Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

park and ride

PXL-20220907-063531314.jpg

PXL-20220907-063723361.jpg
 
Danas prelazim ulici na pešačkom prelazu u Dinarskoj, već zakoračio na kolovoz, a iz Dr Milutina Ivkovića u brzini skreću neki mladići i viču na mene "kuda si pošao", na šta im dobacujem "da pređem ulicu na pešačkom". Sve sreća pa sam ih primetio na vreme, zastao i povukao se nazad, inače se ne bih baš dobro proveo. Milicija tek počela da pristiže i bili stacionari na taxi stajalištu kod raskrsnice sa Ljutice Bogdana. Zvezda igra meč od 21h na Marakani, pa otud i milicija.​
 
Navijačke horde, ako sam dobro razumeo. Ne treba se kačiti s njima sam, osim ako čovek ima obuku ili bogato iskustvo.
 
Ne deluju mi kao navijači, tj. nisam video ništa što bi ukazivalo na to. A smatram da takvima (bahatim vozačima), treba ukazivati na to da ne mogu da se bahate na svakom koraku, je u suprotnom ima da dođemo u situaciju da ni na zeleno nećemo moći da pređemo ulicu.​
 
Početak krize podrazumeva budj. priliv sa više saobracajnih kazni , sredina krize krize obesmišljava i samu vrednost iznosa saob. kazni. Završnica krize ponovno samoučenje saobracajne kulture....
i to mu dodje rezultat 3 : 1 za bahate vozače
Lele, načekaćemo se normalnosti u saobracaju...
 
Možda deluje bahato, ali prosto ljudi moraju nekako da napune vozilo. Raste prodaja i sve više je modela na električni pogon, a punjača ni za lek, da se figurativno izrazim. Jednom prilikom je Lidija Piroški pričala o tome, i ako se dobro sećam, između Beograda i granice sa Mađarskom, samo u Subotici na jednom mestu gde je restoran, postoje punjači, gde ti je potrebno oko 12h da bi napunio vozilo. 4 do 6 sati je potrebno za samo punjenje, a preostalo vreme čekaš na slobodni punjač. Za Beograd znam jedino za ova dva kod novoizgrađenog Lidla u Cvijićevoj, ali pretpostavljam da ih ima na još par mesta po gradu, što svakako nije dovoljno. Što se tiče prostora južno od Beograda, nemam pojma kakvo je stanje sa punjačima, nisam nigde čuo da se neko konkretno bavio time.​
 
Možda deluje bahato, ali prosto ljudi moraju nekako da napune vozilo. Raste prodaja i sve više je modela na električni pogon, a punjača ni za lek, da se figurativno izrazim. Jednom prilikom je Lidija Piroški pričala o tome, i ako se dobro sećam, između Beograda i granice sa Mađarskom, samo u Subotici na jednom mestu gde je restoran, postoje punjači, gde ti je potrebno oko 12h da bi napunio vozilo. 4 do 6 sati je potrebno za samo punjenje, a preostalo vreme čekaš na slobodni punjač. Za Beograd znam jedino za ova dva kod novoizgrađenog Lidla u Cvijićevoj, ali pretpostavljam da ih ima na još par mesta po gradu, što svakako nije dovoljno. Što se tiče prostora južno od Beograda, nemam pojma kakvo je stanje sa punjačima, nisam nigde čuo da se neko konkretno bavio time.​
Ima jedan na Milosu Velikom. Trebalo bi na par mesta da ima i na K10. Pitanje je da li su ispravni.
 
Овде имате где се све налазе пуњачи за електрична сокоћала. Јако користан сајт за све око оваквих возила, субвенција за куповину, понуда половних сокоћала, итд ....
https://emobilnost.rs/mreza-punjaca
 
Оаечам
Cenu za to su platili brisači
Осећам да узбуђено прича пријатељима како је град постао стециште вандала и како су њему/њој из чиста мира везали брисаче у чвор.

Иста прича се десила мојој познаници, данима се бахтила, па онда када се десило мало је помислила живот у позицију....
 
Kod mene u kraj. Da li je komšija ili neko sa strane, ne bih znao, ali već neko vreme se parkira ispred stepeništa koje vodi od staze kod četvorke (Stjepana Filipovića 31) ka stajalištu trolejbusa. Cenu za to su platili brisači.

Pogledajte prilog 145194

Pogledajte prilog 145195

Pogledajte prilog 145196

Moje iskrene čestitke, uz opasku - nije trebalo da stanete na brisačima, treba im odvaljivati retrovizore nogom i grebati stakla ključevima. Tako se to makar rešava po Zvezdari... :D :D
 
Nemamo u naselju toliko iskustva pa da znamo šta treba da se radi ekstremno. Ovo je prvi put da je neko ovako bahat. Inače, to da se parkiraju kod nas u kraju, pa ili idu dalje na trole ili na BG: voz, je postala redovna pojava.​
 
Vrh