa4ef57c0449b04d99d5c65fd2081a9-V.jpg
 
Nije mi jasna gradska vlast (ova ili prethodna, nebitno, odnosi se na obe). S jedne strane kukaju kako je sve manje para a s druge strane kada bi poceli da ciste i deru samo 5% onih deonica i krajeva koji se mogu videti na slikama na ovoj temi i slicnim portalima, mogli bi mesecno da namlate dobre pare.

Sve je vise ulica po gradu gde gamad necivilizovana pocinje da ostavlja automobilcine i na kolovozima. Izvezes jbne paukove i komunalce i pocnes da sejes kazns. Ali u velikom broju, a ne da im je centrala tamo kod Sajmista uvek prepuna kamiona i da su samo 2-3 na terenu. Nego izvezes sve te masine i ljude na ulice i sejes kazne. Em se sliju pare, em se prociste ulice od zivotinja.

Izgovori o nekoj kupovini socijalnog mira ovde otpadaju, jer niko nece da pokrece proteste i revolucije zato sto je dobio kaznu za ostavljanje automobilcine na o
kolovozu.

Ne razumem sta rade pajseri, zasto ne krenu masovno da kaznjavaju i da tako pune budzet.
 
Kada bi krenuli sa naplatom, na sledećim izborima ne bi skupili ni za skupštinsku opoziciju.
 
Mislis? : l Ne znam, mozda gresim, ali ja mislim da nije to nesto sto bi se odrazilo na izbore. Pogotovu sto je ovde mnogo zlatnih ribica, 'de ce sad prosecan Srbenda da pamti dve godine ono onomad kad mu Vesic/Sapic roknuo kaznu... a i pritom zna i sam da je kriv, koliko god bio pun izgovora i samozavaravanja.
 
Grešiš. Eto jednom prilikom išao u Mekenzijevu do komunalne da podignem kaznu (nije moja nego od prodatog automobila ali plaćam i Ja da ne bude da sam andjeo) i eto neki lik deluje da je neki advokat ili nešto dere se, pljuje, je.o Vas Vučić, za 5000 tj 2500 me je.ete ovde, mrš... i dalje po Vučiću i td... Eto, Vučić ili ko god je na vlasti je kriv jer je on bolestan u mozak i mora da plati kaznu. Takvi će ceo život da pamte "ko" mu je pisao kaznu.
 
To sto u gradu imas bahatih debilcina na lopate ide samo u prilog Benderovom pitanju. Ja mislim da bi to bilo najprofitabilnije preduzece, jos kad im se obecaju bonusi ako ispune dnevnu kvotu da vidis kako bi se procistilo barem od sitnih jajara i pilicara koji stavljaju gace preko tablica. Bumbari ce da se bahate bez obzira na kazne, imaju pare i j**e im se
 
@Bender Rodriguez

Postoje neke stvari za koje sam ubeđen da bi se negativno odrazile, te ih zato ni ne forsiraju ili pričaju u prazno. Za neke druge ne znam šta da mislim, tj. ne mogu da procenim kako bi se odrazile. Ovo što sam napisao vezano za tvoj komentar, spada u prvu grupu, a samo je potvrdio @mariks primerom.
 
Sve to stoji ali imamo i primer da je naplata karata u GSPu i pisanje kazni u zadnjih 15 godina bilo na rekordnom nivou izmedju 2014. i 2017. pa to nije uticalo da se ista gradska vlast ponovo ne izglasa.

Ja mislim da postoje kategorije politicko-upravljackih poteza za koje ce prosecan Srbin vrlo verovatno da odreaguje (bilo buntom bilo zlopacenjem) a da isto tako postoje neke za koje ce uglavnom istrpeti cutke ili uz minimalno gundjanje i brzo zaboravljanje. E ja mislim da sejanje kazni po gradu za parkiranje na kolovozima spada u ovu drugu kategoriju. Jer ne samo sto to bude pa prodje, nego nije isti osecaj kada znas da ti (sada imitiram proces misli u glavi prosecnog Srbina) je pakla cigareta poskupela toliko i toliko jer drzava hoce da dere na akcizi... i kada znas da si puko 5.000 jer si parkirao kao debil.

Ne znam, ja nekako ne vidim dugotrajne (visegodisnje) posledice, zlopamcenja i "osvete" na izborima os masa Srba samo zato sto je neko pocistio ulice od njihovih automobilcina. Ljudi ovde besne kada im se nesto uskracuje, kao npr pravo da kupe alkohol posle 22h. Ali kad se radi o kaznama za nesto za sta znaju da su 100% krivi... to uglavnom cutke istrpe ili odgundjaju i zaborave posle.


Ja bih definitivno pokusao takvu masovnu akciju i politiku ciscenja ulica i sejanja kazni. A uvek moze da se obustavi ako podje po zlu. A ako nastavimo ovako da sumnjamo i razvijamo SBB KBB scenarije, nikad se nista nece promeniti.

U stvari samo ce postati jos gore i gore, sve dok neko g'no ne parkira automobilcinu posred kolovoza u Kneza Milosa ili posred trotoara ispred Vlade. A ide se ka tome. Sve su bahatiji i operisani od logike i samosvesti.


Meni je to ko sa teorijom odnosno fenomenom slomljenih prozora. Sto duze se ostavlja nereseno, vremenom postaje sve gore i gore. Smrda vidi Tenkreta kako je parkirao posred kolovoza a Tenkre video Pajsera kako radi isto. I onda kopiraju tako jedni druge i vade se na istu foru i logiku "pa nisam samo ja, vidi ove". Znam iz iskustva, jer sam se jednom tako zamalo pokacio sa vnagorom tatinim sinom koji vozi dzipcinu, dodje do pekare gde bi da zdere i onda umesto da parkira paralelno, on parkira pod uglom i zauzme pola trotoara. Kada go'ara pitam sto parkira tako on mi pokazuje na automobile niz ulicu i kaze "a sta je s onima tamo?" Posle sam mu rekao da si kupi manji auto ako nije u stanju da parkira normalno kao i ostali. Pa smo tu negde stali i ucutali odnosno precutali onog drugog. Ali da, glavni izgovor je "a sto samo ja, sta je sa ostalima?" E to njesra od izgovora se siri kao pozar.


E zato znajte da ce biti sve gore. Jer ce u istoj ulici G'nar da kopira i vadi se Smrdu koji ce da kopira i vadi se na Pajsera, koji ce da kopira i vadi se na Tenkreta, koji ce da kopira i vadi se na Ljakseta i tako u beskraj. Svi se vade jedni na druge i svi se samozavaravaju i samopravdaju jedni preko drugih. Imate ulice gde mozete da vidite takve situacije 24/7.


Teorija slomljenih prozora odnosno teorija urbanisticko-pravnog srozavanja koje se, bez intervencije, prolaskom vremena samo produbljuje. Dok na kraju ne budemo kao one Africke rupcage gde trotoar i kolovoz ne postoje, nego samo jedna te ista povrsina bezakonja i haoticnosti gde svako radi po svome. Zivi bili pa videli. Bice sve gore i gore. Pogotovu kako nastave da tovare grad i ljudima i automobilcinama. Mozete da racunate na to.
 
Poslednja izmena:
Evo kako u praksi u Beogradu izgleda Teorija slomljenih stakala preslikana i manifestovana u vidu bahatog parkiranja. Odete na neko mesto gde razni vnagori zaustavljaju ili parkiraju bahato i postavite pitanje zašto to rade i zar nisu svesni da su bahati i da krše propise. I svaki će imati spreman izgovor ko zapeta puška.
Teorija akumulirane bahatosti.jpg


Možda je nekome ovo smešno, možda neko pak misli da preterujem. To je u redu. Samo onda molim takve da odu jednom do nekih od sledećih lokacija:
Bucko u Beogradskoj, Bucko u Francuskoj, ova raskrsnica gore (Neimarski park), Kajmakčalanska i Vojvode Šupljikca, ili u bilo koju ulicu u Beogradu gde nije dozvoljeno i ucrtano parkiranje duž ulice i na trotoarima... i samo pitajte prvog koga zateknete da se bahato parkira, zašto to radi.

Taj prvi će vas uputiti na drugog koji je već bio tu kad je on došao. Kada pitate tog drugog zašto, on će reći ako može ovaj treći do mene, mogu i ja. Kada pitate tog trećeg do njega, on će da kaže da nema gde jer džava i Bog mu nisu obezbedili drugo mesto. Kada pitate onog do njega, taj četvrti će vam reći da već godinama tako parkira i nikome nije smetalo a sad ga vi maltretirate. Kada pitate petog po redu, on će vam reći kako je cela ulica puna haosa i bahatosti, a vi našli baš njega da gnjavite. Šesti će vam reći da pogledate sedmog. I tako dalje, i tako dalje i tako u krug i u krug i u krug...

Kažem, samo treba otići na neke od pomenutih lokacija i posmatrati. To je jedan šumski požar, jedna lančana reakcija i jedno vrzino kolo u kome se svako pravda i poziva na onog drugog. I dokle god ljudi nalaze opravdanja i razumevanja za takve stvorove i takva ponašanja, ne da neće biti bolje, nego će samo biti još gore. A neke ulice po Vračaru i Voždovcu su već počele da gube trotoare kakvi su bili, nego se isti ostavljaju za gomilanje automobilčina ispred sveže sazidanih zgrada sa garažanim mestima a oko trotoara se crtkaju neke linije koje treba, kao, da signaliziraju da na toj deonici pešaci i parkirani automobili dele trotoar, te da pešak siđe na kolovoz ako misli da prođe. Jer ko ga bre šljivi, šta kog vraga ima uopšte da korača tuda, nek se preseli bre ako ne namerava da vozi svuda, a i nije kao da on plaća neke poreze i račune pa da ima pravo glasa, ko ga šiša bre...
IMG-20220722-020105.jpg


Tako da može da bude samo gore. A što se više ignoriše ili pravda, samo će sve brže da se srozava na dalje. Baš kao Teorija slomljenih stakala.
 
Poslednja izmena:
Ово десно дипломатске таблице, не видим добро број чини се да су Турци
 
Vrh